Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38951) Oldfighter válasza Giovanny (#38929) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A Marantznak szintén egy pont.
Annak a második Denonnak valami brutálisan szét van b*szva a hátlapja. Nem csodálkoznék, ha az illető áram alatt, epilepsziásan barmolta volna össze a házlemezt.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#38952) BBéci válasza Krampesz (#38950) üzenetére


BBéci
titán

Ritkaságszámba megy az alumínium, de azért tényleg érdemes megemlíteni. Például ez és a többi YG is abból a fémből készül.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38953) Ed Parker válasza Krampesz (#38950) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

a Genelec-et ne keverjük a kommersz cuccok közé,használtan is több százezerbe kerülnek ezek a profi studio monitorok.

(#38954) Krampesz válasza Ed Parker (#38953) üzenetére


Krampesz
tag

? nem értem a problémád. Arról volt szó, miből készülnek a jobb minőségű dobozok.

(#38955) cekkk válasza Tamoo (#38949) üzenetére


cekkk
veterán

Gyújtósnak a Jamo alá. :DDD

(#38956) BBéci válasza Ed Parker (#38953) üzenetére


BBéci
titán

YG hangdobozok még drágábbak, az ultra high-end kategóriába tartoznak. A Revel Ultima Salon2 sem kommersz. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38957) Ed Parker válasza Krampesz (#38954) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

csak arra reagáltam,hogy az alu mint hangfal doboz,egyáltalán nem rossz.
a focal professional is aluból van,szintén studió teknika

Béci:nyilván nem :D

[ Szerkesztve ]

(#38958) Krampesz válasza Ed Parker (#38957) üzenetére


Krampesz
tag

aha, akkor csak félreértettél :)

(#38959) Habsteve


Habsteve
tag

Sziasztok!

Mit ajánlanátok ezek Onkyo AVX-380*/390 helyett? Már nem nagy forgalmazzák ezeket a típusokat.

(#38960) #09634560 válasza Habsteve (#38959) üzenetére


#09634560
törölt tag

Onkyo HT-S és hanonlo tipusokat,, habár inkább hazsnáltakat..

(#38961) gyurczy válasza #09634560 (#38960) üzenetére


gyurczy
őstag

A héten egy hallgatózás közben futottam bele, eléggé súlyos téma:

Erik Truffaz & Mounir Troudi - Saloua

Thievery Corporation - The richest man in Babylon

[ Szerkesztve ]

(#38962) #09634560 válasza gyurczy (#38961) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jók.. :) A 2.ért: :R Nekem még Lindsey Stirling néhány száma is bejön..

(#38963) gyurczy válasza #09634560 (#38962) üzenetére


gyurczy
őstag

Igazából mindenkinek szántam, csak melléklikkoltam, de gondoltam nem akadsz fenn rajta. :)

Örülök, hogy tetszik, én most ezt hallgatom:

Thievery Corporation - It takes a thief

(#38964) Gál István


Gál István
senior tag

Pioneer VSX-LX60 eladó, tökéletes, pikk-pakk, mindennel. Az eddig nálam járt legjobb hm erősítő.

145e. link

Szeretnék megkaparintani egy LX-81/82/83-at.

[ Szerkesztve ]

(#38965) BBéci válasza Gál István (#38964) üzenetére


BBéci
titán

LX60 a tőlem 400 méterre lakó haveromnak van lassan 3 éve, többször hallgattam nála zenét és filmek hangját, Polk RTiA9 frontokkal (a hozzá illő nagy centerrel és dipólokkal). Az LX83-ról három éve írtam tesztet, mostanában - 4 hónapja - LX76 van nálam. Amikor újdonság volt, az AX-10Ai is vendégeskedett nálam, messze jobban tetszett, mint az előbb felsorolt három bármelyike. Szívesen a polcomra csavaroznám, vagy hegeszteném! :K
Szerintem az LX60...
Nem folytatom, mert rontaná az üzletedet. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38966) Gál István válasza BBéci (#38965) üzenetére


Gál István
senior tag

Véleményem szerint az AX10 zenén tudja csak beérni az LX60-at. Volt 5-6 darab AX5öm, azok zenén már elmaradtak tőle, az AX10-es kb egy szint zenehallgatásra. Mozin a HDMI és a HD dekóderek hiánya miatt az AX10 nagy negatív hendikeppel indul, ezt szerintem kár lenne vitatni. Nekem is volt AX10 és szerettem is, de nehéz már modern mozit építeni köré. Az AX10ben nagyobb tápegység van, ez teljesítményben jelentkezik, de én speciel soha nem jutottam el addig ahol bármelyk erősítő ne lett volna elég. Ezért mertem állítani, hogy a legjobb hm erősítő mi nekem volt (elég sok volt ha visszaolvastok).

