Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37651) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Egy kép csak úgy. Rendezkedtem. :)

(#37652) Toobee válasza Tamoo (#37651) üzenetére


Toobee
veterán

Guszta! Bárcsak én is ott tartanék már, hogy azt mondhatom: rendben a kábelezés!

https://barbieripnk.hu/

(#37653) Tamoo válasza Toobee (#37652) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem Te sz@r kábelezéssel is előrébb leszel. :)

(#37654) BBéci válasza hitman77 (#37649) üzenetére


BBéci
titán

A frontok magassugárzója fülmagasságban legyen, függetlenül attól, hogy álláványos vagy állódobozok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37655) atirag


atirag
őstag

Próbálok beállitani egy onkyo 607-es házimozi erősítőt az Audyssey résznél és azt írja speaker detect error.
Miért csinálja ezt? A hangszoró amúgy működik. Egyébként a center hagszoró ha számít.És így nem is engedi tovább a következő mérésre.

(#37656) Dorian válasza atirag (#37655) üzenetére


Dorian
félisten

Mindig a centernél csinálja, vagy másik mérésnél máskor?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#37657) atirag válasza Dorian (#37656) üzenetére


atirag
őstag

Ha rendes mérő pozicióban van akkor mindig. Viszont mikor közelebb vittem akkor volt,hogy teljesen meghülyült.
Így kezdem azt gondolni,hogy a mikrofon a hibás.

(#37658) Dorian válasza atirag (#37657) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem régebben csinált néhányszor ilyent, de nem kifejezetten egy az egyik hangdoboznál és volt, hogy a sokadik mérési ponton. Kicsit idegölő volt, amikor a 7. mérési pont után lehetett elölről kezdeni... Én akkor a mikrofon bemenő vezetékének az érintkezési hibájára fogtam, kicsit megmozgattam a csatlakozást, megfújkáltam a mikrofont. Azóta sokszor mértem már vele, de rendesen működik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#37659) atirag válasza Dorian (#37658) üzenetére


atirag
őstag

Már megcsináltam ezeket. De mikor a helyén van akkor nem akar jó lenni. Már centert is cseréltem. Mikrofonom viszont nincs. Viszont mérésnél ha a centerhez ér akkor az megismétli hangosabban. A többinál nem.

(#37660) gyurczy válasza nuke7 (#37618) üzenetére


gyurczy
őstag

Kábeles témában ezt ki ne hagyjátok!

(#37661) Zull


Zull
senior tag

Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés: A Proson R12 hátulján ezek a hi level input-output csatik ugyan úgy megtalálhatóak mint az ezen a képen látható R8-ason?

Illetve még egy kérdés. Az a "frekvenciaváltó" ami megoldja hogy csak a beállított vágási frekvencia feletti hangok jussanak el a hangfalakig, mennyire befolyásolja vajon a hangminőséget? Gondolom kitalálható volt már hogy sztereo rendszerbe kerülne a cucc, ezért érdekelne, hogy vajon milyen mértékben szól bele a hangba.

Köszi a segítséget előre is!

(#37662) atirag válasza Dorian (#37658) üzenetére


atirag
őstag

Működik. Nem figyeltem és az első mérés a központ. És nem tudom miért ,de ha oda raktam akkor jó lett.

(#37663) hitman77 válasza BBéci (#37654) üzenetére


hitman77
senior tag

Ok. Köszönöm. Akkor egy 66cm-es állvány+tüske lesz a megoldás. Így kb. 103cm magasan lesznek a magasak. A center hol lenne jobb a tv alatt (most itt van az erősítőn :( ) vagy a tv felett a falra szerelve? A tv közepe szemmagasságban van 42".

(#37664) BBéci válasza hitman77 (#37663) üzenetére


BBéci
titán

Vagy Te vagy magas, vagy a kanapéd, (foteled) ha 103 centire kell emelned a magassugázókat. Szerintem a 90-95 cm tekinthető átlagos pozíciónak, ezért nem kell ragaszkodnod a 103-hoz. Néhány centi ide vagy oda semmit nem számít.
A falra szerelést csak a legvégsőbb esetben szoktam ajánlani. Számomra a TV alá elhelyezve sokkal jobb a hangzás, mert kényelembe helyezkedve, elterpeszkedve lejjebb kerülnek a füleim, akkor már nagyon magasan lenne a TV fölötti center.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37665) hitman77 válasza BBéci (#37664) üzenetére


hitman77
senior tag

188cm vagyok és amikor a TV-t szereltem a falra akkor mértem le a szemmagagasságot hogy a kép közepére essen. Ehhez viszonyítottam. Akkor lehet, hogy módosítok a rendelésen és 60cm állvány lesz. Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#37666) #09634560 válasza tomic (#37591) üzenetére


#09634560
törölt tag

Árat nem tudok mondani,van árazós topik de passzola Concept a 1911-hez.

