Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167751) #09634560 válasza #09634560 (#167749) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez kimaradt:
magyarázat: a Klipsch hangfalainál az elsőre megnyerő hang hosszú távon fárasztó volt számomra.

(#167752) VoidXs válasza gofry (#167750) üzenetére


VoidXs
nagyúr

1) Nyilván élvezem, szeretek tanulni. Nem üt ki semmilyen más szórakozást, én például sokszor egy bénább film vagy sorozatok közben szoktam edzeni, ahol nem annyira az a lényeg, hogy elragadjon, így több idő marad másra. Nem mondtam, hogy nem lehet mindent mérni. Szívesen megosztom veled a pár napja írt, pontosan 100 oldalas, végtelen akadémiai forrással alátámasztott folyamatszabályozásról és rendszerelméletről szóló írásomat, ami bizonyítja, hogy nincs olyan, amit ne tudnál mérni, sőt, egy mérés leír minden tulajdonságot. Nyilván van szubjektív rész, de az más. Ami nem létezik, abból a szubjektív részt placebónak hívják.
2) Stalkolsz, mi? :P Mindkét posztot vittem az audio iparban (sw dev, hw teszt), konzumer, pro, és autós ágban is, belépőtől high-endig. Februárban a kettő keverékében kezdek. Tanulok hw devnek is, de egy másodlagosan vitt egészségügyi mérnök képzés ennek csak egy részét teszi ki.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#167753) kezo0 válasza #09634560 (#167749) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem ez az Onkyo-s link nem működik. Pedig érdekelne.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#167754) gofry válasza VoidXs (#167752) üzenetére


gofry
senior tag

Stalk: nope :) csak sok fejlesztovel dolgozom napi szinten :), es probaltam belehelyezni magad a gondolatmenetedbe.

(#167755) VoidXs válasza kezo0 (#167753) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A másik topikban működik. Itt csak egy blank.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#167756) Hohocali válasza VoidXs (#167746) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Akkor is befolyásolja. Meg akkor is, ha 100km-re áll. Ha elvégzed a megfelelő fizikai képletekkel a számolásokat, és nem kerekítesz, vagyis hagyod a tizedes jegyeket a végtelenbe "nyúlni", akkor a kapott érték nagyobb lesz, mint 0. Ha már precíz mérnökök vagyunk... :K

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#167757) #09634560 válasza kezo0 (#167753) üzenetére


#09634560
törölt tag

Elnézést mindenkitől: [link]

(#167758) VoidXs válasza Hohocali (#167756) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Biztos ismered azt a mérnöki poént, hogy pi=3. Minden különbséget leírunk, csak nem végtelen tizedesjegyig. Ha van sok nulla, tudományos notációt használunk. Viszont ha az eredmény konkrétan 0, vagy bizonyított hibahatáron belül van, nem tudunk mit csinálni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#167759) SPEA válasza BBéci (#167738) üzenetére


SPEA
aktív tag

Én tisztelem a hallásod és a tapasztalatod (mint ahogy még jó pár embernek itt a fórumon), nagyon sok dologra nyitott vagyok, de két dolog kapcsán sajnos nem lehet engem meggyőzni. És ezek pont az optikai és a réz patch kábelek. A megannyi szakmai aspektustól eltekintve.. fogunk egy 300.000 Forint értékűnek titulált 75 centis patch kábelt amire rányomják az amúgy is aranyozott érintkezőjű csatlakozót, bedugjuk fél-, egymilliós eszközünk 2 euró centes aljzatába... pláne ha valaki a másik szobában található nas-ról zenél. Annak a 2 centes csatlakozójával, mellé a falban található 50Ft/m cat6 UTP kábelen keresztül jön a muzsika.

