Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59551) sipi700 válasza tomcica (#59544) üzenetére


sipi700
tag

Az futótechnikán múlik, hogy Boston 9-ben nem tudok kifutni 100/200-on 2:40-es tempót? Vagy nem erre találták ki? 3:15-3:30 km szépen megy benne, így inkább 400 m feletti résztávokra szeretem, 100/200-on a turbo-t tudom szépen megpörgetni.
Streakfly-nál mire tippelsz? Inkább Boston 9 jellegű keményebb cipő lesz? Zoom streak milyen volt, nem próbáltam soha. Utolsó Pegasus turbo-t koptatom :(

(#59552) sipi700


sipi700
tag

Ezek a több városban is épített futókörök létezik, hogy ugyanazon a teljesítményen 10 mp-cel nagyon tempót adnak? Tegnapi 10 k lazából 8 ilyen pályán ment (200 m), még úgyis gyorsabbnak mérte, hogy rendszeresen túlfutottam az 5 kört. 8 km alatt 150 m-t futottam pluszba. Az óra mérése alapján 5 mp-cel volt gyorsabb a pálya, ha leveszem az elmérést 10 mp-cel gyorsabb. Tényleg van benne ennyi plusz sebesség vagy az aszfaltot ennyire elmérte? Aszfaltos egyenes út volt, ott nem szokott nagyot tévedni, de egy kitáblázott Bsi versenyen sem jellemző 10 mp elmérés. A futás végig 190-191 watt volt. Nem igazán nézem soha ilyen szinten a tempót, de most valamiért megakadt azon a szemem, hogy fix watton a pályás rész mennyivel gyorsabb volt, elsőre azt hiszem, hogy rövidebb köröket futottam, de pont nem ;)

(#59553) LanyUs válasza emvy (#59550) üzenetére


LanyUs
senior tag

Lehet, hogy igazad van :) Még ha placebo is, nincs 2 hét trutyi ( Nálam ) és nem esik ki annyi futásból. A gyerekorvos ajánlotta Nekik. Már az első napon "elkapom" és leszek erőnlétben John Cena :)

"A Carrevir beburkolja a megfázást okozó vírusokat, így megakadályozva azok orrnyálkahártyához történő tapadását. Ezáltal csökkentik a légutak fertőzéséért felelős vírusok szaporodását és terjedését.
Carrevir orrspray – enyhébb tünetek, gyorsabb lefolyás
A Carrevir orrspray lerövidíti az influenzaszerű megbetegedések lefolyási idejét és enyhíti a megfázásos tünetek (orrdugulás, orrfolyás, tüsszögés, köhögés, torokfájás, fejfájás, borzongás, izomfájdalom) súlyosságát."

(#59554) tomcica válasza sipi700 (#59551) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pedig a Turbo epp azert "nyeli" a lepest,mert igencsak puha :K lehet benne prgetni 2:30-as sebesseget is,de nem az igazi. Boston talpnehez,siman lehet 2:30-as sebesseget is porgetni benne,pattogos is,ha valami zavaro lehet,az ez a talpnehezsege,sulypontja valoszinuleg lent van.
Zoom streak 5 es 6-os kemeny cipo volt,mondjuk a mai cipokhoz kepest papirvekony talppal,ha meg ugy nezzuk,hogy mennyi anyag volt benne,akkor egy szoges palyacipohoz kepest igen jol csillapitott. Na abban lehetett barmilyen sebesseget porgetni :K amit csak elbir a tested. Van meg egy alig hasznalt Streak 5 es Streak LT a szekrenyben ;) meg az is lehet a korozos versenyre egyik ott lesz nalam. Harom cipot tervezek vinni Vaporfly 4%, Streak 5 es valami puhat ami epp keznel lesz (Pega Turbo2,Rebel v. egy uj Novablast 2). Van itt meg egy Brooks Elite 2 bontatlan,az erzesre egy puhabb vaporfly,ugye karbonlapos,csak hat eleg magas epitesu,nem tudom mennyire eles kanyarok vannak,mar a vaporfly is hatareset :U foleg ha 6orat kell korozni,ott nem ketszer kapsz kanyart :F

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59555) tomcica válasza sipi700 (#59551) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo hir,hogy az iden lesz uj Pega Turbo is :K Streakfly szerintem nem puha cipo :N kulonben nem hasznalnak az elit tesztelok palyan.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59556) inf3rno válasza LanyUs (#59549) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én tegnap mentem ki korcsolyázni, de 2km után feladtam. Jó lesz már ha leolvad. Érdekes, hogy az eséstől a farokcsontom környéke fáj, de futásnál nem, csak ülésnél. A lényeg, hogy tudok futni, úgyhogy holnap is rápróbálok. Ma tánc lesz.

