Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) BBéci válasza nuke7 (#37548) üzenetére


BBéci
titán

Hosszas kísérletezéssel, direkt hangminőségre fejlesztették azokat . Ki kell próbálni, mert nem biztos, hogy Nálad hoz annyi javulást, ami megéri a kiadást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37552) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Üdv!

Elkezdtem gondolkodni azon, hogy kicsit megtámogatnám hangzásban a samu LCD-met. Jelenleg egy Samu stereo mini hifi van rákötve a TV fejhallgató kimenetén keresztül (sajnos nem lehet kapcsolni a TV menüjében ezt a kimenetet, emiatt ha be van dugva, akkor a TV saját hangszórója néma, így folyton ki-be kell huzigálni a csatlakozó kábelt a TV-be(ből) )

Innen gondoltam kicsit továbblépni, használt cuccokkal (AV erősítő+hangfalak) 100k alatt maradva.

Átolvastam a téma összefoglaló írást és nekiálltam nézelődni apróban.
Ezeket találtam laikusként szimpatikusnak:
Hangfal: (sub-ot még nem nézegettem)
- Sony SS-FCR6000 5.0
- Profi Magnat Hangfalszett

Erősítő:
- Denon Avr-1611

Utána kerestem a 1611-nek, viszont elég ellentmondásos infókat sikerült beszereznem róla. Több helyen olvastam, hogy minden video forrást át tud alakítani HDMI-re. usa Denon oldalon [link] a sepcifikációk alatt található connectivity részben a Video conversion - Analog to HDMI ki van húzva. Szóval akkor nem támogatja.

co.uk oldalról letöltöttem a kézikönyvét [link], ahol viszont a 17. oldalon lévő ábráról az jön le, hogy mégis tudja az analóg források HDMI-re konvertálását.

No mindegy. Ez nem is annyira érdekes csak érzékeltetni szerettem volna, hogy a laikusokat elég könnyű bevinni az erdőbe.
-------------------------------------------------------
Itt fogalmazódott meg bennem, hogy felmérem mit is kellene tudnia a készüléknek és inkább előbb kérdezek.

Szóval kezdem elölről :B

Segítséget/iránymutatást kérnék erősítő és hangfalrendszer kiválasztásához

Filmekhez és zenéhez (80...90%-ban Power Metal). Nem vagyok vájt fülű szóval nem a legeslegesleg...tökéletesebb megoldást keresem. Zenéhez természetesen nem kell sokpontegy elég a régóta megfelelő sztereó, így a front sugárzók nem gond, ha kicsit többet bírnak.

Elvárások az AV erősítővel szemben:
- audio források: TV optikai kimenete, PC-hez kötött DAC optikai kimenete, tányéros digi analóg kimenete (piros/fehér)
- video források: PC HDMI kimenete (jelenleg HD6950), tányéros digi kompozit kimenete (sárga)

Van egy Asus RT-N16 routerem egy USB-n rákötött winyóval, aminek tartalmát DLNA-val osztom a hálón. Jelenleg a samu TV-vel filmeket játszom le róla. Az összefoglalóban olvasható, hogy van olyan erősítő, amely tud hálózati lejátszást. No ennek örülnék, bár a filmek esetében most sincs probléma, viszont zene oldalon hasznát tudnám venni (már, ha erre képesek).

Ha tudja az analóg-HDMI konverziót, akkor kényelmesebb lehet az eszközök kezelése, mivel a TV bekapcsolása után "csak" 2 távirányítót kellene kezelnem.

Egy 6x4-es tetőtéri szobában (egyik oldalon 1,5m magas a fal és innen srégen csatlakozik a plafonhoz) kellene teljesítenie és a jelenlegi kialakításban nem a legideálisabban tudnám elhelyezni a hangrendszert.

Remélem sok mindent nem hagytam ki (bár biztosan igen, mivel nem igazán vagyok járatos az ilyen rendszerekben) :B

read-only mode on the forum

(#37553) Sefter válasza AtHoS (#37552) üzenetére


Sefter
veterán

Amiket linkeltél, azokkal nem maradnál 100k alatt...(erősítő 80 olcsóbbik hangfal 60...)
Azért a denonért kurt@ sok a 80k, a linkelt hangkeltőket pedig céltábla mögé golyófogónak tudnám elképzelni ;] Ha 100k alatt akarsz maradni maradj egy régebbi házimozi erősítőnél (a bemenetek miatt) és egy hangfal párnál (ne akarj ennyiből 5.1-et, kiábrándulnál belőle)

