Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36451) Sefter válasza rgeorge (#36450) üzenetére


Sefter
veterán

Mi indokolja az erősítő cserét, ha a Sonyval is meg vagy elégedve.. :F

Psn ID: sefter_hun

(#36452) Toobee válasza rgeorge (#36450) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem rosszabb, de nagyon maximum egy ligában fociznak. Teljesen értelmetlen a csere. Ha még pénzt is kéne adni érte, akkor butaság.

https://barbieripnk.hu/

(#36453) rgeorge válasza Sefter (#36451) üzenetére


rgeorge
addikt

Hát pl. a HDMI, amit a SONY nem tud, lévén kb. 12 éves modell. Jó, ha a TV-n lesz majd elég bemenet, akkor ezze is meg lehet oldani a megjelenítést, de pl. a SONY a digitális hangbemeneteket is csak egyenként kezeli, azaz egyszerre vagy csak optikai vagy csak SPDIF koax lehet csatlakoztatva, pláne nem lehet bemenethez rendelni ezeket. Az sem kizárt, hogy a Sony előbb-utóbb megadja magát, így is csodálom, hogy még bírja, egyedül a kijelzője vacakol csak.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#36454) Toobee válasza rgeorge (#36453) üzenetére


Toobee
veterán

50e Ft-ért, már lehet kapni korrekt, használt gépet is. Bár HDMI nem lesz rajta, de hangminőségben lényegesen többet nyújt, mint az említett Pioneer.

https://barbieripnk.hu/

(#36455) Tonyo válasza Ed Parker (#36441) üzenetére


Tonyo
őstag

Nagyon kemény mi megy ott..Most ránézek Pityu cikkére, ott is ez van?! Ott tíltva vannak a HSZ-ek:)

[ Szerkesztve ]

(#36456) #09634560 válasza rgeorge (#36450) üzenetére


#09634560
törölt tag

Inkább 520 vagy 42x legyen, mert tényleg gyengusz erree a célra is. Mondom ugy hogy pár belépővel meg vagyok elégedve, még az Onkyo 309-el is.

(#36457) rgeorge válasza #09634560 (#36456) üzenetére


rgeorge
addikt

Mit jelent a gyengusz?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#36458) bajnokpityu válasza Tonyo (#36455) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hát, első néhány HSZt olvastam,azt hittem azóta egy fokkal jobb a légkör. A PHn szokásos "érvek" hajtása megy,ahogy mindig.

Ha komolyan tudnám venni ezt a tábort, komolyan elgondolkodnék, ide hozni 2 mondatnál többet információt, koptatni a billt minek.

Amikor logout bejegyzést teszel, alul figyelmeztet, hogy ha engeded a hozzászólást, nincs visszaút.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36459) MasterMark válasza Tonyo (#36455) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen cikkekről van itt szó? :F :DDD

Switch Tax

(#36460) fefe65


fefe65
csendes tag

Sziasztok!
Az előző kérdésem óta, arra jöttem rá, hogy a hibajelenség összefügg a lejátszó kimeneti színtér beállításával. RGB-nél jó, viszont, autón, ill. YCbCr-nél rossz. És én az utóbbit szeretném használni.
Tudtok valami megoldást, vagy olyat szeretnék amit nem tud az erősítő, vagy vigyem szervízbe?
Köszönettel: Feri
ui: az előző kérdésem:
[link]

(#36461) Tonyo válasza bajnokpityu (#36458) üzenetére


Tonyo
őstag

De ezek az arcok ismeretlenek számomra, nem mernek HM topicba írni ;] :DDD :(

Ha van is ellen vélemény, nem ilyen gusztustalan stílusban kell írni.

MasterMark: Parker logoutos cikkéről.

[ Szerkesztve ]

(#36462) xtremetuning válasza Tonyo (#36461) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ténylegesen értő arcokra nem fogsz találni a logouton. Akik meg ott lebzselnek, látod milyen nívót képviselnek. Tini nindzsa elektor kalandorok és kiégett hifisek csapata. No comment.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#36463) #09634560 válasza rgeorge (#36457) üzenetére


#09634560
törölt tag

gyenge, silány minőségű. És a 322 elég erőtlen is.

