Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37151) Tamoo válasza Oldfighter (#37150) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igen, az kúszik! :DDD

(#37152) MasterMark


MasterMark
titán

Ezt Hogy kellene bekötni, miért van rajta alul +1 csatlakozó, és az mire jó?

Switch Tax

(#37153) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogyha beszerzek egy Dune HD Smart B1-es lejátszót, akkor ahhoz tudnátok nekem ajánlani valami 2.1-es hangfalszettet? Jelenleg van egy Panasonic SA-HT 540-es bögreszettem, de még ezt sem tudom kihasználni, mert legtöbbször este szoktam mozizni otthon, felhallgatóval (van két kisgyerekem).

Szóval most semmi komolyabb dologba nem akarok beruházni, de azért gagyit sem akarok venni.

Köszi,
Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37154) Patice válasza MasterMark (#37152) üzenetére


Patice
nagyúr

Az a +1 csatlakozó a hangszóró kosarának a földelése.

A többi csatlakozó ugyan az, mint egy bikábelezhető hangsugárzónál.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37155) #09634560 válasza MasterMark (#37152) üzenetére


#09634560
törölt tag

Az GND, közös föld, ha van olyan erősitő (sztereó vagy végfok) amely ezt támohata, és aktiv hangváltóhoz kell az összes többi, mint Patice is irja. De te csinálj kb. 25-30 centis RCA-t a hangfalkábeledből és azal kösd össze az alsó-felső sarkokat, ötödik maradjon üresen.

(#37156) Oldfighter válasza Tamoo (#37151) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ezeknél a többszálas hangszórókábeleknél a bekötést úgy oldjátok meg, hogy az azonos fázishoz tartozókat simán összetekeritek a végüknél és úgy illesztitek az erősítő megfelelő csatlakozójába illetve a banándugóba? A kettős kábelezés előnye meg gondolom adott.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#37157) Thuglife válasza Oldfighter (#37156) üzenetére


Thuglife
senior tag

Én is épp ezen gondolkodtam. :) Szemezek a Sinus-szal. :)

(#37158) #09634560 válasza cintula187 (#37147) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ezzel tuti muikális lenne... :)

(#37159) Oldfighter válasza Ispy (#37153) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A hangerő nem attól fog függeni, hogy hány csatornás kiosztást választasz. Általában a többcsatornás erősítésnél kiválasztható az Éjszakai mód, mely ugyan csökkenti a dinamikus csúcsokat, viszont a térhatás megmarad. És itt is igaz az, hogy minél minőségibb rendszert választasz, annál szebben fog szólni alacsony hangerő mellett is.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#37160) MasterMark válasza #09634560 (#37155) üzenetére


MasterMark
titán

és Patice: Köszi. :R

Csak nézegettem AVX-en és kíváncsi voltam. :)

Switch Tax

(#37161) BBéci válasza Oldfighter (#37156) üzenetére


BBéci
titán

A legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás a szálak összesodrása, de ajánlott banándugót vagy villát szereltetni rájuk.

(#37155) Sanci38
A 25-30 centi kissé hosszú lenne, a lehető legrövidebbre kell törekedni. Miért RCA? :F

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37162) Oldfighter válasza BBéci (#37161) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Oks, köszi a választ. :) Fel van ez a márka is jegyezve a listára, ezért is érdekelt a dolog. Azért várok egy kis élménybeszámolóra a fórumtárstól, hogy mik a tapasztalatai. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#37163) Patice válasza Oldfighter (#37156) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha magad csinálod meg, akkor igen, ez a legegyszerűbb megoldás.

Van gyári, bikábeles kábel is, erősítő oldalon egy, hangfal oldalon két csatlakozóval.

Vannak olyan banándugók, amikkel lehet közösíteni a madzagokat.

A kettős kábelezés előnyeiről is lehet vitázni, hogy érdemes-e. Meg talán rendszerfüggő is. Van ahol hasznos, van ahol semmilyen érezhető előnye nincs. Ízlés dolga is a kapott hang.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37164) Bubanc


Bubanc
aktív tag

Sziasztok,

Egy olyan problémám lenne, hogy azt vettem észre, hogy a hangerő folyamatosan változik, bármilyen hanganyag hallgatása közben, még akkor is, ha kikapcsolom az autó volume-t.
Az erősítőm Sony da3700 ES.
Tapasztalt valamelyikőtök hasonlót? Nem nagyon zavaró, de kicsit bosszantó, pl filmek zajosabb jelenetei közben és után a beszédhangok borzasztó halkak, később persze mikor szinte csak párbeszédek vannak, akkor viszont már elég hangos a beszédhang, ugyan ez igaz zenénél is.
Van esetleg valami ötletetek?
Köszi!

