Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36851) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

Sanci, köszönöm a választ! Már értem mire gondolsz. 3 rca-jack átalakító és az alaplapi 5.1-be jó helyre dugni őket. ÉS megy!

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#36852) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

Egy kábellel nem. De 3-al már megy mint az angyal.

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#36853) gorbep válasza bajnokpityu (#36835) üzenetére


gorbep
senior tag

Én meg csorgatom a nyálam....... közben beraktam az új sugárzókat a VC-2 -be ....végre....
most járatódnak be...... (csak nincs nyálcsorgatós emotion.....KELLENE!)

Ide vele, de m veri sajnos az 1 millát! :Y

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#36854) gyurczy válasza Toobee (#36845) üzenetére


gyurczy
őstag

Ez eddig csak Tesla-nak sikerült.

(#36855) bajnokpityu válasza gorbep (#36853) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Majd használtan pár év múlva.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36856) putyu10


putyu10
aktív tag

Egyenlőre teljes a rendszerem. Legalábbis most azt hiszem

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#36857) spiky03


spiky03
veterán

ugye az erősítők nem nagyon szólnak bele a videókba ha azon keresztül küldöm a képet hdmi-n a tv-nek?
mert arra gondoltam, hogy veszek egy 2 méterest és bele kötöm az lejátszót.
természetesen ugyan olyan kábelt veszek, mint amim most van 1 méteres.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#36858) Ed Parker válasza spiky03 (#36857) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ez attól függ mire van állítva.
ha bypass akkor nem,ha másra,akkor annak mértékében skáláz

(#36859) putyu10


putyu10
aktív tag

Az előbb lemaradtak a képek. A nagy fény 500W-ot takar. [L:/dl/upc/2013-03/23/281726_lvgbh5qtbamaj8df_snc00271_3.jpg](IMG:/dl/upc/2013-03/23/281726_lvgbh5qtbamaj8df_snc00271_3.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2013-03/23/281726_kliatw2hbcc0calp_snc00270_3.jpg](IMG:/dl/upc/2013-03/23/281726_kliatw2hbcc0calp_snc00270_3.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2013-03/23/281726_wh89fhpb1xzialer_snc00269_3.jpg](IMG:/dl/upc/2013-03/23/281726_wh89fhpb1xzialer_snc00269_3.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L](/IMG)[/L]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#36860) Ed Parker válasza putyu10 (#36859) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

az a sub lehet hogy lejjebb tudna menni ha leraknád a földre.

(#36861) BBéci válasza putyu10 (#36859) üzenetére


BBéci
titán

Remélem a mélynyomót csak a fotó kedvéért tetted fel a szekrényre! :Y

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36862) putyu10 válasza BBéci (#36861) üzenetére


putyu10
aktív tag

Természetesen csak próba üzem miatt! De nem értem hol a többi kép?

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#36863) #09634560 válasza rbertkrl (#36851) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen arra gondoltam.

(#36864) hitman77


hitman77
senior tag

Erre valaki? Sokat rekesgéltem, de nem találtam olyat ami árban és súlyban is megfelelő lenne.

[ Szerkesztve ]

(#36865) BBéci válasza hitman77 (#36864) üzenetére


BBéci
titán

[link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36866) MasterMark válasza putyu10 (#36862) üzenetére


MasterMark
titán

Mindet be kell illeszteni.

Switch Tax

(#36867) hitman77 válasza BBéci (#36865) üzenetére


hitman77
senior tag

Köszönöm. 30eFt/db gondolom elírás. Talán párra értik, mert egy kicsit soknak tűnik. Ezek szerint ez az ára? Én olyan 10-15 eFt-ot szánnék rá.

(#36868) Ed Parker válasza hitman77 (#36867) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

sajnos a jó állvány nem olcsó.
még anyagárban sem.

(#36869) Sefter válasza putyu10 (#36862) üzenetére


Sefter
veterán

Hogy tetszik az MS-800?
Van össze hasonlítási alapod reflexes subbal?

