Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 20:45:01

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) Mcrazy válasza szimi57 (#3750) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Sziasztok!

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!

Eddig a telefonom töltésvezérlését egy Selly okoskonnektorral szabályoztam.
Ez minden telefonhoz jó, de most találtam egy olyan megoldást, amihez nem kell semmilyen külső eszköz, mert az újabb Android verziókban elérhető "Akkumulátor védelem" lehetőségével és a MD-al 85% felett bármikor le tudom állítani a töltést, de vissza is tudom kapcsolni. Szóval aki 100%-ig akarja tölteni az akksit, mert szeretné kihasználni a teljes kapacitást, de nem szeretné, hogy a teljes töltés után még órákig töltés alatt maradjon a telefonja, neki hasznos lesz ez a megoldás.
Hamarosan jövök a kész makróval.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3752) kanyi51 válasza Mcrazy (#3751) üzenetére


kanyi51
senior tag

Elöre is kösz, kiváncsian várom

(#3753) Mcrazy válasza Mcrazy (#3751) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Sziasztok!
Sajnos nem volt időm fórumozni.
Elkészült a makró, innen tölthető.
Samsung One Ui 6.1 használóknak nincs szüksége rá, mert a telefon alapból tudja már a 100%-ig töltést. Akiknek alacsonyabb verzió van, ők pedig rutinokkal is kapcsolgathatják
A bátrabbak maguk is össze rakhatják a makrót, nem bonyolult.

Üdv: Mcrazy

(#3754) kanyi51 válasza Mcrazy (#3753) üzenetére


kanyi51
senior tag

Ez nem is egy bonyolult dolog, nem gondoltam hogy ennyire egyszerü lenne, Köszike, minig tanul az ember fia valamit . :C :R

(#3755) kanyi51


kanyi51
senior tag

Deeee Valamiért nekem nem megy, iletve lefut az IF esö része, de az ELSE ág nem indul el log szerint. Nem tudom miért, lehet a telefon nem jo neki. Motorola G72 Android 13 nem rootolt.

(#3756) Mcrazy válasza kanyi51 (#3755) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Akkor mégiscsak bonyolult a dolog. :))
Azért a Rendszerbeállítások módosításánál oda kell figyelni, mert ha nem tudod mit csinálsz, akkor szépen el lehet vele kalibrálni a telefont úgy, hogy utána csak a Gyári visszaállítás segít.
Van a telefonodon Akkumulátor védelem vagy valami hasonló elnevezésű menüpont, ahol az akkumulátor töltöttségi szintjét tudod állítani (Normál vagy Max-85%)?
Esetleg még tesztelés gyanánt megnyithatod valamelyik "Rendszerbeállítások" műveletet szerkesztésre és próbálj rákeresni a képen látható beállításpontra. (protect_battery)
Ha nem találod meg, akkor nálad nem fog működni a makró, mert nincs akkumulátor védelem.
Ha igen, akkor kézi teszteléssel próbáld meg. Esetleg állítgasd az Eseményben szereplő Akkumulátor értéket.

Üdv: Mcrazy

(#3757) kanyi51 válasza Mcrazy (#3756) üzenetére


kanyi51
senior tag

Köszönöm szépen, de sajna a telefon nem tud ilyeneket hogy Akku védelem, ennyi volt.
Illetve van benne valami Motorola sajátosság de nem megy vele a MD.

[ Szerkesztve ]

(#3758) PistiSan válasza Mcrazy (#3621) üzenetére


PistiSan
addikt

Jelzi, hogy van új helper, de a link amit megnyit hibás, rákeresve pedig nincs is új helper, tudnád javítani a mAkród?

(#3759) kanyi51 válasza PistiSan (#3758) üzenetére


kanyi51
senior tag

Minen héten körbenéz és szol hogy mit talált. Ennyi

(#3760) Mcrazy válasza PistiSan (#3758) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
Köszi a visszajelzést. Bár a link nem hibás, mert nálam több telefonon is működik. Lehet nálad van valami hálózati probléma.
Változtattam a makrón, töltsétek le a frissítést.
A változások a következők:
A makró engedélyezésekor lefut egyszer a makró és megkérdezi, hogy letöltőd-e a legutolsó verziót.
Mindegy mit választasz, az utolsó verziót bejegyzi a makróba és legközelebb csak akkor jelez, ha van újabb verzió.
Mivel a legtöbb Shell parancs csak rootolt telefonon működik, ezért nem tudom a makrót úgy megcsinálni (bár ez volt a cél) hogy a telepített alkalmazást hasonlítsa össze a weboldalon lévő utolsó verzióval.

