Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38251) BBéci válasza bigdady (#38250) üzenetére


BBéci
titán

Egyrészt már a neve is gyanús, az AEG még eredeti, német korszakában sem gyártott hangdobozokat. Legalábbis nem tudok róla.
Másrészt ismét számolgatásra biztatlak! Szerinted milyen minőség fér bele 34000 forintba? 6 db hangszóró, két keresztváltó, két csatlakozó terminál, belső kábelezés, faanyag, fólia. csomagolás, munkadíj, szállítás, Áfa, kiskereskedelmi árrés, gyártó haszna. Kihagytam valamit?
Ha nem, akkor is hulladék, tűzrevaló limlom, jön ki ennyiből.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38252) bigdady válasza BBéci (#38251) üzenetére


bigdady
nagyúr

koszi.
draga lesz nekem ez a topic :DDD

(#38253) Ed Parker válasza bigdady (#38252) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Logitech 2.1, az lesz amit keresel:)

(#38254) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Keresztkérdés: HM erősítőt (Onkyo TX-NR807) fali aljzatba kössek be közvetlenül vagy jobb lehet, ha egy sinus-os kimenetű szünetmentesre rakom?

Én a szünetmentest preferálnám. Az apró áramingadozások ne b.sztassák a rendszert. Amúgy APC Smart-UPS 1400 230V lenne a szünetmentes

read-only mode on the forum

(#38255) #09634560 válasza AtHoS (#38254) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem jót tesz neki.
Béci: nem veszt vele mert jót tesz pl .Plazmatévének is. De ha mégse válna be, berakja lejátszók, szgép vagy laptop elé. Egyzsere visont ezekből csak 1 fogyaszó legyen rákötve, kivéve lejátszók: 40-60 wattukkal nem terhelik túl..

[ Szerkesztve ]

(#38256) BBéci válasza AtHoS (#38254) üzenetére


BBéci
titán

Próbáld ki, ha nem ront a hangminőségen, akkor az APC-ból is kaphatja az áramot. Nekem eszembe sem jutna ilyesmit használni, ami nem hifis, házimozis célra készült.

(#38252) bigdady
Aki egy kicsit is hozzáértő, nem fog mást mondani, bármelyik topikban kérdezősködsz. A plazmásban nagyjából ugyanazt válaszolták, mint én.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38257) TVMaci


TVMaci
tag

Ti használjátok a surround zone 2-t? Mikorra lehet ennek komoly létjogosultsága (7.1) ?

(#38258) pokerarcsuny


pokerarcsuny
tag

Jó reggelt !

Van egy Sony STR-DA2400es erősítöm , mellete egy 55ST50 plazma és most egy szetet keresek hozzá 5.0-ba .
A monitor audio RX szetet néztem ki hozzá , jól szólna így eggyütt , vagy csak elbírná ?

Az erősítöm
[link]

hozzá dobozok
[link]
[link]
[link]

(#38259) Tamoo válasza AtHoS (#38254) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én nem látom értelmét. Mégis minek? Áramszünet esetén egy számot még meg tudj hallgatni? Védelemnek ott vannak a hifi célra készült túlfeszvédős elosztók.
Egy szünetmentes nem hiszem, hogy jó hatással lehet a hangra. Főleg ha küldd az erősítőnek egy kis kvázi szinuszt, amit nem is feltétlenül díjaz minden készülék. (nem néztem utána, hogy a tiéd szinuszos vagy kváziszinuszos, de a lényegen nem változtat)
Ezeket PC-hez találták ki, hogy áramszünet/ingadozás esetén lementsd a munkád és kikapcsold a gépet...

(#38260) putyu10 válasza AtHoS (#38254) üzenetére


putyu10
aktív tag

Ez biztos hogy on line üzemü?

