Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142401) Cs1csó válasza mephi666 (#142399) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az elején a 80-as évek hangulat nekem nagyon bejött. De ezen kívül semmi. Plusz ötletes volt, hogy megoldották Chris Pine visszatérhessen mert szerintem jól működött a párosuk.

De ezen kívül tényleg nem nagy eresztés. Annyira nem, hogy feliratosan láttam még karácsonykor és én szeretem a szinkronos filmeket de nem tervezem újranézni.

[ Szerkesztve ]

(#142402) mephi666 válasza Cs1csó (#142401) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát a visszatérése nekem ilyen "béna jöttünk, láttunk, visszamennénk" koppintás volt :) főleg, hogy fél évszázaddal korábban vezetett repülőt, csodálkozott minden repülő vasra, mint egy óvodás, majd simán elvitt egy modern gépet, amiben 10szer annyi gomb meg bizgentyű van :D ...azonnal tudta, mi mire jó

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#142403) Cs1csó válasza mephi666 (#142402) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na igen azon röhögtem, de ettől még ötletes volt, hogy visszahozták.

[ Szerkesztve ]

(#142404) radi8tor válasza mephi666 (#142402) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pedig azt pont megmagyarázták: neki a repülés ösztönös

⭐ Stella

(#142405) mephi666 válasza radi8tor (#142404) üzenetére


mephi666
nagyúr

uhh, ez ám a komoly magyarázat :D engem nem tudom, hogy felvennének-e pl paksra a reaktort irányítani... úgy érzem, ösztönösen értek hozzá :DDD az oké, hogy ösztönösen érzi, mekkora tolóerő kell a gépnek adott helyzetben és jól irányítja, de hogy ösztönösen tudja, hogy a 300 új gomb és kapcsoló mire jó? ehh

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#142406) erahurka


erahurka
félisten

Túltoljátok szerintem, ennyire nem volt rossz a WW84.

(#142407) Cs1csó válasza mephi666 (#142405) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezen nevettem, mert azt elhiszem, hogy akár egy pár órás gyorstalpaló után is már tudná vezetni hiszen van érzéke hozzá stb. de a kismillió gombnak van azért szerepe, plusz azok amin repült csillagmotoros gépek voltak ezek meg ugye már sugárhajtásúak. Mindegy film és kész jópofa volt.

(#142408) radi8tor válasza mephi666 (#142405) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ilyen alapon a filmek 90%-ára rá lehetne fogni ezeket a hibákat. :K
De WW84-nek nem ez volt a fő gondja, hanem hogy a forgatókönyv középszerű volt, és szerintem ezért akarták mindenképpen moziban bemutatni, hogy legalább behozza a minimumot, mert ezek után még BD-n se fogják megvenni...

⭐ Stella

(#142409) paatrick válasza radi8tor (#142404) üzenetére


paatrick
őstag

Ennyike: [link]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#142410) bagyulajuve válasza brownus (#142396) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Beastie Boys az egyik kedvencem

an dokufilm róluk, nem rég adta ki az apple, nekem nagyon tetszett és sok új infót is adott, és hát el is érzékenyültem közben
szóval ajánlom - amúgy érdekes stílusú, amolyan "stand-up" jellege van

Resistencia eterna

(#142411) brownus


brownus
veterán

Wow, [link] netflix ránk nyitott :D knives out filmek

#142410, bagyulajuve
Köszi, nézem is hol, hogyan tudnám megtekinteni!

[ Szerkesztve ]

(#142412) mephi666 válasza radi8tor (#142408) üzenetére


mephi666
nagyúr

...az egész forgatókönyv annyira primitív, ha színi iskolában szakkörön ilyet adnak be az első éves diákok, páros lábbal rúgják ki őket :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#142413) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Szerintem is egész korrekt lett a Godzilla vs. Kong. :K

