Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) wertigo1984 válasza meroly (#11846) üzenetére


wertigo1984
őstag

Ezt mondtam neked. :)

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#11852) meroly válasza wertigo1984 (#11851) üzenetére


meroly
veterán

Köszönöm, majd megnézem :R

(#11849) Eagl3: én is írtam hogy durva, de ha ő így tudja csinálni, akkor csinálja, én tuti nem bírnám se az edzést se a kaját. Örülök ha a fél kg csirke lemegy 4 részbe osztva.

flierqqq: még két dolog jutott eszembe. A natúr túró nekem nem csúszott sehogy, helyette cottage cheese-t eszem, igaz drágább, de legalább ehető natúrban, nem kell semmi hozzá. A másik az l-carnitine, próbáld meg az aerob edzések napján, asszony szedi, őt pörgeti, én még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#11853) deniro2 válasza kNG (#11829) üzenetére


deniro2
senior tag

Vazzeg, úgy emlékszem, hogy te valami vézna gyerek vagy, akkor meg minek tartasz kiselőadást a diétáról :F
A leírt mennyiségekkel tuti, hogy 10-ből 8 ember hízni fog... :U
Eleve ott kezdődik ugye, hogy zsírmentes tömeggel számolunk, mert annak semmi értelme, hogy diétában több tápanyagot együnk, csak mert nagyobb a zsírtömeg rajtunk... Érted, ha most kiszámolod egy 130 kilós ember szükségletét, akin van 60 kiló zsír, olyan számokat fogsz kapni, amivel rövidúton 140 kiló lesz...

[ Szerkesztve ]

(#11854) kNG válasza deniro2 (#11853) üzenetére


kNG
senior tag

Attól még hogy én éppen tömeget növelek lehet tudhatom hogy az emberek nagy részének mi működhet nem? De ha úgy nézel ki mint Chris Jones, akkor pofámat befogtam szememet becsuktam... (a linkelt videót is megnézted?) - szerintem ő csak tudja mit beszél, elég ránézni a fizikumára...ez csak 1 irányvonal, ha neki nem jön be, akkor tud csökkenteni a mennyiségeken...

Amúgy én napi 2500-2700kcalt eszek mégsem zsírosodok mint állat? Alkati kérdés is...

Szerk.: Értem mit mondasz, ebben igazad van, de az sem lenne túl jó ha hirtelen kezdene el fogyni...annyit lehet korrigálni a dolgon, hogy kiszámolja hány %-os TZS-nál van jelenleg, és úgy számol...úgy már nagyjából jónak kéne lenni nem?

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#11855) deniro2 válasza kNG (#11854) üzenetére


deniro2
senior tag

Nem néztem meg a videót, de volt már 6 diétám 7 év alatt és még így sem adok senkinek ilyen konkrét tanácsot, mint te, mert tisztában vagyok vele, hogy általános képlet nincs, mégha valami buzi csinált is róla videót...

(#11856) Coccolino_O válasza deniro2 (#11855) üzenetére


Coccolino_O
őstag

:D :C

(#11857) kNG válasza deniro2 (#11855) üzenetére


kNG
senior tag

Képlet nincs, de irányvonal van...és valahonnan el kéne indulni...és te milyen tanácsot adtál volna neki? Kíváncsi vagyok, hátha én is tanulok belőle...esetemben pedig akkor miből mennyit kéne tömegnövelésnél? Mennyi kcal, mennyi zsír, mennyi ch, mennyi fehérje? Általános képlet nincs!

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#11858) siti válasza deniro2 (#11855) üzenetére


siti
senior tag

ja, pontosan erre szokták mondani, hogy 60Kg vagyok, csak hát miből :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#11859) deniro2 válasza kNG (#11857) üzenetére


deniro2
senior tag

Kalóriát csak ti számolgattok itt 2-3-an.. Fehérjét tudod, ch-t csak kitapasztalni lehet, zsír ch-tól elválasztva 20-50g, szintén tapasztalat alapján.

(#11860) kNG


kNG
senior tag

Egyébként Arnold Schwarzenegger nagy testépítő enciklopédiájában is benne van ez a módszer amit leírtam...és nem pont ennyit kell neki enni, mint amit írtam, ez csak egy irányvonal...mindenki más... de innen el lehet indulni szerintem...ha túl hirtelen megy le róla a súly, akkor kicsit növelhetne a kaján, ha nem sikerül, akkor meg csökkenthetne rajta... ezt már neki kell kitapasztalnia...

