Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59401) bajnokpityu válasza LanyUs (#59399) üzenetére


bajnokpityu
félisten

És sokkal jobban tapad takonyban, mint a sima aszfaltcipo. Van más Nike is az outletben, ha még van..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#59402) inf3rno válasza LanyUs (#59399) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja most a vállam jobban is fáj, mint a lábam. Meglátjuk holnap. Ledőlök legalább egy pár órát.

Buliban hasznos! =]

(#59403) Agony válasza inf3rno (#59398) üzenetére


Agony
aktív tag

A pulzusod az mitől hullámzik ennyire? Olyan nagy szint nem volt a pályában +/- 10-20 méter, az is jól elnyújtottan.

Tök érdekes pl. 5 km-nél jó tempót mentél (5:14) és 151 BPM volt a pulzusod, aztán lassítasz 5:30-5:40 környékére és felmegy 175 BPM körkényére a pulzus. Utána is volt, ahol 6 perces tempóra 185 BPM-ig felment.

Ott valahol az ötödik kilóméter környékén lenne érdemes gondolkodni, hogy mit éreztél vagy mi történt. Az első 5K 5:22@156 BPM, a maradék 5:46@171 BPM.

Lehet tényleg a szív/tüdő egyelőre ott fogy el vagy nem volt elég energiád pl. kaja miatt?

Start with a whisper, end with a scream!

(#59404) tomcica válasza Agony (#59393) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kemeny menet ezt egyedul letolni :R mi ugye minden vasarnap emelunk a kozos edzesen egy szettet,most epp 8db-nal vagyunk (13ig tervezek felmenni a bandaval).Ugye egy szett az 1+1+1kor (ergo 400/400/400m) egy db celtempon,ket db kb. 20mp-el lassabb.
Brutal sziberia volt itt is,-8 fokban kezdtuk,a frissitesre vitt viz megfagyott a muanyag flakonban ;]
Kozoseb bemelegitettunk 2lany,2fiu.Lanyok 5:20-5:20-4:55-on csinaltak,fiuk 4:15-4:20 es 3:50-3:45 na ez a vegen mar 3:58-3:55 atlagot dobott (volt ott mar 3:35-is gyorsabbik Viktorral elfutottuk az utolso ket gyorsat :P ).
Edzes elso felere Nike Pega Turbo Shield,jol jott egy kis melegebb,de porgos cipo. Valtogatokra kisgatya,NB Rebel ADTA :DDD
Vegen mentunk 4kor extra lazat benne 4x 60-80m repulo gyors (mindenki adott egyet).
Nekem ugye ez a laza km gyujtos nap,tegnapi 400-ak utan jol is esett,holnap 6x1K/1K a penzum.Jovo het nalam ugye 3db tempos nap + 2db porgosebb (ezen a heten ment 2db tempos nap + 3db porgosebb). Pentekre tervezem az 1K/1K hosszabb verziojat 8-10db,majd meglatom hogy allok.
Egyelore minden a terv szerint halad,sot ugy erzem van meg tartalek,nincs teljesen kihajtva a test.Mondjuk nem is kell,februar vegen eleg ha elerem a max mennyiseget,ott mar valoszinuleg nagyobb faradtsag lesz jelen,amit 8nap taper-el tervezek hirtelen kipihenni es nekicsapni magunkat a 6orasnak :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59405) Agony válasza tomcica (#59404) üzenetére


Agony
aktív tag

Akkor gyakorlatilag hasonló volt nálatok is a menü, mint nálam csak 400/400/400 leosztásban. Először én is Rebel V2-t gondoltam vinni, de aztán szerencsére a Boston 9 mellett döntöttem, mert Rebelben esélyem nem lett volna ezen a csúszos úton. A Bostonon van rendesen gumi de még ez is csúszkált össze-vissza.

Én nem merek több tempós napot berakni, egyelőre beválni látszik ez a heti 2 erősebb nap, de a hét is már 96K lett, úgyhogy lehet a jövő hetet óvatosabbra veszem, nehogy beüssön a sz*r. Valószínű ez a 80-100K közé lesz a nyerő, a laza napoknál meg figyelek, hogy ne menjen a pulzus 158 BPM (Z1max) fölé, aztán amit ad.

