Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76801) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Keresgéltem már a neten, de egzakt válaszra nem leltem. Új eladóként először szeretnék eladni egy nagyobb gépet a német ebayen. Milyen költségeket von le az eladás után az ebay emiatt? Mivel aki megveszi az biztosan el kell, hogy jöjjön érte (kipróbálni, elszállíttatni), ezért a fizetés utalással lesz vagy például készpénzes fizetés ilyen formában nem tudom mennyire megoldott/lehetséges.

Köszi

(#76802) V/ válasza wmarci (#76801) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban van az eladással kapcsolatban néhány dolog, jutalékszámító is. eBay-en nincs készpénzes fizetés. Adhatsz meg utalás, de nem forintos számlát mert ott veszítesz a bnkod költségei miatt és kártyás fizetés PayPal-on keresztül. Ha van Transferwise regisztrációd ott igéynelhetsz €-os számlaszámot így arra majd tudnak utalni.
Az eBay jutalék 10-13% közt lehet. A külföldiek nem hiszem hogy ide fognak utazni.

(#76803) gyulaszu válasza V/ (#76802) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Szerintem van kp fizetési lehetőség is.
A németeknél "Barzahlung bei Abholung"
Már többször vásároltam is így.
Ha felkínálja a személyes átvételt, akkor adja magát.

gyulaszu

(#76804) rushty


rushty
senior tag

Reklamálni szeretnék, a termék nem felel meg a leírtnak.
Tud valaki erre sablont ajánlani? Illetve hol van ez a rubrika?

Revolut meghívó pü-ben

(#76805) V/ válasza gyulaszu (#76803) üzenetére


V/
Topikgazda

Igazad van, rosszul fogalmaztam, van személyes átvétel és akkor készpénzes fizetés. Azért nem foglalkozom vele, mert külföldre adok el (magyar vevők kizárva) és nem fognak ide jönni személyesen átvenni és jó nekem ha van PayPal és banki "fizetés biztosítás". Magam viszonylatában gondolkoztam. elnézést. :R
De gondolom nem Magyarországról mentél ki személyesen megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#76806) V/ válasza rushty (#76804) üzenetére


V/
Topikgazda

Javaslom hogy az Összefoglalóban nézd meg ezt a részt: 4. Az eBay-en probléma rendezés (Request, Case) indítás, ha nem érkezett meg a vásárolt termék, vagy ha a vásárolt termékkel gond van.

(#76807) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok!

Életemben először szeretnék eladni ebay-en, csak eu-n belülre postáznék, mit ajánlanátok? Max súly csupán max 0,2 kiló, milyen árakkal számolhatok?

(#76808) V/ válasza Sanyaaa26 (#76807) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézz rá ezekre: Összefoglaló, 8.a Az eBay-en történő eladásról néhány gondolat és 8.b Ha eladtuk a terméket azt el is kell juttatni a vevőnek.
Nem írtad hogy melyik oldalon akarsz eladni, de kell egy alapszállítás és a nemzetközi szállításnál tudod országokra korlátozni a szállítást. Így lehet USA és EU-tagállamok, de ez utóbbiakat jelölgetnek kell az Európai országok közül.

(#76809) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Az eBay.com oldalon tudok csak az EU, illetve Európai részre hirdetni, vagy ez csak a co.uk oldalon lehetséges?

Köszönöm! :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#76810) V/ válasza Archttila (#76809) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindegyiken. A nemzetközi szállítás rész ott van az alapszállítás alatt.

[ Szerkesztve ]

(#76811) Archttila válasza V/ (#76810) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

De .com domainen a ships to alatt US-t ír és nem Hungary-t. Ha UK oldalon csinálom végig és nyomok egy preview-ot akkor ott szépen ships to Hungary-t kapok és azokat a régiókat, ahová engedélyeztem a szállítást.
Tudnál ebben segíteni? Esetleg ha küldenél egy .com screent a beállításokkal illetve a preview ablakkal azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#76812) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nah szóval akkor még egyszer érthetőbben:

Az eBay.com-on akarok hirdetni úgy, hogy a képen látható szállítási információnál a ships to résznél CSAK Europe legyen, USA ne!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#76813) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Elolvastam az összefoglalót és az abban foglaltak szerint elvileg így kell kinéznie:

Valaki megerősítené nekem, hogy ez így jó lesz? :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#76814) V/ válasza Archttila (#76812) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtam, van alap szállítás és ha COM akkor az USA, nem hagyható ki.
A másiknál ha jelölöd az European Union-t, akkor ugyan minek jelölöd külön az EU tagállamokat? Én nem írtam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#76815) Archttila válasza V/ (#76814) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Az véletlen maradt benne, :) de akkor ez így ezek szerint jó lesz.

