Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37501) Patice válasza MasterMark (#37499) üzenetére


Patice
nagyúr

Jobb tud lenni....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37502) Tamoo válasza MasterMark (#37499) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az "csak" egy átalakító. Analóg-digitális konverziót nem végez, utána még kell egy DAC is.
Én házimozi erősítőkhöz alapvetően a koax kijáratot ajánlanám mint költséghatékony megoldást. Vagy akinek laptopja van annál gyakran "muszáj" az előbbi.
Konkrétan hangkártyáról itt nem sűrűn beszélünk, max csak mint kijárat kerül szóba.

[ Szerkesztve ]

(#37503) MasterMark válasza Patice (#37501) üzenetére


MasterMark
titán

Ez olyan mint egy USB-s hangkártya tulajdonképpen?

Tamoo: Tudom, úgy értettem, hogy jobb mint egy belső pci-os hangkártya spdif kimenete?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#37504) Sefter válasza Tamoo (#37498) üzenetére


Sefter
veterán

a tervezett lapon van optikai és koax is..

Psn ID: sefter_hun

(#37505) Tamoo válasza MasterMark (#37503) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Semmi köze a hangkártyához.

Általánosságban nem lehet kijelenteni semmit. Egy többszázezresé pl. biztosan jobb.

(#37504) Sefter: Én jelenleg koax kimenetet használok diy kivezetéssel. Illetve a fejeshez Musiland Digital Times kimenetét.

[ Szerkesztve ]

(#37506) Patice válasza MasterMark (#37503) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, arra gondoltam. Bár ez is erőteljesen pénztárca függő. Kinek milyen minőségi szintre van szüksége, ill. a többi komponens milyet igényel.

Én erre gyúrok mostanában. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37507) Sefter válasza Tamoo (#37505) üzenetére


Sefter
veterán

a gyári kivezetés fos? vagy minek kellett egyedi :F

Psn ID: sefter_hun

(#37508) MasterMark válasza Tamoo (#37505) üzenetére


MasterMark
titán

Én most a Xonar-okat nézegettem.
Én is csináltatnék hozzá ilyen coax kivezetést.

Meg a DTS Connect vagy Dolby Live miatt jó lenne.
Gondolom ez az usb-spdif ilyesmit nemntud.
De ebben az árban jobb lenne vajon?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#37509) Warter válasza Tamoo (#37505) üzenetére


Warter
őstag

Azért ez így ebben a formában nem teljesen igaz. Egy csomó ma kapható transporterben hangkártya chipet használnak és olyan drivert is adnak hozzá. Rádugod a transportert és mint hangkártya jelenik meg a gépen.

(#37510) cekkk válasza MasterMark (#37508) üzenetére


cekkk
veterán

De ez sima alaplapi coax tüske kivezetés. A xonaron meg eleve van coax kimenet.

(#37511) Tamoo válasza Sefter (#37507) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ilyen egy "gyári". [link]
Szerinted ebben milyen vezetékeket használnak? A diy-om egy 35e/m árú drótból van. Nyilván ez túlzás lehet, de pár ezer Forintot megér egy jobb diy megoldás. Nem sokkal drágábban mint a gyári és minőségre biztosan jobb.

(#37509) Warter: Szerintem a hangkártya az hangkártya, főleg az usb-sek, pc-hez csipogók mellé vannak kitalálva, az usb-spdif transzport az meg megint más célt szolgál. Nem jó egy kalap alá venni őket. Legalábbis én nem tenném.

[ Szerkesztve ]

(#37512) MasterMark válasza cekkk (#37510) üzenetére


MasterMark
titán

Csak optikai, a coax-ot ugyanúgy ki kell vezetni.

Tamoo: Nekem most ugyanilyennel van az alaplapról.

A hangkártát a működésre értettem, tehát ugyanúgy jelenik me mint egy hangkártya?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#37513) cekkk válasza MasterMark (#37512) üzenetére


cekkk
veterán

Én ezt láttam a leírásban:
1 db S/PDIF ki (1 x Optical / Coaxial combo)

(#37514) Tamoo válasza MasterMark (#37512) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"A hangkártát a működésre értettem, tehát ugyanúgy jelenik me mint egy hangkártya?"