Üdv: Mcrazy

(#3761) DrKapocs válasza Mcrazy (#3736) üzenetére


DrKapocs
őstag

Meg kell kövesselek... készüléket váltottam, az új készülékem egy Motorola Edge 30 Ultra. Android 13 alatt még minden rendben volt, de tegnap feltettem a 14-et. És láss csodát, nem volt hajlandó kapcsolgatni a MD a wifit és bt-t. Látszólag minden rendben volt a rendszernapló szerint, csak ugye nem történt semmi. MD Helper 14 már fenn volt, mert az android 13-hoz is kellett. Más ötletem nem volt, rákerestem a probléma okára. Gyorsan kiderült, hogy nem elég, hogy fenn van a MD Helper 14, azt ugye fel kell tenni ADB segítségével. Szóval nekem is kellett a adb install --bypass-low-target-sdk-block FILENAME.apk parancs. Jelenleg úgy tűnik, hogy minden rendben van.

Bármit is frissít az ember, egyből borul minden. A Google egyre szigorúbb és szigorúbb lesz, egyre zártabb a rendszer. A lényeg, igazad volt, van az a helyzet, amikor már a Helperből nem elég a 7-es verzió. :R

(#3762) Mcrazy válasza DrKapocs (#3761) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Gondolom, hogy a fejlesztő sem jókedvében gyárt különböző MDHelper alkalmazásokat, hanem azért, mert nélküle nem működne a MD.
De nem kellett volna menned az angol fórumra, csak itt az összefoglalóból letölteni az általam készített telepítő szkriptet.
Ha van Win-es géped, akkor a régi és új rendszerekre is pár kattintásból fel lehet telepíteni a legújabb Helper apk-t.

Üdv: Mcrazy

(#3763) DrKapocs válasza Mcrazy (#3762) üzenetére


DrKapocs
őstag

Igen, utána láttam, hogy itt is fenn van. Igazából annyit tettem, hogy rágugliztam erre "macrodroid helper android 14". Nem volt nehéz dolgom, az első találat volt.

(#3764) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

A teljesség igénye nélkül itt vannak azok a makrók, amelyeket gyakran használok.
A többségét a MD fejlődése során többször is módosítottam, finomítottam.
Ettől függetlenül lehet köztük olyan, ami másnál nem vagy csak hibásan működik.
Ha valakit érdekel, akkor elérhetővé teszem, csak jelezzétek.

Auto Answer – A közelségérzékelő segítségével felveszi a hívást, ha a fülhöz emeljük a telefont.

Battery full-low Alarm – A teljes töltöttségre és a minimum töltöttségre figyelmeztet, hogy csatlakoztassuk vagy válasszuk le a töltőt.

Batteryrotect – Olyan telefonokhoz jó, ahol van akkumulátor védelem, de 80% fölé akarjuk tölteni a telefont.
Call End – Hanggal és beszéddel jelez, ha vége a hívásnak. Hasznos, hogy egy megszakadt hívásnál ne beszéljünk még percekig a semmivel.

Call Name – Bemondja a hívó nevét. Sok telefonban alapból benne van ez a funkció, de ott nem lehet kiválasztani, hogy pld csak BT Headset csatlakozásánál olvassa be a hívó nevét.

Call reject in silent mode – Elutasít minden hívást néma módban és csak azokat engedi át, amelyek be vannak állítva az eseményeknél. Működése hasonló a „Ne zavarj mód”-hoz, de egy kicsit részletesebb és jobban testreszabható.

Charge control Local – Töltés vezérlése Shelly okoskonnektorokkal IP cím alapján.

Charge control SmThings - Töltés vezérlése SmartThings kompatibilis okoskonnektorokkal.

Data Backup – Teszt fázisban van. Lényege, hogy ha egy telefon kijelzője nem működik, akkor a telefonra küldött SMS-el aktiválni lehet a Hotspotot vagy a hálózathoz csatlakozott telefont lehet elérni SSH szerveren keresztül. Müködéséhez szükség van az SSH/SFTP Server apk-ra a Banana Studio-tól.

Date reading – Minden reggel 7:00-kor felolvassa a dátum szerinti adatokat. (Donky Hote megsegítésére készítettem)

Dialer in foreground – Hívás alatt egy lebegő gomb jelenik meg, amivel vissza lehet lépni a Hívó felületre, ha a Hívó felület háttérbe kerül.