Köszönöm a segítséget!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#76816) cbmfan


cbmfan
senior tag

harmadikán adtam fel, tizedikén megérkezett országba, ötször próbálták kézbesíteni sikertelenül. ebből vajon mi lesz?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#76817) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok!

Ebay-en eladok életemben először, de van egy olyan baki hogy valamiért azt hiszi az usában vagyok, innen keresem a termékemet ki sem listázza, ismerős vpn-en keresztül ránézett és kilistázta neki, ugy volt belőve mintha ott tartózkodna. Mi lehet a gond? Item location meg van adva jól, az is hol tartózkodom, nem értem..

(#76818) V/ válasza Sanyaaa26 (#76817) üzenetére


V/
Topikgazda

A hirdetés készítésnél láttad az előnézetben?
A szállításból a magyar vevők ki vannak zárva? Ha igen, akkor ne ez legyen a keresésénél: Shipping to: Hungary
Ez nem baki. Saját magunktól nem szoktunk vásárolni.
A VPN-el felesleges vacakolni.
E hónap elején is felmerült már ilyen téma.

[ Szerkesztve ]

(#76819) Sanyaaa26 válasza V/ (#76818) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Lehet ez ma nem az én napom:

"It looks like there's a problem with this listing.

Please enter a valid ZIP Code.

Your item Location indicates that your item is in the United States, but you’ve chosen a shipping service that ships from outside the US. In order for your listing to be clear, please go back and edit the item location or the shipping service to make sure that they are accurate. For more information, see our Item location misrepresentation policy."

Folyton át állítom hogy nem nem az usában van, és hiába

(#76820) V/ válasza Sanyaaa26 (#76819) üzenetére


V/
Topikgazda

Esetleg ötletadóként néz már meg az Összefoglalóban 8.a Az eBay-en történő eladásról néhány gondolat részt és benne a szállítási témát.
Kell egy USA alapszállítás és azután lehet nemzetközit választani.
Az Item location-t csak azután állítgasd.
A szöveg azért megfelelő helyre irányít.
Ha böngésződ Chrome és nem vinné el változtatásokat, hasznáj Firefox-ot.

[ Szerkesztve ]

(#76821) Sanyaaa26 válasza V/ (#76820) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Olyankor mi van ha jó helyen keresem, de nekem nincs Business policies menüm?

(#76822) V/ válasza Sanyaaa26 (#76821) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha feladsz egy hirdetést azután elő szokott jönni.Addig is a teljes hirdetés készítési felületen meg tudsz mindent oldani.

(#76823) francois8


francois8
tag

Megkérdezhetem, hogy a szállítási költség számítása hogyan működik? Ugyanarról a helyről nagyjából ugyanakkor tömegű áru kerület 7 EUR-ba, de akár lehet 30 EUR is. Lehet-e kérni az eladót, hogy a lehető legolcsóbb szállítási költséget válassza? Volt olyan seller, aki most írt vissza, hogy vállalja a szállítást Magyaro-ra, 8.89EUR biztosítás nélkül. Enélkül sohasem érdemes reckírozni?

(#76825) V/ válasza francois8 (#76823) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ hogy mivel hozzák. De általában súly alapú és ehhez adódnak a különböző szolgáltatások. Más az ár nemzetközi szállítás esetén.
Ha a terméknél meg van adva szállítási költség akkor az van, nincs alku. Ha utólag kérsz postázást akkor kérheted az olcsóbbat, de nem biztos hogy jól jársz. A 8,89 € legolcsóbb esetén nincs nyomkövetés sem, nem csak biztosítás.

Az ajánlott (biztosított) németeknél úgy 2,4 € levél esetén, azt nem érdemes megspórolni, ehhez már jár egy alap biztosítás a feladónak.

