Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185401) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Nekem ez az utolsó pontosan összeírt étrendem. Azóta több a zabpehely (130-150), a rizs (120-130) és a tömegnövelő is. Attól függ, hogy mennyihez van erőm/kedvem. Plusz 1-2 zsemle szeletelt vajjal vagy vajkrémmel. Meg néha egy szelet Sport szelet.

8:00
1 kanál fehérje (30 g) - szénhidrát 4,5 g - fehérje 21 g - zsír 1,8 g - 120 kcal
10:00
1 kanál fehérje (35 g) - szénhidrát 5 g - fehérje 25 g - zsír 2 g - 139 kcal
120 g zabpehely - szénhidrát 71 g - zsír 8,4 g - 450 kcal
13:30
165 g CSIRKEMELL - fehérje 37 g - zsír 4,3 g - 198 kcal
100 g RIZS - szénhidrát 80 g - 354 kcal
14:30
50 g MOGYORÓ - zsír 26 g - 312 kcal
17:00
165 g CSIRKEMELL - fehérje 37 g - zsír 4,3 g - 198 kcal
100 g RIZS - szénhidrát 80 g - 354 kcal
21:00
1 kanál JUMBO (50 g) - szénhidrát 30 g - fehérje 12 g - zsír 3,2 g - 201 kcal
22:00
RÁNTOTTA 6 TOJÁSBÓL - fehérje 40 g - zsír 30 g - 455 kcal
pékáru 140 g - szénhidrát 80 g - 398 kcal

FEHÉRJE: 172 g
SZÉNHIDRÁT: 350 g
ZSÍR: 80 g
kcal: 3179

(#185402) Winne


Winne
nagyúr

Urak bocsánat ilyen kérdésért, de a Puregold fehérjékre szokott lenni bárhol valami kedvezmény?

Ízre és feloldódásra nekem nagyon bejött, az nem izgat ha kicsit kevesebb benne a fehérje, ahogy olvasom azért nem olyan rossz ez sem. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#185403) aelod válasza Winne (#185402) üzenetére


aelod
veterán

Van. Most ha regisztrálsz akkor lesz kedvezmény. Csekkold a reklámot az oldalukon.

m3ss

Akkora, hogy ruhában nem látszik, hogy edzek :DD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#185404) thomasvold válasza scdlsc (#185401) üzenetére


thomasvold
őstag

"50 g MOGYORÓ - zsír 26 g - 312 kcal"

Mogyorónál nem számolsz fehérjét? Egységnyi mogyorónak több mint 1/3-a fehérje. Én is eszem a mogyorót, (a héjasat, nem zacskósat) szoktam számolni.

(#185405) Woodslave válasza Oppenheimer (#185394) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Nekem otthon nem menne. Melóban nincs semmi amit tudnék enni csak amit viszek. Iszok egy teát azzal is elvagyok.

Én is átraktam a reggelit. Nem mondom hogy böjt mert eléggé el van már koptatva meg túl sok a hype szóval csak akkor eszem meg amikor jobban hiányzik este otthon. Reggeli off 10-ig simán kibírom :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#185406) Woodslave válasza aelod (#185393) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Mondjuk a tudomány szerint pont nem optimális de amúgy simán működik

Mármint lehet vitázni hogy jók -e a studyk meg stb de a hivatalos tudományos álláspont a 10-20 szett. Nincs jelenleg olyan ,"szakértő" aki szerint a mentzeri edzés az optimális

A forma viszont faxa azzal nem tudok vitatkozni :R :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#185407) Winne válasza aelod (#185403) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi, épp csak a szemem nem szúrta ki 🤷‍♂️😅

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#185408) Woodslave válasza m3ss (#185395) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ja ebben sztem igazad van monlbility vomax zone 2 sokkal fontosabb lenne de azokat utálom csinálni :(

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#185409) m3ss válasza aelod (#185403) üzenetére


m3ss
veterán

:C ne szerenykedjunk, latszik hogy a lab napokat sem skippeled :K
hany cm vagy?