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#38261) cekkk válasza Tamoo (#38259) üzenetére


cekkk
veterán

Mondjuk önmagában egy ilyen "védett" elosztó sem sokat ér sajnos. ugye rá van írva ezekre, hogy eddig addig érték biztosított, de csak akkor ha az egész házban meg van csinálva a villám védelem ami sajnos nem olcsó mulatság. Leleket nyugtatni jók, de sokkal többre nem. Gondold el ahol a villanyon keresztül megy be a áram és még a villany órát is kivágja a szekrényből egy ilyen kis elosztó nem sokat fog védeni sajnos :(

(#38262) bigdady válasza BBéci (#38256) üzenetére


bigdady
nagyúr

Gyűjtők még :R

[ Szerkesztve ]

(#38263) Tamoo válasza cekkk (#38261) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem is feltételeztem, hogy villámtól megvéd. De attól a szünetmentes se hiszem.
Én viharban ki szoktam húzni a cuccot. Napközben akkor is ha nincs otthon senki... sőt még éjszakára is...

(#38264) cekkk válasza Tamoo (#38263) üzenetére


cekkk
veterán

Ez a legokosabb megoldás. :K Nekem öregem TV szerelőként kezdte, és hát egy egy villámlásos zivatar után hozták a TVket rendesen javítani. Mi is otthon mindent kihúztunk az antennától kezdve mindent. Ha otthon voltunk akkor még a hűtőt, fagyasztót stb-t.
De igazad van egy szünetmentes sem erre való. :K

(#38265) MasterMark


MasterMark
titán

Ennyire durva lehet egy vihar? A villámhárítók nem pont erre vannak?

Switch Tax

(#38266) Tamoo válasza MasterMark (#38265) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem vágta már haza a tv-t, szerencsére a pc ki volt húzva. Azóta azért komolyabban veszem.

(#38267) cekkk válasza MasterMark (#38265) üzenetére


cekkk
veterán

Hát ha nem a házba csap be a villám, hanem mondjuk egy villany oszlopba és úgy megy be hozzád akkor igen. Önmagában a villámhárító se sokat ér. :( Meg mennyi családi házon látsz villámhárítót? :D Mondjuk én az alacsonyabb társasházakon se mindig látok.

(#38268) MasterMark válasza cekkk (#38267) üzenetére


MasterMark
titán

A föld alatt mennek az áramvezetékek nem? Én mondjuk panelban lakom, ha jól tudom van villámhárító is. Még sosem volt ilyen gondunk.
Mondjuk itt Budapesten kisebb is az esély, hogy pont ide csapna be.

Switch Tax

(#38269) cekkk válasza MasterMark (#38268) üzenetére


cekkk
veterán

Városban és sűrűbben lakott részeken lehet, vidéken nem :N Meg hát a városok szélén szokott lenni trafó állomás az is kint van ott is bele kerülhet a rendszerbe.
De bemehet a villám a internet hálózaton keresztül is, és az is a földbe van. :K Persze nem az optikain :D :DDD És persze a kábel tv-n keresztül is,

[ Szerkesztve ]

(#38270) takky-92 válasza BBéci (#38249) üzenetére


takky-92
csendes tag

na igen...
és mit szólsz ahhoz, hogy lemondok a H/K-ról és egy Yamaha YHT 396-os szettre (AV erősítő + 5.1) voksolnék ? szerinted ez mennyire lehet jó ?

(#38271) Patice válasza pokerarcsuny (#38258) üzenetére


Patice
nagyúr

Ki kell próbálni a párosítást.

Szerintem a MA dobozok többet is tudnak majd mutatni, mint amennyit ezzel az erősítővel fognak, de ez ne sarkalljon erősítő cserére. Jó lesz az! :K

Ezekhez a dobozokhoz kijárnak majd a jó minőségű kábelek!
Tudtommal QED kábelt használnak a dobozokon belül.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38272) z123456789 válasza z123456789 (#36502) üzenetére


z123456789
addikt

Hátha valakinek segít.

