Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36201) nuke7 válasza Tamoo (#36163) üzenetére


nuke7
veterán

én bkercso dac-ot kötöttem furutech-el a bdp-150 után, onnan néhai rca-val yamaha rx-v1600 pure direct és néhai tápkábel... rohadt jól szólt sztereóban a focal 715... ennyit dobna a dac rajta..?
(jobb volt pure directben mint bármelyik beépített hangzással)

https://youtube.com/user/nuke7

(#36202) MasterMark válasza HateEternal (#36200) üzenetére


MasterMark
titán

Ha a VGA tudja gyorsítani, akkor nincs gond.

Valószínűleg a Media Player megosztását látja. Felhasználók / Nyilvánosba próbálj meg bemásolni.

Switch Tax

(#36203) HateEternal válasza MasterMark (#36202) üzenetére


HateEternal
tag

akkor a gépről már megy a szerver ha már néztünk onnan 3D-s filmet és azt nem kell mindig elindítani ugye? mert néztem neten is és ott mindig kell valami szerver. oké azt majd megpróbálom. köszi :)

(#36204) MasterMark válasza HateEternal (#36203) üzenetére


MasterMark
titán

A MediaPlayer-é mindig megy, hacsak ki nem kapcsolod.

Switch Tax

(#36205) HateEternal válasza MasterMark (#36204) üzenetére


HateEternal
tag

oké köszönöm. amit még találtam az a mmediaplayerbe stream. az miben más? vagy az pont ezt lenne?

(#36206) MasterMark válasza HateEternal (#36205) üzenetére


MasterMark
titán

Az ez.

Switch Tax

(#36207) HateEternal válasza MasterMark (#36206) üzenetére


HateEternal
tag

oké :) köszönöm szépen a segítséget :)

(#36208) Warter válasza Toobee (#36182) üzenetére


Warter
őstag

Najójó, mert te már átszoktál a youtube-ra. :P:DDD

(#36209) ricsi08 válasza Warter (#36208) üzenetére


ricsi08
csendes tag

Oké Köszönöm :R

Üdv ricsi08

(#36210) Tamoo válasza nuke7 (#36201) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezt te tudod, te hallod. Nekem pl. a kiskínai wolfson nemigazán dobott a Denon hangján (másabb volt, de nem jobb), pl. az Asus az totálisan megváltoztatta pozitív irányba. De a két dac nem is egy kategória.

Egyértelmű, hogy a pure direct a legjobb, mást eszembe se jutna zenéhez használni.

Milyen IC-t vettél? S? H?

[ Szerkesztve ]

(#36211) gorbep válasza Gaben360 (#36150) üzenetére


gorbep
senior tag

Lehet, hogy a NAD tápkialakítása más, lehet, hogy a nulla nála is a védőföldön van, az előző pedig galvanikusan le volt választva.... talán valaki szaki ismeri a kapcsolástechnikáját.....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#36212) hétalvó


hétalvó
addikt

Patt helyzet allt elo itthon :)
Jott egy rotel vegfok egy remek ic-vel, tapkabellel. Erot dinamikat reszleteket hozott, de gondoltam tobb van benne. Igazam is lett, mert egy dacmagic plus tarsasagaban meg jobb lett. A gond hogy sehogy nem tudom integralni a rendszerembe. Az erositom meg mindig egy 3311-es.
Media lejatszonak tudom hasznalni az erositot, de akkor nincs taviranyiton hangerom.
Tavironyitos dac eloerositovel kellene. Esetleg.
Az egyetlen megoldas egy music streamer 6 lenne bele kozvetlenul a vegfokba, de horror az a 280k amit elkernek erte.
Ha analogon bekotom a dacmagic-et nincs mediaplayer es szamitogeprol az ic-k miatt sokat romlik a hang. A kenyelmi faktort pedig inkabb hagyjuk.
Esetleg egy marantz av eloerosito, de a vegfokom csak stereo,denon-on nincs 7.1 in.
Utolso megoldas squeezebox touch+dac es direktbe vegfok, de ilyet pedig nem nagyon kapni...

