Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37951) gyurczy válasza bajnokpityu (#37950) üzenetére


gyurczy
őstag

bajnokpityu: Ööö, azt hiszem mégsem érek rá. :DDD Azt nem írtad, hogy milyek konstellációban értetted, én meg nem akartam trébe kerülni, menjünk biztosra. ;]

Tonyo: Mi vagy te valami kuruzsló? A Ludas Matyiból a gyógykovács jut erről eszembe. :D

[ Szerkesztve ]

(#37952) Tonyo válasza gyurczy (#37951) üzenetére


Tonyo
őstag

Nem fog fájni! ;]

(#37953) Tamoo válasza bajnokpityu (#37948) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Milyen/melyik erősítő pukkant el ettől?

(#37954) bajnokpityu válasza Tamoo (#37953) üzenetére


bajnokpityu
félisten

2x ugyanaz az A osztályú.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37955) Dorian válasza Tamoo (#37953) üzenetére


Dorian
félisten

HTA-nál sem lehet csak kihúz-bedugot játszani. (Legalábbis meg nem próbálom, az biztos) Kikapcs után még vagy fél percig ugyanúgy működik tovább, sztem okoznék neki kisebb sokkot, ha ezalatt rádugnám újra a tápot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#37956) Tamoo válasza Dorian (#37955) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mozivasak gondolom ilyen szempontból védettebbek.

(#37957) putyu10 válasza bajnokpityu (#37954) üzenetére


putyu10
aktív tag

Lehet furcsa gondolat de a nem teljesítmény orientált berendezéseknél nem lenne megoldás a táp oldali zavarok ki szűrésére a hallgatás közben jó minöségü akkumulátor használat amúgy meg töltés?

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#37958) Dorian válasza Tamoo (#37956) üzenetére


Dorian
félisten

Sztem a gyári dolgoknak hülyebiztosnak kell lenniük, ellentétben a DIY vagy itthoni manufaktúrában gyártott sztereókkal, ahol a hangminőség miatt ezek a védelem-megoldások kimaradnak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#37959) Tonyo válasza gyurczy (#37951) üzenetére


Tonyo
őstag

Csak felkészítettelek lelkiekben:P

Lesslossból amúgy melyiket lehet majd szagolgatni?

(#37960) bajnokpityu válasza putyu10 (#37957) üzenetére


bajnokpityu
félisten

[link]

Ők még teljesitmény-igényes cuccoknál is használják. Mondjuk nem a savas-zselés akksikat, inkább a túlsó végletet. Amennyire én látom, izlés/termék/filozófia dolga.

Autóakksikkal le lehet nyugtatni, akár lapossá is lehet tenni hangot, ott azért vigyáznék.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37961) putyu10


putyu10
aktív tag

A subom a sarokban van a többi doboz kb körbe de középen gyöngébb a mély hang mintha kettő doboz közé állok! Össz. sztereó esetén.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#37962) gyurczy válasza Tonyo (#37959) üzenetére


gyurczy
őstag

:Y

Sima DFPC. Meg tán viszek VdH-t is.

Egész jó áron sikerült hozzájutni 2 db-hoz. A másik valahol úton Ed Parker felé. Már viszonylag rég feladtam, bár volt benne egy húsvét, lehet a postáról nem is vitték el csak most kedden, lassan oda kéne érjen.

[ Szerkesztve ]

(#37963) Tonyo válasza gyurczy (#37962) üzenetére


Tonyo
őstag

Ez járt nálam is. Finom darab!

(#37964) Parson válasza BBéci (#37934) üzenetére


Parson
addikt

Hello,

(sorry de már késő volt és leléptem aludni)

Először is, Onkyo HT-R548-ról beszélünk, Manual itt.

