Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38301) Tamoo válasza gyurczy (#38297) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Elő-végfok között milyen analóg IC-t próbálgattatok?

(#38302) gyurczy válasza Tamoo (#38301) üzenetére


gyurczy
őstag

Az Emo-k TDK-val voltak összekötve. Toobee is hozott valami drótot, de azt nem szerette.

[ Szerkesztve ]

(#38303) Tamoo válasza gyurczy (#38302) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Komolyabb" IC-t egyáltalán nem is próbáltatok?

Ezt most ne vedd magadra:
Csak hogy már megint ez a tápkábelezés. Hangfal, IC kábelekről valahogy mindig kevesebb szó esik. :F Igazából így belegondolva nem is csoda, hogy a kezdők ennyire rákaptak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38304) gyurczy válasza Tamoo (#38303) üzenetére


gyurczy
őstag

Ezek voltak raktáron.

A többi drótról Toobee tud nyilatkozni, jelenleg minden nála van, plusz szombaton füleltek valami DIY hangfalkábelt.

(#38305) BBéci válasza Tamoo (#38303) üzenetére


BBéci
titán

A fontosságukat illetően több szót érdemelnének a hangszóró és interkonnekt kábelek, de azok hatásában senki nem kételkedik, mert szerencsére evidens. Azért a tapasztalatokat meg lehetne és kellene osztani egymással, Viszont még bonyolultabb a helyzet, mint tápkábelek esetében, mert két komponens - erősítő és hangdoboz, lejátszó és erősítő - közé kötjük őket. Ahány variáció, annyiféle hangzás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38306) Nonner


Nonner
tag

Kábel és rendszerteszteléshez néhány kedvenc zene:

[link]

[link]

[link] A klipes verzió is jó

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

(#38307) gyurczy válasza BBéci (#38305) üzenetére


gyurczy
őstag

Ebben jelenleg Ed Parker a nyerő szerintem megfelelő tapasztalattal a birtokában. Én még minden előtt vagyok. Emotiva XLR kábel lesz majd tesztelhető 1-2 hónap múlva, ha megérkezik.

(#38308) Nonner válasza gyurczy (#38297) üzenetére


Nonner
tag

Köszi az infókat, majd figyelem rendszeresen a hirdetéseket, hátha adódik egy kihagyhatatlan ajánlat jó áron.

Denon 3312 erősítő, Oppo BDP 93 lejátszó, Wharfedale Diamond 8-as hangfalrendszer (előző rendszer hagyatéka, a magasabb kategóriás csere még várat magára az anyagiak miatt, Dali Ikon szériával szemezgetek egy ideje), foQ rezgéscsilapítás tuning szinte mindenhol.

Ehhez a rendszerhez szerinted milyen értékű kábelek javasoltak?

(#38309) TCr válasza Nonner (#38308) üzenetére


TCr
veterán

A FoQ cuccok milyen mértékű javulást hoztak a rendszereden?
Melyik eszközeidhez hogyan használod?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#38310) AtHoS válasza Tamoo (#38259) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A szobámban minden elektronikai cucc (PC, PC hangfal, DAC, kábel modem, router, TV) a szünetmentesről üzemel, így kapásból adódott, hogy az Onkyo-t is arra kötöm, de nem tudom, hogy jó-e ez a megoldás. Ezért is kérdeztem.

A szünetmentes a hálózati zajokat nagyon jól kiszűri, amit megtapasztaltam a Genius 1250X hangfalakon is, ugyanis a szünetmentes használata előtt a hűtők ki-be kapcsolásakor időnként jelentkezett egy brumm a hangfalnál, ami igen csak zavaró volt. Mióta a szünetmentesre van kötve nem tapasztaltam a jelenséget, bár azóta a hűtők is cserélve lettek :B

Amúgy tiszta szinuszos a készülék és Line Interactive

Viszont akkor ezek szerint nem előnyös szünetmentesről használni HM erősítőt.
No akkor be kell szerezzek egy 5 méter kábellel rendelkező zavarszűrős elosztót, mert ahová kerülni fog ott pont nincs egy hálózati aljzat sem :(

read-only mode on the forum

(#38311) Tamoo válasza AtHoS (#38310) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha szinuszos a szünetmentes, akkor passz. Fogalmam sincs, nem akarlak félrevezetni. Annyira nem vagyok otthon a témában. Annyi biztos, hogy kváziszinuszosra nem kötném.
Viszont elgondolkodtató, hogy hányan hifiznek szünetmentesről.

