Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59601) Agony válasza inf3rno (#59599) üzenetére


Agony
aktív tag

Erről az edzés utáni 1-2 órás ablakról még régebben olvasgattam, de ha jól rémlik az volt a konklúzió, hogy nem városi legenda... csak épp erősen kisarkították a marketingnek megfelelően. :B

Valami olyasmi volt a lényeg, hogy abszolút edzetlen és idős embereknél edzést követően 20-40g fehérje bevitele jelentős fejlődést mutatott, de a többi csoportnál elhanyagolható volt a változás.

Nekem régen a HMB tetszett meg, ami ráadásul viszonylat drága is a tápkiegek között, aztán ahogy utána olvastam, arról is kiderült, hogy csak edzetlen vagy sérülésből visszatérő atlétáknál adhat némi előnyt, de amúgy csak újabb csodabogyó. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#59602) inf3rno válasza Agony (#59601) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja az előfordulhat, hogy korcsoportonként van eltérés, főleg az időseknél.

Buliban hasznos! =]

(#59603) Peterhappy válasza tomcica (#59600) üzenetére


Peterhappy
őstag

+1
Én szenvedek a fehérjebevitellel. Mindig is vesszőparipám volt, de mióta vegetáriánus lettem, alig-alig hozom a "napi penzumom". Külön szívás, hogy a tejes dolgokat sem bírom, persze ettől még néha eszem (mert amúgy meg szeretem).

Én napi egy fehérjeitalt szoktam beverni, amúgy utálom, de állítólag egy adag 26gramm fehérjét tartalmaz - ami a napi dózisom 30%-a (és kb. 20%-a ha még egy 800-1000 kalóriát elégetek pluszban aznap). Az meg azért nem mindegy.

Más kérdés, hogy sokszor még így sem jön össze a teljes mennyiség...

szerk: + kétnaponta betolok kb. 5-5 tojást.
Fogalmam sincs, mit csinálnék, ha vegán lennék (ez mondjuk egyelőre nem cél).

[ Szerkesztve ]

(#59604) inf3rno válasza Peterhappy (#59603) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem a hal a legjobb fehérje forrás. Vegetáriánus étrenddel lencse, csicseriborsó, amit kibír a gyomrom. A túrót már nehezebben. A tojás jó, de nem minden nap, pláne olajban sütve.

Buliban hasznos! =]

(#59605) Peterhappy válasza inf3rno (#59604) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igen, hetente egyszer-kétszer eszem halat. Csicseriborsó, lencse rendszeres vendég nálam, főleg előbbit imádom, viszont az én gyomrom ezeket sem veszi annyira jó néven... fényevőnek kellene lennem.

Szerencsére az olajfelhasználásom sem verdesi az egeket. Szerintem egyedül egy év alatt nem fogyasztanék el egy üveg olajat.

(#59606) LanyUs válasza inf3rno (#59604) üzenetére


LanyUs
senior tag

Amikor a gyerek azzal viccelődött, hogy csak a palacsinta tésztát fogja megenni üresen, elkezdődött a tápláló tészta kísérletezése.
Ez lett a vége: 20g tea vaj + 10 tojás!!! + 250g túró!!! + 3-4 dl tej + 10-20dkg zabpehely és ugyanennyi fehér liszt -> na ebben a tésztában van "kakaó" :) És akkor ehhez jön a töltelék túró vagy nekem cukor nélküli mogyorókrém vagy diabetikus lekvár. Start-end 3 sütővel 30-40 perc alatt megvan.

(#59607) Mclovin válasza Peterhappy (#59603) üzenetére


Mclovin
senior tag

Tofu, szejtán esetleg? Én csak 2-3 vega napot tartok hetente, akkor én is az általad írt dolgokat szoktanm még enni.