Miért reméled, hogy nem a set top box (STB) miatt? Szentségtörés rákötni a STB-ot az erősítőre? Annak ellenére, hogy van erre dedikált HDMI bemenete az erősítőnek (13. o.)? De tegyük fel, hogy ezt nem tudjuk, akkor mik a lehetőségeim? Feltételezve, hogy elég kábelem van:

1. TV-re direktben van kötve a STB - nem tudom élvezni HD adás esetén az erősitő adta lehetőségeket, max ha optikai kábelen visszavezetem az erősitőbe a hangot... ez elég nyakatekertnek tűnik (felhasználást is bonyolitja), de végülis opció lehetne

2. Erősitő közbe van iktatva - HDMI Through ki van kapcsolva:
No ekkor van ez az eset:
a) erősitőn szeretném hallgatni a TV műsort - no problemo - csak be kell kapcsolni az erősitőt is
b) TV-n szeretném hallgatni a TV műsort - nyakatekert megoldás jön:
TV bekapcs
Erősitő bekapcs
Erősitő menüjében lépdelgetés és HDMI Through opció bekapcsolása, menüből kilépés

TV-nézés végén Erősitő menüjében lépdelgetés és HDMI Through kikapcsolás, menüből kilépés
Erősitő kikapcs
TV kikapcs

3. Erősítő közbe van iktatva - HDMI Through be van kapcsolva
Tv-t bekapcsolom, TV-n szól az adás
Erősitőt is bekapcsolom, erősitő hangfalain szól az adás

Nem logikus a fentiek tükrében a HDMI Through használata, mikor annak 24 órán keresztüli bekapcsolt állapotának erősítőt rongáló hatása nincs feltűntetve? Jó, lehet, hogy a kikapcsolással kimélni lehet az erősitőt, de még jobban lehet kimélni, ha be se kötöd az erősitőt a hálózatba, és még jobban, ha eleve meg se veszed... Nem véletlenül találták ki a HDMI Through opciót.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37965) bajnokpityu válasza Tonyo (#37963) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Te meg megkóstoltad... Amire valók ezek a kanócok, senki nem használja, csak én? :DDD

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37966) gyurczy válasza bajnokpityu (#37965) üzenetére


gyurczy
őstag

Azt még nem árultad el, hogy hová dugod. ;]

(#37967) Tonyo válasza gyurczy (#37966) üzenetére


Tonyo
őstag

Azt mindig személyesen mondja meg...vigyázz! :DDD

(#37968) putyu10 válasza Parson (#37964) üzenetére


putyu10
aktív tag

Este óta figyelem az erősítő melegedését esti halk üzemmódban és szerintem nem melegszik úgy át mint mikor be volt kapcsolva az áteresztés készenlétbe opció!

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#37969) Parson válasza cekkk (#37943) üzenetére


Parson
addikt

A Power Consumption 3 helyen van emlitve a manual-ban:
1. 39. o.
The power consumption during standby mode will increase
during the HDMI through function; however in the following
cases, the power consumption can be saved:
– The TV is in standby mode.
– You are watching a TV program

Itt vegyük észre, hogy az increase utáni szöveg is ide tartozik... !

2. 49. o.
Standby power consumption
In the following cases, the power consumption may
reach up to a maximum of 31 W:
– “HDMI Ctrl (RIHD)” setting is set to “On”.
(Depending on the TV status, the AV receiver
will enter Standby mode as usual.)

Ezt már irtam korábban. Sajnálom, ha nehéz az értelmezés.

3. 56.o. - általánosan:
General
Power Consumption
(European) 300 W
(Others) 330 W

Elhiszem hogy méregettél, de még mindig kérdés, hogy milyen erősitőt - ne hasonlitsunk őssze almát körtével, az nem lenne hasznos. Ugyanakkor a fenti pontatlanságok sora miatt nem vagyok 100%-os bizalmas a mérés pontosságával szemben sem...