(#38308) Nonner: Megkérdezhetem mennyit költöttél összesen foq lapokra?

[ Szerkesztve ]

(#38312) Warter válasza Tamoo (#38311) üzenetére


Warter
őstag

Aksiról azért szoktak hifizni, a szünetmentes meg kvázi egy aksi.

(#38313) Tamoo válasza Warter (#38312) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Tudom. De gondolom az nem egyenértékű egy 40-50e-s szünetmentessel. :D akkor mindenki olyat venne.

Na majd hátha megmondja a frankót itt valaki, aki képben van.

[ Szerkesztve ]

(#38314) Nonner válasza TCr (#38309) üzenetére


Nonner
tag

Elég jelentőset, én kb fél kategória javulást tippelek.

Még nincs teljesen kiépítve a rendszer, mert néhány típust nem lehet beszerezni belőlük, kb 1 éve nem kapható az országban, az importőrre várok, hogy Japánból megérkezzen az újabb szállítmány.

Jelenleg a lejátszó alatt vannak G51 korongok, a táp alatt egy szélesebb TA-52 csík, az erősítő alatt ideiglenesen SH-21 lap, a tápnál szintén TA-52. A frontok tetején A4 méretű SH-21, az oldalán a két 16,5-ös hangszóró között az A5-ös TA-52 lap elfelezve a két frontra, a center tetején egy elfelezett SH-21.
Ezenkívül a tv talp és a center 4 sarka alatt is ilyen anyagból vágtam kis tartókat, a hangszórókon a DS-25 Remaster Ring közepéből megmaradt, 5 ft-osnál kicsit kisebb anyag van felragasztva, ill minden kábel (táp, HDMI, interconnect, coax) mindkét végén TA-52 csík van felragasztva a mikrorezgések elnyelésére, ebből ment néhány vastagabb a plazma tv hátlapjára és a kávájára is.

A későbbiek folyamán a subra is kerül egy A4-es SH-21 lap, a hátsó hangfalak tetejére 1-1 SH-22 lap, ill az erősítő és a BD alá G53 korong, a G51 pedig átvándorol a center alá.

Az a jó ezekben a cuccokban, hogy sokféle variációt ki lehet próbálni az ideális pozíció megtalálásához, amelyik csík, korong öntapadós, azt többször is fel lehet használni és úgy eltávolítani, hogy nem hagy nyomot.
Én a pc vinyóra is ragasztottam korongbelsőt, de még a filléres műanyag pc hangszórón is javulást eredményezett.

A frontokra különösen érdemes több foQ terméket pakolni/ragasztani, mert hihetetlen térhatás-színpadnövekedést, részletezettséget, tisztaságot lehet velük elérni, még úgy is, hogy a hangfalak tüskéken állnak.

Röviden ennyi. :D

(#38315) Nonner válasza Tamoo (#38311) üzenetére


Nonner
tag

Több részletben vettem őket, először csak a G51-re és a Remaster Ringre (BD-khez) ruháztam be próbaképpen (7500, 7900 Ft), majd a pozitív tapasztalat után jött a többi, 2 csomag SH-21 2x32000 Ft, 1 csomag TA-52 13000 Ft.
Ez így összeadva persze nem olcsó, de még mindig jóval kedvezőbb az ár, mintha a rendszer minden eleméből magasabb kategóriásat vettem volna a jelenleginél. Ráadásul ha majd cserére kerülnek a hangfalak vagy más elem, az újaknál is ugyanúgy használhatom tovább őket.

Egy igazán komoly rendszernél hallgatnám meg, mennyit javulna az összkép egy ilyen szintű foQ hatására.

jó lehet az AB-70 korong és az SB-2025 alátétlap is, de ezek már elég magas árfekvésűek.

