Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142801) erahurka válasza Pearce (#142798) üzenetére


erahurka
félisten

A Rockkal meg Stathammel most mi van? Nem láttam őket a trailerben :F

Az a baj amúgy, hogy a sztori részét Vin Diesel véresen komolyan gondolja :DDD Pedig az akciók jók lennének.

(#142802) Laraxior válasza erahurka (#142801) üzenetére


Laraxior
titán

A Rockkal meg Stathammel most mi van?

Hát ők a vágódisznók ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#142803) btf válasza erahurka (#142801) üzenetére


btf
aktív tag

"Rockkal meg Stathammel most mi van? " --> F&F Spinoff

A bevételt látva, szerintem itt is minimum trilógia lesz. ;]

A H&S folytatásáról annyit lehet tudni (tavaly márciusi info) hogy a producerek és a forgatókönyvíró már megvan.

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#142804) hoffman_ válasza Tibiajax (#142800) üzenetére


hoffman_
nagyúr

az elmúlt héten újráztam melóka után az 1,2,4,5-öt. még mindig csúcsminőség, imádom.
:D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#142805) Pitterix válasza Tibiajax (#142800) üzenetére


Pitterix
őstag

Pedig jól dübörögne a rendszereden......
Gondolj bele Vin dörmögő hangjába. Biztos libabőröznél..... ;] :DDD

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#142806) brownus válasza Pitterix (#142805) üzenetére


brownus
veterán

(#142807) lemmy9 válasza brownus (#142806) üzenetére


lemmy9
őstag

Ezt is újrázni kéne. :K

Szerintem!

(#142808) Cs1csó válasza brownus (#142806) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kár hogy bő 10 éve szinte teljesen eltűnt.

(#142809) brownus válasza lemmy9 (#142807) üzenetére


brownus
veterán

Én is régen láttam őket :)
...signed by austin powers. Oo, that's not mine :d....

Utolsó film nincs meg: [link] , de viccesen néz ki. Amit legutóbb láttam vele és whitakerrel a the experiment című film volt. Nem semmi alakítást nyújtottak ezek ketten :R
Maga a film is jó, nagyon tetszett. Asszem ez is már egy európai újragondolása volt.

[ Szerkesztve ]

(#142810) mephi666 válasza hoffman_ (#142804) üzenetére


mephi666
nagyúr

Első részek a kis túlzások ellenére még a realitás talaján próbáltak mozogni, de a nagy bevételből úgy tűnik durva drogokra futja a forgatókönyvíróknak és kezdenek már nagyon leépülni :D mi lesz a következő? Felülnek 1-1 rakétára és arról ütik-lövik egymást a levegőben? :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#142811) Tibiajax válasza Pitterix (#142805) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

még mindig inkább a 'zilla v kong bűvöletében élvezkedek inkább...
:D

(#142812) brownus


brownus
veterán

imádom ezt a filmjét is, le is streaming ha lehet valahol? [link] eastern promises 10/10es

(#142813) Pitterix válasza brownus (#142806) üzenetére


Pitterix
őstag

:D :D

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#142814) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Per
@DEADLINE
Mads Mikkelsen will co-star in the next INDIANA JONES movie alongside Harrison Ford, coming out July 2022.

Live-Die-Respawn

(#142815) Cs1csó válasza oriic (#142814) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jó lett volna, leforgatni pár Indiana Jones filmet még a 10-20 évvel fiatalabb Harrison Ford-dal. :U
Persze így is várós nem vitás, nekem a negyedik rész is tetszett.

(#142816) KISDUCK válasza Cs1csó (#142815) üzenetére


KISDUCK
addikt

Most annyi változás lesz hogy Harrison Ford kalandor helyett relikviát fog alakítani. ;]

(#142817) erahurka válasza KISDUCK (#142816) üzenetére


erahurka
félisten

:C

(#142818) Peterhappy válasza oriic (#142814) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ez eléggé meglepő, de nagyszerű hír!

@KISDUCK: az szép volt :D

(#142819) brownus válasza oriic (#142814) üzenetére


brownus
veterán

ez jó, de a Ford papi miért???? e che cazzo

[link] ez a film <3 nekem is :) Robin H. -

(#142820) hoffman_ válasza mephi666 (#142810) üzenetére


hoffman_
nagyúr

gyakorlatilag megvolt, az atomtengeralattjáró menekülés nálam már rakétalovaglás.
a régieket kifejzetten csípem, jókazok :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#142821) Pitterix


Pitterix
őstag

Egy kis nosztalgiázás:

The Bone Collector

Jó kis nyomozós-gyilkosos-fiatal Jolies-gané rendőrparancsnokos krimi.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#142822) paatrick


paatrick
őstag

Bloodrayne - Az igazság árnyékában / Bloodrayne (2005)

