Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59051) Zozo0525 válasza tomcica (#59048) üzenetére


Zozo0525
őstag

kemény vagy.
kora reggel -8 okban nem izzadtam
:)
nálatok még rövidgatyás idő van?

(#59052) tomcica válasza Agony (#59050) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kezeles UTAN,ugy voltam vele szogesben 200-ak utan mar semmi nem arthat :DDD
@Zozo,ja full nyar van,mas a klima ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59053) Zozo0525 válasza tomcica (#59052) üzenetére


Zozo0525
őstag

nagy meleg a hó miatt ott sem lehet :P

(#59054) tomcica válasza Zozo0525 (#59053) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Minusz 3-5 volt :K kis szel is,erzodott vagy -7nek

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59055) Zozo0525 válasza tomcica (#59054) üzenetére


Zozo0525
őstag

komoly, ezek szerint jobban bírod nálam :R

(#59056) inf3rno válasza tomcica (#59048) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amíg nem állsz meg, addig pucéran is lehet kb. Mi síeltünk anno boxerban fiatal bohó koromban. Mondjuk azóta se tudom, hogy ki volt az a hülye, aki kitalálta. :N

Buliban hasznos! =]

(#59057) LanyUs válasza tomcica (#59048) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ezt nem hiszem el :R Szaunából kimenet hóban megfáztam az angyalkától. Kemény vagy! Milyen immunrendszer :)

Hát sajnos a Guide 13 elvesztette a csillapítást 400 km-nél :( Ez azért szomorú, mert 35e-ért tudtam csak szerezni a méretemben. Ellenben az 50e-ért vásárolt 890 km-es Stinson 6 még bírja.
A jeges-bordás futáson össze is szedtem egy jobb külső talpszél fájdalmat, de olvastam itt comegetsome írását és azonnali kezelés hatására már szinte el is múlt :R Hasznos ez a topik!

(#59058) tomcica válasza LanyUs (#59057) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az a par saucony szoges cipo hatasa kemenyebb volt,mint a hidege :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59059) tomcica


tomcica
Topikgazda

@Inferno,nem te kerestel jo aron Suunto-t?
[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59060) Agony válasza tomcica (#59059) üzenetére


Agony
aktív tag

Suunto érdekes lesz a következő időszakban, mert megvették a kínaiak:
https://www.dcrainmaker.com/2022/01/suunto-sold-to-new-owners-again.html

"So what does this mean for Suunto and consumers? Honestly, I wouldn’t expect much good out of it. "

Ez a része nem túl bíztató a cikknek. Sose volt Suuntom, de Polar se nagyon innovál, így meg nem igazán lesz verseny az óragyártók között, Garmin meg eddig is annyiért adta amennyiért nem szégyelte. Coros lenne még jó csak ott még az ökoszisztémán kellene rengeteget fejleszteni.

Start with a whisper, end with a scream!

(#59061) Fred23 válasza tomcica (#59048) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nagyon kemény! Gondolom, addig álltál csak, amíg a kép készült. :D
Futópályára menve mindig fázok, legrosszabb része az edzésnek, amíg gyalog kiérek a pályára, pedig nincs fél km. Mondjuk lehet, már a házunktól kéne indítani a kocit. :)

(#59062) Zozo0525 válasza Fred23 (#59061) üzenetére


Zozo0525
őstag

En 2-300 meterrea palyatol. A lepcsohazbol kilepve ora bekapcsol es kocogas

(#59063) Fred23 válasza Zozo0525 (#59062) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ideje erre váltanom nekem is.
Régen gyakran vagiztam azzal, milyen jól bírok mindent, aztán úgy 10 éve váltottam, és már inkább keresem a kényelmet, a jóleső érzést. Ne fájjon, ha lehet. Ez már az öregkor kezdete? :D

(#59064) inf3rno válasza tomcica (#59059) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyelőre nem akarok órát váltani, amíg ez működik. Lakásra spórolok, aztán most mindent visszafogok. Ne is rakj fel ilyeneket, mert elcsábulok a végén. Nagyon jó ez az ár. :N

