Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) Gaben360 válasza putyu10 (#36550) üzenetére


Gaben360
senior tag

Azt hogy kötöd rá,hova kötöd rá?
A médiaplayer sem földelt,és a tv sem,az eddigi erősítőimnek sem volt védőföldje,még az ax3-nak se,a többin meg nem volt IEC aljzat.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#36552) Toobee válasza Peetta14 (#36547) üzenetére


Toobee
veterán

Ezeket tudja egy 20e Ft-os médialejátszó is.

https://barbieripnk.hu/

(#36553) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Azt hiszem itt az ideje a következö jövevénynek.Várni akartam volna még, de egyre többet nézegetem a dolgokat, és talán a következö fizuból sikerülne kigazdálkodni.Persze itt hamar lelohasztanak, ha mégis rosszul gondolom.
PanaGT50 meg van.December óta használom, imádom, de fele lehetöséget sem használom ki ami rejlik benne.
Egy média/BD lejátszót szeretnék, hogy végre megtapasztaljam milyen is egy eredeti BD-t megnézni kadenciahelyesen.Van egy két dolog amit szeretnék a kütyütöl, ezeket felsorolom, illetve írok típusokat, amiket én nézegettem, kérlek titeket zsürizzetek, vagy javasoljatok mást!Kérdés mik a visszajelzések azokról amiket láttam, illetve ajánlottak-e?Továbbá nekem az is megfelel ha ketté bontom a dolgot.Lesz egy MP+BD lejátszó külön.(Csak hogy ne a minöség rovására menjen a spórolás)
Nem rég láttam itt egy 5 éves befejezett projektet...na valami hasonlót szeretnék én is összehozni idövel.Tehát a jövöbeli rendszerrel szemben vannak elvárásaim, ezeket szeretném szem elött tartani, hogy ne félúton kelljen azt mondani: "a pics@ba, egy HDMI hely még kellett volna!"
Ilyen a sztereó vagy akár 5.1, természetesen ahhoz már kell egy erösítö, játékkonzol, dedikált cd lejátszó.Számomra még sajnos mindig marha bonyolult ez a világ, szóval bocs hogy ennyit írok, de kell a segítség. :)
Szóval az elvárások a lejátszó(k)val szemben:
-BD lemez olvasó
-beépíthetö merevlemez
-Ethernet csatlakozás
-internetrádió (bár ez lehet hogy az erösítö dolga már)
-torrent kliens (erröl valaki felvilágosíthatna hogy hogyan müködik)
Amiket néztem:
HDi Dune Smart B1
HDI Dune BD Prime 3.0
HDI DUNE HD Max
Sajnos én elég kevés olyat atláltam ami játszik lemezt is illetve belsö HDD-s, torrent kliens-es.

Elöre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#36554) mp54 válasza Peetta14 (#36547) üzenetére


mp54
senior tag

Szeretnék egy erősítőre, és egy hangfalpárra beruházni. Kizárólag 2 db álló front hangfal jöhet szóba, a hely és egyéb adottságok miatt. A tér kb 35m2.
A felhasználás 80%ban zene, és 20%ban film.

Én is azt mondom, hogy hagyd a "szolgáltatásokat" és vegyél egy minél jobb sztereó rendszert, HASZNÁLTAN! (150 eFt már használható pénz...) Én is ezt tettem.
Mivel nem külső, hanem a tv belső média lejátszójával nézel filmet, elméletileg 4 lehetőséged van ennek hangját bevinni a sztereó erősítőbe (analóg jel kell neki):
-a tv fejhallgató csatlakozásán keresztül (legrosszabb minőség, nem javasolt)
-a tv RCA analóg audio kimenetén keresztül, HA VAN! (nekem van, ezt használom)
-ha nincs a fenti, akkor a tv 21 tűs csatlakozóját megcsapolva, bár vannak tv-k, melyek csak saját tunerjük hangját adják itt ki (Pana G30, ST50 kiad MINDEN hangot itt is)
-BBéci által javasolt: tv optikai kimenete - digitál-analóg átalakító (kb 10 eFt) - erősítő (analóg) bemenete (ez a legjobb hangminőség)
Erősítő+hangdoboz pár: nagy a kínálat a használt piacon...
Ja, és a PC-ről jövő zenét valahogy rá kell kötnöd az erősítőre....