[ Szerkesztve ]

(#38316) Tamoo válasza Nonner (#38315) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Őszintén szólva nem tudom elképzelni, hogy ez ennyit megérjen, vagy akár a felét is. De nincs tapasztalatom vele, az is lehet ha hallanám leesne az állam. Sose lehet tudni.

[ Szerkesztve ]

(#38317) BBéci válasza Nonner (#38315) üzenetére


BBéci
titán

Haverom Meridian DSP 5200 hangdobozainak belső oldalait "fokolta", viszont a YG Carmelek alól kivette a korongokat, rontották a hangzást. Azokban belül is minden gyári állapotú, de 16000 euró + Áfa áron már illik rezgésmentes dobozt adni. Nála szintén mindegyik kábelvégen, merevlemezeken és még a fene tudja miken vannak FoQ lapkák, a DAC és az erősítő alatt pedig vastag alátétek.

(#38316) Tamoo
Mindenki 1-2 lapocskával kezdi, kipróbálja, ha nincs hatása, akkor visszaviszi, vagy eladja és nem vesz újabbakat.
Aki viszont mindenét "fokolja" az nem idiótaságból szórja el a pénzét, hanem azért, mert hallja, látja a változást. Igen, látja, mert a vetítők burkolatára is érdemes (lehet) FoQ lapot, lapokat ragasztani.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38318) TCr válasza Nonner (#38314) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataid.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#38319) Tamoo válasza BBéci (#38317) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem kérdőjelezem meg ismeretlenül, csak nehezemre esik elképzelni.
A sok kábel árából én is "fokolhattam" volna, ki merre indul el.
Lehet itt sokfelé fejleszteni ha győzi az ember anyagilag.

[ Szerkesztve ]

(#38320) Nonner válasza Tamoo (#38316) üzenetére


Nonner
tag

Jogos, én is így voltam vele, amíg nem hallottam a saját fülemmel a rendszeremen.A G51 még az előző, belépő kategóriás erősítőmön is hallható javulást hozott.

Ez a két teszt azért elég meggyőző és nem kezdők végezték, ugyanolyan végeredménnyel:

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#38321) DjKoxi válasza Warter (#38312) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Ezt azért gondold át még egyszer.

(#38322) Warter válasza DjKoxi (#38321) üzenetére


Warter
őstag

Átgondolhatom 100x is, akkor se fogom máshogy gondolni.

(#38323) Gaben360


Gaben360
senior tag

Akad itt valaki akinek van/volt denon 2805?
A room setup menüben kell állogani a frot center surround beállításnál a Hz illetve Khz-eket,vagy hagyjam mindegyiket 0db-en?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#38324) BBéci válasza Warter (#38322) üzenetére


BBéci
titán

Csak nagyon "kvázi" akksi, és egyáltalán nem mindegy, hogy annak milyen a felépítése. Autóhifiben jelentősen beleszólnak a hangminőségbe az akkumulátorok. Nem véletlenül használnak az SQ versenyzők 200 és 500 euró közötti áron kapható Optima és Stinger gyártmányúakat. Azon kívül a szünetmentesben lévő egyéb alkotóelemek is hatással lehetnek a hangra. Sehol, egyetlen igazán minőségi rendszerben nem használnak olyanokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38325) pr0bi válasza Nonner (#38315) üzenetére


pr0bi
senior tag

Te jó isten, számomra ez már a fanatizmus felfoghatatlan kategóriája. Ettöl függetlenül lehet benne valami de inkább a legfelsőbb szinteken tudnám elképzelni. Beteg :)

(#38326) Dorian válasza Gaben360 (#38323) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem fülre, mikrofon nélkül közel lehetetlen ezt beállítani, hagyd úgy.

Béci, szerintem a Room EQ-ra gondol. Tehát nem dB és távolság értékekre, mert MHz-et és KHz-et írt.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#38327) Nonner válasza BBéci (#38317) üzenetére


Nonner
tag

Igen, ebben az árkategóriában már elvárható, hogy alapból ne rezegjen, de egy átlag, közép vagy akár felsőkategóriás terméknél nagyon is elkelhet egy ilyen csillapítástuning.
Az említett két teszt engem meggyőzött és a beruházásommal maximálisan elégedett vagyok (ill. leszek, ha teljesen kiépül.:) ).

