Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59651) sherlock82


sherlock82
senior tag

Hát gyerekek a mai szeles idő megnehezítette a futást, ráadásul a tempón is növeltem ma.
Jól esett utána az ebéd. : )

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#59652) danielsz válasza Agony (#59650) üzenetére


danielsz
tag

Sajnos vannak olyan napok, amikor nem adja ki :(
Nekem 25 km terep volt a terv, de bizonyos "logisztikai" okokból csak 12,4 km-t mentem (kellett vinnem hátizsákot oda, ahonnan indultunk, mert átvettem cuccokat, csak akkor tudtam volna még egy kört menni, ha valaki még jön velem, akinek a kocsijába letehettem volna a cuccomat :D) Holnap viszont tényleg kéne mennem 20+ kilit. Van mondjuk helyben egy instant kör, amit illene már megfutnom. 23 km, 700 m szinttel, mondjuk van pár nehezen futható combgyilkos része :D Kell készülni a Bodri Trail M távra (kb. 23 km, 500 m szintemelkedés), de jövő vasárnap még elnézek Kaposvárra, tolok egy 10 kilit. A terv egy félmarcsi volt, nem a maxon, de inkább megtolom a 10K-t, amennyire lehet.

(#59653) tomcica válasza Agony (#59650) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ne se aggodj semmin :N felenk szerencsere reggel meg nem volt akkora szel,egy picit fujt csak egyik kanyarban. Delutan viszont hasonlo volt a tegnapelotti szeleshez,brutaaaalis. Ha olyanban futottad,akkor nem is csoda,hogy nem ment ;)
Ha a kovetkezo edzesen is megmarad valami ebbol a "nehez" labbol,akkor amit ajanlottam konnyitett hetet tarts. Messze meg a verseny,esszel kell felhozni a format.
Felenk 10 x 800/400m valtogato volt a munka resz vegul (+bemelegites es kifutas) jott Edvard es Danika is,ugye ok komoly 50km-t tettek mar le az asztalra,6orast is.Edvard 100km-es versenyre keszul,neki ez a nap extra eros tempos lett,szinte mostani sebessegehez 15K nyelgaz tempoja. Vigyaztam is ra,amikor hallottam,hogy a legzese kezd atmenni horgesbe,akkor picit lazitottunk a sebessegen. Kihoztuk 3:55-os atlagra,a,gyorsak is gyorsultak,elejen 3:50 kornyeke,a vegen mar 3:40-3:35 is befigyelt 1-1 gyors kor rejeig. A 800-ak 4:10-4:00 ahogy epp sikerult. Ez volt a gyors fiu csoport (Kovacs Viktor csinalta meg vegig). Kozepes fius csoport 4:30-4:30-4:20-at valtogatott,mivel ott csak a masik Viktor futott egyedul,neki meg most gyorsabb sebesseg nem kell,ez tempocska volt. Tegnap ment 35km-t 5:00-as atlagra,ma meg ezt a tempot,szepen benne van a surejeben.Meg nem dontotte el,hogy egyeniben futja a 6orat,vagy parban.Egyeniben 72km a cel, parban pedig olyan 4:45-4:30 kozotti tempo.Ahol szetesik epp :DDD
Csajok csak ketten voltak,nekik iparos munka volt 5:30-5:30-5:00.Meg is csinaltak becsuletesen a 27kort.Mi a gyors csoporttal ugy csinaltuk,hogy amikor kesz lett a feladat,akkor az egyel lassabb csoporttal mentunk meg egy szettet,valamint a lanyokkkal masfel szettet.Veluk ugy,hogy minden korben felkaptunk 50-70metert porgosre.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59654) Agony válasza tomcica (#59653) üzenetére


Agony
aktív tag

Annyira nem estem azért kétségbe, csak rosszul esett, mert mindig szerdát/vasárnapot várom a legjobban a héten, aztán ha ezek nem mennek jól akkor kicsit csalódott vagyok... a tötyögésekben úgysincs sok izgalom.... na meg ez 100K-s hét lett volna ha megvan a 25K, így marad a múlt hetivel megegyező 95K.

