Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59101) Peterhappy válasza Vertigo18 (#59098) üzenetére


Peterhappy
őstag

Pffff ahhoz nekem.nem lenne idegrendszerem. Persze szukseg kenyszert szul. De en mar a 400-as karikakba belezoldulok - lassabb tempo mellett. Mar csak 24 kor, mar csak 23...
A multkor felmaratont akartam a salakpalyan, szerencsere lemerult az oram, amin ugy felhuztam magam, hogy haza is jottem 7km utan - kulonben vegigcsinalom es szerintem utana soha tobbe nem mentem volna el futni :D ~53 kor...

[ Szerkesztve ]

(#59102) #76500480 válasza LanyUs (#59057) üzenetére


#76500480
törölt tag

Látod, gyorsan gyógyul az. ;) 2 éve én is megjartam szintén jobb lábbal. Kár volt "emerezni" mert olyanokat odairtak, hogy 25mm jelsáv látható, köbcsontnal folyadék, diag. infractió. Orvos megnyugtatott hogy ezek z eszközök minden aprosagot fel nagyitanak...vagy csak szerencsém volt( hajszalrepedes, 5-6km rövid távok 4:45el) Fájdalomra kelk figyelni :C Futás tudományát olvasom, ott kijelenti a szerző, hogy 30% a mérsékelt fájdalom addig mehet a futás... ;]

[ Szerkesztve ]

(#59103) tomcica válasza Agony (#59100) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen 7 x 800/400 a 400m iram az erzesbol a felmaratonos celtempo (neha picit megszalad ha jol megy a bandanak) a piheno az kb 15-20mp-vel lassabb,teljes 30mp-t mar nem kapnak :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59104) LanyUs válasza #76500480 (#59102) üzenetére


LanyUs
senior tag

Szerdán, azaz 3 napja 100%-os volt a fájdalom érzete, mert meg is álltam, de haza bicegtem. A kitaposott 400km-es Sauc.Guide 13 már tompa érzést okozott, de a Kayano 26 adta a végső lökést. Abban a cipőben valahogy rendellenes a mozgásom. Úgyhogy erre az életre elbúcsúztam az Asics cipőktől.
Utána olvastalak itt és azonnal elkezdtem a kezelést :R Ma már óvatos laza 5 km futás ( enyhén, tompán még érzem ). De sokkal jobb, olyan 10-20% között lehet az érzés.
Ebből nagyon durva sérülés és kihagyás is lehet ha nem veszi az ember komolyan. Jó, hogy leírtad!
Csökkentek is a számok 2 hétre.
Heti 3x5 km futás, utána 30 perc intervall szoba bringa. És visszajön a 4 pihenő nap közül 2 re súlyzós+törzs.

(#59105) tomcica válasza LanyUs (#59104) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A futas elott es utan is szabad szobabringazni,lazabbat.Foleg,ha a helyzet miatt eleve rovidebb a futas :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59106) Agony válasza LanyUs (#59104) üzenetére


Agony
aktív tag

Pont ugyanígy jártam én is a Kayano 26-tal. :D A három hónap kiesés után gondoltam én is extra biztonságosra veszem... dög nehéz, stabil, párnázott cipő... mi baj történhet?
Valamit totál elcseszett a sarkam és bokám közti részen, úgyhogy újabb 1-2 hét kényszerpihenő. Azóta nem használtam, nem is jött elő a probléma.

Jó ez az új Meta és Nova vonala az ASICS-nek, de a tradicionális (Kayano, GT, Nimbus, stb..) vonalakra is ráférne már valami durva modernizálás, mert évről-évre csak reszelgetik, de nem igazán újul meg. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#59107) #76500480 válasza LanyUs (#59104) üzenetére


#76500480
törölt tag

Ami sérüléseket illeti: szalagpótlásra 2hét-1ev, porcra szintúgy. Íngyulladas 5het-6hó, izomhuzodasra kategória szerint változó 0-2hét, 4nap-6hónap. Ezekhez képest az izomfajdalom 0-3nap gyógyulás elég baráti. Én a 10 skálán a 3as mérsékelt fajdalmat alig érzem edzéskor. Becsap a 140es pulzus, stresszhormon felszabadulás. Intőjel inkább az erősödő 30p után sem múló fájdalom, aszimetriak, változó futóstílus. Az embert vinné ilyenkor is a lába de csak ront a helyzeten, másik lábra jobban terhelsz ami láncreakciót indít be a testrészek megerolteteset illetően.