(#59608) Agony válasza inf3rno (#59604) üzenetére


Agony
aktív tag

Én nem vagyok se vega, se vegán, de mostában egyre inkább hanyagolom a klasszik húsokat (csirke, marha, sertés) és helyette főleg ezek mennek:

- bab, csicseriborsó, lencse
- tojás mindenféle formában
- mozzerella, cottage cheese, túró, tej, natúr joghurt, tofu
- lazac, tonhal
- némi fehérjepor

Így nem tűnik nehéznek hozni a napi 100-120 g fehérje bevitelt, de ha kiesnének mondjuk a tejtermékek, az már kellemetlen lenne. :D

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#59609) tomcica


tomcica
Topikgazda

10 x 1000m/1000m letudva ;) 3:30/3:55 brutalis szel volt (kopkodtem is rendesen :DD )
Ja, Adios 6...haaat erdekes cipo,nagyjabol olyan kemeny es kopogos,mint a kedden kidobott elhasznalt SL20 :U viszont van egy pont,kb. talpkozep,ha oda lepsz akkor dob egyet es puhabb. Barhova mashova esik a talajfogas,beleremeg a koponyadig.
Felmaratonosrol lassabb tempora ez nem valo :N amugy nem konnyu,nem alacsony,van benne anyag boven.Szoval nem tudom hol lesz a helye,talan 400meterek es neha 1000meterek. Boston 9 fenyevekkel hasznalhatobb cipo barmilyen sebessegen :F

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59610) Peterhappy válasza Mclovin (#59607) üzenetére


Peterhappy
őstag

A szejtán necces, az vagy nagyon jól sikerül, vagy nagyon nem :B A tofut szeretem (füstölt), megmondom őszintén mostanában nem ettem, pedig van is a hűtőben, rá kellene magam venni... köszi a tippet!

@Agony: 100-120g elég a Te napi 20-30km-eidhez? Nekem karcsúnak tűnik. Bár nem mintha értenék hozzá :B

(#59611) tomcica válasza Peterhappy (#59610) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A szenhidratra kell jobban ugyelni ekkora mennyisegu napi kilometernel :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59612) Zozo0525


Zozo0525
őstag

tomcica nincs valami kosaras rokonod?
[link]

az a vizespalackos megoldás érdekes :DD

(#59613) tomcica válasza Zozo0525 (#59612) üzenetére


tomcica
Topikgazda

uhh...massziv respect az ilyen embereknek :K nincs edzoterem? nincs felszereles? esik,sar van? Megoldja kreativan :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59614) jimpo válasza Peterhappy (#59603) üzenetére


jimpo
aktív tag

Itt vannak vegán fehérjék, illetve van ízesítetlen tojásfehérje is. Keverni szoktam tejfehérjével a tojásfehérjét némi zabkásával.
20-25g fehérje, 20g tökmag, egy dr ötker zabkása, majd kiegészítem egy kis lidlis hengeres zabkásával ~140g-ra, ez szokott lenni az első étkezés. Mikor meló van akkor fél-5körül, pihenősben később.... De ez már régóta így megy, mert 7 óráig még a szemem is kiesne a helyéről. :DDD

Kell vennem valami pörgős cipőt, mert lassan felpörögnek a futóművek. :K Tudtok ajánlani egy párat?
Jelenleg Anaerob hiányban szenvedek, de igyekszem felhozni magam. :B
Tejsavküszöb 173 üt/p 4:33 p/km :U

Stryd Next Gen

(#59615) Agony válasza Peterhappy (#59610) üzenetére


Agony
aktív tag

Most hirtelen három sporttáplálkozás könyvemet találtam elő, azokban mind olyan értéket találtam, ami alapján kb. 1,5 g/tskg az indokolt. De amúgy nem futok én napi 20-30K-t :D, szinte minden nap 14-15K megy, szerda ami 15-20K közötti és vasárnap ami 20-25K.
Lehet fehérje témában inf3rno kicsit kompetensebb, én csak azt tudom amit olvastam. :K

tomcica: Akkor Adios 6-ot se veszek mostanában. :D Azt hittem ahogy növelték a talpat, abból lett kb. a Boston 9 utódja, de akkor ezek szerint elég kopogós lett, ha az SL-hez hasonlítod. :P

Nekem ma is csak Z1-es csorgás volt, a végén 10x100 repülővel, de azokat megküldtem becsülettel. ;]

Érdekes amúgy látni, hogy padon mindig sokkal jobb a balance mint aszfalton. A sima lötyögés is 48,5/51,5, kint meg örülök ha nem 47/53-on belül vagyok. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#59616) sipi700 válasza Agony (#59601) üzenetére


sipi700
tag

L-arginine-t próbáltad? Elég drága és eddig egyik kiegészítőnek sem éreztem különösebb hatását. Ezt covid ügyileg is emlegetik.

