Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38601) cekkk válasza Tamoo (#38559) üzenetére


cekkk
veterán

Persze profitál én nem azt mondom, csak akkor megint a ló túlsó oldalán találjuk magunkat. :DDD Persze ezzel nem azt mondom, hogy nem látnék szívesen itthon egy 3808as vagy egy 43XX denont, de lehet már ezek túlzások :B Nem tudom a lényeg az, hogy a tulajnak megfelel és szereti :DDD :DDD

(#38558) Patice
Vegye akinek ennyi pénze van rá, szerintem 160ból és az új árából már sokkal jobb hangfalat is ki lehet fogni, mint a concept 8as :B Mondom úgy, hogy nekem is dali van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38602) Tamoo válasza cekkk (#38601) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De ez egy állomás, most itt tartok. Következő a dobozok cseréje lesz.

(#38576) gyurczy: Akkor legyen alma-körte, ha úgy tetszik. :DDD én akkor is összehasonlítom.

(#38603) cekkk válasza Tamoo (#38602) üzenetére


cekkk
veterán

Milyen dobozt akarsz majd?

(#38604) Tamoo válasza cekkk (#38603) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Monitor Audio Silver elég szimpatikus. :DDD de még hallgatózni kellene.... szóval magam sem tudom. Nem sürgetem a dolgot. Sok volt mostanában a kiadás, még gyűjtögetni is kellene.
De még az is lehet "visszalépek" sztereóra. Nem tudom még....

[ Szerkesztve ]

(#38605) cekkk válasza Tamoo (#38604) üzenetére


cekkk
veterán

;]

Mondjuk azt használtban nem nagyon láttam :B

[ Szerkesztve ]

(#38606) Tamoo válasza cekkk (#38605) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem csak azt, ebben az árkategóriában sajnos nagyon ritkán van használtan 5.0 :(

(#38607) cekkk válasza Tamoo (#38606) üzenetére


cekkk
veterán

Sajnos igen. Össze kell vadászni, vagy kintről rendelni. Egyebként a romániai forgalmazó sokkal olcsóbban adja a MA dobozokat mint amibe itthon kerülnek :U
Mondjuk mintha ezek nettó árak lennének. http://www.realacustic.ro/
Most nézem , régebben azért ennél ott is olcsóbb volt. :B

[ Szerkesztve ]

(#38608) Ed Parker válasza Patice (#38600) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Na ugye, ha teszel még be 3 dobozt neked is olyan lesz ;]

(#38609) spiky03 válasza Tamoo (#38604) üzenetére


spiky03
veterán

Én a Hifi Barlangban hallottam egy RX6-ot.
Nagyon komoly volt.

Én is azt vennék ha lenen rávalóm. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#38610) xtremetuning válasza Patice (#38600) üzenetére


xtremetuning
addikt

Majd 2 hét múlva.... ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#38611) #09634560 válasza xtremetuning (#38610) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mi lesz akkor?

[ Szerkesztve ]

(#38612) xtremetuning válasza #09634560 (#38611) üzenetére


xtremetuning
addikt

Avengers ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#38613) #09634560 válasza xtremetuning (#38612) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen az, thx

(#38614) MPeter87 válasza Patice (#38546) üzenetére


MPeter87
őstag

És ezekkel a kisebb dobozokkal jobban járnék, mint az E60-akkal? :)

Jelentem: ismét átfutottam az 1. hsz.-t, amiből az is lejött, hogy húzzak a hifis topic-ba, ha csak 2.1-et akarok. :D

Na ebből vagy nem lesz hétvégén vétel, vagy 5.1 lesz, úgy látom...

(#38615) Patice válasza xtremetuning (#38612) üzenetére


Patice
nagyúr

Benne vagyok! :) :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38616) Patice válasza MPeter87 (#38614) üzenetére


Patice
nagyúr

Minőségben valószínűleg igen.

De teljesítményben is tudják ezek azt, amit kell. Egy jó mélyláda kell majd melléjük. Mondjuk egy Proson R10 vagy 12.

Szerintem ne kapkodd el a vásárlást, gyűjtögess, hallgatózz magánembereknél és akár ide írd be a még felvetődött kérdéseidet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38617) #09634560 válasza Patice (#38615) üzenetére


#09634560
törölt tag

Avengers egy válasz volt egy kérdésre ami eltünt, kitörlödött...akartam még irni hozzá közben hogy jöhet priviben is a válasz csak elment a net közben...
Tényleeg jó lehet az a film Xt-nél... :).