De ha nagyon nagy hülyeséget írtam, akkor kérlek korrigálj, és vissza is szívtam amit írtam! :R

deniro2: És ha mondjuk én eszek napi 2g fehérjét, meg mondjuk 4 g ch-t aminek elég kéne lennie elviekben, és hozzá zsírt, és nem nő a súlyom, akkor mi lehet a gond? Nem elég a kcal...akkor nem olyan rossz dolog a kcalt "számolni" nem? (amit amúgy nem is kell számolni ha myfitnesspal-t használok).

100 szónak is 1 a vége, én SZERINTEM ez a módszer nem rossz ahhoz, hogy legyen neki 1 irányvonala...onnantól meg már kitapasztalja, hogy NEKI mi a jó, ahogy írtad is...de ez csak az én véleményem...he can do whatever the F*CK he wants to!

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#11861) meroly válasza deniro2 (#11855) üzenetére


meroly
veterán

Attól még hogy kNG megírta nem kötelező a kérdezőnek betartani. Másrészt meg valahonnan el kell kezdeni aztán meglátja. Iránymutatasnak biztos jó. Szerintem semmi rosszat nem tesz az ember azzal ha akár csak saját tapasztalatai alapján tanácsot ad, hisz az csak egy tanács. Kíváncsi lennék pl hogy 7 év alatt miért kellett 6x diétaznod? Tömegelés utáni szállásito diéta volt mindegyik vagy fogyás is kellett?
Véletlenül se vedd kötekedesnek, de szerintem egy fórum arról szól hogy az emberek megosztják a tapasztalataikat hátha más tanul belőle vagy másnak is beválik.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#11862) deniro2 válasza kNG (#11860) üzenetére


deniro2
senior tag

Ha így is-úgy is az adott embernek kell kitapasztalnia ch-t és a zsírt, a fehérjét pedig úgyis minden esetben magasan kell tartani, akkor vajon mi értelme az egész módszernek?
Mondok egy példát a való életből: tanácsot kér tőled tömegelés ügyben Ljk (100kg) és Mocsokmisi(70kg), te szépen kiszámolod nekik, hogy elöbbi nyomjon 500g ch-t, utóbbi meg 300-at, aminek az lesz az eredménye, hogy Ljk hízik 1 hónap alatt 5 kilót zsírba, Mocsok meg fogy 5 kilót izomból, ugyanis az általuk használt és bevált számok 200 és 5-600... Volt értelme számolgatnod?

Melory: azért diétáztam ennyit, mert egyrészt kihagytam az edzésből 3 évet, másrészt az elején én is elhittem, hogy az a jó tömegelés, amikor havi 2 kilóval nő a súlyom... Ebből 5 diéta csak 4-5 kilós korrekció volt.

[ Szerkesztve ]

(#11863) kNG válasza deniro2 (#11862) üzenetére


kNG
senior tag

Volt értelme számolgatnia, mert neki még nincsenek meg a bevált számok, de EZZEL közelebb kerül hozzájuk...feltételezem nem olyan emberről van szó, aki már túl van pár diétán, különben nem itt kért volna tanácsot nem? Ha elkezd enni a vakvilágba, az szerény véleményem szerint rosszabb...

deniro2 újra: most írtad le, a saját tapasztalatodat, "az a jó ha havonta 2 kg-t hízol"... valószínűleg nem napi 200+-os kcal mérleged volt, hanem napi 500+-700+... pontosan ezen mentem keresztül mint Te, voltam én is 87kg is ám (sérülésem előtt)... onnantól kezdve jöttem rá arra, hogy kell egy általános irányvonal, és ezen meg lehet korrigálni...nekem ez a módszer jött be, nem biztos hogy neki is be fog...(habár emberek ezreinek bejött, olyanoknak is, akik kipróbáltak többféle módszert)...ha akarja kipróbálja, ha nem nem, a döntés az övé...

