Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) tipcsibacsi válasza MasterMark (#36900) üzenetére


tipcsibacsi
tag

A szemben lévő fal ugye rövidebb az ajtó miatt.
És akkor a kanapé hova? Vagy a szekrényt építsem a kanapé köré?

(#36902) Deadzone41 válasza tipcsibacsi (#36899) üzenetére


Deadzone41
őstag

rajzoltam egy "ideális" elrendezést, nem tudom megoldható-e, mert a kanapé amit rajzoltál, az batár nagy.
a két front és az "sweet point" van rajt karikázva.

[ Szerkesztve ]

(#36903) tipcsibacsi válasza Deadzone41 (#36902) üzenetére


tipcsibacsi
tag

Sajnos a kanapé adott olyan formában, hogy erről tv-zik a család 4 tagja.Direkt lett ilyen nagy, hogy kényelmesen elférjünk rajta fekve is tv-zni.
Ideálisnak ideális csak éppen kivitelezhetetlen és egyébként a hátsó surraundoknak se lenne helye.

(#36904) Sygnus


Sygnus
tag

Sziasztok !

A gondom a következő:
Adott egy pc -s Creative 5.1 és egy Lg led tv amit össze szeretnék kötni.

A tv -n van kimenetként:
-digital audio
-fejhalgató
-scart

Az 5.1-en van egy jack bemenetű aux illetve van a 3 jack ami ugye a pc-ből jön, ezek el vannak osztva, tehát ide még 3 jacket be tudok dugni.

Gondoltam:
1, digital audio to jack kábellel összekötni de ez gondolom nem fog 5.1ben szólni
2, fejhalgató jack - jack kábellel, de ez sem lesz 5.1
3, scart to rca - rca to jack kábellel összekötni, ez nem tudom mit eredményezne.

Megoldható ez valahogy? Kinek mi a véleménye?

(#36905) Ed Parker válasza Sygnus (#36904) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem erre egy pc-s topikban jobban tudnának válaszolni.

(#36906) Tamoo válasza Sygnus (#36904) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

1. kap egy év hülyesége jelölést
2. sztereót kapsz
3. sztereót kapsz

A tv-n nincs 5.1 analóg kimenet. Ezeket a pc-s szetteket nem tv-hez találták ki, hanem gép mellé csipogónak. Én nem ajánlanám, hogy tv-re kösd, nem sok értelmét látom.

Mivel itt minőségről úgysem beszélhetünk: [link]

[ Szerkesztve ]

(#36907) Harsonás válasza Sygnus (#36904) üzenetére


Harsonás
tag

Megoldani megoldható, de az 5.1 nem fog összejönni. Scarton is csak a sztereó hang nyerhető ki.

(#36908) Fail3D!


Fail3D!
addikt

akkor en is beallok a hulyesegek soraba:) a upc dobozomon van digitalis coax ki menet, elemtileg ha radugom az erositore akkor lekepzeleheto, hogy kapnek hangot az aktualis tv musorrol? illetve vannak hd adasok amiket 5.1 ben adnak le?

(#36909) Warter válasza tipcsibacsi (#36899) üzenetére


Warter
őstag

B megoldásként, bár nem biztos, hogy sokkal jobb ötlet, de majd lehurrognak a kollégák. Vannak falra szerelhető tartók, igaz inkább a hátsókat tesznek rá, de még az is szerintem jobb megoláds, mint a szekrényre tenni a frontokat.

(#36910) #09634560 válasza Fail3D! (#36908) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen kaphatsz, ha az erősitő coaxial in-be dugod és a boxon a digit.kimenet beálitása bitstream (vagy passtrough, RAW). és neked így megoldott.
5.1-miatt a szolgáltatóval beszélj, mert emlékeim szernt pár doboz nem tudja, de van egy jobb ötletem: kérj tólük csak kártyát conax-olvasóval, hanyagold a beltérit és akkor tuti lesz az 5.1 az ezt tudó müsoroktól.

[ Szerkesztve ]

(#36911) #09634560 válasza Sygnus (#36904) üzenetére


#09634560
törölt tag

Egy lehetséges megoldás van: venni kell egy optikai-analóg átalakitót ( csak illusztráció,keress magadtól valamilyent) és azzal kötni össze a két készüléket.

