Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60851) tomcica válasza LanyUs (#60850) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Baxki ez mar napfeny :R jo lampa,nem lesz vele gond ha nyelgazon kell majd ejjel kuldeni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60852) Vertigo18 válasza LanyUs (#60850) üzenetére


Vertigo18
addikt

Milyen is ez a fejlámpa?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#60853) Zozo0525 válasza LanyUs (#60850) üzenetére


Zozo0525
őstag

Alakul😄 az oreg akivel futni szoktam nalam is korabban kezd, képtelen vagyok elobb kezdeni nála. De Ő egy fanatikus nyaron rajta folt a vérnyomásmérő 24 órát azzal is futott. Ugy nezett ki mint egy robot jottek ki a drotok belőle 😅😅

(#60854) Agony válasza tomcica (#60847) üzenetére


Agony
aktív tag

Akkor az végül ~5:10/km tempó lett neki. Az valóban elég harmatos ahhoz képest, hogy az elején bekezdett 4:00-án meg néha rád akart gyorsítani 3:20-as tempóra. :U

Pedig nem tűnt kezdődnek, mert akkor még megértem, hogy nem ismeri a testét. 5-10 másodperccel nem nehéz elnézni egy céltempót, na de ~25% az már kicsit merész. :P

Start with a whisper, end with a scream!

(#60855) LanyUs válasza Vertigo18 (#60852) üzenetére


LanyUs
senior tag

Olvastam, hogy Neked több tucat van :)

Első körben mellkaslámpa decathlon 250lu, ami bőven elegendő. De biztonsági tartalék 2. lámpára volt szükségem hosszabb futáshoz.
Elsőre ez lett ( ALDI ), de a mellkas lámpához képest is fing az ereje, pedig ez is 250lu. Gyereknek adtam, mert jól látható vele.

Viszont jött a következő ALDI termék. 3,6V kivehető akksi, szűkíthető, bővíthető fénysugár. Itt is van külön hátsó villogó. 3 év gar., tehát ha 2 év 11 hónapban gond van, akkor azonnal kp vissza. Ezért is szeretek ott vásárolni.

Ma pl. volt rajtam földesen mellkaslámpa kikapcsolva, fejlámpa, fejhallgató. Majd városba érve fejlámpa kikapcs. mellkas be.

[ Szerkesztve ]

(#60856) inf3rno válasza LanyUs (#60850) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ahhoz képest valamelyik évben én úgy mentem, hogy csak a murva meg a holdfény világított. ;] Olyan 5:30-ig így is teljesen jó volt, gyorsabban már túlságosan érződtek a kátyúk, buckák.

Buliban hasznos! =]

(#60857) inf3rno válasza Agony (#60854) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy a 3:20 ennyire kinyírta, hogy utána már csak az 5:10 ment.

Buliban hasznos! =]

(#60858) tomcica válasza Agony (#60854) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem volt eleg onfegyelme (ha ismeri a testet :U ) :K mondjuk en is kicentiztem a teljesitokepesseg hataraig,de nem eloszor csinalom,meg volt ket combos valtotarsam (ha baj lenne) ;]
Soloban futni,hat biztos 50%-on kezdenek en is be 5:00-4:50 :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60859) bandus


bandus
veterán

[link] Tom, a távoli unokatesók? :) respekt nekik és kitartást :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#60860) tomcica válasza bandus (#60859) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Telejsen megertem, ezt szeretik es nem engedik, h elvegyek toluk :R amugy meg ha menni, kell, akkor menni kell

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60861) Hi!King


Hi!King
őstag

Kíváncsiságból ránéztem Ukrán Strava csoportokra, nem mindenhol állt meg a futó élet, pl. ez a csávó Odessa melletti településen fut:
https://www.strava.com/athletes/10639912
Ő meg konkrétan Odessa-ban, nem is keveset:
https://www.strava.com/athletes/45455407

[ Szerkesztve ]

(#60862) ígyvanferi válasza Hi!King (#60861) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mondjuk ez a második valami középkorú nő, aki mászkál erre-arra a városban, lehet a munkájából kifolyólag, aztán ezt rögzíti, de hogy nem sportol, az is biztos.

(#60863) Hi!King válasza ígyvanferi (#60862) üzenetére


Hi!King
őstag

Igazad van, a pace alapján sétál, mondjuk bárcsak az emberek többsége is úgy nem sportolna, hogy heti 120 km-t sétál a városban...