Hitman77
Én régebben használtam kő virágtartó oszlopot állványnak, az áráért nem volt rossz és súlya is megvolt...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#36870) BBéci válasza hitman77 (#36867) üzenetére


BBéci
titán

Nem elírás, ahogy Ed mondja, a minőséget meg kell fizetni.
Olvastam már állvány teszteket, és próbáltam is néhányat, bizony jelentősen tudják befolyásolni a rájuk helyezett doboz hangzását. Akár durván ronthatnak is rajta.
[link]
Nem kedvelem azt a honlapot, de hirtelen nem találtam szavahihetőbbet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36871) hitman77 válasza Ed Parker (#36868) üzenetére


hitman77
senior tag

Tényleg 60eFt lenne a pár? Olcsóbb lenne a VR-100-at lecserélném VR-300-ra. :). Polcra nem szeretném rakni, mert talán állyány jobb lenne, de lehet hogy az lesz. :(
Értem hogy jó, de drágább mint a hangsugárzó amit rárakok. Most egy 180cm széles tv állvány két széllén vannak. Nincsenek nagy igényeim csak távolabb és magasabbra szeretném rakni.

[ Szerkesztve ]

(#36872) Z_A_P válasza #09634560 (#36840) üzenetére


Z_A_P
addikt

Egyetertek, de arra figyeljen, hogy ahhoz nincs sub, tehat az a 1.5x ar lesz 2x is :)

szerk: elfelejtettem frissiteni a forumot, most latom azota mar le van targyalva a tema, bocs

[ Szerkesztve ]

OK

(#36873) Ed Parker válasza hitman77 (#36871) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én egy ilyen gyári állványt vettem a Focal 806V-hez.

Stílusos, es szép.
Előtte egy Proson állványom volt,ami olyan volt mint egy oszlop.

A hangja is jobb lesz a doboznak tőle.

(#36874) Sefter válasza Ed Parker (#36873) üzenetére


Sefter
veterán

Ha a Te példátat vesszük alapul akkor Neki ~20k körül kéne állványt nézni (nincs, vagy csak fos minőségű..).
Ami már elfogadható lenne, az új áron drágább, mint a hangfalak amiket rátenne..
SZVSZ jobban járna valami alternatív megoldással.

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#36875) Gaben360 válasza Sefter (#36874) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nálam ennyiért kapna egy hifiracks hangfalállványt keményfából tüskézve és alátéttel.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#36876) MunezXBK válasza Gaben360 (#36875) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

NAD problémád nem oldódott meg?

(#36877) DjKoxi válasza hitman77 (#36864) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Ez nem drága, és már más is linkelte.

(#36878) Gaben360 válasza MunezXBK (#36876) üzenetére


Gaben360
senior tag

Még nem,úgyhogy eladó/cserélhető.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#36879) Ed Parker válasza Sefter (#36874) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Szerencsém volt,mert féláron vettem őket egy akcióban,így mindenképp jó vétel volt.

(#36880) hitman77 válasza DjKoxi (#36877) üzenetére


hitman77
senior tag

Köszönöm mindenkinek. Beszélek az eladóval.

(#36881) tipcsibacsi


tipcsibacsi
tag

Olyan kérdésem volna és tanácsot kérnék, hogy most alakítom ki a nappali bútorzatát és állványos front hangfalak lennének. A kérdés a következő, az alábbi rajzon a két állványon lévő piros frontok mennyire legyenek a szekrénytől? Oldalról és felülről minimum hány cm-re érdemes elhelyezni a szekrénytől?A nyilak hosszának távolságára lennék kíváncsi. Ugyanis úgy lennének elhelyezve a szekrénysorba állványon, hogy valamennyi helyet hagynék azért, hogy érvényesülni tudjon a hangfal térhatása. A hangfal mögött a falat és oldalt a szekrény oldalát burkolnám valami hangelnyelő szivaccsal, hogy ne legyen doboz hatása. Nem tudom jól gondolkodok-e.

(#36882) Deadzone41 válasza tipcsibacsi (#36881) üzenetére


Deadzone41
őstag

nem jól gondolkodsz, a hangdobozt nem építjük körbe szekrénnyel.