(#36912) tipcsibacsi válasza Warter (#36909) üzenetére


tipcsibacsi
tag

Mondjuk nem teljesen értem, hogy miért jobb pl egy laminált padlóra tenni a frontokat állványra ami ráadásul alulról 0.5 cm vastag szigetelővel és lépéskopogás csillapítóval van ellátva mint ha egy 38 cm magas stabil kis szekrényre tenném amire esetleg fölülre kerülne egy gránitlap és rá a rövidebb lábú állvány és rá a hangfal.

(#36913) Dorian válasza tipcsibacsi (#36912) üzenetére


Dorian
félisten

Mert ha egy szekrénynek adja át a rezgéseket - és állvány, tüske, gránitlap, akkor is ad át - ami kvázi hangdobozként működik, az teljesen más, mitha egy sík felületre.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36914) putyu10


putyu10
aktív tag

Tudom már kérdeztem de még nem volt gyári subom "remélem jól csinálom hogy a lfe bemenetet és 85Hz vágást használok."

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#36915) Deadzone41 válasza tipcsibacsi (#36912) üzenetére


Deadzone41
őstag

főleg azért, mert ha a szekrényre teszed őket, valszeg nem lesznek elég távol a hátsó faltól.

Warter: :N

(#36916) Fail3D! válasza #09634560 (#36910) üzenetére


Fail3D!
addikt

csak tamogatja akkor, ennel 1 doboz volt jobb tavaly. Mar csak a upc beallitas foghat ki rajtam...:)

(#36917) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

Sziasztok.
A következő problémám akadt vásároltam egy Clatronic dvd 534 HC házimozit. Az eladó szerint tökéletesen működő volt,azonban amint ideért különös hiba folytán, bekapcsolom és világít a piros led rajta , gondolom ez jelzi h áram alatt van, de innentől kezdve meghalt, nem reagál sem a távirányítóra sem más gombra. Tapasztalt már valaki ehhez fogható hibát esetleg, vagy tud rá valaki megoldást?
Előre is köszönöm!

(#36918) Gaben360 válasza sesomaru1989 (#36917) üzenetére


Gaben360
senior tag

Add vissza neki! :DDD

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#36919) Harsonás válasza sesomaru1989 (#36917) üzenetére


Harsonás
tag

Ezért nem veszünk használt cuccot kipróbálás nélkül.

(#36920) sesomaru1989 válasza Gaben360 (#36918) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

A pénzt visszaküldte azzal nincs baj , :) , csak ha már itt van meg nálam maradt akkor ha egyszerű hibája van, hátha megérné megcsinálni...

(#36921) Harsonás válasza sesomaru1989 (#36920) üzenetére


Harsonás
tag

Milyen rendes egy eladó. :C

(#36922) sesomaru1989 válasza Harsonás (#36921) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

:K
Fogalmazhatunk így is...... :DDD
De a lényeg hogy a hiba okára kéne rájönni :W

(#36923) Gaben360 válasza sesomaru1989 (#36922) üzenetére


Gaben360
senior tag

Szerintm nem éri meg foglalkozni vele,lehet többe kerülne a leves mint a hús.
Már ha egyáltalán javítható a dolog.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#36924) tipcsibacsi válasza Deadzone41 (#36915) üzenetére


tipcsibacsi
tag

Akkor ez esetleg kompromisszumos megoldás lehetne?

A hangfalak állványokon és 40-40 cm re a szekrényektől a faltól pedig filmnézés közben kihúznám a faltól is 50 cm-re.
Természetesen a hátsó falat a hangfal mögött leszigetelném hangelnyelő szivaccsal és a szekrény hangfal felöli oldalát szintúgy.A színessel jelölt rész.

????

(#36925) Sygnus


Sygnus
tag

Értem, köszönöm a válaszokat, akkor nem szenvedek vele....

(#36926) tjojo


tjojo
tag

A Focal Sw 800v-nek alternatívája lehet egy Velodyne Spl-800R?
Úgy látom várhatok a végtelenségig (ahogy a centernél is), akkor se lesz eladó használt.