(#60864) tomcica válasza Hi!King (#60863) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Apam nem szeret futni,de varosban setal 70-100km/het rendszeresen.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60865) Hi!King válasza tomcica (#60864) üzenetére


Hi!King
őstag

Volt egy belga munkatársam, ő nyugdíjasként dolgozott, neki tudatosan az a nézete, hogy az ő korában a legegészségesebb a gyors séta, így minden nap 2-3 órát sétál.

Egyébként feleségem is utál futni, de neki ennyi ideje nincs, bár amikor tudunk, elmegyünk este kicsit sétálni, illetve vannak a túrák, amiből vannak kemények is, vagy mert csúcstúra külföldön, sok szinttel, vagy mert hosszú itthon. Viszont mikor cégnél rávették, hogy induljon velük váltóban a Vivicittán, kb. 5-ösökkel letolta, míg a kocafutók kollégái a csapatukban és más csapatokban a cégüktől 6-on kívül futottak, olyan is, aki elvileg heti többször fut sok éve és fiatal, ráadásul férfi.

De ugyanezt láttam egy ismerősömnél, akivel anno sokat futottam, mikor egyetemisták voltunk. P úgy 20 éves koráig nem futott, viszont teljesítménytúrázott (gyalogolva, nem futva), mikor elkezdett futni, egyből ment neki 45 perc körül a 10k. Mert a gyaloglás is simán adott neki abban a mennyiségben és intenzitással egy olyan alap erőnlétet.

(#60866) ígyvanferi válasza Hi!King (#60863) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Van neki 2 perces pace-szel is. :DDD Lehet az oroszok megpiszkálták kicsit a glonass műholdakat.
Na igen, az már lehet "romba döntené" az egészségügyet, ha mindenki ennyit mozogna rendszeresen. Minden nap 4-5 óra séta kicsit azért extrém, ha szabadidőben történik, ennyi ideje nyugdíjasként lehet talán az embernek.

(#60867) Hi!King válasza ígyvanferi (#60866) üzenetére


Hi!King
őstag

Vagy autóba, buszra szállt, és elfelejtette leállítani a mérést. Strava szegmensen láttam már ilyeneket...

(#60868) danielsz


danielsz
tag

Nekem is mutattak egy szegmenst, 4 km körül van, a csúcstartó 2:50 körüli átlagot ment. Na mondom, ezt nem hiszem el, mert akkor az ország legjobb néhány atlétája között lenne, megnézve egyértelmű telefonos félremérés.

(#60869) LanyUs válasza LanyUs (#60850) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ugyanez ma délben + 50 kg-mal :) Egy ici-picit más feeling, mint -3-ban sötétben :DDD Egész jó most a test, szokta a napi terhelést, így lehet adni neki :K

(#60870) Zozo0525 válasza LanyUs (#60869) üzenetére


Zozo0525
őstag

Az komoly! ezzel az eszközzel nem lehet egyszerű

(#60871) bajnokpityu válasza LanyUs (#60869) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nézd a jó oldalát, nálunk nincs sehol vízszintes terep!

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#60872) SpaceKombajn válasza LanyUs (#60869) üzenetére


SpaceKombajn
tag

terepjáró babakocsi :)

spacetime

(#60873) Agony válasza LanyUs (#60869) üzenetére


Agony
aktív tag

Ma még földúton babakocsival, holnap már egy sávval balra a földön ekével!
Lenne sportértéke! ;] :P

Start with a whisper, end with a scream!

(#60874) LanyUs válasza Agony (#60873) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez nagyon jó! :C Legalább van és lesz is magyarázatom a tempóra :P Amiért nem lehet majd ekézni :)

Zozo0525, bajnokpityu, SpaceKombajn: dombon lakunk ( a kép 5 km-re készült ), de lefelé óvatosan kell, felfelé meg nem tudom elővenni a telefont ( lihegek, mint a kutya :) ). Megy ez betonon, füvön, sárban, földesen, murván, esőben a központi rugózás egy kényelmes hintóvá teszi. Alul egy Extreme 1 és Kalap Jakab általában a kérés. Általában a punnyadt órákban viszem őket, majd ezután indulok újra, mert jön az Ő körük - most már két motorral ( pulzusom ugyanannyi ).

