Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142601) Bad Pritt válasza erahurka (#142600) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát jobb, mint az amcsik. De elég japán, annak minden előnyével és hátrányával.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#142602) gbors válasza Miklós315 (#142595) üzenetére


gbors
nagyúr

Shut up and take my money! :C

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#142603) perempe válasza proci985 (#142589) üzenetére


perempe
addikt

Épp tegnap néztem meg a Touch of Death-et, ami tőle átlagos/vmivel átlag alatti.

Engem a Beyond nem fogott meg annyira, legjobban idáig a Ne zaklasd a kiskacsát tetszett tőle, ami magyar oldalon is egész jól áll, a vélemények között leírja vki hosszabban, hogy miért mestermű. A gyíkot akarom megnézni vmikor.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#142604) Miklós315 válasza mephi666 (#142596) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Cuki, még sötétben is simizném, nem menekülnék előle, micsoda horror lehet a film :D

Tényleg! A Never Ending Story sárkánya hasonlóan "ijesztő" :)

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#142605) eeXaa


eeXaa
addikt

[I Know This Much Is True]
...6 részes mini széria de a rendező munkássága miatt inkább ide linkelném....
...nem a megszokott stílusú sorozat. eléggé életszagú, úgyhogy aki depis hangulatban van, nem ajánlom.
Cianfrance ismét bizonyította, hogy az egyik legjobb rendező akit a filmes világ látott.

1000/10

(#142606) brownus válasza Cs1csó (#142585) üzenetére


brownus
veterán

Hbogo-on ott van mind, a hobbitok most bővített verzióban.

Mondjatok valami cuki és könnyed vígjátékot, nevetőset. Boldogságosat, egyet találtam az hbogo-on: seveled, ez jó? magyar, tenki rékával.

[ Szerkesztve ]

(#142607) proci985 válasza perempe (#142603) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Beyondnak 10 eve mar nekiugrottam, de tenyleg rossznak nezett ki. Zombik varosa is megvan itthon, de azt meg gyengebbnek mondtak.

giallok nekem annyira sose jottek be, de hallottam rola, hogy erdekes. anno Wostry meg a regi geekz blogon eleg sokat irt roluk, de neha egesz biztos voltam benne, hogy a kritikaja jobb, mint maguk a filmek :).

viszont nekem hatalmas meglepetes volt, hogy belefutottam Bavaba Netflixen. ennek egyebkent nagyon orulok, kb az itthoni filmgyujtemeny lassan kizarolag indie / art vonalon bovul, mert azokhoz nem lehet rendesen hozzaferni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#142608) erahurka válasza brownus (#142606) üzenetére


erahurka
félisten

Ford Fairlane kalandjai? Zuzu Petalsnál nincs cukibb :C

(#142609) Mik76 válasza FollowTheORI (#142593) üzenetére


Mik76
senior tag

Hmmm...
Szerintem a Godzilla es Kong pufoli egymast alapfelallas teljesen kizarja az ertelmes sztorit. Ez a tuz meg a jeg esete. Ha ossze ernek az egyiknek annyi. :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#142610) mephi666 válasza Miklós315 (#142604) üzenetére


mephi666
nagyúr

Viccen kívül felbukkant párszor a plüss, ami után úgy éreztem, hogy nem fogom tudni komolyan venni a filmet, de nagyon is sikerült egyenesbe rakniuk... jó volt ez :K nem a világlebontó bugyuta amerikai cgi-orgia, hanem vittek bele értelmet, magyarázatot és godzilla is nagyot fejlődött ebből a plüsskroki formából...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#142611) lezso6 válasza Mik76 (#142609) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez nem ilyen egybites kérdés. Lásd pl fos és a szar között is van bőven minőségi különbség. Azért egy transformers vagy hulk szint meglehetett volna, de ezektől két kategóriával arrébb van, kb pearl harbor vagy random roland emmerich trashfilm szint. Remélem érthető hogy mit akarok mondani.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#142612) FollowTheORI válasza Mik76 (#142609) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem nem. Ez se lett volna rossz amit most csináltak, csak jobban ki kellett volna dolgozni. Meg valaki olyan kellett volna aki tudja mi az ami nem csak leírva, hanem képernyőn is működik. :)