(#37667) #09634560 válasza need (#37594) üzenetére


#09634560
törölt tag

Sztem a pio jobb vétel, de még joba használt, látam Arcam 300 erősitőt ennyiért az avx-en na az jó vétel.

(#37668) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

egy kis micro hifihez ( pioneer hm10 ) kellene egy jobb polc hangszóró, a masina nem egy erőmű 2*15W de a hozzáadott hangszórók rém gyengék, jobb hangfallal nem lene ekkora gáz, amit kinéztem hozzá, hogy kicsit jobb legyen a helyzet vagy egy jbl loft 30 most 30k egy pár vagy egy dali concept 1, 80k ?

a 80 ropis dali hosszabbtávú befektetés lenne, mert azzal a kis torony ára már meghaladja a mediában most akciósan kapható denon rcd m39 cuccot, hangfallal... ;] ami azért elég jó pakk, most 109k.

nem tudom, hogy a 2*15w kihajtaná e a dalit. a lényeg, hogy kis hangerős is legyen valami mély és magas.

:R

[ Szerkesztve ]

(#37669) #09634560 válasza atirag (#37655) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem lehet a center véletlenül forditott polaritással bekötve? (Csak tipp.)

(#37670) atirag válasza #09634560 (#37669) üzenetére


atirag
őstag

Már megnéztem:) Most sikerült megcsinálni végül,de a centernél kétszer mérte és egyszer hangosabban.
Szóval ha egyszer szerzek egy másik mikrofont akkor kipróbálom.
Viszont mint az előbb is írtam mikor a hallgató környezet közepére helyeztem akkor már nem írt hibát.
Viszont a center kb 2.5m és ő 1.5m-re mérte.

(#37671) takky-92


takky-92
csendes tag

üdv. egy kérdés, ti milyen hangszóró kábelt és milyen banán csatlakozó fajtát ajánlotok egy "YAMAHA HTR 40xx" sorozatához ?? fontolgatom hogy beszerzek ugye és most mindennek utána járok, h ne nyúljak mellé... ja a hangszóró az YAMAHA NS40 -es sorozat...

(#37672) Patice válasza g@bo (#37668) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem használtan nézz körül egy jó pár monitor hangfalért.

Mennyit szeretnél költeni max.?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37673) Oldfighter válasza Zull (#37661) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A frekis témához:

Attól függ, hogy milyen fronthangsugárzóid vannak. Alapesetben ugye a mélyláda leveszi a terhelést a frontokról az alsó frekvenciákkal, ezáltal adva több lehetőséget a frontoknak, hogy a közép és magas tartományokra koncentrálhasson. Azonban sztereó rendszerhez nem mindenki ajánlja a mélyláda használatát, főleg ha álló frontjaid vannak. Próbálgatni kell, hogy nálad megfelelő legyen a hangzás.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#37674) Zull válasza Oldfighter (#37673) üzenetére


Zull
senior tag

CAV DP-880, méréseim alapján a 35hz még megszólal, de nincs kellő ereje. 50-50%ban van zenére/mozira használva a rendszer, és klasszikus zenén meg még jazz-en nem hiányolom a mélyeket, de hallagtok emellett még rockot meg elektronikust is, ott pedig már érezni a hiányát (plusz ugye ott a mozi is)

32nm-es a szoba.

(#37675) Oldfighter válasza Zull (#37674) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ha kevésnek érzed, akkor használd a mélyládát. Mondjuk elég nagy a helyiség is alapterületre, plusz a belmagasság is számít....
Az erősítőn olyan 80-100 Hz körüli értéket adjál meg vágásnak. A mélynyomónál max-ra feltekerheted.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#37676) BBéci válasza Zull (#37674) üzenetére


BBéci
titán

Azokhoz a hangdobozokhoz - zenére - semmi szín alatt nem kapcsolnám be a mélyládát, semmi szükségét nem látom. Több a hátránya, mint az előnye.
Alig létezik olyan hangszer, ami 40 Hz alatt is szól.

(#37675) Oldfighter
Szerintem sztereó erősítője van.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37677) Zull


Zull
senior tag

(#37675) Oldfighter: A belmagasság nem túl nagy, 240cm, meg mivel tetőtéri szoba, igy a tető lejtése is elvesz a légtérből.

(#37676) BBéci: Igen, sztereó erősítő, mégpedig egy marantz pm7200. Szóval LFE meg társai nincsenek. Viszont az a baj, hogy ok hogy lemegy 40hz-re, de szerintem nem szól úgy ahogy kellene. Az a gond, hogy nem tudom mennyit lehet hangolni még a kábelekke illetve egy jobb DACcal. Most mind a hangfal kábelek eléggé olcsók (2m 1.5es inakustik) mind a noname """ic""" (5m!), forrás pedig jelenleg egy FIIO E10 hátsó vonali kimenete. Tudom a fenti setupra egykét audiófil zsebében már kinyílt a bicska :D, természetesen nem is végleges, csak először meg akartam hallgatni/szokni a rendszert, hogy tudjak mihez viszonyítani később a változtatásokat, meg hogy tudjak tesztelni különböző hangfalkábeleket.