A pulzus miatt elégedett vagyok a maival, ha valami túledzés vagy ilyesmi gond lenne, akkor nem 168 BPM lett volt a 4:00-ás tempó, meg a tegnapi tötyögés is szépen ment 16K@4:19 158 BPM-en... szóval vagy a szél vagy valami fáradtság, majd meglátjuk jövő héten, aztán ha kell visszaveszek a töltelék kilóméterekből. :K

Összességében a január már egész korrektül alakult. 410K@4:17 (160 BPM) lett a futás része, mellette pedig 95K@84BPM séta, ami plusz 20 óra alacsony terhelés és aprónak a hétfői erősítések meg a mindennapos hengerezések/masszírozások.

---

Edvardot láttam ma Stravan, hogy ő is átment hozzátok, de tavaly év végén nagyon leállt az edzéssel, talán ő is benézett valami sérülést? Ő nem gondolkozott ezen a 6 órás versenyen mint edzés a 100K-s versenyre?

Kíváncsi leszek milyen lesz ez a köröző, papíron nem tűnik nehéznek óránként futni 5-6 km-t, de 6 órán keresztül gyanítom kellemesen kimerítő lesz. ;]

Start with a whisper, end with a scream!

(#59655) stefyY válasza Agony (#59650) üzenetére


stefyY
őstag

Jézuska. :R

Ebben az időben ha akartam volna se tudtam volna tempót menni. Elég volt egy kis beszélgetős 25k az ismerősökkel 6 perc körüli tempóval, ígyis eleget szentségeltem a szél miatt...

#59651 sherlock82: Kajagondom nekem se volt utánna. :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#59656) tomcica válasza Agony (#59654) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Edvard tavaly ceget alapitott (szamitogepes 2D animaciokat csinal bermunkak) elegge elvette a figyelmet es energiajat. Most eldontotte ezt a 100km-s versenyt,ami ugy indult nala,hogy ranezett a merlegre es ugy volt vele,hogy mostmar ez igy nem mehet tovabb ;] szoval egyfajta fogyokura neki ez a felkeszules.
Megkerdezzuk a 6orasra,nem rossz otlet,ugyis akart nehany 50km-es lassu edzest menni :K most kedd-szerdan ha jol ertettem zsinorba 1-1db-ot 50+50km ket futasbol.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59657) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ha az ember kb. 1km-kent valt (es ugye pihen kb 7-7fel percet) nem erzi,hogy mennyit is vett ki eddig belole,mert elso nehany szaz meter mindig megindul,nem erzodik ;) egy jo 25-30db utan mar naaagyon akarni kell,mert a kor tulso fele elkezd belassulni es tulelesse valni.
Brutalis atlagot lehet kipreselni igy,8-10db utan mar az se zavar,hogy felig kihulsz a 7perc alatt. Ha hideg lesz,akkor nem art az elejen egy kis melegito krem.
Egesz mas egy ilyen korozo,mint az UB v UTT :K gyorsabb atlag,kepes az ember 30km-t kitaposni FM temposebesseggel.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59658) ígyvanferi válasza tomcica (#59648) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Köszi! Ez most pont két feladatos nap közé ékelődött be, mert a hét közepi résztávozás elcsúszott péntekre, a vasárnap meg a szokásos hosszabb, ma épp fokozóra vettem, 4-4-4 km, laza, maratonos és félmaratonos tempó. Szóval akkor ez így pont jó volt. Egyébként tényleg jól ment ma, szóval segített (vagy legalábbis nem rontott) a pénteki utáni regeneráción a szombati 131-es pulzuson tötyörgött 35 perc.
Igyekszem is átállni a heti 6 nap futásra a mostani 5 helyett. (Igazából egy laza kerülne be pluszban, a full pihenőnap helyett. Így lesz két erős nap, egy laza, amiben néhány rövid gyors menne síkon, neadjisten emelkedőn, és akkor ezek mellé kell még 3 valami, egy biztos a nagyon laza, a hét közbeni résztáv utáni napon, a másik kettő meg alapozós pulzuson, amit épp ad az adott nap, és olyan 45-50 perc. Ez menne kb. két hónapig, nagyon picit mindig emelve a heti alapozós mennyiségen. Remélem ez így megadja a lendületet, és az UB-ra, meg a május végi FM versenyre összeáll a versenytempó.