A történetírás meg a forgatókönyírás nem véletlen külön szakma. Külön díjazva is. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#142613) eeXaa válasza Mik76 (#142609) üzenetére


eeXaa
addikt

...egyvalaminek biztos jó lesz ahogy az előző is... TV -t demózni

[ Szerkesztve ]

(#142614) Mik76 válasza lezso6 (#142611) üzenetére


Mik76
senior tag

Ja jo. Nem gondoltam hogy a kulonbseg arrol kell szoljon hogy ne placcsanjon hanem koppanjon... :D

eeXaa:
Amen.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#142615) Yodamest válasza FollowTheORI (#142612) üzenetére


Yodamest
addikt

Igen amúgy ez a baj ezekkel a szörnyfilmekkel: el van könyvelve, hogy ezeknek ilyen trashnek kell lennie, pedig egyáltalán nem kéne. :) Iszonyat jól is meg lehetne csinálni, lásd akár a Skull Island vagy a 2005-ös King Kong. Tehát vannak szintek amiket igen is meglehet ugrani ezekkel a filmekkel is, és ezáltal akár még jobbak is lehetnének.

Ott van még pl. az első Tűzgyűrű film is egy ilyen "csépelős" darab, de mégis volt fasza viszonylag logikus története, jó emberi karakterek, dráma, stb...

[ Szerkesztve ]

(#142616) mephi666 válasza Yodamest (#142615) üzenetére


mephi666
nagyúr

Ja, gipsy danger kellett volna ide is :D 1 telefon borsodba, hogy 100méteres rézdög járja hongkongot, majd mire kong bevert volna neki egy jobbhorgot, már a közeli méhtelepen van darabokban :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#142617) erahurka válasza Yodamest (#142615) üzenetére


erahurka
félisten

Jó, de a Tűzgyűtűben emberek irányították a robotokat, úgy könnyebb mögé emberi sztorit szőni.

Mondjuk itt a Mecha Godzilla kapcsán hasonló volt a felállás, szóval azzal lehetett volna valamit csinálni. A föld közepét keresős hülyeség helyett az a cég szabadította volna ki Kongot, mert tudták hogy akkor Godzilla és Kong bunyózni fog, legyengítik egymást, és akkor jöhettek volna a Mecha Godzival learatni a babérokat. És akkor lehetett volna a jófiúknak egy nyomozós történet, hogy de hát miért szabadította ki valaki Kongot?

(#142618) Yodamest válasza erahurka (#142617) üzenetére


Yodamest
addikt

ezek csak részletek, a lényeg hogy tök mindegy kit ki irányít meg mivan, akkor is meg lehetne ezeket jól írni, minden csak kreativitás kérdése

(#142619) Bad Pritt válasza Yodamest (#142615) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Tudod, miért jobb a Skull Island vagy a 2005-ös King Kong, mint bármelyik mai hasonló? Mert lineáris és egy szálon zajlik, egyszerű céllal és a karaktereken keresztül mutatja be a szigetet, a túlélésért vívott harcot, kevés expozícióval és narrálással.
Viszont a mai modern forgatókönyvek minimum kettő, ha nem 3-4 szálon zajlanak, egyszerre akarnak mindent elmesélni, sokszor nyakatekert, bonyolult magyarázatokkal. Cserébe elaprózzák a karaktereket, széttörik a cselekményt, nem lesz igazi hatása a különböző eseményeknek, fordulópontoknak.
Minél több szálon zajlik egy történet, annál több idő kell ugyanahhoz a hatáshoz, mert kevesebb hasznos idő jut ugyanarra a karakterre vagy történésre. Teljesen felesleges volt Milly Bob a Godzilla vs. Kongban, mert a nagy leleplezést és gonoszt a másik oldalról is fel lehetett volna fedni. Teljesen feleslegesek voltak a katonák a Transformers-ben, mert nem volt semmi hozzáadott értékük a történethez, nem volt náluk egy árva McGuffin, ami legitimálta volna a létezésüket a sztoriban. És még temérdek hasonló példa van.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#142620) erahurka válasza Bad Pritt (#142619) üzenetére


erahurka
félisten

+1, egyszerű történet kellene amire fel lehet húzni a két titán harcát. Nem kell túlgondolni.

