Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60501) xy.zsolt válasza tomcica (#60500) üzenetére


xy.zsolt
őstag

jah, nekem sem a sebességgel van bajom hanem az azt elérő rombolással....ami pengeélen táncolva bármikor hónapokra parkolósávba küldhet. Komolyan kétségeim voltak 2-3 hónap után, hogy lesz-e ebből még élvezhető futás...miután már 35év kihagyás után ismét hiányzik ha nem futok :D A tekerés mellett pedig max 2-3x futok.....nem kéne azt nyélgázon :DD

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#60502) tomcica válasza xy.zsolt (#60501) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Erdemes megnezni miert rombol a sebesseg nalad :K ero hianyzik,megfelelo mozdulatsor...esetleg megsfele bemelegites,fokozatossag stb.
Nem is teljes edzesekre gondoltam a sebessegen valo dolgozasnal...sokszor eleg heti 2x rovid fokozatos gyorsito is,ha epp annyit bir el a test.
Inkabb arra gondoltam,hogy allandoan tudatosan dolgozni kell ezen ero,tehnika,megfelelo gyorsitas,kulonben par ev es a 4:30-as sebesseg is UFO uzemmodnak fog tunni :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60503) xy.zsolt válasza tomcica (#60502) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Volt tavaly fokozó, interval, dombra le-föl....és az utóbbi után jött a gebasz. Lehet a szintet kell hanyagolnom :F Vagy csak normál túlerőltetés miatt lett a sípcsontnál a csonthártya rottyon. Heti 250km 33Kmh feletti átlaggal tekeréshez már szokva voltam....futás nélkül

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#60504) tomcica válasza xy.zsolt (#60503) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyik kozepes fiunal van nalam,hogy az emelkedok mindig leseritik...igy nem is csinaljuk.
Meg ha tul faradtan (elozo napi futasok) csinal gyorsat akkor szinten serul.
Ha ezekre odafigyelunk akkor egy bizonyos mennyisegu gyorsat meg bir csinalni es csinal is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60505) Cece04 válasza ígyvanferi (#60481) üzenetére


Cece04
tag

köszi szépen, suunto 7 most van refurbished verzió 95k-ért, az is szimpi, meg az ötös verzió is, akár még az alap változat is jó lehet, mert elvileg az kommunikál a mellkaspántommal, így a gyengébb csulkós pulzusmérés nem okozna gondot.

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#60506) Zozo0525 válasza Cece04 (#60505) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ugy tudom suunto7 nem lehet csatlakozni szenzorral

(#60507) Cece04


Cece04
tag

a sima suunto5-re gondoltam (a "nem peak" verzióra) nem a suunto7-re ,mert arra írta a kolléga, hogy nem olyan jó a pulzusmérés rajta

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#60508) LanyUs


LanyUs
senior tag

Én javasoltam itt a járda mellett füvön futást, de tapasztalataim alapján mintha erdőben futnál. Minden lépés más! A boka és a lábszár nagyon terhelődik! Óvatosan a túlerőltetéssel + egy halom kutyasz.r is ott van :)

A Tom által összerakott jelenlegi edzéstervem működik. Úgy indultam a talp sérülés után, hogy LEVEL I és II alapozás közé állok be ( 12 km aerob alatt van idő bőven gondolkodni :) ), de most úgy alakult, hogy LEVEL II és a kigyorsítás között van az edzéshét. Megosztom hátha segít a kezdőknek:
Az alap egy jó csillapítású cipő ( testsúly és pénztárca kérdése).
Minden edzés bent indul 10 perc szoba bringa, majd boka -és testkörzés, néhány dinamikus nyújtás + minden edzés után 10-15 perc nyújtás.
Max pulzusom 184. Magas 192, tömeg 104-105, fájdalom jelenleg nincs.

Hétfő: 50 perc szoba bringa 110 hrm, utolsó 10 perc intervall 1 perc 150 - 1 perc 110
Kedd: 10-12 km 120-130 hrm, közben 10 db r200/200, max pulzus 164-174, pihenő 160 alatt, de 150 alatt a tuti ( gyorsító nap )
Szerda: 10-12 km 120-130 hrm, 10-11-12 km tempó növelés 150-160-170 hrm
Csütörtök: 50 perc szoba bringa 110 hrm, utolsó 10 perc intervall 1 perc 150 - 1 perc 110
Péntek: 10 km 120-130 hrm, közben kilométerenként 10-15 méter szint dombra futás ( erősítő nap )
Szombat: 10-12 km 120-130 hrm, 10-11-12 km tempó növelés 150-160-170 hrm
Vasárnap: közepes tempón 10-12k

Mindenkinek jó futást!