[ Szerkesztve ]

(#36555) Peetta14 válasza Toobee (#36552) üzenetére


Peetta14
tag

Szia,
igen, egy médialejátszó tudja, meg az asztali gépem is, de hangot nem adnak ki magukból.
Ahhoz keresem a megoldást, hogy mind az asztali gépen tárolt zenék, mind a TV médialejátszóján lejátszott filmek megszólaljanak, nem high-end, de elfogadható szinten. Nézelődve vettem észre, hogy ma már beépítenek olyan funkciókat is, melyekkel kiváltják az asztali gépet. Minek indítsam be, ha egy pendrive-ról is lejátszatók a zenék közvetlenül az erősítőn? Illetve megszólaltathatóak a netrádiók is. De ahogy a válaszokból leszűrtem, nekem egy felszerelt HM erősítőre van szükségem, annak ellenőre is, hogy csak 2 hangfal lesz rákötve.
Leszűkítve a kérdést, milyen erősítőket ajánlotok, amik fellelhetőek a használt piacon (nem 2013-as kiadásúak), és kínálnak egy-két extra feature-t.

Köszönöm

(#36556) mp54 válasza Peetta14 (#36555) üzenetére


mp54
senior tag

Minek indítsam be, ha egy pendrive-ról is lejátszatók a zenék közvetlenül az erősítőn
Akkor se HM erősítőt vegyél (mert azon azonos pénzért sokkal rosszabbul szól majd a zene), hanem egy külső média lejátszót (az is lejátsza a zenét, valamint a filmeket is "jobban", mint a tv), és sztereó erősítőt! (hogy a zene minél szebben szóljon...)
A média lejátszó ad ki magából hangot, csak erősíteni kell....

[ Szerkesztve ]

(#36557) putyu10 válasza Gaben360 (#36551) üzenetére


putyu10
aktív tag

Vagy a hátlap csavarokra vagy a gyári pontokra pl. lemezjátszó bemenet. Pedig nekem csak Onkyonak van kihagyva a földelő tüskéje! Esetleg olyan audio kábel használata melyben nincs a árnyékolás mind két végén bekötve, és forgatni hogy jobb.

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#36558) kukulec


kukulec
őstag

hali,
előre sry, ha van külön sztereó erősítőknek topic, de nem láttam. előfordulhat, hogy még az év folyamán zenehallgatás céljából beszereznék egy sztereó rendszert kb. 25 négyzetméterre. ezért hónapok óta lelkesen olvasom a whathifi.com tesztjeit. az egyik kérdésem az, hogy szerintetek mennyire megbízható ez az oldal, másik, hogy van-e valakinek tapasztalata yamaha a-s500 / marantz pm6004 erősítőkkel? valószínűleg a számítógépre lenne rákötve a rendszer. ha rászánom magam, akkor vélhetően egy Monitor Audio Bronze BX2-vel lenne valamelyikük párosítva. előre is nagyon köszi!

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#36559) mp54 válasza kukulec (#36558) üzenetére


mp54
senior tag

HASZNÁLTAT!!!

(#36560) MasterMark válasza kukulec (#36558) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

Switch Tax

(#36561) BBéci válasza kukulec (#36558) üzenetére


BBéci
titán

Ha szórakozásból, időtöltésként olvasod annak a honlapnak a tesztjeit, az hagyján, de komolyan venni a bennük foglaltakat, súlyos hiba.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36562) kukulec válasza MasterMark (#36560) üzenetére


kukulec
őstag

köszi még egyszer, és bocsi az offért!

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#36563) Toobee válasza z123456789 (#36553) üzenetére


Toobee
veterán

Egy öt éves projektben, szerintem nincs fix elem. Öt év alatt, az itteni gárda cuccainak, legalább a fele cserélõdik.