Mivel ez az első rendszerem, nincs igazán referencia, nem tudom mennyit lehet ezen hangolni a fenti elemek kicserélésével. Arra hogy valószínűleg sub a megoldás a következő módon jutottam: Az erősítőnek van füleserősítője is, abba bedugva a nem éppen mély orientált HD 555-ömet nagyon kellemes hangok ütötték meg a fülemet, a FIIO mélyeihez képes én nem éreztem hiányt, szóval a gyanakvás során kizártam a fiio vonali kimenetét meg a noname IC-t mint a mély megzabálóit. Másik amit próbáltam, hogy kivettem pure direct modeból az erősítőt, és a beépített basszusrásegítést tesztelgettem, de attól max brummogósabb lett a mély, se mélyebbre nem ment (amit még meg is értek), se erőteljesebb nem lett.

Így jutottam arra, hogy valószínűleg egy mélyláda lenne a megoldás számomra. Tudom nagyon sajátos a helyzet, kb másfél éve jött szóba először a dolog, akkor ezen topic és a sztereo topic között ping-pongoztam, mert másoknál tipikusan vagy mozi vagy audio irányba húz a rendszer felhasználása (vagy van két rendszer :D) én meg eléggé a kettő közé esek. Az egyszerűség miatt a sztereo lett a választás, de a mozi illetve a szerencsére(?) széles zenei érdeklődésem miatt lehet el kellene a mélyláda.

[ Szerkesztve ]

(#37678) Patice válasza Zull (#37677) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem kezdő szettnek ez jó volt, de itt az ideje a feljebb lépésnek, mert nem vagy megelégedve a láncod hangjával.

Én a mélyhiányt gyakorlatilag az összes komponensednek tulajdonítanám, de leginkább a hangsugárzóknak.

Szerintem ne mélyládát keress, hanem egy másik pár álló hangsugárzót. Aztán jöhet egy komolyabb DAC, végül a láncba illő kábelek megkeresése.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37679) Zull válasza Patice (#37678) üzenetére


Zull
senior tag

Kicsit félreérthető volt a megfogalmazásom az előző kommentemben, a másfél évvel ezelőtt csak arra utalt hogy már akkor is foglalkoztam a témával, és nehézkes volt az ügy, a rendszer viszont kb 2 hete van meg, és mint látható, építés alatt :D Sajnos nem volt lehetőségem egyben meghallgatni, hát ez van. Az eredeti terv az volt hogy végül veszek egy jó, időtálló DACot (Musical Fidelity M1, Lupus mk3, esetleg dacmagic plus) meg egy IC-t, és akkor egy kis időre lenyugszanak a kedélyek, majd hangfalkábel próbálgatás stb, és akkor 1-1.5-2 év múlva hangfal csere, és majd csak utána erősítő csere.

Aztán most jött az ötlet hogy a streamaudio-s még "akciós" R12-öt beszerezni, majd nyáron szerezni dacot, és a többit fentebb leírtam. Viszont most megint meg vagyok zavarodva, nem tudom merre kellene menni :S

(#37680) Toobee válasza Zull (#37679) üzenetére


Toobee
veterán

Az R10 nem egy zenei sub, gondolom az R12 se az. Saját ötlet volt a sub, vagy tanácsolta valaki? Hamarabb cseréltem volna a FiiO-t, meg az ic-t, az biztos.

Muszàj 5 mérert analóg megtenned? Nem lehetne inkább digit jellel?

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#37681) Zull válasza Toobee (#37680) üzenetére


Zull
senior tag

Saját, de pont azért jöttem ide, hogy megtudjam, mennyire hülye ötlet vagy sem :D (még nincs meg a sub! mint ha azt olvasnám soraidból (múlt idő), hogy úgy értetted már beszereztem)

Azért gondoltam erre, mert a fentebbi "kísérletezgetés" alapján arra jutottam, hogy kábelcsere stb szerintem önmagában ide kevés lesz, de mivel nincs tapasztalatom sajnos, ezért inkább kérdezek :)

FIIO E10 csak a füleserősítőm, a gépemnél lévő H/K Soundsticks-et meg a HD555-öt hajtja, mivel még nincs a rendszernek dedikált DAC, inkább erre dugtam mint az alaplapi kimenetre. Az 5m-es kábel is ennek hozadéka (azt is csak találtam itthon, nem a cél érdekében vettem :D)

A végső megoldás valami olyasmi lenne, hogy USB transzport a gépnél vagy egy korrektebb digit kimenetű hangkártya, onnan sajnos minimum 5m spdif, majd a dac meg az erősítő meg a hangfalak, minimál távolságú kábelezéssel.