Az foQ gyári hifiállvány sem lehet piskóta, igaz az ára sem az.

Valamit tudnak a japán kutatók, az biztos...

Bbéci, szerinted a Dali Ikon hangfalcsalád mennyire passzolna a Denon 3312-höz és az Oppo BDP93-hoz?
Ez lenne a távlati cél. A Zensor szerintem kevés lehet ide, ha rendesen ki akarom használni az erősítő és a lejátszó tudását.
Frontnak a 6-os vagy a 7-es Ikon lenne jobb választás, mekkora hangzásbeli különbség van köztük? Hátsó hangfalaknak melyiket javasolnád ebből a családból egy 5.1-es kiépítés esetén? Az Ikon sub gondolom jó.
Ha majd egyszer eljutok Pestre, igyekszem meghallgatni őket.
Kb 25 nm-es tetőtéri a szoba, téglalap alapterületű, gipszkarton falakkal, de nem szimmetrikus.
Valamikor majd készítek róla és a rendszerről képeket.

(#38328) Nonner válasza TCr (#38318) üzenetére


Nonner
tag

Nincs mit! Belevágsz? :)

(#38329) BBéci válasza Gaben360 (#38323) üzenetére


BBéci
titán

Nem világos, hogy mit kérdezel.
A Setup-ban be kell állítani a távolságokat, vagyis a késleltetést, valamint a hangerőket. Előbbi szerepe, hogy milliszekundumra pontosan abban a pillanatban halld meg az adott hangszóró által kiadott hangot, ami a film cselekményéhez, a látott képhez igazodik.
A hangerő szinteknek a hallgatási pontban mérve kell egyformáknak lenniük. Ez a hangszórók/hangdobozok távolsága, és mérete miatt alaphelyzetben erősen különböző szokott lenni. Ajánlott hangnyomásmérővel végezni a beállítást, ha nincs az erősítőhöz bemérő mikrofon.

(#38327) Nonner
Szerintem a Denon AVR-3312/IKON kiváló párosítás. A 7-est nem hallottam. Hátérnek a 2 vagy esetleg az On Wall lenne jó.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38330) Nonner válasza pr0bi (#38325) üzenetére


Nonner
tag

:DD
Tégy egy próbát, aztán visszatérünk rá! Nem csak a high-end-nél érdemes használni, az biztos.

(#38331) pr0bi válasza Nonner (#38330) üzenetére


pr0bi
senior tag

Kizárt dolog, hogy 8000 Ft-ért vegyek BD-re "matricát" :D
Mindennek a kulcsa egy jól megépített moziszoba kiváló akusztikával. Na ha itt is gondok lennének már elgondolkodnék rajta.

(#38332) Gaben360 válasza BBéci (#38329) üzenetére


Gaben360
senior tag

Arra gondoltam amit Dorian írt,a room EQ-ra.
Van mikrofon hozzá,de még nem engedtem rá,mert nem volt időm,meg ahhoz csend kell,majd ha nem lesz itthon senki akkor bemérem.
Dorian: Ha bemérte a mikrofon akkor utána már nem kell vele foglalkoznom?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#38333) #09634560 válasza Gaben360 (#38332) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem de nem árt átellenőrizni., pl vágási freki, hangszintek (volt hogy subot vagy centert lejjeb vitte a kelleténé).

(#38334) Dorian válasza Gaben360 (#38332) üzenetére


Dorian
félisten

Nem kell, amíg nem rendezed át a szobát. Ill. előfordul, hogy hibázik, ha még nem használtad nem árt, ha elsőre megcsinálod a méréseket 3x és ha közel ugyanazt mutatják, akkor valószínűleg ok.
Nem szentírás, amilyen eredményt ad, de én a Room EQ értékekhez nem nyúlnék, a távolságokat egyszerű ellenőrizni (sub-nál ha jól tudom nem feltétlen ad pontos távot, mert így is játszik az interferenciákkal), dB értékeket csak ha van normális műszered, vágási szinteket és frekiket pedig ha állítunk, akkor csak felfelé. Tapasztalatom szerint eléggé kicentizi, jobb kicsit feljebb állítani.