(#36555) Peetta14: mp+dac+sztereó erõsítõ+dobozok.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#36564) Dorian válasza z123456789 (#36553) üzenetére


Dorian
félisten

Jobb ötletnek tartom külön médialejátszó és BD lejátszó vásárlását. Az optikai drive esélyesen jóval hamarabb beadja a kulcsot, ill. két készüléknél nem kényszerülsz kompromisszumra médialejátszó esetén. Hallomásból pedig annyi, hogy a Dune-kbe épített optika nem valami csúcsminőségű, ill. hangos.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36565) z123456789 válasza Toobee (#36563) üzenetére


z123456789
addikt

Na tessék!Mondtam én hogy gyerek vagyok én még itt. :D
Akkor azt ki is vehetjük a szövegböl.Ettöl függetlenül most egy olyan lejátszót szeretnék ami megfelel a kritériumoknak.

(#36564) Dorian
Ès akkor miket ajánlanál?Béci régebben egy ilyet linkelt nekem:
HDi Dune TV 301 HD
Ez mellé mondjuk milyen optikai lejátsz´t ajánlanál?
Illetve van ennek olyan megfelelöje, ami tud 3D-t?

[ Szerkesztve ]

(#36566) Oldfighter válasza mp54 (#36556) üzenetére


Oldfighter
senior tag

+1 :K

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#36567) Toobee válasza z123456789 (#36565) üzenetére


Toobee
veterán

B1, esetleg Base 3D, MED600. Ha hosszú távra lesz, akkor gondolni kell a HD hangokra. Pio 150 elég lehet a Panához.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#36568) BBéci válasza z123456789 (#36565) üzenetére


BBéci
titán

A 301 helyett inkább venném a 102-t. A 303D már 3D-s.

GT50 már megmutatja a BDP-150 és a 450 közti különbséget.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36569) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, egy elég érdekes problémával szembesültem.

Adott édesanyám Sencor SHC SP170 5.1es rendszere, amin van egy darab optikai bemenet.
Erre idáig a htpc volt rákötve és működött tökéletesen.
Nemrég anyu kitalálta, hogy milyen jó lenne, ha a hangszórókon szólna a tv is.
Na igen, csak hogy a tv-n egyetlen egy kimeneti lehetőség van, és az optikai.
Se jack, se semmi más. (lg 47ld750)

Beszereztem egy ilyet:

Egy optikai kábel a tv-ből, egy a htpc-ből és egy a hangfalakba.
Semmi.
Ha csak egy kimenetet kötök rá, akkor is semmi.
Ha nincs ez a cucc, akkor egyenként mind a két bemenet tökéletesen szól.

Kipróbáltam ezt az elosztót az én vsx-520-as erősítőmön, és ott viszont jól működött (igaz, csak egy kimenettel tudtam kipróbálni, mert a tv-hez nincs más forrás közel, de már azzal is szólt rendesen, miközben a másikon semmi).

Mi lehet a baj?
Érdemes beszereznem egy drágább splittert, vagy ezzel az olcsó rendszerrel felejtsem el teljesen?

Amúgy a sencornak az összes többi bemenete szabad, csak az optikai foglalt, viszont a tv-n meg csak optikai van (hdmi sajnos nincs rajta, így nem tudom a htpc-t azzal rákötni, tehát a gépnek mindenképpen az optikai bemenet kell).

Vagy láttam még ebayen toslink-koax átalakítót, esetleg az jó lehet ide (bár ahogy látom ennek meg külön táp igénye van)?
2 coax kihasználatlan koax bemenete van.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#36570) pomk válasza BBéci (#36546) üzenetére


pomk
őstag

Köszönöm!

(#36571) z123456789 válasza Toobee (#36567) üzenetére


z123456789
addikt

(#36567) Toobee
Erre gondoltál?De ebben nincs torrent kliens nem?
Ez pedig lenne a BD lejátszó?
Azt a medet nem találom magyar oldalakon.Kaphatok egy linket?

(#36568) BBéci
A 303D tetszik.Az mellé pedig akkor javasoltok egy BD lejátszót?
Ezt mondjuk?

Ès akkor mindem megvan a kritériumoknak.Ès a TV-m is mutatja amit kell?
Mások is osztják Dorian véleményét, hogy inkább külön vegyem a 2 dolgot?(Mondjuk nekem is szimpatikusabb :) )
Ìgy ca 150-böl megvan a lejátszás, 3d is akár mindegyikkel, torrent kliens, ethernet, HDD, rádió a Dune-vel.
Jól summáztam? :)

(#36572) Tamoo válasza Gaben360 (#36544) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha nem lennél ilyen bitang messze én elugranék érte kipróbálni. Viszont postázással nem akarok kínlódni. Ennyiért ajándék az a gép. (feltéve ha nem hibás ugye...)