amugy azon gondolkozok, hogy lehet kellene vmi feherjet is vennem, es tejbe bogyos gyumolcsoket vagy banant beledobni + egy kanal feherje aztan turmix. az ilyen gyumolcsos lottyoket szeretem. csak ugye ezzel megint novelem a feldolgozott elelmiszerek szamat, de hat ez csuszna legalabb...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#185410) Oppenheimer válasza aelod (#185403) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ne tömegelj tovább, ez így tökéletes! :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#185411) scdlsc válasza thomasvold (#185404) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Tényleg! +12,5 g fehérje. Igazából azért raktam be a mogyorót, mert kevés volt a zsír, ebben meg van és főleg telítetlen.
Az időpontok sem azok. Most értem haza, ment is a csokis Jumbo. Ennek is finomabb íze volt régebben. Kiváncsi vagyok, hogy csak egy rossz széria, vagy ez már ilyen. Nemsokára bontom az új zsákot, akkor majd kiderül. Szoktam hozzá rakni 5-8 g kreatint.

(#185412) Cs1csó válasza aelod (#185403) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért egy jobb szabású, feszesebb póló kihozza, nyilván ahhoz, hogy egy pulóverben is jól látható legyen ahhoz már komoly mennyiségű izom (esetleg hájjal megturbózva :DDD ) kell, mert a méretet nem nagyon lehet mivel kiváltani.

(#185413) Fred23 válasza aelod (#185403) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez már nem csak trikóban, de pólóban is látványos. Még 2-3 hónap, és jön a pulcsi nélküli időszak.

Hány kiló vagy a képen?

(#185414) aelod válasza Woodslave (#185406) üzenetére


aelod
veterán

"It is generally assumed that advanced lifters need higher workout volumes to cause hypertrophy. But is this true? During any strength training workout, central nervous system (CNS) fatigue builds up gradually. So, the later sets cannot achieve as high levels of motor unit recruitment as the earlier sets. Calcium ion-related fatigue also builds up gradually, preferentially affecting the least oxidative fast twitch fibers of the highest high-threshold motor units. So, the later sets cannot achieve as high levels of mechanical tension in those fast twitch muscle fibers. The progression of these fatigue mechanisms over a workout is one of the reasons why the dose-response of hypertrophy to training volume is not linear (such that 3 sets do not cause 3 times as much hypertrophy as 1 set). Yet, it is also possible that training status affects which muscle fibers in a muscle are capable of growth. It is known that even untrained people cannot cause growth in the muscle fibers of low-threshold motor units, as they have already reached their maximum possible size. Thus, when beginners become intermediates, they could display a reduction in the rate of hypertrophy because the lowest group of high-threshold motor units reaches a plateau in size. When Intermediates become advanced, they could similarly reach a plateau in the middle group of high-threshold motor units, leaving them only with the ability to cause growth in the highest group. Since the highest group is the most susceptible to CNS fatigue and calcium ion-related fatigue, it suggests that high volumes are unlikely to be useful for advanced lifters. Finding ways to maximize motor unit recruitment levels is likely to be a far more valuable strategy."

Pedig van. Követed is ha jól láttam 👌

Többiek:

174 cm vagyok jelenleg 78 kiló. A képen (két hetes) 77 voltam.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#185415) Apollyon válasza scdlsc (#185411) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azt tegyük hozzá, hogy a csirkét nem fogod effektíven helyettesíteni a földimogyoróval, szóval utóbbit felesleges is a fehérjébe számolni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#185416) scdlsc válasza scdlsc (#185401) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Ja, meg ami még lemaradt. A csirke+rizs mellé kb. ugyanakkora tálnyi saláta/paradicsom/paprika vegyesen. Rágcsálni meg sárgarépát vagy nyers káposztát szoktam.

(#185417) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Meg amit tegnap vettem észre, hogy a Nutriversum tömegnövelője elég jó áron van. Most meg még akciós is. A Jumbóhoz hasonlítva alig van különbség és árban sokkal jobb. Vagy én nem veszek észre valamit?
Jumbo
https://shopbuilder.hu/tomegnovelok-kozephaladoknak/scitec-nutrition-jumbo-6-6-kg-p6599
Nutriversumos
https://nutriversum.com/gainer-pro-5000-g-csokolade
Ha kivárja az ember a Builderen a 20%-os akciót, akkor 4000 forint a Jumbo kilója, a Nutriversumos meg akció nélkül 3400 forint /kg.