Jet audio nevü programmal megtalálom a letöltött BD (m2ts) anyagok összes szinkronját, és feliratát.
Probléma korábbi történetét lásd a elözö hsz-emben amire most válaszoltam!

(#38273) pokerarcsuny válasza Patice (#38271) üzenetére


pokerarcsuny
tag

Üdv !

Én kinézetre és árban látom a dolgokat ,mert mélyebbre nem látok bele a hangtémába .
Melyik párosítással lesz jobb hangminöségem ?BD lemezeknél a HD hangsáv mind a két hangfalszettnél megjelenik ?

(#38274) putyu10 válasza cekkk (#38261) üzenetére


putyu10
aktív tag

A telitalálatól biztosan nem véd, de a túlfesz esetén hatásos lehet. A kismegszakítók mellé 5-8000 ft egy B kat védö.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#38275) Valkűr válasza privacy99 (#37200) üzenetére


Valkűr
őstag

Fülhallgatók javításával kik foglalkoznak? VAn egy Shure agybadugósom , és kiszakadt a kábele. Nem szeretnék belekókányolni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#38276) koliz1 válasza Valkűr (#38275) üzenetére


koliz1
tag

Kuka

(#38277) MPeter87 válasza Valkűr (#38275) üzenetére


MPeter87
őstag

dudika10 fórumtársat keresd meg a fülhallgatós topic-ban. :)

(#38278) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!

LCD tvm hangrendszerét szeretném leváltani valami élvezhetőbbre, de bőven megelégednék egy 2.1es megoldással is. Nem vagyok vájtfülű, de a jó ár/érték arány már inkább lázba hoz :) TVt úgy magában nem nagyon nézek, pc-re van kötve hdmi-vel, tehát főleg filmezés használom csak. Van esetleg valami bevált megbízható aktívhangszórós megoldás, vagy mindenképp erősítő+hangfal irányba kellene menni?

(#38279) gyurczy válasza Ranger^41 (#38278) üzenetére


gyurczy
őstag

Nem is kéne olyan sokat visszaolvasni, csak egy lapot, max kettőt, plusz az első hozzászólást.

Itt nem hiszem, hogy bárki fog olyat ajánlani, ami a te elképzeléseddel egybevágna, de 2-3 naponta téma ez.

(#38280) Thuglife


Thuglife
senior tag

Nagy dilemmám van. Mire odajutottam, hogy megvegyem az új tv-t addigra kifutott sajnos (Panasonic P42ST50). Az idei kiadása szerintem felesleges extrákat tartalmaz és 50ezerrel drágább.
Viszont a P42UT50-es van még raktáron, és elég jó áron (155ezer). Mennyivel járok rosszabbul?
Gondolom a P42ET5E LED-ről lebeszélnétek... mert az is megfordult a fejemben.

(#38281) Toobee válasza Thuglife (#38280) üzenetére


Toobee
veterán

Rossz topik. A 42"-es tv-t meg fogod bánni.

https://barbieripnk.hu/

(#38282) Thuglife válasza Toobee (#38281) üzenetére


Thuglife
senior tag

Bocsánat, elnéztem.

(#38283) mp54 válasza Ranger^41 (#38278) üzenetére


mp54
senior tag

mindenképp erősítő+hangfal irányba kellene menni?
Igen!
HASZNÁLT sztereó erősítő + hangdobozpár...
Itt olvass vissza ill kérdezz:
[link]

(#38284) Nonner válasza Ed Parker (#38138) üzenetére


Nonner
tag

Melyik erősítődnél használtad a Supra tápkábelt? Mik a tapasztalataid vele kapcsolatban?
Nálam a Denon 3312-nál és az Oppo BDP 93-nál is a 2,5-es LoRad van használatban, meg vagyok vele elégedve, a gyári vackokhoz képest jelentősen megnőtt a dinamika, előjött sok apró részlet, tisztább lett a hangkép, eltűnt a zaj. A rezgéscsillapítás és az állvány csak fokozta ezt a hatást.

