Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38401) #09634560 válasza Old FatBoy (#38397) üzenetére


#09634560
törölt tag

ha a fejedből kivered azt a berögzített téveszmét,hogy ami olcsó az nem lehet jó

Mi itt pont az ellenkezőjét mondjuk:
használtat vegyél így joval olcsóbban job minősééget kapsz.
kábelben nem mindig a drágább a jobb.,
ha valahol már nem hallasz különbséget vagy nem éri meg neked, az olcsóbbikat válaszd....
Tehát ez a téveszme tuti nem tőlünk ered..

(#38402) Parson válasza Peak (#38398) üzenetére


Parson
addikt

Pontosan erről van szó. Elméleti alapok újból és újból leirása nélkül is belátható, hogy bizony téveszmékről volt szó... tessék szépen visszalapozni, vagy eleve utánanézni.
Az pedig például, hogy vmi szépen szól ideig óráig, de teszemazt közben tönkrevágja a cuccot, az nem lehet indok a sületlenségekre. Csak és kizárólag a tájékozatlanságra és a bugyutaság terjesztésére.
Az ár meg totál feleslegesen került szóba... nem az alkatrész árától függ a minőség (és egyáltalán az előírtan helyes működés), hanem a műszaki helyességétől.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#38403) Sefter válasza Old FatBoy (#38400) üzenetére


Sefter
veterán

Használjátok egészséggel... :)
Minek drága hangfalakra költeni mikor egy Sokol rádión is kijön a hang (ugyan az a hang, csak máshogy szól) :F

Psn ID: sefter_hun

(#38404) Parson válasza Sefter (#38403) üzenetére


Parson
addikt

Ezzel teljesen egyetértek... használják nyugodtan, én sem akarom erről lebeszélni őket. De a téveszméket terjeszteni már nem kéne...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#38405) Parson válasza dunkel (#38395) üzenetére


Parson
addikt

Csak egyetlen példa:
Kábelt veszteség alapján méretezel. Azon veszteség alapján, ami a kábelben hővé alakul. (Ezt kell minimalizálni.) Innentől kezdve nem mindegy a kábelátmérő és a kábelhossz a kábel (feltételezetten homogén - az, hogy tömör, vagy sodrott, az másik téma!) anyagának fajlagos ellenálásának függvényében. A konkrét méretezést bárhol megtalálod, még wikipedia-n is, annyira alap, hogy nem kell aggódni a pontatlan megfogalmazások miatt. De ha kétségeid támadnának kérdezz egy hozzáértőt, (esetleg nézz bele egy megbizható könyvbe). És ne olyat, aki szoba mérete alapján mondja, hogy mekkora kábel kell... mert pontosan az lesz a drágábbik megoldás, ha fölöslegesen túlméretezel egy kábelt... ha meg alul, az is drága lesz, mert nem azt kapod a pénzedért amit kaphatnál.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#38406) Old FatBoy válasza Sefter (#38403) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Egy szóval sem állítottam,hogy gagyi hangfalakat használok sőt erősítőről hangfalról nem is beszéltem hiszen a kábel volt a fő téma.

Audiophile Troll

(#38407) #09634560 válasza Old FatBoy (#38400) üzenetére


#09634560
törölt tag

Sőt,ha egy olyat próbálsz aminek métere több tízezer még jobb lessz de csak azért mert a tudatod módosul az árától.
És ki mesélte neked ezt az őrültséget?? Béci se ugy tesztel hogy az árcédulát nézi, nebulo, bajnokpityu is az olcsóbb de jobb megoldást preferálja, XT se az ára miatt tartja és szereli fel megfelelő kábelekkel a rendszerét.....

(#38408) Ed Parker válasza Old FatBoy (#38400) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az elmúlt hetekben volt nálam, meg van is pár olyan kábel amik 3-5000€ környékén mozognak újonnan.
Tévedés azt hinni hogy csak mert drága, jobban is szól.
Pont az ellenkezőjét tapasztaltam egy negyed annyiba kerülő ic-nél, hogy az olcsobbnak jobb hangja volt, az én megítélésem szerint.
El kell felejteni a pszichológiát, meg ezt a sztereotipiát, hogy ami drága, az csak jó vagy jobb lehet.
Nem minden esetben jobb.

