Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) Tamoo válasza ginola (#36097) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Folyamatosan jobbnál jobb erősítők vannak fent. Nem értelek.

(#36102) bajnokpityu válasza ginola (#36100) üzenetére


bajnokpityu
félisten

excel tábla hogy áll? ;]
Hetente fönt van egy 3808 a német ebayen. HA most vennék mozikombájnt, onnan, és ilyet vennék, mivel emotivák árát inkább sztereora költöttem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36103) gyurczy válasza bajnokpityu (#36102) üzenetére


gyurczy
őstag

Majd jössz fülelni alkalomadtán. Esetleg én viszem a sok csatornát. Hogy mennyit és milyet még kérdéses, de UMC-1 + UPA-500 lesz együtt április elején.

(#36104) bajnokpityu válasza gyurczy (#36103) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Erről témázgatunk egy ideje, és érdekel is majd,ha lement a melódömping.
Nagyon nem kell győzködni,h mozira király az emotiva, ebben teljesen biztos vagyok. Csak sajnos nem eléggé fontos nekem a mozi,h olyat vegyek, sztereoval elvagyok most.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36105) Ed Parker válasza bajnokpityu (#36104) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezzel már en is így vagyok :)

(#36106) MasterMark


MasterMark
titán

XLR csatlakozóval meg lehet azt csinálni, hogy két csatorna negatívját egy vezetéken egyesítsem? (A másik kettő meg a jobb + bal pozitívja.)
(Ja ez már erősítés után. Erősítő, és hangfal közé.)

Switch Tax

(#36107) BBéci válasza putyu10 (#36086) üzenetére


BBéci
titán

Öt különböző Dune modellt használtam, 1 és 7 hónap közötti ideig, csakis USB-n csatlakoztatott merevlemezekkel. Soha, semmiféle olyan akadást nem tapasztaltam, mint amiket említettél.

(#36097) ginola
A Denon! Nem is értem, ez hogyan lehet kérdéses.
Múlt héten hozta el egy barátom eBay-ről beszerzett (ezüst) 3808A erősítőjét egy közös tesztelésre. Újfent megállapítottam, hogy szuper készülék. AZ LX60at még a 3802 is lenyomja hangminőségben. Ez konkrétum, mert összehasonlítottam.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36108) foppa válasza BBéci (#36107) üzenetére


foppa
tag

A következő 2 erősítő közül melyikkel járnék jobban mozi terén:
Marantz SR-8002
Cambridge Audio Azur 650R?
Most szerencsére mindkettőt árulják használtan 200e Forint körüli áron!

(#36109) ginola válasza bajnokpityu (#36102) üzenetére


ginola
addikt

HAHAHAHA és haha, köszönöm kérdésed nem excel-be, mátrixba írom :U . Köszi, látom a csipkelődés azért mindig megy:D

Jó hogy soha nem veszem magamra, remélem te/ ti sem:D Én spec egy darabot sem találok ebayen, ami fekete!

BBéci, köszi az infót! LX-60-at soha sem hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#36110) foppa


foppa
tag

Még ezt is kinéztem hasonló kategóriában: Pioneer VSX-LX70.
A 3 erősítő közül melyik felelne meg legjobban házi-mozi célra?

(#36111) bajnokpityu válasza ginola (#36109) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem rohog, de mikor hasznalt motort vettem, csinaltam excellt. Megneztem 50motort,majd az elsohoz visszamentem. Par hete neztem, ketto fekete volt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36112) Gaben360


Gaben360
senior tag

Na már addig fajult ez zúgás-sistergés,hogy a nad még áram alatt sincs,de a két hátsó dobozom zúg,az egyik kevésbé,amelyik messzebb van a számítógép asztaltól.
Úgy látom reménytelen a helyzet. :(

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#36113) Taji válasza TVMaci (#36069) üzenetére


Taji
csendes tag

Ez így "normális" :) az enyémek is ilyenek!

(#36114) putyu10 válasza MasterMark (#36106) üzenetére


putyu10
aktív tag

NEM! Mert Különböző fesz. potenciálon vannak.

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#36115) sirfer válasza BBéci (#36107) üzenetére


sirfer
aktív tag

Béci, lehet ,hogy a gond a filmek kódolásával van. A sok, nem megfelelő "backup", ami a neten van, okozhat ilyen problémát.

[ Szerkesztve ]

(#36116) pr0bi válasza BBéci (#36051) üzenetére


pr0bi
senior tag

Létezik erre valami teszt szemléltető példákkal? Miben nyilvánul meg a jobb kép- hangminőség? PS3 is már a 4. generációnál tart. Gondolom alsó közép kategóriánál ennek sincs jelentősége mint millió más dolognak.