Arra a 6 órásra alakul már nálatok valami? Esetleg KJV vagy Edvard egyéniben?

Start with a whisper, end with a scream!

(#59406) inf3rno válasza Agony (#59403) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lejtőn volt 5:14. Ott speciel amikor belassult nem is a 20 méter emelkedő tett oda, hanem hogy nézni kellett a kocsikat folyamatosan. Az út közepén futottam, aztán ugráltam egyik sávból a másikba. A végén meguntam, aztán befutottam egy cég telephelyére, de ott meg jeges volt az út. Aztán visszafelé szintén, mert olyan úton mentem inkább, amit nem takarítottak, mert ott kevesebb volt a forgalom. 6-9-ig nagyjából így ment. Utána jött a domb, 30 méter emelkedő 500 méteren, az kicsinált rendesen, felment 185-re a pulzus. Ha azt tudom majd 180 alatt hozni, akkor rendben leszek. Amúgy másnapos voltam keményen meg túlöltöztem és izzadtam, de úgy vagyok vele, hogy versenyen sem lesznek ideális körülmények, úgyhogy ez a része nem számít.

Úgy néz ki, hogy megmaradok. Kicsit fáj ez meg az, de semmi igazán komoly nem jött elő eddig. Holnap jóga, aztán kedden futok megint egyet, ha minden oké.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#59407) Agony válasza inf3rno (#59406) üzenetére


Agony
aktív tag

Na igen a másnaposság az komoly hátráltató tényező. :D

Én pl. tökre szerettem eseténként meginni 2 dl -t mindig valami jófajta borból, aztán ahogy rájöttem, hogy mennyire szarul alszok miatta, el kellett hagyni ezt is. :(

Májusba milyen maratont tervezel? Addigra fel akarod vinni a hosszú futást 30-35K-ig?

Start with a whisper, end with a scream!

(#59408) inf3rno válasza Agony (#59407) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom mennyire húzna vissza, ha annyira hosszúakat futnék minden héten. De néhányszor biztosan kelleni fog. Ott már a CH visszatöltésen is el kell gondolkodni akkor.

Még nem tudom, hogy milyenek vannak, lassan utánanézek, aztán nevezek. Május 21 körül csak van valami.

Buliban hasznos! =]

(#59409) tomcica válasza Agony (#59405) üzenetére


tomcica
Topikgazda

KJV meg nem dontotte el,de vagy egyedul vagy Rafival parosban :K Beci,te+en. Csajoknal meg egyelore egy haromtagu osszeallni latszik (Szep Evi,Anett,Agi) epp ma beszeltuk at a temat. Valoszinuleg egy nappal elobb felutaznank Hodmezovasarhelyre es ott vacsora,alvas.Ne kelljen nagyon koran kelni a versenynapon,es foleg nehogy beszoruljunk a hataron,mert az is mindig rizikos.
Kovacs Viktor ugye nemreg jott haza az osztrakoktol,egyelore hazacuccolt,mert mar nem birt tovabb dolgozni kamu oltasival.Szoval lekeste az elso szervezkedest,igy vakumban van,mert egyedul hosszu neki,parja meg egyelore meg nincs. Majd lehet felvetem,hogy alkossanak egy haromtagut a masik Viktorral ;) (vagy Rafival duot es KJV egyeni).
Edvard nagyon csendben van :U nem tudom mennyi km-t rakott ossze a telen,mert osszel ilyen heti 50-60at ment :U Neki is kell 2-3 honap benne nehany 30km-s es egy db 50km-es edzes,hogy 6oras egyenire legyen alapja.Legalabbis O igy szokta,4:40-4:20 kozotti tempon gyujt combos mennyiseget a kulcs edzeseken. Eros tempos edzesnek pedig 3:55-3:45-ot hasznal heti egyszer 8-12km.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59410) Agony válasza tomcica (#59409) üzenetére


Agony
aktív tag

Na... még a végén tényleg lesz belőle valami! :C

#59408 inf3rno
I. Badacsony Mapei Félmaraton és Trigo Maraton (2022. május 14.)
https://www.facebook.com/events/388352526357900
Ez ott van tőled nem messze, de Badacsony azért nem viccel, lesz benne két masszív emelkedő: https://www.plotaroute.com/route/1755393?units=km

Esetlen közvetlen június elején szintén Balatonon:

IV. Kedvenc Kereskedőház Naplemente Félmaraton (2022. június 05.)
https://www.facebook.com/events/225899989502610
Ez már elég sík pálya a déli parton.