[ Szerkesztve ]

(#59659) bandus


bandus
veterán

kiszamoltam, 13 het alatt kene csodat tenni az ub-ig. Ma raadasul be is neveztunk, igy nincs visszaut :D kb 2x15 kikit kene futnom, amit meg edzeskent fognek fel, es ez utan 1-2 hettel kellene egy jo felmratont (~1:40) futnom. Kb a 0-rol indulva. Tomcica van tipped hogy epitsem fel az ub-ig ezt a 3x4 hetet, plusz 1 het. Es utana a maradek 2-3-at egy felmaratoni versenyre? Koszi :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#59660) inf3rno válasza bandus (#59659) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Minden csoda az első lépéssel kezdődik. :P

Buliban hasznos! =]

(#59661) #76500480


#76500480
törölt tag

Valaki szed sztatinokat? 5:15 indulóval 24km után, ehgyomri koleszterin így is 5,7 volt. Hepatologus szerint oroklodo betegség, lehet itt 19es BMI vagy sok zöldség, nem befolyásolja. Sztatinok mellékhatásai között vannak az izom gyengeség stb. Mennyire befolyásolja a teljesítményt?

Tegnapi nap nagyon széles volt :DDD Rajtam kívül 1 őrült volt meg aki kimerészkedett. Rövidre vettem 11km bőven elég volt 4:28/49perc, 147bpm) Aztán bent is beindult a szelturbina :N

[ Szerkesztve ]

(#59662) tomcica válasza bandus (#59659) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy felmaraton tempot/format kell felepitened.Az a szakaszok kozotti pihenovel jo lesz a 2 x 15km-re is (a veget majd szivbol kitolod) :K 2hetre ra meg mehet a felmarcsi.
Elso 4hetben csinalnek egy mini alapot...jelszo km gyujtes.Elsodleges es masodlagos cel is az.Nem hanyagolnam el a tempot es a vegsebesseget,erot sem,de harmadlagosak csak.
Napi laza alapozos km gyujtes,heti egy napon az egyik veget felkapod joleso fokozosra egesz maratonos v. felmaratonos tempoig (2-4km eleg). Heti egyik napon rovidebb laza alapozos km gyujtes + 5-10 x 70-100m repulo gyorsito (vegen nehany lepes lehet 95-100% befeszules nelkul lenduletbol) vissza setaval. Heti egy napon nehany db emelkedo,rovid 5-10mp felfele megkuldve becsuletesen.
Masodik 4hetben elsodleges cel km gyujtes ahogy eddig.Masodlagos cel tempo. Harmadlagos sebesseg es ero.
Itt az egyik napot temposra veszed 5-8km tempo kb maratonos sebesseg,ha adja akkor felmaratonosig.Gyorsabb nem kell. Sebesseg ahogy eddig,esetleg 5 x 200m porgos kb 5km tempod/ 200m kocogassal mehet minden masodik heten (az 5-10db 100m helyett) Emelkedo marad.
Harmadik 4het elsodleges cel tempo,masodlagos cel km gyujtes,harmadlagos sebesseg. (az erot vedd itt ki).
Tempo 8-12km maratonosrol felmaratonosig. Sebesseg 10x 200m v. 5 x 400m kb 5km tempod piheno ugyanannyi meter de mar nem kocogas HANEM konnyed futas.
Emelkedot vedd ki,nehany futoiskola,szokdeles,ugralokotel mehet helyette epp csak erited.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59663) tomcica válasza tomcica (#59662) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elso ket honapban novekszik a heti km,amit elbirsz.Egyik alapozos km gyujtos napod legyen egyre hosszabb,altalaban ez hetvegi nap,ez lesz a hosszu laza napod.Elso honapban epitsd ki 16-18km-ig,masodik honapban 18-20km-ig. Harmadik honapban engedd kicsit vissza a heti km-t,a laza hosszu napot noveld fel 22-26km-ig.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59664) danielsz


danielsz
tag

Na ma megvolt a hétvégi hosszúm egy nap késéssel :D 23 km, kb. 700 m szinttel: [link] Ez egy instant kör helyben, vannak azért futhatatlan részei, meg sok helyen trükkösen volt sáros, akkor veszed észre, amikor már beleléptél :D
Mivel vannak források útközben, ezért elég volt vinni a Salomon Pulse Beltet, benne egy 2,5 decis puha kulaccsal. A szél közben odavágott azért. Tegnap ehhez jobb idő lett volna, pont Baranyát elkerülte a szél, és még szinte meleg is volt. Mondjuk azon elgondolkoztam, hogy mi lenne az ideális cipő, a Pega 36 Trailt nagyon szeretem, de tapadása nem sok van :D Netes infókból a Salomon Wildcross ígéretes, elvileg puhább, mint a Speedcross (azt nem hordanék, ha nem muszáj :D )

