Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) bajnokpityu válasza cekkk (#37899) üzenetére


bajnokpityu
félisten

bocsi,igazad van.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37902) kene84


kene84
senior tag

Sziasztok!

Az úgy normális dolog, hogy H/K 360 esetében csak akkor megy át az erősítőn a 3D ha be van kapcsolva a HDMI bypass funkció?
Mert ha kikapcsolom akkor nincs 3D.

(#37903) Dorian válasza cekkk (#37892) üzenetére


Dorian
félisten

A bemelegedés-dolgot akkor vettem észre, amikor egy darabig sztereó híján mozierősítővel hallgattam zenét. Kb. 3/4 óra kellett neki. De közel sem olyan durva, sokkal kisebb az eltérés, mint mondjuk egy Rotel sztereónál.

Pityuval akkor beszéltük, hogy ő nem hall ilyesmit. Aztán kiderült, hogy nálam készenléti módban hideg a vas, nála langyos: "Mi a fenétől lehet?" Végül kisakkoztuk, hogy nála be van kapcsolva a HDMI átengedés, nálam ki.

Filmezéskor ilyesmit nem vettem észre. (Mondjuk direkt nem figyeltem erre, de ha így nem veszi észre az ember, akkor tökmindegy is)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#37904) cekkk válasza BBéci (#37900) üzenetére


cekkk
veterán

De kikapcsolt standby állapotban fogyaszt 31W és én azzal számoltam. Mert ha bekapcsoljuk akkor meg nem 31Wot fogyaszt.
Vagy annak mi értelme, hogy bekapcsolod az erősítőt majd bekapcsolod ezt a funkciót és utána kikapcsolod az erősítőt, hogy addig átmenjen a hang. :) Akkor minek erősítő? Most én nem értek valamit :D :B

[ Szerkesztve ]

(#37905) #09634560 válasza cekkk (#37904) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mit nem értesz?
Vannak olyan kiadványok, pl. NG sorozat,2.0 mesék amikhez teljesen felesleges erősitőt kapcsolni.Mégis lemezről/NAS-ról néznéd. Ilyenkor jol jön ez a funkció.

[ Szerkesztve ]

(#37906) Parson válasza cekkk (#37904) üzenetére


Parson
addikt

no akkor tegyük tisztába a dolgot, mert itt nagyon nagy kavar van.

Az egyszerűség kedvéért fogadjuk el, hogy nálam 200 [kWh] = 10000,- HUF (egy ELMŰ számla alapján minimális kerekitéssel) elvén 1 [kWh] = 50,- [HUF] ahogy te is feltételezted korábban.

na most, mint ahogy irtam a többletopcióért kiadott plussz költség a kérdéses, erről beszéltünk = mennyivel kell többet fizetni ha be van kapcsolva ez a HDMI Through opció,

Saját konkrét példán 0.03-ról 31 [W]-ra ugrik a teljesitményfelvétel, az egyszerűség kedvéért számoljunk kereken a 31 [W] differenciával (csak akkor, amikor a TV megy, de az erősitő nincs bekapcsolva).

Tehát:
0.031 [kW] * 365,25 * 8 [h] = 90,582 [kWh]

Fenti 50,- [HUF]-fal számolva ez 4529,1- [HUF] egy évre számolva napi 8 órás üzemidővel, ahogy irtam korábban.

'Vagy annak mi értelme, hogy bekapcsolod az erősítőt majd bekapcsolod ezt a funkciót és utána kikapcsolod az erősítőt, hogy addig átmenjen a hang.'