[ Szerkesztve ]

(#60875) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Én futottam szerdán megint ilyen 5:30-at pár km-t, de a jobb combom még mindig fáj, most már egy hónapja. [link] Mondjuk most már nem annyira, mint régebben. A hétvégén megyek síelni, úgyhogy inkább most hagyom vagy csak egy pár km-t próbálok rá ma.

Buliban hasznos! =]

(#60876) tomcica válasza Agony (#60873) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az oreg birna a 6 orast :K szalkas a teste,mint egy karaszraj ;] GEP
Mi ma mentunk 9km atmozgatot,benne 10x 100m repulo gyorsito,nehany mar hasonlitott valamire ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60877) Agony válasza tomcica (#60876) üzenetére


Agony
aktív tag

Nekem eddig csupa izgalom a hét... tötyögés és séta! :P

Holnap szerintem már megyek valami jól eső tempócskát 4:00-4:15 között, aztán vasárnap valami pörgősebbet 21K-t. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#60878) tomcica válasza Agony (#60877) üzenetére


tomcica
Topikgazda

MI szerintem vegig lazuljuk a hetet,a kozos vasarnapi is inkabb csak egy elnyujtott bemelegites lesz.Kis traccsparti,es hetfotol indulhat az epitkezes,de azt a hetet is csak felesre veszem:
4x 1K/1K @3:45/laza
10x 200m/200m @36-38mp/laza
6-8x 400m/400m @82-80mp/laza
Ez a magja,a tobbit majd kore rakom erzesbol. Meg egy 1K/1K siman belefer,ilyen konnyitett verzio :K ket het mulva vasarnap 8szettel kezdunk (1tempo 2kozepes/ szett) utana majd valtogatjuk a gyorsabb(de kevesebb) vasarnapi fajtaval.
Mivel masfele versenyre keszul egy-egy csapattag,igy a het kozbeni munka lesz eltero,a vasarnapokat meg megprobalom nekik valahogy osszehangolni :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60879) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Holnap jön valaki Pécs-Harkányra? Egy fénykép erejéig beállhatnánk...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#60880) Zozo0525 válasza Vertigo18 (#60879) üzenetére


Zozo0525
őstag

LanyUs-nak közel van azt hiszem :P

(#60881) Vertigo18 válasza Zozo0525 (#60880) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, azt tudom... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#60882) Agony válasza tomcica (#60878) üzenetére


Agony
aktív tag

Végül nem bírtam kivárni a holnap, úgyhogy ma tempóztam egyet, de valahogy nem adta... :N

15K@3:53 viszont a pulzus 4-5 BPM-el magasabb (176 BPM) volt mint szokott. Ahhoz képest hogy három hete 30K ment ezen a tempón (3:53@172BPM), ez most nagyon vontatott és erőltetettnek érződött. Lehet még dolgozik valami a múlt vasárnapból vagy csak simán benéztem az öltözködést és 3 C°-ra kevés volt a rövidujjú póló és rövid nadrág :P , aztán az izmok nem tudtak bemelegedni.

Na mindegy, nem tragédia... holnap gurítok szerintem valami lendületes 21K-t, de nem erőltetem túl, hétfőn egy kis erősítés, aztán keddtől indul a 4 hetes 10K blokk. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#60883) LanyUs válasza Zozo0525 (#60880) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem járok én versenyre csak héba-hóba... Ez nem vonzott, mert ha már Harkány, akkor fürdő :) Viszont a Pogány reptérre még elmegyek egyszer éjszakai futásra.
2022. május 7. szombat az én időpontom: Borvidék Félmaraton :D Most nézem, hogy a Black Hole, Borvidék, Bodri, Korintosz nevezési felülete ugyanaz. Márkus Öcsi szervezi mind a négyet? Nem tudom...

Vertigo érezd jól magad!!! :C Tenkes csárda előtti emelkedő ha megvan, onnan csak legurulsz :)

(#60884) Zozo0525 válasza LanyUs (#60883) üzenetére


Zozo0525
őstag

nem baj, lényeg hogy gondoltunk rád....
Azt hiszem én mostanában csak kocogni fogok :F egészségügyi gondok adódtak, vérnyomásproblémák........ Nem azt mondom feladom a futást hiszen ez tetszik de már szerintem nem lesz itt több PB.... csütörtökön megyek vizsgálatokra (múltkori futás után megszédültem, elájultam rövid időre....) azt hiszem ezt már komolyan kell vennem. legrosszabb esetben csak öreguras poroszkálás a futópályán néha hosszabb lassú kocogásokkal.... Azért még ne temessetek ám, de de tomcica rekordjait nem fogom veszélyeztetni :N