(#38618) #09634560 válasza MPeter87 (#38614) üzenetére


#09634560
törölt tag

2.1 nem igazán jó, sztereó vagy 5.1... Hifi-reősitő ügyében kellene a hifi tpoikba menned de ha sztereót akasz digitális forrásról, itt a helyed. Linkeltünk is párat, választhatsz..

(#38619) Patice válasza #09634560 (#38617) üzenetére


Patice
nagyúr

Tudom miről van szó. :))

XT-hez már akartunk menni asszonnyal múlt hét előtt is, csak sajnos közbejött valami. Feleségem kíváncsi lett XT rendszerére, mert olyan sokszor emlegetem, hogy már kíváncsi lett. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38620) #09634560 válasza Patice (#38619) üzenetére


#09634560
törölt tag

Enyhén szólva én is kiváncsi lennék rá... így hog 90%-al utazom tömegközlekedéssel, talán eljutok egyszer oda.. minden vágyam meghallani...

(#38621) saltrock


saltrock
tag

Sziasztok!

Őszintén nem olvastam végig az egész fórumot, ezért elnézést is kérnék, ha esetleg már kérdeztek volna hasonlót.
Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy milyen erősítőt tudnátok ajánlani? A héten be tudnék szerezni egy pár jamo studio 180-at ismerőstől. Egyenlőre csak stereo lenne itthon, mert annyira kicsi a lakás, de később ha elköltözöm, akkor gondolkoznék 5.1-ben is. Elsősorban új erősítő érdekelne. Amire használnám az javarészt zene, illetve konzol lenne (2/3), s filmek (1/3). Árban nem tudok mit meghatározni, mert ugye gondolok a későbbi 5.1-re. Lehetőleg minél jobb áron minél jobb erősítő legyen.
Köszönöm előre is válaszaitokat, tanácsaitokat. Ebben a témában még tapasztalatlan vagyok.

Üdv.: Zsolt

(#38622) #09634560 válasza saltrock (#38621) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jelenleg ez a legjobb ár-értékarányú új készülék.

(#38623) Dorian válasza saltrock (#38621) üzenetére


Dorian
félisten

Így lehetetlen bármit ajánlani, valami összeget mindenképp meg kell határoznod.
Addig is két megjegyzés: új cuccot az vesz, akinek sok pénze van, gondold át. Ill. azt a Jamo-t csak akkor vedd át az ismerősödtől, ha fizet érte.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#38624) Parson válasza Dorian (#38623) üzenetére


Parson
addikt

A sok is relativ fogalom... ;)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#38625) saltrock válasza Dorian (#38623) üzenetére


saltrock
tag

Értem, gondolkoztam is, hogy kell valamit írnom. Jelenleg 90-100 E Ft-om lenne erősítőre. Többet sajnos nem tudok rá áldozni most.
Igazából félek használtan venni erősítőt, bár cáfoljatok meg, ha nem rizikós, akkor az is érdekelne.
A Jamo rossz vétel lenne szerinted?

Sanci38: köszönöm, az sajnos túl van a kereten. Igaz az előbb nem volt meghatározva összeg. Meg kell hagyni valóban nagyon jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#38626) pr0bi válasza saltrock (#38625) üzenetére


pr0bi
senior tag

Van most apróban egy HK360 95e Ft-ért , szerintem kezdésnek nem lehet rossz ha mozira kell.

(#38627) Dorian válasza saltrock (#38625) üzenetére


Dorian
félisten

Annyit kell tudnod, hogy a 100ezer Ft-os erősítőhöz kb. 2x –ért illik hangfalszettet választani + még a kábelezés, ilyesmi. Ha 250-ből kéne rendszert építenem, akkor használtan olyan 50-60 körül vennék valami régebbi erősítőt, ehhez használtan 40-ért sub-ot, és 140 körül valami hangfalszettet.
100ezres erősítőhöz kb. arányosan drágábban.

Az a Jamo nyaralóba bebaszós házibulikra tökéletes, másra nemigen.

