Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60701) tomcica válasza tomcica (#60699) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy két Viktor 89250 m
Ultran Duos 85050 m (masik fiu 2fos)
Vajdasági Express 103950 m (Agony-val es Becivel en)
SzépNagyKirály trió 77700 m (a gyors lany csoport)

Ja,a lanyok az osszes 3tagu csapatbol is harmadikak lettek (ket 3fos ferfi valto verte csak meg oket ;] gepeeek)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60702) norby_42 válasza tomcica (#60699) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az igen! :R

Támogatásként én is futottam 3 órát, csak 23 km, de volt benne szint rendesen.

Eat pasta, run fasta

(#60703) tomcica válasza norby_42 (#60702) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor is toltad :K ;) koszi

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60704) Agony válasza tomcica (#60699) üzenetére


Agony
aktív tag

Sajnos a szervező oldalán csak a 80. körig vannak meg a köradatok (pedig 100 kört mentünk), de azért abból is volt mit tákolni. :D

Béci 3:20-as, Tom 3:23, én pedig 3:31-es átlagott kaptunk.

Béci körei:

Tom körei:

Én köreim:

Hát... ahogy a mester mondaná, ezt el kellett venni. ;]

Azt hittem a végére jobban szét leszek csapva, de nekem nem is ment volna nagyobb tempó, mert ahhoz tudni kéne normálisan futni, hogy hatékony legyen a mozgás 3:30 alatt is. :U

A versenyen nagyon érződött a költséghatékonyság előtérbe helyezése, de a rendező első versenye, szóval majd kinövi a gyerekbetegségeit (pl. egy WC ~150-200 főre). Illetve tél vége helyett egy tavasz vége, nyár eleje talán jobb választás lenne egy ilyen Tisza parti futáshoz.

Összességében jó móka volt, meg végre lehetett egy jó tempósat taposni együtt... nem csak mindig egyedül a kerékpárúton. :O :P

Start with a whisper, end with a scream!

(#60705) danielsz válasza tomcica (#60701) üzenetére


danielsz
tag

Gratulálok, nagyon durva ez a majdnem 104 km! A 2 fős eredmények is elég komolyak.

(#60706) Peterhappy válasza tomcica (#60699) üzenetére


Peterhappy
őstag

:C :R
Oriasi Sracok, gratulalok!

(#60707) emvy válasza tomcica (#60701) üzenetére


emvy
nagyúr

well played, gratula sracok :)

while (!sleep) sheep++;

(#60708) LanyUs válasza tomcica (#60701) üzenetére


LanyUs
senior tag

Te jó ég a lányok 04:35 átlagot mentek :R
Agonyt 03:35-ra vártam túlteljesítette :R Kemény!
Tomcica 03:25-30-ra, úgy látom a végén vért köptél Te is :)
Béci meglepett mennyire be tud pörögni, igaz az Ő edzéseit nem ismerjük :R Gratulálok!

(#60709) bajnokpityu válasza Agony (#60704) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ufók vagytok b*zmeg! :R

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#60710) xy.zsolt válasza tomcica (#60701) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:C :R Szép volt srácok!

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#60711) danielsz


danielsz
tag

Tegnap vettem egy Saucony Ride 14-et. Nem akartam teljesen látatlanban cipőt venni, nehogy úgy járjak, mint a Pega 38-cal. A felsőrész elöl teljesen kényelmes, a kéreg a saroknál picit keményebb, mint az ideális, de nem veszélyes. A talp viszont kissé fapados, remélem sikerül hozzászokni, még csak 15 kili van benne, kíváncsi vagyok 100 km környékén mit mutat majd.
Egy pillanatra felpróbáltam egy Endophin Speed 2-t, jónak tűnik, mondjuk van egy határozott gördülési pont (nem tudom, hogy fogalmazzam meg jobban :D) a talpán, ettől akár fura is lehet élesben, de lehet, hogy tényleg jól segíti az elrugaszkodást (valszeg egyén- azaz lábfüggő is). Ebben a nylonlemez van, nem a karbon, ami elvileg puhább mint az utóbbi. Izgalmas cipőnek tűnik, de nem akartam otthagyni érte 40 ezer forintot (pedig annál olcsóbban nehéz megvenni).