(#36927) Dorian válasza tipcsibacsi (#36924) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem jó lesz. Legfontosabb, hogy a hangfalakat állványostól kihúzd a szekrény elé zenehallgatáskor / filmnézéskor.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36928) tipcsibacsi válasza Dorian (#36927) üzenetére


tipcsibacsi
tag

Lehet erre valami olyan megoldás, hogy gumigörgőket szerelek az állvány talpára? Vagy mindenképp tüskéken kell, hogy álljanak.

(#36929) Dorian válasza tipcsibacsi (#36928) üzenetére


Dorian
félisten

Nem állhat tüskéken, ha kihúzni - betolni akarod. Olyan görgőket vegyél, ami fixálható

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36930) tipcsibacsi válasza Dorian (#36929) üzenetére


tipcsibacsi
tag

Vannak olyan gumigörgők amik fixálhatóak, akkor azok jók lesznek?Illetve lesz olyan jó mint ha tüskéken állna?
Másik, és ha már néha közelebb is lesz a falhoz akkor mindenféleképp fontos lenne első basszreflexes hangfalakat venni vagy ez lényegtelen.A DALI LEKTOR 3 van kinézve vagy az ELAC BS 63.2, az elac jobban tetszene de az hátsó basszreflexes, gond lehet?

(#36931) BBéci válasza tipcsibacsi (#36930) üzenetére


BBéci
titán

Miért nem állódobozokat veszel?

Az ablakok elé tenném a tévét, nálam is pontosan olyan a felállás és mögöttem, mellettem van U alakban könyvespolc, alul ajtókkal, kvázi szekrénnyel.

(#36914) putyu10
Miért éppen 85 Hz és nem 80?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36932) Ed Parker válasza tjojo (#36926) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mi a baj azzal a sub-bal?

Azthittem cserélnéd, egy velodyne-re.

[ Szerkesztve ]

(#36933) tjojo válasza Ed Parker (#36932) üzenetére


tjojo
tag

Baj? Nem értem mire gondolsz?

(#36934) tipcsibacsi válasza BBéci (#36931) üzenetére


tipcsibacsi
tag

De hol legyen a kanapé?
Állódobozok esetén is érvényes lehet, hogy filmnézéskor kihúzom úgy, hogy gumigörgőket szerelek alá vagy álló dobozoknál nem is kell semmi alá max valani ragasztható folckorongok?

(#36935) tipcsibacsi válasza BBéci (#36931) üzenetére


tipcsibacsi
tag

Az álló hangfalak ugyanolyan hangszórókkal és teljesítménnyel jobb akusztikai tulajdonsággal rendelkeznek mint az ugyanolyan állványos?

(#36936) Dorian válasza tipcsibacsi (#36934) üzenetére


Dorian
félisten

Gumigörgők elvileg nem lesznek olyan jók, mint a tüskék, kérdés, hogy gyakorlatban meghallasz-e ebből bármit. De mindegy is, mert tüskéken nem lehet húzkodni.

Álló dobozaim tüskéken, alatta gránitlapon állnak, amiket a parkettától vékony filckorongok választanak el. Most még a tetejükre is kaptak gránitot súlynak, így atom stabil, szinte mozdíthatatlan, de lassan odébb lehet tolni a parkettán. Ez is egy megoldás. A te esetedben csak első reflexest vennék, mögötte mégiscsak egy doboz van.

"Az álló hangfalak ugyanolyan hangszórókkal és teljesítménnyel jobb akusztikai tulajdonsággal rendelkeznek mint az ugyanolyan állványos?"

Nem. Leegyszerősítve és nem feltétlenül, de mélybe jobban lemennek, testesebb hangjuk van, de valamivel gyengébb a színpadkép.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36937) tipcsibacsi válasza Dorian (#36936) üzenetére


tipcsibacsi
tag

Ha hangban jobb akkor úgy gondolnám, hogy tüske gránitlap filckorong ami tapasztalatom szerint jól és könnyen csúsztatható a laminált padlón.