Nyilván úgy jelenik meg a kimenetek közt, hogy ki tudd választani. De ettől még nem hangkártya.
Digital Output vagy SPDIF illesztő vagy ilyesmi.

(#37515): Ha van az alaplapon spdif tüske, akkor fölösleges megvenni ezeket a kártyákat ha csak kimenetnek használnád.

[ Szerkesztve ]

(#37515) MasterMark válasza cekkk (#37513) üzenetére


MasterMark
titán

Én a DS-t vagy a D1-et néztem.
Azon is így van kombóban?

Tamoo: Értem köszi.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#37516) cekkk válasza MasterMark (#37515) üzenetére


cekkk
veterán

Én a Xonar Essence sorozatot nézem, de a kártyán annak is van külön koax kivezetés.
Azokon nem így van. Bár szerintem azok nem tudom milyen minőségű kártyák. :U

(#37517) MasterMark válasza cekkk (#37516) üzenetére


MasterMark
titán

Megfelelő / jobb mint ami most van. :)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#37518) cekkk válasza MasterMark (#37517) üzenetére


cekkk
veterán

Lehet ez se lenne rossz alternatíva, van is az aprón eladó.
Én ezt nézegetem most éppen :B

(#37519) Tamoo válasza MasterMark (#37517) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

(Csak kijárat miatt hülyeség ilyen Xonar, Creative kártyákat venni)

(#37520) MasterMark válasza Tamoo (#37519) üzenetére


MasterMark
titán

Pontosabban?

Switch Tax

(#37521) Ed Parker válasza Patice (#37506) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

hol tartasz az edzésben? ;] :D
mibe fáj egy ilyen manapság?

(#37522) Tamoo válasza MasterMark (#37520) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mit szeretnél ezen pontosabban? :F Ha csak a digit kijáratát használnád hülyeség lenne megvenni. Ezt írtam. Arra ott az alaplapi tüske. A kártya se lesz jobb jó eséllyel.

(#37523) Patice válasza Ed Parker (#37521) üzenetére


Patice
nagyúr

Egy tized guriga helyi kreditpénz értesüléseim szerint... :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37524) Ed Parker válasza Patice (#37523) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ez pontosabban mennyit jelent,nem értem ezt a szlenget :B

(#37525) MasterMark válasza Tamoo (#37522) üzenetére


MasterMark
titán

De az alaplapim nem tud se DTS Connect-et, se DD Live-ot, és csak 16 bit-et tud.
Viszont így lenne 24 bit-es, meg az 5.1 enkódolás.

Meg zenére az analóg kimenetet használnám. (Most egy SB Live van bent annak az analóg kimenetén hallgatok zenét, mert jobban szól mint az alaplapi spdif-jével.)

És úgy hallottam van különbség digitálisok közt is.

Switch Tax

(#37526) Patice válasza Ed Parker (#37524) üzenetére


Patice
nagyúr

1 kiló... :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37527) gorbep válasza Tamoo (#37511) üzenetére


gorbep
senior tag

ezzel csak az a bajom, hogy szerinted a tüskéig min megy? 20 mikronos legolcsóbb réz fólián....... hogy az alaplap olcsó egyen..... de ez a helyzet a hangkártyákkal is.... :W

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#37528) bajnokpityu válasza gorbep (#37527) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Máshol is irtam. Szerencsére kábelek nem úgy működnek,mint egy vizvezetékrendszer szűkítője. akkor már inkább egy sorba kapcsolt ellenállás, kondenzátor,indukció, ami miatt minden centinek van szerepe.