DNS switch – A DNS szolgáltatást tudja kapcsolgatni 3 lépésben:
Ki – Automatikus - Privát

Findmyphone – Telefonkereső a közelben elhagyott telefonhoz hangjelzéssel. Helyileg van értelme pár méteren belül. Távolabbi kereséshez ott van a Google vagy a Samsung.

Google translate – A vágólapra másolt szöveget küldi át a Google fordítónak. Próbáltam kizárni a magyar ékezetes betűket. Hasznos pld Whatsapp vagy Telegram csatornákon, ahol nincs lehetőség a szöveg kijelőlésére, csak a teljes üzenet másolására és ezért a fordítás felugró menüben nem jelenik meg.

Lidl Coupon Aktívator – Aki használja a Lidl alkalmazását, biztos idegesíti, hogy minden héten 2x végig kell nyomkodni az – Aktivál – gombokat, hogy semmitmondó akciókhoz jusson. Nos nekik lehet nagy segítség ez a makró. Az alkalmazást megnyitva megjelenik egy lebegő gomb és csak át kell lépni a kuponos oldalra. Megnyomva a lebegő gombot, azonnal végig aktiválja a még nem aktivált termékeket. Mivel én német nyelven használom, ezért nálam más a szöveg. A megfelelő szöveg beállításához be kell írni a Lokális változók között a „Klickword” változóba a megfelelő szót szóközök nélkül. (magyarul pld: AKTIVÁL)

Light on-off – Lezárt kijelzőnél a „Hangerőgomb fel” hosszú megnyomásával tudom bekapcsolni a vakut, mint lámpát és a kijelző bekapcsolására kapcsol ki a lámpa.

MDHelper version checker – Ellenőrzi a megadott időpontban, hogy van-e az elmentett MDHelper bejegyzésénél újabb fájl a fejlesztő oldalán.

MD disabled – A Macrodroid kikapcsolását teszi lehetővé. Akik próbálkoznak Makró készítéssel, könnyen kerülhetnek abba a helyzetbe, hogy egy rosszul átgondolt makró miatt végtelen hurokba kerülnek és kizárják magukat a telefonból és ezáltal nem tudják elérni a MD ki/be kapcsolóját vagy más lehetőséget. Ez a makró 2 lehetőséget biztosít a MD kikapcsolásához.
1. Bármilyen módon üzenetet kell küldeni a hurokba kerül telefonra egy másik telefonról a „MDdisable” szöveggel idézőjelek nélkül.
2. A halkítás gombot kell hosszan nyomni úgy, hogy közben valamilyen tápellátás legyen csatlakoztatva.

Mixed Settings – Ez egy univerzális makró. Ebben állítom be pld az Automatikus forgatást vagy a Kijelző időtúllépést.

Public Ip – Egy változóba menti az éppen csatlakozott hálózat publikus IP címét.

Restart Menü – Vannak telefonok, amelyeknek a Bekapcsoló gombját hosszú másodpercekig kell nyomni, hogy az Újraindítás –
Kikapcsolás – stb.. előugorjon. Ez a makró egy parancsikon létrehozása után könnyíti meg a helyzetet.

Ringer Sound Level – Emelkedő csengőhang.

SMS Code Copier – Az SMS-ben érkező kódokat másolja fel a vágólapra és teszi lehetővé a beillesztést.

Volume up-down floating – Egy Hangosító és egy Halkító lebegőgomb jelenik meg, ha valamilyen audió/videó lejátszás indul el. Megkönnyítve ezzel, hogy ne a telefon hangerőgombjait kelljen keresgetni és nyomkodni.

Üdv: Mcrazy

(#3765) Dolphine válasza Mcrazy (#3764) üzenetére


Dolphine
addikt

Először is hűha! :Y
Másodszor szerintem tedd elérhetővé. Van pár olyan makró, amit szerintem más is használni tud! :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#3766) kanyi51 válasza Mcrazy (#3764) üzenetére


kanyi51
senior tag

Ez igen!! rengeteg érdekes dolog van benne, látszik hogy nyesed-vágod ezt a témát. :R

(#3767) Mcrazy válasza Dolphine (#3765) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szép estét mindenkinek!
Sorry, hogy kicsit későn reagálok, de nem nagyon volt időm napközben.
Egy időre megosztom a mappát, ahol a makrók vannak.
Vegyétek-vigyétek!
Ha valami nem működik vagy van esetleg valami javaslat a javításra, funkció bővítésre, finomításra, akkor ne várjatok, gyertek és beszéljük meg. Mindenre nyitott vagyok csak az időm kevés. :))

Üdv: Mcrazy

(#3768) kanyi51 válasza Mcrazy (#3767) üzenetére


kanyi51
senior tag

Köszönöm a nép nevében. :R
Sajnos nekem a Lidli nem jelenik meg valamiért, pedig az kellene.