[ Szerkesztve ]

(#185418) szőröscica válasza scdlsc (#185417) üzenetére


szőröscica
addikt

Biztos nyero napi 60 gramm cukrot betolni (Jumbo)?

[ Szerkesztve ]

(#185419) scdlsc válasza szőröscica (#185418) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Közvetlenül edzés után tudtommal mehet a cukor. Mondjuk én nem 220 g-ot tolok belőle, csak 80-at. Az meg csak 20 g cukor.

(#185420) m3ss válasza szőröscica (#185418) üzenetére


m3ss
veterán

ja amugy brutal sok cukor van benne. ha kovetkezoleg veszek vmi kreatinos tomegnovelot akkor a pure gold masst fogom kiprobalni. abban negyed annyi cukor van es kreatin is tobb van.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#185421) scdlsc válasza m3ss (#185420) üzenetére


scdlsc
aktív tag

(#185422) FrankMonzano


FrankMonzano
őstag

Sziasztok! Teljes test edzéseket végzek, jelenleg ez nagyon bejön, viszont a fekvenyomásom megragadt egy szinten. 50-be kb 15 ismétlés bemelegítés után, utána 60 ba meg 2x6-8 és itt megállt a buli. Valami taktika ennek a kiküszöbölésére? Váltakozó intenzitású napok? Ha igen hogyan?

(#185423) m3ss válasza scdlsc (#185421) üzenetére


m3ss
veterán

jaja

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#185424) Fred23 válasza FrankMonzano (#185422) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nekem anno az alacsony ismétlésszámú intenzív edzések működtek, vagyis simán tudtam úgy emelni a súlyokon hétről hétre elég sokáig, hogy csak 3x5-öket és 3x3-akat nyomtam annyival, amennyivel éppen bírtam. De ez már nagyon régen volt, és már nem is nyomok fekve. Viszont nem vagyunk egyformák, és az meg tuti, hogy az én 10+ éves módszeremnél vannak jobbak is. Remélem, ír majd valaki olyan is, aki jelenleg is aktív fekvenyomó.

A váltakozó intenzitású napok amúgy szerintem is egy működő opció, de van egy olyan érzésem, hogy ennek a milyenségét egyénileg kell kikutatni, és nem biztos, hogy ami x embernek jó, az y-nak is. Az biztos, hogy ha valaki nagyon intenzív edzéseket is tol, azt sok idő kipihenni, szóval tényleg érdemes heti 2 fekvenyomásnál az egyiket nem túl intenzívre beállítani.

Ha elhatároznám, hogy mostantól fekvenyomok, maganak úgy csinálnám a váltakozó intenzitású edzéseket, hogy A napon 6x5-öt nyomnék az 1RM-em 80-83%-ával, B napon pedig 6x2-t az 1RM-em 86-89%-ával, mindkét esetben úgy 5 perc pihenővel a sorozatok között. És nálam ez biztosan működne. De hogy másnál mi a helyzet, másnak ez mennyire jönne be, azt passzolom.

[ Szerkesztve ]

(#185425) Woodslave válasza aelod (#185414) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Lehet korán van de ebben se látom hogy egy szett az igaz út. És egyetlen posztjából nem jött ez le nekem. Haverja Paul Carter programjaiban se egy szett (nyilván munka) van. Sőt Paul se feltétlenül híve a full bukasig vitt sorozatnak különösen nem 5 ismétlés körül.

Az hogy nem lineáris az összefüggés azt nem vitatja senki ha működik akkor csináld nyilván. Én azt gondolom saját magamból kiindulva hogy nagyon kevés ember tud így hatékonyan edzeni. Mert egyszerűen nem tud egy olyan sorozatot csinálni ami elég lenne.

Nem ritka hogy azt gondolom az első sorozatban mindent beleadtam aztán a másodikban kettővel többet tudok nyomni húzni.