(#142621) mephi666


mephi666
nagyúr

kis érdekesség: megy m2-n a Moominvalley friss verziója, előbb nézem a stáblistát és pislogtam párat a neveken... Rosamund Pike mellett a régi Leprechaun filmek nagy sztárja, Warwick Davies :C (1. részben Jennifer Aniston is megjelent, de készült még vagy 5 része... egyik kedvenc slasherem, ami annyira szar, hogy már jó)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#142622) Mik76 válasza Yodamest (#142615) üzenetére


Mik76
senior tag

Oke, ha neked ezek jo filmek voltak, akkor szimplan csak nem en vagyok a celkozonseg ugy tunik. A Pacific Rimtol egy hetig ideg rangasom volt, a Skull Island gyorsabban lett kikapcsolva mintsem elerhette volna ezt a hatast. A 2005-os Kong a vfx miatt volt olyan hogy jonak tunt, de ujra mar azt se tudtam vegignezni.
Gyerekkent megfogott az 1976-os verzio, de ujra mar azt se kockaztatnam meg.

Amugy ha azt vesszuk a Jurassic Park is hasonlo ezekhez a filmekhez, de az legalabb szorakoztato, bar tobb szalon fut a cselekmeny. Persze ott is megfigyelheto egy lejto a folytatasokban. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#142623) brownus válasza Mik76 (#142622) üzenetére


brownus
veterán

Ezek közül a Pacific Rím egyet láttam, meg amiben Loki a főszereplő, az is ilyen majmos meg nagy pókos volt. A többit nem, és nem is fogom. Nincs időm ilyen csacskaságokra :D
inkább olvasok vagy próbálom lenyomni a stalkert, egy-egy régebbi klasszikust..

[ Szerkesztve ]

(#142624) Miklós315 válasza Mik76 (#142622) üzenetére


Miklós315
aktív tag

A Skull Island szerintem vállalható volt: amolyan Jurassic Park I-es kaland, amiben néha fogod a fejed (mert nem élhetné túl, hülyeséget csinál), de amúgy kikapcsol és magával ragad, van egy hangulata, egész élvezetes.

A Pacific Rim-ek nálam a Teletubbies szintjén irritálóak.

A PJ-os King Kongot most fogom megnézni, mert mindenhol jókat mondanak róla (ez ilyen utolsó mondások könyvébe illő tétel :D )

"Szerintem."

(#142625) Miklós315 válasza mephi666 (#142610) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Az eredeti, első japán Godzillát megnéztem, hogy mégis, miből ered, de nem nyűgözött le, így a többit megtarthatják :B

"Szerintem."

(#142626) gbors válasza Bad Pritt (#142619) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát ja, az engem is irritál a template US blockbusterekben, hogy egyszerre minden műfaj akarnak lenni, és persze jellemzően semmiben nem lesznek jók. Egyre nehezebb is rávenni magam, hogy megnézzek egyet-egyet, és még ilyen válogatósan is könnyen futok lyukra...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#142627) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Those Who Wish Me Dead - Official Trailer

Taylor Sheridan új filmje Angelina Jolie-val, fura hajú Jon Bernthallal, Nicholas Houlttal ezúttal negatív szerepben és Kisujjal.
A trailer egy kicsit meh, de a Wind River után én megelőlegezem neki a bizalmat.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#142628) n4nom4n válasza Bad Pritt (#142627) üzenetére


n4nom4n
csendes tag

Ez jó lehet talán! :DD
Wind River is tettszett! :C

(#142629) lemmy9 válasza Miklós315 (#142624) üzenetére


lemmy9
őstag

Az életenből kimaradt a Teletubbies, de a múltkor betettem a gyereknek. Hardcore. :DDD

Szerintem!

(#142630) Mik76 válasza Miklós315 (#142624) üzenetére


Mik76
senior tag

A majom nagyon jo benne (2005-os), annak idejen siman korszakalkoto volt az animacioja. Meg is nyerte az oscart. Azota termeszetesen meg elorebb tartunk, de akkor az besza-behu volt. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#142631) perempe válasza proci985 (#142607) üzenetére


perempe
addikt

Beyond? Ott igazán a vége érdekes, akkor még nem csináltak felesleges jeleneteket a végére. (A Ne zaklasd a kiskacsát is jó ebben.)