(Pechetekre a klafán megszerkesztett szövegem elszállt hála az idő limitnek...)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37970) cekkk válasza Parson (#37969) üzenetére


cekkk
veterán

Mert egy méréshez nagyon nagy tudás kell, ellenben itt még mindig nem látom azt, hogy kikapcsolt tv mellett visszaugrana a fogyasztás.
Ellenben ha bekapcsolod azt az erősítőt nem fog 300Wot fogyasztani, mint ahogy írtad tegnap ;) Az a maximális teljesítmény felvétele lesz inkább.

Onkyo 608, ismerősnek van egy ilyen majd ma ha lesz ideje megméri. ;)

(#37971) Parson válasza cekkk (#37970) üzenetére


Parson
addikt

Hát erről beszélek... almát körtével... még csak nem is egy évben gyárották őket. Lehet hogy egy laikusnak ez pitiáner különbség, de a valóságban még két azonos tipus között is találni különbségeket... egyszerűen a gyártás folyamata nem enged a tökéletesen azonos termékek előállítását. No de mindegy.

mondot vki olyat, hogy bekapcsolod és kapásból 300 [W]-ra ugrik a teljesitmény felvétel? látod pontosan az ilyenek miatt nem mindegy, hogy mit és mikor és hol mérsz... (Hiába irod ironizáltan, hogy nagy tudás kell egy méréshez, de még egy faéket is el lehet rontani nem megfelelő hozzáállással - ez nehogy provokációnak vedd, de láttunk már sokmindent a világban.) de inkább hagyjuk, fogadjuk el, hogy a manual hülyeség, és a HDMI through opció is csak disznek van. Süti. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37972) cekkk válasza Parson (#37971) üzenetére


cekkk
veterán

(#37915) Parson

3. bekapcsolod az erősitőt is a TV mellé, a fogyasztás megugrik 300 [W]-ra - az opció ha be van kacsolva ha nincs. átengedi a műsort a TV felé
Itt akkor minek ugrik meg a fogyasztása 300Wra? :F

Jah igen egy fele annyiba kerülő erősítő jobb mint az persze ;)

[ Szerkesztve ]

(#37973) Parson válasza cekkk (#37972) üzenetére


Parson
addikt

Eh... aláirom, hogy jól idéztél, és én irtam ott el a feltételes módot kijelentőbe... Ott a pont. Holott teljesen evidens hogy arra gondoltam, hogy 'megugorhat' annak függvényében mennyire van hajszolva az erősitő. (És amugy a kérdésedre felelve az erősitő teljesitményfelvételéről ment végig a diskurzus. - de feljebb idéztem is a manualból.) Aszem eleget lovagoltam (-unk) a témán... :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37974) putyu10 válasza Parson (#37971) üzenetére


putyu10
aktív tag

"HDMI through opció is csak disznek van." Ezt gondolom én is.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#37975) Parson válasza putyu10 (#37974) üzenetére


Parson
addikt

És ez komoly? Elismerésem. Na tényleg téma OFF...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37976) cekkk válasza Parson (#37973) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor is érdekel ez a dolog, mert míg a denon 1912nél ami megint nem 80 ezer forintos erősítő úgy oldották meg ahogy Béci írta de ott is marad egy 5-6W-s fogyasztás, és ezért gyanús nekem az itt bekapcsolt opció mellett vissza ugorna 0.03ra. :)
És ezért sem hiszek sokszor a használatijában nem mert ő 300W max teljesítményt ír közben meg 5X100W teljesítménnyel árulják, szóval még termeli is neked az áramot.

(#37977) Parson válasza cekkk (#37976) üzenetére


Parson
addikt

Hivatalos support nem hozna eredményt?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37978) cekkk válasza Parson (#37977) üzenetére


cekkk
veterán

Ezt most arra érted, hogy meg kellene őket kérdezni?

Kérj kölcsön valakitől egy olcsó fogyasztásmérőt és akkor minden kiderül.