Igaz én Monitor Audio Gold hangsugárzókon hallgattam, nem Polkon.

[ Szerkesztve ]

(#38967) BBéci válasza Gál István (#38966) üzenetére


BBéci
titán

A hendikep csak negatív lehet. [link], [link].
Angol nyelvterületen (többek között) a mozgáskorlátozottakat nevezik handicapped peoplenek.
Bocs az oktatásért!

Vitatom a HDMI hiánya miatti hátrányt, ha egyébként a hangminőség kiemelkedően jó. Például Xtremetuning topiktársunk sokak által referenciának minősített rendszerében sincs a Lexicon processzornak HD dekódere, mégis brutáljó a hangzás.
Majdnem mindegyik hozzászólásodat olvastam, emlékszem az erősítőidre. MA Gold-ból teljes 5.0 szetted van, vagy csak sztereó és monitorok?
Az előbb azt nem írtam le, hogy szerintem a Denon AVR-3802-nek jobb hangja van, mint az LX60-nak. Viszont azt a Denont elveri az Arcam AVR300, ezek konkrét összehasonlítás utáni vélemények.
Azt is kijelentem, hogy az LX60 145000 forintos irányára teljesen korrekt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38968) Ed Parker válasza gyurczy (#38963) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ez egész jó kis album

(#38969) Tamoo válasza gyurczy (#38963) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ők voltak a Balaton Soundon élőben is. :))

[ Szerkesztve ]

(#38971) bitmad


bitmad
aktív tag

Szeretnék véleményt kérni erről a két hangfalról:

- Mission MX-5

- Acoustic Energy NEO 3

Melyik a jobb?

(#38972) Peak válasza bitmad (#38971) üzenetére


Peak
addikt

más. nem jobb.
mx5 testes hangú, 2x nehezebb kabinettel, mint az AE.
viszont az AE (számomra úgy tűnik) komolyabb belsővel rendelkezik, de picit riasztó a csekély súlya.
kiváncsi vagyok a többiek véleményére én is.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#38973) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Létezik, hogy Onkyo TX-NR807 (C6 szett + Concept SUB idle-ben) hálózatról lejátszott anyagok közben 70 wattot fogyasszon?

Standby állapotban 8W magasságát sikerült mérnem. Innen a SUB bekapcsolása dob kb. 20W-ot. Az Onkyo bekapcsolása után 80W-ra ugrik a fogyi, majd ha nem érkezik a SUB-ra jel az IDLE-be lép és leesik 70W-ra a fogyasztás. Ha elindítok egy lejátszást hálózatról (pl. flac fájlok), akkor sem változik a fogyasztás. -35dB-nél és -50dB-nél is ugyanezt mutatja a fogyimérő.

Kicsit hihetetlen számomra ez a fogyasztás. Lehet szar a fogyimérő :F most cseréltem benne elemet, mert már nagyon halvány volt a kijezője

read-only mode on the forum

(#38974) Old FatBoy válasza AtHoS (#38973) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

A HDMI kontroll be van kapcsolva vsz és ezért eszik enyit.

Audiophile Troll

(#38975) AtHoS válasza Old FatBoy (#38974) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezt most nem értem.

HDMI kontroll a stand by fogyasztást dobja meg (elvileg minden külső kontroll ki van kapcsolva a beállításokban)

Engem meg az zavar, hogy itt van előttem az Onkyo kinyomtatott kézikönyve. Az utolsó előtti oldalon taglalja a technikai speckókat, ahol 750W-ot ír a fogyasztására. A műszer pedig ennek a tizedét mutatja. :F

read-only mode on the forum

(#38976) Old FatBoy válasza AtHoS (#38975) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Bocsi félreértettelek!
Akkor a fogyimérő lessz a ludas.
Próbáld ki más cuccal is!
A 750W az elvi max fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#38977) Ed Parker válasza AtHoS (#38975) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

aza 750W a max leadható teljesítmény.

(#38978) Old FatBoy válasza Ed Parker (#38977) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Nem a leadható teljesítmény hanem a felvett.

Audiophile Troll

(#38979) Ed Parker válasza Old FatBoy (#38978) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

felvett teljesítmény? :F

(#38980) AtHoS válasza Old FatBoy (#38976) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No, ha otthon leszek beledugdosok pár cumót és megnézem azokkal mit mutat.