:( Ez a Terminátor 3 csaj nem volt túl kelendő ha ~1 évvel az után elvállalta ezt. Bár ahogy nézem azóta se szerepelt értelmesebb filmben.
Gagyi ruhák, gagyi történet, de a legrosszabb az akció. Béna koreográfia, már ha volt egyáltalán, nagyon mű fegyverek. A főszereplőnek semmi köze nincs a harchoz, látszik hogy életében nem csinált semmi harcművészetet olyan béna hogy rossz nézni.
Van egy rész a film közepén mikor új ruhát kap egy batyuban. Következő jelenet, kajáznak: tetszik a ruha? Igen nagyon jó. És a film további részében végig ugyanabban van mint előtte, meg se mutatták az új ruhát :DDD látszik hogy figyeltek a részletekre.

Teljesen reális az imdb 2,9 :(

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#142823) Aventador91 válasza paatrick (#142822) üzenetére


Aventador91
őstag

uwe boll

mire számítottál?

(#142824) perempe válasza paatrick (#142822) üzenetére


perempe
addikt

a folytatásban már állványra se telt.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#142825) paatrick válasza Aventador91 (#142823) üzenetére


paatrick
őstag

Hát úgy látom kb ez az első Uwe Boll film amit láttam. Néztem hogy van 2. 3. rész is de az már nem érdekel ezek után :DDD

Viszont holnap jön a Mortal Kombat, el ne felejtsétek. ;]

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#142826) RetepNyaraB válasza Peterhappy (#142209) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Na behúztuk az Incendies-t.
Még egyszer nem fogom megnézni az biztos. Vannak ilyen filmek, ahogy öregszem egyre szaporodnak. Egyszer meg kell őket, többször inkább nem.

Tökéletes rendezés, nagyon erős színészek. Az Általad emlegetett három kifogással egyet értek maradéktalanul, bár engem csak az első zavart erőteljesen. Túl sok és nem csak azért, mert zsigerileg tiltakozom, hanem olyannyira valószínűtlen az egész sztori összeállása a végére.
Nekem ez lényegében egy ógörög dráma, a durvább fajtából, ügyesen átültetve.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#142827) perempe


perempe
addikt

Red (Bosszú, 2008)
Bosszú Poster
Jó dráma Cox főszereplésével. Számomra az utolsó jelenet nélkül ütősebb lehetett volna, de úgy se rossz. Englundnak is jutott szerep, ami drámáról lévén szó nem gyakori.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#142828) Peterhappy válasza RetepNyaraB (#142826) üzenetére


Peterhappy
őstag

"lényegében egy ógörög dráma"

Ez mennyire igaz!!
Nagyon talalo hasonlat.

(#142829) fant0mi válasza Pitterix (#134380) üzenetére


fant0mi
addikt

Escape from Pretoria

De jo kis mozi volt! Az elejen lassan indult, de szerencse, hogy tovabb neztem. Eleg eszkoztelen alkotas, de Hairy Potter tok jol elviszi a hatan a filmet. Amikor mar bent vannak a bortonben, onnantol fogva vegig izgalmas, odaszegez a kepernyo ele. Nem egy tobbszor nezos mozi, de egyszer megeri!

(#142830) Pitterix válasza fant0mi (#142829) üzenetére


Pitterix
őstag

Most, hogy írtál róla, felrémlenek dolgok és azért volt annyira jó, hogy megnézném még egyszer.
Sok ilyen film volt régről, de elfelejtettem őket. A The Bone Collector is jó volt annak idején, bár akkor erről is úgy gondoltam, hogy max egyszer nézős, de annyi év távlatából mégis jó volt elővenni.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#142831) S e t h válasza RetepNyaraB (#142826) üzenetére


S e t h
nagyúr

Vannak filmek amelyek olyan emocionális sokkot okoznak, hogy nincs is rá szükség, hogy később újrázzon az ember, mert első alkalommal is szinte a neuronjaiba ég, már-már ptsd light.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#142832) Vikthor


Vikthor
nagyúr

RIP Törőcsik Mari

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#142833) Peterhappy válasza Vikthor (#142832) üzenetére


Peterhappy
őstag

:(
Legyen neki konnyu a fold!

(#142834) Viszlát


Viszlát
addikt

Nobody (2021) - 2/10
Senki
#értékelés

Sejthető volt, hogy nem lesz kiemelkedő darab, de Odenkirk miatt kíváncsi voltam rá. A szigorú nézés pipa, minden más khm, izé... Mondjuk úgy, hogy kevésbé ötletes összelopkodás, néhány vicces/ötletes megoldással, abszolút kihagyható kategória.