[ Szerkesztve ]

(#59108) tomcica válasza Agony (#59106) üzenetére


tomcica
Topikgazda

vannak azok a Lite verziok,azok lehet ernek mar valamit :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59109) Agony válasza tomcica (#59108) üzenetére


Agony
aktív tag

Igen, bár tesztekben még arra is a "clunky" meg "bulky" kifejezéseket használják, árban meg ott vannak mint más gyártók modern cipői. Nem is tudom pl. miért választana valaki, akár csak sima napi edzőcipő kategóriában is egy Novablast, Rebel, stb.. helyett egy Nimbust 30-50%-kal drágábban. GT-2000 is a határba sincs pl. egy New Balance Prismhez képest, ráadásul még olcsóbb is. :D

Talán az ASICS-nek is el kellene használnia az új anyagait ezekbe az alap modellekben is. Kb. mint a New Balance a FuelCell-t vagy a Nike a ZoomX-et. Kayano így a 28. kiadásnál még mindig a GEL-re, DuoMax-ra és AHAR gumira épít. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#59110) Kickass


Kickass
őstag

Sziasztok!

Kezdő trail futáshoz tudnátok esetleg Törökbálint környékén útvonalat javasolni? Minimális szintemelkedés, kezdő terep lenne a legideálisabb. Alltrails appban néztem útvonalakat, de 1-2 megnézve, hát elég ‘zergebaxta’ utak voltak.
Ha esetleg van más app javaslat azt is megköszönöm. :R

(#59111) tomcica válasza Agony (#59109) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Latod ezt en sem tudom,soha nem volt Nimbus,Kayano,GT-m :N Asics-bol volt DS Racer 9,Hyperspeed 3 es most a Novablast 2.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59112) danielsz


danielsz
tag

Bocs az offért, valakit érdekelne egy 43-mas méretű Nike Pegasus 38? Összesen 37 km-t futottam benne. Én 26 ezerért vettem, nyilván engedek belőle bőven.

(#59113) danielsz


danielsz
tag

Nézegetem, látok elég olcsón Reebok Floatride Energy 1-et. A kérdés, hogy jól sejtem, hogy a sarokrésze keményebb, mint a 3-mas verziónak? Az jó puha, az abszolút nem bántja a sarkamat szerencsére. Valakinek tapasztalat?

(#59114) Chuck Norris válasza Kickass (#59110) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szia, nézd meg a geogo.hu térképet, meg ami hírtelen eszembe jutott és nekem nagy kedvencem az a Bia 25.

(#59115) jimpo válasza Chuck Norris (#59114) üzenetére


jimpo
aktív tag

7.4 km alap futás, majd ezt követően egy majdnem mezítlábas 1.3 km a Skinnersben. :U

Nem válasz akart lenni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#59116) tomcica válasza jimpo (#59115) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Erdekes,hogy a jobb-bal balance mezitlabasban 50-50% cipoben meg eltolodik.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59117) ígyvanferi válasza tomcica (#59042) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na ez is olyan hsz., ami akár a topikindítóba is mehetne, különösen ez a két mondat: "Nehany ev alapozas-elezes utan pont a versenytempo meg gazdasagossagabba tetele a kulcs ezert is futunk olyan sokat versenytempon felette es alatta. Amikor nem specifikus felkeszulesi szakaszban vagyunk,akkor szet lehet teriteni a het szinte minden napjara,amikor viszont megvan a celverseny,akkor egy combos hosszu edzesben jo nagy adag + melle a gyorsabb,de meg mindig nem full anaerob nyelgazas resztavozas az altalanos leosztas." Ez alapján egy komplett éves edzéstervet is fel tud építeni az ember magának. :R

(#59044) Agony: amit itt írtál két példa, azt kimondottan a körülmények pulzusbefolyásoló hatására hoztad? Vagy ebben a pulzuskülönbségben azért jócskán benne van az edzésmunka is (gondolom, vagy legalábbis is-is :B )

Részben arra jutottam ezek alapján, hogy az intenzitás nagyjából megfelelő nálam is, amit ki is tudod tartani fm-on, nyílván a gazdaságosságon, meg az intenzitáshoz tartozó pulzuson kell dolgozni. Ehhez meg jó mankó, amit nemrég írt Tom, hogy bizonyos pulzustartományt-tempótartományt inkább kerüljek, vagy alatta menjen a sok-sok km gyűjtése vagy ha meg erős edzés van, az legyen tényleg erős. Ezeket szem előtt tartva ősszel össze kell jöjjön egy PB. :K