(#36117) BBéci válasza sirfer (#36115) üzenetére


BBéci
titán

Sok oka lehet, kivéve a lejátszó típushibáját, mivel egyedi esetről van szó. Senki más nem említett még hasonlót sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36118) Harsonás


Harsonás
tag

Valami tipp arra, hogy lehetne megoldani, hogy ahol most állnak a front hangfalaim a parketta nem vízszintes, és picit billeg a front sugárzó. Nem megoldható hogy máshová helyezem. Valami megoldást kellene találnom a stabilizálásra. Valami ötlet?

(#36119) Tamoo válasza Harsonás (#36118) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Vízszintmérő + tüskék megfelelő beállítása.

(#36120) Dorian válasza Harsonás (#36118) üzenetére


Dorian
félisten

A tüskék magassága a csavarmenettel állítható. 4 tüske esetén kicsit szívás, mire beállítod (3 lenne az ideális ehhez) de kis pöcsölés kérdése a dolog.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36121) MasterMark válasza putyu10 (#36114) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi. :R 4 pólusu speakon-nal csinálom akkor.

Switch Tax

(#36122) putyu10 válasza sirfer (#36115) üzenetére


putyu10
aktív tag

Belső satán nincs gond.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#36123) Dorian válasza BBéci (#36107) üzenetére


Dorian
félisten

Nna! Én pl. említettem ilyesmit korábban! Dune Smart D1-nél.

A nagy bitrátás filmeknél (pl. BD50) USB-ről mondjuk egy film alatt 1x vagy 2x "buffer kiürülés" miatt megakadt a lejátszás több másodpercre. Amióta a belső USB-s bővítőhöz tettem rendszermemóriának egy gyors pendrve-ot nem emlékszem, hogy megakadt volna, bár hozzáértők szerint semmi összefüggésnek nem kéne lennie.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36124) putyu10 válasza Dorian (#36123) üzenetére


putyu10
aktív tag

Nekem SD kártya van mem. bővítésnek, és lehet az a gyenge pont.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#36125) Dorian válasza putyu10 (#36124) üzenetére


Dorian
félisten

Korábban nekem is az volt. Szerintem ugyan maga az SD kártya lehet elegendően gyors, de a Dune SD kezelése nem az.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36126) TVMaci válasza TVMaci (#36096) üzenetére


TVMaci
tag

Meglepő, hogy ezt itt senki sem tudta. :DDD

"Speciális hangszóró, farostokkal erősített membrán." Tehát csak a farost.

(#36127) Sefter válasza TVMaci (#36126) üzenetére


Sefter
veterán

nem nekünk van zensorunk... :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#36128) TVMaci válasza Sefter (#36127) üzenetére


TVMaci
tag

Abszolút jogos. :D

(#36129) putyu10 válasza TVMaci (#36126) üzenetére


putyu10
aktív tag

Szerintem ezekben a kategóriákban ez már alap lehet. Az MX-ben szintén így van, inkább a rostok nagyságán múlik a láthatás.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#36130) Parson válasza Dorian (#36125) üzenetére


Parson
addikt

Hát ha Class 16-os SD kártya (minap láttam ilyet, de ha mégsincs ilyen, akkor sorry), akkor már lehet, hogy no problem... persze minden és mindig relativ... és ez itt a lényeg.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36131) gorbep válasza Gaben360 (#36112) üzenetére


gorbep
senior tag

Az áram alatt sincs az azt jelenti, hogy ki is húzod a konnektorból? Mert ha igen akkor nem földhurok, hanem szórt tér....... De csak nem laksz nagy transzformátor közelében! :Y

Én az antennát húznám ki, a kábelen tudnak csúnya dolgok jönni, a szomszéd selejtes TV-jéből, mértem már 200-300V is egyszer. Azóta mindenhol a koax-ra tett galvanikus leválasztóval kezdek, mert néha még ráz is. Mérd meg egy multiméterrel, nincs e feszültség a hálózati védőföld és a koax árnyékolása között....... A leválasztó pár ezer forint csak, és ha ez a gond, a képen is javítani fog......

Ha fogadnom kellene, arra tennék pénzt.... :U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#36132) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Az olyan mélynyomókat amin csak Line in L + R bemenet van hogy tudom az erősítő LFE kimenetére kötni Y kábel? Vagy anélkül az egyik , mondjuk a baloldali bemenetre?

(#36133) Tamoo válasza hitman77 (#36132) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Megnézed a manual-t, hogy írja-e hogy L vagy R használható LFE-ként, ha nincs erre utalás sehol akkor Y kábel.

(#36134) Gaben360 válasza gorbep (#36131) üzenetére


Gaben360
senior tag

Konnektorból nincs kihúzva,csak az elosztó lekapcsolva.
A modemhez is lehet ilyen kütyüt rakni?
A tv-hez a jövő héten érkezik.
A pc és a házimozi egy térben van,de nem egy konnektorból kapják az áramot.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#36135) gorbep válasza Gaben360 (#36134) üzenetére


gorbep
senior tag

Ha kihúzod abbahagyja?