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#37165) Vikthor válasza Bubanc (#37164) üzenetére


Vikthor
nagyúr

factory reset volt már?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#37166) Ispy válasza Oldfighter (#37159) üzenetére


Ispy
veterán

Ok, ezt értem, akkor inkább úgy kérdezem, hogy van valami ajánlott márka, amelyből érdemes ilyen megoldásokat választani, vagy ezen a szinten felejtős a dolog, mert nincsen köztük különbség.

Jelenleg nem tudok sokat költeni erre, és most tényleg feleslegesnek érzem a komolyabb szetteket. Szerintem olyan 20-30k tudnék költeni rá, ezért gondoltam a 2 hangszórós megoldásra.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37167) Sefter válasza Bubanc (#37164) üzenetére


Sefter
veterán

a hangfalaid egy családból valók..?

Psn ID: sefter_hun

(#37168) Bubanc válasza Vikthor (#37165) üzenetére


Bubanc
aktív tag

Nem, még nem próbáltam, de megnézem. Lehet, hogy valami beállítási probléma?

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#37169) Bubanc válasza Sefter (#37167) üzenetére


Bubanc
aktív tag

igen, de a kábelezés különböző(a hátsó hangfalak másmilyen kábeleken vannak), ez is okozhat problémát?

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#37170) Tamoo válasza Oldfighter (#37156) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Így van. Én raktam rá banándugót. Egyébként a szálak is meg vannak számozva, ha valaki bi-amp-hoz variál.

Frontoknál jelenleg nem ilyet használok, de tervben van hogy ki kellene próbálni. Addig viszont nem írnék tapasztalatot/véleményt, de próbáltak már itt többen is ilyen kábelt.

(#37171) #09634560 válasza BBéci (#37161) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igaz, banánt akartam irni.. :Y :R

(#37172) Sefter válasza Bubanc (#37169) üzenetére


Sefter
veterán

Az nem...Nekem akkor volt ilyen, hogy a center halkabb volt, mikor szedett-vedett hangfalaim voltak...

Psn ID: sefter_hun

(#37173) BBéci válasza Ispy (#37166) üzenetére


BBéci
titán

Mit szeretnél venni 20-30e forintért? Annyiból egy nagyon régi, 10-15 éves, belépő kategóriás és kiméretű hangdobozpár kapható. Ahhoz még kell erősítő és kábelezés is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37174) Oldfighter válasza Ispy (#37166) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ezen a szinten felejtős. Nem jutnál érdemben előrébb. Sajnos maga koncepció a hibás.
Tudom, elkeserítő ez most így, de kompromisszum nélkül, mely főleg a gyerek érdekét védi, nehéz lesz kivitelezni. Meg kéne fontolni esetleg még az ajtót burkoló hangcsillapítás. Nem tudom milyenek a körülmények ( falak vastagsága pl) de ilyen alternatív megoldások is szóba kerülhetnek.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#37175) Oldfighter válasza Tamoo (#37170) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Mindenféleképpen várom majd a beszámolót, mert most már egy-két hét és elkezdem a komponensek beszerzését az audió részleg felújításához. Szóval jövök még majd sok más kérdéssel is, mert hiába van tapasztalata az embernek, az sose lehet átfogó és minden körre kiterjedt. :D

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#37176) Ispy válasza Oldfighter (#37174) üzenetére


Ispy
veterán

Ok, értem, köszi. Akkor ideglenesen veszek valami kis vackot, aztán majd, ha szükséges lesz (meg lesz értelme), akkor lecserélem.

(#37173) BBéci

Inkább le sem írom miket nézegettem, mert banolnak a topikból :D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37177) Tamoo válasza Oldfighter (#37175) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha lesz még nálam, vágok le magamnak kipróbálni, de ehhez nem akarok már hozzányúlni. Szóval nem tudom mikor írok tapasztalatot/véleményt. De valaki majd megteszi itt helyettem! :)

(#37178) Oldfighter válasza Ispy (#37176) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A helyedben én inkább félreraknám a pénzt és gyűjtenék hozzá.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#37179) Ispy válasza Oldfighter (#37178) üzenetére


Ispy
veterán

Nincsen értelme. 1-2 éven belül biztosan nem fogok ilyenre beruházni és ugye erősítő, hangfalszett stb. nem olyan összeg, ahol mondjuk 20k-nak nagyon lenne súlya.

