Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60251) tomcica válasza emvy (#60246) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nekem meg epp 65-ot mond mostanaban...mult csutortokon ment 35perc alja 10K a 24km-ben benne :K ennyit a garmin vo2max-rol

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60252) Zozo0525


Zozo0525
őstag

hogy tudtok ennyire magas pulzust? akármit csinálok 158 a max pulzusom de ott már halálomon vagyok.

most néztem Kilian hétvégi kocogását:
[link] ez még mindig nemnormális

(#60253) stefyY válasza Zozo0525 (#60252) üzenetére


stefyY
őstag

Nekem is necces kitolni 180 fölé. Nagyon egyénfüggő. A házaspár férfi tagja, akikkel a MyWayen fogok futni, most futott a hétvégén a balatonfüredi félmaratonon PB-t, 125-ös átlagpulzussal. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#60254) Zozo0525 válasza stefyY (#60253) üzenetére


Zozo0525
őstag

az szép. akkor nem extrém az enyém :)

(#60255) emvy válasza tomcica (#60251) üzenetére


emvy
nagyúr

Valojaban a VO2max esztimacio elsosorban attol fugg, h csinalsz-e rovid porgoseket.

while (!sleep) sheep++;

(#60256) tomcica válasza emvy (#60255) üzenetére


tomcica
Topikgazda

50metertol 20km-ig mindent IS :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60257) Agony válasza tomcica (#60251) üzenetére


Agony
aktív tag

Szerintem az órák VO2-t valami tempó-pulzus viszony alapján számolják és nem feltétlen távhoz kapcsolódó tempó alapján.

Van aki 5 perc tempójú futásokra kapja az 58, 59-es VO2-ket pedig 4:30 alatt már a halálán van, ugyanakkor az 5 perces tempójú futás annyira be van edzve és annyira jó pulzuson tolja, hogy azok hatékony. Szóval szerintem Garmin és társai simán adnak 60-as VO2max-ot 5:00@130 BPM-re és 4:00@160 BPM-re is.

Én régen kifejezetten azért nem szerettem a laza edzéseket, mert mindig azt kaptam utána hogy "eredménytelen" volt és esett a VO2max. :U Holott semmi nem történt, csak az a zóna abszolút nem volt hatékony és magasabb volt a pulzus mint az óra szerint optimális.

Most ahogy nyálazgatom ezt a Jack Daniels Running Formula könyvet, ez a VDOT szám, ami hasonló a VO2maxhoz sokkal jobb meghatározásnak tűnik. A táblázat alapján is 59-60 a VDOTom, mint a jelenlegi 60 Vo2max, de ez táv, tempó és kor alapján kategorizál és kb. stimmel ami benne van. :K


[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#60258) Peterhappy válasza HKorn (#60250) üzenetére


Peterhappy
őstag

:R

(#60259) tibcsiworld válasza tomcica (#60203) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Köszi. A lényeg, hogy valami régebbi, de tudjon kezelni mellkaspántot és csuklópántot. (később tuti veszek) A FR235 nem tudott volna, és nem lett volna olcsóbb.

(#60260) norby_42 válasza jimpo (#60235) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem szoktam túltolni. Van egy ivókás zsákom, abban víz, 2+ óránál egy-két gél. Ami extra, az a gyümölcsszelet (Lidl) esetleg abból is egy pár.
Ha esik útba lehetőség, akkor egy kóla, attól tudok olyat büfizni, hogy elszaladnak a vaddisznók :)

Eat pasta, run fasta

(#60261) parandroid válasza tibcsiworld (#60259) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hogyne tudna mellkaspántot az FR235. Évekig azzal használtam. Bármilyen ant+ eszközt kezel. Csuklópántnak nincs sok értelme, legalábbis optikainak, azt az óra magától is tudja (mondom én, akinek pont gondja volt az fr235 optikai pulzusmérésével).