(#59665) tomcica válasza danielsz (#59664) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szep munka :R Nike Terra Kiger esetleg Wildhorse?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59666) Agony válasza danielsz (#59664) üzenetére


Agony
aktív tag

Ejha... azért azt a két masszív emelkedőt nem bánom, hogy nem nekem kellett megmásznom. :R

Start with a whisper, end with a scream!

(#59667) dabgergo


dabgergo
őstag

Ma már nem nagyon volt covid tünetem így sétáltam 12km-t és életemben először mértem mellkaspánttal a pulzust is (mármint sétához nem mértem még sosem). Most mondjuk fogalmam sincs h miként értékeljem a kapott számokat :D
12km, kb 300 szint, volt pár elég kemény emelkedő, 9:40-es sétatempó, 81-es átlagpluzus.
Nem éreztem h megterhelte volna a szervezetemet.

Jöhet a futás 140-es pulzus körüllel vajon?

[ Szerkesztve ]

(#59668) stefyY válasza dabgergo (#59667) üzenetére


stefyY
őstag

Ha magamról lenne szó, tipliznék kifelé. :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#59669) tomcica válasza dabgergo (#59667) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Johet :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59670) dabgergo


dabgergo
őstag

Okés, erre a visszajelzésre vártam :D :D

(#59671) tomcica


tomcica
Topikgazda


Nem tudom,de az iden meg nem sikerult szel nelkuli edzest produkalni :N papas szules volt.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59672) Zozo0525 válasza tomcica (#59671) üzenetére


Zozo0525
őstag

jó nagy hátszél lehetett :D
Gratulálok mester! :R :R :R

(#59673) inf3rno válasza tomcica (#59671) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezt a 3:34-et stabilon hozni szoktad. Szerinted tudsz még javítani ezen is? Cél ez hosszú távon és próbálkozol eltérő edzéstervekkel, hogy hogyan lehetne elérni?

Buliban hasznos! =]

(#59674) tomcica válasza Zozo0525 (#59672) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod kb. 20perctol mar munka volt minden lepessel...mondjuk ugy mentalis edzesnek kivallo :K ez volt az utolso egyben futott tempo.Innen mar minden darabolva lesz,cserebe novekszik a tav :P
Mar-mar azon jar a fejem,hogy azt se banom,ha a versenyen hasonlo szel lesz,mert ra vagyok mar allva ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59675) tomcica válasza inf3rno (#59673) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Probalkozom,probalkozom :K ahogy mennek elore az evek az nem segit rajtam :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59676) dabgergo válasza tomcica (#59671) üzenetére


dabgergo
őstag

Ez beteg! :D Grat,nagyon szép!

(#59677) Agony válasza tomcica (#59671) üzenetére


Agony
aktív tag

Még a végén új FM PB lesz idén! :R
Bécivel toltátok vagy egyedül voltál kint?

Start with a whisper, end with a scream!

(#59678) tomcica válasza Agony (#59677) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyedul,Beci ma delutanos estig dolgozik.Reggel ment azt hiszem 6 x 1000m/1000m-t.
Voltak meg ketten kint (Evi es egy vendeg fiu) de nekik 10 x 200m/200m volt a mai,porgosre,azzal,hogy hatszellel futhattak a gyorsat,es szembeszelben pihenhettek.A laza lassu volt nekik. Csak sebesseg,nem kellett sebessegi allokepesseget tolni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59679) Agony válasza tomcica (#59678) üzenetére


Agony
aktív tag

Egyedül ezt egy élmény lehetett kitaposni. :P

Nekem mára csak 15K csorgás volt. Pulzus jól állt, lábakban érzem a tegnapi erősítést, de szépen mentek (156BPM | 4:22 | VO2: 61,2) szóval remélem a vasárnapi csak valami megingás volt...