Egyébként gyakorlatilag nem létezne sorozatgyártás, csak otthoni lábtól-lábig forrasztás.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37529) gorbep válasza bajnokpityu (#37528) üzenetére


gorbep
senior tag

Ez OK is, egyetértek, de akkor nincs nagy különbség, ha a a csatlakozótól minőségi a kábel? Nálam a 3m koax BNC kábel többet hozott, mint a 8 cm -es csatlakozó a tüskétől a BNC aljzatig..... :U

Szerintem a jó driver, megfelelő lejátszó program (pl Jplay KS módban) többet számít. Rakhatok gyémánt kábelt is, ha a kimeneti stream jitter-es.... :U Csak a jó SW+megfelelő konfiguráció nem hoz pénzt a kábel gyártók és DIY mesterek zsebébe, a 35e Ft/m kábelek gyártása meg igen...... Nem kritizálom a tüske csatlakozó létjogosultságát, csak a sorrend meg a nagyságrend a gondom...... Az utóbbi hónapban sokat javult nálam a hang, úgy hogy nem költöttem eszközökre, csak olvastam, drivert cseréltem és konfiguráltam..... bár biztosan ez csak egy csóró HIFI-buzi kognitív disszonanciája..... ;]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#37530) cekkk válasza gorbep (#37529) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor ezeket a dolgokat a htpc-s topikban meg is oszthatod a többi csóró HIFI buzival :DDD ;] Ott szívesen fogadunk minden ilyet :DDD :DDD

(#37531) Ed Parker válasza Patice (#37526) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ér az annyit?

(#37532) bajnokpityu válasza gorbep (#37529) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Szoftver fontosságában egyetértek. Pont Valhalla segített elindulni a témában,ha már nem érdeke a kábelgyárosnak a jó szoftverezettség :D

Szoftver fontossága rendszerfüggő is. meglepő módon PCM alapú lejátszásban és DSD lejátszásban különböző szoftvereket találtam jobbnak. de fejesláncnál is volt,h összehatásban egy mosós hangú szoftver jött ki győztesen, mert amúgy hars volt a fejes,mint a fene. stb...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37533) Tamoo válasza gorbep (#37529) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem fizettem 35e-t mielőtt burkoltan lehülyézel. (/hülyének nézel)
Viszont inkább rakok arra a 20cm-re is minőségibb kábelt minőségibb csatlakozóval 5e-ért mint az ótvar gyárit 2e-ért. Ez nem nagy különbség, nekem ennyit megér. Az hogy a javulás placebo vagy nem placebo, nem érdekel, nem fogom "kiABX-elni", én ennyit megtettem az ügy érdekében. Tudom min megy az alaplapon, de azzal nem tudok mit kezdeni, ezzel meg tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#37534) Patice válasza Ed Parker (#37531) üzenetére


Patice
nagyúr

Hallottad már esetleg?

Nekem ér ennyit.

Külső DAC-ok mennyibe szoktak fájni?

OK. Ez csak egy bemenet és egy kimenet. De az egyszerűség sokszor jobb eredményt ad, mint a bonyolult, túlszofisztikált felépítés.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37535) gorbep válasza bajnokpityu (#37532) üzenetére


gorbep
senior tag

Azért abban egyetérthetünk hogy Ákos szakértelme és hozzáállása példaértékű, és nem jellemző a mai világban, inkább a kivétel, ami erősíti a szabályt...... :U A jó kábel is fontos, nálam a CuAgss , és a CuIII+ is hallható javulást hozott.....

Milyen lejátszó programot használsz? (A Tabláról tudok, meg is esz érte a sárga irigység... :B de ott is a javulás nagy részéért a korrekt driver is "felelős" ) Ha majd itt már mindent rendbe tettem, meg gyűjtögettem pénzmagot, talán HF kábel, USB transport és DAC irányba lépek majd tovább ... egyszer :W

Szóval taníts minket... :R És oszd meg a Mester által átadott tudás..... :K

Tamoo: félreértettél, nem állt szándékomban, tudom hogy nálatok nem ez az első lépés... elnézést, ha félreérthetően fogalmaztam.... :R De láttam már HTPC-n 100eztres USB kábelt, miközben WMP11-ről szólt az MP3... :Y

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#37536) Tamoo válasza Patice (#37534) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Biztos jobb ez mint a Myotis koaxról? Nem vagyok meggyőződve. Mindenesetre ha lesz tapasztalatod kíváncsian várom! :)

(#37537) Ed Parker válasza Patice (#37534) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

még nem,ezért kérdeztem.

hogy mennyibe?
ez változó,kb 50€-tól felfele.

