Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36501) L1ZRRR


L1ZRRR
senior tag

Hali urak,

Olyan kérdésem volna, hogyan lehet ill miként lehetne megcsinálni a led szalagok ritmusra villogását?

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#36502) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

A múltkor kaptam tippeket hogy PC-ről mivel tudok BD-t játszani.Hát azóta sem jött össze.MTS-t mivel játszotok?Vagy nincs meg a magyar hang, vagy nem kezdi el a filmet, de most amin meglepődtem az az volt hogy egy 16 GB-s mts-t(amiről tudom hogy a film, és magyarul) nem játszik le, csak egy rövid cég logót futtat le, aztán megáll.Külső vinyóról ment ez a file.Most PC-ről miért nem tudom lejátszatni?

Előre is kösz a válaszokat!

(#36503) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Van egy Jamo S406 hangfalszettem, amiben egyik oldali hangszóróban sem szól a magas. Használtam vettem sajnos meghallgatás nélkül.
Mi lehet az oka annak, hogy nem szól? Túl volt hajtva?
Javítható?
Ha nem javítható, honnan és mivel tudnám pótolni?

Köszi!

(#36504) MasterMark válasza z123456789 (#36502) üzenetére


MasterMark
titán

PowerDVD? MPC-HC?

Switch Tax

(#36505) z123456789 válasza MasterMark (#36504) üzenetére


z123456789
addikt

Egyik sem.De nem értem.Már megőrülök.MI a f***ért nem tudok lejátszani egy szaros mts-t semmivel?Komolyan!Semmi nem viszi.Azt ne mond hogy te ezzel játszod le az mts-t!

(#36506) Forrest Gump válasza z123456789 (#36505) üzenetére


Forrest Gump
tag

Total Media Theatre 5

(#36507) z123456789 válasza Forrest Gump (#36506) üzenetére


z123456789
addikt

Azzal sem megy.

(#36508) MunezXBK válasza z123456789 (#36505) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem m2ts?

(#36509) L1ZRRR válasza L1ZRRR (#36501) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

:F

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#36510) MasterMark válasza z123456789 (#36507) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor ott a forrással lesz valami.

Switch Tax

(#36511) z123456789 válasza MunezXBK (#36508) üzenetére


z123456789
addikt

De az.De mts is videó nem?Vagy most hülyeséget mondok?AMúgy arcsoft 5 most vitte az m2ts-t.Magyar is volt.Hát nem tom.AKkor szarokat töltöttem idáig.Bocs hogy idehisztiztem.És kösz a segítséget! :) :R

(#36512) MunezXBK válasza L1ZRRR (#36509) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezt biztos, hogy ebbe a topikba szántad?

(#36513) MJordan


MJordan
tag

Sziasztok!
Ezt a mélynyomót hallotta már valaki: Q Acousctics 2070i?
Mennyire lenne j választás mozi célra?

(#36514) MasterMark válasza L1ZRRR (#36509) üzenetére


MasterMark
titán

Írd be a Hobbi elektronikába, ott majd mondanak valami okosat.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#36515) t-bali3 válasza t-bali3 (#35345) üzenetére


t-bali3
senior tag

Most nézem AVForumot, ketten is használt CC800V-re vadásznak. Meg, aki még nem jelezte :P
Ezek után esélyem sem lesz soha, mire kiszúrnám már más elviszi...

(#36516) L1ZRRR válasza MasterMark (#36514) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

:R

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#36517) tjojo válasza t-bali3 (#36515) üzenetére


tjojo
tag

Kerítünk még pár embert, aztán csoportos kedvezményt kérünk a hazai forgalmazótól. :D
Viccet félre téve, nagyon úgy tűnik hogy újonnan kell vennem nekem is. :(((

(#36518) Peetta14


Peetta14
tag

Sziasztok,
szeretném kérni a segítségeteket, mert kevésbé vagyok jártas a témában.
Ami van:
-asztali gép, amiről szól a zene
-Samsung LE40C650L TV, melynek média lejátszójával nézem a filmeket
-Fostex PMO.4 studio, aktív hangfalpár

Az aktív hangfalakra csak az asztali gép van rákötve, így film esetén csak a TV gyenge hangszóróin jön a hang.
Szeretnék egy erősítőre, és egy hangfalpárra beruházni. Kizárólag 2 db álló front hangfal jöhet szóba, a hely és egyéb adottságok miatt. A tér kb 35m2.

A felhasználás 80%ban zene, és 20%ban film.
Milyen erősítők felé nézelődjek, ha:
-tökéletes a használt
-fontos a nyújtott szolgáltatás (hdmi, esetleg USB, ethernet, net rádió)
-olyan 80k környékén
Denon 1612-t néztem egyelőre csak.