(#36573) Toobee válasza z123456789 (#36571) üzenetére


Toobee
veterán

Nem is arra való. Maximum nagyon komoly kompromisszumokkal. Mede8er 600.

https://barbieripnk.hu/

(#36574) z123456789 válasza Toobee (#36573) üzenetére


z123456789
addikt

Ebben meg nincs HDD. :)

(#36575) Toobee válasza z123456789 (#36574) üzenetére


Toobee
veterán

Akkor az MED1000. De inkább a Dune irányába nézelõdnék.

https://barbieripnk.hu/

(#36576) Gaben360 válasza Tamoo (#36572) üzenetére


Gaben360
senior tag

Az eladó állítása szerint hibátlan,és akitől ő vette aszerint is,mivel 100%-os állapotban volt meghírdetve.
Akitől Én vettem,talán egy hétig használta.
Szerintem nálam a hálózattal van valami gebasz,de most nincs"kedvem"bevizsgáltatni.Szólni szól rendesen,azzal nincs gond,csak ez a durrogás a subbal ami nekem nem fekszik.
Ha pesti vagy,oda el tudom juttatni díjmentesen,ha el tudsz menni reggel soroksárra.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#36577) Toobee válasza Gaben360 (#36576) üzenetére


Toobee
veterán

Nálam ki tudjuk próbálni, ha érdekel. A XX. kerület nincs messze.

https://barbieripnk.hu/

(#36578) Gaben360 válasza Toobee (#36577) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nem Én megyek,hanem egy jóbarátom,és neki nincs ideje erre,csak arra hogy átadja valakinek,mert időhöz van kötve.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#36579) z123456789 válasza Toobee (#36575) üzenetére


z123456789
addikt

Az rohadt csúnya.Maradjunk a nem UFO kinézetü dolgoknál.A szögletes jobban tetszik. :)
Hdi Dune 303D.Akkor nem?
Toobee?
Dorian?
Béci?

Meg hozzá a pio 450.

Gondolom a pio nem jó zenére igaz? :D :D

[ Szerkesztve ]

(#36580) Tamoo válasza Gaben360 (#36576) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Á, nem fővárosi vagyok, úgy túl egyszerű lenne. Nem hajtok most erősítőre, egy időre összeállt a rendszerem, csak kíváncsiságból néztem volna meg mit tud az a "szörny". :) De tényleg tárgytalan a dolog. Én nem mondanék le róla a helyedben, bár pontosan tudom milyen ez a sz@rakodás, el tudja venni az ember kedvét.... én is ezért passzoltam el a sztereómat, nem pedig a hangja miatt.

(#36581) Gaben360 válasza Tamoo (#36580) üzenetére


Gaben360
senior tag

Ez csak egy felajánlás volt,még ha nem is gondoltad komolyan. :DDD
Mi volt a stereo vasaddal?
Én abban is benne lennék,ha valakivel cserélnék mondjuk 1-2 hétre valami vasat!
Így tesztelhetné az esetlegesen cserélni vágyó kolléga.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#36582) Parson válasza Toobee (#36567) üzenetére


Parson
addikt

Pedig pofás kis jószág az a 301-es... de ha tényleg nem tudja a HD hangokat... :(((

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36583) Tamoo válasza Gaben360 (#36581) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Valami ördögtől való dolog miatt gyakran "szaggatott a hang" a beépített DAC-jával. Forrás vagy hálózat felől érkező "zavar" az még számomra most is rejtély.... de valamire érzékeny volt. Kétszer járt Hivoxnál, mindig sikerült benne rendellenességet találni, de a probléma nálam utána sem oldódott meg. Jelenleg Patice fórumtársnál van, elméletileg Ő több sikerrel használja mint én.

[ Szerkesztve ]

(#36584) Gaben360 válasza Tamoo (#36583) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nálam ilyen nincs,csak a sub durrogás,de hogy mitől,ez rejtély.
Valami hálózati gond lesz,vagy földelési,vagy földhurok,vagy szór tér....vagy ki tudja mi. :DDD

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#36585) Afterdark


Afterdark
csendes tag

Üdv!