Már a kérdésfeltevéssel is gond van - A HDMI Through opció csak kikapcsolt állapotban értelmezett. Tehát ha ki van kapcsolva az erősitő és ez az opció ON, akkor átengedi a műsort. Az erősitő bekapcsolt állapotában default-ból átengedi a műsort, szépen is néznénk ki, ha nem...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37907) cekkk


cekkk
veterán

Akkor elmondom, hogy mit nem értek én. Van egy funkció amely bekapcsolt állapot mellett a standby fogyasztást megemeli 0ról 31Wra. Na ha ez be van kapcsolva akkor egész nap 31Wot fogyaszt amíg be van dugva a konnektorba. Nem?
Vagy ez valaki úgy használja, hogy amikor néz valamit erősítő bekapcsol bekapcsol ez a funkció és utána kikapcsolja az erősítőt? :U

[ Szerkesztve ]

(#37908) Parson válasza cekkk (#37907) üzenetére


Parson
addikt

Megbocsáss de ezen: 'csak akkor, amikor a TV megy, de az erősitő nincs bekapcsolva' mit nem lehet érteni ?? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37909) cekkk válasza Parson (#37908) üzenetére


cekkk
veterán

És amikor a TV nincs bekapcsolva, bekapcsolod az erősítőt és letiltod ez a funkciót? Majd amikor újra TVzel akkor újra bekapcsolod az erősítő engedélyezed majd megint kikapcsolod az erősítőt TV-zés közben? :F

(#37910) cekkk válasza #09634560 (#37905) üzenetére


cekkk
veterán

Oké, hogy jól jön ez a funkció, de ha ez be van kapcsolva(az erősítő ki) attól függetlenül felveszi a 31W-t. Csak akkor nem veszi fel kikapcsolt módban az erősítő ezt a 31Wot, ha ez a funkció nincs bekapcsolva.

(#37911) bajnokpityu válasza cekkk (#37910) üzenetére


bajnokpityu
félisten

de akkor miért adod hozzá?ha mozizol,akkor elkerülhetetlen,h ne küldje tovább a jelet...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37912) #09634560 válasza cekkk (#37910) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én ezt értem de fél perces bekapcsolás az aktiválás-deaktiválás miatt igazán nem nagy szám, megspórólod a többi 1x-2x óra tulfogyasztást.
Bajnokpityu: #37905 sztem jó válasz lehet neked.

[ Szerkesztve ]

(#37913) cekkk válasza bajnokpityu (#37911) üzenetére


cekkk
veterán

Ezt most nem értem. :B

(#37912) Sanci38

Na erre voltam kíváncsi, hogy így csinálja-e vagy folyamatosan be van kapcsolva az a funkció.

(#37914) bajnokpityu válasza cekkk (#37913) üzenetére


bajnokpityu
félisten

miért számolod az extra fogyasztáshoz azt az üzemidőt,amikor filmet nézel az erősítőddel?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37915) Parson válasza cekkk (#37910) üzenetére


Parson
addikt

Atyaég, értelmezd már légyszives a fent leirtakat. De csak a te kedvedért leirom még egyszer:

1. minden ki van kapcsolva, erősitő fogyasztása 0.03 [W] - az opció be van kapcsolva !
2. TV be van kapcsolva, erősitő nincs bekapcsolva - megugrik a fogyasztás 31 [W]-ra - az opció be van kapcsolva
3. bekapcsolod az erősitőt is a TV mellé, a fogyasztás megugrik 300 [W]-ra - az opció ha be van kacsolva ha nincs. átengedi a műsort a TV felé

fentiek változatlanul a manual alapján.

Kieg: a manual alapján csak akkor fogyaszt 31 [W]-ot standby üzemmódban is, ha a HDMI Ctrl (RIHD) be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37916) cekkk válasza Parson (#37915) üzenetére


cekkk
veterán

Pont ezt nem írtad le eddig értelmesen amit most meg tettél. Én kérdeztem de meg fél mondatokat vagdostál.