(#60712) inf3rno válasza danielsz (#60711) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem egész más a régi Saucony Ride-om, mint az új. Már úgy értve, hogy a 7-es a régi, amit csak versenyre veszek elő, az ISO 2 az új. A régi egy elég pörgős kis cipő, az új az szét van csillapítva, és nagyon lassú. Plusz még egy kicsit túl bő vagy nem tudom, olyan érzésem van benne, mintha lötyögne a lábamon. Még vegyek egy Ride-ot majd valamikor, aztán ha így marad, akkor elengedem a márkát, vagy csak edzőcipőnek veszem km gyűjtésre.

Buliban hasznos! =]

(#60713) inf3rno válasza Agony (#60704) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! :C

Buliban hasznos! =]

(#60714) Zozo0525 válasza tomcica (#60701) üzenetére


Zozo0525
őstag

gratulálok mindenkinek! :R :R :R

(#60715) HKorn válasza inf3rno (#60712) üzenetére


HKorn
addikt

A Ride Iso-hoz képest a Ride 14 keményebb, másabb karakter.

Run&Ride

(#60716) HKorn válasza danielsz (#60711) üzenetére


HKorn
addikt

Nekem is ez volt a benyomásom először, de már kezdem megszokni és egyre többször veszem elő a Velocity Nitro mellett.

Run&Ride

(#60717) Corpuscle válasza tomcica (#60701) üzenetére


Corpuscle
őstag

Grat! Le a kalappal! :R

(#60718) tomcica válasza LanyUs (#60708) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kipreseltem ebbol a testbol ami benne volt,de az utolso atomig :K gondoltam en,hogy combosabban be kell kezdeni az elso 3oraban,amig meg nem kapcsol a szervezet,hogy mit is csinalsz...kicsit rakni a bankba egy-ket 3:20-as kilometert...jol jott a vegen,mar nem ment volna :N az atlaggal viszont elegedett vagyok. Az izuletek,inszallagok es izmok mar nem mai gyerekek :U :P ezzel meg kell tanulni egyutt elni.
Pulzus es levego volt amennyit csak akarsz. Az viszont valoban nem volt idealis h nagyon kihultunk meg feloltozve is a valtasok kozott,ez is ratett egy lapattal.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60719) LanyUs válasza tomcica (#60718) üzenetére


LanyUs
senior tag

Már értem miért kezdtél így! Azt hittem a levegő fogyott el. Az amit írsz bizonyítja, hogy ember vagy :) Érvényes az idő :R
Agonynak igaza van, jobb lenne egy késő tavaszi időpont erre. Tegnap 7 fok körül Nekem 0 körülinek tűnt.
Azért az is megfordult a fejemben, hogy ezek után, hogy a lányaid 2 órán át képesek fenntartani egy közel 04:30-as tempót, nehezebb "villantani" itt a fórumon Bárkinek.

Ui.: izomláz van? Létezik ez a fogalom Nálad?

[ Szerkesztve ]

(#60720) tomcica


tomcica
Topikgazda

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60721) tomcica válasza LanyUs (#60719) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Izomlaz majd holnap lesz,ma csak a nyers rombolas izuleti es inszallag :K az berovidult lepest jelent es allando gorcsot.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60722) tomcica


tomcica
Topikgazda


A teljes UltRAn csapat,verseny utan.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60723) HKorn válasza tomcica (#60720) üzenetére


HKorn
addikt

Gratulálok én is! :R Nagyon kemények vagytok! Főleg te, mindenki melletted sapka, kesztű, több réteg hosszú cuccban, te meg kisgatyában pólóban. :D

Ilyenkor amúgy nem veszélyes ez a gyors izomkihülés miatt? Mert ha csak 1x futsz még megértem (bár én ilyenkor sem vennék rövidet, sosincs melege a térdemnek, vagy vádlimnak ilyen időben) de így, hogy több kör van...