Psn ID: sefter_hun

(#37554) nuke7 válasza Toobee (#37550) üzenetére


nuke7
veterán

most volt 85%-os villamos hálózat felújítás - a lakásban ahova még mindig költöző félben vagyok - merev rézdrótok lettek behúzva ahol még nem voltak, meg lett csinálva a földelés mindenhol rendesen, teljesen új kismegosztó - vagy nemtom mi a neve, kapcsolótábla lett - 3 áramkör helyett 9 lett, külön áramkör lett a kondenzációs kazánnak, a moso/mosogató gépnek, stb.
és még vannak konnektorok, ahol nincs fali aljzat.
ezért eszembejutott ez a lehetőség, de szerintem ez még az én rendszeremnél nem nyomna sokat a latban... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#37555) BBéci válasza nuke7 (#37554) üzenetére


BBéci
titán

A rendszered már most megérdemel egy jó fali aljzatot és ahogy az eddigi fejlesztéseidet elnézem, messze a végállomás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37556) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!
50ezer forintos keretben szeretnék használt erősítőt venni! Filmre és zenére egyaránt kell, 5.1-es, hdmi stb...extrával. Milyen márkák és típusok ajánlottak ilyen összegért kb?

(#37557) BBéci válasza atika88 (#37556) üzenetére


BBéci
titán

Bármi, amit annyi pénzért adnak. A HDMI eléggé leszűkíti a kört.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37558) #09634560 válasza atika88 (#37556) üzenetére


#09634560
törölt tag

Használt,esetleg kicsit pótolva ujonnan Pioneer VSX520 akadhat.. HDMI-st sztem nem találsz.
Denon,Onkyo, Harman/Kardonn, Pioner ajánlott, Sony eben az ársávban nem sokat érhet, bár egy-egy négyjegyü QS kifogható.

[ Szerkesztve ]

(#37559) Sefter válasza atika88 (#37556) üzenetére


Sefter
veterán

Ez az Onkyo 55k, szerintem 50-ért el tudod hozni...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#37560) atika88 válasza Sefter (#37559) üzenetére


atika88
senior tag

Köszi szépen srácok!
Szét is nézek jobban akkor a fórum ajánlatok között :K

(#37561) ginola válasza atika88 (#37556) üzenetére


ginola
addikt

HDMI, mindig ez a HDMI:D

(#37562) AtHoS válasza Sefter (#37553) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A 100k kiindulásnak volt, hogy legyen mihez igazodnom, de kicsit belebonyolódtam a dolgokba és úgy gondoltam inkább előbb kérdezek aztán meglátom, hogy tudok-e szánni majd annyit rá.

Közben lapozgattam az aprót és beleszaladtam egy Onkyo TX-NR807-be. Úgy látom ez megfelelő is lenne számomra.

Milyen hangkeltők illenek egy ilyen cucchoz? (ha már golyófogókat sikerült csak kinéznem :DDD )

read-only mode on the forum

(#37563) Ed Parker válasza ginola (#37561) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Jó dolog az, mikor egy dróton megy minden ;)

(#37564) Toobee válasza AtHoS (#37562) üzenetére


Toobee
veterán

Ez pont nálam vendégeskedik. Kedden egész nap otthon vagyok (este 7-ig), ha van kedved, akkor 920-as Electrákkal meg tudod hallgatni.

Dali Concept 6, vagy ilyesmi szintű szett.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#37565) Sefter válasza AtHoS (#37562) üzenetére


Sefter
veterán

Az jó cucc, csak számolj legalább még egyszer annyit a hangfalakra is (ha nem elég a két front...)

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#37566) nuke7 válasza BBéci (#37555) üzenetére


nuke7
veterán

:) köszönöm a jótanácsot!
Meghallgatom majd egyiket amint sikerül odáig eljutni.

https://youtube.com/user/nuke7

(#37567) muzsikpeti válasza nuke7 (#37399) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Mióta vannak neked 705-ös hangfalaid? Lemaradtam valamiről, eladtad a 710-eseket?

(#37568) nuke7 válasza muzsikpeti (#37567) üzenetére


nuke7
veterán

Hehe, izé :B elgepelesek előfordulnak :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#37569) muzsikpeti válasza nuke7 (#37568) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

:)

Már végre van mit hallgatnom:)

(#37570) nuke7 válasza muzsikpeti (#37569) üzenetére


nuke7
veterán

NA! beszámoló hol marad?! :Y

halljuk, halljuk! (izé, olvassuk! :DDD )

mi lett neked végre már?

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#37571) muzsikpeti válasza nuke7 (#37570) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

806V-éket már itt hallgatom, pár nap múlva pedig érkeznek a 816V-ék is. Most ütöttem le az ebay-en:)

(#37572) Ed Parker válasza muzsikpeti (#37571) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mégsem Elektra?

