Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38851) Tamoo válasza bajnokpityu (#38850) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nálad hogy szuperál az állvány/asztal?

(#38852) Parson válasza Old FatBoy (#38843) üzenetére


Parson
addikt

A világban minden rezeg, mozog vmilyen szinten, igy maga az erősitő - és benne minden alkatrész is (főleg, ha még gerjesztve is van a rendszer az elektromos árammal), ez(eke)t a rezgés(eke)t csillapitja, hogy ne adódjon hozzá, ne befolyásolja negativ irányba (feleslegesen) a rendszer által végeredményben kelteni szándékozott és célul kitűzött hangok (szintén rezgés - levegő rezgése, ezt érzékeled a füleddel) minőségét. Hozzá kell tenni, hogy eléggé elhanyagolható rezgésekről beszélünk (nagyságrendeket tekintve) de rontani garantáltan nem rongál, csak javithat a végeredményen.
Műszakilag teljesen megalapozott dolog ez (lásd rezgéstan/lengéstan, dinamika és egyéb finomságok a mechanikában).
(Viszont vannak a 'fagolyókat ide-oda pakolom a szobában, amivel a földből érkező negativ energiákat meg egyéb hablatyokat befolyáslom' c. story, ami viszont már megalapozatlan indoklás, erősen belemagyarázós hülyeség sajnos.)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#38853) spiky03 válasza bajnokpityu (#38848) üzenetére


spiky03
veterán

Igen én is azt mondtam, hogy hiába próbálja Buci is hozni a figurát, azért még sem olyan mint az eredeti.
mondjuk ő jó szokott lenni a szinkronban, pl Az öt legendában is teljesen jó volt a gonosz szerepben.

ez nekem is feltűnt már nem is egyszer, hogy a magyar hangok sokkal gyengébbek, nincs bennük annyi részlet, mint az angolban. Általában mindig megnézem, hogy kapcsolgatok 1-2 jelentnél az angol és a magyar hang között, hogy van-e köztük különbség.

A Batman-ek közül az elsőt és most az utolsót láttam csak magyarul. Az elsőt még anno tv-n DVD-ről, a 3.részt pedig IMAX-ben, mert ott nem volt eredeti nyelven. Ezt a részt még angolul nem láttam, majd ha megveszem a BD-t akkor megnézem. de azt tudom, hogy ennek is durva lett a keverése, pl Bane hangját a frontokra is kikeverték, hogy még durvábbnak, fenyegetőbbnek tűnjön. :)

A BAT első megjelenésére kíváncsi leszek, hogy majd az otthoni kis rendszerem mit produkál, mert az IMAX-ben mozgott alattunk a szék, amikor először megjelent. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#38854) pr0bi válasza spiky03 (#38853) üzenetére


pr0bi
senior tag

Amikor az autópályás, rendőr üldőzős jelenet van és eltűnik a sikátorba.
Na ott lehet tesztelni mindenkinek a subot, IMAX-ba nekem is beremegett mindenem :D

[ Szerkesztve ]

(#38855) Old FatBoy válasza Parson (#38852) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Köszönöm!
Nállunk minden rezeg amikor elmegy a hév.
Ha raknék ilyen teszkós rezgéscsillapítót a vágányok alá az jót tenne a hi-fi rendszeremnek?

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#38857) Tamoo válasza Old FatBoy (#38855) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kaptál egy korrekt normális választ, erre elkezdesz kötekedni. Ezért jársz ide? Ne is válaszolj!
Ha számodra szórakoztató/megmosolyogtató az amiről itt sokszor szó van, azzal semmi gond, meglehet a véleményed róla, csak tartsd meg magadnak! :U

(#38858) Parson válasza Old FatBoy (#38855) üzenetére


Parson
addikt

Műegyetem Műszaki Mechanika Tanszékén is oktatott Gépek dinamikája c. tárgykör témáját feszegeted, azon belül is a gépek ágyazásának a területét. Belemehetnénk, de inkább ne itt, mert ez már eléggé off téma.

De hogy valamennyire a kérdésedre is válaszoljak, természetesen segitene (igaz, eléggé elhanyagolható módon - értsd te nem sokat észlelnél a minőségjavulásból egy teszkós szint esetében), az ott keletkező rezgés egy részét csillapitás formájában hővé alakitja az ágyazás, ami a te szemszögedből csakis javithat a helyzeten, nem csak a HT rendszer miatt, de úgy amblokk... pl a házat sem verné szét, mint anno a betontalpú ruszki mosógépek.