[ Szerkesztve ]

(#59118) sharp4 válasza ígyvanferi (#59117) üzenetére


sharp4
őstag

Mai. Héten az 5. kör, meleg tej cumis üveggel otthon maradt, nem is tudom, hogy bírtam ki.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#59119) tomcica válasza ígyvanferi (#59117) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igazabol ezert irogatok ide,hogy onalloan tudjatok edzesterveket kesziteni magatoknak :K nem olyan ordongos dolog az,ha tudod hogy mit-miert :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59120) ígyvanferi válasza danielsz (#59113) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Talán egy hajszállal kevésbé van kipárnázva a sarokrész az 1-esnél, nagy különbség nincs, a kialakítás miatt lehet esetleg problémás neked. Mutatom, talán látszik ezeken a képeken a lényeg:

A 3-as ezt a modernebb csőrös dizájnt kapta már, az első elég klasszikus. Nekem nincs vele gondom, de el tudom képzelni, hogy valakinek az újabb működik csak.

[ Szerkesztve ]

(#59121) inf3rno válasza parandroid (#59085) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Te milyen topikokban szoktál még írni? Nem nagyon láttalak még sehol, aztán már nagyúr vagy. :-)

Buliban hasznos! =]

(#59122) parandroid válasza inf3rno (#59121) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Közel 20 év alatt összeszed az ember ezt-azt…

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#59123) HKorn válasza inf3rno (#59121) üzenetére


HKorn
addikt

Xbox topikban aktív nagyon a Parandroid úr :D

Run&Ride

(#59124) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Strava tud olyat, hogy a használt cipőre lehetne szűrni az edzéseknél? Runalyze-on sajnos nem vezetem, hogy miben futottam, pedig ott ha minden igaz lehetne listázni külön cipőnként a tevékenységeket. Visszamenőleg meg nem két perc lenne up-to-date-té tenni a Runalyze-ot. De néha jó szolgálatot tenne egy ilyen statisztika.

(#59125) sherlock82 válasza ígyvanferi (#59124) üzenetére


sherlock82
senior tag

Mikor megvettem a cipőmet akkor beállítottam, hogy használt eszköz vagy valami ilyesmi menüpont.
És azóta írja hogy ebben a cipőben mennyi km - t futottam.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#59126) Zozo0525


Zozo0525
őstag

ígyvanferi
így van ha beállítod a felszereléseket.(vagy mi a neve? :) ) ott felviszed a cipőket, kiválasztod melyik cipő az alapértelmezett. ahhoz fogja adni a következő futásokat, ha másikban futottál akkor az edzésre rámész hogy szerkeszted és ott tudsz másik cipőt az adott edzésre cserélni. szerintem ez praktikus dolog.... (azt hiszem a garmin is számolja) de visszamenőleg elég macerás mindet átírni . itt simán ingyenes fiókban is lehet szerencsére ez a rész nem fizetős

(#59127) tomcica


tomcica
Topikgazda

[kép]
Mokas volt a mai edzes :DDD Viktorral (gyors fiu csoport) a tempos resz utan,tobbiek meg javaban morzsoltak.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59128) inf3rno válasza tomcica (#59127) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jól nézel ki rajta, mint a jeti. :DDD :DD

Buliban hasznos! =]

(#59129) Agony válasza tomcica (#59127) üzenetére


Agony
aktív tag

Úgy látom nálatok is -6-8 C° lehetett reggel. :D De miért nem futottatok, hogy leolvadjon? ;]

Start with a whisper, end with a scream!

(#59130) tomcica válasza Agony (#59129) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hagyjad mar,igy is elfutottuk Beci,Viktor es en voltunk a gyors csoport.Mondja Viktor,hogy mostanaban nem ment gyorsakat,mondom adja akkor O a ritmust,mittomen 4:15-4:00 valtasban,erre lettek a gyorsak 3:40-3:50 a lassuk meg 4:00-4:10 :P
Kozben elvoltunk,a lassunk meg traccsoltunk is.Becivel azt beszeltuk,hogy lesz marciusban itt Hodmezovasarhely mellett egy 6oras,ahol van 3tagu verzios is.Eloszor szervezik,kis 500 alatti,nem kell semmi hivatalos papir stb. Mit szolsz te ehhez?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59131) Agony válasza tomcica (#59130) üzenetére


Agony
aktív tag

Én csak délután megyek ki megfagyni, de addigra már pluszok vannak kilátásba. :D

Jó lehet az a hódmezővásárhelyi váltó, van rá valami link? Nekem márciusra egyelőre csak a Vivicitta van 27-én, ha kell menni céges színekben.