Olvasgattam a topikot és itt 300W környéki fogyasztásról ment a társalgás bekapcsolt állapotban, erre meglepődve láttam a 70..80W-ot. A könyv meg 750W-ot ír.

Olyan ez, mint a rendőrös viccben, mikor dzsemet szállítanak teherautóval :DDD

read-only mode on the forum

(#38981) Old FatBoy


Old FatBoy
aktív tag

Csúcs hirdetés:
[link]
Nagyot szól nem az a kínai 195w, ez ténylegesen tudja!

Audiophile Troll

(#38982) TVMaci válasza Old FatBoy (#38981) üzenetére


TVMaci
tag

Azt a fapados csíptetős mindenit neki.

(#38983) #09634560 válasza Old FatBoy (#38981) üzenetére


#09634560
törölt tag

Azt kétlem...

(#38984) putyu10 válasza bitmad (#38971) üzenetére


putyu10
aktív tag

Nekem van 4 db Mission MX-5-öm van hátsónak használom, (elöl Mission MX-6 van) egyenlőre úgy néz ki be jönnek mozira biztos de mai zenére is.

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#38985) putyu10 válasza AtHoS (#38973) üzenetére


putyu10
aktív tag

Valósnak tűnő adat lehet, azért is mert -50dB suttogás szintű most hagytam abba a film nézést mely -20dB ment. Szerintem 200-300W esetén már nem szobába való házimozi.

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#38986) turbobusa válasza #16729600 (#38435) üzenetére


turbobusa
senior tag

akárhogy számolom normális házimozit tévével, erősítővel hangfalakkal együttvéve nem lehet kihozni 500k alatt és ebbe az árba megvan húzva a határ elég rendesen. nem tehetsz egy 200k-s hangfalhoz akármilyen erősítőt és így tovább.

dali szerintem az egyik legkorrektebb márka, 5 év garanciát ad a termékekre, mindegyiknek nem ismerem a hangzását, de az ikon-ok elég meggyőzőeknek bizonyultak mm-be.
mindenki maga dönti el, mennyit szán rá, fotózás ugyanez, ha valamiből jót akarsz akkor zsebbe kell nyúlni, egy 50k-s teleobinak nevezett valami nem lesz olyan mint egy ugyanolyan ötször drágább darab...
hifire visszatérve, ha nincs elég pénz akkor kell alternatívát keresni vagy gyűjteni... ;]

(#38987) turbobusa


turbobusa
senior tag

Dali ikon 6 mellé vagy a hasonló kaliberű Klipsch-ek, Kef-ek mellé milyen erősítőket ajánlotok? Egyúttal társhangfalakra is kíváncsi lennék...
Nem tudom, a tévé mennyire fér bele a topikba, de egyúttal az is érdekelne. Nem kell 3d, fullhd elég bőven, szép éles képpel bírjon, led-es legyen s 100cm felett.

Már a helynek az elrendezését megterveztem itthon, ha minden igaz nyárig nagyjából elkészül a rendszer. Ha minden nem is lesz meg a főbb "szervek" bent lesznek. Első körben lehet csak hangfal párt veszek az erősítővel együtt, utána meg majd tévét s karácsonykor vagy előtte meg a centert, mélyet, további hangfal párt.

Egyébként még azon gondolkodtam, ha mondjuk a fentebb említett ikon mellé csak mélyládát vennék akkor egy komplett center s további hangfalpáros szetthez képest mennyire lenne gyengébb?

MM-be múlthéten meghallgattam a Dali ikon 6-ot, elég szép hanggal bír, Scorpions koncert ment épp... Ebbe az árfekvésben egyébként van jobb választás vagy ez a tuti befutó?

[ Szerkesztve ]

(#38988) nebulo5 válasza turbobusa (#38987) üzenetére


nebulo5
senior tag

"Nem kell 3d, fullhd elég bőven, szép éles képpel bírjon, led-es legyen s 100cm felett.

Tényleg nem tv-s topic.De némileg érintett a témában. Mielőtt rászánod magad a tv vásárlására, (aminek "szép éles" képe lenne) olvasgass egy kicsit.
Remélem, ha figyelmesen olvasgatsz, és tényleg jó képvilágú tv-t akarsz, akkor nem led-et veszel :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#38989) lemmy9 válasza turbobusa (#38987) üzenetére


lemmy9
őstag

Az LCD-re (a LED-es is az) aludj még egy párat. A full HD meg biztos elég bőven, mert a 4k még picit drága. ;]

Szerintem!