Start with a whisper, end with a scream!

(#59411) inf3rno válasza Agony (#59410) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! A déli part érdekes lehet, de számít az iránya is. Ott azért szokott fújni a szél rendesen. Majd holnap ránézek.

Buliban hasznos! =]

(#59412) emvy


emvy
nagyúr

Agony, az Epix gombjai neked mind ugyanolyan erzetuek? Nekem a bal also kicsit mas, mint a tobbi (es a neten is azt irjak, h eleg random). Most megneztem, es a regi oramon sem mind ugyanolyan :DDD, csak kicsit meg vagyok lepve, h ezt nem tudjak 100%-os pontossaggal legyartani.

while (!sleep) sheep++;

(#59413) ígyvanferi válasza bandus (#59385) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jövök egy sörrel! :R

Élőben kicsit több rajta a rózsaszín, mint képről gondoltam, de sebaj. ;] Amúgy durván meghízott a 6-oshoz képest, az 310 g, ez 334 g (45-ös méret). Csak egy szűk 40 perces futás fért bele este, szóval még nem igazán tudom összevetni az előző verzióval. Tetszik, az biztos. És a tömegéhez képest elég fürge: egy gyorsabb fokozósra vett 3 km-en azért meghajtottam a salakos körpályán, az utolsó km 3:47 lett, de nem éreztem különösebben limitáló tényezőnek a cipő tömegét. Ha valakit érdekel, még majd írhatok róla később (jövő hétvégére tervezek egy 20+ km-es terepezést vele, szóval leghamarabb azután).

Ja igen, volt még amúgy elég sok méret belőle, meg a Wildhorse-ból is.

(#59414) tomcica válasza inf3rno (#59411) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hoskodni akarsz es vegig szembeszelest keresel ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59415) tomcica válasza ígyvanferi (#59413) üzenetére


tomcica
Topikgazda

isten hozott az LMBTQ klubban :DD ez nem csak csajos,de mivel lilas igy meg oregasszonyos is :R (na de ki nem carja le a szinet,a cipo szuper!)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59416) Agony válasza emvy (#59412) üzenetére


Agony
aktív tag

Nekem nem EPIX van hanem Fenix 7X Sapphire Solar, mert a 6 napos üzemidő miatt nem mertem EPIX-et venni, de amúgy egyformák a gombok. Fenix 6X-hez képest úgy vettem észre kicsit kisebbet "kattan", de nem lötyög és egyértelmű a nyomáspontja.

Én azt néztem külföldi fórumokon, hogy inkább a kijelző miatt indult be a paragyár, mert ugyanaz az AMOLED kijelző van benne mint a VENU szériába, ott meg 1-1,5 éves órákon már ilyen beéégések vannak:

Szóval garanciális feltételeket mindenképp érdemes átnézni, hogy nincs-e benne apró betű beégessel kapcsolatban, amivel kihúzhatják magukat a garancia alól.
Illetve én az always on display funkciót is óvatosan használnám, mert a képeket elnézne leginkább óra számlapok és fix adatképernyők égnek be. Talán óraszámlamlapok sűrű cseréje meg tevékenységen belül az adatképernyők automatikus görgetésének bekapcsolása megelőzheti ezt. De az is lehet hogy ez mint felhasználói hiba... berakták always on-ra meg felcsapták a fényerőt, aztán had szóljon. ;]

Majd kíváncsi leszek mik a tapasztalataid, mert én is nagyon szemeztem az EPIX-el, de az akkumulátor üzemidőről nem voltam képes lemondani. :(