(#37573) muzsikpeti válasza Ed Parker (#37572) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Az 1007-esek kicsik lettek volna:)

(#37574) nuke7 válasza muzsikpeti (#37571) üzenetére


nuke7
veterán

miről is hajtod..? :U

hát a 715 után a 816V tuti hatalmas lépés lesz...

de ez gondolom azért egy másik nagyságrend már.
mikor tartasz "nyílt napot" majd..? :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#37575) Ed Parker válasza muzsikpeti (#37573) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az Elektra 1038Be van akkora mint a 806V

(#37576) gyurczy válasza Ed Parker (#37572) üzenetére


gyurczy
őstag

Arra én gyúrok. :))

(#37577) muzsikpeti válasza nuke7 (#37574) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Rotel proci és 6csatornás végfok

Majd kiderül mennyivel jobbak mint a 700-asok voltak.
Így a 806-ost hallgatva, nem kicsivel:)

(#37578) muzsikpeti válasza Ed Parker (#37575) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Persze, csak az ára ne lenne akkora:)

(#37579) Toobee válasza muzsikpeti (#37577) üzenetére


Toobee
veterán

Milyen processzorod és végfokod van, ha nem titok?

https://barbieripnk.hu/

(#37580) xtremetuning válasza muzsikpeti (#37569) üzenetére


xtremetuning
addikt

:) Na végre Petikém...

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#37581) #09634560 válasza Toobee (#37579) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez engem is érdekelne.

(#37582) Ed Parker válasza gyurczy (#37576) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor mégsem Scala Utópia lesz Londonból?
Nem sikerült a fuvart elintézni?

(#37583) mp54 válasza gyurczy (#37436) üzenetére


mp54
senior tag

Toobee féle szivacs / vakolható kőzetgyapot tábla
Milyen vastag a szivacs/ kőzetgyapot? Ha jól értem, a kettő együtt 5 cm lehet. A kőzetgyapot sűrűsége?

(#37584) mp54 válasza atika88 (#37220) üzenetére


mp54
senior tag

tények: erősítő és 5.1 hangszett kellene, a tőke rá szűkös ~150 ezer.
Én ennyi pénzből sztereót vennék/vettem. Sokkal szebben szól a zene és a film sem rossz sztereóban! Akinek nincs sok pénze (én, TE...) annak HASZNÁLTAT!!!

(#37585) Toobee válasza mp54 (#37583) üzenetére


Toobee
veterán

A szivacs 40 kg/m3, és 5 cmvastag.

https://barbieripnk.hu/

(#37586) gyurczy válasza Ed Parker (#37582) üzenetére


gyurczy
őstag

Ed Parker: Az Mezzo. Nermigen ad életjelet az e-mail megkeresésre az eladó. Fel kell hívjam.

mp54: Nem és, hanem vagy a reláció a szivacs és a kőzetgyapot között. A szivacs 5 cm volt, kőzetgyapotet 6 cm alatt nem találtam vakolhatóban, a többi eléggé laza. Testsűrűség most nincs meg, saccra 100 kg/m3 körüli, de guglizz rá.

(#37587) Ed Parker válasza gyurczy (#37586) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ja igen,bocs,tényleg.
Hát csörgesd meg.

(#37588) mp54 válasza gyurczy (#37586) üzenetére


mp54
senior tag

Milyen szempont alapján döntöd el, hogy hová kerül a szivacs és hová a kőzetgyapot?

(#37589) Dorian válasza mp54 (#37584) üzenetére


Dorian
félisten

Haveromtól most kaptam megbízást mozierősítő - hangfalszett kombóra, használtan 150-200 közt. Vakarom is a fejem, mert ennyiből nem lesz egyszerű.
Vedd figyelembe, hogy akit nem érdekel annyira a hangminőség, mint minket, annak sokkal többet adhat a sokpontegy-érzés, filmek alatt, mint az egyébként minőségibb sztereó.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#37591) tomic


tomic
addikt

Érdeklődnék Denon 1911-ért használtan mennyit érdemes adni? Ill ez passzolna-e egy Dali Concept 6 szetthez? Csak mozizásra kellene.