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#11864) deniro2 válasza kNG (#11863) üzenetére


deniro2
senior tag

Látom, még mindig nem érted... Ha az említett 2 ember most feltünne itt ismeretlenül, 0 tapasztalattal, akkor te a fenti számolgatásoddal totál f@sz tanácsot adnál nekik... Vagy akár nekem is, mert a közelében sincsenek a számaid ahhoz, amit én eszek... Világos?
Nem arról van szó, hogy nem lehet picit konkrétabb tanácsot adni, de ez semmiképp nem egy súly alapján grammra kiszámolt baromság kellene, hogy legyen, hanem egy a tzs, jelenleg étrend, fizikai aktivitás és alkat függvényében összerakott ajánlásnak, amit persze a gyakorlatban nyílván tovább kell pontosítani. De ezzel majd pöcsöl a személyi edző, az a dolga... :)

szerk Pontosan azért híztam be a kezdeti tömegelésnél, mert azt hittem, hogy mások számaihoz kell tartanom magam

[ Szerkesztve ]

(#11865) kNG válasza deniro2 (#11864) üzenetére


kNG
senior tag

Valószínűleg félreértjük egymást...

Akkor most teljesen konkrétan...

Az általam leírt módszer (igen, a testépítő enciklopédiában lévő) IRÁNYVONAL...

Az irányvonalat(!) finomhangolni neki kell, az alkata, genetikája, fizikai aktivitása függvényében... magyarán ha nincs lóvéja személyi edzőre, akkor neki kell a saját maga személyi edzőjének lennie!

Ha mondjuk Te akarsz diétázni, akkor nyilvánvalóan (magas aktivitás mellett) neked ettől többet kéne enned...nagyobb az izomtömeged, több ideje sportolsz, meg többet is, mert nem terhel le annyira...erre lehet változtatgatni a szorzót 12-től 15-ig PÉLDÁUL (figyelem! nem képlet, nem kell kiforgatni a szavaimat)...szerinted a személyi edzők miből indulnak ki egy kliensnél? Eltöltenek vele 1 hetet, éjjel-nappal vele vannak, és megnézik hogy milyen alkat, mennyit eddz, milyen az anyagcseréje vagy hogy?

A nagy többség pontosan ezzel a módszerrel, amit leírtam...

Feltételezem a kolléga nem akar Mr. Olimpia lenni, akkor nem értem miért kell neki ettől precízebb módszer...

És akkor most még egyszer, amit az elejétől kezdve írtam:

Irányvonal+saját magának alakítgatja = eredmények...

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#11866) Woodslave


Woodslave
nagyúr

ti komolyan így csináljatok? Számolgatás, finomhangolás? :Y :R :D

toljatok inkabb tükörbenyomós karképet :D :K :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#11867) shteer


shteer
titán

mi ez a sok szakmai hsz? :F tessék offolni!

..szerintem jónak tűnik

(#11868) Eagl3 válasza Woodslave (#11866) üzenetére


Eagl3
veterán

Bírom ezt az elolvastam valamit és okoskodok dolgot, holott fingja sincs az egészről mert még életében nem szálkásított... :D

(#11869) kNG válasza Eagl3 (#11868) üzenetére


kNG
senior tag

Igazad van, még életemben nem, hisz te tudod, itt élsz a mellettem lévő szobában! ;D

Amúgy képzeld, már szálkásítottam, és sikerrel... ezzel a módszerrel és finomhangolással de Te barátom jobban tudod, hogy én mit mikor hogyan és hol csináltam, mert te vagy a sas ;] és meglátod messziről az egekből a sasszemeiddel! :DD :DDD :N

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#11870) meroly válasza Eagl3 (#11868) üzenetére


meroly
veterán

A kérdező egyébként kurván nem szálkásitani akart hanem fogyni.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#11871) deniro2 válasza kNG (#11865) üzenetére


deniro2
senior tag

Nem értjük félre egymást... Adtál a srácnak a diétájához egy -valószínűleg- teljesen szar tanácsot, valami általános számolgatós hülyeség alapján, ennyi... Ha odafigyelsz rá, hogy mit írt, akkor láthatod, hogy mindig kövér volt, 15 kiló zsír mínuszt prognosztizál magának -amit szinte mindenki alábecsül, úgyhogy valszeg több lesz az-, ami alapján van kb. 30% tzs-je, kb. 60 kilós zsírmentes tömeggel, feltehetően endomorf alkattal, amihez ajánlottál neki diétára 250g cht, meg 60g zsírt 250g fehérje mellé, amivel szinte biztos, hogy 2 grammot nem fogyna, de inkább hízna, ami nem egy kiindulási alap, hanem egy faszság...
Nem finomhangolni kell az ilyet hanem teljesen átírni, tehát semmi értelme...
Na mindegy, van jobb dolgom is így vasárnap délután, mint végeláthatatlan vitát folytatni baromságokról...