(#60509) HKorn válasza LanyUs (#60508) üzenetére


HKorn
addikt

Ez mind szép, de ez heti 50-60km futás, az aligha kezdőknek való mennyiség, sőt. Ennyit egy kezdő nem tud futni, főleg nem minden nap, még én sem, pedig már nem vagyok totál kezdő.
Lehet csak nekem ilyen rossz a regenrációs képességem, de ha közepes intenzitáson futok 10-12k-t, akkor nekem a következő nap vagy nagyon laza és max 5k (de akkor az azt követő nap biztos, hogy teljesen off), vagy totál pihenés, esetleg laza bringa. Egyszerűen fáradtnak érzem a lábaim.

Run&Ride

(#60510) LanyUs válasza HKorn (#60509) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igazad van! A kezdőt úgy gondoltam, hogy terv szerint kezdenének edzeni ( de eddig is mozogtak ). Napi 2 tejsavó + 12g L-Glutamin lehet ennyit segít? :F
Régebben én is csodálkoztam, hogy Tom teljes pihenő helyett 120-130-as kocogást javasol, de ahogy ráálltam szokta a test + még lejjebb vitte a pulzust... Érdekes, mert nem gondoltam volna...

[ Szerkesztve ]

(#60511) HKorn válasza LanyUs (#60510) üzenetére


HKorn
addikt

Jó mondjuk nálam az is lehet a gond, hogy 130-as pulzussal én nem tudok futni, tehát nálam ez regeneráló futás, mint fogalom egyelőre nem létezik, ezért bringázok inkább helyette.

Régebben még minden futás után ittam a tejsavóturmixot tejjel, akkor mintha kevésbé fáradtak volna a lábaim, de ez tényleg lehet csak az emlékek megszépülése, nem tudom.

Run&Ride

(#60512) tomcica válasza HKorn (#60511) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ki lehet valtani azt az alacsony BPM regeneralo mozgast massal is,ami nem uti-veri a csulkoket :K elliptikus,bringa(akar szoba),uszas,seta.
Idovel pedig egy-egy regeneralot ujra futni es megnezni veszi-e a lapot a test :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60513) tomcica válasza LanyUs (#60508) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nagyon szepen kiismerted magad,ez a lenyeg :K :C
Amig latod,hogy tortenik fejlodes ezzel a heti munkaval (vagy adott pulzuson atlagban gyorsulsz,vagy a fokozok es tempo gyorsabb ugyanazon a pulzuson) addig nem kell tovabb csavarni rajta.
Amit multkor leirtam az mar ahogy mondanad LEVEL III ;] 200-as nap,400-as nap, 1000-es nap + kis emelkedo + kis max sebesseg (rovid fokozok).
Ami utan a kovetkezo kombinacio,hogy a hetvegi hosszuba rakod bele az 1000m-es munkat (vagy neha idore 15-20perc tempot bele a hosszuba 170-180bpm ott az mar),majd jon a 2000m/1000m valtogato,amire meg kell nezni hogyan reagalsz,mert azzal meg lehet magad egetni nagyon.Hiszen eleg rovid ahhoz,h meg lehessen oket kuldeni,de arra meg tul hosszu,hogy konnyen kipihenje az ember.Van aki tudja kethetente hasznalni LEVEL IV ;) van aki csak neha teszi be 1000m/1000m vagy fix tempo helyett,hogy felrazza az edzesek monotonitasat havonta 1x.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60514) Never79


Never79
tag

Tegnap nekem nagyon ment, a megadott pulzus felett is nyomattam volna, nagyon vittek a lábaim. Persze nem ufo tempó, de nagyon jól éreztem magam. Figyelek arra is, hogy ne görnyedjek, hanem mindig kihúzva fussak. El kezdtem érezni a hasam :).
[link]

(#60515) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Visszakeresgéltem a régebbi beszélgetéseimet és közben találtam a Borsókirálytól két hosszabb pötyögést.
Egyet a résztávozásról (ha már a minap szóba került) és egy másikat "alap infók kezdő vagy újrakezdő futóknak" címmel.
Beduplázom őket ide, hátha jól jönnek.