(#3769) Mcrazy válasza kanyi51 (#3768) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
Persze, mert azt elfelejtettem feltölteni. :))
De most már fent van.

Üdv: Mcrazy

(#3770) Mcrazy válasza Mcrazy (#3769) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

A Google Translate makró is hiányzott a listából, de most már azt is tölthetitek.
A másolt szövegnek minimum 15 karakter hosszúnak kell lennie, betűket és számokat tartalmazhat, de csak számokat illetve a magyar ékezetes betűket nem, ezért előfordulhat, hogy pld francia nyelvnél, ahol szintén előfordulhatnak 'á' betűk, ezért nem fogja automatikusan indítani a fordítót.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3771) FeZ... válasza Mcrazy (#3767) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Köszi, én is eltettem őket, idővel biztosan van amelyik jól jön majd. :C

(#3772) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

Hölgyek, Urak!
Akik letöltötték a Charge control SmThings makrót, azok dobják ki nyugodtan, mert önmagában nem fog működni. Hiányoznak fontos adatok belőle. (Személyes Token, Eszközazonosítók) Valamint a leírást sem mellékeltem, ami nélkül nem tudjátok, hogy kell használni. Hamarosan elkészítem a módosított verzióját és meg fogom osztani azoknak, akik szeretnék MD-al vezérelni az okos eszközeiket.

Üdv: Mcrazy

(#3773) kanyi51 válasza Mcrazy (#3770) üzenetére


kanyi51
senior tag

:C :R

(#3774) DrKapocs válasza Mcrazy (#3767) üzenetére


DrKapocs
őstag

Ez nagyon nagyvonalú dolog volt, hogy megosztottad a makróidat. :R Nem szeretek csak kapni, szeretném viszonozni őket. Nem Neked lesz rájuk szükséged, mert Te minden probléma nélkül meg tudod csinálni őket, hanem talán másoknak jól jöhet valamelyik, például ötletet tud meríteni belőlük. Amúgy szerintem egy tök jó kezdeményezés lenne, ha megosztogatnánk a markóinkat. Szóval, az enyémek itt találhatók, 10 napig letölthetők.

Leírás hozzájuk:

Akku 37/39/41 C: Figyelmeztet felugró üznettel és hanggal is, hogy az akkumulátor melegszik, elért egy bizonyos hőfokot. Feltételek is vannak benne. Még régebben sikerült navigációval felfőznöm pár akkut, így elővigyázatosabb lettem ilyen téren.
Akku – Temp: Üres esemény, elindításakor kiírja egy felugró üzenetben az akku aktuális hőmérsékletét. Ha elhelyezel egy a makróra mutató widgetet, akkor nem kell a MD-ba belépni az indításához.
Akku temp – navi: A felhasználói naplóba menti az akku aktuális hőmérsékeltét, ha bizonyos navigációs appok futnak (pl. Waze, Térkép, iGO, Sygic).
Location: Ha bármely számról beérkezik egy üzenet, aminek a tartalma a „getmylocation”, akkor visszaküldi SMS-ben az utolsó ismert tartózkodási helyem koordinátáit, google térképes linkjét, idejét, utolsó sebességét, illetve az akku töltöttségét. Nálam a GPS állandóan be van kapcsolva; ha esetleg nálad nincs, akkor a GPS indítását célszerű belevenni.
AAA111 – location: Ha a telefon lecsatlakozik a kocsi bluetooth rendszeréről, akkor a felhasználói naplóba elmenti az AAA111 rendszámú kocsi helyét, illetve a vágólapra is kiteszi az adatokat.
BT/WIFI/Sync – ON/OFF – meghatározott időpontokban be-, illetve kikapcsolja a nevezett eszközöket.
Béla delete missed call: „Béla” csak megcsörgetni szokott, én pedig mindig visszahívom, mert én ingyen hívok mindenkit. A makró törli Béla nem fogadott hívásait, ha felhívom Bélát.
Call – end: Hívás végeztekor visszatér a kezdőképernyőre a készülék.
Forward missed calls & sms: Ha bármely számról nem fogadott hívásom vagy sms-em van, akkor elküldi ezt egy másik telefonszámra (mivel 2 telefonom van, ha edzeni megyek, akkor az „olcsóbbat” viszem)
Forward missed – turn on: Ha Bélától nem fogadott hívás jön, akkor bekapcsolja a Forward missed calls & sms makrót.
Clipboard fill easy random mubers: A vágólapot véletlen számokkal tölti fel a képernyő kikapcsolása után 2 perccel. Célszerű betenni a feltételek közé azt, hogy az „AAA111 – location” makró nem futott le az elmúlt 5 percben.
PowerAmp – ON: Többször előfordult, hogy nem indult el a zene lejátszás bizonyos BT eszköz csatlakozásakor. A makró kényszerítetten elindítja a PowerAmpot és a zene lejátszást, ha bizonyos BT eszköz csatlakozik a készülékhez.
Pause shake: rázásra megállítja a zene lejátszást.

