Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36951) tjojo válasza Ed Parker (#36949) üzenetére


tjojo
tag

Peersze. :D Klasszikust idézzek: "Persze hogy tudtam. Csak nem sejtettem." :DDD

Normál V-s edisün. :) A W-sre kíváncsi lennék mivel másabb.
Nem akarok belemenni, mert szerintem fals képet mutat ebben a pici (és szar akusztikájú) szobában, viszont elmondható hogy kb ugyanaz mint a 806 csak itt már mély is van bőséggel. Meg vagyok vele elégedve.

(#36952) Ed Parker válasza tjojo (#36951) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én hallottam 826W-t igaz full nyersen,akkor lett kivéve a dobozból,így tök mindegy milyen volt.
Mire belement az óra elvitték :W

Nekem a 816V volt,egy hangszóróval kevesebb mint a tiedbe,de el bizniszeltem a Cantonokra :)

(#36953) Sefter


Sefter
veterán

A Cerwin Vega milyen kaliberű cuccokat csinál :F
Használható kategória?

Psn ID: sefter_hun

(#36954) IrsaiOlivér


IrsaiOlivér
tag

Lehet hülyeséget kérdezek, de szerintetek egy átlagos soundbar (pl.: JBL SB400) szintjét tudja hozni például egy erősítő+ mélyláda+ 2 sat hangszóró (pl.: HKTS30)? Satból sajnos ettől nagyobb méret nem férne el...
Előre is köszi!

(#36955) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok a hifi témához, abban kérnék segítséget, hogy valaki tudna-e ajánlani valami írást, könyvet, akármit ami alapján elmélyülhetnék a témában? Mikből áll össze egy rendszer, mi mire való, stb.

(#36956) Harsonás válasza utgyuru (#36955) üzenetére


Harsonás
tag

Olvasd el az első hozzászólást.

(#36957) Dorian


Dorian
félisten

Ha már volt szó a nemrég a hangfalak elhelyezéséről (a falhoz képest), gondoltam elmesélem:
Korábbi sztereó erősítőmmel (ami elég mélyhangsúlyos volt) az optimális hely 80cm-re volt a faltól (az előlap), aztán így maradt. Most "lakberendezési okoból" kipróbáltam, 12cm-rel a fal felé toltam őket, így még nem érte kár a színpadképet, de legalább kevésbé vannak útban, és az erkélyajtót is már vagy 70 fokban ki lehet nyitni (a normális 90 helyett) a korábbi 45-50-nel ellentétben.
Ha már variáltam, újra mértem a mozierősítő mikrofonjával is, meglepetésemre jobb lett a mozis hang (a tér). talán azárt, mert így már nincsenek sokkal előbb, mint a center, vagy nem tudom.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36958) M_AND_Ms válasza DM-Fan (#36943) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Androidra ugyanez a Droided Media Tank.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#36959) DM-Fan válasza M_AND_Ms (#36958) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Bár engem az nem érint, de azért köszi az infót az Android-user-ek nevében is! :R

Get Moded!

(#36960) M_AND_Ms válasza DM-Fan (#36959) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Miattuk írtam.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#36961) Thom!


Thom!
veterán

Denon Avr 3808

2.1-ben nem is lehet hallgatni semmit? se mp3/flac? csak 2.0... :F

(#36962) MasterMark válasza Thom! (#36961) üzenetére


MasterMark
titán

Állítsd small-ra a frontokat talán.

Switch Tax

(#36963) Thom! válasza MasterMark (#36962) üzenetére


Thom!
veterán

semmi

(#36964) Csabroncka válasza MasterMark (#36962) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ezzel kapcsolatban van egy kérdésem, mert nem világos számomra. small - lekevereés és vágás X Hz alatt a mélynyomóra, Large nincs vágás a mélyeket a frontok szólaltatják meg. Oké utóbbi esetben nincs semmi problémám, mert a kérdés mezei sztereo hallgatásra vonatkozik, tehát "pure direct" alatt a két frontom úgy szól ahogyan azt a Cd lejátszó megszólaltatja belekavarás nélkül.
Viszont ha a rendszerbeállításban a small szerepel a hangfalak típusánál, akkor mi van?, ugyanis mélynyomó nem kell sztereo-ra, mármint érted/értitek mire vonatkozik a kérdésem?! (remélem)
Vagy ebben az esetben maga a "pure Direct" (bármiféle hangátalakító "javító" elektronikát kikerülve) funkció állítja át a rendszert és szól csak a két front?
(Vagy nincs ilyen beállítási lehetőség és a vagy-vagy esete áll fenn?)

"in medias res"

(#36965) Tamoo válasza Thom! (#36961) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Valami vágás legyen beállítva, hogy ne teljes tartomány menjen a frontokra + stereo módba kapcsold, ne pure direct.