Én egyelőre maradok az edzesenként 4-6 sorozatnál. De én xart se tudok izmos se leszek soha :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#185426) aelod válasza Woodslave (#185425) üzenetére


aelod
veterán

Igaz út nincs tudjuk. Hatékonyabbak viszont léteznek.
Az elején én is azt hittem, hogy ez kevés és nem lehet beleadni egy munkasorozatba mindent. Egy hónap után már kitapasztaltam, hogyan működik nálam. Viszont fejben valóban nagyon ott kell lenni.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#185427) Woodslave válasza aelod (#185426) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Persze van hatékonyabb de én nem vagyok meggyőződve hogy az egy jobb mint a 2-3. Abban biztos vagyok hogy jobb mint a 20 nulla intenzitással elvégzett

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#185428) aelod válasza Woodslave (#185427) üzenetére


aelod
veterán

Ebben teljesen egyetértünk :K Sőt tovább megyek a vetkőző sorozatokban sem látom azt a 'must have' érzést. A tudomány is azt írja, hogy nem szükséges ellenben hátráltat is a fejlődésben.
Korábban 4-5 gyakorlatot is végeztem egy nagyobb izomra ami teljesen felesleges volt.
Amióta meg így edzek sokkal de sokkal jobb az izom érzet (annak ellenére , hogy nincs vagy nagyon kicsi a pump) és rövidebbek is az edzéseim ugyanakkor hatékonyabbnak is érzem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#185429) Cs1csó válasza Fred23 (#185424) üzenetére


Cs1csó
félisten

Fekvenyomást mivel váltod ki? (Elég alap gyakorlat)

(#185430) FrankMonzano válasza Fred23 (#185424) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Köszi a választ. Ez működhet? Ennek alapján gondoltam az edzéseket, különböző intenzitással és ismétlésekkel. Heti 3x eszek, tehát 3 fekvenyomás lenne. Kérdés, hogy ez mehet az összes gyakorlatnál, vagy csak a nagy súlyos alapgyakorlatoknál van értelme?

[ Szerkesztve ]

(#185431) Woodslave válasza FrankMonzano (#185422) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mondjuk ez alapján az első meglátásom, hogyha 60kg a munkasorozat, akkor ne csinálj 50-be 15 ismétlést ezt megelőzően. Hanem csak 3-4-et.

Ha a fekvenyomás felhozása a célod. Ha mondjuk izmosodás, akkor is inkább utána tenném a "pumpálósabb" sorozatot.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#185432) FrankMonzano válasza Woodslave (#185431) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Izmosodás a cél. Ezért szerettem tőletek tanácsot kérni, hogy IZMOSODÁS szempontjából jó e ez a koncepció?

(#185433) Woodslave válasza FrankMonzano (#185432) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ha izmosodás a cél akkor is feleslegesen fárasztod ki magad a munkasorozatok előtt. Melegíts be, aztán amikor a legfrissebb az izom legkisebb a fáradtság akkor nyomd a legnagyobb súlyt amit nyilván megfelelő technikával tudsz.

Én igy csinálnám. Rúd 10 ism. 40kg 5-6, 50kg 3-4 aztán munkasorozat ez a 60-ba 6-8, utána esetleg 40-50-be egy back off szett.

Mondjuk izmosodás szempontjából az a lényeg hogy minél közelebb juss a bukáshoz. Van aki szerint full van aki szerint elég -3 ismétlésre.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#185434) FrankMonzano válasza Woodslave (#185433) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Ez jó lehet. Mennyi idő után próbálkozzak emelni a súlyokon, illetve a back off szett mennyi ismétlésből áll?

(#185435) Woodslave válasza FrankMonzano (#185434) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mióta edzel? Mármint mennyire számítasz kezdőnek?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#185436) FrankMonzano válasza Woodslave (#185435) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Régen edzettem 3 évet kb, aztán jópár év kihagyás, most olyan 8 hónapja újra. Pár hét kihagyás volt azért, betegség, nyaralás, stb. Jelenleg ez az edzésterv: guggolás keretben, fekvenyomás, húzódzkodás, szűknyomás, oldalsó vállgép, csigás bicepsz, heti 3x.

[ Szerkesztve ]

(#185437) m3ss


m3ss
veterán

Nekem anno az alacsony ismétlésszámú intenzív edzések működtek, vagyis simán tudtam úgy emelni a súlyokon hétről hétre elég sokáig, hogy csak 3x5-öket és 3x3-akat nyomtam annyival, amennyivel éppen bírtam.
ez inkabb erofejlesztesre idealis, ha fel akarja tornaszni a fekvenyomasat eroben. hipertrofiara nem lesz optimalis legtobb embernek.
wood +1, ha 60-ba 6-8-at tudsz nyomni, akkor elotte 50-be 15-ot belenyomni tok felesleges. csinald ugy a bemelegitest ahogy o is irja.
amugy nem latjuk a tobbi gyakorlatodat, igy nehez lesz tanacsot adni, hogy mit kellene meg csinalnod.