(#37979) Parson válasza cekkk (#37978) üzenetére


Parson
addikt

Hát komolyan mondom, ez lesz a végén... de ha nektek lesz igazatok, akkor rettegjen az onkyo, mert jövök :D

Amúgy naná. azért vannak. Tisztázni lehet az ilyen dolgokat normális, hivatalos úton is... csak egy picit szőrözésnek érzem, de végülis totál jogos, hogy az ember 100%-ban tisztában lehessen a vásárolt készülék leirásában foglaltakkal.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37980) Ed Parker válasza bajnokpityu (#37948) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Majd kiprobálom én is, hátha más lesz.

(#37981) Ed Parker válasza gyurczy (#37962) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tegnap jött meg, ma veszem fel.

(#37982) cekkk válasza Parson (#37979) üzenetére


cekkk
veterán

Pedig ez a legegyszerűbb.
Nem kell feltétlenül mindent elhinni annak amit mondanak, mert lásd amit írtam, hogy az erősítőt 5*100wosként hirdetik de a max felvétele 300W.
És a használatijában sem volt egyértelműen leírva, hogy bekapcsolt funkció mellett ha az erősítő nem kap sehonnan jelet a fogyasztás 0.03 amikor meg jelet kap és csak akkor 31W.

Ha Debreceni lennél már ott kopogtatnék nálad, hogy na merjük csak meg azt ;] :P

(#37983) Parson válasza cekkk (#37982) üzenetére


Parson
addikt

Hát kételkedni mindenben lehet, csak akkor a saját állitásunkat meg igazolni illik...

Ez a 300 W bemegy és 500 watt kijön első hallásra valóban hülyeségnek hangzik, hiszen nem erőművet szereltünk be a rendszerbe... ha az is lenne, vahonnan el kéne szednie a többlet energiát, hiszen energiamegmaradás törvénye sem viccből van (és akkor még nem beszéltünk a veszteségekről, ugye).
Viszont mivel nem ez a szakterületem igy nem bonoylódnék ebbe mélyebben találgatásokkal, mert annak nem látom értelmét. Én eddig a manualra hivatkoztam, de azt elismerem, hogy a papirra irt cucc és a valóság között lehet eltérés, ezesetben mérésekkel kell igazolni a szitut, de ez az amit nagy végtére fölöslegesnek érzek, mert ha eredményként ki is jön az a 31 W, akkor sem hiszem, hogy olyan hatalmas gondot okozna... ha pedig mégis, akkor az eléggé leminősiti az onkyo-t mint tervező és gyártó céget., főleg, hogy ennek veszélyére nem hivja fel a figyelmet. (Bár ez utóbbiba bele lehet kötni, tudom.)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37984) BBéci válasza gyurczy (#37941) üzenetére


BBéci
titán

Valóban a végfok a legérzékenyebb, de a kábelek tesztelését, összehasonlítását ajánlott CD-játszóval végezni. Mint mondtam, ezt a Nordost cég prezentációkat, tréningeket tartó vezetői magyarázták el és mutatták meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37985) gyurczy válasza BBéci (#37984) üzenetére


gyurczy
őstag

Én elhiszem, de miért? Mi a mögöttes okosság, ami miatt ők ezt így javasolják?

Ettől egyébként még simán előállhat az a helyzet, hogy végfoknál n db kábel sorrendje teljesen más, mint CD-játszónál.

(#37986) Dorian válasza BBéci (#37984) üzenetére


Dorian
félisten

Manapság ez akadályokba ütközik, egyre kevesebbek preferálják a lemezes zenehallgatást. Akiknek van, azok egy részének is gyári beépített zsinóron lóg.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#37987) bajnokpityu válasza Dorian (#37986) üzenetére


bajnokpityu
félisten

láttam már újonann bő 2millás sztereo láncot, ahol csak gac3, pc táp, és mtk kábelt használtak. és ez semmi, fazon jobbnak hallotta a gac3at az agpt2esnél. kicsit furcsa is volt, totál ellentétesen hallottunk mindent,milyen irányba változott.

