Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37051) Sefter válasza Oldfighter (#37048) üzenetére


Sefter
veterán

210-ért..? akkor már inkább 650r 230-ért...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#37052) matthew sv


matthew sv
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem ! Bocsi totál amatőr vagyok ebben a témában, persze ezért kérdezek. :)
Tehát adott egy Lg Lm640s LED TV, ehhez szeretnék egy házi mozit kb.: 60-70.000. Forint értékben! Tudtok esetleg ajánlani olyat ami ebben az ár kategóriában mozog és azért viszonylag minőségi hangzást nyújt?
A filmeket a Tv-hez hozzá csatlakoztatott 500gigás HDD-ről szoktam nézni, általában 1080p DTS, minőségben. Továbbá, megjegyezni kívánom, hogy nézegettem ilyen olyan házi mozi szetteket amikhez ugyebár jár dvd v. bluray lejátszó, amire nem tudom mennyire van nekem szükségem, mivel ugye a HDD-ről nézek minden filmet...tehát ezért kéne egy kis segítség mind a választásban mind a felvilágosításban, hogy ki mit tanácsol!
Előre is köszönöm a segítséget! (sorry az amatőrségem miatt)

(#37053) Ed Parker válasza Toobee (#37047) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ütős kis gép lett :C

(#37054) Oldfighter válasza Sefter (#37051) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Egyelőre a minőségére vagyok kíváncsi......mint új gépnek. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#37055) BBéci válasza matthew sv (#37052) üzenetére


BBéci
titán

Elolvastad az első hozzászólást?
70000 forintért még viszonylag minőségi hangzást sem lehet vásárolni. Esetleg egy pár frontsugárzót. Használtból már centert is hozzá.
Házimozi erősítőt és 5.1 hangdobozszettet keress, egyben vagy külön. Aztán kábeleket is kell venned, amire hossztól függően 10-15000 forintot számolj!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37056) matthew sv válasza BBéci (#37055) üzenetére


matthew sv
csendes tag

közi a választ !
Erről > http://www.arukereso.hu/hazimozi-rendszer-c3165/pioneer/htp-071-p64588961/termek-leiras.html esetleg vélemény ? Ár-érték ill. minőség ?

(#37057) BBéci válasza matthew sv (#37056) üzenetére


BBéci
titán

Az erősítője jó, a hangdobozai kóbor kutyák megdobálással való elriasztására valók.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37058) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Állvány kálvária 2.0. :)
Az AVX felhasználó nem válaszol és még nem találtam megfelelőt. Már a falikonzolt is számításba vettem. Szerintetek érdemes ebben gondolkozom vagy ennél még egy Vogel vls 60 is jobb használtan?

(#37059) Gaben360 válasza hitman77 (#37058) üzenetére


Gaben360
senior tag

Ha nem ragaszkodsz a fémhez,akkor csinálunk Neked egyet amilyet szeretnél.
Hírdetést itt vagy az avx-en is meglesheted.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#37060) Sefter válasza Oldfighter (#37048) üzenetére


Sefter
veterán

értem, de ha ugyan ott akciósan +20k-ért 2 kategóriával jobbat kapsz...

Psn ID: sefter_hun

(#37061) tjojo válasza Toobee (#37035) üzenetére


tjojo
tag

Rajta vagyok az ügyön, elvileg holnap megy érte a sógorom.
Árul egy SW 800V-t is, most azon megy a tanakodás hogy gazdálkodjuk ki azt is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37062) Toobee válasza tjojo (#37061) üzenetére


Toobee
veterán

Szurkolok! Ez a hifizés keményebb, mint a Monopoly, vagy a Gazdálkodj okosan! :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#37063) Oldfighter válasza Sefter (#37060) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Van egy olyan érzésem, hogy ez visszamaradt ( lehet, hogy a szín miatt) és/vagy bemutatótermi darab.
Mondjuk nálam a szín nem számít és az ársávja is igen jó. Szerintem megejtek egy mailt az üzlet felé. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#37064) Ed Parker válasza Toobee (#37062) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

és itt nincs telekcsere :D

(#37065) Digital


Digital
addikt

Hali!

Házimozit szeretnék egy 5m x 3,8m-es szobába.
Hangsugárzó szettből a HECO Vitas 500-as rendszert néztem ki használtan, a hozzá való 30cm-es mély sugárzóval.
Erősítőkből két játékos is van, egy Denon AVR-1907, és egy Yamaha RX-V730.
Szerintetek milyenek ezek a komponensek? Jelen pillanatban ennyit tudok a projektre szánni, a cuccokat használtan venném.

Köszi!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#37066) gg72


gg72
veterán

Szerintetek egy Yamaha RX-V2600 házimozi-erősítőhöz (Hivox tuningolt Quadral hangfalszettel) érdemes valamilyen komolyabb tápkábelt (pl. Néhai) választani, vagy ez még nem az a kategória, ahol meghallani a különbséget?