(#167760) VoidXs válasza SPEA (#167759) üzenetére


VoidXs
nagyúr

És akkor még csak a legkisebb buktatójáról beszélsz. Nemrég olyat láttam valamelyik fórumon, hogy kimeredt a szemem: azt mondták, hogy attól lesz jobb a hang, ha több switch-et kötsz egymásba, a fotón 4 volt. Legalább jól keresett a D-Link. Nyilván elöl-hátul drága kábel, köztük az ajándékba adott darabok. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#167761) SPEA válasza VoidXs (#167760) üzenetére


SPEA
aktív tag

:C Az!
Na nekik kell az aranyozott csatlakozós, hidegen húzott ródium bevonatos és kristálysimított 113 x 0.02es rézharisnya árnyékolású optikai kábel.

[ Szerkesztve ]

(#167762) Hohocali válasza Quetz (#167671) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Lecsekkoltam én is, és nálam nincs különbség. 2016-ban vettem.

Sens Factor =-.3515dB, SERNO: xxxxxxx
"Auto-generated 90-degree calibration file for use with nanoAVR DL"

Sens Factor =-.3515dB, SERNO: xxxxxxx
"Auto-generated 90-degree calibration file"

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#167763) kezo0 válasza #09634560 (#167757) üzenetére


kezo0
addikt

Köszi, ez már jó.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#167764) Gabi 8906 válasza #09634560 (#167749) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Akkor elmegyek majd meghallgatni, ha lehet. Holnap írok az eladónak. :)
Köszönöm mindenkitől a tippeket. :R

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#167765) alphamooncam válasza VoidXs (#167760) üzenetére


alphamooncam
őstag

Digitális kábel ügyben, meg csak úgy...

Egyes mérnök és informatikus urak olvasatomban azt állítják, hogy megismertük a megismerhetőt, megmértük a megmérhetőt. Pont.

Azt gondolom bölcs ember ilyet nem tesz!

A tudást tisztelem !

De a fenhéjjázó, a tudás biztos birtokában, kegyelmi állapotban mást lenéző embereket nehezen viselem.

Hifizés. Legutolsó fejes találkozóra többek között, egy jónak mondott nem a leggyengébb kategóriájú coax kábellel érkeztem. (Supra Trico)

Itt egy más anyagú, szerkezetű és magasabb árkategóriájú coax kábellel cseréltem ki. ( Mundorf arany-ezüst DIY szalagkábel )

Meghallgatásuk, összehasonlításuk során nem volt kérdés, hogy van-e különbség a kettő között, és hogy melyik tetszik jobban.

Hiszem, hogy 10-ből 10 alkalommal felismerném éppen melyik szól, annyira markáns volt a különbség.

Vannak dolgok, amik megbízhatóan megjósolhatóak, hogy bekövetkeznek, ilyen például, hogy a nappal után éjszaka következik, de a szórakoztatóelektronikai világ az nem ez a kategória.

Szóval a tévedhetetlenség utópiáját én még mindíg meghagynám az isteneknek...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#167766) Tamoo válasza alphamooncam (#167765) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Szóval a tévedhetetlenség utópiáját én még mindíg meghagynám az isteneknek..."

Ez jó volt így reggelre Tőled. :DD Jót nevettem.

[ Szerkesztve ]

(#167767) denesdr válasza alphamooncam (#167765) üzenetére


denesdr
addikt

Tényleg csak a diskurzus végett, minden kötekedési szándék nélkül:
Arról már rengeteg mendemondát hallottunk, hogy egyesek mekkora különbségeket hallanak digitális kábelek között, de a bizonyíték, hogy ez a különbség az ő fejükön kívül is létezik, még nem látott napvilágot. Erre szokott jönni a válasz, hogy de hát minek bizonyíték, ha úgyis egyértelműen hallható számukra. Hát pont azért lenne jó a bizonyíték,hogy az említett kiszámíthatóság, tervezhetőség növekedni tudjon.
Pedig elég lenne egy kontrollált vakteszt, de erre meg az a válasz szokott jönni, hogy az nem hiteles, mert a hallgatóság tudja, hogy éppen tesztel és a stressz miatt nem tud megbízhatóan valós különbségeket tenni..
Amúgy meg a hitelesnek mondható vaktesztek eredményei ilyen eszközök esetén konvergál az 50-50% értékhez.