(#37538) bajnokpityu válasza gorbep (#37535) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Majd akarok irni egy új logout bejegyzést a témáról. kicsit nagyobb lélegzetűt,mint előzőek.
Ákos véleménye egyébként ott a topicjában. Nagyon sokat segitett elindulni, ez kellett hozzá,de én már más utakon járok.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37539) Patice válasza Tamoo (#37536) üzenetére


Patice
nagyúr

HTPC hosszú távon a cél. És azt is minél egyszerűbbre akarom. Hangkártyával nem akarok szórakozni, DAC meg úgy is kell. Myotisban az usb nem olyan erős.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37540) gorbep válasza bajnokpityu (#37538) üzenetére


gorbep
senior tag

Várjuk..... azt hiszem mások nevében is mondhatom... :R

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#37541) Tonyo válasza Patice (#37506) üzenetére


Tonyo
őstag

Ilyenem volt, azért hallgatsd meg mielőtt megveszed, én nem tartottam meg!!!

(#37542) vasii


vasii
senior tag

Sziasztok!

Az akcios ATC-s 5.0 szettekbol, megeri vmelyik 50-60k-s rendszerre cserelni a jelenlegi Onkyo ht-s6305 bogreimet? :) Ha igen, akkor melyiket ajanlanatok?

Esetleg kulon osszeallitasbol, vagy ha 30korul van olyan front ami megeri?

Igazabol ezekkel is elvagyok (panel), tobbet nem nagyon szannek ra, de mar csak esztetika miatt is jobban vágyok normalis meretu hangfalakra.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#37543) Ed Parker válasza Tonyo (#37541) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

igen,mintha nekem is rémlett volna,erre voltál nagyon egyszer ráindulva

(#37544) Tamoo válasza vasii (#37542) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezek a dobozok mindig akciósak ott. illetve mindig minden akciós! :D szóval első felindulásból ne csábulj el. Szerintem ezekre ne adj ki pénzt! De ez csak egy vélemény.

(#37545) Sefter válasza vasii (#37542) üzenetére


Sefter
veterán

50-60k-ból nem kapsz használható 5.0-át még használtan sem...
ha előrébb akarsz lépni, csak 2 front+centert vegyél annyiból használtan

Psn ID: sefter_hun

(#37546) Tamoo válasza Patice (#37539) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az usb nem nagy szám, de a koax egész jó. Szerintem 100e környékén nem sok olyan DAC van, amit érdemes megvenni helyette. (ezzel nem azt mondtam hogy nincs jobb, csak nem annyival) De ha kipróbálod a Bladeliust azért írd meg milyen! Az is lehet tévedek.

(#37547) #16729600


#16729600
törölt tag

Sziasztok!

Mivel érdemesebb összekötni az erősítőt?Az alaplap optikai hang kivezetésével,vagy egy 7870-es DVGA HDMI kimenetével,melyikkel célszerűbb?
köszönettel:

(#37548) nuke7 válasza Patice (#37500) üzenetére


nuke7
veterán

:R
bár úgy emlékeztem, hogy olcsóbbak... :((

tudja valaki, hogy mitől jobbak, mint az átlagos fali aljzatok..? :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#37549) Sefter válasza #16729600 (#37547) üzenetére


Sefter
veterán

hdmi

(#37548) nuke7
Ahogy nézem a vezetők anyagában van különbség, de szerintem ez a "mi" szintünkön luxus

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#37550) Toobee válasza nuke7 (#37548) üzenetére


Toobee
veterán

Ennek szerintem akkor lehet értelme, ha átkábeleztél otthon. Paneles alumínium drótokhoz, nem hiszem, hogy használna.

https://barbieripnk.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.