(#36964) Csabroncka: Pure Direct-ben semmi beállítás nincs érvényben. Két frontra megy minden, belenyúlás nélkül. Itt nem fog 2.1-ben szólni. Bár erősítőnként ez némileg eltérő is lehet, de a 3808-nál így van. H/K 360-nál pl. nem volt direct opció. Ha a frontok nem large-on voltak minden esetben bekapcsolta a szubot. Nem is volt egy zenei erősítő... semmilyen tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#36966) Tuto válasza DM-Fan (#36943) üzenetére


Tuto
tag

Szia!
Dunéknél is működik? (Smart D1 em van)
Üdv.

(#36967) robi-k válasza Tuto (#36966) üzenetére


robi-k
őstag

Dune-re ingyen van mind droidra, mind a megharapott almára, mind bármely okos telefonra/PC-re (itt a böngészőbe csak a Dune IP címét kell beírni, a kliens szoftvert magára a Dune-re kell feltelepíteni). Erről már volt szó ebben a fórumban, én többször tettem ki linkeket (keress rá).

(#36968) mp54 válasza utgyuru (#36955) üzenetére


mp54
senior tag

Ha valóban HIFI érdekel és nem a házimozi, akkor olvasd ezt a topikot (is...):
[link]
Rövidesen megjelenik itt egy első hozzászólás, az lesz az, ami neked kell!

(#36969) Krampesz


Krampesz
tag

(#36970) rgeorge válasza Krampesz (#36969) üzenetére


rgeorge
addikt

Köszönöm, ez nagyon jól esett.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#36971) #16729600


#16729600
törölt tag

Sziasztok!

Kis vásárlási segítségre lenne szükségem.Melyik éri meg a kettő közül?

-Yamaha RX-V740 - garancia nélkül -120 Euro
-Pioneer VSX-422-K- 3 év garancia,új-220 Euro.

Melyik lenne a jobb vétel?

köszönettel.

(#36972) mp54


mp54
senior tag

Akusztika:
A sztereó hangdobozokkal szemben lévő falon kanapé, egyébként kopasz. Bútorozás egyelőre nem aktuális.
Raknék rá szivacsokat. A nagy kopasz falfelületnek kb. hány százalékát illik befedni? 25 kg/m3 sűrűségű mennyire lenne hatásos? (Visszaolvastam...40 kg/m3 az ajánlott...) IKEA-ban van gyerekágy matrac, 25-ös sűrűség, 60x120x5 cm, már van rajta valamilyen huzat is, 2500 Ft/db. Nincs kedvem az általatok javasolt, "fakeretes, vászonnal beborítjuk" DIY dolgot végigcsinálni...

(#36973) BBéci válasza #16729600 (#36971) üzenetére


BBéci
titán

Hangminőségben egyértelműen jobb a Yamaha, ezért, ha nem ragaszkodsz feltétlenül a HDMI bemenetekhez, azt válaszd.

(#36972) mp54
Három db 60x100-as körüli méretű szivaccsal már sokat lehet javítani az akusztikán.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36974) #16729600 válasza BBéci (#36973) üzenetére


#16729600
törölt tag

Köszönöm a választ :R Még egy kérdés ( csak halkan merem feltenni, mert már máshol kérdeztem és lángszóró+kézi atombomba kombinációval válaszoltak ) Orion HS 501 es hangfallal szándékozom használni ( ósdi vacak ide vagy oda,nekem jobban teszik a hangja ,mint sok mai sztár settnek ),ez a párosítás mennyire életképes egy házimozi erősítőnél? Kell még beruházni bármilyen periféria hangfalra, vagy ez így önmagában is működőképes?

[ Szerkesztve ]

(#36975) BBéci válasza #16729600 (#36974) üzenetére


BBéci
titán

Több ismerősömnél hallottam a HS 501 és más Orion dobozok hangját. Akkoriban nem lehetett mást kapni, csak azokat és a Videotonokat.
Inkább a csöndet hallgatnám, mint olyat. Azokkal a ládikákkal soha az életben nem lesz normális házimozi rendszered, és a képességeik olyan messze vannak az említett Yamaha erősítőtől, mint Makó Jeruzsálemtől..

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36976) #16729600 válasza BBéci (#36975) üzenetére


#16729600
törölt tag

:D Rendben,bár ez is csak egy szubjektív vélemény.Nekem javítás alatt van az eredeti Orion nagy tornyos SE 260 erősítőm,csak azért akarok átmenetileg venni valami hallgatható mostani ( műanyaghangú trendi vacakot ),aztán eladásra kerül.A Makó és Jeruzsálem hasonlattal tökéletesen egyetértek,csak éppen fordított előjellel. Peace,ez is szubjektív vélemény volt :B

(#36977) Ed Parker válasza #16729600 (#36976) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A lényeg hogy neked tetszen, a többi nem számit:)
Ha majd kevésnek érzed, veszel jobbat.

(#36978) putyu10 válasza #16729600 (#36976) üzenetére


putyu10
aktív tag

Nekem is van egy pár még eredeti hangszóró készlettel, szerintem a mélye jó de a magas és főleg a közepe pocsék MŰANYAG hangú (membránú). Nekem a műhelyemben amely 120 négyzetméteres zenét hallgatni pont jó. :U

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#36979) IrsaiOlivér


IrsaiOlivér
tag

Sziasztok!
Erre esetleg valaki?
(#36954)
Jól jönne egy kis segítség, mielőtt dühből veszek valami hülyeséget...
Köszi!