(#37067) Ed Parker válasza gg72 (#37066) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez próbával kiderülne.

(#37068) Harsonás válasza Digital (#37065) üzenetére


Harsonás
tag

A komponensek minősége attól függ hogy te mit szeretnél hallani. Én erősítőből a Denont választanám. De természetesen meg kell hallgatni azzal az erősítővel a hangcuccot és akkor el tudod dönteni, hogy tetszik avagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#37069) gg72 válasza Ed Parker (#37067) üzenetére


gg72
veterán

Az biztos. :) De gondoltam vannak itt, akik már többet láttak és hallottak.

(#37070) fisher012


fisher012
csendes tag

Üdv!

Nyáron szeretnék 1 belépőszintű házimozi szettet összerakni (a szobám 20-25nm) és ehhez szeretnék segítséget kérni!
60% zene (minden stílusú zenét meghallgatok) 40% film (DTS HD lenne a cél)!

1. Erősítőnek onkyo-t néztem ki tx-nr609 vagy 616 HASZNÁLTAN. vélemény, más márkát, típust mit ajánlanátok?
2. Hangsugárzók terén egyenlőre 5.0 a cél azt tudom, hogy pl: a SAL nem túl jó(tapasztalat), de személy szerint a Mission MV Cinema Pack sem nyerte el tetszésemet. Sajnos B&W-re nincs pénzem, pedig volt már szerencsém hozzá...
/Nekem személy szerint az Eltax és a Taga tűnik nyertesnek./
A keret kb 80ezer ki mit ajánlana?

Előre is köszönöm! :R
Üdv: László

(#37071) Ed Parker válasza gg72 (#37069) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De ettől független neked is meg kellene hallgatnod, tetszik e, történt e változás stb
Hiába mond itt bárki bármit, ha majd a gyakorlat mást mutat:)

(#37072) lemmy9 válasza fisher012 (#37070) üzenetére


lemmy9
őstag

Ha DTS HD a cél, akkor karcsú a keret, és rossz az irány.

Szerintem!

(#37073) Ed Parker válasza fisher012 (#37070) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az egész cuccra lenne 80ezer a teljes keret?

(#37074) fisher012 válasza Ed Parker (#37073) üzenetére


fisher012
csendes tag

Csak a hangfalakra 80. Az erősítőre is kb 80 ahogy néztem amazonon kb annyiért megtudnám szerezni azokat az erősítőket használtan.

(#37075) fisher012 válasza lemmy9 (#37072) üzenetére


fisher012
csendes tag

Ha több pénzt áldoznék a hangfalakra, akkor milyen márkákat lenne érdemes meghallgatni?

(#37076) Ed Parker válasza fisher012 (#37074) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Elég szűkös a keret.
A hangfalakat nézd meg avx-en hátha van valami jó szett ezen vagy picit drágábban.

Sztem ezzel kezd es utána vegyél erősítőt.

(#37077) BBéci válasza Digital (#37065) üzenetére


BBéci
titán

Mindkét erősítő sokkal, kategóriákkal jobb hangdobozokat érdemelne, mint a Vitas 500.

(#37075) fisher012
Inkább azt írom, mit ne: SAL, Eltax, Taga. :N Mivel DTS-HD-t szeretnél hallgatni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37078) Ed Parker válasza BBéci (#37077) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A dzsamo-t es az m'n'c-t kihagytad :D

(#37079) Sefter válasza Digital (#37065) üzenetére


Sefter
veterán

szia!

Nekem 550-es yamahám volt Vitas 700-al ~5 évig el voltam vele...
Mindenképp hallgasd meg mielőtt "belenyúlsz".

Psn ID: sefter_hun

(#37080) KisTücsök válasza Ed Parker (#37078) üzenetére


KisTücsök
addikt

Azért ez durca lehet. Persze nem is abban az árkategóriában tanyázik, amit fisher012 keres. :))

(#37081) bajnokpityu válasza KisTücsök (#37080) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ebben egyetértek. És igen jó áron is adja. Mármint értékéhez képest.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37082) BBéci válasza Ed Parker (#37078) üzenetére


BBéci
titán

Azért, mert csak azt a hármat sorolta fel.. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37083) nuke7 válasza gg72 (#37066) üzenetére


nuke7
veterán

Szerintem mindenképp, az 1600 meghalalta... :U
( mondjuk en akciósat vettem )

https://youtube.com/user/nuke7

(#37084) fisher012 válasza Ed Parker (#37076) üzenetére


fisher012
csendes tag

pl: Ez a dali
vagy kezdésnek ez a cav?
Tehát, ha oda kerülök akkor hasonló kategóriába nézelődjek vagy ilyen ár fekvésbe nem találok olyan hangfal szettet ami a DTS HD-hoz megfelelő?