(#38409) cekkk válasza ProdyG (#38388) üzenetére


cekkk
veterán

De megtudsz nálam. Csak a kérdés azt mennyire mélyre menően akarod meghallgatni saját erősítővel vagy elég az enyém hozzá? :DDD

(#38410) Sefter válasza Old FatBoy (#38406) üzenetére


Sefter
veterán

csak egy hasonlat volt...
Azt akartam mondani, hogy nem feltétlenül a drágább a jobb, de egy bizonyos szint alá menni egyszerűen nem éri meg...és az MT kábel is a bizonyos szint alatt van...
Ezért írtam a hangfal-Sokol hasonlatot, a másodikon is tudsz zenét hallgatni, de minek..?

Psn ID: sefter_hun

(#38411) Old FatBoy válasza Ed Parker (#38408) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

És áruld már el lécci hány millás cuccokhoz érdemes ezeket a kábeleket használni!?
Szerintem ide nem csak aodiophile megszállottak jönnek hanem pár tízezer vagy százezer forintos készülék tulajok is.
Miért nem csináltok egy külön topikot pölö kábel őrültek címmel?

Audiophile Troll

(#38412) Old FatBoy válasza Sefter (#38410) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Próbáltad már az MT kábelt?
Vagy bármit ami olcsó pölö Utp?
Ha nem akkor miről beszélünk?

Audiophile Troll

(#38413) #09634560 válasza Old FatBoy (#38412) üzenetére


#09634560
törölt tag

Utp-ről sok szó esett az 1. részben: árának megfelelő hangot szolgáltat, de nem többet. CAT7 javasolt e célra.Egy sinus live simán lepipálja.

(#38414) Peak


Peak
addikt

nekem "gagyi" Neotech kábeleim vannak fronton (kb. 2000/m árra jün ki), Patice elhozta hozzám a 2x2m profi kábeleit 48.000 ft áron, az enyém 8000 ft, hatoda. A külömbséget hallottam, valóban a neotechek (bazi vastag 4.0+2,5 mm2) egy icipicit mosottabb volt sok hangszer esetén, de egyáltalán nem gondolom, hogy ezért a difiért megfizetnék 6x-os árat.
de eszembe nem jutna villanymadzagot kötni hangfalhoz, ezt 12 évesen csináltam, mikor buheráltam a 20 éves rádiókat, orosz cseh és lengyel vackokat, no meg magyar hangfalakat.
még a szaros 20 éves technics erősítő és jamo s140 közé is ezüst bevonatos OFC kábeleket tettem, pedig annak aztán tényleg felesleges.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#38415) Tamoo válasza Old FatBoy (#38412) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én próbáltam mindkettőt.
Réz villanydrót egy 30-40e Ft-os rendszerhez tényleg megfelelő lehet. Olcsó rendszerben még surround hangsugárzóhoz is el tudok képzelni 2.5es sodort rézkábelt. Én egy kommersz Philips hifitoronyhoz pl. azt használok. Jó minőségű CAT7 kábel is megállja a helyét belépő rendszerekben, de az már nem is olyan olcsó. Aki viszont több százezret költ a láncára, ott már nem szabad mt és utp kábeleket használni!

Sanci38: CAT7 vs. Sinus Live L3-at 1hónapon belül le fogom tesztelni ha lesznek a Sinushoz banándugóim. Igazából kb. egy árban vannak. Kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#38416) #09634560 válasza Old FatBoy (#38411) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ja kérdésedre válaszolva:lásd 1 sz hsz.: jó ár/ értékarányú teljes rendszer árának 10-15 %-át teszik ki a kábelek.

(#38417) Ed Parker válasza Old FatBoy (#38411) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Most itt nem ez a lényeg hogy hány millás cuccokhoz érdemes ezeket használni, hanem hogy nem az ár dönt, hanem a kapott hang.

Most akkor erre én is mondjam azt, hogy miért nem csinálnak a bögreszett-eknek és egyéb olcsó kínai vackoknak egy külön topikot, mert a házimozi nem ott kezdődik?

