Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174101) marked one94 válasza Woodslave (#174097) üzenetére


marked one94
őstag

Az a másik személyisége volt :U

You'll Never Walk Alone

(#174102) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Van valami "általános szabály", hogy otthoni, saját testsúlyós edzésről mikor kell komolyabbra váltani (súlyzók, gépek)? Hogy a fejlődés ne rekedjen meg.

(#174103) marked one94 válasza KisTücsök (#174102) üzenetére


marked one94
őstag

Az a szabály hogy eldontsd mi a celod.

You'll Never Walk Alone

(#174104) Qtya123 válasza BoscoD55 (#174054) üzenetére


Qtya123
őstag

Sz@r az már mindenhogyan, ha nem teljesen frissen eszem.
Én már eléggé elpártoltam a félig takony állagú csirkemelltől a karajra. Egyrészt állagban és ízben is sokkal jobban bejön.

Alapjában véve sokkal jobban szeretem azokat a húsokat, amiknek erősebb az izomrostszerkezete, mert így az állaga nekem jobban bejön. Steak, vadhús és társaik kifejezetten úgy ízlenek, hogy minél egyszerűbben elkészítve, minél kevesebb fűszerrel, hogy magát a hús ízt érezzem. Megbolondulok értük. A hallal szintén így vagyok, de azzal olyannyira, hogy minden létező halat magában, köret nélkül szeretek a legjobban.

Na a csirkemell meg olyan, hogy össze-vissza kell trükközni és fűszerezgetni, hogy ne legyen mocskosul ótvarosan sz@r, csak közepesen fostos.

De az íz/állagon kívül más oka is van, hogy sokkal ritkábban eszem, erről korábban írtam: [link]

Plusz azt is elengedtem már, amit anno az edzés elkezdésekor mindenki belém sulykolt és én is követtem, hogy minden nap 50 tonna húst megenni. Hús délben, délután, este. Anyád! Véleményem szerint az emberi szervezet nem pont erre lett kitalálva, hogy napi majd 1 kiló húst megzabáljon, főleg nem éveken át és nem ilyen hulladék minőségű csirkemellet.

Nyitottam arra, hogy legyenek húsmentes napok is. Ma pl borsót ettem tofuval.

Angel: Most kezdesz épp lejönni a teljesen egészségtelen életmódról, az elhízásból és a betegségekből. Nem vagy már 20 éves, illetve ahogy láttam az előéletedet jojóztál már súlyban eleget. Ezek a dolgok nem múlnak el nyomtalanul. Szerintem ennyi betegség után nem a propi és társai a jó irány. Hová a tökbe akarod tolni magadat a szerekkel, minek.

[ Szerkesztve ]

(#174105) aleister válasza KisTücsök (#174102) üzenetére


aleister
veterán

Mit értesz "otthoni, saját testsúlyós edzés" alatt egész pontosan? Csak, mert a tolódzkodás, húzódzkodás teljesen jó részét képezi az termi edzésnek is. Főleg súlyövvel.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#174106) TomDeNemm


TomDeNemm
csendes tag

https://gymbeam.hu/blog/edzes-ehgyomorra-csak-mitosz-vagy-hatekony-mod-a-fogyasra/
Itt kivesézik a témát

<-Mi történik az emberi testtel, ha üres gyomorral edzünk?A zsírsejtek lebomlanak – lipolízis.A zsír üzemanyagként hasznosul.Emelkedik a zsír üzemanyagként való felhasználását támogató hormonszint.Elősegíti a zsírok lebontását a hasban.Fokozódik a hasi véráramlás. [5]-> Egy másik 2013-as tanulmány szerint az aktív férfiak éhgyomorra 20% -kal több zsírt égethetnek, mint reggeli után. ->

Az intenzív edzés éhgyomorra hatással lehet az izmokra – talán ez az a fogás, amire vártál. Egy igényes reggeli edzés során reggeli előtt izomveszteség fordulhat elő, mert a szervezet lebonthatja az aminosavakat a vércukorszint fenntartása érdekében. Gyors futás vagy megerőltető edzés során a szervezet több glikogént használ, mint zsírt, és nem számít, ha üres a gyomrod.
Az edzés előtti evésnek számos előnye van [7]:
Növeli az edzések közben a teherbírást és az intenzitását ,Támogatja a szervezet regenerálódását ,Hosszabb és kellemesebb testmozgást biztosít

Tudtommal ez a gyúrósok topik. A gyúrás meg arról szólt még 2022 előtt, hogy szörnyeket akarnak látni a színpadon. Ahhoz, hogy az legyél nem hiszem, hogy éhgyomorra kallódva kell edzeni.