Egyúttal felvetném az ötletet, nem volna-e érdemes apránként átnyálazni a topikot és a hasznosabb infokat, gondolatokat csokorba gyűjteni, s akár a totyik összefoglalóba tenni.
Ez nem kevés idő (és valószínűleg több emberes meló) lenne, de roppant hasznos volna - szerintem.

(#60516) ígyvanferi válasza Peterhappy (#60515) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Pár hasonló hsz.-t már lementettem magamnak korábban, bár azok főleg konkrét kérdésemre, céljaim elérésére jöttek válaszul, de azért könnyen másnak is személyre szabhatóak az abban leírtak. Ezeket előkeresem, ha szükséges, és megnézitek/megnézzük, menjen-e az elsőbe.

(#60517) Zozo0525 válasza Peterhappy (#60515) üzenetére


Zozo0525
őstag

ez benne van az összefoglalóban, nem? vagy csak én olvastam el? :D

(#60518) Peterhappy válasza ígyvanferi (#60516) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én mindenképpen pártolnám!
Nekem is van úgy 10-15 hozzászólás a kedvencek között, de esetemben is ezek főként nekem címzett hozzászólások (és azoknak csupán töredéke), ráadásul egy közel húsz(!!!) éves topikról beszélünk - én pedig még öt éve sem szennyezem itt a levegőt.

Épp ma futottam bele Deicide bemutatkozó bejegyzésébe, na én vele pl. soha életemben nem beszéltem, de iszonyatosan motivál, honnan és hová jutott el, átlagosan évente újraolvasom :) és előszeretettel szoktam átküldeni Barátaimnak, ismerőseimnek a történetét, illusztrálandó, hogy nincs lehetetlen, s minden csak akarat kérdése.
Ami persze azért nem feltétlen igaz, főleg, ha az embernek családja, gyereke(i) vannak stb., de basszus, 36 évesen kezdte a futást - én épp ennyi vagyok (még) és ha egy hete azon sopánkodtam, hogy kár hogy csak mostanában kezdtem komolyan venni, most ott tartok, hogy hozzá képest még előnyben is vagyok a 10+ éves bringás múltammal.

Tényleg minden csak hozzáállás kérdése.

Na az Ő történetét pl. simán betenném az összefoglalóba :) És mások sikersztorijait is, mert a 18 év alatt azért termettek itt csoda eredmények - és születőben is van még pár. ;)

(#60519) Peterhappy válasza Zozo0525 (#60517) üzenetére


Peterhappy
őstag

Egy része. És amíg olvastad, futhattál is volna akár :D

(#60520) Zozo0525 válasza Peterhappy (#60518) üzenetére


Zozo0525
őstag

sohasem késő elkezdeni.
én 54 múltam, 3-4 éve kezdtem el futni bringázni. Futni "komolyabban" tavaly év elején.
Nem nyerek versenyt (mivel nem is indulok) de nem is ez a cél, érezzem jól magam próbáljak fejlődni kicsit, erre is jó ez a fórum :)

(#60521) Peterhappy válasza Zozo0525 (#60520) üzenetére


Peterhappy
őstag

Bizony :K :R

[ Szerkesztve ]

(#60522) HKorn válasza Peterhappy (#60518) üzenetére


HKorn
addikt

Elolvastam Deicide sztoriját és hát amellett, hogy le a kalappal előtte, hogy ezt megcsinálta, azt kell, hogy mondjam, hogy benne azért van egy nagy adag sporthoz kellő X faktor, ami kevés emberben van így meg szerintem.