(#59617) Agony válasza sipi700 (#59616) üzenetére


Agony
aktív tag

Úgy külön még sose próbáltam, csak edzés előtti formulák részeként, úgyhogy önmagában nem tudom lenne-e hatása. Most Tihanyi András Sportágspecifikus sporttáplálkozás könyvében megnéztem kifejezetten az atlétikát és ott ezt írják:

Szénhidrát 5-7 g/ttkg (teljes kalória bevitel 55-60%-a)
Fehérje 1,2-1,8 g/ttkg (teljes kalória bevitel 10-15%-a)
Zsír 1 g/ttkg (teljes kalória bevitel 25-30%-a)

Olyan jók ezek a könyvek, minden leírnak, hogy milyen lenne az ideális világban, meg a sok jó étrend... aztán kinek van hozzá ideje meg türelme ezekkel legózni? :D

Start with a whisper, end with a scream!

(#59618) sipi700 válasza Agony (#59617) üzenetére


sipi700
tag

2 éve vagyok home office-ban, főzhetnék is, de valamiért erre a kaja odafigyelésre nem tudom rávenni magam. Főleg úgy, hogy még mindig van a gyerekek mikulásra kapott csokijából. Nem szeretik, hiába mondjuk nagyszülőknek is csak megveszik, mi meg ehetjük. Jobban is szeretem rendes cukros dolgokat, mint az édesítősöket. Kaja: kényelmesebb átmenni a szomszéd utcában lakó anyámhoz, neki nem teher, nekem meg teher a főzés. 63 éves igazi házi kosztot készít ;) Hétvégén többnyire anyósnál kajálunk, ha véletlenül mi főzünk akkor meg a gyerekek a szar kaját szeretik (dínó, halrudacska, sült krumpli stb.). Reggeli, vacsora sem az a kimondott egészséges kaja. De ha magunknak főznénk akkor sem lenne mindenmentes kaja. Voltak eü. gondjaim, vizsgáltak laktózra, gluténra, nem volt gond, így nem hagynám el. Vegánság még távolabb áll tőlem. Nem vagyok nagy húsevő, de néha kell. Ha valamiről végképp le kellene mondani talán tészta és tejtermékek. De a sajtokat pl. szeretem, minden más felőlem mehet :) 175 cm és 59-60 kg vagyok, ha keresni kell rajtam zsírt talán hason :D Mondják is az öregek, hogy annyit eszünk, mint a gyerekek (ők még ennyit se), de nekünk ennyi bőven elég.

(#59619) Peterhappy válasza jimpo (#59614) üzenetére


Peterhappy
őstag

Koszi, ezt felvesem magamnak! Van meg par fele vegan feherjem, de mashonnan (myprotein). Koszi!

@Agony: kaloriabazis-t hasznalok, ott elore kalkulal aranyokat, most megneztem, beallitastol fuggoen 15, 20 vagy 30% aranyt rendel a feherjehez.
Plusz jo esellyel sokkal nehezebb vagyok nalad :D :( ezert keveselltem a 100-120grammod, mikozben nekem is annyira kellene lonom, sajnos joval kevesebb mozgas mellett.

@Tom: azzal nagyjabol jo vagyok, a zsirral kevesbe...

[ Szerkesztve ]

(#59620) inf3rno válasza Agony (#59617) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pont erről szólna az oldalam, hogy beütöd ezeket az adatokat meg hogy milyen alapanyagokat szeretsz, aztán összedob neked egy étrendet receptekkel, mindennel. De most elkanyarodtam, és inkább GDPR tájékoztató generátor oldalt csinálok. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#59621) Agony válasza sipi700 (#59618) üzenetére


Agony
aktív tag

Nagyon tudnék örülni ha én is le tudnék menni stabilan 67-68 kg-ra (178 cm), de a 70 kg valahogy beragadt. Ennél többről már nem akarok lemondani, főleg hogy nagyon szeretem az édességet és nehéz úgy beépíteni a kajába, hogy sok legyen az édesség, de kb. nulla a cukor. Gyakorlatilag csak müzli, fehérjeszelet meg 70-80%-os étcsoki játszik. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#59622) Gameruser93


Gameruser93
lelkes újonc

Hello!
Asics Gel Kayano 28 vagy Hoka One One Gaviota 3 futócipő lehet kényelmesebb hosszútávon?