Nem kéne elzárkózni a jobb dolgoktól, csak azért mert drágább.

(#38418) Parson válasza Tamoo (#38415) üzenetére


Parson
addikt

CAT7-ből utp helyett talán ftp, vagy inkább stp (most hogy nézem s/ftp-ként is nevezik)? Nem is tudtam, hogy van utp is amúgy, a szabványelőírások teljesítése miatt kell az árnyékolás.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#38419) Old FatBoy válasza #09634560 (#38416) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Bocsi nem tudtam,hogy az első pont a biblia! :)

Audiophile Troll

(#38422) Tamoo válasza Old FatBoy (#38421) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Lehet kulturáltan vitázni, csak személyeskedésbe ne menjünk át!

Többiek se reagáljanak rá légyszíves!

[ Szerkesztve ]

(#38424) Sefter válasza Old FatBoy (#38412) üzenetére


Sefter
veterán

"Próbáltad már az MT kábelt?"
Nem, mivel nem arra való...

"Vagy bármit ami olcsó pölö Utp?"
Ennek az árából meg már belépő hangszóró kábeleket kapni...egyébként ez sem arra való

"Ha nem akkor miről beszélünk?"
Sőt, erősítőn sem próbáltam rántottát sütni...MERT NEM ARRA VALÓ

A Te érveiddel az a bajom, hogy nem az olcsót ajánlod a drága ellenében, hanem más (értsd ODA NEM ILLŐ) terméket ajánlasz az oda való helyett... :Y

Psn ID: sefter_hun

(#38425) #09634560 válasza Tamoo (#38422) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem terveztem reagálni rá pedig szerzője lennék ;]
Old fat boy: én is ateista vagyok és én is dolgozok 4 órát mert más nincs, ennek megfelelő minimálbérét..

[ Szerkesztve ]

(#38426) Old FatBoy válasza Sefter (#38424) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Sajnos el kell búcsuznom tőlletek pedig "nagyon"élveztem a társaságotokat.
De sajnos vissza kell mennem dolgozni mert én és a családom abból élünkk és nem túl jól.
:o
ui:ateista vagyok

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#38427) Sefter válasza Old FatBoy (#38426) üzenetére


Sefter
veterán

Úgy gondolom érveket mondtam a véleményed ellen, amikre nem tudsz/akarsz ellen érvekkel válaszolni.
Ha Én bántottalak meg akkor bocs, nem volt szándékomban.
További jó munkát. Üdv.

Psn ID: sefter_hun

(#38428) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Gyurci volt kedves, meglátogatott egy lessloss tappal. Szegény dugó beszorult, sajnos itt kell hallgassam egy hétig. Köszi a látogatást, jo fej srac, es jo a drót is!

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#38429) Toobee válasza bajnokpityu (#38428) üzenetére


Toobee
veterán

VdH ellenében mit tapasztaltál? Mit táplál?

https://barbieripnk.hu/

(#38430) Ed Parker válasza bajnokpityu (#38428) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezt így rögtön ennyi idő alatt sikerült megállapítani?
Mihez használod?

(#38431) bajnokpityu válasza Toobee (#38429) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Elő-végfokom alig profitál belőle,de ez nem tápkábel baja, hanem ilyen az erősítő. Más tápokkal is ilyen volt.

Brahma ellenében próbáltuk a dacba,minimum pariban vannak, úgy tűnik, végre valami táp,ami jobban illhet ide,mint a Brahma. Ezért is kértem el egy hétre, amit köszönök szépen :R CuAg5 és cu4, esetleg Ag3 ellenében akarom még kipróbálni, ezek vannak itthon. Nem sokat kütyüztünk,inkább zenét hallgattunk,de majd próbálgatom még. VDH más kategória, itt fedett,uncsi volt. Itt árkülönbségnél nagyobb differencia is indokoltnak tűnt, Lessloss elsőre igen meggyőző.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#38432) BBéci válasza bajnokpityu (#38431) üzenetére


BBéci
titán

Próbáltam Lehmannaudio Linear USB-ben DFPC-t, a hatása egyértelműen pozitív volt.
Bár csak a legolcsóbb Furutech-et váltotta.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38433) xtremetuning válasza bajnokpityu (#38431) üzenetére


xtremetuning
addikt

Tonyónál is jók voltak...