(#3775) kanyi51 válasza Mcrazy (#3772) üzenetére


kanyi51
senior tag

Nem tudom miért de a Lidl, nem aktivál valamiért sajnos. A gomb kinn van nyomkodom is de semmi, mi lehet a gond?

(#3776) Mcrazy válasza DrKapocs (#3774) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Sziasztok!
Szép összeállítás!
Átnézem őket, ahogy időm engedi.

Üdv: Mcrazy

(#3777) Mcrazy válasza kanyi51 (#3775) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Egyébként görgeti az oldalt, mintha Te ujjal simitanád?
Ott próbálkozol, ahol a lista függőlegesen van?
Átirtad a Local változók között a Klickword változóban lévő AKTIVIEREN szót AKTIVÁL - ra?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3778) kanyi51 válasza Mcrazy (#3777) üzenetére


kanyi51
senior tag

Igen most már megy, ez jó lesz :C, de bajba vagyok még , nem tudom ez a Motorola elég különc telefon, nem akarja bekapcsoolni a hangerö gomb hosszanti nyomására a ledet, de ha bekapcsolom és a kijelzöt kikapcsolom, megy a led, kijelzö ébresztésre kikapcsol. Érdekes.

(#3779) tomy86 válasza Mcrazy (#3767) üzenetére


tomy86
addikt

Először is köszönöm én is, hogy ezeket megosztottad.
A Lidl aktiváló makróval van gondom. Nálam "fordítva" jelenik meg a gomb. Alapból megjelenik, amint aktiválom a makrót és eltűnik, ha megnyitom a Lidl appot. Nem érzem magam teljesen kezdőnek, de egy nem jövök rá, hogy mi a probléma oka.

(#3780) Mcrazy válasza tomy86 (#3779) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Akkor ott valami félrecsúszott. Ez az importált/másolt makróknál néha előfordul.
Szerintem a feltételekkel lehet a gond, de könnyen lehet az Alkalmazás indító/Leállító eseményekkel is.
Első körben azt ajánlanám, hogy indítsd újra a telefont.
Ezt mindenkinek ajánlom egy MD frissítés után, mert néha előfordulhatnak hibák és az újraindítás legtöbbszőr megoldja.
Másodsorban, ha nem javul meg, akkor hozd létre újra az eseményeket és úgy próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3781) tomy86 válasza Mcrazy (#3780) üzenetére


tomy86
addikt

Telefon újraindítás volt az első, amit próbáltam. Makrót valamelyik nap elkészítem újra. Majd visszajelzek, hogy mi lett az reredmény.

(#3782) Mcrazy válasza tomy86 (#3781) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Rendben. Várom a visszajelzést. Remélem sikerül megoldani.

Üdv: Mcrazy

(#3783) Mcrazy válasza kanyi51 (#3778) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

A hangerő gombos események csak rootolt vagy ADB engedéllyel rendelkező telefonokon működnek.
Ezekből van neked valamelyik?
A led kikapcsolódása a képernyő be eseménytől működik.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3784) tomy86 válasza Mcrazy (#3782) üzenetére


tomy86
addikt

Mára feladtam. Már egy olyan egyszerű makró is fordítva működik, ahol csak annyi van, hogy alkalmazás megnyitásakor jelenjen meg egy gomb/felirat és bezáráskor tűnjön el. Samsung A53, droid 14, OneUI 6.0

(#3785) tomy86 válasza tomy86 (#3784) üzenetére


tomy86
addikt

Ha egy makróval alkalmazás megnyitás/bezárás esetére értesítést vagy animációt állítok be akkor az megfelelően működik. A lebegő gombot egyelőre nem tudom megfelelő működésre bírni :F

[ Szerkesztve ]

(#3786) Mcrazy válasza tomy86 (#3785) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Próbálj meg egy MD újratelepítést, ha már semmi sem segít. Ilyet még nem is hallottam, hogy a lebegő gomb fordítva működik. :F
Nálam S23 OneUI 6.1 van és tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3787) kanyi51 válasza Mcrazy (#3783) üzenetére


kanyi51
senior tag

Root nincsen, az ADB-t háát nem tudom, Shizuku van de az is hol megy hol nem, annyira nem értek hozzá.