Az hogy nem lineáris az összefüggés azt nem vitatja senki ha működik akkor csináld nyilván. Én azt gondolom saját magamból kiindulva hogy nagyon kevés ember tud így hatékonyan edzeni. Mert egyszerűen nem tud egy olyan sorozatot csinálni ami elég lenne.
Nem ritka hogy azt gondolom az első sorozatban mindent beleadtam aztán a másodikban kettővel többet tudok nyomni húzni.
nem lehet, hogy inkabb lassu osszehuzodasu izmaid vannak akkor? ha jo a tecnikad, eleg a suly alatt eltoltott ido es tenyleg bukasig mesz akkor ennek nem nagyon kellene megtortennie. persze gyakorlat fuggo is. en pl. magamon azt vettem eszre, hogy pl vilag eletemben allva ruddal csinaltam fejfolul nyomast, de emiatt elkezdtem ulve kicsit dontott padon, es sokkal durvabban erzem a vallam tole. kezisulyzos bicepsz gyakorlatokkal is szenvedtem, nem ert szinte semmit pl allva bicepsz hajlitas pedig szep iranyitott tempoban csinalom. aztan megtalaltam az incline padon bicepsz hajlitast es rogton nem kell sok sorozat.
labemelesnel detto, ha igy csinalom, hogy nem nyujtom ki teljesen a labam, hanem vegig terheles alatt marad a has akkor sztem nem kell 1-nel tobb sorozat. szoval sztem nagyon sok mulik a gyakorlatokon. sok gep emiatt idealisabb is lehet kezdoknek. nehezebb elrontani a gyakorlatot es konnyebb is bukasig csinalni.
plusz egy dr. mike videoban is belefutottam ahol azt taglalta, hogy amig egy tulnyomoreszt fast twitch testepito 1 sorozattal jo technika miatt lehet hogy teljesen elegendo stimulust tud csinalni, addig egy foldi halandonal ez nem biztos hogy igy van.
na meg sokan maskent ertelmezik az intenzitast, pl nekem egy labtolo gep vagy egy fejfolul nyomas rettenetes fajdalmat tud csinalni ha bukasig akarom csinalni. nagyon ott kell lenni fejben. elo kell szednem 18 eves kompetitiv m3sst valahonnan melyrol ha tenyleg bukasig akarok edzeni. :DDD
most pl hogy megjott a kreatin ez jo motivacio. persze lehet csak placebo meg, de az se baj :DDD
tegnap push nap vegen is majdnem wc tamasztas lett. uvolt a bring me the horizon, kreatin pump, haraptam, ujra 20 eves lettem par pillanatra :DD aztan amikor enni meg aludni kellene akkor mar nem talaltam a kompetitiv messt :))

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#185438) szőröscica válasza Woodslave (#185433) üzenetére


szőröscica
addikt

Akkor én nem jól csinálom, valahogy a klasszikus iskolát követem. Legutóbbi mell edzésem így nézett ki:

Egykezes nyomás vízszintesen: 20kg bemelegítés 12, 12*25, 12*27.5, 10*27.5, 9*27.5
Döntött pados nyomás rúddal Smith keretben: 12*45, 12*50, 10*50, 10*50
Ülő mellgép: 12*70, 12*75, 12*80, 10*80 + bukásig 65-tel (6 ismétlés talán)
Tárogatógép: 12*35, 12*40, 10*45, és egy vetkőző sorozat 8*45+4*40+6*35+6*30

Mondjuk a kalóriadeficit ellenére fejlődök, de lehet nem optimális a dolog. November eleje óta bő 5 kiló lejött, miközben kicsit tudtam emelni a súlyokon. Még kb. 3 kilót akarok levakarni, és jöhet egy óvatos kalóriatöbbletes étrend. Rájöttem, hogy tavaly tavasszal mit rontottam el, zsírból növeltem a bevitelem CH helyett. Most nagyon fogok ügyelni rá, hogy a zsírt továbbra is alacsonyan tartsam és csak a CH-n emeljek.