Buliban hasznos! =]

(#59557) sipi700 válasza tomcica (#59554) üzenetére


sipi700
tag

Akkor még szokni kell a Bostont. Sajnos sarokra érkezek, lehet ott a baj :(
Első pár futás után volt tőle egy kis izomláz :D Jó kis pörgetős 3:30-on belül, nem tudom miért nem megy a 3:00-án belüli. Igen szögesek sem puha cipők :D Utoljára 18-19 évesen futottam benne. Könnyedén 3 percen belül, azóta öreg lettem :D
Sejtettem, hogy a Streakfly kemény lesz, pont a látott tesztek miatt.
Elit futóknak miért jobb maratonon a puhább Vaporfly? Kevésbé fárad a láb? Én azt vettem észre Vaporfly-ban könnyeben tartom a tempót, még keményebb cipőben hajlamos vagyok lassulni, mert max. pulzus közelében nem visznek a lábaim. De nálam ez 10 k-nál is befigyel. Egy elitfutónál egyértelmű, hogy nincs ilyen gond ;) Ő végigtolja a 30 percen belüli 10 k-t, mintha én csak 1 k-t futnék. Egy max-os 1-3 km kedvéért biztos kipróbálnám a Streakfly-t!

(#59558) tomcica válasza sipi700 (#59557) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A vaporfly arra valo h az 1oran tuli (elitnel ez kb felmaraton) versenyeknel ne verje szet annyira a labait,es tudja tartani v fokozni a tempot :K
Na most divatja lett,hogy ilyen cipokben sot alphafly-ban is toljak 3-5K vagy akar palyan resztavokat.Valoszinuleg arra is teszi a dolgat,de nem arra terveztek.
Streakfly nalam listas,ha nem is elso korben,de venni fogok,mar csak az miatt is mert se Next%-et se Alphafly-t nem vettem,es nem is igazan tervezek.Tul vannak nekem epitve,a Streakfly viszont modern es realtiv alacsony is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59559) Hi!King válasza sipi700 (#59552) üzenetére


Hi!King
őstag

Én olyan 15-20 másodpercet becsülök 5k felmérőnél, ha aszfalt helyett rekortánon futom.

(#59560) Zozo0525 válasza Hi!King (#59559) üzenetére


Zozo0525
őstag

hogy? rekortánon gyorsabban futsz?
én mintha lassabb lennék mint aszfalton

(#59561) sipi700 válasza tomcica (#59558) üzenetére


sipi700
tag

A túlépítettségét én sem szeretem, de most minden cipő emeletes. Feleségem rendelt félárú Alphaflyt-t, neki az alacsony drop volt elsőre fura, de már hozzászokott. Szerinte pattogósabb, mint a next%. Nehezebb is, de ő nem érzékelte, csak a mérleg mutatott többet ;)
Nem tudnám elképzelni, hogy ilyen magas cipőkben résztávozzak. Zoom fly 3-ban szaladgáltam résztávot, az már határeset volt magasságilag, de az meg keményebb volt, mint a Vaporfly és pont 4 percen belüli tempónál muzsikált jól. Inkább azért nem szerettem, mert lassú futáshoz nem volt jó, de szépen lassan belátom, hogy muszáj lesz rotálni és ide-oda pakolni Stryd-ot, mert 1 cipővel vannak kompromisszumok :)

(#59562) sipi700 válasza Zozo0525 (#59560) üzenetére


sipi700
tag

Nekem elég kemény rekortánon lett 10 mp-cel jobb ugyanazon a watton. Focipálya körül ami van a közelünkben ( 400 m) gyorsabbnak tűnik, majd megnézem ott is a wattokat, de még soha nem volt arra egyenletes tempóm. Pálya felé bemelegítés, pályán tempósabb futás szokott lenni, jobb időben bringával megyek és bemelegítés is pályán megy.

(#59563) Hi!King válasza Zozo0525 (#59560) üzenetére


Hi!King
őstag

Úgy tűnik rekortánon gyorsabban, de gondolom ez függ az adott rekortán puhaságától, mert nem egyformák. Mondjuk nagyon ritkán futok rekortánon.