Amúgy az is lehet hogy egész gomb és kijelző téma csak a szokásos hiszti. Már a Fenix 7 fórumba is megjelentek a szokásos topicok... "Normál vagy kék a háttérvilágításod?"... "Nektek jobban tükröződik az óra üvege mint a 6-os szériánál?" :P

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#59417) emvy válasza Agony (#59416) üzenetére


emvy
nagyúr

Így elsőre abszolút reálisnak tűnik a 6 nap uzemido, egyebkent meg nyilván brutal jól néz ki.

nem lehet ugyanaz a kijelző, mint a Venu-ban, az tok más, kisebb, és nem is always on alapból. Páromnak az van. A Venu2 pedig pár hónapja jött ki, ott nincsenek meg másfél éves modellek

while (!sleep) sheep++;

(#59418) Agony válasza emvy (#59417) üzenetére


Agony
aktív tag

Nyilván nem ugyanaz a kijelző, már csak a méret miatt sem, csak a panel típusa.

Just worth mentioning since there have been quite many reports of Venu users with burn-ins on these forums. All of them seems to have kept the display in the always-on mode, which is not recommended by Garmin if you want to prevent burn-ins:

"Image persistence, or pixel "burn-in," is normal behavior for AMOLED devices. To extend the display life, you should avoid displaying static images at high brightness levels for long time periods. To minimize burn-in, the Epix display turns off after the selected timeout (Changing the Screen Settings)." Epix Gen 2 Manual: About the AMOLED Display

Many people will refer to the Apple Watch always on and say that it does not experience burn-ins to a high degree. And that is true, partially because Apple have a few tricks to minimize this risk. For example, when the Apple Watch always in screen goes into "idle" mode the entire screen will "scaled down" a bit and be re-positioned in such a way that the same pixels won't always be active even when displaying static content.

Garmin does not seem to use these tricks and instead have limitations like "max 10% of pixels can be set for at most 3 mins per pixel". But these do not seem to help so much in practice (The first Venu had 10% and 4 minutes per pixel and still caused massive burn-ins).
I guess only time will tell, but since Garmin clearly states that there is a risk with burn-ins if you use the display in always-on mode, I think it will be hard asking for a replacement if you do experience the issue since this is "Normal behavior".

Még a használati útmutatójában is kiemelik a beégés lehetőségét és normál működésnek titulálják :D , ezért mondtam hogy én még most körüljárnám a magyarországi garanciális feltételeket, hogy ha esetleg a 3 év garis óra 2 évesen beég akkor mi a menet. A Navi-Gatenél elég jó a gari, gyakorlatilag bármi történik azonnal kapsz egy újat, de ugye Magyarországon vagyunk az apróbetűk apró országában... :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#59419) bandus válasza Agony (#59416) üzenetére


bandus
veterán

még nem nztem utána az új modelleknek, mi a lényegi különbség a fenix vs epix órák között?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#59420) emvy válasza bandus (#59419) üzenetére


emvy
nagyúr

A kijelzo.

while (!sleep) sheep++;

(#59421) Agony válasza bandus (#59419) üzenetére


Agony
aktív tag

Itt van egy nagyon jó összehasonlító táblázat, de emvy összefoglalta a lényeget. :D

https://www.garmin.hu//files/images/blog/20220121_fenix7-epix/fenix7_epix_osszehasonlito.pdf

Fenix 7 továbbra is MIP kijelzős, EPIX ugyanabban a hátban ugyanazzal a tudással OLED kijelzős.

Start with a whisper, end with a scream!

(#59422) inf3rno válasza tomcica (#59414) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az a baj, hogy tőlem kitelik. ;]

Buliban hasznos! =]

(#59423) inf3rno válasza Agony (#59416) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az kemény, hogy így be tud égni egy kijelző. A 10 évvel ezelőtti monitoromra emlékeztet, de annak is 5 év kellett, és közel sem volt ennyire rossz.