Egyébként nem nehéz olyan vakteszt leírást találni, ahol elég volt azt mondani tesztelőknek, hogy éppen más kábelt hallanak szólni, vagy szóbeli információ nélkül azt a látszatot kelteni, hogy kábelcsere történt és máris hallani véltek különbségeket, közben a kábelezési lánc semmit sem változott.
Épp a hetekben jött fel egy ilyen eset az AVX-en és a fórumtagok közül volt aki szinte személyes sértésnek vette, hogy valaki ilyen "átverést" csinál teszt közben, de amúgy a konkrét esethez semmi köze nem volt, nem vett részt benne stb... Ez azért elég beszédes. :)

Részemről ennyi a kábeltéma, én nem látom értelmét belemenni jobban, de ha valaki mégis a kábelekben látja a hifizés célját, felőle tegye, az ő dolga.

(#167768) denesdr válasza Tamoo (#167766) üzenetére


denesdr
addikt

:D

(#167769) devil-k válasza denesdr (#167767) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pedig azért úgy van ez tudod, hogyha már kiadott egy darab kábelért több százezer Ft-ot, akkor ott igenis van javuló tendencia a láncban. ;] Az átvert AVX-es fórumtárs pedig megérdemli a sorsát, hogy kergesse önmagát a “feljebb lépés” reményében. ;]

- mozi bolondéria -

(#167770) python1 válasza alphamooncam (#167765) üzenetére


python1
veterán

Az EQ-zást elveted a kábelekkel való EQ-zást meg nem?
Érdekes számomra mikor kábelekkel akar valaki hibákat elfedni, vagy nemlétező minőséget kihozni a forrásokból vagy végfokokból.
Pontosan erről szólnak a kábelhívők beszámolói, hogy több lett a dinamika, mélytartomány vagy éppen csilingelőbb a magas, és ezek valóban megfigyelhető jelenségek lehetnek, de minőségileg nem hoznak semmit, csak oldalra viszik az embert.

[ Szerkesztve ]

(#167771) #98221312 válasza denesdr (#167767) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ez egy olyan szinten sohavégetnemérő vita, hogy kár is beszélni róla.

Mindenki: Úgy sem lesz igazsága senkinek, szerintem egymást tiszteletben tartva, el kéne ezt a dolgot engedni, és nem célpontként ugrani mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#167772) denesdr válasza #98221312 (#167771) üzenetére


denesdr
addikt

Egyetértek, csak gondoltam ezt még kiírom magamból. :)

(#167773) alphamooncam válasza Tamoo (#167766) üzenetére


alphamooncam
őstag

Szivesen ! :)

Én sem vagyok kivétel, és nem is állítottam ilyet.

Örülök hogy a cifra tetszett, de a velejét hogy megismertük a megismerhetőt, megmértük a megmérhetőt meg mindenki elengedte a füle mellett.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#167774) VoidXs válasza python1 (#167770) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez is egy klasszikus jelenség, hogy a kábelhívők EQ-ellenesek. Mondják, hogy ki akarják hozni az utolsó 0.00001%-ot is a rendszerükből, erre büszkén teszik hozzá, hogy az első 50%-ot sem akarják...

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#167775) Quetz válasza alphamooncam (#167765) üzenetére


Quetz
őstag

Csupán azt mondjuk, hogy jelenleg a mérhető és a tapasztalható értékek sok tizedesjegyig korrelálnak. Valamint azt is állítjuk, hogy az pszichiátria működő tudomány. Számtalan megfigyelés bizonyítja, hogy léteznek a biasok, amik befolyásolják az érzékelést. Ha pedig visszaolvasol a fórumon, látni fogod, hogy rengeteg önjelölt kis isten látogatja, akik abszolút tudás birtokában jelentik ki, hogy az ő fülük minden eszköznél tökéletesebb.