(Amúgy haveromnak épp low-budget házimozit kéne összevadásznom, de az ő 150-200-as kerete bizony kihívás.)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#38628) #09634560 válasza saltrock (#38625) üzenetére


#09634560
törölt tag

A Jamo felejtős.. Ha nmem ingyen jön ideiglenesen akkor el kell vetni teljesen inkább várni..
Használtan egyáltalán nem rizikós erősitőt venni, persze figyelni kell hogy ne leharcolt, folyadékfröccsös, ütött-kopott legyen és a szükséges be-kimeneteket ki kell próbálni de ilyen gond nincs és ha az eladó megenngedi, és beneged a lakásba, akkor korrekten jár el... Nemrég linkeltem épp egy Denont használtan épp 100 alatti összegért, de sefter és patice is linkelt, 2-3 oldal visszaolvasás és félora AVX böngészés után (na meg az 1 sz hsz. második felének elolvasása után) képben lehetsz valamilyen szinten hogy erősitőre tudj vadászni. Ird be utána amit találtál és véleményezzük, de sefter,tcr, patice és mások is linkelnek szorgalmasan jó vételeket. Hangfal Jamo, Magnat,Clarus MNC SAL kerülendők 15 éves vagy idősebb Awa,kenwood, fisher erősitőt már csak saját felelősségre és csak rövidebb időtartamra érdemesebb megvenni, de ritka...
Dorian: igazad van valamint természetesen az uj árukra értendő, tehát ha ujonan veszel vagy aminek uj ára annyi, mert pl a denon 1912 anyi ugyan ,de anak kb 300 ezres uj árú erősitő felelne meg tudás/hangzásilag.
Az a H/K tényleg nagyon jó vétel!!

[ Szerkesztve ]

(#38629) #09634560 válasza Dorian (#38627) üzenetére


#09634560
törölt tag

(#38630) saltrock válasza #09634560 (#38628) üzenetére


saltrock
tag

Köszönöm a tanácsod, megfogadom, s visszaolvasgatok itt, illetve az említett oldalt is meglátogatom, s az első hsz-t is elolvasom. Ha megleszek vele, akkor elkezdek keresgélni, s beírom majd, hogy mit találtam, mit szóltok hozzá.
Egyenlőre akkor kitolom a házimozi vásárlást. :)

pr0bi: köszönöm, sajnos lejárt hirdetés. A HK-k tetszenek is. :)

Dorian: köszönöm a tanácsod, ezentúl úgy nézek a dolgoknak utána.

(#38631) Dorian válasza #09634560 (#38629) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi a tippet!

Beszéltem az ismerősömmel, most úgy tűnik még ő sem tudja mit akar :W

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#38632) ProdyG válasza #09634560 (#38629) üzenetére


ProdyG
senior tag

fú, ennek aztán van ára, nekem is majdnem ilyen van csak 1017-es :) szerintetek kb mennyiért tudnám most eladni? (90-ért vettem 4 éve).

(#38633) TCr válasza ProdyG (#38632) üzenetére


TCr
veterán

Abban az árban benne van egy Wharfedale 5.1 is...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#38634) ProdyG válasza TCr (#38633) üzenetére


ProdyG
senior tag

ja látom, csak nagyon elbújt a végén.

(#38635) hétalvó válasza Dorian (#38627) üzenetére


hétalvó
addikt

ez az egyik kedvenc szabalyom itt, szerintem nincs ez igy kobe vesve, pl nalam a 2x dragabb hazimozi erosito se tudta kihajtani a hangfalaimat es mindent uj aron szamoltam. igaz volt ez a keplet stereo rendszerek eseten talan.
itt az en kifogasolt rendszerem. denon 3311 uj ar 400eft, aviano 6 150eft es kellett hozza meg egy vegfok, hogy ugy erezzem rendben van.
en azt mondom minel nagyobb kategoriajut valasszanak a/v erositobol, ameddig elengedi a penztarca, ha lehet pre-out al, hogy kesobb en kelljen eladni, ha zenelni is akarnak.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#38636) BBéci válasza hétalvó (#38635) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem az Aviano-hoz még egy Denon 1912 is túlzás.
Azt a mondatot nem tudom értelmezni, hogy: "nalam a 2x dragabb hazimozi erosito se tudta kihajtani a hangfalaimat".
Mit kell a hangfalakon kihajtani? :F