Buliban hasznos! =]

(#59424) Agony válasza inf3rno (#59423) üzenetére


Agony
aktív tag

Ja OLED TV-kbe már elég sok védelem van, ott már nagyon ritkán fordul elő, de azért vannak néhányan akik beletolnak pár ezer órát egy konzol játékba és a HUD egyes elemei örökre a műsor részévé válnak. :D

Start with a whisper, end with a scream!

(#59425) inf3rno válasza Agony (#59424) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jesszus. Sosem veszek OLED-et ezek után. :D Marad az IPS.

Buliban hasznos! =]

(#59426) emvy válasza inf3rno (#59425) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem meg nezz utana jobban.

while (!sleep) sheep++;

(#59427) Agony válasza inf3rno (#59425) üzenetére


Agony
aktív tag

Áhh... ezen kár parázni, normál használat mellett gyakorlatilag esélytelen beégetni és hacsak nem jön valami új technológiai áttörés, akkor egyelőre az OLED a jövő. Rengeteg telefon OLED-es és semmi baja, csak nem statikus tartalmat kell rajta nyomatni több 100 meg 1000 órában full fényerőn. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#59428) inf3rno válasza Agony (#59410) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tulképp van 3-4 hét a két időpont között, úgyhogy akár mindkettő belefér.

Ahogy nézem a szél sem gond, mert oda-vissza megy a déli parton, az északin meg körözés van. Az emelkedő 50 méter, húzós, de ki lehet bírni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#59429) inf3rno válasza Agony (#59427) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, de ha már statikus tartalom, a Windows-ban ott van a tálca meg ott van minden ablak jobb fölső sarkában a piros X, szóval akarva akaratlanul statikus tartalom lesz. Ugyanígy van az összes többi OS-nél. Tévénél is ha sokat nézel egy csatornát, akkor beleéghet a logo. A TV mondjuk ami kevésbé érdekel, abból talán még vennék is, de monitornak nem igazán ha ilyen baja van.

Buliban hasznos! =]

(#59430) inf3rno válasza Agony (#59410) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyelőre neveztem a badacsonyira, aztán majd meglátjuk, hogy a másik belefér e. Legalább most már van konkrét cél.

Buliban hasznos! =]

(#59431) Mclovin


Mclovin
senior tag

Sziasztok!

Liberate nitro sikerén felbudzúlva szeretnék daily trainer-t is venni. Nézegettem a velocity-t és találtam is 25k magasságában. Ki lehet ennél olcsóbban fogni? Esetleg más budget, ár-érték bajnok daily trainert tudtok ajánlani?

Köszi :R

(#59432) bajnokpityu válasza Mclovin (#59431) üzenetére


bajnokpityu
félisten

premier outlet. ha nem olyan méreted van, mint az átlagnak, mert totál ki van fosztva a bolt.
kémeim jelentették.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#59433) Mclovin válasza bajnokpityu (#59432) üzenetére


Mclovin
senior tag

Liberate nitro-ból 44-es van, szóval az eléggé átlagos. :U

(#59434) tomcica válasza Mclovin (#59431) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk a 37-es Pegasus van nehol 21-22ezer ft arra lekapva...de csak bizonyos meretek es szinek. Intersport Szerbia.Az daily trainernek pont jo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59435) ígyvanferi válasza Mclovin (#59431) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szokott lenni extra akcióban 20 alatt is AY-n (ár alapján gondolom ott nézed most is). Ha nem sürgős. A másik ár-érték bajnok daily trainer a Reebok Floatride Energy 3. Abból is van mindig AY-n, kivéve persze most, de mégcsak drágán sincs. :U

(#59415) tomcica: majd ha lesz egyszer egy ilyen össznépi topicedzés, lehetne egy külön blokkot szentelni a nonbináris (régi nevén uniszex) cipőkben futásnak. Párunknak már megvan a megfelelő színű eszköz ehhez. ;]

[ Szerkesztve ]

(#59436) emvy válasza inf3rno (#59429) üzenetére


emvy
nagyúr

Nezd csak, az Epix-ben mar megvannak az Apple-fele trukkok a burn-in elkerulesere:

[link]

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#59437) tibcsiworld


tibcsiworld
aktív tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Teljesen kezdő vagyok! Sok kérdésem lenne, de majd fokozatosan teszem fel őket.