A jó Supra HDMI tapasztalataim és ajánlás után választottam ezt a típust (kábelcserés próbálgatásra sajnos nincs lehetőségem, messze vagyok minden audio üzlettől, a MM felejtős), szerencsére nem fogtam mellé, bár egy sokkal drágább típus biztos hozna még némi pluszt, de ár-érték arányban szerintem nagyon megéri ez a kábel. Egy Isotekkel azért összehasonlítanám...

(#38285) Nonner válasza #09634560 (#38102) üzenetére


Nonner
tag

Denon - Wharfedale Diamond jó párosítás!
Nekem a 8-as széria van jelenleg és csak sokkal komolyabb hangfalakra cserélném őket, ha meglesz rá a keret, szerintem szépen szólnak és az előző erősítőm tudásához képest csak most élnek igazán a 3312-vel.

(#38286) Toobee válasza Nonner (#38284) üzenetére


Toobee
veterán

Én egy RB-956AX végfokban használom. Szintén dinamika növekedés, amit tapasztaltam, illetve előbújt pár részlet, ami eddig nem volt. Mondjuk most épp a HTPC megy róla, a végfokom meg egy Lessloss DFPC, előtte meg egy VdH Mainsstream volt benne. Amit észrevettem, hogy még a VdH-nál is részletesebb egy kicsit, de nem annyival, mint azt az ára indokolná.

https://barbieripnk.hu/

(#38287) Nonner válasza Toobee (#38286) üzenetére


Nonner
tag

Akkor Nálad is bevált, hasonló pozitív tapasztalatokat szereztél :) Szeretem az ilyen korrekt cégeket, mint a Supra, akik elérhető áron nagyon jó minőséget kínálnak.
VdH a hangfalkábelem (Snowline), itt is bevált az ezüstözött réz, szeretem a hangját.
Analógon VdH Combination Hybrid összekötőket használok, ezeket még járatnom kell, mert így keveset hallgattam a rendszert, más a hangzásvilága, egyenlőre a Supra HDMI hangja jobban bejön digitálisban.

(#38288) Ed Parker válasza Nonner (#38284) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mindkettővel próbáltam, kezdetben csak ilyen tápkábeleim voltak, nekem tetszett, az árát éri, a hangján javított.
Használtam 3312-ben is.
Nyilván sokat nem kell várni tôle, de árához képest mindenképp ajánlott vétel.

(#38289) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Az újabb erősítőknél ez a 4K felskálázás ugyanolyan parasztvakítás mint a 1080p-nél volt?
Vagy ez már hoz látható javulást is pl élesebb képet?
Analóg jelet is fel tud skálázni az erősítő?
Gondolok itt arra hogy egy régebbi konzolt ha rádugok kompozit bemeneten és kiviszem HDMI-n.

(#38290) gyurczy válasza Nonner (#38287) üzenetére


gyurczy
őstag

Azért kezeljük helyén azt a Supra kábelt! Jó kábel, de a VdH Mainsstream bőven jobb (a többszörösébe is kerül).

Azt se felejtsük el, hogy az a Rotel hálás tápkábel szempontból, ellenben egy Emotiva UPA-2 már a VdH-t is csak párban, az előfokkal együtt használva "érezte meg". Eszközfüggő is a dolog erősen.

(#38291) Tamoo válasza gyurczy (#38290) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Na igen, nehogy a héten mindenki Supra Lorad-ot akarjon venni! :DDD

(#38292) Ed Parker válasza gyurczy (#38290) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mondjuk a VdH 5x annyiba is kerül, nem csoda hogy jobb az olcsó Supra-nál ;]

(#38293) Toobee válasza Misi 007 (#38289) üzenetére


Toobee
veterán

Felskálázod. Eddig oké. Aztán mi lesz? Van 4K-s megjelenítőd? Ha nincs, akkor nem nagyon tudsz mit kezdeni a felskálázott anyagoddal. Szerintem nem képes rá egyetlen megjelenítő sem, hogy a 4K-ból butítson magának egy FullHD tartalmat. Egyébként sincs sok értelme, ez már kettős átalakítás. Biztos, hogy csak rontani tudsz rajta. Inkább azt ajánlom, hogy minőségi anyagokat nézz. BD25/50 tökéletes. A projektorosoknak biztosan van tapasztalata, hogy mekkora vászon az, amin még élvezhető a FHD.