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#36213) Toobee válasza hétalvó (#36212) üzenetére


Toobee
veterán

Audiolab M-Dac, használtan egy processzor, a régebbi, HDMI nélküli modellek 60-120 között szoktak menni. Én is közvetlen a végfokra fogom kötni a dacot.

https://barbieripnk.hu/

(#36214) bajnokpityu válasza Toobee (#36213) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Miért pont Mdac? Nem olyan kevés dacban van előfok, hogy szűrni kelljen.

De azt azért tudni kell, hogy zsebbenyúlós igazán jó előfokkal egybeépített dacot venni. Egyet tudok, antelop gold a neve. Annak már jó az előfoka (aktiv), ettől olcsóbban csak digitális és passziv előfokokról tudok, amik meg biztosan gyengébbek.

Annyiért meg már használt Embla, vagy valami más komolyabb médialejátszó.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36215) Tamoo válasza bajnokpityu (#36214) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A passzív előfok annyit takar lényegében, hogy DAC+potméter ugye?
Az aktívnak pedig "erősített" a kimenete? Nem vagyok teljesen képben. :)

[ Szerkesztve ]

(#36216) gorbep


gorbep
senior tag

Valaki találkozott már ezzel? ...... már megint ez a bogár...... :U

Stello U3

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#36217) Ed Parker válasza bajnokpityu (#36214) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nálam volt az audiolab 8200cdq amiben ugyanaz a Sabre csip van es felépítésre hasonló mint az mdac.
800€-ig nem nagyon tudok jobbat, ami ennyi mindent tud.

(#36218) Warter válasza gorbep (#36216) üzenetére


Warter
őstag

Én rendeltem egy ilyet most, nem néz ki highendnek, de fórumok alapján jókat írtak róla.

(#36219) cekkk válasza Warter (#36218) üzenetére


cekkk
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#36220) bajnokpityu válasza gorbep (#36216) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Igen. haveromnál hallottam.

Tamoo:igen, az aktiv az legalább egyszeres erősítéssel bír. Passziv ugye nullaszoros.

Parker:nálam meg egy mytek stereo 192 van. utóbbi jóval drágább(közel duplája), és szintén sabrés.

Warter: valami olyasmi az Asus essence, és a Shiit Asgard USB bejárata is.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36221) f27


f27
aktív tag

Valaki ebből az adatbol megtudja mondani milyen minőségü egy hangszoró?
Egy őszinte vélemény utánna mondom a márka nevét ami az adatokhoz tartozik.
Qms:3,26,
Qes:0,52,
Qts:0,48,
Vas:15-17L,
Re:7,40,
Cséve: Szőtt, fonott kevlár,
Xmax. 6mm,
Mágnes: 1,5Kg,
Kosár: Öntvény, Tömeg: 3,5Kg,
Mag tömeg: 5,3Kg ,
fs:55Hz,
Freki: 35-5500,
Telj: sine150W/300Wmax,
Sensy: 98dB

20cm hangszoró 150/300W 8Ohm :))

(#36222) gorbep válasza bajnokpityu (#36220) üzenetére


gorbep
senior tag

És valami véleményt alkotsz nekem róla? :U Gondolkodom az alaplapi SPDIF koax kiváltásán...... hátha egyszer majd DAC-ban is lépek felfelé..... :U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#36223) bajnokpityu válasza gorbep (#36222) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A halide nagyjából egy jó alaplapi koax szintje (más előnyök,hátrányok,de durván az a kategória)

Milyen USB spdif átalakítót ismersz? Hiface, halide? Nah,azoknál a kis human audio tabla is jobb, netto 75ért, akcióban. A nagy tabla most netto 150,akkor a stello sztem pont jó 110-120ért.

Nagy tabla annyi pluszt tud, hogy feszesebb, tökösebb a mélye, és az egész némileg simább, kevéssé digitális hangú.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36224) Tamoo válasza bajnokpityu (#36223) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Tabla után Te milyen koax kábelt használsz?

(#36225) bajnokpityu válasza Tamoo (#36224) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Humanékét. Anno hoztak kis-nagy tablát, egy olcsó USB kábelt, a saját koaxukat demozni.
Nem keresgéltem koax kábelből jobbat, megvettem a demokábelt. Adott Néhai egy-két koaxot kipróbálni, elég drágákat, de jobbnak találtam ezt. Meg Ákosnak egy régebbi 2. generációs ezüst digi kábele volt előtte itt, annál is jobb volt. Humanéké viszont olcsóbb. "Sima" a beceneve a kábelnek.