A Whiplash megmenekült szerencsére, de tuti, hogy azt is el akarta vki barmolni.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#142632) Miklós315


Miklós315
aktív tag

King Kong (2005)

A sziget látványa (hangulata) önmagában véve pazar, az mondjuk kap 4 pontot.
Ügyesen megmókolták, ami nincs, az kap 2 pontot.
Az összes többi - mivel létezik - kap 1 pontot.
Így van egy 7 pontos agyatlan-gagyi blockbusterünk, ami közben lehet zabálni a popcornt, hurrá.

Sértő, milyen bugyuta minden egyes jelenet és jeleneten belül a karakterek és a "történés-megoldások", és ezek egymásutánvetettsége. (A Kong: Skull Island sokkal összeszedettebb volt.)
(Kettőt megemlítek, mert konkrétan jobban fájt mint általában a film többi része:
1. a "minibrachiosaurusok"(?) csordamenekülése botrányosan ótvar az akciók/túlélések/túltoltság/műlátvány (tiszta Hobbit) vonatkozásában - és nem sokkal marad le mögüle a rovarinvázós etap sem),
2. Kong vs. 3 T-Rex viadala feelinges(!), de annyira "túltúltúlkoreografált" és komolytalan(!) (szétharapták, de meg se kottyant, stb., stb.), hogy agyoncsapta ezt a jó kis részt.
Ezek külön fájtak, egyik egy dolog miatt, másik más miatt, de kiemelkedően a többi dolog közül.)
Ja és Jackson le se tagadhatná a rendezését: pátoszos-hosszú szemezések orrbaszájba :D

Most már kíváncsi vagyok, egy szögegyszerű intermonsta "MK-fightot" hogy tudtak elrontani... :)

(Hajrá Godzilla!)

"Szerintem."

(#142633) Yodamest válasza Mik76 (#142622) üzenetére


Yodamest
addikt

Jó hát a Jurassic Park az egy mestermű, nem is hasonlítható ezekhez. De az is pl. simán lehetett volna csak egy szimpla menekülős gagyi szörny film ha nem az rendezi aki. Máig bármikor újra tudom nézni, annyira egyben van az egész, olyan mint a T2.

Kár, hogy ahogyan telik az idő ezeket a filmeket már az új generáció sosem fogja megismerni, én is ismerek pár embert akik pl. sosem látták sem a JP-t sem a T2-t és már nem is fogják megnézni soha.

(#142634) erahurka válasza Yodamest (#142633) üzenetére


erahurka
félisten

De hát a Jurassic Park sem atomfizika, miért nem tudnak hasonlóan normális történetet írni? Egyedül a végén lóg ki a lóláb szerintem, mikor a kiscsaj három kattintással megold mindent azon a számítógépes rendszeren, aminek a működtetéséhez amúgy egy egész csapatra van szükség :DDD

Vagy lehet ez csak retro, és amúgy ha ma jelenne meg ugyanez a film, már szétszednénk hogy mennyi hülyeség van benne?

(#142635) Bad Pritt válasza erahurka (#142634) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Biztos vagyok benne, hogy szétszednénk ugyanúgy. :) Tele van hülyeségekkel az is, egyszerű, mint a faék, viszont van pár baromi jó megoldása: pl. az expozíciókat ötletesen fűzte a sztoriba, a környezet adta őket.
A több szálon zajló cselekmény is kő egyszerű: Grant meg a gyerekek túlélnek, Ellie felkapcsolja a villanyt, a végén találkoznak és ennyi, ez ismét baromi jó megoldás, mert Grant karakterét lehet mélyíteni egyszerű módon, hisz nem szereti a gyerekeket, Ellie meg jó badass, lefutja a raptorokat és egyedül megoldja az áramkérdést végül.
De tele van mókás balfékségekkel, pl. a hírhedt T-Rex ketrec, ahonnan egyik percben kisétál a T-Rex simán, a következőben 30 méteres katlanba zuhan a kocsi. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#142636) erahurka válasza Bad Pritt (#142635) üzenetére


erahurka
félisten

Ezek fel se tűntek nekem :D

Ezt mondom amúgy, hogy egyszerűbb történet kell, aztán ott lehet mélyíteni, vagy több időt adni a bunyónak. De nem ezek a 2 óra alatt járjuk be az egész világot sztorik...