(#59564) Zozo0525


Zozo0525
őstag

ez igaz erre nem is gondoltam nem egyforma két pálya. Nálunk a pálya nagyon kanyargós talán az sem segít a tempó miatt ami nagy előny hogy a lakásomtól kb 200 méterre van sipi700 köszi neked is

(#59565) Agony


Agony
aktív tag

Környékbeli kb. Tom-al egyidős (1980-as) srác most futott 1:11:48-as félmaratont. Legutóbb amit láttam tőle kb 1-2 éve az 1:18-1:19 környéke volt. Nem tudom milyen edzést tol 40+ -osan, hogy ekkorát fejlődött, de ezzel még a FM OB-n is szép eredményt lehetne elérni. :R

Start with a whisper, end with a scream!

(#59566) sipi700 válasza Agony (#59565) üzenetére


sipi700
tag

81-es vagyok, még látványosan nem érzem, hogy lassulnék, illetve képes vagyok fejlődni viszonylag kevés edzéssel is. Valószínűleg nem menne már 23-24 mp-s 200 m és percen belüli 400 sem, de egy 17:30 körüli 5 k-t elérhetek arra büszke leszek :D Lehet huszonévesen hajthatnék 16 percre is, de ezt már nem fogom megtudni ;) Állóképesség javításával, több edzéssel hiszek abban, hogy elérhetném 1:20-on belüli fm-t is. Most hirtelen nem tudom 1:11 milyen tempó lehet, de így elsőre az már nekem űridőnek tűnik. Egyelőre nem érzem magam öregnek :D Azért szívesen lennék újra 20 ;)
Ja látom 3:25-ös tempó. Hááát... Kéne edzeni, nem keveset :D

[ Szerkesztve ]

(#59567) sipi700 válasza Zozo0525 (#59564) üzenetére


sipi700
tag

200-as pálya csak kanyar, de ez lassú 5 perc körüli tempó volt, ott nincs jelentősége. Sprintelni gyorsabb a 400-as pálya anyagtól függetlenül is.
Bringán tud kegyetlenül visszahúzni a sok kanyar, meg triatlonban a fordító.

(#59568) Fred23


Fred23
nagyúr

Találtam még tegnap egy BROOKS futócipőt is az egyik szekrényben, ha jól emlékszem, 2011-ben használtam utoljára az akkori fogyókúrás kocikhoz, aztán meg 2-3 hónapig túrázáshoz. :D

(#59569) inf3rno válasza Agony (#59565) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát gondolom ő is néha futkározik egy kicsit, ahogy Tom. :-) Ez szerintem erősen a szakmai titok kategória már és senki sem szívesen osztja meg, főleg ha sikerei vannak vele.

Buliban hasznos! =]

(#59570) sipi700 válasza Agony (#59565) üzenetére


sipi700
tag

Rákerestem a nevére, focista vagy csak volt, nekik nem olyan rossz az alapállóképességük. Van egy focista ismerősöm, talán 3 évvel lehet idősebb nálam. Néha-néha "együtt futunk" a focipálya rekortánján, simán tud futni 4 perc körüli tempót, de inkább belülit, sima egyszerű cipőben, azt mondta néha-néha fut, heti 1-2 alkalommal, órával sem méri. Magas, vékony, ha rendesen edzene 44-45 évesen simán menne neki 1:20 körüli fm. Azt nem kérdeztem, hogy focizik e még.

(#59571) sipi700 válasza inf3rno (#59569) üzenetére


sipi700
tag

Legtöbb edző nem is engedi a megosztást. Garminon látni egy-két magyar szinten nagyon jó futó edzéseit, de ezt is talán 2 éve láttam, azóta lehet rájöttek, hogy lehet tiltani. Nem néztem mostanában, de Bódis Tamás edzései is nyilvánosak voltak egy időben, neki is voltak durva edzései. Nem biztos, hogy jó egy az egyben lopni a másik edzését, meg nem is biztos, hogy mindenkinek ugyanaz a mennyiség kell. Gondolom diagnosztika után sem ugyanazt kapja mindenki edzés javaslatnak ;) Legalábbis remélem :D
Kecskeméti verseny 2. helyezettjét ismerem. Ő sem edz keveset ;)

[ Szerkesztve ]

(#59572) tomcica válasza Agony (#59565) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az azert becsuletes felmaraton am :K en 1976-os vagyok,tudom 4ev kulonbseg nem sok,de nem hiaba vannak 5evre bontva a veteran korosztalyok,durva dolgok tudnak tortenni 5ev alatt :K M40-44 es M45-49