Junior (1994) - 4/10
Junior
#értékelés #újrázás

Hiába, a korral a humorérzék is elkerülhetetlenül változik, sokkal nevetősebb filmként élt az emlékeimben. Azért nem volt rossz, már csak a légzéstechnikát gyakorló Arnie fejért is érdemes megnézni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#142835) Cs1csó válasza Viszlát (#142834) üzenetére


Cs1csó
félisten

Schwrzi "könnyedebb" filmjei közül számomra az Ikrek és az Ovizsaru vitte a pálmát, a Junior is ötletes és a de Vito - Schwarzi páros itt is működik de az ikrek szintjét nem éri el.

(#142836) erahurka válasza Viszlát (#142834) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem a vicces Schwarzi korszak teljesen kimaradt, egyet sem láttam még végig. Viszont az Állj vagy lő a mamám nagy kedvenc volt annak idején a konkurenciától, sosem értettem miért szidják :DDD Lehet ha újra megnézném, rájönnék :C

(#142837) gbors válasza Vikthor (#142832) üzenetére


gbors
nagyúr

Oh... Hiányozni fog... Nyugodjék békében.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#142838) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hogyan folytatódott volna Darkseid története Az Igazság Ligája 2-ben és 3-ban?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#142839) Pitterix


Pitterix
őstag

Force of Nature

Enyhén, egy icicpicit, hangyapöcsnyit Mel Gibsonos film esővel, széllel, gonosszal, öreggel, rendőrökkel, gyenge színészi játékkal.
Ne nézd+! :N
De ha akarod, akkor mégis. :K

3/10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#142840) OPiiPO válasza oriic (#142814) üzenetére


OPiiPO
addikt

nem szívesen spoilerezek, de meg fogja enni Ford máját nagyszemű babbal, csak szólok :D

csicso82: valóban :DDD

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#142841) Cs1csó válasza OPiiPO (#142840) üzenetére


Cs1csó
félisten

Majd Chiantit iszik rá.

(#142842) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

The dead don't die 2019

Remek szineszi garda, remek fenykepezes, jo tempo, par pillanatban randomba atcsapo sztori amit egy ponton agyoncsap Jarmusch auteurje.

Igazabol nem tudom miert kellett. Kamaradramakent mukodik, viszont a sztori par ponton konkretan olyan szinten csap abszurdba es uti at a negyedik falat, hogy a Holy Mountain, a Blazing Sadles es a Monty Python and the Holy Grail lezarasa elbujhat. Az egyetlen baj, hogy a film emiatt szetesik. Homage szinten a Planet Terror konzekvensebb volt.

5/10, hangulatos es par pillanataban tenyleg, nagyon jo, de ha egy picit kevesbe oreg de nagysagrendileg jobban elveszett Bill Murrayt akarsz nezni, akkor a Lost in Translation egy sokkal jobb film.

The Decline (Jusqu'au déclin) 2020

Nagyon szepen fenykepezett thriller / horror keverek, jo tempoval, jo megvalositassal es a celnak megfelelo szineszekkel.

Gyakorlatilag a francia es UK ujhullamos horror nyomdokaiban, stiluson belul teljesen jol megvalositva.

6/10, kellett valami lehuzni a Dead don't die utan.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#142844) RetepNyaraB válasza Cs1csó (#142841) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

gyönyörű :C

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#142845) Pitterix válasza Viszlát (#142834) üzenetére


Pitterix
őstag

Nobody

No megnéztem én is.
Nálam az elgondolt kritériumoknak megfelelt. Egész jól szórakoztam rajt. Nem vártam világmegváltó történetet, sem mély érzelmeket. Vártam viszont verekedést, lövöldét--ezeket meg is kaptam. Nálam még a zenék is passzoltak a jelenetekhez. :B
Azért azt hozzáteszem, hogy még egyszer ne nézném+ és hamar el is felejtem.
Ebéd utánra pojjó volt.

#értékelés

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#142846) shotika válasza gyuromoj (#142843) üzenetére


shotika
őstag

Most komolyan, egy 5 bekezdéses cikk arról, hogy mivan Feige baseball sapkáján??

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#142847) Cs1csó válasza shotika (#142846) üzenetére


Cs1csó
félisten

Uborkaszezon? ;]

(#142848) erahurka válasza shotika (#142846) üzenetére


erahurka
félisten

IGN, mit vársz?

(#142849) k-adi válasza Pitterix (#142845) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nemrég láttam én is ezt a Nobody (2021) filmet, szintén csak Odenkirk miatt érdekelt.. Akció volt, dráma kevés, nem egy johnwick filmet kell várni és akkor nincs csalódás.

(#142850) Pitterix válasza k-adi (#142849) üzenetére


Pitterix
őstag

Nem is úgy álltam neki.
Szerintem, ha nem olvasom, hogy JW utánzat, akkor lehet eszembe sem jut hozzá hasonlítani.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.