(#38990) turbobusa válasza lemmy9 (#38989) üzenetére


turbobusa
senior tag

Igazat megvallva tévéből fogalmam sincs, mi lenne a megfelelő. Mivel távolról nézem, értsd 4-5 m bőven 100cm felett kellene lennie. Kíváncsiságból néztem a 160cm feletti készülékeket ütik majdnem a milliós tételt, 170 felett meg már át is lépted. ;]
4k-t állítólag csak közelről látod, túl nagy értelme nincs, tartalom gyakorlatilag nincs rá.

(#38991) #09634560 válasza turbobusa (#38987) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mi bajod a Plazmával? 300-ért ütőképes FullHD-t kapsz 50"-est.
Ikon mellé Denon 33xx vagy hasonló kategória kell.

(#38992) AtHoS válasza putyu10 (#38985) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Rádugtam egy laptopot a fogyimérőre. 38W-tal töltött, majd bekapcsolva a lapost 70W környékén fogyasztott (van benne egy nvidia540)

Egy tplink router-rel 10..12W-ot mutatott.

Viszont érdekes dolgokat is tapasztaltam. Ha semmi sincs beledugva, akkor is mutat 10..11W fogyasztást, 0.06A és 187..188V cos fi 1.00 mellett.

Ha kihúzom a konnektorból, akkor 0 W. Kipróbáltam több aljzatban is, villanyórához legközelebbiben is, de ugyanazokat az értékeket mutatta. A 188V nagyon érdekesnek tűnt, így multiméterrel rámértem az egyik konnektorra és 230V lett az eredmény.

Reset-eltem a fogyimérőt, de az eredmény ugyanaz. A fogyasztás amit mutaott jónak tűnik, de az 1-es cos fi és a 188V már erősen gyanús szerintem

read-only mode on the forum

(#38993) putyu10 válasza AtHoS (#38992) üzenetére


putyu10
aktív tag

Pedig ha a fesz. mérése pontatlan valószínűleg a W sem lehet jó.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#38994) BBéci válasza turbobusa (#38990) üzenetére


BBéci
titán

4-5 méterről szinte lehetetlen megkülönböztetni a 42 colos HD ready tévét egy full HD-tól. Ugyanígy teljesen mindegy, milyen minőséget veszel. Minimum 55 colosra kell összeszedned a pénzt és még mindig erősen kompromisszumos lesz a házimozid. Azért is, mert a házimozi nem csak hangról szól, hanem ugyanolyan mértékben képről is. 4-5 méterről 2,7 m széles vászon adja azt a látószöget, amit a THX ajánlás és a tapasztalat diktál.
Hangdobozokból a mélyláda legyen a legutolsó, amit megveszel!
A végére maradt egy nagyon fontos részlet: sürgősen felejtsd el az LCD (LED) tévéket, azok nem valók mozgóképek megjelenítésére!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38995) csizo13


csizo13
tag

Így van. A LED tv csak digitális képkeretnek jó.
Az igazi mozi egyébként is egy vetítőgépből, egy zongorából, egy zongoristából, néhány pohár whiskeyből és jó pár tekercs filmből áll.
Jó olvasgatni a "szakemberek " hozzászólásait. Poén, poén hátán ;) . Az a baj, hogy még komolyan is veszik. Még magukat is.

Mozira vegyél egy projektort.

(#38996) bitmad válasza putyu10 (#38984) üzenetére


bitmad
aktív tag

Rock, metál zenére milyen a Mission?

(#38997) Zanik


Zanik
addikt

A csávó audióeszközök gombjait teszteli:

http://knobfeel.co.uk/

Mekkora baromság már, de valahogy mégis röhöghetnékem támad a videók láttán.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#38998) ricsik


ricsik
őstag

Mivel az LCD topic eléggé áll, így itt kérdezem meg.
Van valami tesztlemez, vagy tesztkép a tv képének "belövésére"?
Nem akarok venni eszközt hozzá, vagy hívni szakit, nem az a cél, csak hogy kicsit reálisabb legyen a szín, feketébb a fekete, a szokásos dolgok. Nem kell profi dologra gondolni.

(#38999) MasterMark válasza ricsik (#38998) üzenetére


MasterMark
titán

Eizo Monitor Test

Switch Tax

(#39000) BBéci válasza csizo13 (#38995) üzenetére


BBéci
titán

Le vagy maradva kb.80 évvel. A némafilmek kora nagyjából akkor ért véget.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.