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#38434) MPeter87


MPeter87
őstag

h/k 155 és jbl e60 jó páros lehet zenére és filmre?

(#38435) #16729600


#16729600
törölt tag

A fentiekhez azért annyit hozzáfűznék,hogy ennek a topiknak nem az a címe hogy " high end audiofil felszerelések,lottó nyerteseknek" ,Rengeteg ajánlás enyhén szólva is nevetséges.Röpködnek a százezres,fél milkás tételek.Én elfogadom,hogy van itt pár ember aki családi ház árban vesz madzagokat,de Ti is fogadjátok el,hogy nem ez az átlag igény :) Ráadásul sok olyan használtan megszerezhető cucc van,ami például simán megállja a helyét az unos untalan ajánlgatott Dali akármilyen 200 ropis használt rendszerekkel szemben.Sőt!
Peace.

(#38436) Giovanny


Giovanny
őstag

Érdeklődtem a JAMO CLASSIC 10 után,és kiderült hogy jobb a Infinity Delta 30,a kérdésem az lenne hogy 60-80k értékben milyen használt dobozokat érdemes vennem,a végső cél a komplett szett lenne,házimozi,de a zene is fontos lenne.

Zero Defect.No Compromise !

(#38437) Tamoo válasza MPeter87 (#38434) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Zenére nagyon gyenge lehet.

(#38435) szunya1: Házimozit 100-150e alatt nem lehet kihozni és még az is tele van kompromisszumokkal. Tetszik, nem tetszik... ez van. Bögreszettekkel kapcsolatban nincs miről beszélni, a PC-s csipogóknak meg megvan a megfelelő topikja.

[ Szerkesztve ]

(#38438) Parson válasza #16729600 (#38435) üzenetére


Parson
addikt

Mondasz egy keretösszeget és arra addnak tippet, ajánlatot a többiek... Emellett viszont miért ne lehetne téma akár a high-end cucc is. Ahogy a low-end is belefér a 'minden' fogalmába, ugy a high-end is...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#38439) bajnokpityu válasza BBéci (#38432) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Most meg egy audio Note koax az, amivel előbb megbirkozok. Beharangozas ellenére nem szivem csücske. Ezért is érdeklődtem múltkor aura digi koax miatt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#38440) #16729600 válasza Parson (#38438) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ebben persze igazad van,de ennek ellenére sosem látok az ajánlások között csak olyan cuccot,amivel az ajánló rendelkezik.Itt van például ez használtan [link] .Elölről,oldalról és hátulról is úgy elfúj egy itt szokás szerint ajánlott csillió forintos rendszert,hogy csak pernye marad belőle :)

(#38441) MPeter87 válasza Tamoo (#38437) üzenetére


MPeter87
őstag

Az gáz. :(
Hétvégén nagyon venni kellene valamit. :(

(#38442) Tamoo válasza #16729600 (#38440) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Itt nem a teljesítményen lovagolunk. Ehhez találni centert és háttereket is? Mert ha nem akkor nincs miről beszélni.

(#38443) AtHoS válasza #09634560 (#38376) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Miből áll egy ilyen hangfal tuning?

Nem a pontos részletek érdekelnek (egyelőre ;] ), hanem min/mit változtatnak a falakon?

read-only mode on the forum

(#38444) TCr válasza #16729600 (#38435) üzenetére


TCr
veterán

Fel nem tudom fogni, hogy miért baj az itt egyeseknek, ha mások százezres tételekről beszélgetnek?
Irigység? Vagy csak a tipikus magyar mentalitás?

Hol láttál Te (vagy bárki, aki ez miatt "nagyra nyitotta a száját" itt) olyat, hogy valaki a 100e Ft-os rendszerhez többtízezer / többszázezer Ft-os kábeleket ajánlott?
Azt kellene észrevenni, hogy az általad írt "százezres/milkás" ajánlások kinek, kiknek szólnak!
Nem azoknak, akik kispénzből (értsd: 100-200e Ft) építettek rendszert.