Az őstagok,fanatikus tagos segítségét kérem. Kinéztem ezt az erősítőt.

Egy belépő szintű rendszerbe szánom, 18 négyzetméteres nappaliba. Nagyon ódon már a technika, vagy megéri rá beruházni egy huszasért?

afterdark felhasználónak 8 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Aki nem káromkodik vezetés közben, az nem is figyel az útra...

(#36586) Toobee válasza Afterdark (#36585) üzenetére


Toobee
veterán

BBéci, Tamoo, Dorian és a többiek! Ti most ne válaszoljatok :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#36587) gyurczy válasza Afterdark (#36585) üzenetére


gyurczy
őstag

Nekem volt ilyen cuccom, mozira simán elvoltunk vele, persze nagy követelményeket nem is támasztottunk vele szemben.

20-ért váltam meg tőle nem is olyan régen.

[ Szerkesztve ]

(#36588) MasterMark válasza Afterdark (#36585) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem ilyenem van, szerintem jó. :D

Switch Tax

(#36589) Afterdark válasza Toobee (#36586) üzenetére


Afterdark
csendes tag

Nyilván csak vicc volt hogy kinek szól a kérdés, csak minden megrohannak a nethuszárok másfél óra tapasztalattal. :D :D

afterdark felhasználónak 8 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Aki nem káromkodik vezetés közben, az nem is figyel az útra...

(#36590) gyurczy válasza MasterMark (#36588) üzenetére


gyurczy
őstag

Örülök, hogy ez a véleményed róla! ;)

(#36591) FefeeX


FefeeX
veterán

Nos, az Inacoustic kábelek megkapták a banándugókat, így már nem vágja le az erősítőt, valószínű valami hozzáért valami máshoz (oldalról bedugdosni amúgy sem volt egyszerű azt a vastag kábelt :) )
Eljutottam a következő beállítási szinthez, mennyire jó a Pioneer 922-es önállóan bekonfigurálja lehetősége... Pl ami equalizert beállított az szörnyűséges volt, a mélyek nem szóltak, az egész olyan gumizene jellegű lett... Ezt kiállítottam. Viszont van ugye nekem itt a vágás lehetősége (nem tudom, ez csak mozinál számít-e vagy zenénél is, ami 2.0-án szól) - ez alapvetően 80Hz-re van beállítva, de ezzel kapcsolatban is olvasni lehet mindent...
Szóval
-érdemes-e equalizerelni, vagy jó az ahogy van?
-frekvencia vágást átállítgatni
-egyéb beállítás ami nem jutott még eszembe (MCACC-nek hívják a mikrofonos hangolást, az megvolt, kicsit felülbíráltam, mivel nagy hangszórónak ismerte fel a centert és a hátsókat is; a távolságot egyébként nagyjából jól lőtte be)

(#36592) BBéci válasza FefeeX (#36591) üzenetére


BBéci
titán

AZ MCACC a legjobban eltalált automatikus önbeállító rendszer. Ez nem jelenti azt, hogy tévedhetetlen, de tapasztalatom szerint remekül végzi a dolgát. Ezért feltételezem, az ízléseddel, a megszokásoddal van baj, nem vagy hozzászokva a lineáris hangképhez, frekvenciamenethez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36593) MasterMark válasza gyurczy (#36590) üzenetére


MasterMark
titán

Már csak normális hangfalak kellenének. :D

Most azt a Canton FR1-et néztem ki, amit Tamoo hirdet. Ha kell biciklivel megyek el érte... :DDD

Switch Tax

(#36594) Tamoo válasza MasterMark (#36593) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem tudom milyen zenét hallgatsz, de egyébként azért az a doboz nem mindenhez jó. :N
De amihez jó, ott alázza a Concept6-ot. :D

(#36595) MasterMark válasza Tamoo (#36594) üzenetére


MasterMark
titán

Hát elsősorban olyat amit szimfonikus zenekar ad elő.
Miért egyébként mihez jó?