Illetve front hangfalak terén szintén 80k környékén, amin meg is szólalnak a zenék, van mély is.
Az álom a Kef Q7, Q5 , de igazából nincs összehasonlítási alapom, meg nem is találok árban. Tudnátok pár típust ajánlani? Ti mit raknátok össze olyan 150k környékén használtan?

Köszönöm előre is a segítségeteket, időtöket

(#36519) ricsik


ricsik
őstag

Nem ide vág, de már jó ideje észrevettem, hogy a legtöbb netes HD film szinkronja mintha lassabban játszódna le pár százalékkal, mint a normál sebesség. A régi megszokott szinkronhangok mélyebben szólalnak meg, "dörmögősek". Az angol hangsávval nincs baj. PC-vel is és média lejátszóval is ugyanaz. Sőt a filmek mellé adott ac3 audio fájl is olyan winamppal játszva. Egyszerűen nem jövök rá a megoldásra. A hang megszólalásától számított 3 másodpercen belül megmondom, hogy az adott filmben jó, vagy rossz a hangszín. Felrobbanok. Más nem vett észre ilyet? Tudom nézzem angolul... De néha jobb szeretem a szinkront.

(#36520) t-bali3 válasza tjojo (#36517) üzenetére


t-bali3
senior tag

Az a baj, hogy néhány százalék kedvezmény sehol sincs egy jó kis félárhoz képest :)
Mindegy, addig is sztereózok.

[ Szerkesztve ]

(#36521) zolaas válasza t-bali3 (#36515) üzenetére


zolaas
senior tag

van 1 700 cc-m sima nem v-s

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#36522) pomk válasza pomk (#36503) üzenetére


pomk
őstag

Ebben tud valaki segíteni nekem?

(#36523) Tuto válasza Tuto (#36471) üzenetére


Tuto
tag

Sziasztok!
Nem ismeritek a HKat? ezért nincsen válasz?

(#36524) cekkk válasza Tuto (#36471) üzenetére


cekkk
veterán

Ezek 100 %, hogy nem tudják. Az újabbak nem tudom, de az angol használati útmutató letölthető, abban meg lehet keresni.

(#36525) pomk válasza pomk (#36522) üzenetére


pomk
őstag

Még egy kérdésem lenne:
adott egy Magnat Sub egy ilyen hátlappal, ill. adott egy Onkyo SR705 erősítő ilyen hátlappal. Kérlek erősítsetek meg, hogy a Sub egy "sima" Y RCA kábellel kell rákötnöm az erősítőre. De melyik Sub kimenetre kössem? A Pre Out-ra, vagy a másikra?
Vagy van a Sub-on hangfal bemenet ill. kimenet. Az erősítőből vezessem a kábeleket a Subba, és onnan tovább a hangfalakba? :U

[ Szerkesztve ]

(#36526) MasterMark válasza pomk (#36525) üzenetére


MasterMark
titán

Igen a Pre out Sub-ra egy sima Y kábellel. De miért van másik sub kimenet is? :F

Switch Tax

(#36527) TCr válasza pomk (#36525) üzenetére


TCr
veterán

A Pre-out-ra kösd.
Miért a subból akarod továbbvinni a hangfalakat, miért nem kötöd az erősítőre, ahogy kell?

MasterMark: passzív subnak.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36528) MasterMark válasza TCr (#36527) üzenetére


MasterMark
titán

Azt tudom, de én azon az erősítőn nem láttam. :U

Switch Tax

(#36529) Krampesz válasza pomk (#36525) üzenetére


Krampesz
tag

A nem pre-out-os sub aljzat az a 7.1 csatornás analóg bemenet része, nem kimenet

(#36530) TCr válasza Krampesz (#36529) üzenetére


TCr
veterán

Valóban, benéztem.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36531) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Az olyan mélyládákat amiken csak Line in L + R bemenet van és mono-ban a baloldalt kell az erősítő LFE kimenetére kötni érdemes lehet Y kábellel kábelezni, vagy elég a gyári mono RCA, amit adnak hozzá?

(#36532) MasterMark válasza hitman77 (#36531) üzenetére


MasterMark
titán

Attól függ mit ír a leírás.

Switch Tax

(#36533) Tamoo válasza hitman77 (#36531) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha használati utasításban benne van, hogy valamelyik oldalt lehet LFE-ként használni, akkor elég a mono, nem kell Y-ozni.