(#60885) danielsz válasza LanyUs (#60883) üzenetére


danielsz
tag

Igen, mindegyik versenyt Márkus Öcsi szervezi. A Borvidék nem tűnik semmivel könnyebbnek, a Bodrinál, hiába aszfaltos, Borvidék FM-ban asszem több is a szint, mint a Bodri Trail M-ben. Na meg májusban melegebb van, mint februárban :D A Black Hole-nak még a gondolata is távol áll tőlem, előre nem árulnak el semmit a távról, útvonalról, cuccok se nagyon lehetnek nálad, beleértve a GPS-es órát is. Hát nem tudom... Biztos nagyon jó poén, de nekem eléggé fura.

Sokat vacilláltam, de végül megyek Pécs-Harkányra. Először gondoltam, hogy csak szurkolni/fürödni megyek, de aztán hogy néz az ki :D Csak 2 hete volt Bodri Trail de nem baj. Most nem kéne elbénázni a frissítést. Viszek egy GU Roctane gélt, azt féltávnál be kéne tolni és inni rá rendesen. Lehet, hogy viszem mindkét negyedliteres puha kulacsot.
A cipőt még gondolkozom, az adidas SL20-ban lehet, hogy sok lesz a 25,5 km. B opció a Saucony Ride 14, de az még nincs eléggé bejáratva, C a Reebok Floatride Energy 3, az bazi igénytelenül néz ki, hogy ki van szakadva :D

(#60886) tomcica válasza Agony (#60882) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Benned van meg a mult vasarnap,ez nem is kerdes :K en meg se probaltam tempozni a heten,holnap se tervezek :N viszont vegre eloszor kialudtam magam a heten es ora nelkul keltem :K az mar jo jel.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60887) tomcica válasza danielsz (#60885) üzenetére


tomcica
Topikgazda

SL20-ban 25km az a Black Hole ;] vadabb napon probalnam csak ki :DDD Reebok-ot vidd,mindegy hogy nez ki

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60888) Vertigo18 válasza LanyUs (#60883) üzenetére


Vertigo18
addikt

Voltam már 3x :)

Küldj akkor egy képet, megfotóboltolom! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#60889) LanyUs válasza Zozo0525 (#60884) üzenetére


LanyUs
senior tag

Zozo: Vigyázz Magadra! Végül is megbeszéltük, hogy elsősorban egészségmegőrzés a cél! Megleptél ezzel a szédüléssel tavalyi 3000 km után és örülök, hogy utána jársz. Én tavaly jóval kevesebbet 1980-at mentem, de volt covid és kényszer leállás. A környezetemben is leálltak akkor a futással és lassan/óvatosan kezdtek csak visszatérni.
Tökéletes a poroszkálás is! Nem vagyunk mi a versenyzők :)

danielsz: éreztem, hogy Te is mész! :) 1 gél tökéletes és néhány korty víz Nekem is. Májusban sem frissítek többet. Ilyenkor 3-4 fokban nagyon áthűl a folyadék, inkább nem is iszok. Hamarosan buliztok egy jó 25 km-ert Vertigo-val és a többi fanatikussal :D Hajrá!

[ Szerkesztve ]

(#60890) Zozo0525 válasza LanyUs (#60889) üzenetére


Zozo0525
őstag

Köszi, aranyos vagy.... azért hajnalban is futottam 10-t de most már csak inkább egészségmegőrzés lesz a fő cél.... Fura adatokat mérek.... 134/105 58-s pulzus mellett azt mondják az okosok ez nagyon nem jó. hogy ugrál de meglátjuk mi sül ki ebből....

(#60891) #76500480 válasza danielsz (#60885) üzenetére


#76500480
törölt tag

+1 a Reebook mellett. Ma elvittem egy körre [kép] és meglepődve tapasztaltam, hogy +1kmert ráhúzva még javult is a szintidőm, alacsony 138 pulzus mellett. Ezzel a cipővel biztosra lehet menni. Nem egy ZoomX csillapitas, de ebben se fárad ki a vádli/Achilles-ín. :C Sétára is jó bár a tegnapi PB valami szakadt cipőben történt [kép] El is gondolkodtam Vivi FM induláson :DD ilyen idővel nem kerülök fel a 3oras záró kisbuszra, 1200 kcal, frissítés és sérülés kockázata nélkül ;]

[ Szerkesztve ]

(#60892) LanyUs válasza #76500480 (#60891) üzenetére


LanyUs
senior tag

25 km 04:23 átlag :R Pörög a lábad rendesen!