Tök jót tett neki, hogy nincs két óra, pörögtek, forogtak az események, ilyen 5 perces etapokban még Milly Bobby is elviselhető volt. :D Azzal nem értek teljesen egyet, hogy felesleges lett volna az ő szála, hisz kvázi ők vezették be az igazi csintalankodókat, meg a nyomozásuk adott egy hátteret az Apexnek és a Mechának. Meogldhatták volna másképp is, sajna ez lett a vége. Amúgy sok mindent nem nagyon lehet írni róla, nincsenek kiugróan negatív részletei szerintem, max az a gáz gonosz röhögés, kiugróan pozitív meg a cgi, embertelenül jól néz ki a film végig, le a kalappal a készítők előtt.
Van pár apróság, ami viszont tökre tetszett:
- Sok fika volt a korábbi két Godzilla filmnél, meg pl. a Pacific Rimeknél is, hogy miért püfölik egymást kézzel-lábbal, ha van ionágyú, rakétavető, atomlehelet, stb. Na itt rohadt jó volt, hogy amint King Kong Hong Kongban megjelent, Gojira egyből rövidre akarta zárni a harcot, ment volna az atom a majom fejére, csak az meg nem engedte feltölteni, de amint sikerült, nyúlcipőt húzott a másik. Üdítő volt látni, hogy végre valaki használja az eszét. :D
- Jó döntés volt, hogy az Apex Mechagodzillát csinált, nem pedig Mechaghidoráh-t, annak ellenére, hogy Ghidorah agyát használták, hisz Godzilla az apex ragadozó, tehát őt kell példának tekinteni, kb. mint ahogy a B2 modellezi a sólymot.
- Az is tetszett, hogy ebben a filmben is volt pár klasszikus jelenetet megidéző újragondolás, mikor Godzilla először lépett ki Hong Kong földjére és az emberek szemszögéből mutatták, akkor jó lassan lépkedett, mint a régi filmekben, meg mikor Kong beledugta a szájába a fejszéjét az a régi Kong vs. Godzilla filmet idézi meg egy pillanatra.
- Külön érdekes szerintem, hogy míg a korábbi filmek az emberek szemszögéből mutatták a szörnyeket, sokat láttad őket alulról, vagy madártávlatból, mintha helikopterből néznénk az eseményeket, addig itt, ha bunyó volt azt mindig a szörnyek szempontjából mutatták, ezért tudták felgyorsítani az összes akciójelenetet. A 2014-es film harcaihoz képest mintha 1.5x sebességgel zajlana minden harc.
- Az meg remélem senkinek nem volt meglepő, hogy Godzilla mindkétszer elpicsázta Kongot, nagyobb, erősebb, harcedzettebb és atommeghajtású. :D

Összességében én örülök ennek a monsterverse-nek, nem tolták túl, nem akartak világot megváltani évente 2-3 filmmel, helyette csináltak 7 év alatt négy darabot, azok mindig korrektek, kerek egészek önmagukban és sorozatként is. Én maradok Pacific Rim párti, de respect a Legendary-nak.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#142414) paatrick válasza Bad Pritt (#142413) üzenetére


paatrick
őstag

Ebben az egész Godzilla Kong filmben az volt a fura hogy az előző Godzi film végén a többi nép ott térdel a király előtt. Mostanra meg mind eltűnt ;] bölény meg pókocska meg mik voltak még ott.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#142415) gyuromoj válasza paatrick (#142414) üzenetére


gyuromoj
veterán

Elején volt egy ágrajz, hogy melyik lényeket győzték le a mostani összecsapás előtt. Gondolom ott voltak, csak nem mutogatták végig mindet.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#142416) paatrick válasza gyuromoj (#142415) üzenetére


paatrick
őstag

Á tényleg volt ott valami, de annyira nem figyeltem akkor :Y

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#142417) mephi666 válasza gyuromoj (#142415) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, annak rendesen mortal kombat beütése volt :D a béna sztori helyett simán lehetett volna ezekről a harcokról egy fight, végül átmenet tekken tag tournamentbe és godzilla+kong együtt veri le a mechát :C

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#142418) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr


:)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#142419) gyuromoj válasza Bad Pritt (#142418) üzenetére


gyuromoj
veterán

:C
Hasonló elvet vallok én is. :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#142420) Vikthor válasza Bad Pritt (#142418) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ez de jó kép és idézet! :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#142421) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Tõde ja õigus (Truth and Justice)

Kiűzetve...

Észtország a 19. század második felében, egy lápos, ócska föld és a családtörténet, mely ide rendeltetett.