(#36980) Sefter válasza IrsaiOlivér (#36979) üzenetére


Sefter
veterán

Csak új cucc játszik? (a túl kis méretű hangdobozkák frontként való használata, hamar kiábrándít az egészből..~150-be bele kéne férjen egy erősítő+hangfal pár+mélynyomó?)

Psn ID: sefter_hun

(#36981) IrsaiOlivér válasza Sefter (#36980) üzenetére


IrsaiOlivér
tag

Hát igen jó lenne ha beleférne 150-be, de a legnagyobb baj, hogy frontként max szélesség 13 cm.....

(#36982) BBéci válasza putyu10 (#36978) üzenetére


BBéci
titán

Még a jó is túlzás a mélyeire, inkább a hallgatható jelzőt használnám helyette. A többi pedig tényleg pocsék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36983) mp54 válasza IrsaiOlivér (#36981) üzenetére


mp54
senior tag

Na, ha a frontokat be akarod dugni egy 13 cm-es "résbe", akkor megette a fene a hangzást....de majd a profik "kiosztanak"...

[ Szerkesztve ]

(#36984) IrsaiOlivér válasza mp54 (#36983) üzenetére


IrsaiOlivér
tag

Faragjak le a tv-ből? :D

(#36985) putyu10 válasza BBéci (#36982) üzenetére


putyu10
aktív tag

De legalább nem porladt szét mint a Videotoné.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#36986) BBéci válasza IrsaiOlivér (#36984) üzenetére


BBéci
titán

A hangdobotok hozzá fognak érni a TV keretéhez?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36987) IrsaiOlivér válasza BBéci (#36986) üzenetére


IrsaiOlivér
tag

Sajnos ennyi helyem van..., ezért vagyok tanácstalan..

[ Szerkesztve ]

(#36988) TCr válasza IrsaiOlivér (#36987) üzenetére


TCr
veterán

A szoba átrendezésre megoldható?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36989) IrsaiOlivér válasza TCr (#36988) üzenetére


IrsaiOlivér
tag

De szép így fordítva :D
Sajna nem...

(#36990) BBéci válasza IrsaiOlivér (#36987) üzenetére


BBéci
titán

Akkor mondj le a házimoziról és vegyél fejhallgatót! Nem viccnek szántam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36991) Parson válasza putyu10 (#36859) üzenetére


Parson
addikt

Milyen aranyosan laza megoldás ez a porvédő a frontokon... :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36992) IrsaiOlivér válasza BBéci (#36990) üzenetére


IrsaiOlivér
tag

Legalább valaki meggyőzőtt, hogy ne kínlódjak tovább...

(#36993) Toobee válasza IrsaiOlivér (#36992) üzenetére


Toobee
veterán

Miért kell a tv-vel egy vonalba tenni? Elé nem lehet?

https://barbieripnk.hu/

(#36994) IrsaiOlivér válasza Toobee (#36993) üzenetére


IrsaiOlivér
tag

Az nem hiszem, hogy jó lenne ha betakarna a képbe.

(#36995) Toobee válasza IrsaiOlivér (#36994) üzenetére


Toobee
veterán

Lehetne mondjuk 2 méter a frontok között, akkor nem takar...

https://barbieripnk.hu/

(#36996) IrsaiOlivér válasza Toobee (#36995) üzenetére


IrsaiOlivér
tag

2 méter? Összesen 155 cm hely van abból a tv, ha a kávát le is veszem 123 cm...

[ Szerkesztve ]

(#36997) Toobee válasza IrsaiOlivér (#36996) üzenetére


Toobee
veterán

Tehát 155 centi széles a szobád? Nem értem, hogy mit nem lehet érteni azon, amit írtam. Ha nem elég egyértelmű akkor megint: a bútorok elé rakd, amúgy sem jó, ha közvetlen a dobozok mögött fal van.

https://barbieripnk.hu/

(#36998) IrsaiOlivér válasza Toobee (#36997) üzenetére


IrsaiOlivér
tag

Erre tényleg nem gondoltam, csak akkor, hogy nyitom ki a szekrényt?

(#36999) Toobee válasza IrsaiOlivér (#36998) üzenetére


Toobee
veterán

Nem tudom, de engem sem zavart, hogy nem tudom majd nyitni a szekrényem, mikor 37"-ról 51"-re váltottam. Vagy olyan távolságra húzod, hogy már nyitható legyen. Nem probléma, ha akár 1 méter van a fal és a dobozok között. Majd az erősítőn beállítod, hogy milyen messze ülsz tőle.

https://barbieripnk.hu/

(#37000) putyu10 válasza Parson (#36991) üzenetére


putyu10
aktív tag

Ugye! Majd ha kitalálják hogy mit tesznek a "kőtelező" biz-baz alá leveszem! :)

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.