(#174107) aelod válasza TomDeNemm (#174106) üzenetére


aelod
veterán

Had ne kelljen jellemezni ezt.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#174108) aleister


aleister
veterán

Powerchallengre megy valaki innét?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#174109) theooracy


theooracy
aktív tag

[link]
Vélemény? Esetleg tapasztalat? :F

(#174110) theooracy válasza theooracy (#174109) üzenetére


theooracy
aktív tag

[link] Még az előzőhöz. Ha ez igaz, akkor ütős cucc, még ötősebb áron..

(#174111) BÁ Nutrition válasza Angel2014 (#174075) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"
Az hogy, fogyj a kalóriadecifit a lényeg igaz?
Na most ha éhgyomorra edzel és utána csinálsz kardió edzést 1000% kalóriadacifitbe leszel ha tartod is a diétát."

Megis mi a lof.x koze van hozza? Ha egyeltalan nem edzel is lehetsz kaloriadeficitben. Szal akkor is 1000% h kaloriadeficitben vagy mikor kaloriadeficitben vagy. Xd

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#174112) Angel2014 válasza BÁ Nutrition (#174111) üzenetére


Angel2014
addikt

Pont ez a lényege, most is ezt csinálom addig ameddig az ízületeket nem terhelem.

Azt akartam mondani ezzel a zsír raktáraihoz nyúl egyből így.

Kalória : PL kimegyek kaszálni a rétre

Megeszek 3 szem cseresznyét tudok csinálni 3 csapást utána a zsír raktárait égetem el.

Megeszek 50dkg szalonnát tudok csinálni 5000 csapást és utána a zsír raktárait égetem el.

Szóval mindig az adott bevitt kalóriát égeted el. Ha a kardió edzés előtt eszel akkor azt égeted.

Janaboy : Tudom de vannak olyan extrém esetek ahol muszáj ezt alkalmazni az elején. Ezt még a kórházakban is csinálják.

(#174097) Woodslave Baj hogy észhez tértem?

(#174098) bigmasterg Nem! Max 30-50g Ch megy naponta.

(#174095) tibcsi0407 és (#174104) Qtya123 Sajnos olyan betegségem lett, hogy muszáj lesz. Persze orvosi felügyelettel. Szerintem nem fog ártani.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#174113) aelod válasza Angel2014 (#174112) üzenetére


aelod
veterán

Erre aludjál még egyet :DD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#174114) Woodslave válasza Angel2014 (#174112) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ha ezt annak nevezed akkor nem :C

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#174115) Angel2014 válasza aelod (#174113) üzenetére


Angel2014
addikt

Gondolom nem azért van benne a kalóriabázisban is, hogy ha megszel pl? egy tál ételt.

Ennyi ideg kell:

Biciklizned 30 perc

Sétálnod 2 óra.

Erobik 1 óra

Sakk ;] 8 óra

és így tovább..

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#174116) aelod válasza Angel2014 (#174115) üzenetére


aelod
veterán

Ne menj bele ebbe mert még csak a felszínét sem karcolod az emberi anyagcsere folyamatának. :N

Inkább írd le hány kiló vagy ;]

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#174117) HussarF válasza Angel2014 (#174115) üzenetére

Ez nem így működik. Az csak egy összehasonlítás, hogy nagyjából érzékeltesse, kontextusba helyezze a mennyiséget. Nem azt jelenti, hogy ha azt megeszed, akkor azt kezded azonnal felhasználni...

(#174118) bigmasterg válasza Angel2014 (#174112) üzenetére


bigmasterg
addikt

[link] oldalra lapozós, olvasd végig, szépen le van írva hogy hogyan működik.

szerk.:
#174106TomDeNemm,
neked is ajánlom olvasásra.

[ Szerkesztve ]

(#174119) Hangfalképű válasza Angel2014 (#174115) üzenetére


Hangfalképű
tag

Ha valóban fogyni akarsz, akkor fogadd meg tanácsom és iktass be napi 4-6 óra sakkot amőbát, ha ezzel megvagy, akkor két sorozat legózás közepes intenzitással, majd levezetésnek négy sorozat kifestőkönyv színezés, de ne hajtsd túl magad.