Holnapra megint tornádót mondanak, úgyhogy még meglátom, de feleslegesen nem szívatom magam... ha ipari szél lesz, akkor inkább holnap is csorgok és csütörtökön résztávozok normális időben. :K

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#59680) tomcica válasza Agony (#59679) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Apropo pulzus,csak hogy lasd milyen kemeny is volt ez ma...avg 180bpm,max 198bpm :DDD
A szembeszeles egyenesben mindig meg kellett huzni,kulonben belassult 3:40-tol lassabbra,ez szepen koronkent lokdoste fel a pulzust becsuletesen.
Ja,cipo Rebel 2,tette a dolgat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59681) Agony válasza tomcica (#59680) üzenetére


Agony
aktív tag

Az meglepően puha surranó egy ilyen távhoz és tempóhoz. Nem nyelte az energiát?
Lassan nekem is ki kellene vinni, csak nem tudom mihez. :D Résztávhoz még mindig jobban szeretem az 500km+ -os Boston 9-et, lazákra meg jó a Nike Invinclible a maga 320 grammjával, nehogy kedvem legyen pörögni benne.

Az azért elég komoly, hogy így 45 év magasságában még 198 BPM a max pulzusod... valószínű nyugdíjasan nem lesznek keringési problémáid. ;]

Nekem is kell csinálni valami erősebbet 180 BPM felett, mert az edzésem totál eltolódott aerob irányba:

Az anaerob hiányt még megértem, mert gyakorlatilag nem is járok 180 BPM felett, de az alacsony aerobot nem igazán, amikor minden lötyögő napot direkt <158 BPM alatt tartok, ami Z1 teteje. Kipróbálok majd egy napot 150 BPM-en, hátha akkor oda számolja...

Anaerob részt mivel lenne érdemes megdolgozni kicsit? Esetleg a pénteki 10x100 emelkedőre sprint helyett 10x 100/R100 repülőt csinálni, ahol az R100 se annyira pihentető? Vagy ennél több kellene? :P

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#59682) tomcica válasza Agony (#59681) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nyelte :K de tegnap Boston 9 volt rajtam,mondom mara egy puhabb jut...holnap ismet kemenyebb.
100meter rovid arra,de 200m/200m mar mukodik :K viszont nem a pihenot kell gyorsitani :N ha azt akarod h anaerob edzodjon,akkor a gyors 200metert kell megkuldeni,de rendesen fel 3:15-3:10-es sebessegre,a piheno 200m pedig direkt lassabb 4:50-4:30 kozotti barmi,essen be a pulzus es kuldd meg a gyorsakat ujra es ujra. 10-15db ilyet.
A pulzus lehet nem lesz maxkozeli,de nem attol anaerob,hanem ahogy energiaval el tud latni a tested a gyors 200-ak soran,ahhoz mar nem lesz eleg oxigen,attol anaerob. Rovid ez ahhoz,h a pulzust feltolja es fent is tartsa,de az nem erdekes.
2-3hetente egy ilyen edzes eleg,kulonben kepes lecsipni a gyors aerob tempodbol,ami most egyaltalan nem cel. Viszont jol latod,egyensulyba tud hozni mar egy ilyen edzes is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59683) tomcica


tomcica
Topikgazda

201bpm amit lattam maxot az utobbi idoben,az egyik 400-as edzest kuldtem meg es ott jott ki.A maiban meg volt,levego es pulzus is,a lab kezdett elfogyni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59684) vargacs0909


vargacs0909
csendes tag

Sziasztok!

Idén júliusban szeretném lefutni az UTT 65km-es távját. Mivel ez lesz az első ilyen távom, a teljesítésen kívül nagy elvárásaim nincsenek, az idő nem számít.

Jelenleg a heti kilométer mennyiségem 15/6/15/21/27km-es távokból áll össze.

Szerintetek a hétvégi hosszú futás vonatkozásában mennyi az a minimális táv, amit alapértelmezetten, rendszeresen futni kéne, illetve milyen időközönként kéne ebbe még hosszabb távokat beiktatni?