(#36464) Oldfighter válasza cselt (#36438) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Például. De mindenféleképpen hallgasd meg előtte őket, főleg amit szettben árulnak.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#36465) Ed Parker válasza Tonyo (#36455) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Na milyen cikket írtam? :DDD
Szted a tápkábel téma vagy USB legyen a következő?

Xt: fogd fel hogy a hifi korszaknak már vége :DDD
Istenem, mekkora arcok vannak ott :D

[ Szerkesztve ]

(#36466) TCr válasza Ed Parker (#36465) üzenetére


TCr
veterán

Az USB-re szavazok. :DDD
Ja és tilts is le a hsz-eket, hadd főjenek csak a saját levükben.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36467) rgeorge válasza #09634560 (#36463) üzenetére


rgeorge
addikt

Köszönöm. A gyengusz szó jelentését értettem, azt nem, hogy mit jelent az, hogy egy erősítő gyengusz. Miben nyilvánul ez meg? Mondom, a hangsugárzók se valami jók, meg az igények se túl magasak. Ha egy HDMI-s erősítő eléri a mostani Sony DTR-DE635 szintjét, az pont megfelelő. Ha a 322 nem éri el, akkor miben nem?

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#36468) Tonyo válasza Ed Parker (#36465) üzenetére


Tonyo
őstag

Pityu írt usb-ről, jól tette, hogy tíltotta a HSz-eket:D

Írj tápkábelekről :)) :C

Szerk: Inkább a shakti kő rejtelmeiről írj ;] Attól keresztbe állna a szemük:D

[ Szerkesztve ]

(#36469) Tuto válasza Thuglife (#50) üzenetére


Tuto
tag

ez tényleg komoly, ha valakit érdekel egy AVR-155 itt árulom
http://hardverapro.hu/apro/harman_kardon_avr-155_elado_2/hsz_1-50.html

(#36470) bajnokpityu válasza Tonyo (#36468) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Állványtesztet kéne irni :D
Tápkábelt a környezetemben azért már többen meghallották,miért érdemes.

dacos tesztben említést tettem a tápkábelekről. Vagy csak akartam? alaccal az antelop, diy a brahmával, mytek meg ag3 tápkábellel volt a hazaiakból a legjobb. mind felét érte,ha nem a saját kedvencéről ment.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36471) Tuto


Tuto
tag

Sziasztok!
Van egy fontos funkció ha jól gondolom stand by pass throuth nak hívják, ami számomra fontos lenne.
Ez azt tudja, hogy ha hdmi el rá vagy kötve az erősítőre, de nem kapcsolod be mert pld este egy sorozatot néznél a médiaplayeredről, (és a TVnek elég a hangja)akkor a hmi kikapcsolt állapotba az egyik bemenetet alapból kiadja a hdmi outon.
Meg tudnátok írni , hogy elsősorban a HK közül melyik tudja (pld a 155 nem , nekem az van így biztos, de pld nem tudom a 255, 355, vagy 250, 350 tudja vagy sem)
Köszönöm ! üdv

(#36472) Tonyo válasza bajnokpityu (#36470) üzenetére


Tonyo
őstag

Állvány téma még Nálad is necces volt, de amióta hallottuk XT-nél miújság... :U

Táp kábel téma is fura, egyes dacoknál akár ronthat is egy jó kábel.

(#36473) #09634560 válasza rgeorge (#36467) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hangban sem, és ha felhangositod, szokottnál jobban elerőtlenedik, kiabál, torzít. A 421 már jobb. Nem ismerem a Sony 635-öt, de az 500-at és az 520-at igen, és ha teszem fel, velük egy minőség akkor a Pio vsx 521-522 lenne az ami kb egy minőségű vele.