2012-ben még 135 kilósan, utána főleg csak bringázva, 2014-ben meg már 1:36-os FM meg 3:30-as maraton és még csak akkor kezdett el tudatosan dolgozni a sebességen, plusz 12 órás bringázások, meg 4 órás futóversenyek. Azért ez nem a szokványos fejlődési ütem egy sportot elkezdő életmódváltónak szerintem, sőt idáig rengetegen nem is jutnak el, sokkal több sporttal töltött év alatt sem.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#60523) inf3rno válasza HKorn (#60522) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja valamit nagyon tud. :-)

Buliban hasznos! =]

(#60524) SpaceKombajn


SpaceKombajn
tag

A rekortánon való futástól megfájdulhat a térd külső része?
Mert kb. 2 hónapja fáj és kb. azóta futok rekortánon.
Vagy az ősszel kisebb bokaficam, amikor futáskor ráléptem egy dióra (írtam is) de akkor kb. 2 hétre rá el is múlt és csak télen jött elő a talpam külső élén a fájás ,de aztán jobban megnézve nem a talpam fájt, hanem felett kicsivel a kisujj lábközépcsontomnál, onnan indult a fájdalom, ha lábamat kifelé billentettem, Rá pár hétre pedig a térdemnél is, lehet a talpi fájdalom hatására nem úgy tartottam a lábam futáskor (hogy ne fájjon) ahogyan kellene és ez okozta a térdfájást? Amióta sötét volt 17 óta utána csak szombaton és vasárnap futottam, tehát kevesebbet mint tavasszal-nyáron- ősszel (ekkor hétközben is) a túleröltetés ezért talán kizárható.

Még télen amikor egyik szombaton leesett a hó (persze csak 2 napig maradt meg) akkor kihagytam azt a hetet, így 2 hetet pihentettem, akkor jobb lett

Volt amikor a futás helyszínére gyaloglás közben is fájt, futáskor mérséklődött de aztán a végére jobban fájt, másnap (vasárnap) pedig még jobban, akkor nem is futottam annyit mint terveztem, Néhány hétfőn-kedden sántikáltam is kicsit de szerdára csökkent, csütörtökre, péntekre "elmúlt" (sima gyalogos közlekeskor nem fájt) majd futáskor szombaton megint és így pörögtek a hetek, aztán utánaolvasok már (meg is lett: pont ez van), hogy miért nem múlik el. 1 hónapja már "csak" ez a térdfájás van.

1 hete nyújtottam minden nap (és már füvön futottam a focipálya vonalán belül), elég jól elmúlt utána következő szombaton nem is fájt csak kicsi érzékenységet éreztem, meg persze lassabban futottam és meg is találtam a tempómat (vissza kellett annyira venni, mint ahogyan tavaly áprilisban kezdtem). 3km-et akartam csak így, de aztán 5 lett (tavaly is csak 2x futottam egyben ennyit)

Viszont ez a csökkentett tempó (a lassúnál is lassabb) való nekem úgy néz ki, mert az első szombaton is éreztem, hogy ha kellett volna még pár kilométert simán le tudtam volna futni (térdfájdalmat leszámítva)
megvolt az órákig tudnék így futni érzés (csak párszor volt ilyen tavaly a garmin 5K edzéskor)

Vasárnap így is fájt (az első 1 km-en jobban) de futottam. 4 km-ert vagyis "tipegtem". aztán most hétközben nem is fájt, ezért múlt szombaton megint lenyomtam egy 5-öst alig éreztem fájdalmat egy idő után futáskor el is múlik, hát most semmi fáradságot nem éreztem olyan volt amikor végeztem, mint ha csak most jöttem volna és most kezdeném, na ilyen még nem volt tavaly óta egyszer sem.

Most majd kipróbálom, hogy csak szombaton futok tehát heti 1 amíg el nem múlik.
Tehát először lassulnom kell, hogy majd tudjak gyorsulni.

"Csak a futó topik (puffin) ad neked erőt és mindent lebíró akaratot" :)

spacetime

(#60525) tomcica válasza SpaceKombajn (#60524) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Siman lehet,hogy attol faj,hogy mashogy tartod a labad :K Rekontan nem szokott gondot okozni :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60526) inf3rno válasza SpaceKombajn (#60524) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha jó a csillapítása a cipődnek, akkor duplán csillapít, és nekem üti a térdem olyankor a rekortán. Érdemes valami szétfutott cipőben megpróbálni, hátha úgy jobb.

Igen lehet IB szalag dörzsölődés is. Az szokott a külső felén lenni.

Lehet az is, hogy máshogy tartod a lábad a boka környéki fájdalom miatt.