De ez egy nagyon fasza kis óra, főleg ennyiért.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#60262) tibcsiworld válasza parandroid (#60261) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Akkor valamit nagyon benéztem. Köszi a helyreigazítást.

(#60263) jimpo válasza Peterhappy (#60240) üzenetére


jimpo
aktív tag

Javasolt edzés, hát ez jópofa. :DD :O Még jó hogy nem holnapra írt ilyet, igen le is pörgetem. :K

#60260 norby_42
Köszi. Nagyon géles nem vagyok, az elmúlt öt évben fogyasztottam 1 darabot, inkább a kekszek, illetve zab és gyümölcsszeletek híve vagyok. :)

Stryd Next Gen

(#60264) Never79 válasza jimpo (#60235) üzenetére


Never79
tag

Hosszú futások esetén én piknikezni megyek szóval:
- kb 30 g szénhidrátot tartalmazó valamit (csoki, gél)/ óra kb.
- fél liter folyadék (lehet ebben is van szénhidrát, de inkább víz)/ óra. Ha lesz forrás vagy kút az út mentén, azzal számolok. Nyáron nálam ez felmegy jóval többre
- 2 óránál több futás esetén sótabletta, vagy sót tartalmazó valami (tablettát jobban szeretem, mert Kinder tojás műanyag belsejébe el lehet pakolni)
- mobil elcsomagolva összezárható zacskóban
- ha olyan az idő, esőkabát, széldzseki
- pénz, hogyha esetleg történik valami, a legközelebbi településről haza tudjak menni tömegközlekedéssel (zacskóban az is).

Rövidekre nem viszek (1 óra max) 1,5 órára folyadékot.

(#60265) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ma úgy igazán romon vannak a lábaim. Kíváncsi vagyok, hogy menni fog e a délutáni futás.

Buliban hasznos! =]

(#60266) tomcica válasza inf3rno (#60265) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Biztos hogy menni fog,a kerdes csak az,hogy kell-e neked ilyen allapotra barmilyen futas?! :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60267) inf3rno válasza tomcica (#60266) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Teher alatt nő a pálma. :D Az eddigiek alapján vagy bekrepál a végére vagy annyira erős lesz, hogy soha többet nem fog ilyen előfordulni.

Buliban hasznos! =]

(#60268) Never79 válasza norby_42 (#60260) üzenetére


Never79
tag

A lidls gyümölcsszelet tényleg jó, nekem is bevált. Azért is preferálom, mert nyáron azért egy csoki eléggé meg tud olvadni, ez meg azért jobban tartja az állagát.

(#60269) emvy válasza inf3rno (#60267) üzenetére


emvy
nagyúr

Az eddigiek alapjan pont ezt a strategiat kellene elfelejtened :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#60270) inf3rno válasza emvy (#60269) üzenetére


inf3rno
nagyúr

1x már bevált. Mondjuk 10x meg nem, de sosem lehet tudni, lehet, hogy pont most törik meg az átok. :P

Buliban hasznos! =]

(#60271) itouchfan válasza inf3rno (#60267) üzenetére


itouchfan
senior tag

Sérülés lesz a vége, 100% :U

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#60272) Peterhappy válasza inf3rno (#60267) üzenetére


Peterhappy
őstag

Futás helyett keresztedzés esetleg? Vagy csak egy komolyabb nyújtás-átmozgatás?
Aranyat érhet! És igen, még csak le sem sérülsz...

(#60273) xy.zsolt válasza tibcsiworld (#60262) üzenetére


xy.zsolt
őstag

a két óra közül (hasonló áron) elvileg ezzel jártál jobban....és nem azért mert az fr235 rosszabb lenne hanem mert esélyes, hogy többet használt ami az akkuidőben jelentkezhet.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#60274) xy.zsolt válasza tomcica (#60266) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha fiatal még akkor hadd romboljon ;] ha tudni akarja a határait. Amit én hosszú hónapok alatt heverek ki azt egy 30as hetek alatt :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#60275) LanyUs válasza tomcica (#60266) üzenetére


LanyUs
senior tag

2 hét alatt igazodott a test. Heti 6 futás reggel éhgyomor + 1 szoba bringa térd helyreállító. Már olyan szinten vagyok, hogy délután is mennék... 6 óra monitor előtt már bizsereg a láb...