Akkor ha jól értem akkor az állványos hagfal jobb szinpadképileg viszont az álló mélyebb és dinamikusabb.
Állványos és szub együtt viszont jobb lehet akkor?
Ugyanis új árát nézve egy álló doboz több hangszóróval drágább viszont majdnem kijön belőle egy pár állványos plusz egy szub.
Folyamatosan úgy is 5.1 lenne kiépítve.

(#36938) ginola válasza tipcsibacsi (#36937) üzenetére


ginola
addikt

Szia

Megkérdezhetem a mélynyomót hova fogod tenni?

(#36939) tipcsibacsi válasza ginola (#36938) üzenetére


tipcsibacsi
tag

Hát úgy gondoltam, hogy baloldalra szélre a szekrény elé a földre.
Mondjuk ott még nem járok.
Baloldalt kékkel jelölve.

(#36940) tjojo válasza Ed Parker (#36932) üzenetére


tjojo
tag

Hát ha már meglenne a Focal szub nem gondolkodnék a cserén.
Ez a Velo most bukkant fel 155 ezres irányáron, Focal meg ki tudja mikor lesz eladó (ha lesz egyáltalán).
Árcédula alapján egy ligában focizhatnak.

(#36941) Ed Parker válasza tjojo (#36940) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ajj,összekevertelek asszem Nuke-kal,neki van akkor.
De ha jól emlékszem neked is van 806-od ugye?

(#36942) putyu10 válasza BBéci (#36931) üzenetére


putyu10
aktív tag

Csak kb. értéket mondtam. Poti skála sacc.

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#36943) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Akit érint (Popcorn Hour 100-as, 200-as, 300-as széria tulajai): találtam egy működő alkalmazást iOS-re, amivel helyettesíthető az NMJ Navigator, ha már a Syabas volt olyan kedves és a korábbi készülékeket nem támogatja a nagyszerű segédprogramjában. Szóval az alkalmazás az NMT Remote névre hallgat és 1,79 euróért megvehető az AppStore-ban. Az A210-re magára semmit nem telepítettem (a 100-as szériára talán fel kell tolni valamit, a 200-as és 300-as modellekre nem) és gyönyörűen látszik a Popi belső HDD-jének könyvtárszerkezete és elindíthatóak a zenék/videók/fényképek, stb. Zenehallgatáshoz nagyon jól jön, hogy nem kell a TV-t bekapcsolni, de vezérelhető a lejátszás, navigálhatók a mappák "vako

Get Moded!

(#36944) neszmely


neszmely
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni ha van egy 8 ohm os hangfalam arra rá lehet kötni 4 ohm os erősítőt? És olyankor feleződik a kimenő teljesítmény? Köszi előre is! :R

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_5/hsz_20702-20702.html

(#36945) Harsonás válasza neszmely (#36944) üzenetére


Harsonás
tag

A kérdésedben benne van a válasz :)

(#36946) Sefter válasza Ed Parker (#36941) üzenetére


Sefter
veterán

Már neki sincs. Nem sokkal, de lecsúsztam róla...azt hiszem 700-asra cserélte.

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#36947) Ed Parker válasza Sefter (#36946) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Valaki itt megvette Tonyo 806-osait,csak már nem emlékszem ki?

(#36948) Sefter válasza Ed Parker (#36947) üzenetére


Sefter
veterán

Azt nem tudom, de én Nuke-ról beszéltem..neki már nincs meg a "csoda sub" elcserélte egy kisebbre...

Psn ID: sefter_hun

(#36949) Ed Parker válasza Sefter (#36948) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ja hogy azt?

Nekem egy pici sub-om van es nem is tervezem cseréjét ide a panelbe.
Amit tud ide elég,majd ha családi házba költözünk es a gyermek picit nagyobb lesz,veszek komolyabbat ;]

Tjojo: akkor mégis csak jól emlékeztem erre :D

Hogy tetszik a 826?
Szimpla vagy W-s?

[ Szerkesztve ]

(#36950) tjojo válasza Ed Parker (#36947) üzenetére


tjojo
tag

Én lennék az. :DDD Azóta már gyarapodott a család a 826-okkal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.