Viszont el akarom adni a pana bögreszettet, mert BD lejátszós médiapléjert akarok venni, a hangfalak meg most sincsenek rendesen szétrakva, ahogy kéne, kábelezni meg most nem fogok. Így egy helyen van most az összes hangfal, ami ugye nem jó.

Viszont a tv-nek a hangszórói iszonyat gázak, ennél azért szerintem egy aktív 2.1-es szettel is jobb hangzást lehet elérni (még akkor is, ha ezt itt senki sem fogja ajánlani).

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37180) gyurczy válasza Ispy (#37179) üzenetére


gyurczy
őstag

Emlékeim szerint a hifis topicban volt téma a sztereó cucc 50 ezerből és egész életképes dolgok születtek belőle. Olvass vissza, hátha tud egy picit nagyobb lenni a keret.

ELAC BS52-t pl már 15 rugóért tudok, egy sztereó erősítő meg csak akad 20-30 körül amit már érdemes lehet megvenni.

(#37181) BBéci válasza Ispy (#37179) üzenetére


BBéci
titán

Szoktam ajánlani aktív 2.1 szettet, de nem a 20-30 e forintosokat. Azok PC mellé valók.

Remélem a mostani bögreszettednek csak a frontjai szólnak, nem mind az öt!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37182) Toobee válasza gyurczy (#37180) üzenetére


Toobee
veterán

30-35e Ft körül már szoktak szetteket ajánlani.

https://barbieripnk.hu/

(#37183) csuree


csuree
csendes tag

Helló
van egy technics su-7300k típusú erősítőm az volna vele a problémám h nem akar sztereóban szólni, mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#37184) Ispy válasza gyurczy (#37180) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi, majd benézek a topikba, miket írnak.

(#37181) BBéci

Igen, ezt értem, csak ez most nem végleges megoldás lesz, de azért a tv hangszóróit még egy 30k-s 2.1-es szettel is túl lehet szárnyalni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37185) Tamoo válasza csuree (#37183) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ugye nem lepődsz meg, ha erre nem válaszol senki?

(#37186) BBéci válasza Ispy (#37184) üzenetére


BBéci
titán

Az egyik híg szar, a másik pedig fos. Melyik a jobb?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37187) csuree válasza Tamoo (#37185) üzenetére


csuree
csendes tag

miért nem? bocs nem nagyon értek az ilyen dolgokhoz

(#37188) #09634560 válasza csuree (#37183) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez nem az a topik, ennyi.

(#37189) csuree válasza #09634560 (#37188) üzenetére


csuree
csendes tag

akkor bocs

(#37190) Tamoo válasza csuree (#37189) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem az a baj. Hanem az, hogy erre a kérdésre mit lehet mondani....
1. kapcsold be
2. dugj rá hangdobozokat
3. monóban szól?
4. ...
stb.

Ha megkérdezem, hogy miért nem indul be az autóm Te mit mondasz rá? Érted.

[ Szerkesztve ]

(#37191) Ispy válasza BBéci (#37186) üzenetére


Ispy
veterán

Kinek mire telik.

Egyébként megy egy sima "bocs ennyiért nem tudunk ajánlani semmit" is bőven elég.

:U

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37192) #09634560 válasza Tamoo (#37190) üzenetére


#09634560
törölt tag

Valmint nincs szervizes se,és amit Tamoo mond, az itt alap. És ha lenne szervizes, is azt mondaná erre: sokféle oka lehet, meg kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#37193) Oldfighter válasza Ispy (#37179) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Bizonyos helyzetekben nem a 2.1-es rendszer létjogosultságát nem fogjuk ajánlani, hanem a te helyzetedben, melyet kiemeltél, a kisgyermekedet valószínűleg ugyanúgy fogja zavarni annak a készüléknek a hangereje is, ahogy a többcsatornásét. Én ezért nem látom értelmét, hogy egy mozizásra alkalmatlan készüléket lecserélj egy hasonló kategóriájú sztereó rendszerre. A legjobb, amit használhatsz, az egy minőségi füles. Sokkal jobban jársz azzal, mint egy feleslegesen felépített gyenge rendszerrel.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#37194) Ispy válasza Oldfighter (#37193) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor félreértettél.