Ugyanezen isteneket hiába próbáltuk megidézni a nyílt kábeltesztelésre, nem voltak hajlandók meghallgatni imáinkat. Csak azután tértek vissza közénk osztani a mannát, amikor beszámoltunk zarándoklatunk eredményeiről és az nem nyerte el tetszésüket. De mit lehet tenni, ha több évtized közös tapasztalat, több tíz millió forint értékben kipróbált AV eszköz után kis csapatunk nem jutott el a mennyek kapujáig és csak a random tippelés statisztikai átlagát hozta.

"Kezdetben vala az ige. És az ige a következő vala: Hé, Te!" :D

(#167776) #98221312 válasza Gabi 8906 (#167764) üzenetére


#98221312
törölt tag

Majd írd meg mire jutottál! :)

(#167777) alphamooncam válasza denesdr (#167767) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem olvasom az AVX-et, biztos vannak hasonlóságok a Ph-el, de miből gondolod, hogy nekem ott, abban a helyzetben volt valami preferenciám?

Nem az enyém volt a kábel, amit kipróbálásra kaptam kölcsön, mindössze lehetőséget kaptam hogy a saját rendszeremben kipróbálhassam.

Alapvetően szkeptikus vagyok, ezért akarok mindent kipróbálni mielőtt fizetek érte, és ez nem csak a hifizésre vonatkozik hanem úgy bármire, ahol lehetőség van rá.

Itt pl. elégedett voltam a rendszerem hangjával, nem állt szándékomban cserélni.

Azt hiszem ezt hívják kiváncsiságnak.

Tovább megyek, a tanulás is a próbákon alapul, meg a tudományok is...

Az általad említett kiszámíthatóság, tervezhetőség, fontos dolog, de csak ezután következik, és én azt mondom, hogy ismerünk jópár paramétert, de nem mindet.

Hangmérnökök szerint nekünk embereknek, a hallásunk nem túl egzakt, viszont összehasonlításnál már egészen minimális különbségeket is észlelünk.

Ezt a jelenséget használják ki keveréskor, maszterelésnél stb. akkor amikor referencia zenéket illesztenek be, hallgatnak rendszeresen a munkáikat ellenőrizendő.

Ezt az általánosan elfogadott és bevett gyakorlatot lehet akár tudományosnak is nevezni. Szerintem.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#167778) alphamooncam válasza python1 (#167770) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Az EQ-zást elveted a kábelekkel való EQ-zást meg nem?"

Valamit nem jól értettél, nem vetem el az EQ-st.

SŐT, én is előszeretettel alkalmazom az asztali "kis" rendszeremen, tovább megyek, kompresszorozok is, meg egyéb misztikus dolgokat is művelek VST-kkel Foobaron keresztül.

A különbség a minőségi "EQ".

Kábel vonatkozásában nem nevezném EQ-zásnak a cserélgetést, szerintem az ezeket a sorokat olvasók több kábelt vettek és adtak az életben mint én.

Egészen pontosan egy kábelt adtam el életemben, ami annyit jelent, hogy ha kábellal EQ-znék, akkor hegyekben kéne állnia nálam a kábeleknek, ami viszont nem így van, mert van fölösben kb. egy coax és egy optikai kábelem, kb. ennyi.

"Érdekes számomra mikor kábelekkel akar valaki hibákat elfedni, vagy nemlétező minőséget kihozni a forrásokból vagy végfokokból."

Nem tudom mások mire számítanak, de nálam a kábelek csatornák, rosszabb kábelek szűkítőként működnek, jobbak meg csak áteresztik amit kell.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#167779) VoidXs válasza alphamooncam (#167777) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A tudomány próbákon alapul, igen, de erre is megvan az elv. Javaslom, hogy vegyél részt egy kutatáselmélet kurzuson, Magyarországon minden egyetem előadásai nyíltak, be lehet sétálni az utcáról. Ott elmondják, hogy ha valamit igazolni akarsz, akkor úgy kell csavarnod az elfogultságot, hogy a veled ellentétes álláspontnak kedvezzen, ugyanis ha így is igazolod, akkor sokkal erősebb.