Tudod talán ha értelmesen írnál akkor megértené az ember, lehet nem 8 órát filmezéssel kellene tölteni ;)

(#37914) bajnokpityu
Hülyén számoltam, mert én ott abba a számításban csak azt a 16órát vettem alapul ha be lett volna kapcsolva az a funkció, mert eddig ő nem írta le azt, hogy mindig bekapcsolja az erősítőt és aktiválja a funkciót majd kikapcsolja az erősítőt és így nézi 8 órán keresztül, majd megint bekapcsolja és deaktiválja a funkciót és megint kikapcsolja az erősítőt. Én abba a 16 órába csak azt számoltam, hogy amikor áll az erősítő és be van kapcsolva az a funkció. De ezek szerint nincs bekapcsolva.

(#37917) cekkk válasza Parson (#37915) üzenetére


cekkk
veterán

1. minden ki van kapcsolva, erősitő fogyasztása 0.03 [W] - az opció be van kapcsolva !
2. TV be van kapcsolva, erősitő nincs bekapcsolva - megugrik a fogyasztás 31 [W]-ra - az opció be van kapcsolva

Amikor nálam járt egy onkyo, akkor ha bekapcsoltam ezt az opciót hiába volt kikapcsolva minden, attól függetlenül vette felfele a 30W körüli értéket pont azért, hogy ha jel érkezik akkor tudja tovább ereszteni, és nem volt neki ilyen 1-2Wos fogyasztása. Pont írta BBéci, hogy a Denon 1912nél van 5-6Wos ilyen fogyasztás ha be van kapcsolva ez az opció és közben minden ki van. Nem hinném, hogy az onkyo főleg egy régebbi meg 0.1et fogyasztana.

[ Szerkesztve ]

(#37918) Parson válasza cekkk (#37916) üzenetére


Parson
addikt

(#37906) Parson

'Saját konkrét példán 0.03-ról 31 [W]-ra ugrik a teljesitményfelvétel, az egyszerűség kedvéért számoljunk kereken a 31 [W] differenciával (csak akkor, amikor a TV megy, de az erősitő nincs bekapcsolva).'

Ha ez nem volt érthető, akkor nem tudom mit mondjak. Max annyit, hogy nem feltételeztem, hogy szájbarágósan pontról pontra kell definiálni a lépéseket. Én kérek elnézést... :D

No de a lényeg, hogy most már érthető ezek szerint. Persze, hozzá kell tegyem az egészhez, hogy a fentiek mind csak elméleti cuccok, a valóságban le kéne mérni a tényleges szitut, de engedelmeddel ezt nem tenném meg most...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37919) BBéci válasza cekkk (#37916) üzenetére


BBéci
titán

31 watt esetén nem okos cselekedet folyamatosan, napi 24 órában bekapcsolva hagyni az átengedés funkciót. Csak arra az időre érdemes engedélyezni, amikor használjuk. Az is elképzelhető, hogy a használaton kívüli időben főkapcsolóval áramtalanítjuk az erősítőt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37920) cekkk válasza BBéci (#37919) üzenetére


cekkk
veterán

Ezt írja:
1. minden ki van kapcsolva, erősitő fogyasztása 0.03 [W] - az opció be van kapcsolva !
2. TV be van kapcsolva, erősitő nincs bekapcsolva - megugrik a fogyasztás 31 [W]-ra - az opció be van kapcsolva

Én ezt nem hiszem el, hogy bekapcsolt opció mellett ha minden ki van kapcsolva akkor vissza megy a fogyasztás 0.03Wra és ha TV bekapcsol akkor meg megnő, mert ezek folyamatosan fogyasztanak 31W-t pont azért, hogy a jel áttudjon menni, nem csak akkor kezd el fogyasztani ha valami bekapcsol. nem? :K

(#37921) Ed Parker válasza BBéci (#37919) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem a Primare spa21 60W-ot vett fel standby módban es még hdmi sem volt rajta.
Azért az már keményebb :)

(#37922) Parson válasza BBéci (#37919) üzenetére


Parson
addikt

No pontosan ezesetben lenne az hasznos amit Cekk irt... hazamész, TV-zni szeretnél. de erősitő nélkül, ekkor:
Tv, erősitő bekapcs
erősitőn opció bekapcs
erősitő kikapcs

Tv nézés végén meg:
erősitő bekapcs
opció kikapcs
erősitő kikapcs
TV kikapcs

ugye senki nem gondolja komolyan hogy onkyo és egyéb gyártóknál a mérnökök ezt igy oldották meg, és ezen lépések kihagyása nélkül (ha valóban káros, akkor) 31 [W] os teljesitményfelvétellel fárasztja az elektromos hálózat az erősitőt a nap 24 órájában...?