Miért fáj az egyeseknek, hogy másoknak erre is van igényük?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#38445) #16729600 válasza Tamoo (#38442) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem teljesítményről beszéltem én sem, hanem minőségi hangzásról.Ez persze eleve szar,mert nem min. 200K :) Ebay,Amazonon simán kiegészíthető megfelelő centerrel,hátsó sípládákkal is.Ezek a keretszámok amikben gondolkoznak ajánlási szinten itt jó páran teljességgel nonszensz.Persze ez csak az én véleményem.

(#38444) TCr: Dehogy fáj nekem,tőlem aztán mindenki azt vesz amit akar és annyiért.Én csak a keretszámokat vitatom,amik mint ajánlások felmerülnek,Sokszor olvastam,amikor is végső konklúzióként a segítséget kérő visszavonul szemlesütve,mondván,hogy akkor még gyűjtenem kell hozzá.Ez sok esetben nem állja meg a helyét.

[ Szerkesztve ]

(#38446) Tamoo válasza #16729600 (#38445) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Persze ez csak az én véleményem."

Akkor itt le is zárhatjuk.
Én is szörnyülködtem amikor először ide tévedtem, de sajnos ez van. A minőségi hangzásért eléggé a zsebbe kell nyúlni.
Amit te linkeltél az egy igencsak öreg doboz. Keresd meg az új listaárát! Valószínűleg amiket mi ajánlunk jelenleg azoknak is lemegy az ára egyszer erre a szintre.

[ Szerkesztve ]

(#38447) #16729600 válasza Tamoo (#38446) üzenetére


#16729600
törölt tag

Miért? A Te véleményed egy 128 tagú szakmai bizottság által ellenőrzött és jóváhagyott ultima ráció vélemény vagy mi a szösz?? :N

(#38448) TCr


TCr
veterán

Úgy látszik ma valami front van.

+telihold lesz! :D - Tamoo

[ Módosította: Tamoo ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#38449) spiky03


spiky03
veterán

Szerintetek az mitől lehet, hogy a Marantz 1403-ast bekalibráltam a mikrofonnal, vagyis csináltunk egypontos mérést (nem pakoltam 6 különböző helyre ahogy lehetne :) ). A távolságokat viszonylag jól belőtte, leszámítva a sub-ot azt messzebbre mérte, de ezt már megszoktuk. Viszont a mikrofonos mérés után a frontokat alig lehetett hallani, hátulról meg jött a hang rendesen.
Ezek után fülre megpróbáltuk belőni a teszthang segítségével. igaz az is fura volt, mert amikor elindul a teszthang az rendesen ordított, mert ugye a hangereje alapból hangos volt.
Így most ilyen beállításokkal üzemel a rendszer:
- frontok : +3 dB
- center: + 3 dB (így legalább már nem halk, mint a Yamahánál)
- hátsók: - 11 dB
- sub: - 7 dB

Nagyobb méretekben állítható, mint a Yamahám, mert itt a centernek is tudtam még hangot adni, ha halk lenne a bizonyos filmeknél. :)
A keresztváltót a centernél is meg a hátsóknál is 80 Hz-re állítottam,a frontok Large-on vannak.

Összességében tetszik ez a kis erősítő, haver jól járt vele. :)
És szerintem egyáltalán nem "vérszegény", a kis panelba bőven elég az ereje. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#38450) TCr válasza spiky03 (#38449) üzenetére


TCr
veterán

Más: ha van sub, a frontok miért vannak large-on?

(#38445) szunya1: először is ne szerkessz visszafelé, mert követhetetlen, katyvasz lesz az egész fórum.
Konkrétan láttál te itt olyat, hogy valaki adott egy keretet, majd az itteniek dobtak neki 2x-3x árú ajánlatokat?
Mert én az évek alatt talán még 1x sem.
Általános dolog itt az, hogy ha valaki kispénzzel (nem feltétélen csak kicsivel) játszik, el lesz küldve az AVX, vagy AV fórumok használt hirdetéseihez, majd ha talál valami számára szimpatikusat, akkor linkelje be ide véleményezésre.

Lebeszélni akkor szoktak / szoktunk itt bárkit is, ha valami olyasmit szeretne venni, ami nem éri meg az árát.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.