Ez például az én kábeles tesztjeimen azt jelentette, hogy a hibahatárt a végletekig csökkentettem: általában azt mondjuk, hogy egy különbség akkor létezik, ha a zajszint felett 10 dB-re (tehát egy 170 dB-es dinamikával működő műszer 160 alatti számoknál hiteles, és akkor az még egy gyenge műszer) észleled a változást. Én 3-ra szoktam csökkenteni, így se volt semmi, soha.

A másik, ami elvem, hogy ha én tesztelek, akkor én hozzá sem nyúlhatok a hardverhez, mert nyilván tudnám, mit tesztelek, mit "kell" hallanom, és ezt nem kockáztatom. A formátumteszteket például szigorúan ABX-el csinálom, ahol csak a gép tudja, mi a helyes, a világon semmi bias nincs. Ezt a tesztet szoktam előszeretettel mutogatni, de te is elkérheted. Adok két WAV fájlt, meg is nézheted, hogy van köztük változás, egyik a 128 kbites Opus, másik a teljesen eredeti 96/24-es zene, mégsem fogod kitalálni a különbséget, mert erre ember nem képes, olyan minőségi a tömörítés. És akkor egy egyértelműen látható különbségről beszélünk a grafikonokon, amiket számszerűsíteni se kell, mert azonnal látni. Kábelnél ilyen sincs, és mégis azt hiszed, hogy változik bármi?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#167780) alphamooncam válasza Quetz (#167775) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Csupán azt mondjuk, hogy jelenleg a mérhető és a tapasztalható értékek sok tizedesjegyig korrelálnak. Valamint azt is állítjuk, hogy az pszichiátria működő tudomány. Számtalan megfigyelés bizonyítja, hogy léteznek a biasok, amik befolyásolják az érzékelést. Ha pedig visszaolvasol a fórumon, látni fogod, hogy rengeteg önjelölt kis isten látogatja, akik abszolút tudás birtokában jelentik ki, hogy az ő fülük minden eszköznél tökéletesebb."

Én mindkét végletet fenntartásokkal kezelem. :K

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#167781) alphamooncam válasza VoidXs (#167779) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Ez például az én kábeles tesztjeimen azt jelentette, hogy a hibahatárt a végletekig csökkentettem: általában azt mondjuk, hogy egy különbség akkor létezik, ha a zajszint felett 10 dB-re (tehát egy 170 dB-es dinamikával működő műszer 160 alatti számoknál hiteles, és akkor az még egy gyenge műszer) észleled a változást. Én 3-ra szoktam csökkenteni, így se volt semmi, soha."

Mi volt a jel, amivel teszteltél?

Emberek a hangokat a felharmónikusaik alapján ismerik fel, az alaphangot bármi, bárki kiadhatja, ha nincs felharmónikus, akkor nem lehet megkülönböztetni, hogy azt egy hűtőgép adta ki, vagy egy mókus.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#167782) VoidXs válasza alphamooncam (#167781) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Sweepből dekonvolvált impulzusválasz, amiről tudományosan bizonyítva van, hogy ha két rendszeré egyezik, akkor ugyanaz a rendszer. Egyezett. Ebből mindent le lehet vezetni, ha van impulzusválaszod, abból bármilyen, akár még nem létező tesztet is el lehet végezni.

A világon semmi értelme sima alaphangtesztnek kábelnél, az csak a kvantálást mutatja ki, ami analóg rendszernek nincs. Nem értem, honnan jött az ötlet.

A lényeg viszont nem ez, hanem a komment második része. Kíváncsi lennék, mennyire mész át a tömörítésteszten, ahol mérhető a változás. Ha sikerül, akkor emberfeletti a füled, és mehetünk tovább a kábelekre, hogy fizikát meghazudtoló-e az a fül.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#167783) alphamooncam válasza VoidXs (#167782) üzenetére


alphamooncam
őstag

Akkor mérjél úgy ahogy akarod!

Ha az a cél, hogy megmérj egy kábel, egy mikrofon stb. minőségét, arra alkalmas lesz a mérési technikád, de nem az emberi hallásra, mert az nem így működik, erre céloztam.