(#11872) kNG válasza Eagl3 (#11868) üzenetére


kNG
senior tag

Ha már itt tartunk, akkor Te mit tanácsolnál? Te már biztos túl vagy pár szálkásításon, sőt ha jól tudom most is épp szálkásítasz...Te hogy csinálnád a kérdező helyében? Hisz épp csinálod! Valószínűleg okosabb dolgot tudtál volna mondani mint én, és hátha én is tanulhatok belőle!

deniro2 oké, akkor én is itt zártam le a témát, de írhatnátok neki valami konkrétumot is, ha már én ilyen f*sz tanácsot adtam! :)

Eagl3: látom veszed a lapot, helyes! ^^ (Y)

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#11873) Eagl3


Eagl3
veterán

kiszálltam :)

(#11874) Eagl3 válasza kNG (#11872) üzenetére


Eagl3
veterán

Rohadt egyszerű a képlet.

Első és legfontosabb dolog kizárni a cukrot és a fehér lisztet. Csak jó minőségű húst (vörös, fehér, sovány) illetve jó minőségű szénhidrát (rizs félék, burgonya esetleg teljes kiőrlésű tészták), olajokból lehetőség szerint elhagyni a napraforgó olajat és kevés olíva olajjal sütni\főzni. Gyümölcsből ne túl sokat, zöldségből minél többet fogyasszon, este köretként már csak zöldséget. Nassnak a nap folyamán 1-2 kis marék magot lehet rágcsálni.

Már ezzel az "egyszerű" módszerrel szaladni fognak a kilók a legtöbb embernél.
Egy bizonyos idő után, meg persze elszántság függvényében lehet visszavenni a CH-ból, még itt sem kell kalóriákat meg fityfaszokat számolni, én ezt is rohadt egyszerűen oldom meg, megfőzök 75-100g rizst, mikor épp mennyi CH-t akarok enni és ezt osztom el a nap folyamán két adagra. Ezen kívül mást nem mérek\számolok. A mostani diétám 5. hete tart, ma reggel voltam 91,5 és 100-ról indultam. Bár az utóbbi időben becsúszott egy-két szemét kaja meg lecsúszott pár sör. De a hasmenésen kívül nem éreztem negatív hatását.

[ Szerkesztve ]

(#11875) kNG válasza Eagl3 (#11874) üzenetére


kNG
senior tag

Azt hogy mit eszik alapvetően magától értetődőnek vettem (jó kajákat írt le)... az a lényeg hogy ő olyan módszerrel csinálja, ami neki bejött...nekem ez jött be, ezt tanácsoltam, lehet neki nem jönne be... alapvetően olyan edzést írt le (gondolom nézted), amivel kurvasok kcalt égetne el, na de azt bírni is kéne, ezért is írtam annyi kaját és kcalt, amennyit, az izomtömeget gondolom meg szeretné tartani, ezért a túl drasztikus indítás sem biztos hogy a legcélszerűbb (szerintem!!!)...

Nem szaporítom tovább a szót, mindenki úgy csinálja ahogy akarja, ahogy neki jó...nekem ez a módszer jött be, ÉN ragaszkodok ehhez...

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#11876) Yeffy válasza shteer (#11867) üzenetére


Yeffy
veterán

jaja, engem is meglep :DDD

még nem válaszoltál, h mennyi vizet iszol, hallod-e... ;]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#11877) GiP23 válasza Woodslave (#11866) üzenetére


GiP23
csendes tag

erősen synthol gyanús ;] ;] amúgy grat!