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37923) cekkk válasza Parson (#37922) üzenetére


cekkk
veterán

Pedig de igen amikor nálam volt egy onkyo akkor az ezt csinálta, hogy éjjel nappal 31W, ezért értetlenkedem, nem kötözködöm, csak elbeszéltünk egymás mellett :K

(#37924) Parson válasza cekkk (#37920) üzenetére


Parson
addikt

cekk, hinni a templomban kell, szokták volt mondani...

mint irtam a biztos csak az, ha méréssel igazolod a szitut, addig csak a manual alapján közölt infók alapján irtam amit irtam.

a fogyasztásról meg annyit, hogy ha bekapcsolod a szimpla tv-t akkor többet fogyaszt mint standby üzemmódban. Ha erősitőre kötött Tv-t kapcsolsz be, akkor miért nem hihető. hogy ezesetben több fogyasztást generál az erősitőben, mint ha nincs bekapcsolva és ezzel nem folyik áram (jel formájában) a kimeneten.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37925) Parson válasza cekkk (#37923) üzenetére


Parson
addikt

mivel igazoltad ezt a 31 [W]-os tézist? most már egyre jobban érdekel, lévén ugye nekem is onkyo-m van...

'...hogy a jel áttudjon menni, nem csak akkor kezd el fogyasztani ha valami bekapcsol. nem?'

a jel átengedésének lehetősége miért kell hogy 31 [W]-ot igényeljen? Maga az átengedés generál többletfogyasztást és nem a 'kapu nyitvatartása'.

Én a manualtés a fenti logikai érvelést tartom elfogadhatóbbnak, mintsem a 'nem hiszem' kijelentéseket.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37926) cekkk válasza Parson (#37924) üzenetére


cekkk
veterán

Én mértem, és azért tudom ezt ! ;)

Mert az HDMI bemenet van a TV-n és nem küld vissza jelet, max ha ARC képes az erősítő és a TV :K

Szerk:

Mint mondtam nálam volt próbára és akkor mértem le, most nincs nálam, de kérj nyugodtan kölcsön valakitől egy fogyasztásmérőt.

Melyik onkyo-d van?

[ Szerkesztve ]

(#37927) BBéci válasza Parson (#37922) üzenetére


BBéci
titán

Nálam másképp működik a rendszer. A TV hangszóróit kizárólag beszélgetős tévéműsorokhoz, híradóhoz tudom elviselni. Bármi mást nézek, működik az erősítő, szólnak a hangdobozok. Még hajnali kettőkor is.
Feleségem nagyon sok műsort néz a merevlemezes felvevőről, ezért az HDMI-vel közvetlenül csatlakozik a TV-hez, plusz koax kábellel az erősítőhöz. Utóbbi akkor kap szerepet, ha én is a TV elé ülök, mert Ő többnyire beéri a TV hangszóróinak prüntyögésével.
Tehát az átengedést nem használom. Abban biztos vagyok, hogy cekkknek van igaza, már a HDMI jelátengedés engedélyezése is megnöveli az áramfelvételt, nem kell ahhoz valóban használni a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37928) bajnokpityu válasza cekkk (#37920) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sosem mértem, de most már megmérem, viszont picit langyos a denonom. A 30W körüli fogyi nekem reálisnak tűnik.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37929) putyu10 válasza BBéci (#37919) üzenetére


putyu10
aktív tag

Aktiválása esetén érezhetően melegszik a borítás egy része.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#37930) cekkk válasza Parson (#37925) üzenetére


cekkk
veterán

Ezt írta Béci:

A Denon AVR-1912 egyik újítása volt a plusz pici kapcsolóüzemű táp a HDMI jel átengedés számára, amivel jelentős áramfogyasztást spóroltak meg. Pontosan nem emlékszem, de olyankor valami 5-6 W körüli a készenléti teljesítményfelvétele.