(#36474) rgeorge válasza #09634560 (#36473) üzenetére


rgeorge
addikt

A Sony STR-DE635-ről ennyit találtam.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#36475) bajnokpityu válasza Tonyo (#36472) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ha nem hallom, én se hiszem el. Najó, XTnek talán elhiszem :B

Tudod, értem én,h gőzgép, de mi hajtja?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36476) #09634560 válasza rgeorge (#36474) üzenetére


#09634560
törölt tag

De ez nem árul el semmit a hangjáról.

(#36477) gorbep


gorbep
senior tag

A Panasonic kivonul a plazmatévék piacáról :Y

Bbéci! Hozzam előre a TV cserémet? Egy 56-65" -ra cserélném a 42" Pana plazmámat, de még halogatni akartam 1-2 évet....... :W

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#36478) rgeorge válasza gorbep (#36477) üzenetére


rgeorge
addikt

Háp-háp-háp...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#36479) BBéci válasza gorbep (#36477) üzenetére


BBéci
titán

Ne foglalkozz azzal a cikkel. A Plazma TV topikban volt szó róla.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36480) robi-k válasza gorbep (#36477) üzenetére


robi-k
őstag

Ne vedd komolyan, arany tojást tojó tyúkot nem dobnak ki. Amúgy az alábbi hír szerint még korántsem döntötte el a Panasonic, mi is legyen a plazma/LCD gyártással (de ez is a 2015/2016 évekről szól).
Bár a hír mondjuk arra is jó (lehet), hogy kicsit felkorbácsolják a plazma TV-k piacát, hátha egy-két vevő beijed és gyorsan vesz új TV-t ;)

(#36481) Parson válasza Ed Parker (#36415) üzenetére


Parson
addikt

"mi a baj azzal hogy automatikusan kapcsolja le egy relé a hangot a hangszórókról és ezt nem egy gombbal kell megtenni?"

Talán mert hasznosabb lenne, ha pl távirányítóról (tehát távolról, az erősitőhöz ugrálás nélkül is) is ki-bekapcsolható lenne ez az opció?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36482) MasterMark válasza Parson (#36481) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

Switch Tax

(#36483) Parson válasza MasterMark (#36482) üzenetére


Parson
addikt

Hehe, ez jó, de azért ne keverjük a szezont a fazonnal... a kényelem és a full lustaság között azért van különbség.
(Csak hogy értsük mire gondolok:
Lustaság: Nem attól leszel sportos, és egészséges, hogy a tv-hez ugrálgatsz a kapcsolgatások miatt, hanem attól, hogy nem csak a tv előtt döglik az ember, hanem eljársz ide-oda, többek között akár sporttevékenységet folytatni is.
Kényelem: Ugyanakkor ha a tv előtt ülsz, és pl hulla vagy az aznapi munkától, akkor ne kelljen már ugrálgatnod, csak azért, mert kifelejtették a távirányitót a rendszerből.)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36484) BBéci válasza Parson (#36483) üzenetére


BBéci
titán

Volt nálam néhány tucat erősítő, de egyik sem rendelkezett azzal a funkcióval, amit szeretnél.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36485) Parson válasza BBéci (#36484) üzenetére


Parson
addikt

Majd túléljük vhogy... :DDD

Amúgy alapvetően (#36320) rgeorge vetette fel ezt a témát, én csak egyetértek vele... hasznos lehetne.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36486) MasterMark válasza Parson (#36483) üzenetére


MasterMark
titán

Értem én, de hogy lenne neked? A fejhallgató kábele körbevezetve? Vagy vezetéknélküli?