Azt,amikor úgy mondom,h jobb, azt természetesen úgy értem, hogy nekem a saját,vagy Tonyo láncában jobban tetszett, nem úgy,hogy minden láncban így fog viselkedni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36226) Tamoo válasza bajnokpityu (#36225) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azt,amikor úgy mondom,h jobb, azt természetesen úgy értem, hogy nekem a saját,vagy Tonyo láncában jobban tetszett, nem úgy,hogy minden láncban így fog viselkedni.

Ok, akkor ez nem kerül bele a táblázatba. :DDD

USB marad valamelyik Ákos féle, vagy csak próbaképpen voltak/vannak Nálad?

(#36227) bajnokpityu válasza Tamoo (#36226) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Milyen táblázatba?

AgPt marad. A régi U2 nekem nagyon tetszett, az új ezüstös U2 nekem nem,de ez az AgPt beválós (az a fajta, ami nem nyűgöz le, észrevétlenül zenél, csak éppen bármire cseréled,hiányérzeted támad)

Aztán, majd egyszer lesz Aura, nah, ha az is annyival jobb lesz,mint az AgPt kábeleknél az Aura XLR, akkor az is kemény dió lesz.

Ezek mindegyike(talán az ezüst U2t kivéve), sztem komoly szinvonal. Három kábel még,ami jó ár/értékű, az egyik a Gábor féle USB,ha csinál belőle puha változatot, az Oyaide d+, harmadik meg a Humanéké, a saját új aktiv zajszűrős USBjük. Árban sorban egymás duplái.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36228) Tamoo válasza bajnokpityu (#36227) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A hifi és házimozi komponensek nagy minőségi összefoglaló/összehasonlító excel táblázatába! :DDD

(#36229) bajnokpityu válasza Tamoo (#36228) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Magam meg azon gondolkodom,h ezeket a megállapításaimat már többször leírtam, jó lenne valami link, ahova össze tudnám gyűjteni...

logoutba nem látom értelmét,ahhoz túl szubjektiv

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36230) Tamoo válasza bajnokpityu (#36229) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Személyes bejegyzésként simán összeírhatnád. Vagyunk jó páran akik szívesen olvasnák. :K

(#36231) #09634560 válasza bajnokpityu (#36229) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jól jönne mindenkinek. Főleg hogy te nem marketingrizsa és ár hanem épp hangzás alapján osztályoztad.

(#36232) hétalvó válasza Toobee (#36213) üzenetére


hétalvó
addikt

Igen kb nekem is az Mdac maradt mint elérhető áru darab van is egy használtan, de meg akkor hogy rendesen menjen mindig kellene egy előfok is és akkor mar nem kellene távirányítós dac se.
Legjobb egy média lejátszó lenne elő fokkal ebből pedig tényleg csak a CA elérhető számomra, az se nagyon... Akárhogy számolok 300 alatt nem úsznam meg :(

Vagy a Pcs zenélés de ahhoz nem sok kedvem van ezután...

Az az antelope pedig hat árban kicsit zuzos

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#36233) palu


palu
tag

Sziasztok,

Főleg Bajnokpityut kérdezném, de bárki mást is aki Rotel-ekben jártas.
Alapkiépítésben melyik Rotel erősítő a jobb, illetve melyik jobb tuning alap?
RA-935BX MK2
RA-820BX 4

Ezidáig csak az öreg Rotelek jó híre jutott el hozzám, meghallgatni még egyiket sem volt szerencsém.
Mivel ebay-en keresgélek és nem biztos hogy csak ez a két tipus lesz elérhető tudnátok egy bestbuy rangsort összeállítani.

Köszönöm a segítséget
Palu

(#36234) Ed Parker válasza bajnokpityu (#36220) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Es mit mutat?

(#36235) Dorian válasza palu (#36233) üzenetére


Dorian
félisten

935 alapkiépítésben valamivel jobb. Tuning után szvsz kb. ugyanaz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36236) bajnokpityu válasza Ed Parker (#36234) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Na,arról ideje tervezem,h irok pár sort. Nagyja megvan.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36237) Warter válasza palu (#36233) üzenetére


Warter
őstag

Nekem egy RA-945 van, na az elég jó tunning alap. Főleg, mert tunning után is működik minden gomb/kapcsoló/kimenet és van hozzá távirányító is. Úgy tudom, hogy a kisebb verzióknál Zoli kikötötte a B portot pl emiatt a kapcsolók egy része is ment a levesbe.