(#59685) Agony válasza tomcica (#59683) üzenetére


Agony
aktív tag

200+ BPM?! :Y

Legtöbb 40-es meg már attól meg akar halni, hogy fel kell menni a másodikra lépcsőn. :D Barátnőm is épp tegnap görgeti a Garmin Connectjét, azt mondja mennyi a nyugalmi pulzusom? Hát mondom volt már 37 meg 42 is, úgyhogy átlagba durván 40. Neki meg 65 BPM... kapkodja is a levegőt a lépcsőn. :N

Megnéztem amúgy a múlt szerdai 20x 200/R200 (3:30/3:50) -et de arra se adott anaerob terhelést. 178 BPM volt az átlag és 182 BPM a max. Ezeket mint magas aerob VO2max edzésnek írja és 183 BPM felett számolná anaerobnak.

Valahogy érintgetni kell majd ezt a 180-190 közötti régiót is, mert gyanítom verseny utolsó harmadában, már előkerül... aljas ez a félmaratoni táv! Majdnem olyan gyors mint a 10K, de több mint 2x olyan hosszú és a végére könnyű elolvadni. :P

Start with a whisper, end with a scream!

(#59686) Agony válasza vargacs0909 (#59684) üzenetére


Agony
aktív tag

Én a helyedben azt a 6K-s napot kivenném és inkább tartanék pihenő napot vagy kereszt edzés aznap. A megfelelő regeneráció vagy erősítés többet ad, mint az ~30 perc futás.

Bár tőlem fényévekre áll az ultra (sőt minden ami 30K felett van :D), de én lehet inkább tempó és időtartam szempontjából közelíteném a hosszú futást. Gondolom van egy fix tempó amin teljesíteni szeretnéd a 65K-t, én ezt kezdeném el masszírozni.

Megnézed mennyi idő teljesíteni a 65K-t az adott tempón és elkezded felépíteni erre a hosszú futást. Ha mondjuk 6 perces tempóban akarod futni, akkor kb. 6,5 óra lesz a teljesítés.

Most azt mondod 27K a hosszú futásod, ami közel 3 órának felel meg 6 perces tempóban. Ezt növelném addig, amig el nem éred a célnak legalább 70-75%-át, tehát durván 4,5-5,0 órát. Még kb. 20 hét van az UTT-ig, akkor ha hetente növeled a hosszú futásod 15 perccel, kb. 1 hónappal a verseny előtt éred el a 4,5 órát, ami kb. 45K lesz.

Ha ez megy és a pulzosod is rendben van, akkor (szerintem) nem lehet gond a 65K-val. :K

(Bár az UTT-n igazán kellemesek az időjárási körülmények, úgyhogy nem árt mindenre felkészülni. ;] )

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#59687) vargacs0909 válasza Agony (#59686) üzenetére


vargacs0909
csendes tag

Az a 6k-s futás nemrég került be a heti adagba. Mivel hét közben 1,5 óráknál többet nem tudok a futásra szánni, de szerettem volna a heti mennyiséget növelni, így egy hajnali 30-35 perces futás meg belefér. Keddenként (ha kedvem is van hozzá) tempó futás van, így a másnapi futást "levezetésnek" szántam. Erősítés pénteken (megint csak ha kedvem is van :)

A hosszú futásokat én úgy gondoltam (volna), hogy van egy rendszeres "alaptáv" és ebbe beszúrni x hetente egy-egy még hosszabb futást. Valahol azt olvastam/hallottam, hogy 4 órásnál hosszabb futás a fejlődés szempontjából már nem oszt, nem szoroz...

Most a hosszú futás 5:40 - 6 perces tempóban megy (130-135bpm körüli pulzussal), mikor hogy. A cél 65k-ra a 6 perc körüli tempó tartása.

[ Szerkesztve ]

(#59688) stefyY válasza tomcica (#59671) üzenetére


stefyY
őstag

100 méterig tudom is tartani... :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#59689) Fred23


Fred23
nagyúr

Kipróbáltam egy magasabb dropos cipőt 12 kilivel, megfájdult a térdem, nem is tudtam menni ma. Egy esetből még nem általánosítok, de ha ez lesz legközelebb is, megyek vissza alacsonyabbra.
Tippre -ahogy most nézem- nekem valami nagyon kényelmes, vastagabb talpú, de kicsi sarkú cipő lenne ideális.

tomcica: Örülnék, ha 1:04-es 12 kilit futnék egyszer a távoli jövőben. :D

Futós napló vége. :)

(#59690) stefyY válasza Fred23 (#59689) üzenetére


stefyY
őstag

7 mili fölött én sem nézek már cipőket. ;)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#59691) Fred23 válasza stefyY (#59690) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az meg lehet, nekem már a vádlimat enné. Perpill 8-10 mm-t gondolok ideálisnak, de majd a gyakorlat eldönti.