[ Szerkesztve ]

(#174120) Angel2014 válasza Hangfalképű (#174119) üzenetére


Angel2014
addikt

Most nevetni fogsz! Pontosan sakkozok Itt naponta bigman001 névvel!

Szerintem ha te is ezt tennéd mint Arnold és sok gyúrós akkor nem irkálnál ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#174121) lacos001 válasza BoscoD55 (#174054) üzenetére


lacos001
senior tag

Nem, nem ma és már a ......... jön ki....
Néha beiktatok ilyen vacsikat [kép] most is pl aztán elfelejteti a csirkét. 🤣 Mit okoz, azt nagy ívben...de jó. 30dkg a hús belőle, többi a tészta.
Azt is kipróbálom amit/ahogyan írtál. Mit veszíthet vele az eNbör. Örökre, sok ideig szerintem teljesen száműzni a menüből nem lehet/nem kell a csirkét.

(#174123) aleister válasza Zöldszív (#174122) üzenetére


aleister
veterán

Ez nekem olyan builder szagúnak tűnik. Másik cikkükben kiemelik, hogy csak végszükség eseté kerüljön egy napra a súlyzós edzés és a kardio/aerob, akkor is jó, ha el van választva időben a kettő egymástól. Pl délelőtt edzés, délután futás.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#174124) Woodslave


Woodslave
nagyúr

most ne haragudjon meg senki de ez az éhgyomros kardió miért ennyire kardinális kérdés?

Gondoljátok hogy a végén ez bármit számít majd? Ha jól esik csináld éhgyomorra, ha nem mert elájulsz akkor ne. Ha van kedved súlyzós edzés után még 25-40 percet gyalogolni futópadon akkor csináld.

Tényleg valaki komolyan gondolja, hogy a nyári strandforma elérésében ez gamebreaking dolog? :C Egyáltalán nem sőt simán elérnek olyan formát nulla kardióval (vagy aerob tökömet se érdeklik a megkülönböztetések)

Ezek az oldalak ebből élnek hogy folyton kell valami "okosság" amit aztán a tudományos kutatások legújabb eredményeinek fényében majd jól megváltoztatnak. Lásd reggel kell a gyors ch meg edzés után most meg egyik időpontban se jó sőt. Meg lehetne sorolni.

Most az evidence based fitness kommunityben egyértelmű álláspont hogy nincs előnye az éhgyomrosnak mert kizárólag a kalóriadeficit a lényeg, és nem napi meg óra hanem a hosszabb távú. A kardió meg kizárólag kalória felhasználás "céljából" számít. Nem pedig hogy éhgyomorra 30 gramm zsírt égetsz nem éhgyomorra meg 270 kalóriát a reggeli zabból.

Mert a nap/hét/hónap végén tök mindegy csak az számít hogy tudtál-e kalóriadeficitet tartani.

Ez megint az átlagember szempontjából teljesen irreleványs versenyszerű testépítésből jön. Ott el tudom képzelni, hogy annak is van jelentősége hogy reggeli éhgyomros edzés tényleg 30 grammal több zsírt éget el a versenyhez közeledve, de lehet ez se igaz.

Mondjuk amikor én csináltam akkor még szerettem a reggeli éhgyomros 45 pec emelkedőn gyaloglást mert kimondottan jól esett.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#174125) Janaboy válasza Woodslave (#174124) üzenetére


Janaboy
veterán

De a kalória deficit is csak akkor számít, ha fogyni (tzs-t csökkenteni) szeretnél...

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#174126) Woodslave válasza Janaboy (#174125) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és? Miért mondod ez?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#174127) Janaboy válasza Woodslave (#174126) üzenetére


Janaboy
veterán

Sokan nem biztos hogy ezért vannak itt :)

Janaboy

(#174128) Woodslave válasza Janaboy (#174127) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és gondolod az el kell mondani hogyha hízni akarsz akkor nem kell deficitben lenni? :C Bocs de van egy szint azért...

Vagy az éhgyomros reggeli kardió és a tömegelés közti összefüggést és annak fontosságát is meg kell beszélni?