"Mondottam ember: küzdj és bízva bízzál."

#értékelés

"Szerintem."

(#142422) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#142423) gyuromoj válasza oriic (#142422) üzenetére


gyuromoj
veterán

Hát nem győzött meg hogy látni akarom, ha csak itthon is... :(

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#142424) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Marvel Studios' Black Widow | New Trailer

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#142425) S e t h válasza oriic (#142422) üzenetére


S e t h
nagyúr

Woman power, jaj de cuki!
Van nála semmirekelőbb hős a marvelnél?
Mármint a segg skillen kívül. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#142426) mephi666 válasza Bad Pritt (#142418) üzenetére


mephi666
nagyúr

Mátéfi Eszter? :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#142427) myckey


myckey
veterán

Sacco e Vanzetti - IMDB 7.8 ( 1971 )

Számomra ez egy igen súlyos darab, a film és az egész tragikus kimenetelű történet, sztm kellően kihatással van az ember lelkére és az eszére is. Jómagam végig feszülten figyeltem a pörgős történéseket, pedig az egésznek a valós, "igaz" alapja megtekinthető, [link] és így tudvalevő a befejezés is. Mégis magával ragadott a színészek játéka, az ahogyan a film érzékeltette a korabeli politikai, és társadalmi időszakot, ahogyan megannyi témát boncolgat, de végső soron kegyetlenül elbánik az "egyszerű kisemberrel ". Az egészre a pontot Here's to You Ennio Morricone fülbemászó muzsikája teszi fel.

Godzilla vs. Kong

Ez olyan lett, amilyennek reméltem...egy látványos, kellemes kikapcsolódás. A bestiák kellően középpontba kerültek, az embereket ezzel szemben sztm megfelelően háttérbe szorították, bár a "földi" kislány karaktere nekem tetszett, nagyon is hajazott az alapvető Kong és ember kapcsolatra, ami nem idegen a világában. Visszatérve a látványra...a neon város és annak lezúzása, a "másik" világ bemutatása , de legfőképpen a JÓL látható összeütközések nagyon bejöttek, végre nem volt eszméletlen sötét, vagy elcsztt időjárás, esetleg más speciális képi "taknyolás" , így minden egyes apró, de annál :Y jelenetet tökéletesen ki tudtam venni.
Egyébként van számos olyan dolog, ami jól illeszkedik a filmbe, de ezeket Pritt a 142413hsz- ben jól összerakosgatta.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#142428) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Shorta (Enforcement / Csapdában)

"Valami bűzlik Dániában..." aktuális kérdésfelvetések fiktív akciószcéna mentén.
Két járőr egy forrongó negyedből keresi a kiutat. A társadalom hasonlóképp. Mindkettő csapdában vergődik.
Multikulti, jogállam, rend, becsület, sorsok és lehetőségek - a film nem megválaszol, hanem rákérdez: biztos, jó az irány, kapitány?

A színészek korrektek, a forgatókönyv - a fentieknek megfelelően - szolíd, az akciók földhözragadtak. Nem píszí, mert a tét nem engedi meg.

#értékelés

"Szerintem."

(#142429) PuMbA válasza gyuromoj (#142424) üzenetére


PuMbA
titán

De sok Budapest lesz benne...majd biztos feltűnik a külföldieknek is :) Elég régen volt már ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#142430) perempe válasza oriic (#142422) üzenetére


perempe
addikt

ki rosszabb színész, Jordan vagy LeBron?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#142431) Cs1csó válasza perempe (#142430) üzenetére


Cs1csó
félisten

Rodman.

(#142432) Pitterix


Pitterix
őstag

Godzilla vs. Kong

Mivel a régiek nagy kedvenceim, ez is naná, hogy bejött.
Ahogy írták előttem, hemzseg a beleköthető dolgoktól. De, ahol két ilyen behemót van, ott kár belekötni bármibe is.
Látvány, hangok nekem bejöttek, harcok szintén. A film kiszámítható természetesen, de itt nem ez a lényeg.
Ami engem picit zavart, a lassítva mozgó melákok. Rendben, nagyok, ezért lassúnak tűnnek, mint a Hangya, mikor megnőtt, de a hó, meg a potyogó halak ne essenek már lassan.
A néma kiscsaj cuki, lenyomta simán M.B.B.-t.