De tényleg inkább off ez a téma, picit más terület már, még ha súrolja is a HT rendszert is...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#38860) #09634560 válasza Old FatBoy (#38855) üzenetére


#09634560
törölt tag

Erre egy válaszom van: ennyi értelme lenne: :D

(#38862) Old FatBoy válasza Parson (#38858) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Köszönöm a kimerítő válaszod!
Ez legalább kulturált volt.

Audiophile Troll

(#38863) #09634560 válasza Old FatBoy (#38859) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mégis hogy oldod meg a HÉV -et rezgésmentesiteni? :)
Anak talpazatát sztem nem olcsó, inkább a házat kelletne, kb mint MÜPA-t anyira. Legjob lene vákuummal körbeveni a házat.

[ Szerkesztve ]

(#38864) putyu10 válasza Tamoo (#38721) üzenetére


putyu10
aktív tag

A feketés lap gumi morzsalék?

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#38866) Gergőke88 válasza Old FatBoy (#38865) üzenetére


Gergőke88
addikt

3 percen belül 4 hozzászólás... alapelvek megvoltak?

(#38867) Old FatBoy válasza #09634560 (#38863) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Ezt a cég/ahol mellékesen dolgozom/ évtizedek óta nem képes megoldani.
Én úgy oldanám meg,hogy mindkét vágányra vágányzárt vennék fel és nem adnék müködési engedélyt ameddig nem szedik fel tükörig és nem fektetnek le helyette újat.
:) :))

Audiophile Troll

(#38868) Tamoo válasza Old FatBoy (#38867) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Tanuld meg a szerkesztés gomb használatát és kerüld az "egy smiley-s válaszokat"! Köszönjük!

(#38864) putyu10: Igen! Audiofil mosógépalátét gimiőrlemény lap. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38869) Old FatBoy válasza Gergőke88 (#38866) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Bocsi de én ilyen gyors vagyok!
Ezt már a Nejem is említette.
:))

Viszont benne van a szabályzatban (III.12.4.2) ami rád is vonatkozik, úgyhogy jó lenne ha betartanád! - Tamoo

[ Módosította: Tamoo ]

Audiophile Troll

(#38870) Parson válasza Old FatBoy (#38862) üzenetére


Parson
addikt

Igazán nincs mit. Kúltúráltan megközelitve egy kérdéskört lehet igazán építő jellegű eredményeket elérni - és ez lenne itt az alapvető cél. Nem mellesleg péntek van, talán megérkezett a tavasz is végre valahára és ez bennem is extra nyugalmat hoz, ráadásul este sörözés is lesz... kell ennél több? :) No irány vissza a lényeghez:

Szóval ami engem érdekel, hogy ha mondjuk analóg bemeneteken megy a stereo hang a HT erősítőbe, akkor érdemes vmi DAC-ot tenni elé? (5.1 esetén nincs ilyen kérdés, lévén csak digitálisan tudok 5.1 csatornát küldeni az erősítőbe.) Bocsi de eddig csak annyit szűrtem le a hsz-ekből, hogy jó dolog ez a DAC, de hogy pontosan mikor kell, azt nem.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#38871) #09634560 válasza Parson (#38870) üzenetére


#09634560
törölt tag

DAC-ot az digitális kimenetre kell kötni, és onnan kell analóg sztereó csatlakozóra küldeni. Jobb lehet mint a beépitettek. Azokat váltják ki velük.

[ Szerkesztve ]

(#38872) bajnokpityu válasza Tamoo (#38851) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Tetszik is,meg levegősebb is lett a hangom. Meg eleve 6 készülék fér el,szóval praktikus is.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#38873) Peak válasza Parson (#38870) üzenetére


Peak
addikt

nem teljesen értem mit szeretnél kérdezni, de a DAC a Digital Analog Converter betűszava.
egyszerű, digitális jelből analógot csinál ez a "kütyü".

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#38874) Old FatBoy válasza Tamoo (#38868) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Bocsika!
Ígérem ez az utolsó hozzászólásom feléd.
És ne haragudj ha kissé epésre sikeredik de épp tegnap voltam UH-on ahol kiderült,hogy köveim vannak/most igazán aggódhatok,hogy ezek a ronda epekövek miképpen reagálnak a rezgésekre!/ és ezért nagyon "feldobott" állapotban vagyok.
Elösször is a kérdésemet pont neked tettem fel és te mint érintett nem egésszen erre válaszoltál igaz azóta a kérdés tárgya is felszívódott.
Pedig nem cseszegetésből,hanem komolyan kérdeztem azt mennyire komolyan gondoltad ha azokat a ronda parafa korongokat berakod a HM erősítőd alá az bármilyen pozitív hatással lesz a hangzásra.
Vagy csak poénnak szántad?
Ha igen nem rossz.
A szmájlikat mostantól mellőzőm mert úgy látom ellentétben más fórumoktól itt negatívan gerjednek rá páran.
Én pedig komolyan nem akarok senkit megsérteni,főleg ezeket a nagyon komoly fórumszabályokat.

