Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38501) Old FatBoy válasza #16729600 (#38435) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

:) :R :)

Audiophile Troll

(#38502) Giovanny


Giovanny
őstag

Erre tudna valaki tanácsot adni? :B

Zero Defect.No Compromise !

(#38503) Old FatBoy válasza Mikisys (#38490) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

:)

Audiophile Troll

(#38504) Sefter válasza Old FatBoy (#38503) üzenetére


Sefter
veterán

Attól, hogy smiley-kat pakolsz sormintának, még nem cáfoltad meg az érveinket..

Psn ID: sefter_hun

(#38505) Ed Parker válasza Sefter (#38504) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem is kell megcáfolni, lehet azzal a tudattal is élni, aki akarja másképp csinálja.

(#38506) Sefter válasza Ed Parker (#38505) üzenetére


Sefter
veterán

Igazad van, ignorálni kell a trollokat... :R

Psn ID: sefter_hun

(#38507) MPeter87


MPeter87
őstag

Ismételten kérdeznék. :))
JBL E60-hoz H/K 360 vagy Denon 1912 lenne jobb választás?
Sub-ot milyet érdemes venni 40 körül használtan? :F
A keret nem túl nagy, max 200-ba bele kell férni.

(#38508) Parson válasza Ed Parker (#38505) üzenetére


Parson
addikt

Ez így van. Ennyire elvakult nézeteket nehéz meggyőzni, talán nem is kell (mert nem lehet pont az elvakultság miatt). Pedig érvelések sora is volt... de ha a fizikával jön az, aki pont nem fizika-i (értsd: elektronika) alapokon méretez egy kábelt, az mindent elárult magáról...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#38509) gorbep válasza putyu10 (#38498) üzenetére


gorbep
senior tag

Nem átkapcsolós, ebben folyamatosan megy az inverter, az akkumulátorokat pedig folyamatosan tölti. Az átkapcsolós megoldásoknak esetünkben nincs semmi értelme, nem alkalmazhatóak kondicionálásra.

Hallgatóm működtetett már átkapcsolósat is folyamatos inverter üzemben, miközben külső töltő körrel töltötte az akkukat, de ezeket nem erre találták ki, ezért egy kicsit meg kellett támogatni a kimeneti H híd hűtését, de a kiegészítő hűtéssel gyönyörűen ment, a végtranzisztorokon 50C alatti állandósult hőmérsékletet mértünk.... ha szegény az eklézsia, akkor bele kell pótolni, amit a gyártó kisajnált. De láttam már "feljavított" 12V-os autós invertert is tápegységről járni, egész jó jelalakot produkált szintén hűtés átalakítással. Mondjuk esetünkben a jó hatásfok nem lenne követelmény, attól a + 10-40W -tól nem dőlnénk a kardunkba.....

Mielőtt megkapom hogy ez nem gyári audio grade megoldás, senkinek nem is ajánlottam, csak kipróbálásra, ha javít a hangon, egy folyamatos üzemre méretezettet kellene kifejleszteni.... csak az én fülem bot ehhez..

Egy próba erejéig még az akku is elviszi 10-20 percig....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#38510) Old FatBoy válasza Sefter (#38506) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Kedves Isteni Fenség!
Nem tudom mivel sértettelek meg,hogy így ledegradálsz?
De bocsánatodért esedezem még ha megsértődsz is!
Tudatom veled Fenséges Mindenható Uram ma az Úr 2013-adik évében már olyan fejlett szinten áll az orvoslásunk,hogy a diszlexiát képes kezelni.
Amit Fenséged sormintának olvasott az tulajdonképpen egy válasz volt,amit ha bevon valakit a környezetéből aki nem szenved a fenti csúnya bajtól igazolni fogja miszerint én ezen kis ábrácskákkal a tetszésemet fejeztem ki adott sorszámon jegyzett fórumtársunk írásával kapcsolatban.
Legmélyebb tisztelettel egy alázatos Troll alattvalója!
;]

Audiophile Troll

(#38511) putyu10 válasza gorbep (#38509) üzenetére


putyu10
aktív tag

Én az említett árban csodálkozok! Pont hogy ennyiért nem lehet online üzemű!