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#174129) Janaboy válasza Woodslave (#174128) üzenetére


Janaboy
veterán

Sose tudni, ki mire számít :DDD

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#174130) Woodslave válasza Janaboy (#174129) üzenetére


Woodslave
nagyúr

az mondjuk igaz :C

akkor elnézést nem akartam félrevezetni senkit, kalóriadeficit akkor kell ha testsúlyt (jobb esetben tzs-t) akarsz csökkenteni, ha nem akkor nem kell ;] :R

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#174131) aelod válasza Woodslave (#174124) üzenetére


aelod
veterán

Ez megint az átlagember szempontjából teljesen irreleványs versenyszerű testépítésből jön. Ott el tudom képzelni, hogy annak is van jelentősége hogy reggeli éhgyomros edzés tényleg 30 grammal több zsírt éget el a versenyhez közeledve, de lehet ez se igaz.

Nüanszok vannak ott is vagy nincs is érezhető difi. Én speciel 2019-ben az utolsó 4 hétben végeztem heti 90 perc cardiot és lement a tzs-om 3.54%-ra verseny napjára (calliperes táblázatos mérés).

... de ez is mint minden ilyen átvett fogalom/tevékenység a teljesítményfokozók jelenlétében értelmezhető csak vagy mérvadó.

..és amúgy igazad van kedvtelés célból űzött súlyzós edzésnél nem kellene ilyenekkel foglalkozni :N

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#174132) DamianB


DamianB
őstag

Én elkezdtem a gyógytornát ezen a héten apró guggolások falnál fekvő kitörés stb . Jövő héten már szerintem leszek olyan stabil hogy egyedül is bemenjek a kórházba kontrollra és ott is beszéljek a gyógytornászokkal elvileg fel is vesznek csoportba. Kb 4 hét még csont forradásig és 2 hónap múlva edzhetek újra kb .
Kalcium magnézium D vitamin megy .💪

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#174133) TomDeNemm


TomDeNemm
csendes tag

Én ennyit gondolok a témáról, hogy éhgyomorra érdemes kardiózni, bár én futás előtt 1 banánt szoktam enni minimum. Rövidebb távú bicajhoz talán üres gyomorra is neki vágnék. Egy éhgyomros kardió jó közérzetet ad a nap hátralevő részére, jól esik, növeli talán a kitartásodat is, hogy lemondtál a reggeliről. Súlyzós edzéshez viszont jobbnak látom, ha inkább eszik valamit az ember, a teljesítmény növelése érdekében, ergo-> nagyobb teljesítmény-> nagyobb eredmény. Persze a súlyzózás is működhet éhgyomros fogyás technika ként, de hagyjuk bővebben tényleg a témát. Németh István azt mondta, ha ő Mr.Olympián akart volna indulni még többet kellett volna enni és még többet cuccolni, amit már nem vállalt volna be, de egy mezei sportoló a nyári formához más tészta :D

(#174134) aelod válasza TomDeNemm (#174133) üzenetére


aelod
veterán

Hammer szeret nagyot mondani.
Btw ő speciel volt az olimpián 😁

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#174135) TomDeNemm válasza aelod (#174134) üzenetére


TomDeNemm
csendes tag

Valami expo volt, azt tudom :D Sokat tanultam tőle, 2015-től kezdve valamelyik fórumon, onnan át Ask.fm, majd instagram. Személyesen nem ismerem, én debrecen környéki vagyok

(#174137) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Myprotein-től szeretnék rendelni, Angliában élő haverom hazahozná nekem.

Melyik ízesített fehérjét érdemes megvenni tőlük szerintetek?

Van esetleg valami tipp/javaslat, hogy a reptéren ne kössenek bele a haveromba amikor hozza a cuccot?

Thx

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#174138) Cs1csó válasza Predator2 (#174137) üzenetére


Cs1csó
félisten

Érdeklődj előbb a repülőtéren, a repülőtársaságnál, hogy mire kell figyelni, egyáltalán szállítható e stb.

Az ÍZ ízlés dolga, de gondolom vagy többfélét (mert ha egyfélét veszel és az nem jó az gáz, de ha csak 1-2 kilót veszel egy adott ízből az túlélhető)

(#174139) Janaboy válasza Predator2 (#174137) üzenetére


Janaboy
veterán

Annyira jó áron van kintről, hogy megeri vesződni vele?