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#59132) tomcica válasza Agony (#59131) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Betageltelek a FB-n,Martely marc 6

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59133) Agony válasza tomcica (#59132) üzenetére


Agony
aktív tag

Be is jelöltem, hogy érdekel... szerintem jó lesz az időpont és a helyszín is. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#59134) tomcica válasza Agony (#59133) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szerintem felmegyunk minden masodik heten egyre nagyobb szamu 1K/1K-ra,koztes heteken pedig 2K/1K szinten novekvo.Melle a 400m es/vagy 200m resztavok megtartva.
Jovo het 5x2K/1K, januar utolso heten 10x 1K/1K
Februar negy hete pedig -> 6x 2K/1K, 12 x 1K/1K, 7x2K/1K, 15x1K/1K
Egy het taper.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59135) ígyvanferi válasza sherlock82 (#59125) üzenetére


ígyvanferi
addikt

és (#59126) Zozo0525: ez oké, ezt így csinálom is, minden cipőt vezetek pontosan. Viszont a km-ek csak egy egyszerű listában látszanak a profilnál, illetve az egyes edzéseket kiválasztva írja, hogy épp melyik cipőt rendeltem hozzájuk.

Ééés ebben a pillanatban meg is találtam, amit kerestem. :DDD Esküszöm eddig sosem tűnt fel, hogy ha a my activities menüpontban kiválasztom sportnak a futást, akkor megnyílik két új legördülő lista, ahol run type-ra és a cipőkre lehet szűrni... Szóval pont erre irányult a kérdésem, na. Szerencsére így nem kell egyesével minden cipőt felvinnem runalyze-ba is utólag. :N

Mondjuk ennél még mindig sokkal részletesebben lehet szűrőzni a runalyze-t, lehet mégis megcsinálom apránként. Mert ott miután rászűrsz egy cipőre, még kb. végtelen számú egyéb paramétert is be lehet lőni, és mindenféle módon sorbarendezni az edzéseket.

[ Szerkesztve ]

(#59136) Agony válasza tomcica (#59134) üzenetére


Agony
aktív tag

Nem tudom nekem mi ütött ma a lábamba, de teljesen meg volt vadulva :B , pedig tegnap is kapott padon 10K-t 4:00-án a "versenyen". Ma meg ment volta a 24K benne az 5x1/1/1 (4:15/4:00/3:45), de már a 9K bemelegítés alatt nem bírt magával.

Pörögtek a kilóméterek 4:00-án és meglepően könnyűnek érződött. Jó, hogy könnyűnek tűnt... mert 165 BPM volt a pulzusom?! :F Úgyhogy ha már így alakult elengedtem az 5x 1/1/1-et és folytattam tovább a futást fix 3:55-4:00 közötti tempón. Kíváncsi voltam ennyivel laktát küszöb alatt (jelenleg 174 BPM), mi történik hosszú távon.
Furcsa mód abszólút nem kezdett el kúszni a pulzus 24K@3:58-nál átlag 168 BPM-en álltam, úgyhogy dobtam rá még 1K@3:50-et hogy akkor már inkább legyen 25K, az mégis szebb. :P

Jövő vasárnap lehet megint megpróbálok valami hasonlót csak növelem a távon 26-28K-ra, meg lehet viszek magammal egy soft flasknyi vizet, mert most csak egy fülessel meg napszemüvegben indultam el. :U

Úgy nézem, ez a 3:55-4:00 közti tempó kezd egyre gazdaságosabb lenni, pedig most is csak sima edzőcipőben (Rebel v2) voltam, semmi karbon csodacsuka.. Jó lenne ha ez az utazó tempó kifejlődne 3:45-3:50 közé, de ha sikerül megerőszakolni az elmém és elfogadni a vasárnapi 30K-s futásokat, akkor idén még egy <3:00 maratont is ki lehetne futni belőle, pl. ősszel SPAR maratonon.

Start with a whisper, end with a scream!

(#59137) Jofi81 válasza tomcica (#59132) üzenetére


Jofi81
őstag

Wow, ez itt van a szomszédban (vagyis most már csak a szüleim szomszédjában). Kár, hogy nem tudok 6 órát futni, azt is csak lassan. Most arra gyúrok, hogy a Vivicitta félmaratonon bemenjek 2 óra alá.