(#36238) bajnokpityu válasza palu (#36233) üzenetére


bajnokpityu
félisten

820as,ha jól emlékszem hendikkeppel indul, kisebb trafója is van, nyilván belül is spóroltak.
935 sztem alapban egy egész jó erősítő, és sztem tuninggal tovább növelheti előnyét.
8xx sorozatot még ha jól emlékszem japánban csinálták, a 9xxeseket meg taiwanon. Sztem nem várható nagy differencia emiatt, állapoton több múlik.

Nagy differenciára azért nem kell gondolni, ezek az Rotelek eléggé egy kaptafára készültek.

Warter: az külön kérésre készült, nem volt általános, de miután így kértem, csinált még pár erősítővel ilyet Zoli. CAval is.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36239) Warter válasza bajnokpityu (#36238) üzenetére


Warter
őstag

Már mint mire gondolsz? A B kiment kikötésére? Nekem is azzal kezdte Zoli, de aztán utólag azt mondta, hogy nem volt rá szükség, mert annyira "szépen" volt megcsinálva belül, hogy nem volt értelme átkötögetni.

(#36240) Gaben360 válasza gorbep (#36211) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nem tudom,de lassan ott tartok,hogy meggyújtom! :W

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#36241) bajnokpityu válasza Warter (#36239) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Neeeem, az alap.
Arra gondolok, hogy mivel tudtam, h a 840esemnek az előfok a szűk keresztmetszete, kértem, hogy kössül ki. Így végül lett egy olyan bejárata is, ami potin keresztül a végfokra megy. Ez ott eléggé bevált, ugyanakkor megtanultam, hogy az én dacom és a végfok közé érdemes betenni aktiv előfokot.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36242) hétalvó válasza bajnokpityu (#36241) üzenetére


hétalvó
addikt

Ki foglalkozik rotel tunninggal? :)
Van értelme egyáltalán? Rb 1070 ami itthon van.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#36243) bajnokpityu válasza hétalvó (#36242) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hivox

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36244) Bubanc


Bubanc
aktív tag

Sziasztok,
Milyen mértékben "egészséges" az erősítő melegedése? egész délutános, estés hallgatás után(normál hangerőn), eléggé felhevül az erősítő hátsó-felső része, kb 50 fok lehet. az oldala, alja és elülső része, csak langyos(kézmeleg).
Köszi!

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#36245) Valkűr válasza Bubanc (#36244) üzenetére


Valkűr
őstag

Mennyire van zárt helyen?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#36246) Bubanc válasza Valkűr (#36245) üzenetére


Bubanc
aktív tag

Fölötte 8 cm hely van oldalra 1,5-1,5 cm hátulra félig nyitott, lehet érdemes lenne teljesen kivágni a szekrény hátulját, az erősítőnél?

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#36247) BBéci válasza Bubanc (#36246) üzenetére


BBéci
titán

Kritikus közelségben vannak a határok, mivel 15-20 cm az ajánlott.
De 50 fok az még éppen elfogadható maximum.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36248) nuke7 válasza Tamoo (#36210) üzenetére


nuke7
veterán

Az eredetileg benne levő ic van nekem, nem tudom pontosan.
A te erősítőd legalább 1 - de lehet h 2 - kategóriával jobb mint az enyém plusz ez a dac elv. Jobb mint a kis kínai.... :U

Nálam egyértelműen tobb részlet lett a zenében, kinyílt - talán megjöttek a felharmonikusok... :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#36249) tjojo


tjojo
tag

Hogy kell visszaállítani a gyári beállításokat Denon (3808) erősítőn?
Próbálom, de nem akar összejönni.

(#36250) foppa válasza nuke7 (#36248) üzenetére


foppa
tag

Sziasztok!
Egy Marantz SR-6007-es erősítő mellé milyen hangfalakat lenne érdemes választani mozi célra? Ezeket néztem:
DALI Zensor 7
DALI Lektor
KEF Q500
Q Acousctics 2050i
Ez mnd új szett, de ha találok valami jót használtan, akkor természetesen azt venném!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.