Janaboy

(#174140) Cs1csó válasza Janaboy (#174139) üzenetére


Cs1csó
félisten

A barátja fog vesződni vele :DDD

(#174141) basaharc502 válasza Cs1csó (#174140) üzenetére


basaharc502
aktív tag

Én a karácsony utáni leárazások idején rendeltem myprotein.hu-ról nagyon sok mindent. Akkor semmi vacakolás nem volt...és kegyetlen jó akciók voltak...12.000-es legging 1990-ért, 14.000-es melegítőt 2500-ért és társaik. Ráadásul 5-öt 3 áráért akció keretein belül.....20.000-ből egy rakat ruhát vettem. Aztán még egy kört futottam, mert nem bírtam ellenállni.... :DDD Gondolom tápkiegekkel is hasonló a helyzet....vagy a mp.comról akarsz rendeleni?

(#174142) Cs1csó válasza basaharc502 (#174141) üzenetére


Cs1csó
félisten

Én sehonnan. :DDD

(#174143) BÁ Nutrition válasza Woodslave (#174130) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ez a forum egyre jobb lesz :)
azt hittem van egy melypont, de nincs. siman at tud menni minuszba :K

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#174144) BÁ Nutrition válasza TomDeNemm (#174135) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem. a 202es kategoriaban indult ami nem ugyanazon a szinpadon lett megrendezve anno mint a mr.o open h igy mondjam amit asszem Jay Cutler nyert. ez a kategoria 2008ban jott be, majd 2012ben mar 212 volt a suly limit. az idoszakban amugy szamos mas kategoriat is behoztak pl figure, fitness, bikini, womens physique, mens physique.
Kiss Jeno szokta fikazni h nem az igazi olympian vett reszt, pedig de. egy ilyen esemeny van es o azon vett reszt 202ben. ez olyan mintha azt mondanank h Talmacsi egy qaka, mert nem a moto Gp-t nyerte meg. Jenotol ez full szanalmas volt.. a masik meg az h mihez mennyi koksz es penz kell, vagy h neki mennyi kellett akkor az valtozo, akkor nem lehetett, nem volt konnyu annyira monetizalni a versenyzest mint most. szerintem jelenleg egy csomo olyan sportolo is jol megel az instragrambol meg a tobbibol akinek kb koze nincs es nem is lesz ahhoz a szinthez amit a Nemeth Pisti lerakott. viszont akarhogy is, neki is nyilvan van joga azt eldonteni h neki mi, meddig es hogy fer bele. ugy dontott h kiszall. Bognar Geri pl sokkal hamarabb meghozta ezt a dontest a karrierje szempontjabol es csinal mast helyette. nincs ezzel semmi gond. en legalabbis nem varom el senkitol h csessze szet az egeszseget mert hogy "szornyeket" akarunk latni a szinpadon.

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#174146) BÁ Nutrition válasza Zöldszív (#174145) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nagyon jo, mega matrix mutans atalakitot is raktak bele, csak dragan eri megvenni, 200k/bogyo.
"állitolag"

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#174147) TomDeNemm válasza BÁ Nutrition (#174144) üzenetére


TomDeNemm
csendes tag

emlékszem az egész sztorira, meg arra is, hogy Hammer mondta, h Jenő nem indult valamelyik versenyen, amire állítólag készült volna, mert "nem szóltak neki mikor lesz". azt várta elvileg, hogy meghívják vagy valami ilyesmi

(#174148) TomDeNemm


TomDeNemm
csendes tag

Abban az időben elmondta Hammer, hogy ha akarta volna tovább is eljut, aztán bárki mondhatná ,hogy "American Dream, Pisti megcsinálta", de őt már nem érdekelte tovább a téma, és más irányba ment

(#174149) BÁ Nutrition válasza TomDeNemm (#174147) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

az is mr olympia verseny volt amire kvalifikalt miutan megnyerte a VB-t abszolutban 1996ban.
jo nagy szivas sajnos.

az meg hogy a "American Dream Pisti" mit nyert volna meg a tovabbiakban az tok lenyegtelen, mert abbahagyta. ahogy a Jeno is mert beragott ezen az ugyon. meg volt ott vmi meleg szekszualis tema h valami sportvezeto agyba akarta vinni cserebe h kiszerezze az olympiara de ez megint nem hozta meg a kedvet hogy folytassa a sportot. 20 ev mulva meg hiaba hozott eleg jo format, mikor most nem olyan fizikumot keresnek a versenyeken mint ami neki van

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#174150) parazstaposo


parazstaposo
újonc

Sziasztok!

Ízületvédő szedésekor ajánlott szünetet tartani, vagy mehet folyamatosan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.