[ Szerkesztve ]

(#185439) Woodslave válasza m3ss (#185437) üzenetére


Woodslave
nagyúr

addig egy foldi halandonal ez nem biztos hogy igy van.
na meg sokan maskent ertelmezik az intenzitast, pl nekem egy labtolo gep vagy egy fejfolul nyomas rettenetes fajdalmat tud csinalni ha bukasig akarom csinalni. nagyon ott kell lenni fejben.

erre gondoltam igen

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#185440) Woodslave válasza szőröscica (#185438) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ha működik akkor nincs miről beszélni.

mondjuk megfelelőnek tekinthető intenzitás mellett nem tudsz ilyen sorozatokat csinálni, csak ha 10 percet pihensz.

Amit mondtam az előbb, hogy van olyan hogy a második sorozatban több megy az csak néhány gyakorlatban fordul elő és nem is általános, csak ha valóban nem voltam ott fejben. De ha te 4 sorozatot meg tudsz csinálni 1-3 ismétlés vesztéssel, akkor lehet az első mondjuk csak 5RIR azaz jóindulattal bemelegítés, rosszindulattal junk volumen.

De a testépítés nagy encikopédiájában is biztos így van azon is lettek izmos emberek, meg az elvileg legnagyobb koponyák se tudnak megegyezni mi lenne a jó, ki vagyok én hogy bármit kijelentsek.

De én ahogy edzek biztos nem menne ez már. Nyilván ha mondjuk edzenénk együtt akkor meg tudnám csinálni súlytól függetlenül, de nem gondolnám hogy szükséges volt.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#185441) FrankMonzano válasza m3ss (#185437) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Ha ez nekem szól: guggolás keretben 30kg 15ism, 40kg 2x10ism. Fekvenyomás: bemeliges 30kg, 50kg 15ism 60kg 2x6-8ism. Lapsúlyos húzodzkodás 4x 8-12. Szűknyomás 45kg 3x 10-15ism. Oldalsó vallgep 3x 15-20 ism. Bicepsz csigán 3x 12-20ism.

[ Szerkesztve ]

(#185442) scdlsc válasza FrankMonzano (#185441) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Én esetleg megpróbákoznék azzal is, hogy minden második alkalommal egykezes súlyzókkal csinálnám a fekvenyomást. Vagy egyszer szabadsúllyal, következő alkalommal géppel.

(#185443) FrankMonzano válasza scdlsc (#185442) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Köszi. A Woodslave féle koncepció jó lehet azzal is?

(#185444) m3ss válasza FrankMonzano (#185441) üzenetére


m3ss
veterán

ha mar 8 honapja edzel es azert eroben, izomban visszajottek a korabbi gainek akkor ez a heti 3x teljes testes edzes elobb-utobb nem lesz optimalis sztem. en pl. nem tudnek 2 naponta guggolni, csak ha atmozgatas celjabol guggolok. de a tobbi gyakorlatbol se tudnek regeneralodni, ha intenzitas megvan.
fekvenyomasra visszaterve en lehet novelnem a gyakorlatok szamat, pl fekvenyomas melle parat ezek kozul: tarogatas, tolodzkodas, fekvotamasz, mellgep, egykezessel fekvenyomas mas dolesszogben, ilyesmi. es csokkentenem az edzesgyakorisagot.

de ha maradsz is ennel az edzestervnel, en betennek egy evezest is. meg vmi combhajlitot is, aelod majd ajanl gyakorlatot :DDD
ezek a heti 3x teljes testes edzesek leginkabb kezdoknek, ismerkedesre idealisak nem?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#185445) FrankMonzano válasza m3ss (#185444) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Nem edzem túl, mivel egy gyakorlatot csinálok egy izomcsoportra, így meg tudom edzeni heti háromszor az összes izmot.

[ Szerkesztve ]

(#185446) Woodslave válasza FrankMonzano (#185445) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ilyen teljes testnél kicsit más. Nem is feltétlenül az hogy túledzed de mondjuk ha nyomsz bukásig 3 sorozat fekvenyomást sztem szerdán még érezni fogod. Én se edzenék így már, de ha élvezed akkor sztem az a legfontosabb.