(#59623) #76500480 válasza sipi700 (#59616) üzenetére


#76500480
törölt tag

Évek óta szedem.Nagyon jó anyag. :)) :DD Testepítőknek kimondottan ajánlott, dagadnak tőle az erek. Valamennyire nekem a hasizsirt is csokkentette már amennyi volt a "bordásfalon", vérnyomast normalisrol levitte alacsonyra (100/65). Éhgyomri reggeli futasok jobban mennek a napi 0,5-1g adagtól.Szabalyokat felrugva folyamatosan szedem, mert este helyett reggel kéne bevenni és 2 hetes szüneteket megtartva kúránként. Herpesszel küzdőknek szigorúan lizinnel együtt adható.

(alfa varianssal 2 hétig küzdöttem erre nem jó az Arginin)

[ Szerkesztve ]

(#59624) sherlock82


sherlock82
senior tag

+1

Aki náthás ne menjen szauánába szerintem, mert a szervezet küzd a betegség ellen, plusz terhelés a szauna mellett.

De legalább meggyógyultál!

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#59625) Agony válasza Gameruser93 (#59622) üzenetére


Agony
aktív tag

Kérdés, hogy kell-e egyáltalán stabil cipő?

Ha igen, akkor még érdemes ránézni a New Balance Fresh Foam More v3 és Nike Invincible Run cipőkre, amik nem kifejezett stabil cipők, de olyan szélesek, hogy arra is jók és cserébe nagyon kényelmesek. Ha valami nagyon horrormód fordul be a bokád, akkor indokolt lehet a Kayano 28 vagy GT-2000, de én túlpronáló lábbal azt vettem észre, hogy többet ártanak mint használnak.

A neutrális cipők sokkal jobban csillapítottak és kényelmesebbek, nem nyúlnak bele annyira a mozgásba és jóval nagyobb is belőle a választék mint a stabilakból. Ha ezek közül választasz olyat ami széles és tartalmaz néhány stabil elemet pl. a boka körül, akkor azzal nagyon kicsi az esélye hogy mellé lősz.

Itt találsz egy jó leírást arról, hogy mikre érdemes figyelni stabil cipőknél:
https://www.doctorsofrunning.com/p/guide-to-stability-running-shoes-2021.html

A cikk végén meg van egy rakás ajánlás, hogy milyen célra melyiket érdemes választani, kattintva meg van róla teszt is. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#59626) dabgergo


dabgergo
őstag

Friss tapasztalata van valakinek korona (omikron) utáni futásról?

Kedden voltam először pozitív, elég enyhe volt a történet végig szerencsésre, se láz se egyéb komoly tünet, de azért kis gyengeség volt/van, talán hőemelkedés volt, meg rossz közérzet.

Hétfőn éjjel még nagyon jó pulzussal futottam, ami fura is mert torkom enyhén fájt, másnap reggel teszt mutatta is a covidot.

Ma már szinte teljesen jól vagyok. Nyilván gyaloglással kezdenék majd futás előtt mellkaspánttal.
Vannak konkrét tippek?

Más: Egyébként le a kalappal Hoka előtt, fokozatosan elhalt a 3/4 éve tartó talpfájásom mióta az Arabi 5-ben futok!

(#59627) LanyUs válasza dabgergo (#59626) üzenetére


LanyUs
senior tag

Örülök, hogy bevált a cipő :R A piros időszakban voltam deltás, utána kb. így jött vissza a levegő is futás közben [link] Az elején még annyira nem éreztem a teljesítmény csökkenést, inkább 4-5 nap múlva. Aztán lecsapta a 160 feletti zónát, amit még azóta sem szereztem vissza rendesen, de ez már az én tunyaságom.
Két ismerősöm is beteg most. Mindkettő 90-100-as pulzussal eszi a bundás kenyeret reggel ( ugyanúgy, mint 3 hónapja én ).

(#59628) Peterhappy válasza dabgergo (#59626) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jelen.
En alacsonyabb tartomanyban kocogok, 150, 155 ill. 160 hrm max, ott erdemi idoromlas nem volt a par hettel korabbiakhoz kepest, ami jelkepes akad, ha akad egyaltalan, inkabb az idojarashoz kotheto.
Viszont kohecseles az van. Hol jobb, hol rosszabb, de foleg mozgas utan.
Ket oraja ertem haza bringazasbol, de meg mindig fuldoklok, szerintem ki is marad a delre tervezett kocogasom.