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59573) tomcica válasza sipi700 (#59566) üzenetére


tomcica
Topikgazda

23-24mp 200m-t a vilagklasszis sprinterek tudnak 41evesen (akik 20-21-22 korulit tudtak fiatalabb korukban) felenk olyan egy sincs :N 25-26mp koze futjak egy fedettpalyas OB M40-45
400m az mas azt kepesek 55-57mp-re tolni,ugyanez a korosztaly sprinterei.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59574) sipi700 válasza tomcica (#59572) üzenetére


sipi700
tag

Néztem a 2. helyezett track-jét, 20,04 km lett neki. De 1:11 körüli idő 20 km-re sem rossz. Én örülnék neki ;)

(#59575) Agony válasza sipi700 (#59570) üzenetére


Agony
aktív tag

Én csak Facebook profiljára néztem rá, ott látszik hogy Ironmant is csinált, meg gyanítom van atlétikai múltja és tud "rendesen" futni. BSI-nél is 1:20 körüli FM-jei vannak meg 2:50-es maraton, azért mondtam, hogy ez elég durva ugrás 1:20->1:10-re. :K

Én csak Stravan tiltottam le az edzéseket, mert mindig adják rá a kudo-kat, én viszont annyira nem használom a platformot, így kicsit szarnak érzemtem hogy sose kattintok vissza.

Az edzéseket lemásolni amúgy is elég faramuci szerintem, mert fene tudja ki mire készül, milyen szakaszban jár, na meg lehet ami neki tökéletesen bevált, az nálam 3 hét után sérüléshez vezet.

Én pl. szívesen fizetnék edzőnek is, ha biztos fejlődést érnék el, de ezeknek az online hetente 1x kommunikálós távedzéseknek nem sok értelmét látom. Kipróbáltam az ENSPORT-ot egy ingyen hónap erejéig és nem volt benne semmi világmegváltó, ami amúgy meg 15eFt/hó.
A leginkább pedig a személyes jelenlét amit pótolhatatlan, amikor látja az edző, hogy reagálsz a terhelésre, milyen mozgásod és kijavít, stb...

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#59576) sipi700 válasza tomcica (#59573) üzenetére


sipi700
tag

Én most 30-31 mp körül futom 200-at, résztávoknál 35-36 mp. Alapos bemelegítés után csak 200-ra koncentrálva vagy arra készülve nem tudom mennyi lenne. Izmom sincs annyi, mint akkor volt. De az se tudna már motiválni, hogy senior ob-n 200-at vagy 400-at fussak. 100 meg soha nem ment jól.

(#59577) sipi700 válasza Agony (#59575) üzenetére


sipi700
tag

Elég sok hátránya van a távedzésnek. Egyre biztos jó/jó volt. Sokat tanultam belőle, meg tudnám tervezni magam az edzést. Próbáltam covid után pár hónapig egyedül. De túl engedékeny voltam magammal, hiába terveztem meg TP-ben. Ha szar napom volt, nem futottam résztávot, csak egy lazát. Edzővel nem merem megcsinálni, inkább lefutom és megy is, csak elindulni nehéz. Gyakorlatilag csak kapom az edzést, szinte semmi kommunikáció nincs, a kommenteket leszámítva. Működik, amit kapok, így megér 15k-t havonta. Feleségem van Ensportnál, ott is hasonló, neki eleinte én magyaráztam az edzéseket, mert annyira kezdő volt, hogy nem értette mi van oda írva, edző nem igazán segített. Szépen fejlődik, edző sokszor nem is kommentel vagy késve, versenyre semmi segítséget nem ad, kb. heti 30 percet tölt vele még megírja a heti edzést, illetve ha nem kommentel szerintem annyit se. Munka mellett csinálják, lehet van 30 emberük, de akkor sem ilyen szintű személytelenség az, amit várok. Közeli városban van triatlon egyesület, lehet jobban járnánk velük, de amíg fejlődünk nem variálunk.
Ja igen és hétre előre adják az edzést, lehet 1 héten belül is le kellene reagálni az esetleges változásokat, gondokat. De szerintem nem néznek rá napi szinten. Megnézik heti egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#59578) Agony válasza sipi700 (#59577) üzenetére


Agony
aktív tag

Nekem a fegyelem részével nincs gond, sokszor hónapokra előre meg van, hogy mikor mit futok és azt ki is taposom. Nálam inkább az a gond, hogy nem tudom, hogy a foglalkozás elérte-e a célját.