Switch Tax

(#36487) fefe65


fefe65
csendes tag

BBéci,
a 36460-ra lenne valami ötleted? Mert ha hem, akkor holnap szabadnapos vagyok és beviszem a szervízbe.
Csak fölöslegesen nem járnám meg Törökbálintot.
Köszi: Feri

[ Szerkesztve ]

(#36488) BBéci válasza fefe65 (#36487) üzenetére


BBéci
titán

Mi bajod az RGB-vel? A helyedben arra állítanám a lejátszó kimenetét.
Az erősítőnek kötelessége lenne átengedni az YCC-t is?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36489) Parson válasza MasterMark (#36486) üzenetére


Parson
addikt

Nekem spec éjszakai filmnézéshez lenne hasznos, miközben asszony már alszik mellettem, én meg még nézném a tv-t, de már fejhallgatóról:

1. Erősitőről oda lenne húzva kábelen a fejhallgató az éjjeliszekrényemhez - ez spec szerdától oda is lesz húzva...
2. Asszony felveszi a szemfedőt / alvómaszkot (ki minek nevezi), hogy ne zavarja a fény - spec ez már most is működik egy ideje
3. Éjjeliszekrényről a fejhallgatót felkapom egy laza mozdulattal, anélkül hogy ki kellene kelnem az ágyból (ja mi a HT-rel egy szobában alszunk, bármily Istencsapás is ez), és távirányitóval átkapcsolnám a hangot az 5.1-ről a fejhallgatóra...
4. kikapcsolás után, reggeli ébredésnél (pl hétvégén) távirányitón visszakapcsolás... és persze egy kis lustálkodás. :)

Így viszont egyelőre még a ki-bedugdosással működne csak... ha nem találok ki vmit erre.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36490) Ed Parker válasza Parson (#36481) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mégis miben?
Ha utána fülest dugsz a 3,5-es 6,3-as bemenetbe?
Ha meg nem dugsz, szimplán mute oszt ennyi.

(#36491) MasterMark válasza Parson (#36489) üzenetére


MasterMark
titán

Így végül is lenne értelme.
Köss egy madzagot a csatlakozóra, és reggel csak kirántod. :D

Switch Tax

(#36492) nuke7 válasza Ed Parker (#36465) üzenetére


nuke7
veterán

engem a tápkábel érdekelne :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#36493) Parson válasza MasterMark (#36491) üzenetére


Parson
addikt

:R AAVE CAESAR MasterMark !! :R
:DDD

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36494) Ed Parker válasza MasterMark (#36491) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mr.Bean-nek volt valami hasonló mutatóujjas távirányítója,az nem jó? :DDD

(#36495) fefe65 válasza BBéci (#36488) üzenetére


fefe65
csendes tag

"Az erősítőnek kötelessége lenne átengedni az YCC-t is?"
Ezt nem tudom, gonndolom ha csak átereszti, mindegynek kéne lenni, ezek szerint nem.
Itt a fórumon olvastam, hogy többen az YCC-t (BT-709, BT-601) használják pl. a kevesebb átalakítás miatt, mert a filmek eleve ebben a színtérben vannak.
Ezért gondoltam, hogy nem az RGT használnám, de lehet hogy rosszul tudom.
Pl. mit csinál az erősítő, ha a kimenetét fix 1080p-re állítom, és a bemenetén is 1080p-t kap,
ebben az esetben hozzányúl a jelhez? Mert, ilyenkor jó a kép.

[ Szerkesztve ]

(#36496) M_AND_Ms válasza fefe65 (#36495) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az erősítőkbe a videojelnél is be lehet állítani, hogy bármi is jön, azt csak engedje át, ne nyúljon hozzá.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#36497) fefe65 válasza M_AND_Ms (#36496) üzenetére


fefe65
csendes tag

Innen indultam.[link]
[link]

(#36498) M_AND_Ms válasza fefe65 (#36497) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A leírtak alapján gyanús, hogy az erősítőd videoáramköre hibás. Én szervizbe vinném.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#36499) fefe65 válasza M_AND_Ms (#36498) üzenetére


fefe65
csendes tag

Köszi, akkor ezt teszem.

(#36500) BBéci válasza fefe65 (#36495) üzenetére


BBéci
titán

Igen, hozzányúl. Ha a képminősége ugyanolyan, mintha egyenesen a tévéhez csatlakoztatnád a lejátszót, akkor hagyd úgy.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.