Amint észrevetted kábel témában nemigazán mondtam el eddig a véleményem, most is csak arra szorítkozom hogy van különbség, de nem tudom megmondani a miértet, és a hogyant, és amit Ti mérnökök, informatikusok felajánlotok választ, arról meg tudom hogy nem teljes, és a levont következtetés ebből így a legnagyobb valószínűség szerint hamis lehet.

Nem kell elfogadni, ez csak egy vélemény. Az én véleményem, és ennek nem kell egyeznie itt bárkinek a véleményével. :R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#167784) alphamooncam válasza VoidXs (#167782) üzenetére


alphamooncam
őstag

Hogy jön ide a tömörítés teszt? Mit akarsz bizonyítani ?

Nem kiemelkedő a hallásom, és főleg nem mikrofon. :P

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#167785) spiky03


spiky03
veterán

Csütörtök este kicsit megdolgoztattuk a szubot a tejfakasztó alkalmával.:D
Talán volt -10 dBel is az erősítő. :CA végfokon a maxtól eggyel visszább volt tekerve az erősítőn meg +3dBen.
Tolta frankón a mélyet, Spotifyról ment a zene.

Másnap a szomszéd mondta, hogy hallották ők is. :DDD

@Dorian
Nah csak elér téged is a DIY vírus.:C
Hát a dupla 15" az brutál lesz az tuti, hangban is meg méretben is.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#167786) VoidXs válasza alphamooncam (#167784) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Szóval nem kiemelkedő a hallásod, de hallasz valamit, amit a világ legjobb hallású emberénél is érzékenyebb műszerek nem, ráadásul úgy sem, hogy a szobát is kivettük a képletből, tehát az sem lehet faktor, hogy akár csak hangosabban fúj kint a szél (ami szintén hallatszódna egy mérésben)?

A tömörítéses teszt azt bizonyítaná, hogy mérhető dolgot hallasz. Ha azt állítod, hogy egy mérhetetlent hallasz, és nagyon egyértelmű, akkor biztos hallod az elemzők szerint látványos különbséget is, nem? Ha ez nem így van, azzal olyasmit állítanál, mint hogy megérzed, ha a szomszéd városban egy lepke a szárnyát csapkodja, de egy 7-es földrengést nem.

#167783 alphamooncam: Szóval a mérési technikám alkalmas kábelek minőségbeli különbségét megmérni, és amennyiben nincs semmilyen különbség, tehát tökéletesen ugyanazok, akkor az ember mégis mást hall? Ez egyre abszurdabb kezd lenni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#167787) mpo válasza VoidXs (#167786) üzenetére


mpo
veterán

Ez egyre abszurdabb kezd lenni.
[kép]

Ha érted, akkor már elavult.

(#167788) alphamooncam válasza VoidXs (#167786) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nagyjából egészen jól összefogtad, de...

Szerintem nem azt, és úgy méred, amit hallunk, mondom ezt úgy hogy nem tudom pontosan mit és hogyan mérsz, viszont azt tudom, hogy az emberek spektrumban, alaphang+harmónikusok alapján ítélik ilyennek, vagy olyannak amit hallanak, nem pedig két faluval arrébb lévő lepkefing hangerősségét.

Utóbbi senkit sem érdekel, mert képtelenség meghallani.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#167789) VoidXs válasza alphamooncam (#167788) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, és a módszer, amit leírtam, a hallástartományon túl is az összes létező alaphang és felharmonikus, ezen kívül az összes egyszerre megszólalni képes (tehát bármely) hang összes létező kapcsolatát egyszerre írja le. Ezért mondtam, hogy amit mérek, az mindent elmond, és bizonyítva van, hogy ha ebben nincs változás, akkor garantáltan semmiben nincs, olyan tulajdonságban sem, aminek még nem adtunk külön nevet, ettől még kimutatja. Neked is fel tudom ajánlani, hogy elküldöm erről a 100 oldalas magyarázatot.