Run&Ride

(#60724) tomcica válasza HKorn (#60723) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Megszoktam mar telen :K viszont a sok megallas es megindulas ezzel a sebesseggel az rombol,azt edzuk folyamatosan,jol is megy,de attol meg szencincalja a testet.Cserebe ilyen valtasokkal tudsz a legtobb kilometert kihozni egy valtobol. Volt ott konkurens 2es 3tagu csapat 3-5km-es valtasokkal,mar szemmel lathatoan is mas sebessegen futottak.
Ja,ketszer volt olyan,hogy valaki megprobalt jonni velem,az egyik egy egyeni futo a tav tulso felen poenbol felkapott egy 10metert erre a 3:25-3:30 korulire,egy fenykep erejeig (szerintem azota banja) a masik egy valto embere volt az a veget tolta meg a sajat korenek velem,jott is egy 50metert becsuletesen,de tobbszor az elkovetkezo korokben mar nem probalta meg :N nem vicces az 20-25km utan mar :DD

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60725) Agony válasza tomcica (#60724) üzenetére


Agony
aktív tag

Arra az egyénire gondolsz, aki bekezdte a 6 órát 4 perces tempóban aztán gyorsan elkezdődött a sétálgatás? :B

Amúgy a teljes 104 km-re 3:28 lett a Vajdasági Express átlaga. ;] Jó lenne ha a szervező kezdene valamit az oldallal és nem csak a 80. körig lennének meg az eredmények. :(

Start with a whisper, end with a scream!

(#60726) tomcica válasza Agony (#60725) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem,de az is elszamolhatta az erejet/kepessegeit valahol :U
Ez egy nagyobb futo volt,es meg csak nem is vekonyka. Kb olyan forma,mint az a szandalas ipse.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60727) tomcica


tomcica
Topikgazda

Mivel csak teljes kort szamoltak a 6oraban,igy a legutolso kor nagyon erdekes lett.
Levente futotta a celegyenesig,onnan Beci atvette a botot es 10masodperce maradt a hajrara.

[link]
5:59:59-kor ert be

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60728) Agony válasza tomcica (#60727) üzenetére


Agony
aktív tag

Utolsó km nekem 3:25 lett, de amikor elindultam a körre, akkor 5:56:31 volt a számlálón úgyhogy 3:25-ös tempóval szerintem nem lett volna meg mivel 1050 méter egy kör... Béci szerintem azt az utolsó 50-100 métert megküldte 3:00 alatt. :P

Start with a whisper, end with a scream!

(#60729) SpaceKombajn válasza tomcica (#60699) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Űrfutók, Űridők!
Egy párhuzamos Űrvilágból :)

Gratulálok mindenkinek!

spacetime

(#60730) reset válasza tomcica (#60720) üzenetére


reset
senior tag

Szuper! Nagyon jók vagytok! Gratulálok :)

(#60731) inf3rno válasza tomcica (#60721) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Próbálj meg meditálni a görcsön, ki lehet lazítani akarattal is. Kihúzni szerintem nem tanácsos, mert szakadhat tőle az izom, én most már inkább erőt veszek magamon és megvárom amíg elmúlik. Olyan 10 sec szokott lenni. Ja ezek a 2-3 napos izomlázak a legszarabbak, ha másnap van az már majdhogynem kellemes. A magnézium még ami használni szokott nekem.