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#38512) putyu10


putyu10
aktív tag

Nem értem mikor egy társaság behatárolt közösen egy "minimum szintet" s ezt a vonalat próbálja követni, és az valakinek nem tetszik egyáltalán miért kell olvasni, nem hogy bele szólni finoman kifejezve. Én sem lettem rosszul mikor az előző dobozaimra azt merték mondani "borzalom házi mozira"

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#38513) Toobee válasza Old FatBoy (#38510) üzenetére


Toobee
veterán

Ebben a topikban nem divat az ilyen hangnem. Ha pukkadsz, nem kell ide írni. Van még ezer másik topik, ahova lehet butaságokat írni!

https://barbieripnk.hu/

(#38514) hétalvó válasza #09634560 (#38496) üzenetére


hétalvó
addikt

szerintem hivox-ot ne keresse, menjen inkabb a soner-be, egyebkent lassan beerik hogy itt a logout-on fogok irni a zoli munkajarol , kepekkel meresekkel es majd mindenki elgondolkozhat rajta, csak legyen egy kis idom...

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#38515) M_AND_Ms válasza hétalvó (#38514) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

No! Miért? Mi baj Hivoxszal?

szerk:
Akkor megvárom a beszámolódat

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#38516) Tamoo válasza hétalvó (#38514) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azért óvatosan az ilyen beszámolókkal. Véleményed megírhatod, de azért ne menjen át "üzletrontásba".

(#38517) mp54 válasza Old FatBoy (#38510) üzenetére


mp54
senior tag

Hagyd már abba! Én csak olvasok, de nagyon zavar....

(#38518) takky-92


takky-92
csendes tag

csao,
Ti mit szóltok a harman/kardon AVR 70 + HKTS5 belépő házimozihoz ? érdemes belefektetni ?

(#38519) Tamoo válasza MPeter87 (#38507) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az E60 már adott? Ha nem, ahelyett is nézz inkább mást!

(#38520) Sefter válasza Old FatBoy (#38510) üzenetére


Sefter
veterán

Mivel degradáltalak, a trollal :F
Azt arra írtam, hogy ellen érv helyett sormintát rajzolsz...meg már személyeskedsz is (amit mellesleg a ph szabályzat is tilt, de azt nyilván nem olvastad, ahogy a tévelygésedre adott válaszokat sem..)
Részemről befejeztem, nem reagálok az írásaidra.

Psn ID: sefter_hun

(#38521) MPeter87 válasza Tamoo (#38519) üzenetére


MPeter87
őstag

Igazából semmi sem adott, csak a keret. :D
Már unom a keresgélést és az agyalást...főleg azért, mert nem tudom meghallgatni őket együtt, hogy melyik hogyan szól.
A JBL E60-akat már lebeszéltem hétvégére.
Most néztem Polk PSW110-et és Denon 1912-t.
Ezeket kihozom 200-ból, ha mindenkivel sikerül megegyezni.
Így együtt már jobban hangzanak, vagy így is nagyon sántít az E60? :F
Amúgy miért nem ajánlod? :)

(#38522) Sefter válasza Tamoo (#38519) üzenetére


Sefter
veterán

Mi a baj az E60-al belépő szinten :F
Szerintem működhet amit összerakott kezdésnek..

Psn ID: sefter_hun

(#38523) Tamoo válasza MPeter87 (#38521) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

JBL-éknél is az az alja. Az ES sorozat sokkal jobb választás, de még a Studio is.
E sorozathoz "túlzás" a 1912-es Denon vagy 360-as H/K. Nem egy zenei doboz, alapszintű mozizáshoz lehet megfelelő, de zenét nem hallgatnék rajta.
Persze lehet Neked ez is megfelel, azt én nem tudhatom. Hallgasd meg!