A temposabb 5kili meg egy darabig kimarad, 170+ hrm kornyeken most nem mernek futni, fogalmam sincs, mivel jarna, inkabb nem kockaztatok... :(

[ Szerkesztve ]

(#59629) sipi700 válasza dabgergo (#59626) üzenetére


sipi700
tag

Óvatosan és alacsony pulzuson. Gondolom minket sem fog elkerülni :( Nekem az a terv, ha már pár napja jól vagyok és tünetmentes, óvatosan kezdek terhelni (lassú görgőzés, séta) és 2-3 hét után egy troponint mindenképp nézetek. Egyelőre vannak időpontok magánlaborban.
Delta utáni szívproblémáról tudok ismerősnél, de ott pulzus is jelezte, hogy baj van. Sajnos nem hallgatott ránk, kórház lett a vége. Már jól van, fut.
Tavaly reggeli torokkaparással futottam délután pulzus teljes ok volt, majd estére lettem igazán szarul (hőemelkedés, magas pulzus). Érdekes, hogy tünetek vannak már (nem gondoltam, hogy covid) és mégsem hulladék a pulzus rögtön.

[ Szerkesztve ]

(#59630) stefyY


stefyY
őstag


Mérföldkő... :) ( először 45 perc alatt )

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#59631) Corpuscle válasza stefyY (#59630) üzenetére


Corpuscle
őstag

Grat! :)

(#59632) tomcica válasza stefyY (#59630) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szep :R bravooo

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59633) tibcsiworld válasza stefyY (#59630) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Gratulálok. Ezt mennyi idő volt összehozni a "nulláról"?

(#59634) Peterhappy válasza stefyY (#59630) üzenetére


Peterhappy
őstag

Gratulálok!
Én ha 5km-en bírnám ezt a tempót, már megpaskolnám a vállamat :)

(#59635) dabgergo


dabgergo
őstag

Köszi a tapasztalatokat!
Kíváncsi leszek a pulzusomra, teszteltem és még mindig pozitív vagyok, így még a nagyobb sétával is várok sajnos. De nagyon figyelmesen akarom visszaépíteni a futásokat, most tényleg nem tolom majd túl.

(#59636) stefyY


stefyY
őstag

Köszönöm mindenkinek! :R

#59633 tibcsiworld: Lassan 4 éve, hogy elkezdtem, de azért nem mérvadó, mert nem futok sokat ( a társaim többsége 2000 körül megvan minden évben, vannak 3500 felett teljesítők is ). A januárom 150 kili talán meglesz, de ez már kiemelkedő. :B

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#59637) Zozo0525 válasza stefyY (#59630) üzenetére


Zozo0525
őstag

Az igen, gratulálok :R :R :R :R

(#59638) Agony válasza stefyY (#59630) üzenetére


Agony
aktív tag

Szép idő, innen már csak egy ugrás a SUB 40! :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#59639) tomcica válasza Agony (#59638) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csak egy ugras :B

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59640) Agony válasza tomcica (#59639) üzenetére


Agony
aktív tag

De tényleg. :D Vagy lehet én emlékszem rosszul de nekem 10K-n az 4:30-ról 4:00-ra gyorsulás kb. egy év volt. Inkább utána lassult be aránytalanul a fejlődés, meg igényel sokkal több munkát néhány másodperc.

Szerintem tervezett edzésmunkával év végére simán meg tudja futni a 40 perces 10K-t.

Start with a whisper, end with a scream!

(#59641) sipi700 válasza Agony (#59640) üzenetére


sipi700
tag

Kinek hogy, szerintem ;) Én már nem emlékszem mennyi idő volt, de én inkább 40 környékén ragadtam meg. Feleségem 1 év alatt jutott 45-ről 43-ra, de volt neki több hónap kihagyás covid miatt és elsősorban 5-7 km versenyeken indul. Edzője szerint a 40 benne van, 5 k-n már sikerült bemenni 20 perc alá. De nőknél szerintem a 45-öt elérni olyan, mint férfiaknak a 40-et. Szóval lehet igazad van és az 1 év nem olyan lehetetlen.