CD helyett nyugodtan mondhatsz DACot, az ma már divatosabb.

BBéci: roteles láncban nekem is az erősítő profitált legjobban a tápkábelből,de most meg már a dacot hallani ki legjobban. nemigazán értem okát.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37988) BBéci válasza Parson (#37983) üzenetére


BBéci
titán

Az is lehet, hogy fordítva ülök a lovon, de soha meg sem fordult a fejemben, hogy a set top box ne direkt a tévéhez kapcsolódjon. Annak a kevés műsornak a hangját, ami 5.1, azt a koaxiális is vidáman eljuttatja az erősítőbe, cserébe nem kell HDMI átengedéssel vacakolnom. És áramot sem pazarlok.
Az 5x100 W köztudottan nem igaz, mert Onkyóék az egy időben egyetlen csatornán leadott és mért teljesítményt adják meg és eléírják az 5x-et. A valóság legjobb esetben 5x60 W lehet.
Az ilyen inkorrekt sumákolás miatt kényszerültek hazugságra a korábban tisztességes (NAD, H/K) gyártók.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37989) Peak


Peak
addikt

én most váltottam UPC digitális csomagra, MediaCard-dal tolom, nem akartam settopboxot, még egy távirányitót, plusz áramfogyasztást.
kártya bele a TVbe, optikai kábellel ki az erősítőbe a DD5.1 hang, minden pöcc.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#37990) Sefter válasza BBéci (#37988) üzenetére


Sefter
veterán

Akkor ezért van az, hogy a régebbi HK-k csatornánként 40-60W-ot írtak, a mostaniak meg 100-110-et :F
Igazából nincs is (számot tevő) teljesítmény többlet?

Psn ID: sefter_hun

(#37991) BBéci válasza bajnokpityu (#37987) üzenetére


BBéci
titán

Lehet DAC is az alany, csak ne az erősítőkéhez hasonló tápegység legyen benne.
Ha gyors egymásutánban akarjuk cserélgetni a tápkábeleket, akkor valóban jobb bármi, mint egy erősítő, aminek eleve nem tesz jót a ki-bekapcsolgatás. Mármint a hangjának, mert kábelcsere nélkül is változhat, persze ideiglenesen és nüánszokban.

(#37990) Sefter
Igen, pontosan az a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37992) Parson válasza BBéci (#37988) üzenetére


Parson
addikt

Értem és elfogadom a nézeted, én viszont szeretem a Tv-t az erősitő hangfalain hallgatni, nem csak 5.1 esetén hanem egyéb opciókkal is... és ehhez a tv hangszórójának hallkitgatása (visszhanghatás miatt) nélkül.
Ez az 5x 60 watt meg elég csúnya dolog... de ha ez van, akkor nincs mit tenni, el kell fogadni...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37993) BBéci válasza Parson (#37992) üzenetére


BBéci
titán

Nem értem az egyéb opciókat. Tévéműsort ritkán nézek, de például a Cobra 11-et mindig és a hangját eredetiben, az erősítőn keresztül Pro Logic II Movie módban. Ehhez nem kell HDMI kapcsolat, megfelel a koaxiális digitális is. Mi az, amire szerinted nem felel meg?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37994) Peak válasza BBéci (#37993) üzenetére


Peak
addikt

Bécinek igaza van, hiszen egy digitális adás sem tartalmaz klasszikus DD5.1-nél komolyabb hangot, amihez pont elég az optikai átvitel, vagy koax is. Nem kell feltétlen HDMI.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#37995) BBéci válasza Peak (#37994) üzenetére


BBéci
titán

Főleg akkor nem kell HDMI, ha legtöbbször, amint olvashattuk, napi 8 órában csak átengedi az erősítő a jeleit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37996) Parson válasza BBéci (#37993) üzenetére