(#59138) HKorn válasza tomcica (#59127) üzenetére


HKorn
addikt

Neked hogy nem fázik a térgyed kalácsa? :D

Run&Ride

(#59139) LanyUs válasza HKorn (#59138) üzenetére


LanyUs
senior tag

Cyborg :) és Agony tempója az alibi :D

(#59140) ígyvanferi válasza Agony (#59136) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Precíz vagy a tempóval, mint egy metronóm. :K

[ Szerkesztve ]

(#59141) danielsz válasza ígyvanferi (#59120) üzenetére


danielsz
tag

Köszi az infót, nekem jobb sarkam sajnos baromi érzékeny, ezért számomra tényleg eléggé hasznos ez az újfajta "csőrös" megoldás. Persze az se minden, Pega 36 pl. sokkal gyengédebb a sarkammal, mint a Pega 35. A Floatride habanyag nekem eléggé bejön, sajnos a Floatride Energy 3-mam kicsit selejtes, kiszakadt oldalt :(, de az 1000 km-t azért kicsiholom belőle így is, ha addig szét nem esik :D (más cipővel nem jártam még így, Salomon Sense Ride kezd kilukadni mondjuk).

(#59142) danielsz válasza Agony (#59136) üzenetére


danielsz
tag

Nagyon durván tolod, már-már mint egy gép :D

Én most azon filózok, hogy feb. 12-én tudnék futni egy maratont. Nem verseny, de szervezett futórendezvény. Ezt viszonylag óvatosan akarom, bőven 5 percen kívüli kilométerekkel. Ez ilyen tesztféle lenne, ha 30+ km-nél szét akar esni a rendszer, akkor nagyon nincsenek beedzve a dolgok. A 3 óra 30 percen belüli maraton lenne a cél még idén.

(#59143) tomcica válasza Agony (#59136) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szerintem a szombati 10K versenyecske tehet rola,hogy magasabb volt a pulzusod adott tempon :K jol is tetted,hogy inkabb tempos km gyujtes lett es nem volt 3:45-os reszek.Het kozben az 1K/1K (2K/1K) alatt ugyis dolgozol rajta.
A regi edzom (Bela-ba) mindig azt mondta,ha versenyszezonon kivul elojon ez az erzes,hogy menne a lab es konnyu minden AKKOR NAGYON FIGYELJEK ODA es kontrollaljam,fogjam vissza,mert mire a versenyhez erek nem lesz mibol/mire lapot huzni ;)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59144) tomcica válasza Jofi81 (#59137) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem muszaj egyeniben teljesiteni a 6orat,lehet 2-3 tagu valtoban is,akkor az mar nem olyan veszes :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59145) Agony válasza tomcica (#59143) üzenetére


Agony
aktív tag

Nem, pont fordítva... alacsonyabb volt 3-4 BPM-el. :D Tök kényelmesnek érződött, kb. amit szoktál mondani, hogy legyen "utazótempó".

Aztán a sors iróniája, hogy este vettem ki egy karton ásványvizet a kocsiból, idiótán emeltem és meghúztam a derekam :U , úgyhogy ma nem lesz kettlebell meg trx... :D

Start with a whisper, end with a scream!

(#59146) tomcica válasza Agony (#59145) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem is baj :N marmint hogy egy 10K @4:00 es egy hosszu tempocskas nap utan tartasz egy pihenot :K
Akkor rosszul ertelmeztem a bpm-et...orulunk Vincent :C
Ugy latom a csapat nyalelvalasztasa megindult a martelyi 6orasra,regen versenyeztunk mar az igaz ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59147) Jofi81 válasza tomcica (#59144) üzenetére


Jofi81
őstag

Igazad van, az úgy már nem vészes, ehhez már csak 1-2 embert kellene találnom. :D

(#59148) tomcica válasza Jofi81 (#59147) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Van nekik a FB-n egy futotarsgyujto postjuk,ott akar talalhatsz partnert is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59149) LanyUs válasza Agony (#59145) üzenetére


LanyUs
senior tag

Mi volt szombaton a futópados versenyen? Volt amerikai ellen? :) Számomra ez annyira ismeretlen terület, hogy minden futópados race érdekel. Főleg, amilyen gyakorlatod és tempód van rajta. Esetleg online követési lehetőség?

(#59150) tomcica válasza LanyUs (#59149) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vagy streamelje a videot es megnezzuk :K az mekkora lenne,Agony rombol USA ellen,mi meg szurkolunk on-line :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.