Szóval 2012es modelleknél 5-6W volt a fogyasztás a Denonnál ha bevolt kapcsolva ez a funkció. A régebbieknél meg gondolom annyi amennyi-t írt a használati.
Szóval ha régebbi onkyo hidd el felveszi az a 31W-t kikapcsolt állapotban és nem 0.03 vagy mennyit.

(#37931) cekkk válasza bajnokpityu (#37928) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor csak nem beszélek hülyeséget :N

(#37932) Winne válasza BBéci (#37896) üzenetére


Winne
nagyúr

Világos, csak ez most egyelőre nem a végleges állás, de az új hely még csak évek múlva (2-3 év magassága) lesz esedékes, ami egy home made házimozi szoba lesz szekrények és fali alkalmatosságok nélkül. A gép mellett is digitális megoldást használok és minőségi forrásokat igyekszem beszerezni, de egyre jobban gondolkozom egy olyan megoldáson, hogy hogyan tudom a házimozim mellé rákötni ezt a Canton párat is rákötni és valamilyen megoldással átkapcsolni, hogy melyik hangfalak kapjanak jelet. Ez teljesen hülyeség? Egy AVR132-es Harman Kardon van, nem mai darab, de jól szuperál. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#37933) Parson válasza cekkk (#37930) üzenetére


Parson
addikt

2011-es onkyo HT-R548

Mérés nélkül én csak a manualra tudok hivatkozni, ott azt irja (itt van előttem), hogy ha a tv standby üzemmódban van, akkor lecsökken a teljesitményfelvétel 31 [W]-ról... nem értem miért kell ezt ujra és ujra leirnom.

Elhiszem hogy máshol más a szitu, én végig hangoztattam, hogy az én példámon keresztül ez a szitu.

Megj.: Most megy a tv és egyáltalán nem érezhető komoly melegedés, reggel megnézem, hátha még 'hidegebb' lesz. :)

BBéci -> szir szar tv műsorok mennek csak, azokra nem kapcsolom be az erősitőt, filmeket viszont naná hogy én is aktivan azzal nézem... :) (bár még hátravan pár kiépitési részlet) meg aszem a nejem is napközben, bár ő ritkán van itthon annyit.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37934) BBéci válasza Parson (#37933) üzenetére


BBéci
titán

Nem értem, miért kell HDMI átengedésre állítani az erősítőt, ha tévéműsorokat nézel és a TV hangszóróit hallgatod?
Remélem nem a set top box miatt!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37935) Toobee


Toobee
veterán

Kígyó hegyek. Lesz mivel foglalkozni a hétvégén!

https://barbieripnk.hu/

(#37936) gyurczy válasza Toobee (#37935) üzenetére


gyurczy
őstag

Akkor ajánlok is hozzá egy kis muzsikát.

A jobb alsó kifejezetten érdekel. :)

(#37937) Toobee válasza gyurczy (#37936) üzenetére


Toobee
veterán

Engem is az mozgat a legjobban.

https://barbieripnk.hu/

(#37938) gyurczy válasza Toobee (#37937) üzenetére


gyurczy
őstag

A Rotelt kínáld meg vele szerintem elsőként. Én itthon a két VdH-val használtam a motyót. Mekkora különbség van a pár hetes és az öreg kábel között a fotón.

Egész ügyes a srác! OCEAN - John Butler - 2012 Studio Version

[ Szerkesztve ]

(#37939) gyurczy válasza gyurczy (#37938) üzenetére


gyurczy
őstag

Ilyen meg miért nincs a Váci utcában pl?

