Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38651) xtremetuning válasza Mikisys (#38647) üzenetére


xtremetuning
addikt

Vitatkozni lehet, de Te f@szságokat beszélsz. Szakember .... pffffff
OH My Fucking God :Y :Y
20 éve írok saját szoftvereket autókra és még véletlenül sem merném szakembernek nevezni magam.
Jesszus itt valakinek elgurult a gyógyszere. ;]

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#38652) MunezXBK válasza xtremetuning (#38651) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezt jó tudni. :))

(#38653) luigi106


luigi106
tag

Sziasztok.

Azt szeretném megtudni, hogy ha van egy házimozi erősítőm és szeretnék egy sztereó erősítőt mellé a zenéléshez, akkor hogy lehet megoldani azt, hogy a hm-nál be van kötve az 5.1 és a sztereónál csak a frontokat szeretném bekötni? Mindig át kell dugdosni a kábeleket? Vagy van valami más megoldás?

(#38654) Sefter válasza xtremetuning (#38651) üzenetére


Sefter
veterán

Azt viszont soha nem mondtad, hogy nem csak csippes vagy hanem csipszes (mozi) is...pedig voltam nálad párszor :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#38655) MasterMark válasza luigi106 (#38653) üzenetére


MasterMark
titán

Ja másról van szó.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#38656) nuke7 válasza Gaben360 (#38642) üzenetére


nuke7
veterán

szívesen segítenék, de elv. messze laksz :((

https://youtube.com/user/nuke7

(#38657) MunezXBK válasza luigi106 (#38653) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csavarósba egyik, banándugóval másik.

(#38658) Tamoo válasza MunezXBK (#38657) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ilyen tanácsokat azért lehet nem kellene osztogatni, mert majd jön vissza a barátunk, hogy kinyírta a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#38659) xtremetuning válasza Sefter (#38654) üzenetére


xtremetuning
addikt

Inkább popcornos... :) , majd ha erre jársz, ráfülelsz.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#38660) ProdyG


ProdyG
senior tag

érdekes volt a tapasztalatom a Zensor 7-tel. egy H/K 70 házimozierősítőre volt kötve:
könnyed zenékben szép tiszta hangja van, de az AC/DC továbbra sem tetszett rajta igazán (akár csak a Concept-en)... viszont beraktam egy gyors dinamikus bulizenét, és majd besz@rtam :) erre nem számítottam, de nagyon jó volt...
egy Lector6-tól hasonlóra lehet számítani? vagy az megint más, mint a Zensor vagy a Concept? megéri a többletet?

illetve még egy dolgot kérdeznék: "Mordaunt-Short Aviano 7 Subwoofer"
erről mi a véleményetek? egy Dali Concept/Zensor/Lektor 5.0 mellé milyen lenne például? jó ez, vagy márkán belül kéne maradnom?
köszi a sok segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#38661) luigi106 válasza Tamoo (#38658) üzenetére


luigi106
tag

Ilyen tanácsokat azért lehet nem kellene osztogatni, mert majd jön vissza a barátunk, hogy kinyírta a cuccot.

Tamoo: Esetleg a választ is tudod?

(#38662) Toobee válasza ProdyG (#38660) üzenetére


Toobee
veterán

Nem lehet, hogy szimplán szar az AC/DC felvételed? Itt se szól jól, pedig nem Zensor 7 szól nálam.

https://barbieripnk.hu/

(#38663) Dorian válasza Toobee (#38662) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogynem. Baromi sok rosszul felvett/kevert metal album van, tipikusan a '80-as évekre jellemző.

luigi106:
Ha nem akarsz átdugdosni, keress rá AVfórumon a "Lacy féle hangfalátkapcsolóra". Nem olcsó, ráadásul kell hozzá + 4x kb 1m-es feldugózott a hangfalkábeleddel egyező hangfalkábel darab. Na most, ha valami minőségibb kábelt használsz, ez mondjuk duplázza az árat.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#38664) Krampesz válasza luigi106 (#38653) üzenetére


Krampesz
tag

Ha van preout kimenet a HM erősítőn, akkor azon keresztül össze tudod kötni a sztereó erősítővel, kvázi végfokként használva a sztereót. Ennek hátránya az, hogy valószínűleg a sztereó erősítő előfokján is keresztülmegy a jel, amire egyébként nem lenne szükség. Ha nincs, létezik olyan, hogy hangfal átkapcsoló, amire a 2 erősítő 2-2 hangfalkimenetét kell kötni és ezeket lehet váltani egy kapcsolóval. Ez is nyilván belenyúl a hangba, típusa válogatja, hogy mennyire, erről pl jókat írtak. Vagy marad a dugdosás

(#38665) Tamoo válasza luigi106 (#38661) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Őszintén szólva nem emlékszek pontosan a miértjére. Vagyis emlékszek valamire, de nem akarok hülyeséget írni... majd aki tudja megválaszolja.