Konnektorból nincs kihúzva,csak az elosztó lekapcsolva
A kikapcsolás nem segít, mert a földet nem bontja...... akkor mégis földhurok lesz......

A modemhez is lehet ilyen kütyüt rakni? Nem hogy lehet, kötelező, ha PC-ről mozizol, mert a PC 0-ja sajnos rajta van a hálózati védőföldön, de ha a leválasztót a TV-Modem elágazás elé teszed, akkor ha a TV-ddel nincs gond, egy leválasztó is elég lesz.

A pc és a házimozi egy térben van,de nem egy konnektorból kapják az áramot.
Ez t kellett volna első lépésben megszüntetni, mert a leggyakrabban ez okozza a földhurkot! :Y

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#36136) Gaben360 válasza gorbep (#36135) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nem pc-ről nézek filmet,csak egy térben vannak.
Ez a zúgás kevésbé aggaszt mint a sub durrogása,persze a zúgást-sistergést is szeretném megszüntetni.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#36137) Toobee válasza ginola (#36109) üzenetére


Toobee
veterán

Olcsó tápkábel.

https://barbieripnk.hu/

(#36138) gorbep válasza Gaben360 (#36136) üzenetére


gorbep
senior tag

Ha nincs összekötve a PC a TV-vel vagy az AVR-el, akkor nem érdekes.....

Ki és bekapcsoláskor nálam is durrog hangfal (nálam a sub speciel nem). Gyakori hogy a koppanásgátlót elhagyják, mert ront a hangminőségen, a koppanás, ha nem jár a sugárzó nagy mértékű kilengésével, nem csökkenti a sugárzó élettartamát.....

A film alatt nem zavar amikor egy robbanáskor nyugvó állapotvól majd kiesik a membrán? ;] Erre tervezték....

Ha meg nagyon zavar a koppanás, akkor ne kapcsold ki..... az én Heed Obelisk Pro-m meg az Ethosz DAC is mindig be vannak kapcsolva. ( A DAC kikapcsoláskor nagyobbat koppint mint az erősítő, bár itt ez a csatoló kondenzátorok miatt van) Legalább nem kell őket melegíteni...... :U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#36139) cekkk válasza Toobee (#36137) üzenetére


cekkk
veterán

Van már neki erősítője amibe ezt bele tudja dugni? ;]

(#36140) gyurczy válasza Toobee (#36137) üzenetére


gyurczy
őstag

Ezt kár szétbarmolni ám! Lesz ennél olcsóbb is szerintem.

Amúgy meg 300 Ft-os PC-s tápkábel és szerelhető IEC dugó kb ennyiért. Ha próbára kell, kb mindegy, nem?

(#36141) Vikthor


Vikthor
nagyúr

na megjöttek az RTi dobozok, de.... :W :O részleteket priviben megírom, csak egyszerűen nagyon elszomorító a dolog.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#36142) Sefter válasza Vikthor (#36141) üzenetére


Sefter
veterán

Írd csak be ide, had okuljunk...

Psn ID: sefter_hun

(#36143) Toobee válasza gyurczy (#36140) üzenetére


Toobee
veterán

Ezen mit kell szétbarmolni? Szerintem kevered az embereket.

(#36141) Vikthor: mindenkinek egyesével, vagy hogy lesz?

https://barbieripnk.hu/

(#36144) xtremetuning válasza Vikthor (#36141) üzenetére


xtremetuning
addikt

Sérülteket kaptál ??? Vagy mi a nyűg ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#36145) #09634560 válasza Vikthor (#36141) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mi tőrtént??
Ird be ide hátha segithet vki. Pl. gaben asztalos.
Mi bajod lehet?? Ha hibás akkor gari???

[ Szerkesztve ]

(#36146) Vikthor


Vikthor
nagyúr

írjam le ide? nem lesz bajom tőle?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#36147) xtremetuning válasza Vikthor (#36146) üzenetére


xtremetuning
addikt

Mi bajod lehetne ??? :Y

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#36148) gyurczy válasza Toobee (#36143) üzenetére


gyurczy
őstag

Ilyenre már simán volt példa.

Én még a földelés kikötésnél tartok, de most, hogy mondod valóban benéztem. Ismét. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36149) Gaben360


Gaben360
senior tag

Ha valakinek kellene állvány vagy bármi amerikai tölgyből,az most jelentkezzen,mert véges a készlet!
Lehet hogy egyszeri alkalom,hogy tudok szerezni.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#36150) Gaben360 válasza gorbep (#36138) üzenetére


Gaben360
senior tag

Miért ne számítana?
Eddig egy erősítővel sem volt ilyen,csak a naddal.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.