Gratula még egyszer, nagyon szép eredmények! :R

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#60732) inf3rno válasza tomcica (#60727) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na ez a kemény fáradt lábra még tolni egy sprintet, hogy szétszakadsz. :DDD

Buliban hasznos! =]

(#60733) Agony válasza tomcica (#60726) üzenetére


Agony
aktív tag

Érdekes tapasztalat még a tegnapról... meg voltam győződve róla, hogy ma szét leszek csapva, mert hiába 6 órára, azért nem ezt a távot meg a tempót szoktam futni... viszont nem így lett. Gyakorlatilag azon kívül, hogy a nyugalmi pulzusom magasabb 5-6 BPM-el, nem igazán érződik semmi, simán mennék este futni.

Azt hiszem ez ugyanaz mint amit már 1-2 erősebb edzésnél is észrevettem amikor a Vaporfly-ban voltam. Valahogy futás közben nincs meg az a karbon lap rugó érzés, amit annyian emlegetnek és tempóban nem érzem hogy gyorsabb tudnék lenni. Viszont ez a "nevetségesen" puha ZoomX rengeteget jelent másnap. Abszolút nem fájnak az izületeim, minimális fáradtságot érzek combban, de sehol egy húzódás/gyulladás/izomláz.

Szerintem ha a Nike csinálna egy cipőt, ami full ZoomX talpú 30-35 mm-es stackel és kellően könnyű, de karbonlap nélkül elérhető áron... az tuti slágertermék lenne. Ezt amúgy már észrevettem akkor is amikor a Nike Invincible Run-ba futok, csak ott kevésbé érezhető, mert azt jellemzően laza futásokra viszem, na meg az 321 gramm szemben a Vaporfly 220 grammjával. :D

Start with a whisper, end with a scream!

(#60734) inf3rno válasza Agony (#60733) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én azért kíváncsi vagyok, hogy holnap vagy holnapután hogy leszel. Nekem már volt olyan, hogy a verseny után első nap nem volt semmi, aztán a második vagy durvább esetben a harmadik napon ütött be a késleltetett izomláz.

Buliban hasznos! =]

(#60735) tomcica válasza Agony (#60733) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyezem a ZoomX nalam is sokat segit a regeneralodasban :K meglatjuk ezt a Streakfly-t hatha befer a versenycipo rotacioba,foleg ha ilyen valtogatot kell menni,ott porgetni kell minden megindulast,rengeteget szamit hogy mennyire konnyu es lapos :K
Amugy a 15 x 1K/1K utan hasonloan voltam szetcsapva mint most,talan egy icipicit enyhebben. A multkori 102.3 km 6oras (igaz az 530meteres kisebb korokon porgott) utan most sooookkkall jobban erzem magam :K
Ma csak setalok es hengerezem,holnap egy kis joleso nyujtas es 10kor a fuvon,ha javul az ido akkor mezitlab,az nekem regeneralobb es idegrendszert is nyugtat.
Vasarnapig nem edzunk,illetve nem terhelunk. Alljon vissza a nyugalmi pulzus,minden apro nyug. Atmozgatas,seta,nyujtas az viszont lesz. Ergo aktiv regeneralodas.
Utana ero es sebesseg lesz ujra beteve,mert erre a versenyre a felhozo celedzesek a mennyiseg miatt ezt a kettot kicsit a hatterbe szoritottak.
Na semmi extra emelkedozesre es sprintelesre nem kell gondolni. Nehany 100/100m v 200/200m ketfajta mozgassal,direkt hosszabb lepesekkel (akar fuvon) szinte szokdelve,illetve aprobb lepesekkel direkt porgetve a cadence-t. Melle szerintem vasarnap elkezdjuk ismet a valtogatokat. Egyik hetvegen 1eros + 2kozepes (ez szinte tempo edzes 8szettel kezdunk + kis repulo gyorsito melle) ,masik hetvegen 2eros+1 laza (ez inkabb vo2max,10K edzes jellegu,ebbol kevesebb ismetles lesz ujra 3szettel kezdunk + melle mehet a sebesseg/ero).
Beci 10K-t akar menni valoszinuleg aprilisban,neki tovabbi gyorsitok vannak 200/400meter edzesek es kethetente egy combos 1000m-es edzes (3:20-3:30-as valtogato 3-5szett szepen noveljuk).
Tobbiek szerintem foleg mentalisan restartot csinalnak,Viktor egyeni 6orasra keszul oszre,neki ujra indul a km gyujtes 5:00-4:30 kozott (edzestol fuggoen).
Lanyok pedig csak alap kondit epitsek vissza es elvezzek a mostani idoszakot :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60736) tomcica válasza inf3rno (#60734) üzenetére