(#11878) meroly válasza Eagl3 (#11874) üzenetére


meroly
veterán

Amit leírtál az egy teljesen hibátlan "fogyókúra", én is így fogytam nulla mozgás mellett, mondjuk kalóriát kiszámoltam az elején, de a végén már az nem kellett. Láttad az eredményt, nulla izom, bár már hájas se voltam.
Az más kérdés, hogy most tuti nem így csinálnám, sulyzós edzés mellett meg főleg. De mindenki maga dönti el, hogy hogyan csinálja.

Impossible is nothing

(#11879) Ijk válasza deniro2 (#11871) üzenetére


Ijk
nagyúr

Minek vitatkoztok, úgysem ezen fog múlni. Ott fogja elbukni, hogy max 1-2 hónapig étrenden van, aztán befigyelnek megint a péksütemények egyre nagyobb arányban. Úgyis mindenki ezen bassza el amikor egyből a mélyvízbe ugrik. ;]

Egyébként aki napi fél kiló hús és fél kiló zöldség mellé be tud pakolni annyi CH-t amitől 30%-os testzsírra heti 6 edzés mellett képes hízni, hát azzal kezet fogok. :D

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11880) kNG


kNG
senior tag

Na mostmár tényleg kíváncsi vagyok, hogy akkora nagy ökörséget mondtam-e...

Kíváncsiságból kiszámoltam egy kalória kalkulátorral hogy mennyit kéne ennie naponta ahhoz, hogy veszítsen súlyt... ezzel számoltam

FIGYELEM - sokan ezt a módszert sem szeretik, mert nem elég pontos...szerintem ha nem Mr. Olimpia cím, akkor ELÉG PONTOS...

Ez alapján kijött az, hogy (kevés mozgással - nézzük meg csak az edzéstervét, azt írta hogy kibasz*tt sokat fog mozogni), 2157 kcalt kéne ennie ahhoz, hogy havi 1kg súlyt veszítsen... ezzel 1 év alatt, kb. 11-12 kg zsírt vesztene... 2kg-onként újra kéne kalkulálnia a kalkulátorral...

Most nézzük az én módszeremet... 86x2,2x12=2270 kcal...

Tévedtem 113 kcalt...ez kb. 1 protein shake/nap... ja, és valójában ő többet mozog, mint amennyivel én számoltam a kalkulátorban...tehát akkor kb. hibahatáron belül számoltam...

A mondandómat úgy kezdtem, hogy 40/40/20-as osztás sokmindenkinek már bejött...erre az volt az ellenérv, hogy klasszikus endomorf alkat a kolléga...így ő még ettől hízna is, amit leírtam... akkor változtathat az osztáson... ha bírja energiával, meg pénztárcával... vigyen be 1 kicsit több zsírt, és arányosan kevesebb CH-t...diétában amúgy is a sok fehérjét, és az egészséges zsírsavat ajánlják...zöldség mellé nyomathatja a lenmagolajat...

Ennyi az egész... ilyen alapon nem mondtam neki nagy baromságot, akkorát nem, hogy ő elkezdjen hízni ettől a kajálástól (HA TÉNYLEG ANNYIT ESZIK) amennyit leírtam... kizártnak tartom!

Ijk-nak igaza van, először ezzel kell megküzdenie a kollégának!

Legalább ma nem csak OFF volt, hanem szakmai vita is! :)

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#11881) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Beszéltetek itt tegnap a derékfájásról, ma az enyém is megfájdult... :((( :D

Teremben meg mennyi ferike volt...szét röhögtem magam a speciális gyakorlatokon :D Rajzás van megint, summer is coming...

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#11882) flierqqq


flierqqq
tag

Majd rakok fel képeket, hogy hogy változtam, illetve mérem magam folyamatosan. :)
Amúgy nekem ez az idézet tetszett meg nagyon:

"A zsírégetés egy teljes erejű háború. Adj neki 28 napot -- csak 28 napot. Támadd meg mindeneddel, amid csak van. Ez nem egy életstílus opció, hanem csata. Add le a zsírt és utána térj vissza a moderációhoz. Na tessék, moderáció. A Jelenések (3:16) mondja a legjobban: 'Így mivel lágymeleg vagy, sem hideg, sem hév, kivetlek téged az én számból.' A moderáció kislányoknak való."
Dan John

Kívánjatok sok sikert! ;)

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#11883) shteer válasza Yeffy (#11876) üzenetére


shteer
titán

Irtam valamikor, 4l korul. De ugye ehhez hozzajon a szilard kajabol felvett is ;]