[ Szerkesztve ]

(#38524) MPeter87 válasza Tamoo (#38523) üzenetére


MPeter87
őstag

Igazából az is megfordult a fejemben (miután már baromira untam a keresgélést :D ), hogy megveszem az ES100-asokat, de az 140ezer lenne és akkor már majdnem 300ezer lenne az egész, annyit pedig nem szánok rá egyelőre. :(

(#38525) #09634560 válasza MPeter87 (#38524) üzenetére


#09634560
törölt tag

300-ért márt Dali Conceptet vagy az ES szettet is megveheted ujonnan. :F

(#38526) MPeter87 válasza #09634560 (#38525) üzenetére


MPeter87
őstag

Maradjunk 200 alatti összegnél. :))

(#38528) Sanci38

De erősítővel együtt kellene annyiért. :(
Elég lesz a 2.1 is.

[ Szerkesztve ]

(#38527) Parson válasza MPeter87 (#38526) üzenetére


Parson
addikt

Hidd el, megéri a fáradozást... :) Mondom ezt annak ellenére, hogy én kevesebbet keresgéltem, kevesebbet hallgatóztam (szinte semmit) és most már látom, hogy van hova fejlődni. :) (Igaz, most egyelőre ezzel is nagyon meg vagyok elégedve, és más terveim is vannak, nem csak a hangrendszer javitgatása, de tény, hogy klafa dolog... annak aki értékeli.)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#38528) #09634560 válasza MPeter87 (#38526) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ennyiért van a netdeponál Tannoy szett,az simán jó,

(#38529) Parson válasza #09634560 (#38528) üzenetére


Parson
addikt

Jut eszembe, azok a Netdepo-s TAGA Harmony 5.0 hangfalszettek miért olyan rosszak? Komolyan kérdem, és tudom, hogy mondtátok már, de kiváncsi vagyok rá... lehet meg kéne hallgatni vhol egy ilyet, egy komolyabb mellett, hogy lássam a minőségi hangzás hiányát...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#38530) #09634560 válasza MPeter87 (#38526) üzenetére


#09634560
törölt tag

Tessék: kis alkuval ez megéri.
erösitö,
hangfalszett.

[ Szerkesztve ]

(#38531) #09634560 válasza Parson (#38529) üzenetére


#09634560
törölt tag

Netdepo király utcai üzlentében meglehet.

[ Szerkesztve ]

(#38532) spiky03


spiky03
veterán

Jön a Dolby Atmos otthonra is. :)

Kíváncsi leszek mi lesz belőle. :U

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#38533) ProdyG


ProdyG
senior tag

meghallgattam egy Dali Concept 6-os szettet, nagyon szép tiszta hangja van, de a dinamikát kissé hiányoltam belőle pörgősebb számoknál. Concept 8-cal változna valamilyen irányba a helyzet? van ajánlatom Concept 8-ra, de azt msot nem tudom meghallgatni.
szóval a Concept 6 és 8 közti különbségekre lennék kíváncsi. gondolom nem egyértelmű, hogy a nagyobb jobb...

(#38534) Toobee válasza ProdyG (#38533) üzenetére


Toobee
veterán

Milyen erõsítõvel hajtottátok és mi volt a forrás? Én nem tapasztaltam, hogy szūk lenne a dinamikatartomány.

https://barbieripnk.hu/

(#38535) Sefter válasza ProdyG (#38533) üzenetére


Sefter
veterán

Nemrég volt téma (én gondolkoztam a 6-os 8-asra cserélésén) de lebeszéltek róla...
150-nél ne adj többet a 8-as párért, soroksári MM-ben annyi...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#38536) MPeter87 válasza #09634560 (#38530) üzenetére


MPeter87
őstag

Az a gondom az 5.1-gyel, hogy jelenleg nem tudom normálisan elrendezni a hangfalakat a szoba kialakításából adódóan. Eddig is elvoltam 2.1-es 'rendszerrel', így szerintem továbbra is jó lenne, ezért nem 5.1-es szetteket néztem.
Esetleg így is lenne 200-ig ajánlatod?
Ezt a Denon erősítőt néztem, de az eladó sajna pont nem lesz elérhető hétvégén. :(

(#38537) ProdyG válasza Toobee (#38534) üzenetére


ProdyG
senior tag

valamilyen H/K házimozierősítő és FLAC fájlok. persze ez sokmindentől függ, de hallottam ma egy MA BX2 hangfalpárt, és az jobban tetszett a pörgősebb zenéknél (pedig az egy kicsi hangfal ráadásul). igaz, hogy a BX2 nagyon durva sztereó erősítőre volt kötve...
de egy AC/DC-t a concept6-on nem éreztem az igazinak. a Monitor Audio-n igen.