Audiophile Troll

(#38875) Dragon27


Dragon27
senior tag

Lehet itt megtalálom a választ : Zenehallgatás 70-80 % és néha film . Zene : POP,electrnic,kevert zene , pl. [Lindsey Stirling ] ez nagyon tetszik és a hozzá kapcsolódó vid.. :C

Szerintem a sztereó erősítő számomra a legjobb megoldás de .2 lehetőség közt gondolkozok :
1.Pioneer A-20K vagy 30
2. NAD C 316BEE nagyon dicsérik de nem látom Loudness funkciót ... pont alacsonyan hallgatok zenét kb. beszéd szinten .... ezek mellet kell nekem ez a Loudness ?

Amit elvárnák az hogy a basszus kicsit puhán de legyen dinamikus (kb. (subwoofer) szint ) + tiszta magas

A szokásos :DDD

(#38876) Toobee


Toobee
veterán

Végre megjöttek :D

https://barbieripnk.hu/

(#38877) #09634560 válasza Old FatBoy (#38874) üzenetére


#09634560
törölt tag

A készüléked szegeteled el a többi készülék, hangfal, szoba, stb. rezgésektől és így tisztább hangja lesz... De ehhez a többi komponensnek is hasonó szinten kell lennniük szigetelve.

(#38878) Tamoo válasza Toobee (#38876) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

:) akkor lesz umc1 és xda1 összehasonlítás is?

(#38879) Parson válasza #09634560 (#38871) üzenetére


Parson
addikt

Köszi, félreérthetően fogalmaztam... megpróbálom újrafogalmazni, bár már igy is megválaszoltad:
Ha van digitális kimeneten stereo hangom, akkor azt
1. HT erősitő digitális bemenetére
2. DAC közbeiktatásával HT erősitő analóg stereo bemenetére
érdemes-e kötni.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#38880) Sefter válasza Toobee (#38876) üzenetére


Sefter
veterán

grat. élmény beszámoló lesz? :)

Más:
Most hallgattam Metallica koncertet a C6-on elég kiábrándító volt... :(
Most toltam be Flatley-t DTS HDMA-ban besza-behu.... :DDD
Lehet a rock zenére érdemes lenne egy dac+füles:F

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#38881) cintula187 válasza Toobee (#38876) üzenetére


cintula187
addikt

Szépek. A baloldali az egy htpc? a középső rotel meg sztereo?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#38882) Toobee válasza Tamoo (#38878) üzenetére


Toobee
veterán

Vótmá' minden. Keressetek! UMC megy. Bár kényelmesebb lenne, mint az XDA, de zenére rosszabb. Nem nagy különbségekrõl beszélünk, de a zene az elsõ.

Igen, egy HTPC, a középső Rotel 6 csatornás.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#38883) pr0bi válasza Sefter (#38880) üzenetére


pr0bi
senior tag

Hm ezt már nem először hallom, hogy C6 gyenge rockzenére pedig a közép/magasai elég jók. Vagy nincs köze hozzá?:)

(#38884) Old FatBoy válasza #09634560 (#38877) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Köszönöm értem!

Számomra felfoghatatlan,hogy egy elektromos eősítő hangzását az őt ért rezgések befolyálhassák.
De ha elvileg lehetséges is gyakorlatilag ki az aki ezt érzékelni tudja?
Ha ilyen humanoid a közeledbe kerül kezdj el futni mert az idegen és nem a földről származik és ki tudja mik a szándékai!

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#38885) cintula187 válasza Old FatBoy (#38884) üzenetére


cintula187
addikt

Engem is kezd már idegelni ezen a szép napsütötte tavaszi napon a flegma beszólásaid sokasága. Hallgasd meg hogy változik e a hangja. Próbáltad? Eszerint nem.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#38886) #09634560 válasza Parson (#38879) üzenetére


#09634560
törölt tag

2-es.. de csak sztereó hamgot, minden mást digitálisan.

(#38887) #09634560 válasza Dragon27 (#38875) üzenetére


#09634560
törölt tag

Loudness a legelső amit kikapcsolok..
Nad-ra szavazok
de menj a hifi topikba a multimédia részben találod, ott többen vannak és joban ismerik.