Az ember egyébként közel nem olyan egyszerűen hall, mint alaphang + felharmonikusok. Azt pusztán tónusnak hívják, végtelen más paraméter is színezheti a hangot, és pontosan tudjuk, hogy miket hogyan nyom el a hallás, ezért léteznek az optikai csalódások hangi megfelelői, például a Shepard tone.

A lepkefingos példa arról szólt, hogy azt állítod, hogy a 0.000001 mértékű változást észlelni véled, miközben elismered, hogy a sokkal nagyobbat nem. Ilyen nem létezik, amit észlelsz kis mértékben, azt nagy mértékben is tudod.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#167790) adamsfamily


adamsfamily
tag

De sok időtök van felesleges győzködésre, srácok. :W
Akkor már inkább a Rew.

(#167791) VoidXs válasza adamsfamily (#167790) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Oh, nem úgy megy az. A kábelhívők érve, hogy ez valami akkora varázslat, amit a világon semmi nem tud kimutatni, csak az ő fülük, de az nagyon. Persze ha hallani kell, akkor nagyon kicsi, és szinte alig észrevenni. Aztán ha otthon tesztelnéd, akkor az sem úgy megy, biztos ócska rendszered van, ami képtelen megmutatni ezt a nüanszot, olyan hihetetlenül kicsi. Ha közvetlenül csak a kábelt teszteled, akkor meg a műszer selejt. Persze, hogy selejt, hiszen egy AP csupán valami paraszti 10 milliós áron megy, mi az már, biztos nem jó egy méterenként 1500-as kábelt kimérni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#167792) adamsfamily válasza VoidXs (#167791) üzenetére


adamsfamily
tag

Azért kannibálok közé ne menj ebéd előtt téríteni,és a templomba se, leverni a keresztet a misén.Van ami túlmutat az észérveken,engedd el pls. :R

(#167793) VoidXs válasza adamsfamily (#167792) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azért nem engedem el, mert laikusoknak hatalmas anyagi károkat okoz a téma, és ebből olyanok profitálnak, akik mások lehúzásából élnek. Sajnos egy kamuipar bedöntéséhez egyedül kevés vagyok, de legalább pár embert meg tudok menteni. Nekem olyan ez a téma, mint néhány YouTubernek a scambaiting, ezen-azon jót nevetek közben. Még ha létezne is kábeles különbség, ami olyan kicsi, mint amit mondanak, akkor is szó szerint bármi másra költve jobb helyre megy a pénzük.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#167794) alphamooncam válasza VoidXs (#167789) üzenetére


alphamooncam
őstag

Eddig nem gondoltam magam kábelhívőnek, de a beszélgetésünk alapján nyilvánvalóan kábelhívő vagyok.

Mondjuk megérne egy misét, hogy egy valódi kábelhívővel vetnénk össze a ( nem ) tudásunkat, érveinket, lehet hogy abból meg az derülne ki hogy a méréshivők közé tartoznék, nem tudom.

Mindenesetre érdekes beszélgetés volt, köszönöm.

Az én konklúzióm bizonytalan. A logikádat követve igazat adok Neked, a tapasztalataim viszont ennek ellentmondanak.

Na és !!! :D

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#167795) VoidXs válasza alphamooncam (#167794) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nagyritkán lehet egy kábelhívővel beszélni, akár tesztet ledumálni. Imádok ezekre elmenni. Nagyon vicces, majdnem olyan jelenetek szoktak lenni, mint amikor a lebukott ragadozók magyarázkodnak Chris Hansennek, hogy "de hát ez nem is úgy volt". Mindig próbálják egy ideig elhitetni, hogy mennyire hallják, felhoznak képzelt tényezőket, amik miatt most pont nem jön elő a dolog, aztán előbb-utóbb hisznek a valóságnak, hogy csak tippelgettek végig, miközben azt hitték, hogy hallottak bármit.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#167796) mpo válasza alphamooncam (#167788) üzenetére


mpo
veterán

Szerintem nem azt, és úgy méred,
mondom ezt úgy hogy nem tudom pontosan mit és hogyan mérsz
Legyen sok pénzed lakásfelújításra és ha jönnek a mesterek, ezt a mondatot, majd nekik is add elő. Autószerelődnél is kipróbálhatod.
Lesz aki otthagy, az ideges meg beléd vágja a szerszámot.