Parson
addikt

Pl ez a Pro Logic II Movie is.
Az oké, hogy ezekhez elég a digi koax is, itt nem a kábelen van a hangsuly, hanem a kényelmen... ne kelljen állandóan hallkitgatni a Tv-t ha az automatika megteszi helyetted.
ARC funkció lehetne egy másik példa, ott is müködik külön útvonalon is a műsor visszavezetése, de minek, ha a HDMI-n is vissza tud vándorolni.
HDMI meg talán nem ront a hangminőségen a digi koaxhoz képest (irjátok meg, ha igen), az egyszeri többletköltség meg nem téma. Én igy kompaktabbnak érzem a rendszert. (Feltételezve hogy a HDMI Through opció bekapcsolt állapota miatt nem megy galyra az erősitő :D )

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37997) Ed Parker válasza gyurczy (#37985) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azért mert onnan indul a jel es ha az már rossz, tehetsz te mögé bármit, azért ajánlják a cd-nél kezdeni.

(#37998) bajnokpityu válasza Ed Parker (#37997) üzenetére


bajnokpityu
félisten

BBéci fordítva mondta. Ugyanabban a nappaliban meg már mindkét verzió volt. Ettől függetlenül nekem logikusabb a forrásnál kezdeni a kondícionálást.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37999) Ed Parker válasza bajnokpityu (#37998) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hát egyértelmű hogy onnan kell kezdeni számomra is.
Az már egy másik dolog, hogy nekem a cd-n nem hozott igazàn különbséget a kábel csere.

Egy cseh kábel tesztes cikkben is a cd-n nagyon kevés az erősítőkön jelentős javulást hoztak ugyan azok a drótok.
Nézd meg lent a grafikonokat.

(#38000) Old FatBoy


Old FatBoy
aktív tag

Sziasztok!
Látom nagyon belebonyolódtatok ebbe a HDMI fogyasztás témába.
A mai modern elektrotechnikai készülékeknél már csak néhány tized vagy legfeljebb 1-2Watt a készenléti üzemmódban.
DE!
A HDMI control on opcio bekapcsolásakor folyamatosan több tíz watt a fogyasztása a készülékeknek/típusfüggő/
Kivétel a Denon álltal fejlesztett legújjabb kettős tápegység alkalmazása mellyel ez az érték 5-6W/h-ra csökkent
a controll bekapcsolása mellett is.Ezek a készülékek kikapcsolt controll mellett készenlétben nem egésszen 0.5W/h fogyasztást produkálnak.
A HDMI CONTROL bekapcsolásának pont az legnagyobb értelme,hogy a készülékeket ezen keresztül lehet vezérelni/pölö:bekapcsolod a Tv-t és az erőssítő is bekapcsol és fordítva ua kikapcsolásnál/ezenkívül elvileg de legtöbbször csak azonos gyártó termékeinél lehetséges pölö lejátszás stop stb.
A HDMI passthrough-hoz nem szükséges a HDMI conrtol bekapcsolás csak az kell hozzá,hogy az erölködőn kívűl a Tv is támogassa.
A villanyszámla kiszámításánál figyelembe kell venni,hogy annyiszor több tíz Watt a fogyasztás ahány ilyen készüléken engedélyezzük a HDMI vezérlést és azt is,hogy ez napi 24 órával szorzandó mivel ennek a kényelmi funkciónak a ki be kapcsolgatása ésszerűtlen/mivel pont a készülékek egymásközti vezérlését biztosítja és ha kikapcsoljuk akkor pont a lényege nem müködik.
Szerintem ez a kényelmi funkció/kivétel a duplatápos új cuccok kivétel DE CSAK HA AZ ÖSSZE LÁNCBAN LÉVŐ ELEM ILYEN!/ rohadtul sokba kerül villanyszámla oldalon ezért nem szabad bekapcsolni.
Kivéve ha az Elmű-nél dolgoztok!
:)

Audiophile Troll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.