Én csak akkor használom a hangszórókat, ha egyedül vagyok és úgy nézek filmeket. Napközbe csak a gyerekek szoktak mesét nézni, este meg én szoktam fülessel (Sennheiser).

Azért gondoltam ezt a megoldást, mert ha lecserélem a mostani WD TV-t egy Dune B1-re, akkor ugye a bögreszettes lejátszóra már nem lesz szükségem, hiszen ott a BD lejátszó, amire később az optikai csatin rá lehet kötni erősítőt.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37195) BBéci válasza Ispy (#37191) üzenetére


BBéci
titán

Abban nem lett volna benne a lényeg: a TV hangszóróihoz képest csekély lenne a különbség és még mindig fényévekre lennél a házimozitól, ami ennek a topiknak a témája. Rendes házimozi rendszerekhez viszonyítunk.
Azt is muszáj megjegyeznem, hogy hiába csatlakoztatsz akár Sennheiser HD 800 fejhallgatót (teszteltem) a tévéhez, pocsék lesz a hangja, mert a TV-k kimenete 20-50 centes gagyi alkatrészekből készül. Híradóhoz, beszélgetős műsorokhoz való.
A házimozi erősítőké egy csak fokkal jobb. Vannak kivételek a felső középkategóriában és az felett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37196) mp54 válasza Ispy (#37179) üzenetére


mp54
senior tag

mert BD lejátszós médiapléjert
Itt már többször írták, hogy jobb megoldás két külön készüléket venni...Az indoklást nem vállalom...

(#37197) privacy99


privacy99
senior tag

Sziasztok!

Sajnos máris gondom van a pár hónapos PolkAudio PSW110-el. 1-2 hete elkezdett recsegni, amint hangot kell kiadnia, recseg de nagyon durván. Nem lett túlhajtva (10 négyzetméteres szobában van), beállítások nem lettek módosítva. Én az erősítőre gyanakszom (egy 7 éves Denon AVR-1306, nem kicsit volt már széthajtva). Az lenne a kérdésem, hogy lehet az oka az erősítő? Mert akkor gyűjtök, és lecserélem(már úgyis tervben volt), vagy biztos, hogy a mélyláda hibásodott meg (a semmitől)? Eddig tökéletes volt, mindössze 3 napja vettem észre ezt a hibát. Ha nagyon feltekerem a hangerőt akkor nem hallani a recsegést, viszont halkan olyan hangos, hogy elnyomja a frontok hangját is.

Minden segítséget előre is köszönök szépen!

Ui.: Próbáltam rádión, optikai bemenetes jellel, mindenhol ugyanolyan. Kihúztam, bedugtam, kikapcsoltam..Sajnos nincs lehetőségem kipróbálni, hogy más erősítővel is fennáll-e a probléma. Most kipróbáltam, és ha feltekerem a hangerőt határozottan, akkor nem csak nem hallani, hanem megszűnik a recsegés.

[ Szerkesztve ]

(#37198) dunkel válasza privacy99 (#37197) üzenetére


dunkel
őstag

Kipróbálhatod a frontokat átvezetni a subon és nem az erősítő lfe kimenetét használni. Persze állítsd large-ra őket.

[ Szerkesztve ]

(#37199) Parson válasza Parson (#36489) üzenetére


Parson
addikt

No megjött a fejes, a következő a szitu:

TV-be dugva a hosszabbitó kábel kapásból azt eredényezi, hogy elmegy a hang, igy ez a kimenet nem jó az 'ágyban fekvős, felrakom a fejemre a fejest és átkapcsolom a hangot a hangszóróról a fejesre' c történethez.

HT erősítőn ugyanez a helyzet, a (#36491) MasterMark hsz-ben lévő madzagos szituja meg viccnek is rossz...

HT erősítő 'B' hangfalkimenetére kötni meg nem tudom, hogy mennyire lenne okos megoldás, bár azt a stereo kimenetet táirányítóról lehetne vezérelni...

Vkinek vmi ötlet esetleg? :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37200) privacy99 válasza dunkel (#37198) üzenetére


privacy99
senior tag

Megcsináltam, és ugyanaz a helyzet, recsegett :( Akkor biztos a subnak van baja? Netdepo.hu-nál vettem, most vihetem vissza garanciális javításra? :((( Ráadásul számlát sem kértem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.