(#142637) Tibiajax válasza Miklós315 (#142632) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

csak azért hasonlítod erőltetve a Kong: Skull Island-hez, mert abban is az óriásmajom szerepel?...
az egy tök más film volt.
jaa hüje vagyok, aszittem a kong vs 'zilla-t szakértelmezed...
:)
a Jackson le se tagadhatná a rendezését-résznél kezdett gyanús lenni

[ Szerkesztve ]

(#142638) Bad Pritt válasza erahurka (#142636) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez a Star Wars-hatás, mikor bolygóról bolygóra ugrálnak, mindegyik másmilyen, az egyik sivatagos, a másik dzsungel, a harmadik egy óriási város, a negyedik a felhők között van.
Adj hozzá egy jó nagy adag piackutatást és bumm, a Bosszúállók, Transformerek, Godzilla és mindenki más is hirtelen Kínában talál magának valami érdekességet, csak oda el kell jutni, néha az űrből, néha a lyukacsos földön keresztül. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#142639) Miklós315 válasza Tibiajax (#142637) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Amúgy igen (nem tévedtél nagyot: a két majmos filmet vetettem össze, de szerintem is csak Kong a közös pont) ;)
És pont ez az, hogy más volt: jobb.

És itt akkor mást is összevetnék.
Black Widow/Hawkeye kapcsán mindig előkerül, hogy mennyire indokolatlanul vannak a "nagyok közt", nos a Godzilla/Kong filmek java ugyanettől szenved: amikor a sztorik arra hegyeződnek ki, hogy az emberek próbálják potens módon meghekkelni ezeket a gigászokat az teljesen komolytalan filmekhez vezet, mert az alapszándék szerinti üzenet, tehát az, hogy "a természet/vagy más/ mennyivel erősebb nálunk", nem tud érvényre jutni. Elsikkad a túlhalmozott triplacsavaros tinidrámamentőakció-titkospárhuzamosvilágoscégösszeesküvéses-bolygótúra mellett. Megalomán buta logikátlan szeméthalmok jönnek csak létre.

Itt ez a G vs K bunyó is. Annyi kéne, hogy G megeszi K banánját, ezen jól összevesznek, és másfél óra bunyó1-egyik menekülése-bunyó2-másik menekülése-bunyó3, végül kiegyeznek döntetlenben, mindenki boldog. Következő részben már vállvetve zúzhatnak egy harmadik ellen.
Aztán ehelyett...

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#142640) eeXaa válasza Bad Pritt (#142638) üzenetére


eeXaa
addikt

A T2 ről is egy ilyet, lécci... :DDD

(#142641) Yodamest válasza Bad Pritt (#142635) üzenetére


Yodamest
addikt

Hát meg azért a JP-ben a feszültségkeltés is magasfokú, amikor a kecske "eltűnik", hát az felér egy mini horror jelenettel. Az ebédlős raptoros rész is ikonikussá vált, mint a T-rex kocsitologatós bújócska, zseniális az is. Ez így minden együtt, jó díszletek, jó rendezés, érdekes jelenetek, hangulat, nagyon ott van.

(#142642) Yodamest válasza Miklós315 (#142639) üzenetére


Yodamest
addikt

Én nem hiszem, hogy az emberi szállal van a baj, azt csak azért mondogatja mindenki mert szar az emberi szál és így nyilván baj, de ha jó lenne az emberi szál akkor nem zavarna senkit. Skull Islandban, Jurassic Parkban miért nem zavar senkit az emberi szál? Pedig ott is lehetne mondani, hogy jaj minek nézzem, ahogyan ezek "vándorolnak" az erdőben, meg a csaj ahogyan felkapcsolgatja az áramot? lehet ezt baromi izgalmasan is tálalni. :K

(#142643) Tibiajax válasza Miklós315 (#142639) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