(#36534) pomk válasza Krampesz (#36529) üzenetére


pomk
őstag

Köszönöm mindenkinek! Akkor Y RCA-val fogom összekötni.
De akkor mire szolgál a Sub hátulján a hangfal bemenet-kimenet?

Ebben tud valaki tanácsot adni?

(#36535) Tonyo válasza pomk (#36534) üzenetére


Tonyo
őstag

Nézz a dobozba, hátha elszakadt a belső kábelezés.

(#36536) M_AND_Ms válasza pomk (#36534) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Sima sztereó erősítőhöz bekötéshez

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#36537) pomk válasza Tonyo (#36535) üzenetére


pomk
őstag

Ezt azért nem gondolom, mert ha óvatosan megnyomkodtam, megmozgattam a membránt, néha megszólalt. Arra gondolok, hogy magán a magas sugárzón belül szállt el valami. Szerintem az előző tulaj túlhajtotta...

(#36538) Tonyo válasza pomk (#36537) üzenetére


Tonyo
őstag

Akkor viszont keress használtak közt és cseréld ki a magasát.

(#36539) Oldfighter válasza Peetta14 (#36518) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Neked sztereó erősítő kell. Felesleges hm erősítőre költened, ha csak két frontot használsz és nagyrészt zenéket hallgatsz. Minőségben is jobbat tudsz kihozni abból az összegből.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#36540) pomk válasza Tonyo (#36538) üzenetére


pomk
őstag

Én is ezt látom a legjobb megoldásnak.
Köszönöm a tippeket mindenkinek!

(#36541) Tonyo válasza pomk (#36540) üzenetére


Tonyo
őstag

Azért nézz rá arra a kábelre, hátha az kontaktos, vagy a forrasztás engedt el.

(#36542) Gaben360


Gaben360
senior tag

Ha valakinek kéne egy NAD T763 az szóljon,szívesen cserélnék!
Denon 3805-3806 lenne a cél,de Én már bármit meghallgatok.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#36543) Tamoo válasza Gaben360 (#36542) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egyébként ez az ami avx-en volt hirdetve? Csak ki kellene próbálni a szomszédnál mit produkál. :F
Komoly gép, még ne húzd le a süllyesztőbe!

(#36544) Gaben360 válasza Tamoo (#36543) üzenetére


Gaben360
senior tag

Igen az.
A szomszédom sose ér rá,pláne ilyenekre.
Én már belefáradtam,nincs kedvem hozzá hogy cipelgessem jobbra-balra.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#36545) pomk válasza Tonyo (#36541) üzenetére


pomk
őstag

Szétszedtem, meg mozgattam a csatlakozókat. Nem forrasztva van, hanem Csúszó csatlakozóval van bekötve a két pólus. Azokat megmozgattam a magas csatlakozóin. Nem lötyög, stabilan áll. Mozgatásra semmi változás.

(#36546) BBéci válasza pomk (#36545) üzenetére


BBéci
titán

Ez arra utal, hogy a hangszóró tönkrement, cseréltesd ki!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36547) Peetta14 válasza Oldfighter (#36539) üzenetére


Peetta14
tag

Szia,

köszi a választ.
Sztereo erősítőre is rá tudnám kötni a TV-t, hogy a media playeren lejátszott filmek hangját leossza a hangfalakra? Illetve javíts ki, kérlek, de mintha a HM erősítők szélesebb szolgáltatásokat nyújtanának (USB, Ethernet bemenet, net rádió). Vagy vannak azért multimédiás erőlködők ezek között is? Tudsz segíteni egy-két márka/típus betájolásában? Mit hoznál ki 150k körül a használt piacon (erősítő, front hangfalak)?
Köszönöm

(#36548) Tamoo válasza Peetta14 (#36547) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Sztereó erősítőnél az extra szolgáltatást többnyire a távirányító jelenti. :D
Döntsd el mi a fontosabb, hangminőség vagy "extra funkciók"!

(#36549) BBéci válasza Peetta14 (#36547) üzenetére


BBéci
titán

Sztereó erősítőbe csak optikai - RCA digitális/analóg átalakítóval tudod bevinni a TV hangját, de egy olyan készülék beszerzése nem gond.
Az említett szolgáltatásokat nem tudják, csak erősítenek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36550) putyu10 válasza Gaben360 (#36544) üzenetére


putyu10
aktív tag

Nálam a gerjedéses probléma a testeléseknél van mert csak akkor szűnik meg az erősítők házát össze kötöm külön. Eredetileg csak az NR-TX818-nak nincs védő földje. Igazándiból nem tudom eldönteni kell e föld egyáltalán.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.