(#37085) BBéci válasza fisher012 (#37084) üzenetére


BBéci
titán

Pár hónapja volt itt egy kisebb vita arról, mennyiből lehet összeállítani egy olyan házimozi rendszert, amin már valóban élvezhető mindaz a plusz, amit a Master Audio nyújt a sima DTS-sel szemben. Valaki 1,4 M forintot mondott, én nyolcszáz-ezret, mások valamivel kevesebbet. Ezek új árakkal, lejátszóval és teljes kábelezéssel számolt összegek. Ehhez viszonyíts.
Nálam a rendszer értéke 2 és 5 M Ft között folyamatosan változik, mert mindenféléket tesztelek. Mégsem ragaszkodom a HD hangsávú filmekhez, mert brutáljól tud szólni a DTS core is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37086) fisher012 válasza BBéci (#37085) üzenetére


fisher012
csendes tag

Értem igazán köszönöm az információban gazdag hozászolásod! Esetleg abban tudtok még segíteni, hogy hol tudok teszteket olvasni, arról hogy mekkora a dts, dts-hd közötti hangzásbeli különbség? Mert akkor könnyebb lenne 1 ár/érték alapján tervezni a rendszert szobát alakítani... :R

(#37087) Toobee válasza fisher012 (#37086) üzenetére


Toobee
veterán

Ez nem ilyen egzakt. Szerintem hagyd a búsba a HD-t. Sőt, ennyiből még talán a sztereó se lenne elvetendő.

https://barbieripnk.hu/

(#37088) fisher012 válasza Toobee (#37087) üzenetére


fisher012
csendes tag

Mondjuk 1 Rotel erősítő B&W vagy JBL hangfalakkal?

(#37089) Toobee válasza fisher012 (#37088) üzenetére


Toobee
veterán

Könnyű lenne a válasz, ha ezek a gyártók egy darab terméket készítenének. Viszont nem így van...

https://barbieripnk.hu/

(#37090) fisher012 válasza Toobee (#37089) üzenetére


fisher012
csendes tag

Értem átgondolom a sztereo lehetőséget is!
Úgyis minden attól függ, hogy mennyit tudok majd rászánni!

Köszönöm mindenkinek a felvilágosítást! :)

(#37091) Digital válasza BBéci (#37077) üzenetére


Digital
addikt

Mit ajánlanál melléjük?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#37092) Tamoo válasza gg72 (#37066) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kérj kölcsön valakitől próbára. Viszont nem biztos, hogy érdemes költeni rá... (Legalábbis ne beszéld be magadnak! :D) Ha a mostani rendszeremhez újrakezdeném a kábelezést, a felét nem költeném rá így utólag.

(#37093) gg72 válasza Tamoo (#37092) üzenetére


gg72
veterán

Hát valahogy én is így vagyok vele, pl. most van nálam próbára egy Néhai IC-kábel és az én rendszeremben nem hallom ki a különbséget a korábbi, jobb minőségű Kácsa-kábelemhez képest, szerintem ehhez már sokkal magasabb szintű erősítő és hangfalak kellenének. Mindenesetre ezt most becserélem egy tápkábelre, aztán meglátjuk. :)

nuke7: Kösz, kipróbálok egyet.

[ Szerkesztve ]

(#37094) Tamoo válasza gg72 (#37093) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Többnyire az IC kábelnek nagyobb "hatása" van mint a tápkábelnek.
Milyen van nálad? Virgo H vagy Virgo S ?

jaa vagy digit ic-ről van szó

[ Szerkesztve ]

(#37095) Dorian válasza Tamoo (#37094) üzenetére


Dorian
félisten

Na igen, vagy egy nagyságereddel nagyobb, meg a hangfalkábelnek is. (Ja, hogy digit ic, az más)
Bár múltkor eléggé meglepődtünk, Nebulo áthozta a hangfalkábelét és nemigen hallottunk különbséget a sajáthoz képest. pedig analóg kábeleknél egyértelmű szokott lenni. Sztem nagyon hasonló anyagból lehet a két kábel.
Amúgy most, hogy a digit oldalt (koax, USB) rendbe tettem, már a tuningos Conceptek a leggyengébb láncszem, de valahogy nemigen akaródzik cserélni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#37096) Ed Parker válasza KisTücsök (#37080) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A concert széria, az nem tartozik ezek közé, az valóban jó.
Igazad van, de az újabb most kaphatóak rém gyengék.

(#37097) Tamoo válasza Dorian (#37095) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az a baj, mindig van egy leggyengébb láncszem. :D

(#37098) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Aki ilyesmit keres próbálja ki, sokan ajánlották anno,mikor előfokot kerestem:
[link]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37099) cintula187


cintula187
addikt

Ebben a helyzetben, hogy garis de csak a dobozát lehet megtekinteni mit javasoltok? :S

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#37100) Sefter válasza cintula187 (#37099) üzenetére


Sefter
veterán

ha személyesen is át tudod venni, ott gondolom meg tudod nézni...

Psn ID: sefter_hun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.