(#36883) BBéci válasza tipcsibacsi (#36881) üzenetére


BBéci
titán

A dobozok egymástól mért távolsága azonos, vagy valamivel kevesebb legyen, mint amilyen messziről hallgatod őket. Mellettük, mögöttük, tehát minden irányban legalább 40 centi szabad tér legyen.

(#36882) Deadzone41
De nem ám. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36884) tipcsibacsi válasza Deadzone41 (#36882) üzenetére


tipcsibacsi
tag

Értem én csak nem nagyon tudnám másképp megoldani mert kellenek a szekrények.
Máshol is láttam úgy elhelyezve álló hangfalat ami az oldalfalhoz volt közel.A hátfaltól és az oldalfaltól is kb20-30 cm-re a sarokban.
Úgy se lenne jó ha elhagynék oldalt és felül is kb 30-30 cm-t?
Vagy hallgatáskor húzzam ki a szekrénysor elé?

(#36885) gg72


gg72
veterán

Kissé belekavarodtam a Yamaha RX-V2600 erősítőm setupjába, így segítséget kérnék. Az erősítőre egy Quadral Argent szett + Canton mélyláda van rákötve, a frontok nagy álló hangfalak (Hivox tuninggal). Az automatikus, mérőmikrofonos bemérés több helyen nem tetszik, főleg a sub kezelése, ui. ezeket a beállításokat ajánlja fel az automatika:

- sub kimenet: both
- vágás: 200Hz

Így erősen brummogó hangképet kapok, ezért a következő módosításokat eszközöltem manuálisan:

- sub kimenet: swr
- vágás: 80Hz

A sub kimenetnek amúgy 3 beállítása van (both, sub, front). Na, most ha jól értelmezem, akkor both állásban az összes hangszóró (frontoké is) 80Hz alatti tartománya rákerül a sub-ra + az LFE csatorna. SWR állásban csak a small hangszórók 80Hz alatti tartománya kerül rá + LFE csatorna, a frontoké nem. Front állást meg ugye akkor kellene használni, ha nem lenne mélynyomó és akkor az összes mélyhang a frontokra kerülne.

Jól gondolom, illetve szerintetek is megfelelő a fenti (80Hz vágás + swr kimenet) nagy álló front hangdobozok esetén?

(#36886) tipcsibacsi válasza BBéci (#36883) üzenetére


tipcsibacsi
tag

Tehát megoldás lehet ha oldalt és fölül 40-40 cm-t elhagyok?
Vagy ha így helyezem el őket akkor sokat rontana a térhangzáson?

(#36887) Warter válasza gg72 (#36885) üzenetére


Warter
őstag

Nekem large-ra rakta a dobozokat, both-ra a subot és 40Hz-en vágta. Ezeket én átállítottam small-ra, swr-re és 80Hz-re. Nálam jó így, de próbáld ki, hogy hogyan tetszik, aztán dönts az alapján. Elvileg Both-nál a frontok és a sub és megkapja a mély tartományt. swr-be ugye csak a sub.

(#36888) spiky03 válasza Ed Parker (#36858) üzenetére


spiky03
veterán

Csak átengedésre gondoltam, mert az erősítőm úgysem vesz le hangot HDMI-n.
Gondolom van benne ilyen beálíltás, a bypass.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#36889) tipcsibacsi


tipcsibacsi
tag

És ha állványra helyezem a hangfalat akkor annak mindenképpen a földön kell állnia vagy helyezhető az oldalsó szekrényre is természetesen megfelelő csillapítással és ugyanúgy állványra csak rövidebb lábbal.