(#38889) Sefter válasza pr0bi (#38883) üzenetére


Sefter
veterán

Nekem olyan "lapos", ...de csak a rock zenében nem tetszik

Psn ID: sefter_hun

(#38890) bajnokpityu válasza Toobee (#38876) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Gratulálok! :R

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#38891) #09634560 válasza Old FatBoy (#38884) üzenetére


#09634560
törölt tag

Sztem sokan.. Ki kell próbálni. Toobee készülékeit már ajánlott elszigetelni. De teszkós cuccokat vagy belépő-alap készülékeket nem érdemes.

(#38892) #09634560 válasza Toobee (#38876) üzenetére


#09634560
törölt tag

Gratulálok! :C :R Beszámolót!!!!!

(#38893) TCr válasza #09634560 (#38886) üzenetére


TCr
veterán

Az én esetemben hogyan lenne ez megoldható?

Jelenleg Popcorn A210-ből megy coax a Denon 1909-be.
Ha közbeiktatnék egy DAC-ot, akkor...

A210 (analóg) DAC (analóg) AV, vagy
A210 (toslink, coax) DAC (analóg) AV

...lenne a jobb megoldás?

Illetve ha mozizni akarnék (5.1), akkor elég lenne az erősítőt átkapcsolni az adott (A210 vagy DAC) csatornára?
Gyanítom nem, gondolom az A210 menüjében is túrni kellene valamit, hogy jó legyen...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#38894) Toobee válasza #09634560 (#38892) üzenetére


Toobee
veterán

Már írtam mindenrõl. Vásárlás elõtt kaptam kölcsön mindkettõbõl. Szerintem, ha beírjátok a kulcsszavakat, meg fogjátok találni.

https://barbieripnk.hu/

(#38895) Old FatBoy válasza #09634560 (#38891) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Köszönöm de én leállok erről a témáról!
A teszkós cuccot nem a sajátomra értettem hanem Tamoo bejegyzésében szereplő ő álltala teszkósnak megnevezett parafa alátétekre.
Sajnos már nem tudsz benne gyönyörködni mert valamiért közben letörölte.

Én nem töröltem le, tessék: [link] - Tamoo

[ Módosította: Tamoo ]

Audiophile Troll

(#38896) Old FatBoy válasza Old FatBoy (#38895) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Bocsi előbb háromszor is végigkerestem és nem találtam.
mea culpa, mea maxima culpa!

Audiophile Troll

(#38897) AtHoS válasza pr0bi (#38883) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez mindig személyes dolog. Nálam pl. jól szól, egy szavam nem lehet rá power metal alatt. Viszont Metalicska kicsit mélyérzékenyebb szvsz. C6 pedig "csak" 2,5 utas.
Gondolom tuning során szétválasztják a két 16-os speakert, így lesz a mélynek egy dedikált hangszórója, ami sokat dobhat rajta. Bár ez csak tipp, nem ismerem a tuning menetét

Helloween alatt, igaz főként balladákat hallgattam rajta szinte lemászik a szobába. A gyengébb húrpendítéseket is szépen hallani. Minél többet hallgatom, annál jobbnak tűnik számomra :DDD

Persze hozzáteszem szigorúan szvsz :)

read-only mode on the forum

(#38898) BBéci válasza TCr (#38836) üzenetére


BBéci
titán

Szívemből szóltál!
Ha magyar poénokat akarok hallani, nem amerikai (francia, német, kolumbiai, izlandi, stb) filmeket nézek, hanem magyarokat. Érdekel azoknak a népeknek a kultúrája, a nyelve, a szlengjeik is. Ne helyettesítsék valami magyar ökörséggel, ne mondjanak cool helyett királyt. Sajnos ez gyakran a feliratokra is érvényes, de azt át lehet írni, (sokszor megtettem) és ki lehet kapcsolni. A legtutibb az angol felirat!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38899) #09634560 válasza TCr (#38893) üzenetére


#09634560
törölt tag

A-210-> coax -> VA lenne a legjobb eredménnyel kecsegtető.
Szerintem igy oldható meg jól: optikain is be kell kötnöd és m,ás bemenetként hozzárendelned (ha van hely természetesen) És coaxra csak PCM-et engedni- amennyiben a DAC nem tartalmaz más kodeket- , optikai meg legyen r. így egyszerü erősitőn keresztüli bemenetváltással máris megoldott átálitgatás- dugdosás nélkül a zene-mozi elkülönités.

(#38900) mp54 válasza TCr (#38893) üzenetére


mp54
senior tag

A210 (analóg) DAC
Ezt elírtad? Minek a DAC, ha a Popiból analóg jön ki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.