Ami játszhat:
-átdugdosás
-hangfalátkapcsoló
-mozierősítőn pre out-ra kötni a sztereót és azzal hajtani a frontokat

(#38666) Ed Parker válasza luigi106 (#38653) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az erősítő füsttel működik,es addig jó míg benne marad :D
Húzd csak ki a kábeleket es Dugd át mindig,ha nem akarsz füstöt látni.
Ez nem 100% hogy beszopod,de ha mégis,drága buli.
Szóval jobb az óvatosság.

(#38667) Pepszi válasza Toobee (#38662) üzenetére


Pepszi
tag

Bizony. Toobee-hoz vittem direkt olyan zenéket hallgatni, amit concept-en gyengének éreztem, de azokkal még az electra sem tudott csodát tenni. Ami a concept-en szépen megszólal az viszont teltebb és részletesebb lett electrával. (persze az elektronika is komolyabb volt hozzá)

Infinity sub-bal megtámogatva egyébként tesztszik most itthon is az AC/DC :)

(#38668) ProdyG válasza Pepszi (#38667) üzenetére


ProdyG
senior tag

mi az az electra? mélynyomó?

(#38669) cekkk válasza Toobee (#38662) üzenetére


cekkk
veterán

Amit nálam hallott tuti nem szar minőség volt , mert tudom ki csinálta, és a neve garancia a minőségre. A HK 255 és a Concept nem erre való :DDD Viszont Alan Taylor - Color to the Moon tetszett neki :U :)

(#38670) Sefter válasza ProdyG (#38668) üzenetére


Sefter
veterán

dehogy mélynyomó... Electra... :DDD

(#38671) Pepszi
jaaaa, akkor valamit félre érthettem

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#38671) Pepszi válasza ProdyG (#38668) üzenetére


Pepszi
tag

[link]

Sefter: pedig jól nyomja :)

[ Szerkesztve ]

(#38672) ProdyG válasza cekkk (#38669) üzenetére


ProdyG
senior tag

AC/DC-n kívül minden más hibátlan volt :)

(#38673) Ed Parker válasza Sefter (#38670) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ajj,Toobee-nál ilyenek szólnak???? :Y
Mennem kell meglátogatni ;] :DDD

(#38674) Sefter válasza Ed Parker (#38673) üzenetére


Sefter
veterán

Nála állítólag kettő is van... :D

Psn ID: sefter_hun

(#38675) Ed Parker válasza Sefter (#38674) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha nem irigy az egyiket elkérem ;]

(#38676) adodaniel


adodaniel
őstag

Helló. Mordaunt-Short MS904 frontokhoz és MS905C centerhez milyen surround passzolhat még? Ebből a szériából/szettből elég nehéz már találni itthon hozzá valót.

(#38677) BBéci válasza luigi106 (#38661) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem a legjobb megoldás: házimozi erősítő pre outjából átvinni a frontok jelét a sztereóba. Ehhez olyan kétcsatornás erősítő kell, aminek van választható végfok funkciója. Hátránya lehet házimozizás esetén a frontok eltérő hangképe, de ezt lehet minimalizálni, ha azonos márkájú a két erősítő.
Nálam a sztereó egy Norma IPA-140, ami már a high-end kategóriába tartozik, de inkább nem, vagy nagyon ritkán hallgatom, ha csak átdugdosással lehetséges.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38678) MPeter87 válasza #09634560 (#38618) üzenetére


MPeter87
őstag

Néztem őket. :K
Ha ez a szett valóban jó, akkor lehet lecsapok rá és akkor már csak erősítő és sub kell hozzá.
Sub mondjuk Polk PSW 110?
Ha lesz türelmem várni jövő hét végéig és még meglesznek, akkor egyben meg tudnék venni egy Denon 1912-t és egy Polk PSW110-et.
A linkelt Pioneer erősítő már elkelt. A másik Pio+Wharfedale szettel kapcsolatban írtam az eladónak, de nem válaszolt még.