(#59642) tomcica válasza sipi700 (#59641) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pedig a te sebessegeddel,ha kiepitened a tempo-allokepesseget akkor 40alatti 10K siman hozhato :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59643) sipi700 válasza tomcica (#59642) üzenetére


sipi700
tag

Azóta sikerült 38:53-ra levinni, de edző kellett hozzá. Az a baj tavaly nem igazán futottam. Év elejét elvitte a covid, 1-2 hónapot futottam jött a meleg, így volt alkalom úszást és bringát visszahozni. Szeptembertől kezdtem többet futni, de így gyalázatosan keveset futottam tavaly. Idén komolyan veszem, csak ezt a fránya kínai taknyot kellene elkerülni vagy ha be is üt, gyorsan túljutni a vizsgálatokon, mert gyorsan le tud épülni a forma és sajnos oda is tud csapni a pulzusnak is :( Ha lecseng ez a szar és minden ok lesz, nevezek áprilisra 10 k versenyre, aztán jöhetnek a nyári triatlonok, esetleg előtte egy kis duatlon.

(#59644) sipi700 válasza #76500480 (#59623) üzenetére


sipi700
tag

Köszi! Lehet teszek vele egy próbát ;)

(#59645) stefyY válasza Agony (#59638) üzenetére


stefyY
őstag

Tök őszinte leszek, bár alig próbálkoztam vele, és az sem mostanság volt, de 4 perc alatti kilim sincs... :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#59646) norby_42


norby_42
aktív tag

Kezdek olyan lenni, mint a hüllők: akkor tudok mozogni, ha kisüt a Nap...
Ma elmentem egy rövidebb hosszúra, csak 14, de van benne pár emelkedő. Békés 6 perc körül kocogtam, de az utolsó pár km-t megtoltam (várt otthon a csülök :) a vége már 5:00 körül volt. És tényleg jólesett.
Márciusban PB kísérlet!

Eat pasta, run fasta

(#59647) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Én ma recovery futás toltam. Elég jó pulzust adott, a vártnál vagy megszokottnál alacsonyabbat. Ilyenkor mi a helyes megközelítés: ha örülök neki, tartom magam a tempóhoz, nem gyorsítok vagy használjam ki a pulzustartalékot és menjek kicsit feljebb, persze még mindig a laza tartományban maradva? Amivel ha az edzésidőt fixálom, akkor nyilván kicsivel több km jön össze (amivel mindig is hadilábon állok, mármint hogy kevés a mennyiség a célokhoz képest).

(#59648) tomcica válasza norby_42 (#59646) üzenetére


tomcica
Topikgazda

oregszel :P

@igyvanferi: attol fugg mi az aznapi edzesed celja a nagy kepet nezve (hetit,havit,komplett ciklust). Ha kozel van a feladatos/tempos nap,akkor ilyenkor ne menj feljebb a sebesseggel,meg akkor se ha alacsony maradt a pulzus (tavval se,annyi legyen amennyit tervezel). Ha alapozos km gyujtes van es ki tudja mikor lesz tempos napod a jovo heten,akkor mehet fokozosra a laza tartomanyon belul,es mehet hosszabb is,ha nem faradsz :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59649) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Mászni akartam ma, de a szél miatt nem jön össze. Délutánra elvileg eláll, akkor futok pár km-t. Lehet újra megpróbálom a 21k 5:30-at, bár még mindig fáj a seggem, és úgy néz ki, hogy nem akar múlni. Lehet zúzódott.

Buliban hasznos! =]

(#59650) Agony


Agony
aktív tag

Ez a mai nagyon nem adta... 25K volt a terv benne 10x 1000/R1000 (3:45/4:05), de a határba nem voltam, nem is nagyon tudtam felvenni 3:45-re a tempót és négyszer meg is kellett állni. :(

A lábam pörgött, de nehéznek, vontatottnak éreztem az egészet, úgyhogy beálltam fix 4 perces tempóra és 20K után rá is hagytam. Egyedüli pozitívum, hogy legalább a pulzus rendben volt.

Remélem jövő héten kicsit jobb idő lesz és ez a szeles, csúszós, taknyos idő végre kicsit kitisztul, mert már kicsit unalmas hogy minden hétvégén van valami. :O

Start with a whisper, end with a scream!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.