Idén leszek 40, kb 15-20 éve nem sportoltam. Súlyom 71kg, 173cm magas vagyok. Az ideális súly olyan 65kg kb.

Cipőt nem tudom milyet kell, ezért tescos Salzengert vettem. Mire elkopik, tudni fogom, mi legyen a következő. Jobb híjján a feleségem Mi band 4-esét viszem időmérésre, holnap jön meg az Mi band 6. Nem tudom, mennyire pontosan méri a távolságot, mert telefonon a Mi fit (hozzá való program) nem rajzolja a térképre az útvonalat. (Igaz, a telefont nem viszem magammal, csak a karkötőt.)

Hajnalban és este futok. Eddig semmi bemelegítés, nyújtás, (most olvasom, hogy nem lenne rossz) csak futottam. Törekedtem arra, hogy annyit fussak, amennyit tudok megállás nélkül. (talán ez sem jó így.)

Le sem merem írni, mennyit futok. :) Az idő 4-6 perc napi 2x.

Az első kérdésem, hogy hogy kell levegőt venni? Induláskor 4 ütem belégzés, 4 kilégzéssel kezdek, de a végére 3/3 lesz. Lehet, rossz oldalról ülök a lovon, de bízom, hogy ti helyre tesztek! :)

Előre is köszi a segítséget. :) Minden más tanácsot is szívesen fogadok.

[ Szerkesztve ]

(#59438) tomcica válasza ígyvanferi (#59435) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lassan mar oda kell figyelnem,hogy egyaltalan egy is legyen amelyik ferfi szinu :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59439) tomcica válasza tibcsiworld (#59437) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hirtelen ugy olvastam,hogy 40kg...na mondom VEGGGRE egy megfelelo alany a hosszutavra :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59440) HKorn válasza tomcica (#59439) üzenetére


HKorn
addikt

Idén leszek 40 kilo, 71 éves vagyok. :DDD

Run&Ride

(#59441) Agony válasza tibcsiworld (#59437) üzenetére


Agony
aktív tag

Szerintem felesleges ilyen szinten odafigyelni a légzésre, az majd adja magát. Inkább arra próbálj figyelni ha most kezded, hogy az orrodon vedd a levegőt és a szád lehetőség szerint legyen csukva. Ha bírod orron át levegővel, akkor biztosan elég lazák lesznek a futások. Persze nem gond ha az orrodon veszed és a szádon fújod ki a levegőt, az is fejleszti az állóképességed, de az már egy más tartomány.

Illetve a másik amire tudsz figyelni ha szeretnél, hogy gyorsan szedd a lábaid. Nem a nagy lépéshossz a lényeg, hogy szökdelve fuss és a sarkadra érkezz. Inkább próbálj mindig magad alá lépni rövideket, szaporán, ami kb másodpercenként 3 lépés... így valamivel kevesebb erőhatás éri a lábad, ami segíthet a sérülések megelőzésében, elkerülésében.

Start with a whisper, end with a scream!

(#59442) inf3rno válasza tibcsiworld (#59437) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A levegőnél az a lényeg, hogy ne legyen se túl gyors, se túl lassú. Ha fulladsz, akkor lassú, ha szédülsz, akkor gyors, bár az ritkán szokott előfordulni. Én van, hogy figyelem és lassítok rajta, mert akkor a pulzus is lejjebb megy pár ütéssel, de alap esetben jó az a ritmus, amit automatán ad a szervezet. Inkább a lábakra figyelj, ha kezdő vagy. A cipő a legfontosabb, hogy passzoljon, különben könnyű lesérülni. A pulzust az elején érdemes lent tartani, és inkább többet futni alacsonyabb pulzussal, mint gyors rövideket. Aztán ha már megy egyben 5km, akkor esetleg csinálni heti egy gyors edzést is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#59443) Zozo0525 válasza tibcsiworld (#59437) üzenetére


Zozo0525
őstag

arra figyelj lassabban fuss, minden kezdő ott hibázik gyorsan kezd..... lassan majdnem mintha sétálnál... levegővételnél arra figyelj ne hagyd abba :D

(#59444) inf3rno válasza Zozo0525 (#59443) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nagyon jól leírtad a lényeget! :C

Buliban hasznos! =]

(#59445) jmuranyi válasza tibcsiworld (#59437) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, üdv a fedélzeten!