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#59065) inf3rno válasza Agony (#59060) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van most valami Honor Band vagy micsoda, amit megvettem, hátha tud véroxigént, de nem tud. Annyi izgalmas van benne, hogy a telefonomra kell tenni az appjukat, hogy hozzáférjek, és kb. mindent is be akar kérni. A telefon meg amcsi, úgyhogy azonnal jelzi ilyenkor, hogy a kamerához, ehhez ahhoz hozzá akar férni. Nyilván az amcsi sport tracker dolgoknál meg nem. Megy itt is a harc az adatokért.

Már évekkel ezelőtt is volt róla szó, hogy megveszik a kínaiak. Azt hittem már rég végbe ment.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#59066) LanyUs válasza Zozo0525 (#59062) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én 3 km-re vagyok a rekortántól :) Oda-vissza már meg is van 6km. Van, hogy reggel még zárva, mert 06:00 előtt odaérek, akkor go tovább betonon.

(#59067) inf3rno válasza LanyUs (#59057) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jobbulást!

Buliban hasznos! =]

(#59068) Corpuscle válasza Zozo0525 (#59062) üzenetére


Corpuscle
őstag

Szintén. A végén otthon, a meleg lakásban nyújtás, hengerezés.

(#59069) Hi!King


Hi!King
őstag

Én is ha kivételesen rekortánon futok, oda is futok. 5 km-re van, bár van kettő közelebb is, az egyik most épült, de utóbbiak rövidebbek és nem annyira szabályosak.

Egyébként én olyan rekortánt szeretnék a közelben, ami a Margit szigetihez hasonló, tehát nem egy szabályos pálya, de hosszú, és kellemes útvonalon halad. Ami most épült, nem lenne rossz, ha nem csak 200 méter lenne.

Tegnap reggel az új mellett két távolabbi pályát is útba ejtettem, ami tetszett az a Brenner János parkban (XVIII-ik kerület) lévő 500 méteres pálya, szabálytalan, kellemes a környezete, ha nem is hosszú, a szabályos pályánál némileg hosszabb, és a közvetlen környezet is kellemes. Igaz, nyáron tűző napon nem ezt mondanám, mert nagy fák nincsenek.

Szerk.:
Egyébként régebben még télen is kint nyújtottam futás után, pár éve szoktam rá, hogy bent nyújtok futás után.

[ Szerkesztve ]

(#59070) Zozo0525 válasza Fred23 (#59063) üzenetére


Zozo0525
őstag

"Ez már az öregkor kezdete?" nem tudom csak 54 vagyok. :P
De miért sétálgatnál a futópályáig ha futhatsz is?

LanyUs Nálam is van egy atlétika pálya ami 6 kor nyit az nekem már késő. addig bőven túl vagyok a fürdésen is. ( nem is értem miért kell egy futópályát lezárni? este 8 és reggel 6 között? nincs ezeknek eszük szerintem

(#59071) tomcica válasza Fred23 (#59063) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59072) Hi!King válasza Zozo0525 (#59070) üzenetére


Hi!King
őstag

Van ahol örülök, hogy zárják, pl. a pálya mellett a fűben mezitlábas futás kellemesebb, ha nem kell félni random üvegszilánkoktól, illetve a fű eleve jobban rendben van, ha nem használják kutyafuttatónak. Mondjuk a nyitás nekem is gond, Molnár-szigeten a Tündérkert például nyári időszakban 6-kor nyit, ami jó nekem, de télen a 7 már túl késő.

(#59073) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Futópálya??? :U

Mi??? :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#59074) sherlock82


sherlock82
senior tag

Nálunk pár fok volt ma, szokásos két réteg ruha elég volt, 6 km, benne pici emelkedővel.
Jól esett, jöhet a hétvége, szerintem vasárnap futok egy lazát azért.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#59075) norby_42 válasza inf3rno (#59065) üzenetére


norby_42
aktív tag

Már évekkel ezelőtt is volt róla szó, hogy megveszik a kínaiak.