(#3788) Mcrazy válasza kanyi51 (#3787) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ha van Windows alapú sz.géped, akkor az összefoglalóban lévő ADB menüpont alatt találsz segítséget.

Üdv: Mcrazy

(#3789) tomy86 válasza Mcrazy (#3786) üzenetére


tomy86
addikt

Az lett a megoldás, hogy az eseményeknél letiltottam a lebegő gombot. Így már megfelelően működik és akkor jelenik csak meg, amikor megnyitom a Lidl appot.

(#3790) kanyi51 válasza Mcrazy (#3788) üzenetére


kanyi51
senior tag

Köszi a segitséget, akkor van ADB mivel azt már a kezzdetek elején megcsináltam, Sőt Te bat fájlod is lefutott már. Root nincsen de az ADB engedélyek meg vannak, Pl: megy a repülö mod ki- be kapcsolása is, megy aWifi és a mobil net váltása is ha elhagyom a lakást. Ugy tudom ezeknek kell az ADB engedély.

(#3791) PistiSan


PistiSan
addikt

Macrodroid indítópultot használok, az utolsó (szerintem) macrodroid frissítés óta, ha engedélyezve van az MD Indítópult, akkor a chrome böngészőben ha be szeretnék jelentkezni egy weboldalra, akkor felugranak a mentett bejelentkezési adatok, de nem tudok rá nyomni, nem csinál semmit a teló. Ha kikapcsolom az indítópultot, vagy az MD-t, akkor helyre áll a rend. Visszajelzést kérek, hogy más is tudja reprodukálni a hibát, vagy mit csináljak hogy megoldódjon a hiba.

(#3792) Mcrazy válasza kanyi51 (#3790) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Próbálj meg egy új makrót csinálni, aminek az eseménye a Hangerőgomok hosszú lenyomása -
A művelet pedig egy felugró üzenet. Ezzel tudod tesztelni bekapcsolt kijelző mellett, hogy működik-e egyáltalán a Hangerőgomb esemény.

Üdv: Mcrazy

(#3793) Mcrazy válasza PistiSan (#3791) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Próbálok segíteni, de inkább csak találgatok, mert két dolog is idegen tőlem. Az egyik a Chrome böngésző a másik pedig, hogy böngészőben bejelentkezési adatokat tároljak.
Probléma lehet a "Más alkalmazások feletti" engedély. Ezeket visszavonnám és újra megadnám. Valamint gyorsítótár törlése mindkét app-nál. Telefon újraindítás, appok újratelepítése.

Üdv: Mcrazy

(#3794) FeZ... válasza DrKapocs (#3774) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Köszi a megosztást, de sajnos nálam nem működik a letöltés, semmit se csinál, ha rákattintok. :-(
Nem tudom, hogy csak nálam van-e probléma vele.

(#3795) Mcrazy válasza FeZ... (#3794) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nálam sem ment egyből pc-ről, de telefonról igen.
Próbáld meg a jobb gomb - Link mentése másként funkciót. Nálam így működött.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3796) DrKapocs válasza FeZ... (#3794) üzenetére


DrKapocs
őstag

Nálam a mentés másként működik, de ha nem sikerül, feltöltöm máshová.

Használok még egy makrót, ezt a benne lévő email címek, naptárak miatt csak képként tudom megosztani. A makró lényege: az összes eseményemet (megbeszélés, találkozó, menni kell valahová, stb) online naptárakba mentem. Ha valamilyen esemény van az adott naptárban (attól is függ, hogy az esemény státusza foglalt vagy bármi), akkor a MDátváltja a készüléket rezgő módra. Ha vége az eseménynek, akkor visszaváltja normál módra.

[ Szerkesztve ]

(#3797) FeZ... válasza DrKapocs (#3796) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Szia !
Végül telefonnal sikerült leszedni. :-)
Köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.