Az lehetett a bajod az Aviano-val, hogy szimplán vacak a hangja és csak egy árban, minőségben messze túldimenzionált erősítővel tudtál normális hangot kicsikarni belőle.
Teljesen felesleges AVR-3311-et venni, ha nem szolgálod ki hangdobozokkal. Egy Focal Chorus 700-assal olyat szólna, hogy letennéd a hajadat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38637) Dorian válasza hétalvó (#38635) üzenetére


Dorian
félisten

Nincs kőbe vésve, én is Dali Concept szettet használok a Denon 2809-hez (használtan jó áron találtam, amúgy lehet, hogy egyel kisebb kategóriát választok ). Viszont a kérdezőhöz hasonló olcsó kategóriában, biztos, hogy érvényes: egyszerűen van egy minimális ár, ami alatt nemigen kapni kicsit is igényes hangdobozt, és kell belőle 5+1.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#38638) nuke7 válasza BBéci (#38636) üzenetére


nuke7
veterán

akkor meg is van, hogy ha csere érett lesz a Yammi rx-v1600, merre induljak ;]

https://youtube.com/user/nuke7

(#38639) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok, segítsetek dönteni, Dali concept 8 vagy Zensor7? Ma voltam MM-ba 2 helyen is, és nagyon megtettszettek :)

Zero Defect.No Compromise !

(#38640) Ed Parker válasza nuke7 (#38638) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Széles a paletta, kérdés hogy mennyi guba van rá? ;]

(#38641) ProdyG


ProdyG
senior tag

Épp most csekkolok a MM-ban egy zensor7 szettet. Minden darabban a membràn olyan mintha össze lenne karcolva. Nem sima. Hanem mintha rostokbol àllna össze. Vagy nem tudom hogy mondjam. Ez normàlis?

(#38642) Gaben360 válasza nuke7 (#38638) üzenetére


Gaben360
senior tag

Kipróbálnék egy yamahát,olyanom még nem volt. :D

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#38643) #09634560 válasza Giovanny (#38639) üzenetére


#09634560
törölt tag

Zensor7-nek 1 pont..
Mért nem hallgatod meg?

(#38644) cintula187 válasza ProdyG (#38641) üzenetére


cintula187
addikt

Igen normális.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#38645) blakey válasza Giovanny (#38639) üzenetére


blakey
titán

Szerintem a C8 "lusta", +1 Zensor7.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38646) Sefter válasza ProdyG (#38641) üzenetére


Sefter
veterán

Igen, keress rá itt a topikban, volt róla szó.

János!
Ha egy árban van én is zensor7-re szavazok.

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#38647) Mikisys


Mikisys
őstag

Reménytelen veletek vitatkozni, vagy más szemszögből hozzászólni itt bármihez.
Nos, Én legalább bevallottan szakember vagyok a témában és igen sok rendszert hallottam, állítottam is be a kedves tulajának, akár valódi moziról, akár házimoziról van szó.
A házimozis cuccokban lévő processzoros rész beállít egy elfogadható hangzást, aminek semmi köze a valósághoz, de mindegy, ha ez tetszik, hallgassátok.
Az a nagyképű Imax idehaza igen rosszul szól, Lurdy ház pláne.
Nem borzolom tovább a tisztelt fórumozók idegeit.

Üdv!

(#38648) TVMaci válasza ProdyG (#38641) üzenetére


TVMaci
tag

Igen az, én megtanultam a leckét egy életre. :)

A Zensor a Dali legújabb szériája. A Concept, és a Lektor széria közé ékelődik be. Ebben a szériában a nagyobb érzékenység a lektor szériából, és a dinamika a Concept szériából készít számunkra egy remek egyveleget. A természetességre pedig a farost alapú membrán ad garanciát.

Tehát azok csak a farostok.

(#38649) BBéci válasza Mikisys (#38647) üzenetére


BBéci
titán

Megnyilvánulásaid alapján, tiszzta szívből sajnálom azokat a szerencsétlen flótásokat, akiknek a rendszerét Te állítottad be. A helyükben a közelébe nem engedtelek volna. Feltételezem, mindenhol 1,5-ös csupasz villanydrót kanyarog. :DD

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38650) Dorian válasza TVMaci (#38648) üzenetére


Dorian
félisten

Ez milyen sefüle-sefarka reklámszöveg :)
A farost a természetességre ad garanciát... :D
Amúgy pedig a Zensor a Concept helyébe lép, nem pedig + kategória lesz

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.