(#38616) Patice

Ez a Proson baromi drága. :Y
A hallgatózás kicsit problémás, ugyanis vidéken dolgozom, csak hétvégente megyek pestre, akkor pedig általában más dolgom is akad.
Többet azért nem akarok rászánni, mert más is tervbe van véve. :)

(#38679) ProdyG


ProdyG
senior tag

új játékos: Dali Lektor 6 hangfalpár.
20nm-es szobába elég lenne? basszusa nem gyenge?
5.1-é kiegészíthetem Zensor cuccokkal (a Lektor nagyon drága)? köszi

(#38680) nuke7 válasza MPeter87 (#38678) üzenetére


nuke7
veterán

a pio + wharfi elv. jó.
külön-külön mindkettőt dícsérték, együtt még nem hallottam őket. (a diamond-ot)

https://youtube.com/user/nuke7

(#38681) #09634560 válasza Mikisys (#38647) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ezt irtad:
Állítom, hogy ma egy jól tervezett, kivitelezett és rendesen beüzemelt moziban nagyon jó a hangminőség, legyen szó analóg filmhangról, vagy digitális filmhangról.
Ehhez képest a házimozi gyenge utánzat.

Most meg ezt:
Az a nagyképű Imax idehaza igen rosszul szól, Lurdy ház pláne
Akkor melyik szavadnak higyünk? Mivel álitolag mozit üzemelsz be, milyen szakember is vagy????
Sztem se folytasd, ez a része nem megy neked... lehet más témában jó lehetsz de it ne osztogass tanácsot, vezetékről pláne.. Ezt minden roszindulat és személyeskedés nélkül irom.. én se megyek trollkodni oda amit nem értek.

(#38682) MPeter87 válasza nuke7 (#38680) üzenetére


MPeter87
őstag

Uhhh....most láttam csak, hogy a hirdetés 2011-es. :Y :W
Szóval ez kilőve. :D
Akkor mondjuk a korábban linkelt Mission szett egy Denon 1912 erősítővel és Polk PSW110-zel jó lehet együtt? :))
Ezeket sem tudom meghallgatni együtt. :(

(#38683) gyurczy válasza Tamoo (#38602) üzenetére


gyurczy
őstag

Mi vagy te, zöldséges? :DDD

(#38684) luigi106 válasza BBéci (#38677) üzenetére


luigi106
tag

Dorian, Krampesz, Ed parker, Tamoo, és BBéci.

Köszönöm a válaszokat, még a hétvégén meghalgatom a hm erősítőmet egy Mf M1 DAC-al megtámogatva, és utána döntök, hogy szükségem van-e egyáltalán sztereó erősítőre, vagy elég lessz nekem így is. De így legalább már képben vagyok. Mégegyszer köszönöm mindenkinek. :R

(#38685) hétalvó válasza BBéci (#38636) üzenetére


hétalvó
addikt

hogy is mondjam, kicsit laposak ezek a denon-ok, kevés bennük a dinamika és az erő.

levacakozni az avianot lehet, de szerintem simán leszólja az itt istenített dalikat, már a 902i-m is elverte a concept1-et. hallgattuk elac-okkal is a 3311-et annyival nem szólt jobban. Házimozivas kevés már nekem zenére. de a hétvégén még meghallgatok egy pár focal 807v-is, de a kocsimban kb az a hangszórókészlet van, sokat nem várok tőle.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#38686) Tamoo válasza hétalvó (#38685) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Úgy gondolod csak előfoknak megéri tartani a Denon-t? A DAC-ja azért nem lehet egy nagy szám. Az árából azért már lehetne válogatni kifejezetten előfokok között is.

[ Szerkesztve ]

(#38687) adodaniel


adodaniel
őstag

Erre valaki?

(#38688) Tamoo válasza adodaniel (#38687) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nyilván csak saját családból való illik hozzá. Gondolom nem próbálgatta senki a többi variációt, így meg javasolni se lehet semmit... Rábökni egyre meg te is rátudsz... aztán vagy vállalható vagy nem. De ezt a módszert nem ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

(#38689) Ed Parker válasza hétalvó (#38685) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezt mihez hasonlítva jelented ki hogy lapos vagy kevés benne az erő?
Amikor 3312-őm volt, nem éreztem ezt.

Nekem az egyel kisebb 806V van frontoknak es egész jó zenére es mozira is.
A 807V 2cm-el nagyobb hangszórót kapott, sok difi nincs a kettő között.
Kábelek rendben vannak?