Ma reggel ADTA:
0-7 km laza trail 135 hrm
8-9 km 5db R200/200, próbáltam küldeni, mert emlékeztem innen a 74-es számra 400-on, de rohadtul nem tudtam elérni a felét sem, a 37-et. Toltam pedig! Ez a kezdet, innen indulunk. Rekortán pálya középső 3. sáv ( azért nem a belső, mert egyszer már belerúgtam a vezető sínbe ). Órám nincs, telefonon néztem az időt. A pihenők alatt 150-ig esett a pulzus.
1. 181 hrm 48 sec
2. 183 hrm 47 sec
3. 183 hrm 48 sec
4. 177 hrm 48 sec
5. 182 hrm 48 sec

Aztán 10-14. km laza haza. Késtem is fél órát a melóból :D 105 kg, mert tegnap melegedtünk és ledobtam 1,5 kg vizet...

[ Szerkesztve ]

(#60276) xy.zsolt válasza LanyUs (#60275) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Na, ha az ilyen reggeli éhgyomros, intenzív interval-tól sem fogsz rohamosan fogyni akkor ott más gond is lenne.....szóval drukkolok, hogy 2 hónap múlva 100alatt legyél :K Persze a hűtőt ne fald fel lefekvés előtt. Próbáld 10-12órába zsúfolni a kb 4óránkénti étkezést.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#60277) norby_42 válasza Never79 (#60264) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az a 30g szénhidrát óránként az elég sok, nem? Csak gyümölcsszelet van itthon, abból 2 annyi. Arra meginnék egy liter vizet egyből

Eat pasta, run fasta

(#60278) Hi!King válasza Zozo0525 (#60252) üzenetére


Hi!King
őstag

Nem tudom mennyi idős vagy, én 35 és a képlet alapján 185-nek kellene lennie a maxnak, de inkább 176 körül van, és akkor tényleg végem, csak nagyon rövid ideig tudom a közelében tartani. Ez adottság kérdése is, de egyébként összefügghet azzal is, hogy relatív ki mennyire gyors rövidebb távokon, mert én mondjuk lassú vagyok azokon, a legrövidebbeken nem csak a hobbi futókhoz képest, hanem a nem sportolókhoz képest is.

(#60279) LanyUs válasza xy.zsolt (#60276) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igazad volt abban is, hogy a többszöri reggeli edzés ösztönöz arra, hogy ne zabáljon az ember túl sokat :) Most még egy valamire nagyon kell figyelni, amit in3rno társunk úgy látom nem vesz figyelembe eléggé! Ezért Neki dádá! :) Test jelzéseinek figyelése és ez alapján a futás szám/intenzitás megfelelő beállítása! Lábad hogy van?

(#60280) jimpo válasza Zozo0525 (#60252) üzenetére


jimpo
aktív tag

Nekem 191-192 bpm a plafon, az elmúlt fél évben. Amúgy 28 vagyok még bő fél évig, szóval a matek szerint is ennyi. Ezen a pulzuson azért már bizsereg, "lüktet" az ujjbegy is. :DDD :U

#60265 inf3rno
Szerintem ha mész is futni akkor 145 bpm körüli extralaza 5km, a tempó nem lényeg. De én ilyen esetekben igyekszem közel maradni a lakáshoz, és ha nem megy akkor séta. Utána nyújtás.

Apropó, ki milyen pózokat használ nyújtáshoz?
Én ezt szoktam csinálni, 1 de inkább 2 perc per póz vagy oldal.