Ha érted, akkor már elavult.

(#167797) alphamooncam válasza mpo (#167796) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ez egy fórum, ahol jó esetben egyenlő tagok beszélgetnek.

Egy szakmunkás, esetleg mérnök vagy bárki más hozzáértő (?) megbízása egy munkával bizalmi viszonyt feltételez.

Semmilyen munka elvégzését nem várok itt el senkitől, nem is értem hogyan vonhattál párhuzamot a két élethelyzet között.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#167798) Quetz válasza alphamooncam (#167784) üzenetére


Quetz
őstag

Pedig a válasz egyszerű, ha nem hallasz különbséget egy kb 4.5Mbit/s és egy 128kbit/s minta között, akkor nyugodtan hátra dőlhetsz, mert a kábelezés ennél kisebb mértékben változtatják meg a hangot.

(#167799) alphamooncam válasza Quetz (#167798) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem.

A tömörítésnek alapvetően nem szükségszerű velejárója a tónus megváltoztatása.

Fizikai alkatrész cseréjével meg vélhetően megváltozik az is.

Ha nem így lenne, elég lenne egyfajta kondi, egyfajta tranzisztor, egyfajta ellenállás, meg nem tudom még milyen alkatrészekből áll össze egy szórakoztató elektronika.

Gondolom az nem vita tárgya, hogy különböző készülékeknek, különböző a hangja, vagy szóljatok ha nem így gondoljátok.

Pedig milyen egyszerű is lenne úgy gondolni egy kábelre, mint más szimpla elektronikus alkatrészre, rögtön nem lenne ördögtől való elismerni, hogy az egyik ilyen, a másik meg olyan!

De hagyjuk már a kábelezéssel való párhuzamba vételt mert ez nem ugyanaz, nem fogtok tudni meggyőzni, mint ahogy én sem titeket...

Ha számodra elfogadhatatlan alkatrész számba venni egy kábelt, hát legyen, de akkor még mindíg ott van, hogy vannak olyan dolgok, amik ( még ) nem írhatóak le ilyen egyszerűen, amiket még nem értünk etc. etc.

Szerintem.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#167800) VoidXs válasza alphamooncam (#167799) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A tömörítésnek alapvetően nem szükségszerű velejárója a tónus megváltoztatása.
Igazából az, már csak a sávkorlát miatt is.

Fizikai alkatrész cseréjével meg vélhetően megváltozik az is.
Analóg kábelével sem, azok közt a csillapítás a különbség. Kizárólag olyan áramkör nyúl analóg módon a tónusba, aminél a kapacitás faktor.

Ha nem így lenne, elég lenne egyfajta kondi, egyfajta tranzisztor, egyfajta ellenállás, meg nem tudom még milyen alkatrészekből áll össze egy szórakoztató elektronika.
Tök jó, hogy leírsz olyan alkatrészeket, amik látványos elektronikai jelenségekkel járnak (kivéve az ellenállás, az nem), de a kábel nem alkatrész, hanem a közeg köztük.

Pedig milyen egyszerű is lenne úgy gondolni egy kábelre, mint más szimpla elektronikus alkatrészre, rögtön nem lenne ördögtől való elismerni, hogy az egyik ilyen, a másik meg olyan!
Mert a kábel annyira alkatrész, mint a levegő. Részt vesz a kölcsönhatásban, csak nem aktívan.

Ha számodra elfogadhatatlan alkatrész számba venni egy kábelt, hát legyen, de akkor még mindíg ott van, hogy vannak olyan dolgok, amik ( még ) nem írhatóak le ilyen egyszerűen, amiket még nem értünk etc. etc.
Mint például?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.