Mintha most azoktól a kínaiaktól vették volna meg másik kínaiak. Finn már rég nem volt.

Eat pasta, run fasta

(#59076) inf3rno válasza norby_42 (#59075) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja ok.

Buliban hasznos! =]

(#59077) Fred23 válasza Zozo0525 (#59070) üzenetére


Fred23
nagyúr

Zavart, hogy nem lesz kerek szám, de ezt inkább elengedem. Lemértem ma, és olyan 625 méter a házunktól a pálya, Google Maps szerint 650. Majd 1 km-re kerekítem az odavisszát.

Szóval ma is lement már a 11 km; este akartam, de szép idő volt. Valamiért most kimerültem nagyon tőle. Talán a vízhiány, megint nem ittam előtte.

tomcica: :O :D

(#59078) Peterhappy válasza Hi!King (#59069) üzenetére


Peterhappy
őstag

A Brennertol (aka Büdi-to :) ) nem messze van az ohegyi futokor, 1500m, allitolag Budapest egyik legjobb kore. Sajnos nekem mar nagyon kiesik (a Brenner is) pedig nagyon ki kene probalni...

[ Szerkesztve ]

(#59079) Hi!King válasza Peterhappy (#59078) üzenetére


Hi!King
őstag

Azt is ismerem, az is jó. Nekem mindkettő kiesik, az óhegyin egyszer régebben feleségemmel kimentünk autóval futni, de mindkettőt érintettem már hosszú futások alkalmából, viszont mindkettőhöz legalább 20 km-es futás kell, hogy érintsem otthonról, és meglehetősen nagy autóforgalmú helyeken kell átmennem. XX. kerületben lakok, a Csepel felé eső szélén, a kerületben igazán jó nincsen, Csepelen van egy nem rossz a Rákóczi-kertben, de ott még csak egyszer jártam, meg Soroksáron a Molnár-szigeten többé-kevésbé szabályos 400 méteres.

(#59080) tomcica válasza Fred23 (#59077) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ma rapihenes nelkuli 6km felmero ment a palyan, NB Rebel 2-ben. A tegnapi szogesben porgetett resztavok utan ez ugy erzodott,mintha magat Spongya Bobot huztam volna a labamra ;] 20perc 12mp lett azaz 3:22-es atlag,szodaval elmegy :DDD
Utana csurogtam 5km-t meziltab a fuvon,hogy ne erje szo a haz elejet :B

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59081) Fred23 válasza tomcica (#59080) üzenetére


Fred23
nagyúr

Gondoltál már arra, hogy ezt a teljesítményt egy kezdő futó fel se tudja fogni? Ti profibbak írtok be egy halom durván jó eredményt, amiket én még nem tudok "átfogni a tudatommal".
Annyit látok csak, hogy más szinten vagytok nagyon, kábé gondolnom is fölösleges arra, mennyivel vagytok előttem. Ha a 3:22 helyett 3:30-at írsz, az is majd ugyanazt jelentette volna számomra. :) :D

(#59082) Vertigo18 válasza Fred23 (#59081) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tessék, itt egy "evilági" futás! :) Mai pulzuskontroll.

Én addig jutottam, hogy Agony és tomcica dumáit már el se olvasom! :D ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#59083) tomcica válasza Fred23 (#59081) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na majd ha elmultal 45,ott lesz csak mokas betolni 3:30-ra vagy ala a tempot :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59084) Fred23 válasza Vertigo18 (#59082) üzenetére


Fred23
nagyúr

Na, erre már azt lehet mondani, hogy egy szuper eredmény, amit sok türelemmel, kitartással, edzéssel akár még el is érhetnék pár év alatt, ha ráfeszülnék. De tippre sosem leszek ennyire se képes, mert nem fogok ráfeszülni.