(#37940) BBéci válasza gyurczy (#37938) üzenetére


BBéci
titán

Tápkábeleket összehasonlítani nem erősítővel, hanem lejátszóval, leginkább CD-játszóval célszerű!!! Sokkal egyértelműbben hallhatóak a különbségek, nem befolyásolja a hangzást a kondenzátorok pillanatnyi töltöttségi állapota és egyebek.
A Nordost demóin is ez a gyakorlat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37941) gyurczy válasza BBéci (#37940) üzenetére


gyurczy
őstag

A tapasztalat az, hogy a Toobee-nál rendelkezésre álló eszközökből a végfok érzékenyebb a kábelre.

Eltérő eszközöknél a kanócok is máshogy viselkedhetnek. Az, hogy egy kanóc CD-n jó nem jelenti 100%-ban azt, hogy más eszközben is ugyan olyan jó lesz.

(#37942) Tamoo válasza Toobee (#37935) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szép pakk. Megérkezett már az xda?

(#37943) cekkk válasza Parson (#37933) üzenetére


cekkk
veterán

Én most néztem az angol használatit és a 49. oldalon ennyit találtam:
Standby power consumption:
In the following cases, the power consumption may
reach up to a maximum of 31 W:
– “HDMI Ctrl (RIHD)” setting is set to “On”.
(Depending on the TV status, the AV receiver
will enter Standby mode as usual.)

Máshol nem találtam semmi utalást, hogy 31W lenne és arra sem, hogy vissza csökkenne 0.03Wra vagy mire.
Letudnád ez fényképezni a magyar használatijában? :U

Egyébként, hogy van kiépítve neked a rendszer az erősítőből megy a jel a TVbe, de mi megy az az erősítőbe, mivel veszed a TV adásokat? A tv tunerjával?

Mondom én mértem, és nem a kis fejemből pattant ki. ;)

(#37944) cekkk válasza cekkk (#37943) üzenetére


cekkk
veterán

Még ez van a 39. oldal alján:

When “HDMI Ctrl (RIHD)” setting is set to “On”, the power
consumption on standby mode slightly increases. (Depending on
the TV status, the AV receiver will enter standby mode as usual.)

Itt is azt írja, hogy emelkedik, ha be van kapcsolva az erősítőn ez az opció és standby módban van :K

[ Szerkesztve ]

(#37945) Ed Parker válasza gyurczy (#37941) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nálam is ugyanez a helyzet, az erősítő érzékenyebb rá es a cd abszolút nem.
Pedig fordítva kellene lennie.

(#37946) Toobee válasza Tamoo (#37942) üzenetére


Toobee
veterán

Még nem. Remélem, hogy jövõ héten, már itthon lesz!

https://barbieripnk.hu/

(#37947) Bubanc


Bubanc
aktív tag

Egy olyan kérdés merült fel, hogy okozhat-e problémát az erősítőnek, ha eltérő impedanciájú hangfalakat kötünk rá. Az én véleményem szerint nem, inkább csak az alacsonyabb impedanciájú hangfalnak lehet baja, de kíváncsi vagyok nálamnál jobb szakértők véleményére.
Köszi előre is!

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#37948) bajnokpityu válasza Ed Parker (#37945) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ettől még 2x fingott ki erősítőm a kütyüzésnek köszönhetően. Amikor kihúzod a tápot, a kondikban marad némi töltés. Pedig a lesslossra kíváncsi lettem volna...

Nálam sem profitált a végfok túl sokat,amikor a kb 40-50rugós valhallát lecseréltem alac 250rugós tápkábelére. dacnál viszont drasztikus volt a különbség.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37949) gyurczy válasza bajnokpityu (#37948) üzenetére


gyurczy
őstag

Pedig a lesslossra kíváncsi lettem volna...

Megszaglászhatod majd.

(#37950) bajnokpityu válasza gyurczy (#37949) üzenetére


bajnokpityu
félisten

dugni azért jobb,mint szagolni :DDD

hogy sikerült ezt félreérteni? :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.