Sefter:
miért beszéltek le róla?

(#38538) Sefter válasza MPeter87 (#38536) üzenetére


Sefter
veterán

Erősítő
Hangfalakat nem merek ajánlani, mert olyat kell választanod, amihez találsz centert meg sorroundot, ha bővíteni akarod 5.1-re...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#38539) Peak válasza ProdyG (#38537) üzenetére


Peak
addikt

pont ugyan ez volt az én problémám is a kicsi Dalikkal, egy HK 360assal halgattam őket...
a Monitor Audio BX 6 már sokkal jobb volt, simább, egységesebb... az RX 6 Silvertől meg lefostam a bokám... sirtam is érte, hogy nem tudtam azt megvenni. :)
de ma már én sem panaszkodom :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#38540) MPeter87 válasza Sefter (#38538) üzenetére


MPeter87
őstag

2-3 éven belül szinte biztos, hogy nem akarom bővíteni, max cserélni, ha kíváncsi leszek másikra vagy jobbra vágyom majd. :)
Ennél a Pio erősítőnél a leírásban 6 ohm szerepel, gondolom ehhez akkor olyan hangfal is kellene, ugye?

(#38541) Toobee válasza MPeter87 (#38540) üzenetére


Toobee
veterán

Elsõ hsz. megvolt?

https://barbieripnk.hu/

(#38542) MPeter87 válasza Toobee (#38541) üzenetére


MPeter87
őstag

3-4 hónapja megvolt, mikor először gondolkodtam a dolgon. Onnan jött részben a Denon 1312XP, amit hétvégén volt szerencsém megvenni, majd visszavinni...

(#38543) Toobee válasza MPeter87 (#38542) üzenetére


Toobee
veterán

Azért fusd át újra!

https://barbieripnk.hu/

(#38544) #09634560 válasza MPeter87 (#38542) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mégiscsak át kell futnod ujra... :) ha nem érted miért ird ide és beirom miért.. :)

(#38545) BBéci válasza MPeter87 (#38542) üzenetére


BBéci
titán

Toobee arra célzott, hogy az erősítők leírásában csak a teljesítmény adatoknál olvashattál ohmot, ami nincs összefüggésben azzal, hogy milyen hangdobozok köthetőek rá. Ez benne van az első hozzászólásban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38546) Patice válasza MPeter87 (#38536) üzenetére


Patice
nagyúr

(#38538) Sefter ajánlatához én lehet hozzá csapnám ezt az 5.0-át. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38547) Patice válasza Peak (#38539) üzenetére


Patice
nagyúr

Én már a kis RX1-esekkel is nagyon jól elvagyok. :K Szeretik a hangfalkábelemet is. Kéne pár új jumper + banándugó... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38548) Tamoo válasza ProdyG (#38537) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Na azért így nem sok értelme van az összehasonlításnak.
A Concept elég komoly hendikeppel indult. A H/K-val egyébként is nagyon gyengén teljesít zenén, plusz a rock nem is az erőssége, míg a másikat egy "durva" sztereóról hallgattad.
Persze ettől függetlenül tetszhet neked jobban a BX2, csak az ilyen összehasonlítások eredményei megtévesztőek is lehetnek.

(#38549) cekkk válasza Tamoo (#38548) üzenetére


cekkk
veterán

Nálam volt a kis bemutató, hát rock zenére se a HK se a Dali ebben az összeállításban nem való :DDD :Y
Mondjuk a monitor audio nem ilyen árú erősítővel hallgatta, hanem egy McIntosh-al :DDD Azzal lehet a Daliba is több dinamika lenne :DDD :DDD

(#38550) Tamoo válasza cekkk (#38549) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem is emlékeztem, hogy C6, H/K 360 párosod van.
Tudom milyen, mivel nekem is ez volt a felállás egy jó darabig. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.