(#37592) atika88 válasza Dorian (#37589) üzenetére


atika88
senior tag

Igen igen vhogy így gondolkodom én is, mivel a fránya anyagiak eleve közbe szólnak...ez az egyik!
A másik, hogy a minőség valóban nem feltétlen elsőrendű, de nem is várhatok el olyan minőséget ennyi pénzért...megkell alkudnom, s ezért az árért ennyi jár! De hozzá kell tegyem: egy logitech z-5500 után úgy érzem kezdeti előrelépésnek tökéletesen eleget tesz "szinte" bármi más...
A használt dolog: igen igen valóban ésszerűbb döntés lehet, erősítőt használtan is veszek! De ki tudja pl azt, hogy a hangszórókat hány évig hány féle ember és milyen stílusban harcolta le?! (tisztelet a kivételeknek!)
Mindenki tudja h nem vagyunk egyformák, így van ez hallásban és elvárt minsőg ügyében is :R

(#37593) Dorian válasza atika88 (#37592) üzenetére


Dorian
félisten

Hangdobozokat nem igazán lehet leharcolni, ha külsérelmi nyomok nincsenek rajta + meghallgatásra nem csörög-zörög-pattog-búg, akkor sok baja nem lehet. Mondjuk 20 éves korig. Aztán már elő jöhet a peremek vagy a hangváltó kondik elöregedése, bár szakértő viszonylag kevés pénzért még ezt is javítani tudja.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#37594) need


need
addikt

Sziasztok...

Eljött az idő hogy váltani kellene..erősítőt...

a most meglévő Yamaha rxv 620 kellene lecserélnem..!

a keret rá olyan 150.000..

ebben az ár sávban mit ajánlotok..? ill. érdemes-e várni a 2013 modellekre..?

nézegettem én is az aprót és találtam egy szintén yamaha erősítőt..RX-V673..
mennyire lenne ez jobb vétel mint a pioneer 922..?

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#37595) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Az AL24 miért nem aktív mindig, azt találtam a neten, hogy csak direct módban lesz aktív, de váltás után sem gyulladt ki a kijelzőn... Ötlet?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#37596) mp54


mp54
senior tag

Vannak itt,akik jól ismerik a szolgáltatókat:
Ismerős, Bp., 13. ker. Matávtól van internet+telefon, UPC-től internet+Tv+telefon (ne kérdezzétek, hogy hogyan alakult ez ki...). Melyiket tartsa meg, mindháromra és miért? Tv-ből elég a 40-50 csatorna; internetnél nincs filmletöltés csak Facebook, e-mail, hírportálok, stb
Még CRT tv van....
Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#37597) MasterMark válasza mp54 (#37596) üzenetére


MasterMark
titán

Digi. :D

más: Tudtok valami jó surround tesztet? (5.1)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#37598) Toobee


Toobee
veterán

Balanescu Quartet: 25 Years. Április 17 19:30-22:00@MÜPA, Fesztivál Színház

Közreműködik: Alexander Balanescu - hegedű, James Shenton - hegedű, Katie Wilkinson - brácsa, Nick Holland - cselló
David Kent - hangmérnök

Jegyárak: 2900, 3500, 4500 Ft

Pár zene tőlük: 1; 2; 3; 4

Valakinek lenne kedve eljönni velem? Addigra több, mint valószínű, hogy az XDA is itthon lesz (a Michi nem biztos). Közel is lakom, úgyhogy előtte/utána lehetne nálam fülelni.

Szerk.: Nem tudom miért, de nem akarja a pontot odaírni a 17 után, pedig a szerkesztőablakban ott van.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#37599) Ed Parker válasza Vikthor (#37595) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

AL24 Processing

AL24 Processing is analog waveform reproduction technology that represents a further advancement over Denon’s Adaptive Line Pattern Harmonized Algorithm Processing that won high acclaim for its exceptional sound quality. It has not only further reduced quantization noise but also supported the higher numbers of bits and sampling rates that have been drawing attention in next-generation media.

To achieve audio output of 24-bit quality, AL24 Processing generates low-order 8-bit data by doubling the processing circuitry of the low-order data generator and processing the data internally, and then adds the 16 high-order bits. AL24 Processing interpolates the signal that was lost when the original sound was recorded as digital data so that it can faithfully reproduce the smooth analog waveform that existed prior to recording. AL24 Processing supports not only 16-bit but also 18-, 20-, and 24-bit digital input.

With AL24 Processing, it is now possible to actually hear the delicate low-level resonances of music that had been absorbed by the concert hall and were difficult for conventional systems to reproduce.

(#37600) #09634560 válasza mp54 (#37596) üzenetére


#09634560
törölt tag

UPC: igy nem lesz "rejtett korlát" Matávnál nincs, UPC-nél van de csak 300 giga felet érvényesül 3 havonta, jobb tévéminőség, későbbiekben müködig szolgáltatói kártyaolvasóval és kártyával így kiváltható a beltéri (nemrégtől)job beltéri és felvételi lehetőség. Matávnál ha nem kábees akor rosszabb a képminőség, igy akadozhat is akár.
Mp54: digi müholdas alapból kilőve. :) Nem mondd nekem hogy jó. :D Nehogy 60 cm. es tányérról alacsony decibellel ócsak beléri+szoftverrel csodát várj. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.