(#36890) Ed Parker válasza Deadzone41 (#36882) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De falba beépítjük :D

(#36891) gg72 válasza Warter (#36887) üzenetére


gg72
veterán

Igen, én is így értelmezem. Mondjuk nem tudom, hogy a vágást nálam miért állította ilyen magasra (200Hz), de most 80Hz-en és SWR sub out esetén jó lett a hangkép, both-nál már nagyon összemosódott volt alul minden. Így most sztereó esetén csak a frontok szólnak, a mélyláda nem, de ez bőven elég is, a Hivox tuning csodát tett a nagy Quadral álló hangfalaimmal. :)

(#36892) Deadzone41 válasza tipcsibacsi (#36889) üzenetére


Deadzone41
őstag

szekrényre sem teszünk hangdobozt ha egy mód van rá, főleg nem így féloldalasan. kezdjük azzal szerintem, hogy rajzolj a szobáról egy alaprajzot, méretekkel és bútorokkal.

(#36893) tipcsibacsi válasza Deadzone41 (#36892) üzenetére


tipcsibacsi
tag

Természetesen nem féloldalasan lenne elhelyezve csak a két változatot vázoltam föl.
Ha profi állványon van és az alsószekrény elég stabil és természetesen csillapítva van a rezgésektől akkor sem lehet megoldás?Egybe szeretném az alsó szekrényeket végig a szobán.

(#36894) Deadzone41 válasza tipcsibacsi (#36893) üzenetére


Deadzone41
őstag

tedd az állványokat a szekrény elé.

(#36895) putyu10 válasza Sefter (#36869) üzenetére


putyu10
aktív tag

Ez az első gyári subom,edigiek háziak voltak csak komolyan megépítve. Zárt és ref. is van de eddig a házi zárt tetszett legjobban egy Cambridge Audio A500-al meghajtva dupla tekercses 25 cm-es hangszóróval. Azért lett csere mert a család úgy döntött a sub is legyen gyártó azonos a rendszerrel. :)

Más, remélem jól csinálom hogy a lfe bemenetet és 85Hz vágást használok.

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#36896) tipcsibacsi válasza Deadzone41 (#36894) üzenetére


tipcsibacsi
tag

Az nem jó megoldás mert akkor nem tudom használni a szekrényt.Vagy huzigáljam mindíg?
Biztos, hogy nem lehet úgy lecsillapítani azt az alsó szekrényt, hogy rá lehessen tenni a hangfalat? És természetesen csakis állványra aminek rövidebb a lába.

(#36897) tipcsibacsi válasza Deadzone41 (#36892) üzenetére


tipcsibacsi
tag

Na hát naggyából így nézne ki.
Ahol a tv van oda terveztem volna olyat, hogy a már meglévó alsó szekrények fölé épytettem volna polcokat amik körülvették volna a hangfalakt is. De azt javasolták, hogy minimum 40-40 cm-nek kellene lenni a hangfalak körül helynek.Így még nincs kiforrott terv.

(#36898) Deadzone41 válasza tipcsibacsi (#36897) üzenetére


Deadzone41
őstag

az a baj ez a koncepció elég sok sebből vérzik:
- a kanapé rátolva a hátsó falra
-nincs szimmetria: az egyik oldalfal közelebb van mint a másik
-a rövidebb fallal párhuzamos az elrendezés, nem a hosszabbikkal
-a szekrényre akarod tenni az állványokat, amik így valószínűleg nem lennének elég távol a hátsó faltól, hogy kialakuljon a sztereó tér mélysége. ezen kívül nem tudhatod, hogy a szoba saját hangja mekkora távolságot kíván meg a hátsó faltól, ezt számolással, méréssel, vagy hallgatózással kéne megállapítani.

(#36899) tipcsibacsi válasza Deadzone41 (#36898) üzenetére


tipcsibacsi
tag

A kanapét előrrébb lehet húzni. Viszont a hosszanti elrendezés nem megoldható szerintem mert ajtók és ablakok vannak rajta és messze is lenne a kanapé a tv-től.

Tudom, hogy tökéleteset úgy se lehet belőle kihozni ugyanis ott van még az is, hogy a funkciója nem egy moziszoba.
Egyébként így gondoltam bepolcozni.Ez semmilyen kompromisszum árán nem kivitelezhető?

(#36900) MasterMark válasza tipcsibacsi (#36899) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt az egész szekrényt nem tudod a szembe lévő falra tenni?

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.