"Én addig jutottam, hogy Agony és tomcica dumáit már el se olvasom! :D ;]"
:))

tomcica: Nincsenek annyira komoly céljaim. Le szeretnék fogyni, fitt szeretnék lenni, meg élvezni a természetben kocogást, ha már tudok terepezni is. Esetleg egy félmaraton valamikor. :)

[ Szerkesztve ]

(#59085) parandroid válasza Vertigo18 (#59082) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én 1,5 év kényszerszünet után annak örülök, hogy viszonylag rendszeresen tudok futni, alapvetően kezelhető szintű fájdalommal (jobb napokon szinte fájdalommentesen). Nemhogy még tempóról beszéljünk… Elkezdeném odacsapkodni magam az aszfalthoz, megint hamar vége lenne a dalnak, azt hiszem. Jó, biztos a futóstílusom is katasztrofális, meg az erőnlétem sem az igazi, hogy a plusz kilókról ne is beszéljünk. Ez van, ezt szedtük össze 45 év alatt, most ebből kell főzni. :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#59086) Peterhappy válasza Hi!King (#59079) üzenetére


Peterhappy
őstag

Juta domb? Icipici, de uj.
+ Van valahol meg egy, a Nagykorositol nyugatra, az is 200as de allitolag remek (hazak kozott, jatszoter korul), en nem ismerem.
Atletikai palya nincs feletek? En a SZAC palyara jartam, de meguntam hogy egyfolytaban egy osszefuggo sartenger az egesz (ma raneztem, de minek?), es a kispestibe jarok neha (Tichy Lajos sportcentrum) masfel eve atadott rekortan 400as palya van, nagyon profi. Autoval kozel lehet.
Ha meg egy kis autokazas belefer, ajanlom az erdonket (Halmi erdo), en beleszerelmesedtem, rengetegen jarnak ide akar autoval, kocogni (egy szulotars pl. Csepelrol)

(#59087) tomcica válasza Vertigo18 (#59082) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Neked mennyi a max pulzusod,amit ki is tudsz porgetni futasnal? Ez nagyon szep pulzuskontrollos munka :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59088) Vertigo18 válasza tomcica (#59087) üzenetére


Vertigo18
addikt

Talán 190, de azt kb. fél másodpercig tartom és utána belehalok. Ha fel tudom egyáltalán vinni addig :D Legyen olyan 185, az után még csak a halálközeli élmény kerülget.

Gondolom a max. pulzus az az, amennyire legjobb esetben képes vagyok, de az azért nem hozható elő bármikor...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#59089) tomcica válasza Vertigo18 (#59088) üzenetére


tomcica
Topikgazda

185-el szamolva is komoly alap allokepesseget mutat ez a 135bpm -es 5:28-as atlagu km gyujtes :K tessek kiepiteni a felso zonakat is,ugy ertem a hozzajaro tempokat

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59090) Vertigo18 válasza tomcica (#59089) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem értelek mit mondasz... Látod, ezért nem olvasom el, amiket írni szoktál, mert tiszta kínai! :D

Én enné legyszerűbb vagyok :P

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#59091) Agony válasza tomcica (#59080) üzenetére


Agony
aktív tag

Megérezhettem valamit, mert mára én is a rózsaszín Rebel v2-t vittem. :D

A Z1-es laza részhez jó is volt, de aztán a felüljárós 10x100 sprintre már nem érződött annyira jónak mint a Boston vagy a Metaracer... ehhez már kicsit puha és a felső része se olyan szoros.

Kellemes idő volt amúgy futáshoz, kb. 5 C°, szélcsend úgyhogy jól is ment. A 10x100 3:09-es átlagot adott 5%-os emelkedőre, a teljes edzés meg 15K@4:17 (156BPM).

Holnap lesz egy 5K-s verseny futópadon 15:00-kor, amire 35-45 perc időtartamot írtak, úgyhogy gyanítom jó lesz az 10K-nak is.... remélem most is találok pár játszótársat, akiket lehet szórakoztatni Amerikában. ;] :P

Start with a whisper, end with a scream!