A progresszió meg ha mondjuk fekvenyomás 6-8 de lehet 6-9 az ismétlés tartomány. Amikor eléred a 9-et mondjuk az utolsó sorozatban akkor emelsz a súlyom 2,5kg-t. Kézisúlyzónál ez általában bajosabb mert pl nálunk 2.5 kg a növekedés, az meg nem mindegy karonként azért.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#185447) Fred23 válasza Cs1csó (#185429) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tolódzkodás extra súlyokkal nekem jobban adja. FrankMonzano számára pedig különösen ajánlom a linkjén lévő írásból ezt a részt:
"4. Miután kiemelted a rudat a helyéről, a vállaidat engedd le/feszítsd hátra, a mellizmaidat pedig domborítsd ki, máskülönben a vállaid elülső fejei elveszik a munkát tőlük!"

Anno bárhogy próbáltam, sosem volt tökéletes a fekvenyomásom, elvitte a váll és a tricepsz a gyakorlatot, a mell alig kapott valamit. Most meg tolódzkodással a mellem durran először, és sokkal jobban, mint eddig bármitől, mellette pedig a tricepsz és a váll is kap eleget. Szóval az én testfelépítésemhez egyszerűen jobban bejön a tolódzkodás, mint a fekvenyomás. Sokáig azt feltételeztem, hogy mindenképpen kell a fekvenyomás is, mert a tolódzkodással a mellem felső része nem fog elég terhelést kapni; aztán a gyakorlat megmutatta, hogy tévedtem, mert bizony az egész mellizmom bedurran tőle, és így számomra fölösleges is a fekvenyomás.

FrankMonzano: És igen, az is alap, amit Woodslave mond: ha 60 kg a munkasorozat, akkor fölöslegesen fárasztod magad azzal a sok 50 kilós ismétléssel.

m3ss: Igen, az leginkább erőre való. De a másik, amit írtam, az jó tömegre / izmosodásra is. Viszont ha nem tudja a jelenlegi 1RM-ét (egyismétléses maximumát), akkor nem tudja annak x százalékát sem. Számomra ez az 1RM adott százalékával dolgozás annyira alap már, mint a lélegzetvétel. Mindent az 1RM-em alapján számolok ki, és eszembe nem jutna máshogy belőni a terhelést; nagyon bejött ez a módszer. A hátránya csak annyi -már ha ez hátrány-, hogy időnként le kell mérnem a valós 1RM-em. A különféle kalkulátorok se rosszak, csak a jóslásaik pontossága közel sem 100%.

(#185448) m3ss válasza Woodslave (#185446) üzenetére


m3ss
veterán

en anno direkt csinaltattam emiatt ha jol emlekszem fel kilos, negyed kilos tarcsakat. rudas gyakorlatoknal, ami nem felhuzas es guggolas volt jol jottek nagyon progressziv edzeshez :K

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#185449) Woodslave válasza m3ss (#185448) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nekem is voltak. 8 darab egyenként 400 gramm körüli. Eredetileg talán fél kg de ki kellett esztergálni a 30 cm-es rúdhoz. Mondjuk kézisúlyzónál ez se segített. Van egy szerelős de kettőt tuti nem csinálok, ráadásul a 10kg-s tárcsa már akkora hogy semmi értelme nem lenne.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#185450) m3ss válasza Fred23 (#185447) üzenetére


m3ss
veterán

jah, sok ut vezet az izmosodashoz. en sose csinaltam 1 rep maxot, pedig kivancsi lettem volna guggolasban, felhuzasban mit tudtam volna. na mind1, legalabb sosem serultem le.

ja a fekvenyomassal igy voltam en is, de amugy a tolodzkodast is sikerult elrontanom :DDD nekem az egykezes fekvenyomas jon be legjobban, nagyobb a mozgastartomany, nagyobb a stretch lent.

amin gondolkodok mostanaban, az hogy kellene egy olyan gyuru, amit le tudok szinte a foldi huzni, es azon tolni a fekvotamaszt. sosem probaltam, de azt mondjak egyik legjobb gyakorlat mellre. fent meg a kezi sulyzos nyomasnal is nagyobb a megnyulas, lent meg kozelited a kezfejeket es ott is meg pluszban dolgozik a mell.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.