#60277 norby_42
" Az a 30g szénhidrát óránként az elég sok, nem? Csak gyümölcsszelet van itthon, abból 2 annyi. Arra meginnék egy liter vizet egyből "
Szerintem kevés is, nem hogy sok. 120kcal csak ha ch van benne. :D
De igazából a gyomron is sok múlik, én például amiben 30+g cukor van 100g-ra vetítve azt nem igazán bírom. Ezért kekszezek, meg zabszeletezek.

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#60281) xy.zsolt válasza LanyUs (#60279) üzenetére


xy.zsolt
őstag

még nem tökéletes (80%os), de a 4.45ös tempó megy 2-3naponta....egyelőre csak 5k-n merem ezt is.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#60282) emvy válasza norby_42 (#60277) üzenetére


emvy
nagyúr

Hosszu (4 oranal hosszabb) futasnal orankent 60-90 gramm az ajanlas. Ami egyebkent nagyon sok, gyakorlatlan gyomor nem is veszi be.

while (!sleep) sheep++;

(#60283) tomcica válasza LanyUs (#60275) üzenetére


tomcica
Topikgazda

200metert magadhoz igazitsd :K ami a max 1000meteres tempot annak legyen az 1/5-e...tehat olyan 200meter kell NEM sprint!
Ha mittomen 4:00 a legjobb 1000metered akkor boooven eleg 50mp 200meter es szepen hetente gyorsitod 1mp(!)-vel egesz le 45-ig. Neked most gyorsabb nem kell.
Ha az a kis cel megvan,akkor kezded el pakolni 5db 200/200m-rol minden alkalommal 1db-al fel 10db-ig...jovore 15ig...az kb eleg is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60284) inf3rno válasza jimpo (#60280) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Olyanokat nem megyek, sajnálom rá az időt. Néhány hét múlva már egy 10-20 ütést esni fog ez a mostani 160-170bpm meg az izmok is megszokják a rendszeres mozgást, addig meg kibírom valahogy.

Guggolást és hasonló erősítő gyakorlatokat csinálok majd még melléje heti 1x. Szerintem ott dobom a szokásos majd csak lesz valahogy megközelítést, és egy féle edzés lesz csak 4 féle gyakorlattal.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#60285) LanyUs válasza tomcica (#60283) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm! Válaszúthoz érkeztem. Vagy normálisan figyelek a kajára és elkezdek tudatosan edzeni és pár év múlva lesz belőlem valami vagy marad a szokásos kaja és épp ahogy adja futás enyhe farokvakarással oszt posvány. Most elhatároztam magam az 1. verzió mellett. Majd hetente beszámolok hogyan alakul a dolog :R :R

A reggeli futás előtt 05:20 felé szinte berobbant 2g aszkorbinsav+7g bcaa+12g l-glutamin italkám :)

[ Szerkesztve ]

(#60286) inf3rno válasza LanyUs (#60279) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Figyelem a test jelzéseit. Azt mondja még nem elég. ;] :P

Buliban hasznos! =]

(#60287) Zozo0525 válasza Hi!King (#60278) üzenetére


Zozo0525
őstag

Szia. En 54 vagyok.
Szerintem ez adottság kérdése azt hogy a laza futasnal ne menjen az egekbe az fejleszthető de a max pulzust kitolni ugy tudom nem.

(#60288) Zozo0525 válasza inf3rno (#60286) üzenetére


Zozo0525
őstag

Egy nyelven beszéltek? :DD

(#60289) norby_42 válasza inf3rno (#60286) üzenetére


norby_42
aktív tag

Esetleg: Még nem! Elég!

Eat pasta, run fasta

(#60290) HKorn válasza Zozo0525 (#60287) üzenetére


HKorn
addikt

41 vagyok, 195-ös pulzust bármikor kifutom (sajnos) :D

Run&Ride

(#60291) Zozo0525 válasza HKorn (#60290) üzenetére


Zozo0525
őstag

Látod, nem egyforma ezert nem jo tablazatokba hagyatkozni

(#60292) bandus válasza inf3rno (#60267) üzenetére


bandus
veterán

az eddigiek alapjan az meg nem jott el, hogy soha tobbet ne fordulna elo :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#60293) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Elkezdtem kezelni a torokgyulladásomat. 3 csepp kakukkfű olaj 3dL limonádéba. Olyan 5-10 másodperc alatt a felére esett vissza a fájdalom, néhány perc után pedig már a lábam is csak fele - harmad annyira fáj. Tudtam, hogy van itt valami turpisság a dologban, és nem lehet ez annyira rossz.