Switch Tax

(#36596) Tamoo válasza MasterMark (#36595) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azt könnyebben be tudom határolni, hogy mihez nem: Elektronikus zenékhez. :)

(#36597) dunkel


dunkel
őstag

Élménybeszámoló következik. Konyhanyelven, mert olyan szavakat, hogy levegős stb. még nem tudok értelmezni.

Vasárnap ellátogattam bajnokpityuhoz, mert rendes voltam :B
Rendes volt Ő is, tartott nekem egy kis bemutatót, amit ezúton is köszönök; számos élménnyel lettem gazdagabb. Nála tényleg lehet láncról beszélni, mert nagyon egyben van a rendszere. 3-4 méter széles színpad aminek ráadásul mélysége is van: ilyet még nem hallottam. Olyan részletek jöttek elő ismert zenékben amiket eddig nem tudtam, hogy ott vannak. Azt is megtapasztaltam mennyire megváltozik a hang mire bemelegszik a cucc. Egy élmény volt.

Hazafelé a budaörsi MM felé vettem az irányt, kíváncsi voltam ott mit lehet hallani. Elsősorban a Dalik érdekeltek: Concept, Zensor, Lektor. Jól meg van csinálva ott a technika: kihagyás nélkül tudta a srác kapcsolgatni az erősítőket és hangfalakat oda-vissza ugyanarról a forrásról. Minden erősítő sztereó pure direct módban ment.

Kezdeném a fórum "üdvöskéjével" Pio 922: nem szólt jól a Dalikkal, élettelen, digitális? volt a hangja.
Marantz 5 vagy 6-os széria, (erre nem emlékszem) szintén nem tetszett. Egy fokkal jobb volt a Pionál, de nem volt olyan jó mint a Denonok.
Denon 2113 ezzel már jól szólt, de legjobban a 2312-vel a kínálatból. Ha vennék, ezek közül választanék.
Próbaképp bekötöttük a HK 265-öt, ő is tetszett, keményebb, nyomulósabb volt - mozira elég ütős lehet. Ezzel szemben a HK 270 (vagy 170?) silány volt.
A Dalik mellé meghallgattam még a Heco Victa 501 és talán 701 hangfalakat, az árukhoz képest jól szóltak a Denonokkal, de még inkább a HK-val. 80 és 100-ért mentek, aki újban gondolkodik azt mondom meg kell hallgatni.

A 3 Dali közül megkérdőjelezhetetlen fölénnyel a Lektort találtam a győztesnek, neki volt a leglineárisabb a hangja. A Concept mélyei nem igazán tetszettek, a Zensor meg a magasakat hangsúlyozta. Ha mellé rakjuk, hogy most majdnem ugyanannyiba adják a Lektort mint a Zensort (230 a pár 300 helyett) még inkább őt választanám.

És itthon is sikerült végre bekötni a Concept 2-ket és örülök. Sajnos eléggé a falon vannak ezért nem felhőtlen az élmény, de ezt igyekszem lenyelni és megszeretni. Ha 1-2 hónap múlva is ilyen lelkes leszek talán veszek majd 2 állványt és zenehallgatásra jobb helyre teszem őket. Viszont elhúztam a kanapét a faltól és hirtelen megjöttek a háttérsugárzók, megjött a mozis térhatás. Az biztos, hogy a következő lakás nappalijának el- és berendezése már más szempontok szerint fog történni.

[ Szerkesztve ]

(#36598) nuke7 válasza Gaben360 (#36584) üzenetére


nuke7
veterán

Én szívesen cserélnek veled kicsit egy Yamaha rx-v1600am van. Érdekelne..? :U
Mondjuk semennyire nem vagyok mobil :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#36599) MasterMark válasza Tamoo (#36596) üzenetére


MasterMark
titán

Az nem gond. :)

Switch Tax

(#36600) bajnokpityu válasza dunkel (#36597) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Köszönöm, hogy elhozad az állványt! Még nem volt időm "meghallgatni".
Sajnos, a legutolsó USB kábel magával hozta, hogy sajnos már kihallani,ahogy belemegszik. Eddig nem vettem észre. Ennyire élesen. Elég szarul is élem meg...

És tessék elmenni valóban komoly láncok elé is. Ez egy machbox, amíg mások autókáznak.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.