Amíg megjönnek Harkányból... örömfutás bajnokpityunak :) Tettem bele dombokat is 16 km barázdákon, földeken, betonon. Elfáradtam.

50 szint ( 3/4-nél hasaltam el HR-ből )

Verseny volt közben :) Kietlen betonút...

Akad látnivaló is

30 szint, de rövid ( 3/4-nél hasaltam izomból ) a kép már a teteje

60 szint 800 m hosszú ( 700 m-nél hasaltam el HR-ből )

[ Szerkesztve ]

(#60893) tomcica válasza LanyUs (#60892) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ma uj taggal bovultunk,Bence masfel honapos,mondjuk nem eloszor volt kozos edzesen,mert az anyuka pocakjaban lehuzott par honapot mar itt velunk :DD




There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60894) LanyUs válasza tomcica (#60893) üzenetére


LanyUs
senior tag

Gratulálok! :C Idővel vegyes lesz a csapat! A lényeg, hogy mozgásban maradjon az ember! :R

Őszintén szólva ma ne adta és szívesen átnyújtottam volna a dombok előtt a gyeplőt :) De hát itt nincs választás. Menni kell előre.
Emlékszem 4,5 éve a feleségem az egyik emelkedőn mondta, hogy nem megy. Itt valami van... szerintem terhes vagyok... Akkor volt 12 hetes. Egész addig jele nem volt. Utána nem kocogott, csak terhes torna volt.

Ahogy nézem ez a pálya már kapott az élettől. Új állapothoz képest mennyi lehet a csillapítása?

[ Szerkesztve ]

(#60895) #76500480 válasza LanyUs (#60892) üzenetére


#76500480
törölt tag

4:29 :B 4:23 alá csak 14km-en mentem, igaz ott volt is a hasamban kaja, nem a 10 órás “maradék”. 1-2 hónap és el lehet felejteni ezeket a frissítésmentes kizsigerelő “edzéseket”.

[ Szerkesztve ]

(#60896) tomcica válasza LanyUs (#60894) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csillapitas level = BETON :K 70-es evek vegen keszult,azota nem csereltek :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60897) Zozo0525 válasza tomcica (#60896) üzenetére


Zozo0525
őstag

jó képek és a LanyUs képei is jók :-)
Arra a pályára azért ráférne egy kis felújítás. Nálunk van egy jó kis atletika pálya reggel gondolkodtam meglátogatom de szerencsére nem mentem ezek az idióták most zárták le fél évre felújítás miatt úgy emlékszem pár éve cserélték a rekortant.... hogy mit kell felújítani rajta nem tudom az öltöző meg a soc. épület az régi de ha csak azt miért zárják le a pályát?
kicsit melegebb lesz reggelente lehet megyek hosszabb kocogásra terepen

(#60898) norby_42 válasza LanyUs (#60892) üzenetére


norby_42
aktív tag

Tok hangulatos. Ez melyik tó?

Eat pasta, run fasta

(#60899) tomcica válasza LanyUs (#60892) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az a 60m szint 800m emelkedon brutal munkat lehetne csinalni :K mondom is,hogy mit csinalnek ha itt teremne egy olyan ( :DD )
Heti 1x az egyik 1000m/1000m valtogatomat ott csinalnam,megpedig egyik heten felfele tempo erzesbol a FM tempo/lefele kozepes (ilyen FM+30mp)
masik heten pedig forditva lefele eros tempo 15-10K tempo /felfele laza kocogas.
6-8 x 800m/800m.
Mindketto mast epit es mashogy :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60900) LanyUs válasza tomcica (#60899) üzenetére


LanyUs
senior tag

A rekortan 3 km, ez a szakasz 5 km messze van. Tehát csak oda-vissza 10 km. Edzéssel már 20 :) Van a közelben egy 500m/35 köpködés azon beiktatom. :R Szigorúan egyedül! Ott már nem tologatok :) Egyedül ment volna, a kocsi ma sokat kivett felfelé.

Norby: Hónigpuszta halastó. Szerdahelyhez közel futottam Ladomany felé ott a másik halastó, ami a 6 is főútról látható. Szép vidék, de ez a max. távolság babakocsival. Jobb szeretek biztonságos zónában maradni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.