Mert végrehajtom másodpercre pontosan amit kitúztem, de kérdés hogy elég-e, megfelelően csináltam-e, stb.. Mert sablon edzéstervekből tengernyit lehet venni a neten full profi oldalakon, csakhát ugyanaz a baj mint az edzés másolással. Lehet hogy 75%-nál beválik, de ha nálam nem akkor hónapok mennek el rá.

Finalsurge -on is 30-40$-ért vannak a fullos félmaraton edzéstervek, pl. Luke Humphrey is csinál edzésterveket, de itt is kapsz egy PDF sablont, aztán hajrá. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#59579) sipi700 válasza Agony (#59578) üzenetére


sipi700
tag

Legnagyobb baj, hogy vidékiek vagyunk ;) Sashegyi gepárdok... Velük edzenék :) Sanyoszt sztárolják, láttam egyszer insta profilját, ő nem szimpatikus, de eredményes sportolói vannak. Nem is azok a tipikus távedző típusok.
Amíg fejlődsz a saját edzéseiddel, jó úton jársz. A Training Peaks még ami egész jól megmondja melyik hétre mennyit terhelj és milyen típusú edzést végezz. Az 1 évre kb. 50e Ft, illetve ott is vannak fizetős edzéstervek. Szerintem Nagy Péter is azt használta vagy használja és szerintem még mindig saját magát edzi. Nem eredménytelen ;)

(#59580) Agony válasza sipi700 (#59579) üzenetére


Agony
aktív tag

Az ő eredményeit szoktam követni, kb. akkor járt 1:18-as FM-nél amikor én 1:23-1:24 körkényén, találkoztam is vele egy Budapest Night Run-on, amit úgy rémlik meg is nyert.
VIszont tavaly ő is robbantott asszem 1:12-t vagy 1:13-at. :Y

Start with a whisper, end with a scream!

(#59581) Zozo0525 válasza sipi700 (#59571) üzenetére


Zozo0525
őstag

bodis tomi már coros pace2 fut. szerintem ezért nem látod gaminban már

(#59582) sipi700 válasza Zozo0525 (#59581) üzenetére


sipi700
tag

Strava-n láttam. Megnéztem most, 1 edzése publikus, ott 30x400 m-t tolt 3 perc körüli tempóban :D Régen több volt publikus.

(#59583) HKorn


HKorn
addikt

Mennyire elborult ötlet lábsúllyal futópadozni? Van itthon 2db 700g-os súly amit gondoltam rátépőzárazok a lábamra erősítés céllal, de nem tudom ennek lenne e sérülési kockázata.

Run&Ride

(#59584) tomcica válasza HKorn (#59583) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Van kockazata,ne csinald :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59585) bandus


bandus
veterán

ma megvolt az első 10 km feletti futás az évben :D a szar tempo és magas pulzus ellenére jól esett, meglepő módon az 5 km 200m szint távon sem sétáltam bele sehol, pedig ezt sokszor akkor is megteszem, ha valami értékelhető formám van. a héten kitaláltuk, hogy mégis elindulunk az UB-n, így április végére össze kell szednem magam, hogy 30 kilit valami értékelhető tempóban le tudjak futni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#59586) HKorn válasza tomcica (#59584) üzenetére


HKorn
addikt

Akkor el is vetettem :)

Run&Ride

(#59587) tomcica válasza bandus (#59585) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ISten hozott ujra,aprilis meg messze van szepen fel lehet epiteni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59588) Agony


Agony
aktív tag

Daniels' Running Formula könyvet esetleg olvasta már valaki?
https://www.amazon.com/Daniels-Running-Formula-Jack/dp/1718203667

Rég olvastam már futással/sporttáplálkozással kapcsolatos irományt, úgyhogy rendeltem egyet. Külföldi fórumon elég sokan esküsznek rá, hogy rengeteg okosság van benne, úgyhogy kíváncsi leszek. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#59589) HKorn válasza Agony (#59588) üzenetére


HKorn
addikt

Nagy koponya lehet, ha whiskygyártásban is és futáselméletben is a toppon van. :D

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#59590) tomcica válasza Agony (#59588) üzenetére


tomcica
Topikgazda

fent van az ncore-on angolul az egyes vagy a kettes edition,olvastam...jo cuccos :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59591) bandus válasza Agony (#59588) üzenetére


bandus
veterán

Majd ird meg mit gondolsz rola! En Kilian uphill athlete konyvet fogom megrendelni, ha egyszer nem leszek
lusta bejelentkezni amazonra :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#59592) Agony válasza tomcica (#59590) üzenetére


Agony
aktív tag

Én nem láttam az "online tékában", de most már úgyis úton van, úgyhogy jó lesz a lapozgatós verzió. :D

Start with a whisper, end with a scream!