[ Szerkesztve ]

(#38690) hétalvó válasza Tamoo (#38686) üzenetére


hétalvó
addikt

jelenleg nálam dac, médialejátszó és a szatelliteket hajtja. Kicsit drága erre a célra, a dacját még tesztelgetem, hogy maradhat-e, ha nem akkor jön egy emo szolgálatba. de az megint nem kis beruházás emo,végfok,médialejátszó,ic kábelek.

ha bárki kételkedik szívesen látom egy teára és el lehet dönteni igazam van-e.

a lapost dinamikára értem, hiányzik belőle az erő. monitorsugárzóknál nem hinném, hogy annyira zavaró lenne azt se mondom, hogy rosszul szólna, de rám szólt pár barátom mikor már nagyon el voltam borulva kábel cserélgetésbe, hogy érdemes lenne végre valami sztereo elektronikán is kipróbálni és igazuk lett, sokkal könnyebben be tudtam kábelezni egyből minden kábellel jó volt. Komoly tápkábel nélkül pedig borzalmas a denon.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#38691) nuke7 válasza hétalvó (#38685) üzenetére


nuke7
veterán

Várj, várj... Szerinted az aviano jobb a focal 807-nel..?!

https://youtube.com/user/nuke7

(#38692) ProdyG


ProdyG
senior tag

Ma Szegeden leszek, tud ott valaki olyan hi-fi boltot, ahol megfelelő kábeleket vehetnék ezek közé?
Pio vsx-1017 - Dali Lektor 6
köszi!

(#38693) hétalvó válasza nuke7 (#38691) üzenetére


hétalvó
addikt

ilyet sose mondtam, nem hallottam még a 807-et, de nemsokára áthozzuk hozzám meghallgatni egymás mellett. :) azután se fogom azt mondani hogy jobb vagy rosszabb csak hogy miben más. szerintem nyugodtabb hangja lesz, de ez csak gondolat.
Csak mondtam az autómban hasonló a hangszórókészlet(focal ps165).

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#38694) Ed Parker válasza hétalvó (#38693) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azért várj, az autó és az otthoni hifi picit más, ne vonj le téves következtetéseket.
Meg kell hallgatni, azt utána véleményt alkotni.
Lehet hogy kellemes csalódás ér.

(#38695) Parson válasza #09634560 (#38681) üzenetére


Parson
addikt

Ezt este én is majdnem leírtam, de aztán úgy döntöttem: minek eröltetni a témát. Evidens a szitu... :(

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#38696) FefeeX


FefeeX
veterán

Egy kicsit nem egészen ide tartozó, ámbár érdekes kérdés:
A TrueHD hogyan lehet HD hang, esetleg lehetséges-e az, hogy ilyen-olyan helyekre lebutítják? Csak mert a kedvenc filmem, ami sajnos magyar BD-n nem jött ki, a Remény Rabjai angol TrueHD-val van fenn, de ez az infó:
Dolby TrueHD Audio / 5.1 / 48 kHz / 1423 kbps / 16-bit
Ez elég sovány, tekintve, hogy a sima DTS is 1536 kbps és az tudomásom szerint még ráadásul tömörített formátumú is...

(#38697) Peak válasza FefeeX (#38696) üzenetére


Peak
addikt

TrueHD a "konténer". A benne levő PCM adat meg amit irtál.
Igen széles tartományban mozoghat a PCM formátuma mind TrueHD, mint DTS HD MA formátum esetén.

Olyasmi, mint a WAV. Nagyjából mindenki a 16bit 44,1kHz Stereo hangot érti a WAV alatt a CD rippek miatt.
De szinte bármilyen PCM lehet benne.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#38698) FefeeX válasza Peak (#38697) üzenetére


FefeeX
veterán

tehát magában nem is jelent losslesst, és minimális minőséget sem, tehát amit írtam, a DTS 1,5 jobb minőségű lehet mint pl az adott TrueHD :U
Nézegetem a wikipediát, de nem nagyon jutok vele dűlőre :(

A lejátszó meg kérdezi kimenetként, hogy PCM vagy RAW, ezek után ezek között sem nagyon értem a különbséget; úgy érzem ez az egész nem olyan egyszerű mint amilyennek hittem :(

[ Szerkesztve ]

(#38699) Peak válasza FefeeX (#38698) üzenetére


Peak
addikt

Azért, mert nagyobb a kbps, még nem feltétlenül jelenti, hogy jobb a minősége. Ez sok embernek megtévesztő.
Nagyon sok múlik azon, hogy pl. milyen az eredeti hang keverése, vagy hogy egy releaser átkódolja a konténert, meg a PCM adatot is.

Van pár példa rá ( még itt is felemlegetve a fórumon ), hogy egy 640 kbps DTS ( veszteséges tömörítéssel ) hang lehet simán jobb, mint egy 1536 kbps TrueHD (veszteségmentes) hangsáv, amit valami szakbarbár szétbaszott.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#38700) #09634560 válasza FefeeX (#38698) üzenetére


#09634560
törölt tag

Raw legyn.. ne PCM mert az erősitő kódolja ki PCM-re az jobb minőséget hoz ki és nagy bitrátájú 7.1 pcm nem is biztos hogy elfér a HDMI-n 1080p mellé.
Valahogy ugy akartam kifejezni magam mint Peak..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.