Szóval minden lehet és az ellenkezője is. ;]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#60527) Peterhappy válasza HKorn (#60522) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igazad lehet, de az is sokat tesz, hogy orakat setalt alacsony pulzuson es ahogy fogyott, nott a sebessege, egyazon tartomanyon belul.

+Inf3rno: aztan lehet, hogy csak ennyit tesz, ha nincs az embernek gyereke es van ideje :D

(#60528) inf3rno válasza Peterhappy (#60527) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igazad van, azt kihagytam a listáról. Öreganyám is megmondta, hogy manapság mindennel az orvoshoz járnak az emberek, még azzal is, ha beszorul a valagukba a fing. :DDD

Buliban hasznos! =]

(#60529) Agony válasza SpaceKombajn (#60524) üzenetére


Agony
aktív tag

Nem tudom milyen pályán futsz, de ezt nem feltétlen a rekortán mint anyag okozza, hanem inkább a pálya.

Próbáltam én is olyan hetet, hogy fixen pályán futok minden nap és elkezdett megfájdulni a térdem/bokám. Aztán rájöttem, hogy nálunk annyira "élesek" a kanyarok a rekortán pályán, hogy az terheli túl az izületeket. Amióta heti egyszer megyek a pályára és az is egy lazább nap, amikor lassabb tempóban, kényelmesen veszem az ívet, azóta nincs gond.

Persze ezt csak egy tipp, lehet hogy nálad egészen más okozza a problémát, szóval figyelj maradra és járj utána, de azt például a következő futásnál kipróbálhatod, hogy néhány körönként fordulsz. Mész mondjuk 5 kört óramutató járásával ellentétesen, aztán 5 kört az óramutató járásával megegyezően. Vagy pár napig földúton/utcán futsz és megnézed, úgy is fájnak-e ezek a pontok.

Start with a whisper, end with a scream!

(#60530) SpaceKombajn válasza tomcica (#60525) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Igen, lehet, mert a térdfájás az később jött a boka környéki után, és lassan alakult ki.
De most már csak a térdfájás van.
Előtte sose futottam rekortánon, az is lehet csak véletlen egybeesés, ezért próbálok visszaemlékezni, hogy mi válthatta ki, mert akkor azt kiktatnám.

spacetime

(#60531) SpaceKombajn válasza inf3rno (#60526) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Na ez is lehet, mert elég puha ez a "falusi" rekortán, mert minden korosztálynak készült, rekreációs céllal.
cipő adidas boostos talp
ilyenben futok mindenhol most télen (rekortán), puszta, erdő (nyár, ősz) és igen van olyan érzet a rekortánon, hogy marha sok erőt kivesz a dupla csillapítás (pálya és cipő).

Na még egy kicsit javul az idő és kipróbálom a fantasztikus koral színű SL20-at (gen1), az jó lesz erre a tesztre.

Jaja elhagyom a lehetséges okokat és egyesével próbálom az "okozókat" talán úgy meglesz. bát biztos arra is kell kis idő.

spacetime

(#60532) SpaceKombajn válasza Agony (#60529) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Így belegondolva erre van legnagyobb esély, ha nem a másik sérülés miatt jött a következő.

Írtam már, hogy nem szabályos ovál pálya, hanem ilyen hungaroring (250m 1 "kör")

rekortán

pályavonal szerű egy 180 fokos visszafordító és még 2 kb 90 fokos kanyar és elég keskeny (múltkor lemértem 2 és fél tyúklépés, a cipőm 30cm, tehát 75 cm a szélesség eléggé 1 személyes.
és igen "balra" futok (óra járással ellenkező irány) így a jobb (fájós lábam van a külső íven)

Jó ötlet a fordítva futás (csak nehogy így a bal lábam is megfájduljon ;] ), de szerencsére most már nincs lezárva focipálya, ezért is tértem vissza a füvön futásra, de mivel nem múlt el teljesen, ennek is kell idő, de jobbnak tűnik.
Meglátjuk ez segít-e, remélem.
Külön-külön megpróbálom kizárni az okokat.
Köszi a tippeket.