(#59593) ballazol válasza inf3rno (#59548) üzenetére


ballazol
senior tag

jókat írtok, köszi!

szerintem muszáj egy kis fehérje edzés után
én biotech-et sem fogok már venni, az fix
ha más másképp látja, szíve joga
biotech tényleg a legalja, azalatt már színtiszta pénzkidobás
nekem azt mondta egy ismerősöm, drogériát vezet, hogy egyedül a Scitec termékei rendelkezik bizonyítottan azokkal az összetevőkkel mennyiségre is, ami a címkén szerepel
kezdek hinni neki

aztán persze lehet minden nélkül is edzeni
a fakírok is százas szögön alszanak, vágom én :)

egy órát futok alkalmanként
az elmúlt 1,5 hónapban 83 kg-ról lejöttem 77,4-re :)
nem akarok totál elfogyni
és ha nincs izomzat, az ízület szenvedi kárát... én így tudom

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#59594) Mclovin válasza Mclovin (#59431) üzenetére


Mclovin
senior tag

Velocityből is fél mérettel kisebb lehet a jó vajon? lenne egy elfogadható áru 44.5, ez pont a méretem, de Liberate nitroból is 44 lett a jó végül.

(#59595) Hi!King


Hi!King
őstag

De egyébként futásnál, mint erőnléti sportágnál van egyáltalán értelme az étrendkiegészítő fehérjének? Van ennek valamilyen tudományos alapja? Mert izomépítésnél érthető, de ez nem egy izomépítő sportág (nyilván hosszútávfutásról beszélek, nem 100 méteres sprintről). Illetve ha van értelme profiknál, hobbi szinten is van értelme? Mit ad hozzá a teljesítményhez?

(#59596) Agony válasza Hi!King (#59595) üzenetére


Agony
aktív tag

Magának a fehérjének biztosan, de hogy tápkieg formájában szükség van-e rá, főleg amatőr szinten az szerintem is kérdéses. Futáshoz 1.5 g/tskg fehérjét ajánlanak, ami nekem 70 kg-ra 105 g / nap, amit azért nem egy nagy művészet bevinni "normál" forrásból. Én a reggeli meg a késő délután kajámba szoktam rakni 10-10 g fehérjét ízesítés gyanánt, aztán annyi.

ballazol:
Ennek van valami tudományos alapja is vagy csak a drogériás önjelölt élelmiszermérnök ismerős megszakértette?
(Nem mellesleg a Scitec is a Bioteché, csak amikor felvásárolták megtartották a nevét. :U )

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#59597) HKorn válasza Mclovin (#59594) üzenetére


HKorn
addikt

Velocityből nekem fél mérettel kisebb van, de ugyanakkora, mint a Liberate, ha abból neked 44-es van, akkor Velocityből is akkora fog kelleni.

Run&Ride

(#59598) Mclovin válasza Agony (#59596) üzenetére


Mclovin
senior tag

Egyetértek, ez a 1.5-2 g/tskg teljesen jó arány, viszont edzés után a megfelelő izomszövet regenerációhoz szükséges gyorsan felszívodó fehérje (aka tápkieg).

(#59599) inf3rno válasza ballazol (#59593) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én sem azt írtam, hogy nem kell, hanem hogyha 2 napon belül viszed be egy keményebb edzés után, akkor is rendben leszel. Van ez a városi legenda, hogy edzés után közvetlenül kell a fehérje, különben leépül az izom, ha 5 percet késel vele... :N

Nekem teljesen mindegy, hogy milyen forrásból viszed be. A lényeg, hogy teljesértékű legyen.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#59600) tomcica válasza Hi!King (#59595) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Van ertelme,de csak ha a kovetkezo feltetelek kozul fennall valamelyik:

- vegan,vega vagy valami miatt nem visz be eleg feherjet a napi etrendjebol

- testsulyt csokkent vagy optimalizal es a szukseges szenhidratmennyiseg napi also felen van

- hosszu eros edzesek utan regeneracionak (itt szilard taplalek is mehet persze) ilyen edzeseknel az edzes kozbeni BCAA vagy sima folyekony amino (nem kell sok) is segit,hogy ne tartson olyan sokaig a regeneracio edzes utan.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.