1. Térképet olyan kütyü fog rajzolni, amiben van GPS.
Ha jól láttam, a Mi band 4-ben és 6-ban nincs.
A mobilodban viszont szinte biztos, hogy van.

2. Az idő 4-6 perc az összes, vagy a perc/km?
Ha az előbbi, akkor inkább heti 3 alkalmat javasolnék,
alkalmanként 30-40-50 percet, ami kényelmes.
És egy perc futás, egy perc séta kitöltést a kezdeteknél.
Bátran bele kell sétálni...
Sebességre elég annyi, hogy kényelmesen tudjál beszélgetni közben.

(#59446) Jofi81 válasza tibcsiworld (#59437) üzenetére


Jofi81
őstag

Ha most kezded, akkor javaslom a Couch to 5K programot, van rá többféle app is. Fokozatosan épül fel nulláról az 5km/30 perc, váltogatva a futást és a sétát, nem lesz rögtön megerőltető, lesz sikerélmény. Utána lehet továbblépni.

(#59447) HKorn válasza jmuranyi (#59445) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, a futás - séta - futás kombó nagyon hasznos kezdőknél

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#59448) tomcica válasza HKorn (#59440) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#59449) tibcsiworld válasza Agony (#59441) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Huhh, köszi a gyors választ (mindenkinek).

3-4 perc után már bőven a számon veszem a levegőt. :( Az egyik orrom mindig el van kicsit dugulva. Ez már vagy 2 éve így van. Nem tudom, hogy miért. :( ) Igen nehéz lesz csak orron, de megpróbálom. A lépést is köszi. Megpróbálok akkor szökdelni. :)

inf3rno:
Ha a lábakra figyelés a gyors lépés, akkor megpróbálok figyelni rá. Hát, ilyen pulzus lent tartása még nálam nem megy. Örülök, hogy az a pár100 m megy egyszuszra. :)

Zozo0525:
hát, gyorsan aztán nem futok.:) Majd viszek mp3 lejátszót, amiben majd jön a hang: belégzés, kilégzés, ...
Így talán nem felejtem el! :)

jmuranyi:
Konkrétan úgy kezdtem csütörtökön, hogy a kisfiam elvittem oviba, és hazafutottam. Aztán délután oda futottam, haza séta a fiammal. Ez az mi band 4 szerint 420m (4 perc). Ma már 520m (nem tudom, hogy gps nélkül hogy számolta) ment 5 perc alatt, és még picit bírtam volna. Tehát konkrétan 5 perc az összfutás.
Valamiért az él bennem, hogy megállás nélkül kell futni, és a séta szégyen. De akkor teljesen természetes a 0 szinten. :)
A sebesség, beszélgetés, pulzus lent tartása. Ezek majd picit később.

A heti 3x 30 perc mellé (nem tudom, mennyire fogom bírni) be lehet iktatni azt a napi 2x 4-500m-t? Vacsora helyett futok, hamarabb fekszem, de hamarabb is kelek, így hajnali reggelizem (is). Már 5 nap után is jobban érzem magam. :)

Jofi81:
köszi szépen. Mindenképp ránézek. :)

[ Szerkesztve ]

(#59450) tomcica válasza tibcsiworld (#59449) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod,ha igy all a kondi,akkor en azt mondom menj setara,gyors seta. Noveld szepen fel 60percre/nap. Amikor megvan akkor hetente egy napot kezdj el futni,esetleg egy masik nap futas/seta valtogatot :K pl 500m seta 200m kocogas valtogatva...kesobb noveled a kocogast 500m/500m majd a seta marad 500m a kocogas novekszik.
Meg fogod szokni es utan johet a futas ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.