[ Szerkesztve ]

(#37682) Zull


Zull
senior tag

Kis tisztázás: A rendszer friss (2hét), az első és a második lépésen vagyok túl (erősítő és hangfal), és most jönne a harmadik lépés ami eredetileg egy komoly minőségű DAC lenne (A korábban említett Musical Fidelity M1, Dacmagic Plus, Lupus mk3), és azon gondolkoztam el a rendszer ezen rövid idejű meghallgatása után, hogy lehet jobban járnék egy mélynyomóval, a DAC beszerzését pedig nyárra halasztanám.

Ok: a mélyhangok hiánya a nem jazz vagy klasszikus zenék, illetve filmek esetén.

(#37683) BBéci válasza Zull (#37682) üzenetére


BBéci
titán

Változatlanul az a véleményem, hogy a rendszeredbe nem kell mélynyomó. Normális kábelek viszont mihamarabb, az legyen a következő lépcsőfok!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37684) Tamoo válasza Zull (#37682) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hülyeség lenne mélynyomót venned. Először mindenképpen dac+kábelek.

(#37685) Bubanc


Bubanc
aktív tag

Sziasztok,

Dali Concept 6 szettben amennyiben a Concept 6-okat lecserélném Ikon 5 MkII-re az nagyon nagy előrelépés lenne, vagy ezek a "pici" ikonok, annyival nem nyujtanának többet mint amennyivel többe kerülnek?
Az erősítőm Sony DA3700ES
Köszi!

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#37693) Toobee


Toobee
veterán

Fat Mo's Április 6 21:00. Myrtill: Swinguistique. Ingyenes belépés! Ez aztán tényleg jó topiktalálkozó lenne, nem kellene ezer Forintokért jegyet venni. Én voltam már Myrtill koncerten a BJC-ben, szerintem nagyon jó volt, bár akkor a Voice & Guitart adta elő.

https://barbieripnk.hu/

(#37694) Oldfighter válasza Zull (#37677) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Na így tényleg más a leányzó fekvése. Jól mondják a többiek, kábel oldalról kell kezdeni.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#37695) priusz válasza Toobee (#37693) üzenetére


priusz
aktív tag

Nagyon jó hangú énekesnő széles repertoárral. Érdemes meghallgatni!

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#37696) BBéci válasza Bubanc (#37685) üzenetére


BBéci
titán

Bizonyos szempontból többet nyújtanának az IKON-ok, összességében nem igazi előrelépés, ahhoz a 6-ost kellene választanod.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37697) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

Milyen 4Ohmos erősítőt ajánlotok, amin van optikai bement is és már annyira "öreg", hogy akár használtan könnyen hozzájuthatok? Illetve ehhez mennyire dukál egy öregebb Videoton hangfal? :DD Ezért a kérdésért elnézést is kérek! :D 4ohm, 70W, 2 utas hangfal.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#37698) #09634560 válasza McSzaby (#37697) üzenetére


#09634560
törölt tag

1:nincs enyi és ennyi Ohmos erősitő,csak annyira vanak az adatok megadva.
2: menyit szánsz rá? Használtpiacon sztem 100 ezerig bármit vehetsz ami neked tetszik.
3: hangfal ugyan "dukál" de 5.1-re már más gyártmányokat kell nézned igy csak a hangfalért kár erősitőt venned. Optikai bemenet miatt pedig a legolcsóbb Onkyo, Denon, Pioneer, H/K, Sony is megteszi, Lényeg hogy a 4 Ohmos hangfalak miatt legyen körülötte szellőzni hely, mert melegedni fog (de birni fogja!).

(#37699) McSzaby válasza #09634560 (#37698) üzenetére


McSzaby
őstag

Igazából magára az erősítőre használtan max. 30e-t szánnék. Szeretnék "építeni" egy megfelelő itthoni házimozi rendszert. Tv,lejátszó, minden megvan hozzá, de jelenleg egy Genius SW 5.1-s hangfalszettről megy, aminél azért valamivel jobbat szeretnék.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#37700) #09634560 válasza McSzaby (#37699) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hogy valamirevaló rendszered legyen ahhoz az is kell hogy a hangfalak ugyanazon gyártó ugyanazon családjából származzanak, és mélynyomó is kell majd.Tehát az is járható (és esetedben a legjobb) módszer hogy veszel erősitőt, ha kitolod kicsit a határt, ez és ez is oké. Utána gyüjtögess hangfalakra, addig simán elmegy a Vidikkel.
Azért ezek mert nem láttam 30-ért hirtelen.....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.