Buliban hasznos! =]

(#60294) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]
Egy kis cipoteszt

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60295) Peterhappy válasza inf3rno (#60284) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jönnek az okosabbak és kijavítanak, ha hülyeséget mondok, de "10-20 ütést" "néhány héten belül" javulni az elég sci-fi-szerűnek hangzik.
Ha pl. a célod, hogy 150bpm-n fuss 10km-et adott időre, sokkal hamarabb fogod azt elérni, ha 145-150-ről építed fel (és fokozatosan gyorsulsz), mintha 170-n futsz 10km-eket és adott időtartamot szeretnél egyre alacsonyabb bpm mellett kifutni.
Pláne, hogy egyre inkább úgy fest, tényleg ennyi volt az idei tél és egyre melegebb és melegebb lesz.

De remélem a nagyok kijavítanak, ha rosszul tudom (vagy megerősítenek, ha jól) :)

Azzal tisztában vagyok, hogy táplálkozás terén nagyon komoly tudással rendelkezel!

kieg: @60293: Na ez nagyszerű hír!

[ Szerkesztve ]

(#60296) Never79 válasza norby_42 (#60277) üzenetére


Never79
tag

Én is próbáltam már sokszor 60 g/órát edzésen bevinni, de nem dolgozza fel a gyomrom, magyarul f@sok tőle, ezért álltam most vissza ilyen 30 g-ra, ezzel el vagyok. Egyszer mondjuk sikerült 7 óra alatt megenni 21 db gélt, s egyben volt 20 g ch :D . Tervezem, hogy folyamatosan növelem majd a bevitt mennyiséget, hogy meglássam, hol az a határa amit még meg bírok emészteni mozgás közben.

(#60297) emvy válasza Never79 (#60296) üzenetére


emvy
nagyúr

En 5 oran keresztul birtam a 70-80 gramm/orat a K80-on, utana atalltam arra, h dinnyet meg sos kekszet tolok minden megallonal :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#60298) norby_42 válasza Never79 (#60296) üzenetére


norby_42
aktív tag

Megkerestem a gélt, amit venni szoktam (kóla ízű Aptonia) és egyben van 22g szénhidrát. Azt simán meg tudom enni, szóval kivitelezhető a 30g. Nem hittem volna.

Eat pasta, run fasta

(#60299) Hi!King válasza HKorn (#60290) üzenetére


Hi!King
őstag

Na de azzal, hogy 195-öt kifutod, feltételezhető, hogy az aerob zónád is feljebb van, mint nekem, aki 20-al kevesebbet tud kifutni. Szóval ez nem feltétlenül sajnos, csak mindenkinek más a szervezete, és nem feltétlenül az tud jobb futóvá válni, akinek alacsonyabb pulzussal megy ugyanaz az iram, mert lehet hogy a másik meg magasabb pulzusra tudja pörgetni.

(#60300) sharp4


sharp4
őstag

Sziasztok!

Sajnos újból cipőt kell néznem. Októberben kezdtem el használni a legújabb GT-2000-et, azonban már több helyen kikopott, lyukadt a szövet része, holott csak 1000km van benne. Pronáló a lábam viszont, legtöbbet terepen futok, így nem biztos, hogy szükséges a belső támasztás. Ti hogy gondoljátok? Mit javasolnátok?

UI.: annyival kiegészíteném, eddig nem terep cipőben futottam, így akár kipróbálnék egyet, megjegyzem esőben/után látom szükségét..

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.