(#59692) stefyY válasza Fred23 (#59691) üzenetére


stefyY
őstag

Elnézést, akkor félreértettelek. Hirtelen nem is szabad váltani. Cipőfüggő is ám, mert az Arahi 3-asom volt az első, aminek csak 5 mm volt, de olyan szinten elvette a márkától is kedvem, hogy ihajj. Utánna mentem lejjebb súlyban is egy Sauconyval, az pedig szerelem volt első futásra. Nem vagyunk egyformák, de a lényeg, hogy jól érezze magát a lábad benne.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#59693) tomcica válasza vargacs0909 (#59684) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Regi elv az volt,hogy amit edzesen (faradt labra,terheleses heten) ki tudsz futni hosszu futast,annak a haromszorosat tudod versenyen (pihent labra,adrenalin es kulso kenyszer) hozni. Ez persze nem tudomanyos kutatas.
En elkezdenem a hosszu edzesedet minden masodik heten emelni :K ha 27km-nel tartasz,akkor 2-3km-el minden masodik heten. Ez laza joleso,ahogy majd a 65km-t is futnad,csak tavra,semmi tempo kotelezettseg.Ezen az edzesen mindent ugy csinalj,mint ahogy az UTT-n fogsz.Frissites kidolgozasa 30-45percenkent bekuldeni valamit,futas kozben,vagy minimalis megallassal.
Agony jol mondja a versenytav 3/4-ig felmehetsz a legutolso hosszu futasoddal.Ez 3-4hettel essen az UTT ele.
Koztes heteken betennek egy 20-25km-es hosszu futast,amely fokozos lenne,elso 10-15km joleso laza,majd a tulso felen egesz maratonos erofeszitesig fokozni.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59694) tomcica válasza Agony (#59685) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha neked a 3:45 koruli iram megy 175-180bpm-re darabolt edzesen,akkor az 21K alatt magatol fel fog menni 185-ig is siman :K erzesre nem lesz semmi kulonbseg az a nehany utes/perc :N en se ereztem tegnap azt a 198-at ugy hogy ez most valami extra,egyszeruen oda kuszott fel a vegere.
A sebesseg es a tav, amin futni kell,az legyen beiskolazva,a tobbi le tudja kovetni.
A 400m es 200m-el erinted az anaerob zonat,nem durvan,nem sokat,de az edzes tulso felen mar bele-belenyalsz.Annyi eleg hogy egyensulyozza a rengeteg aerob es magas aerob edzeseidet. Hosszutavkhoz nagyon keves anaerob munka kell. Egyebkent a sulyozas es erosites is anaerob munka :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59695) tomcica válasza Fred23 (#59689) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A Hoka Rincon es/vagy Clifton az olyan...alacsony drop,magas talp :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59696) stefyY


stefyY
őstag


Ma reggeli lightos után dobta ki az óra...furi...

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#59697) tomcica válasza stefyY (#59696) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na latod ez mar fent is van,ahol lennie kell. Innen tessek elkezdeni dolgozni a vVo2max-on,magyarul a kifuthato sebessegen :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59698) Agony válasza tomcica (#59694) üzenetére


Agony
aktív tag

Valamelyik vasárnapba majd szerintem belerakok egy hosszabb 3:45-ös szakaszt, hogy kiderüljön mennyit kúszik még a pulzus, mert most ugye mindig csak 1K-ig kell tartani, kíváncsi leszek mit mutat. :K

Most nálunk elkezdett esni a hó, délutánra meg viharos szelet mondanak 2 órától, úgyhogy átrakom a mai intervallozást holnapra, hogy meg lehessen csinálni normálisan, hátha addigra elolvad ami most leesik, szél meg elvileg már nem lesz.

Start with a whisper, end with a scream!

(#59699) tomcica válasza Agony (#59698) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Itt is esik,de mar olvad is.Szerintem ez ma elolvad. A szel viszont tud neheziteni a dolgokon :O

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59700) sharp4 válasza tomcica (#59671) üzenetére


sharp4
őstag

Gratula, nagyon szép tempó, főleg ilyen távolságon. ;)

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.