Itt allok a kibszott tescoban es szomjas vagyok :)

Szerk: mar nem :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#11884) deniro2 válasza Ijk (#11879) üzenetére


deniro2
senior tag

Sokan képesek heti 3-4 edzés mellett zsírgömbbé tömegelni magukat, úgyhogy nem hiszem, hogy ez a 6 edzés lehetetlenné tenné a hízást... :)

kNG most az egyik számolgatós, általánosítós hülyeséggel akarod igazolni a másikat? :N
Kérdezz inkább körbe a topikban, hogy ki mennyi ch-val tartja a súlyát, aztán vesd össze az általad diétához ajánlottal és végre lesz valami valódi tapasztalat is a kezedben...

[ Szerkesztve ]

(#11885) kNG válasza flierqqq (#11882) üzenetére


kNG
senior tag

Sok sikert, de azért csak ésszel... ha sikerült összezavarnunk kicsit, akkor bocsi, én személy szerint legvégül azt tanácsolom, hogy fogadd meg azokat a tanácsokat, amelyek szimpatikusak, amelyeket követhetőnek tartasz, és csináld... biztos hogy meglesz az eredménye...

" Bodybuilding is a journey, you have to be your own personal trainer! "

Még egyszer sok sikert!

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#11886) meroly válasza flierqqq (#11882) üzenetére


meroly
veterán

Egy kalappal!
Várjuk a képet ;)

Impossible is nothing

(#11887) flierqqq válasza meroly (#11886) üzenetére


flierqqq
tag

Most küldjek?Elfolyik rajtam a zsír :D :D :D

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#11888) Ijk válasza flierqqq (#11887) üzenetére


Ijk
nagyúr

Vigyázz ez csapda, már hetek óta reménykedik hogy betesz valaki egy szarabb formát mint az övé. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11889) kNG válasza deniro2 (#11884) üzenetére


kNG
senior tag

Nem szerkesztem az előző hsz-t mert nem akarok belepiszkolni a jókívánságokba...

40/40/20-as aránnyal 210g ch-t enne kb... mondtam hogy lehet rajta változtatni alkattól függően...legyen 40/30/30...

Az új osztással már csak 161g ch-t vinne be...miheztartás végett ez 1 zacskó rizs, meg mellé egész napra leosztva minden étkezéshez 1 jó adag zöldség...ha ezzel nem fogy a kolléga 30%-os testzsír mellett, akkor könyörögve kérlek mondd már meg mitől fog? :)) - újfent ajánlom hogy nézd meg újra az edzéstervét...

Én csináltam azt a módszert, amit te mondtál, (kísérletezgetés), nálam nem vezetett célra... én egy egyszerű módszert kerestem, amivel elég 2 havonta újrakalkulálnom, és tudom hogy mit kell tennem... tudom hogy mit érdemes enni, nem nézegetem a kajákon lévő tápanyagtáblázatot, használom a myfitnesspalt... az egész edzésre szánt energiám (szellemi) legalább a felére redukálódott az eddigiekhez képest, és MOSTMÁR a tömegnövelésnél nem hízok el mint a disznó...

Ha nem haragudsz meg, akkor nem fogok statisztikát vezetni, nem fogok megkérdezni testalkatonként 10-10-10 embert, hogy ők mennyi ch-val tartják a testsúlyukat, és nem fogok kettős vak kutatást sem végezni azért, mert nem vagy hajlandó elfogadni, hogy másik módszer is működhet, nem csak az, amit te csinálsz... nem ér annyit nekem az egész...

És akkor most felteszem a kérdést: Szerinted 160g ch-tól egy 86kg-os 25-30 TZS %-os ember nem fog fogyni heti 6 edzés mellett? Ez csak az én számolgatós baromságom!

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#11890) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Deniro, ne hagyd magad.