#értékelés

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#142433) perempe


perempe
addikt

Paul/Lillard/Draymond Green/Anthony Davis.

az eredetiben játszottak olyanok, akikre lehet emlékezni később is:
Ewing
Barkely
Bird
Bogues
Larry Johnson
Oakley
Shawn Bradley
Divac
Ceballos
Ainge
Mourning
A.C. Green

* Brahms: 4. szimfónia *

(#142434) brownus


brownus
veterán

Nem látta rajtam kívűl senki se az another round filmet??
Tök jó film, írtam is róla egy esszét!?

Szerepel benne a zsebi napóleon! :D :O

(#142435) madgie válasza brownus (#142434) üzenetére


madgie
titán

Jaja, azon a részen felröhögtem :)

Amúgy nagyon jó film, bár nálam a skandináv vonal mindig minimum +1 a pontozásban.

(#142436) lemmy9 válasza brownus (#142434) üzenetére


lemmy9
őstag

De. Zseniális film.

Szerintem!

(#142437) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Spoiler. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#142438) Cs1csó válasza Bad Pritt (#142437) üzenetére


Cs1csó
félisten

A két kis kópé nagyon cuki.

(#142439) Farkassacred válasza Pitterix (#142432) üzenetére


Farkassacred
őstag

Én csak azt nem értem, hogy ahol két ilyen behemót van, miért lett végül 12-es karikás rendezésű.. :F Kicsit nevetséges, disney effektus köszönjük szépen.

(#142440) Pearce válasza Farkassacred (#142439) üzenetére


Pearce
aktív tag

Remélem nem komoly a kérdés.

(#142441) erahurka válasza Pearce (#142440) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem arra gondol, hogy a stúdió miért nem csinálta keményebbre. Jó lett volna ha fröcsög a vér és tapossák az embereket ezerrel.

(#142442) Pearce válasza erahurka (#142441) üzenetére


Pearce
aktív tag

Igen, ezért kérdeztem, hogy remélem nem komoly. R kategóriás szörnyfilm. Ja, a stúdió meg majd veszít rajta egy raklap pénzt, mikor így pg-13-mal is úgy-ahogy megy a monsterverse.

Más téma, de ha megfigyeli valaki, Kong-ra szinte többen mennek, mint a Godzillás filmekre. Valahogy jobban eladhatóbb a majom, kíváncsibbak rá az emberek. 566m Skull Island vs 529millió 2014-es Godzilla

[ Szerkesztve ]

(#142443) Cs1csó válasza Pearce (#142442) üzenetére


Cs1csó
félisten

Teljesen logikus, az emberek jobban tudnak azonosulni Kong-al. Szimpatikusabb, szerethetőbb stb. A nyugat civilizációban nagyobb a múltja is.

(#142444) radi8tor válasza Cs1csó (#142443) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

*szőrösebb. :D

⭐ Stella

(#142445) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Amúgy így a Godzilla vs. Kong után kicsit elkezdett érdekelni az Ál/Arc 2, Wingard rendezi azt is és a szörnyek bunyói alapján csávó rohadtul ért az akcióhoz.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#142446) mephi666 válasza Pearce (#142442) üzenetére


mephi666
nagyúr

Nekem Godzilla sokkal szimpatikusabb :) ő az igazi környezetvédő

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#142447) Pitterix válasza mephi666 (#142446) üzenetére


Pitterix
őstag

Főleg a rádióaktív köpetével.... :D

#142439 Farkassacred:

a régiek sem voltak durvák. Inkább cukik. :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#142448) Cs1csó válasza mephi666 (#142446) üzenetére


Cs1csó
félisten

+2 Pitterix
Ezt most nem is értem, hiszen ő egy "sugárzó" egyéniség. Kong meg ha "gorilla" akkor pl. növényevő nem? Elsősorban.

(#142449) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

(#142450) Cs1csó válasza radi8tor (#142449) üzenetére


Cs1csó
félisten

Itt már nincs COVID? Nagyon lazaság van.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.