..igen, de másfél órát egyszerűen nem lehet kitölteni egy cgi-verekedéssel, főleg olyan szintűvel, mint amit kaptunk a mostani filmmel
alapvetően persze ezek a részek érnek bármit is, a többi csak muszáj töltelék. meg akarom én is nézni újra a bunyókat, erre állandóan tekergetnem kell a szutyok részeket, ez elég fos. főleg úgy, h folymatosan meg vannak vele szakítgatva..
az tény, persze, hogy a cgi-részeken kívül minden másra csak ha annyit mondunk h töltelék, akkor már dícsérjük és nagyon finoman fogalmazunk. jó, a kislány végül is még elment, az nem volt gagyi. ..legalább az nem
lehet, csinálok ebből is majd egy tibi's cut-ot, mint az Összeomlás-ból.. csak a lényeg részeket, egybevágva, többit kidobom

(#142644) cyberkind válasza Yodamest (#142642) üzenetére


cyberkind
félisten

A Jurassic Parkokban az emberi szál miatt létezik minden, ha az nincs, akkor a park se, bezárult a kör. :D

Paranormal Cocktivity

(#142645) Bad Pritt válasza eeXaa (#142640) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A T2 korában le se szarták még az amcsin kívüli piacokat. Ma már más idők járnak sajna.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#142646) Miklós315 válasza Yodamest (#142642) üzenetére


Miklós315
aktív tag

A JP-ban a dínókat oroszlánra is kicserélhetnéd a veszélyt tekintve. (Bár jegyezzük meg azt is, hogy baromi okosan - minimális tudományos blablával, de "hihető" miértekkel - indokolták a hihetetlent, ti. a dínókat. Egy Godzilla esetében ez a rejtélyes atom-következmény (eredeti japán/98-as amcsi) még épp működik, de amit azután/azóta előadnak, most már egy városméretű, ősi, rejtett világonbelülivilág szülötteinek egyikeként (ld. a felhozott összes szörnyet)...)

Ezeknél a mostaniaknál ez "Superman/Gordon felügyelő" arány...
Tehát erőltetett, nevetséges, nincs feszkó. Igazából a szörnyek pusztítása is veszít a tétjéből (feszültség zéró) - csak lesed, hogy milyen jó/rossz a cgi, a történés "mindegy is", mert röhögsz/fáj tőle a fejed...

"Szerintem."

(#142647) Yodamest válasza Miklós315 (#142646) üzenetére


Yodamest
addikt

Fú ne is mond, ez a belső föld elmélet akkora baromság, hogy nem igaz.... hát ennyire tellett úgy látszik.

Egyik kibeszélőben hallottam de nagyon igaz, hogy az arányokat is már tök elbarmolták, a godzilla 1-ben még tök lenyűgöző volt, hogy milyen hatalmas, a repülőről leugró ejtőernyős katonák szemszögéből láttuk, hogy csak zuhannak, zuhannak, de még mindig a hátánál tartanak csak, az jól szemléltette, meg a partmenti szökőár.

Itt már ilyen szemléltető jelenetek nincsenek, a hajón is amikor ketten állnak és bunyóznak, hát az mi? ha megnézzük az 1-ben mekkora volt Godzilla, azután hogy férhet el egy hajón? Nem látjuk megfelelően az arányokat, pedig az egy nagyon fontos eleme lenne ezeknek a filmeknek, hogy a harcok tényleg gigantikusak legyenek.

(#142648) mephi666 válasza Yodamest (#142647) üzenetére


mephi666
nagyúr

Volt pár éve egy animációs: amiben majdnem kihal az emberiség, elmenekülnek, majd x ezer év után vissza akarnak térni, mert nem találtak új otthont... ott majdnem mind belepusztulnak, mire nagy nehezen letrükközik godzilla-t.... valami "törpeméretűt, mert utána jön egy akkora, mint a fuji hegy :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#142649) ben11 válasza Yodamest (#142647) üzenetére


ben11
őstag

Az arányok filmen belül sem stimmeltek érzésre.

(#142650) Miklós315 válasza Yodamest (#142647) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Az ilyen gigamonstáknál mindig kusza az arány, jelenetről jelenetre "változik", ahogy épp megköveteli a jelenet drámaiság-koncepciója (ez viszont kitaszít a történésből, mert önellentmondást generál)...

"Szerintem."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.