Béci:
Pontos infóm nincs, csak amit a neten összekukáztam ezzel kapcsolatban, de ott kifejezetten a sub távolságáról volt szó.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#38335) BBéci válasza Dorian (#38334) üzenetére


BBéci
titán

De ha háromszor mér 80-100 centivel rövidebb távolságokat, akkor mi legyen? Fogadjuk el, vagy állítsuk manuálisan a ténylegesre? Találkoztam ilyennel, azért kérdezem a véleményedet.

(#38331) pr0bi
FoQ lapokkal nem a szoba akusztikájának hibáit javítjuk, a kettőt nem kellene összekeverni! Akkor szerinted egy átlagos nappaliba nem érdemes bögreszettnél drágább és jobb rendszert venni? Vagy jobb kábelekre cserélni a meglévőket?

(#38334) Dorian
A szubládák távolságát szinte az összes erősítő pontatlanul méri, mert a hanghullámok nem férnek el a szobában.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38336) Gaben360 válasza Dorian (#38334) üzenetére


Gaben360
senior tag

Bemérőmikis denonom még nem volt,szóval ez nekem új.
Pl a pio ax3 írdatlan nagy marhaságokat mért be,nem is használtam a mikijét többet.
Ha valami nem tiszta majd még kérdezek,nincs magyar leírásom hozzá.
Érdemes lenne ezt a 2805-t 3805-re vagy 6 ra ceréljem idővel,vagy esetleg 2808-ra?
Lenne akkora erőlelépés mint az árkülönbségek?A 2808 asszem 100 körül megy,de lehet hogy már olcsóbb nem tudom.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#38337) Nonner válasza BBéci (#38329) üzenetére


Nonner
tag

Köszi, remélem lesz rá keret!

(#38338) #09634560 válasza Gaben360 (#38336) üzenetére


#09634560
törölt tag

Lehet hogy az akusztika tett be neki... de tényleges valóságtól eltérő értékek esetén (mint Béci irta a méteres különbségű távolságot mérve) meg kell ismételni a mérést akár többször is, mert lehet oka szokatlan zaj,jobb-rosszabb elnyelődés- hosszabb lecsengés,falak aszimetrikus helyzete,egyszóval bármi.

(#38339) gorbep válasza Gaben360 (#38323) üzenetére


gorbep
senior tag

Nekem, van, de nincs centerem...... mindjárt jönnek a kövek :U ....... de nem érzem hiányát. (még). Inkább sztereóra gyúrok, azt fejlesztgetem (Bár már találtam aVC-2-khöz surround-ot meg centert is, csak nekem annyit nem ér...

Szóval én nem piszkáltam el, mindent úgy hagytam, ahogy a bemérés állította, szerintem jól csinálta.....

Egyedül a surround-ok hangerejét emeltem meg kicsit, de ez filmfüggő. Van aminél jó az eredeti ( pl MI4, Expandables2, Avengers) de valahol meg kicsit rátolok...... miért nem keverik egyformára? :W

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#38340) Gaben360 válasza gorbep (#38339) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nem cserélted el Sancival anno a 3806-ra?
Elégedett vagy a 2805-tel?
Én még sokat nem tudok mondani róla,ma jött,épp csak bekötöttem.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#38341) #09634560 válasza Gaben360 (#38340) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem. Sonyra lett cserélve és nem gorbeppel.

(#38342) pr0bi válasza BBéci (#38335) üzenetére


pr0bi
senior tag

Nem kevertem össze semmit, valamit félreértettél vagy én voltam félreérthető. Senki nem mondta, hogy nem érdemes egy átlagos nappaliba bögreszettnél jobb rendszert venni. Az, hogy valami drágább még semmit nem jelent.

[ Szerkesztve ]

(#38343) gyurczy válasza Nonner (#38308) üzenetére


gyurczy
őstag

(#38308) Nonner Hát erre majd a nálam sokkal tapasztaltabbak fognak válaszolni. Nyilván a legdrágább, amit még hajlandó vagy kifizetni a rendszer árát és a kábel ár/teljesítmény arányát figyelembe véve, illetve ami hallható javulást okoz.