spacetime

(#60533) Zozo0525 válasza SpaceKombajn (#60531) üzenetére


Zozo0525
őstag

adidas boostos cipőben kocogok én is rekortán,.... itt más lehet gond szerintem, nálam semmi ilyen gond nincs. a rekortán mellet szól hogy sokkal jobban csillapit cipőt és a lábad is kíméli. akivel kocogni szoktam Ő 8-9000 ft-s lotto meg joma cipőkbe fut rekortán a joma cipőt most cserélte 4000 km volt benne :D lotto csak 2-3000 bír ilyenkor nézek más az 50.000 cipőt 600-km kib@ssza :D

[ Szerkesztve ]

(#60534) SpaceKombajn válasza Zozo0525 (#60533) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Köszönöm, akkor lehet ezt egyből ki is zárhatom, lehet tényleg csak véletlen, hogy akörül kezdődött a fájás és már előbb is volt valami csak ez lehet jobban kihozta.

spacetime

(#60535) bajnokpityu válasza SpaceKombajn (#60531) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nálunk is nagyon puha a rekortan, de azon kívül h a sipcsont előtti izom könnyebben lesz izomlazas, meg olyan minden lépés, mintha párnaba suppednek, azért inkább jó, mint nemjo...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#60536) danielsz válasza Agony (#60529) üzenetére


danielsz
tag

Rekortán és rekortán között is óriási a különbség. Pécsen pl. tüskésréti futópálya elég kemény (sajnos helyenként kezd is tönkremenni), nem hiszem, hogy bármivel jobb, mint aszfaltbetonon futni. Ahhoz képest egy normális, újonnan felújított atlétikapálya ég és föld, utóbbiakon jól elvagyok egy adidas SL20-ban, előbbin inkább nem erőltetem a dolgot.

Én most úgy érzem, mintha ugyanannyi erőbedobással könnyebben menne a futás (nem is feltétlenül pulzusra értem, de az is oké kb.) Kíváncsi vagyok, hogy ebből bármi érződik-e majd a szombati versenyen. Bodri Trail M táv, 25.8 km, 500+ m szint. Annak mondjuk sanszosan lesz némi túledzési hatása, így eléggé kérdéses, lenne-e értelme megfutnom két hét múlva a Pécs-Harkányt.

(#60537) danielsz


danielsz
tag

Amúgy láttam adidas Boston 10-et a méretemben a listaárhoz képest nagyon olcsón, gondolkozom, merjek-e vele kísérletezni. Én szkeptikus vagyok az ennyire vastag talppal, de lehet, hogy jó mégis. Mondjuk a Boston 9 jóval meggyőzőbbnek tűnik, kicsit sajnálom is, hogy nem vettem meg az outletben. A Boston 10-ről tippre úgy képzelem, hogy középtempós futásokra is érdemes lehet használni.
Most már eleve tanácstalan vagyok a cipőkkel, mióta a Pega 38 majdnem kinyírta a talpamat, míg a Pega 36-nál nem volt ilyen gond.

(#60538) Chuck Norris válasza Agony (#60529) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ilyen volt már nekem is, hasonló mint amikor intervalt csináltam aztán a pihenő után elkezdtem hírtelen tolni neki, a végén már igen megfájdult a térdem. Inkább abba is hagytam az egészet nehogy a futás az egészség rovására menjen :)

(#60539) inf3rno válasza SpaceKombajn (#60532) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja én is szoktam, hogy 4-et erre, 4-et arra.

Buliban hasznos! =]

(#60540) tomcica válasza danielsz (#60537) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Eleg holdjaro lett sajnos :U Boston 9-et viszont barmikor vennek ujra :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60541) SpaceKombajn válasza bajnokpityu (#60535) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Az az izom nem szokott fájni, csak távolabbi focizás ás footgolf után hazafelé vezetéskor szokott pár percre görcsölni (csak a jobb láb, mivel jobb lábas vagyok), de elég ritkán, évente kb. egyszer, kétszer, de mostanában nem volt ilyen.

spacetime

(#60542) jimpo válasza HKorn (#60511) üzenetére


jimpo
aktív tag

Fog az menni, néha tényleg érdemes rápróbálni és pörögjön a láb. ;)

Nekem tegnap volt regeneráló 5km, Átlagos tempó 5:30 /km, Átlagos pulzusszám 130 üt/p / 67 Max. % , Max. pulzus 139 üt/p / 72 Max. % Átlag 187 lépés/perc, mindez 70%-ban aszfalton Pegasus Trail 3 GTX terepfutó cipőben. :DDD
Idén eddig 300 km-nél járok. :)

Egy kicsit érzékeny a bal talpam elöl, a Kinvara 12 kemény egy Pegasus Trail 3 GTX vagy Pegasus 38 Shield -hez képest. A múltkor mondjuk adtam az érzésnek, javarészt szembeszélben. :O :DDD
Lehet kéne még valami pörgős cipő, hasonlóan puha talpal mint az említett Pegák. :U
Annyira nem gáz szerencsére, de mindenképp figyelek rá majd.