tomcica
Topikgazda

DOMS,foleg a korral jar az,hogy harmadnapra jon elo (edzettsegtol fuggetlenul) :K nalam is igy van 40en felul szinte mar csak 2-3napra jon elo,ha valami elojon ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60737) inf3rno válasza tomcica (#60736) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem az eddigiek alapján az intenzitástól függ. 25 évesen is volt, hogy rá 2-3 napra jött elő, ha annyira durva volt az edzés. Persze ha az már öregnek számít, akkor aláírom, hogy attól van. Előtte nem volt ilyen, de előtte sosem toltam annyira durva edzéseket. Izé helyesbítek, előtte sosem toltam normális edzéseket, felkészülve meg sosem voltam rájuk.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#60738) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Jöhet még pár kép!

Természetesen a lány-csapatról! :D

Mellesleg nagy-nagy gratula! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#60739) Zozo0525 válasza Vertigo18 (#60738) üzenetére


Zozo0525
őstag

a lányok szépek :C

(#60740) Agony válasza tomcica (#60735) üzenetére


Agony
aktív tag

Ma én is csak sétálok 90 percet, de holnap már megy padon valami 145-150 BPM-es átmozgató. :U Pulzus amúgy nem rossz most 12:00/km sétánál 65-68 BPM. :K

Lehet amúgy az esti nyugalmi pulzuson a 3x 5cl Tatratea se segített, dehát kellett valami izomlazító alváshoz. ;]

Start with a whisper, end with a scream!

(#60741) norby_42 válasza Zozo0525 (#60739) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ugye tudod, hogy nem mind lány, akinek rózsaszín a cipője? ;]

Eat pasta, run fasta

(#60742) Never79


Never79
tag

Gratulálok mindenkinek, nagyot mentetek :R

(#60743) Zozo0525 válasza norby_42 (#60741) üzenetére


Zozo0525
őstag

szerintem meg tudom állapítani ki a képen lány :D de ez tetszik. Tomcica is rendszeresen pink cipőben rohangál de Ő nem jön be nekem :C

(#60744) tomcica válasza norby_42 (#60741) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Neztek is a cipellot...futva ugy nezett ki,mintha mezitlab lennek :P :DDD Koszi banda :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60745) Chuck Norris válasza tomcica (#60701) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nagyon durva, gratulálok, talán még nem is láttam élőben senkit sem ilyen gyorsan futni mint ahogy mentek :R

(#60747) tomcica


tomcica
Topikgazda

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Meg nehany kep,talan meg jobban visszaadja a verseny es a csapat hangulatat :DD

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60748) archie17


archie17
tag

Nem semmi, le a kalappal!

(#60749) LanyUs válasza tomcica (#60747) üzenetére


LanyUs
senior tag

Látom Mindenki mosolyog! Egy kutatás szerint [link] plusz 2% teljesítmény javulás ( ha mosolyogva futsz ). Tehát van már 2% szauna miatt és most 2% mosoly miatt. Esetleg Valaki további 2%-os javulást segítő praktika?

Jó lenne úgy összekaparni 10%-ot, hogy semmit nem kell tenni érte :DD

[ Szerkesztve ]

(#60750) tomcica válasza LanyUs (#60749) üzenetére


tomcica
Topikgazda

+6%-ot biztos ad az,ha a csapatert futsz :K tessek mar meg is van amit szoktam toluk kerni 110%-ot a versenyen ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.