Én azt javaslom, hogy a 4K-s műanyag helyett, vegyél pár éves HD-s erősítőt, meg HDMI-s konzolt. Árban ugyanott leszel.

https://barbieripnk.hu/

(#38294) gyurczy válasza Ed Parker (#38292) üzenetére


gyurczy
őstag

Írtam is, hogy a többszörösébe is kerül.

(#38295) Toobee válasza gyurczy (#38290) üzenetére


Toobee
veterán

Közben lehalt a PH!, az előzőt már nem tudtam szerkeszteni.

(#38290) gyurczy: Bizony. Ugyanabban a rendszerben, mikor az UPA2-be dugtuk a Supra-t, akkor nem volt tapasztalható javulás, pedig előtte PC-s tápkábelről ment. Betettük az UPA-2 helyett, az én Rotelem és azonnal megmutatta, hogy csak jobb ez a Supra, mint egy PC-s kábel. Rendszere válogatja. Gábornál nem tudom, hogy mekkora javulást hozott a 2 VdH, de elképzelhető, hogy másra elköltve azt a pénzt, jelentősebb javulást lehet előidézni.

https://barbieripnk.hu/

(#38296) Nonner válasza Ed Parker (#38288) üzenetére


Nonner
tag

Én is úgy értettem, hogy a kategóriájában nagyon jó, persze nem egy világmegváltó kábel, ezzel tisztában vagyok.

(#38297) gyurczy válasza Toobee (#38295) üzenetére


gyurczy
őstag

Toobee: Azt mondta kb annyit javított, mint mikor a szűrőt bekötöttük. Illetve azt is mondta, hogy csak a végfokban használva semmi, de ha az előfokkal együtt párban használta a kábeleket, úgy már volt javulás. A végfok sem mutatott semmit szólóban. Érdekes. Mondjuk az Emo tápkörének az elején ott a szűrő a házon belül.

Nonner: Új ára ennyi, de ha ügyes vagy megúszható ennek a feléből is. AVX-en vettem Legrand csatikkal 22-ért az egyiket. Furukkal is megált 50 körül. Lessloss is kiadta 240€--ért a 465€-s új árral szemben. Persze szem előtt kell tartani, hogy milyen rendszerbe veszed.

[ Szerkesztve ]

(#38298) Nonner válasza gyurczy (#38290) üzenetére


Nonner
tag

Oké, igazad van. 100k körüli árért már jó is lehet a VdH. :)
Kérdés, hogy milyen kategóriájú rendszerben éri már meg ennyit kiadni érte, hogy kihozza a tudását.

Ha most lenne rá keret, egy Isotek Solus3 Evo tápszűrőt vennék és így tesztelném a rendszerem, de sajnos ez sem olcsó mulatság és ilyet használtban kifogni szinte lehetetlen.

(#38299) Ed Parker válasza Nonner (#38296) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Arra mindenképp jó hogy a gyári csomagolt kábelt váltsa, már olcsó rendszereknél is, sőt tkp dinamika javulást is hoz, de egy magasabb kategóriás dróttól azért elmarad csúnyán.
Gyari megoldások közül ár/értek arányban nem tudok jobbat ajánlani.

(#38300) gyurczy válasza Ed Parker (#38299) üzenetére


gyurczy
őstag

Gyari megoldások közül ár/értek arányban nem tudok jobbat ajánlani.

Igaz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.