(#38319) Tamoo Stream Audio-ban mesélték a fiúk, hogy egy ügyfelük 150-ből brutál javulást tudott elérni FoQ-val. A tulaj állítása szerint annyit javult a hang, amit más rendszerkomponens feljavításával milliós nagyságrendben tudott volna megoldani. Más kérdés, hogy 10 milliós rendszerről beszélt.

(#38344) Mikisys válasza #09634560 (#38201) üzenetére


Mikisys
őstag

Közel 30-éves installációs és mérős, szervizelős mozis tapasztalat, valamint a józan ész használata, a téma ismeretének tükrében.

Béci:

Neked is a fentebbit tudom válaszolni, meg az itt olvasottak hoznak ki belőlem hasonló megjegyzéseket.
Szóval, indulásnak mindenképpen a villanyvezetéket javasolom, aztán akinek telik rá, vehet sokkal-sokkal drágább kábelt is, bár egy jó(jobb) hangsugáró mindennél többet ér.

Üdv!

(#38345) Ed Parker válasza Mikisys (#38344) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

tehát akkor hangfalkábelnek a 1,5mm2 merev vezeték jó?

(#38346) gyurczy válasza Mikisys (#38344) üzenetére


gyurczy
őstag

Akkor miért nem mindjárt MT? Ott nem kell szarozni a jelölgetéssel. :DDD Ja, az nem tömör.

A józan ész itt mit sem ér, misztikus tudományág ez is, mint az informatika. Egyébként mit installátál és mit mértél? Na meg mivel? És mit szervizeltél? A mozis tapasztalat miben áll? Kifejtenéd ezeket bővebben?

[ Szerkesztve ]

(#38347) Ed Parker válasza gyurczy (#38346) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

az nem,tehát nem jó :N

így szólt az írás:

Normál méretű szobába (16-25m2) elég a 1,5mm2-es keresztmetszetű rézvezeték és ebből is a merev, azaz, egyereset ajánlom. Macerás elvezetni, de hosszútávon ennél jobb nincs.

[ Szerkesztve ]

(#38348) #09634560 válasza Mikisys (#38344) üzenetére


#09634560
törölt tag

Azért egy moziban eltöltött vagy egy szervizkörülményekből levont tapasztalat más tapasztalatokat hoz elő mint a házimozi és a hifi világa, ahol már minőségi kritériumnakk is kell felelni. Mert egy jó házimozigépnek pl zenei előadásmóddal is kell birnia. itt már megengedhetetlen az a veszteség ami a mozikban és a kültéri hangosításban elkerülhetetlenül fellép. Ott 1-10% veszteség,jel-zaj arány nem tétel, házimoziban pedig 0.5% már nem jó arány,korszerűtlen. Más paramétereknek is kell birnia, más berendezések, más kitételek, más áramokkal dolgoznak a moziban, kültéren és megint más a hifi, házimozi berendezésekben noha azonos elven müködne..
De a merev vezeték ajánlását fel nem foghatom: legrosszabb jellemzőkkel van "megáldva", hamar öregszik, feszültségek keletkeznek rajta,mechanikai jellemzőik se teszik alkalmassá, mire fel az ajánlás?? Ha eltöredezik, akkor csere, mig egy hajlékony legalább 3szorosa élettartammal büszkélkedhet.
Mit és milyen öszetevőket vagy faktorokat mérsz a hangminőségen? Milyen tapasztalatokkal rendelkezel tápkábelügyileg hogy élből elveted, mint feleslegest? Vagy épp a hangfalkábelt? Ami már 70-es évek végén tudott és alkalmazott tényként kezelték a hifi világában (nem a vidi és orion tornyokra gondolok) hogy a hangfalkábelt rendszerhez kell választani, nem elég rá a villanyvezeték,se a telefonzsinór.

[ Szerkesztve ]

(#38349) szabi__memo válasza bigdady (#38252) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Es meg lehet lakast is cserelni kell, ha rossz az akusztika... :p

(#38350) BBéci válasza Ed Parker (#38347) üzenetére


BBéci
titán

Ez akkora ostobaság, hogy ha beadnák egy elefántnak, azonnal feldobná tőle a talpait. :W
Az ilyenre szokták mondani: nagy az Isten állatkertje.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.