(#11891) meroly válasza Ijk (#11888) üzenetére


meroly
veterán

+ wood: tessék a kép. Én tükörben nem tudok fotózni :( :D

A bal oldalin rajt a dátum (de nem tudom minek, mikor 2012-ben kezdtem "hivatalosan"), a jobb oldali kb 3 perces.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#11892) Ijk válasza Coccolino_O (#11890) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem tudom ki az aki elolvassa ezeket a féloldalas hozzászólásokat.

melody: Ezt nem egy újabb kép berakására történő felhívásnak szántam. ;]

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11893) deniro2 válasza kNG (#11889) üzenetére


deniro2
senior tag

Ööö, nem mondtam, hogy 160g ch-val nem fogyna, csupán megjegyeztem, hogy egyik f@sz kalkulátor nem hitelesíti a másikat...
Az meg, hogy neked nem jött be, hogy kitapasztalod a saját szintentartó mennyiségedet és ehhez kalkulálod a diétát vagy a tömegelést, hanem valami általános képlettől jobb eredményt kapsz, nem is értelmezhető a számomra...

(#11894) wertigo1984 válasza meroly (#11891) üzenetére


wertigo1984
őstag

Jó lesz az. ;)

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#11895) Zomb€€ válasza meroly (#11891) üzenetére


Zomb€€
őstag

khm...hatulrol.jpg...khm...

;]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#11896) kNG válasza deniro2 (#11893) üzenetére


kNG
senior tag

Ahogy számomra az nem értelmezhető, hogy te azt mondtad még nemrég (ne beszéljünk félre) hogy az általam meghatározott módszerrel ő nem fog fogyni, csak hízni...tehát egy 86kg-os 25-30% TZS-vel rendelkező emberke heti 6 edzéssel 160g ch-val nem fog fogyni...

Tudod mit? Az én f*sz kalkulációm szerint meg fogyni fog... és aki kicsit is benne van a sportban, az tudja jól, hogy igazam van abban, hogy 160g ch-val fogyni fog...és ezt a kalkulációval számítottam ki...

Rakd össze... akkor a kalkuláció baromság?

Az érvelésed, miszerint általános képletről beszélünk alapból ott bukik meg, hogy makronutriensekkel játszani fog az az illető, aki a kalkulációt használja...pl. tömegnövelés ektomorfnak 25/50/25, szálkásítás a kollégának 40/30/30...ugye milyen másak az arányok? Szálkásítás pl. nekem: 40/40/20...én rögtön ezzel próbálkoznék...mert ektomorf vagyok...

Meg kéne érteni azt, hogy nem minden fekete vagy fehér, hanem van a kettő között némi színátmenet is...attól még mert neked, vagy akár a topikba rendszeresen látogatók 90%-nak az a módszer jött be amit te írtál, attól még nem biztos, hogy amit én írok az szar, és nem működik...

Ne utasítsd el addig, amíg ki nem próbáltad...

Én nem utasítom el a te módszeredet, mert neked az jött be... ahogy írtam, NEKEM nem jött be...

Te alapból elutasítod az enyémet, mert az csak 1 sz*r kalkuláció... én meg azt mondom ki kell próbálni mindkettőt, és le lehet vonni a konzekvenciát... aki olyan beállítottságú mint én, annak az enyém fog bejönni, aki olyan mint te, annak a tiéd...

"Insanity is doing the same fucking thing over and over again...expecting...shit to change...that ... is... crazy!"

Ha annyira tutkó lenne a módszered, szerintem nem kellett volna 6-7 év alatt 6-szor diétáznod...ha neked így jó, csináld...semmi gondom nincs ezzel, biztos vagyok benne hogy ezerszer tapasztaltabb vagy az egész sportban mint én, jópár éve itt vagy a topikban is...

DE...továbbra is azt tartom, hogy nem csak 1 fajta módszer van arra, hogy elérj egy célt...hanem több is...és több módszer is lehet jó, nem csak az, amit te csinálsz...

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#11897) Coccolino_O válasza Ijk (#11892) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Elolvasom, mert mulattat.

(#11898) Boxer001 válasza Coccolino_O (#11897) üzenetére


Boxer001
veterán

Jó neked, engem untat, azért nem is olvasom el. :D

(#11899) shteer válasza Boxer001 (#11898) üzenetére


shteer
titán

én megpróbáltam, felénél elaludtam :D

..szerintem jónak tűnik

(#11900) meroly válasza wertigo1984 (#11894) üzenetére


meroly
veterán

kösz :R

(#11895) Zomb€€: látom figyelsz a részletekre ;]

Impossible is nothing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.