Stryd Next Gen

(#60543) tomcica válasza jimpo (#60542) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Puha porgoset keresel,akkor Pegasus Turbo, New Balance Rebel vagy Hoka Rincon mind jatszanak. :K ja es az Asics Novablast szinten

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60544) jimpo válasza tomcica (#60543) üzenetére


jimpo
aktív tag

Köszi rájuk nézek. :K

Az egyik Kinvara 12 review-ban olvastam is hogy hideg időben keményebb a talpa, nyáron tuti nem lesz vele probléma. :DDD Addig meg csak elő veszegetem majd néha. :K

Stryd Next Gen

(#60545) tomcica válasza jimpo (#60544) üzenetére


tomcica
Topikgazda

5os Kinvaram volt utoljara, de joval kevesebb km-t birt el, mint az 1es es 2es. Az ujakat nem ismerem, mar az. 5os is mas erzet volt a regiekhez kepest,elvoltam vele, de semmi extra. Felenk ritkan akcios, 30ezer ft alatt sosem volt.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60546) Hi!King válasza tomcica (#60545) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem Kinvara 9 1200 km körül van, és nem látok rajta romlást, Kinvara 11 pedig majdnem teljesen új. A kettő között elég jelentős különbséget látok talpban és felsőben is, a 11 egyértelműen jobban csillapított, és szerintem nem csak mert a másik pár cipőm már öreg. A felsője pedig eléggé más, a 11 kényelmesebb akar lenni, de nem látom egyértelműen, hogy tényleg ez a jobb. De mindkettő cipőt szeretem amúgy, és arányaiban egyre többet futok bennük a másik két cipőmhöz képest.

(#60547) tibcsiworld


tibcsiworld
aktív tag

Sziasztok. 13.-án beszereztem egy FR 735-öt. 5 gyönyörű futás után úsztam Vele, és bevittem szaunába is. Kézről levéve alsó talajra tettem. Másnap 22.-én is volt 1 szaunázás, és este megállt. Mutatta az órát, de mintha pause gomb lett volna. Kegyetlen belassult, pulzust nem mutatott.

Mára elsötétedett, és ha töltőn van, annyit mutat, ami a képen van. Járt már valaki így? Érdemes szervizbe vinni/küldeni?

[ Szerkesztve ]

(#60548) #76500480 válasza SpaceKombajn (#60524) üzenetére


#76500480
törölt tag

Hasonlóképpen jártam rekortán pályán. Sok nyugger, babakocsis, kutyasétáltató miatt(nem volt csengőm, ordítani nem akartam) leléptem a pálya szélére(magas perem). Úgy éreztem mintha kiment volna a bokám. Utána pár napig fajt a talpélem ami kisugárzott térdig. Féléves stressztores miatt kontrollon voltam a visszatérő fájdalom miatt. Kiderült hogy az csont nemi ödémával, demarkációs vonal nélkül gyógyult. Viszont a navicularból(sajkacsont) 14x6mm csont darab letört oldalelmozdulas nem történt . Na az pont nem faj, külső talpéltől messze van, viszont a szomszédos lábszárnál is van némi ödéma amiatt fáj a térdem, mert evező padon, lépcsőzőgepen elvagyok. Fájdalom erősödését, cipő talpának kopását figyeld mert ezek a képalkotó eljárások sok dolgot kimutatnak amik gyerekkortól fenállhatnak :DD 12km után nem jött semmi utána bátran mertem duplázni a távot…

[ Szerkesztve ]

(#60549) stefyY válasza Hi!King (#60546) üzenetére


stefyY
őstag

Nézegettem a 11-est most, nagyon jó áron (24k) meg is találtam, lehet, hogy egyet beújítok. :U

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#60550) margithid


margithid
veterán

Ez mennyire futócipő? [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.