(#59092) HKorn válasza Vertigo18 (#59082) üzenetére


HKorn
addikt

Azért ez se a kezdő kategória 136-os pulzusátlaggal 14km rombolni 5:28-as tempóval. :)

Elfogadnám ezt az állóképességet, ezen dolgozok én is.

Célom a 6-60-160, azaz 6:00 tempón 60 percig 160-as átlagpulzussal tudjak futni, ha ez meglesz, mehet lejjebb a pulzus, vagy gyorsulhat a tempó.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#59093) Vertigo18 válasza HKorn (#59092) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez volt az egyik kedvenc futásom, erre nagyon büszke vagyok:

Pedig nem is volt olyan régen.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#59094) Agony válasza Vertigo18 (#59093) üzenetére


Agony
aktív tag

Úgy látom te kicsit szebb környéken laksz és még szint is van gazdagon. Néha én se bánnám ha nem az alföldi síkság közepén kellene minden nap futni, ahol a legnagyobb szintkülönbség egy dombocska és egy felüljáró. :D

Start with a whisper, end with a scream!

(#59095) Hi!King válasza Peterhappy (#59086) üzenetére


Hi!King
őstag

Juta domb, amiről írtam, mint új futópálya, ott is voltam tegnap. Tényleg nem rossz, csak kicsi.
Van még ezeken kívül kettő a kerületben, szerintem amire gondolsz, az 300-as, szabályos kör, ez:
https://www.strava.com/segments/10680243

Meg van hozzánk jóval közelebb ez is:
https://www.strava.com/segments/27799376

Tudtommal ez a 4 van a XX. kerületben.

De amúgy annyira nem vágyok pályára, ha mégis akkor a legjobb a közelben a Molnár-szigeten lévő. Sokkal jobban szeretek városban vagy terepen futni, mint pályán.

(#59096) Vertigo18 válasza Agony (#59094) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én, amikor szét akarom csapni a pofámat, akkor elmegyek egy ilyen dombra, imádok abból hazaérni! :D

No nem kell 1000 emelkedőre gondolni, olyan 10km-en bőven jó az a 200 méternyi plusz.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#59097) Peterhappy válasza Hi!King (#59095) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igen, szerintem nekem a Kanada játszóterest említették, de a 200m még nekem is idegesítően kicsi lenne.
A rekortán miatt írtam csak a Tichy Lajost.

Én sem vagyok egy nagy pályás (sőt futást illetően mondhatni kispályás vagyok), de az aszfaltot sajnos nem bírják a futóművek, marad a rekortán, a salak és az erdő/mulcs...

(#59098) Vertigo18 válasza Peterhappy (#59097) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nyáron futottam 230 méteres körpályán 10.5 km-t 4:50 alatti pacekkal. Azt hittem megőrülök...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#59099) tomcica válasza Agony (#59091) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem holnap lesz regeneralos nap,nem is viszek orat,csak kimegyek az erdo melle a mocsokba es nezelodve elmorzsolom. Vasarnap kozos edzes,7szettre emeljuk,ha elbirjak ;] ergo 7 x 2kor kozepes 1kor tempos + a bemelegites + erosites es 20 x 50-70m repulo.
Hetfon meg ujra 400-ak a penzum :K
Amerikaiak,mi :U

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59100) Agony válasza tomcica (#59099) üzenetére


Agony
aktív tag

Akkor az lényegében 7x 800/R400, az iramot meg mindenki maga választja hogy a mi a tempós és közepes?

Ha nem kezdi el tolni senki, akkor holnap én is csak lazán lefutom a futópados versenyt 145-155 BPM között, de ha úgy lesz mint múltkor, akkor muszáj lesz emelni a tempót. ;]

Vasárnap meg jön a 24K, benne az 1/1/1 -el, remélem jó idő lesz hozzá nem jön megint valami dzsuva az égből. :U

Start with a whisper, end with a scream!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.