De Németországból csak csomagként küldhetnek Mo-ra vásárolt terméket.
Ezek az árak most:
DHL Päckchen EU bis 2 kg (max. L+B+H = 90 cm, a leghosszabb oldal max 60 cm) 8,89 € /nics biztosítás és nyomkövi
DHL Paket EU bis 2 kg (max. 60 x 30 x 15 cm) 13,99 € /ettől a csomag fajtától már 500 €-ig biztosítva a többi is és van nyomkövetés
DHL Paket EU bis 5 kg (max. 120 x 60 x 60 cm) 15,99 €
DHL Paket EU bis 10 kg (max. 120 x 60 x 60 cm) 20,99 €
DHL Paket EU bis 20 kg (max. 120 x 60 x 60 cm) 31,99 €
DHL Paket EU bis 31,5 kg (max. 120 x 60 x 60 cm) 44,99 €

Hermes XS-Paket Längste + kürzeste Seite bis 0-30 cm, bis 500 € Haftung bis 25 kg 9,9 €
Hermes S-Paket Längste + kürzeste Seite bis 30,1 cm 50 cm, bis 500 € Haftung bis 25 kg 13,9 €
Hermes International M-Paket Längste + kürzeste Seite 50,1 bis 80 cm, bis 500 € Haftung bis 25 kg 18,9 €
Hermes L-Paket Längste + kürzeste Seite 80,1 bis 120 cm, bis 500 € Haftung bis 25 kg 28,9 €

(#76826) francois8 válasza V/ (#76825) üzenetére


francois8
tag

Köszönöm
Még a DPD-t ajánlta 12 EUR ért, biztosítással.

(#76827) V/ válasza francois8 (#76826) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor az jó. Itt ezeket is meg tudod nézni. A 12 €-os az S csomag max 20 kg és ők un. övmérettel számolnak ami ennél 50 cm.
Inkább azzal hozza a mint a német posta DHL Päckchen, (DHL kiscsomag), mert a Magyar Posta közönséges levélküldeményként kezeli, ki sem viszik és nem is könyvelik.

[ Szerkesztve ]

(#76828) darvinya


darvinya
titán

Tegnap válaszolt eladó, amiben felajánlott részleges térítést, amire visszaírtam, hogy kicsivel többet térítsen vissza.
Azóta semmi.

Ha válasz adási határidő előtt érdemes tovább lépni, vagy határidő után?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76829) V/ válasza darvinya (#76828) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha van válaszadási határidő akkor azt megszoktuk várni.

(#76830) darvinya válasza V/ (#76829) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76831) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
ebay.de-n nyertem egy 4€-s kis kacatot.
Csak egy OTP-s webkartyam van. Ezzel mikepp tudnam kifizetni?

(#76832) V/ válasza zolikaDB (#76831) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon egyszerűen. Az összesítő képernyőn választod a kártyás fizetést a listából.

Feltéve ha van kártyás fizetési lehetőség ennél a terméknél.
Zahlungen: PayPal, Kreditkarte,

[ Szerkesztve ]

(#76833) zolikaDB válasza V/ (#76832) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az eladonak Bank transfer van beallitva.
Forintos OTP szamlarol tudok utalni nemet szamlara euroban?
Ha igen, hogyan?

(#76834) V/ válasza zolikaDB (#76833) üzenetére


V/
Topikgazda

Tudsz, csak nem éri meg, mert van egy alap utalási költség és ugye konvertálni kell nekik a forintot, az több lehet mint 4 €. Persze számlacsomag függő a végösszeg. Valamelyiknél ez van írva: 0,30% (min. 2 680 Ft/ max. 42 100 Ft)
A megoldás a TransferWise regisztráció és rajtuk keresztül az utalás. Itt egy rövid összefoglaló

A 4 € utalása ha bankkártya a pénzforrás (a Gyors és egyszerű utalás) akkor 132 Ft-ba kerül. (Nem a minimum 2680 Ft)

[ Szerkesztve ]

(#76835) Okosandroid válasza Okosandroid (#76776) üzenetére


Okosandroid
tag

A mai napon megérkezett a rendelt termék. Már teljesen lemondtam róla így 2 hónap után és mégis befutott.
Közben már az eladóval is kommunikáltam, aki vissza akarta utalni az összeget, de most írtam neki, hogy megjött a termék és sztorno az egész.

(#76836) Botigta


Botigta
aktív tag

Kedves V/

Újra olvastam az engem érintő összefoglalót, mégsem találtam választ kérdésemre (bocsánat, ha le van írva, de nem vettem észre):
Megkaptam a terméket (autóalkatrész), de évjárat eltérés miatt nem megfelelőt küldött az eladó. Elindítottam egy request a refund-ot. Beleegyezett az eladó, hogy visszaküldhetem, kicseréli, vagy viszaadja az árát. Nade most nem tudom, hogy mit kell tennem? Visszaküldjem, és visszaigényelhetem a postaköltséget a paypal-tól? Lezárjam az esetet, vagy ne?
Köszönöm segítségedet

(#76837) V/ válasza Botigta (#76836) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt neked kell eldönteni hogy mit szeretnél.
A PayPal-tól csak a kifizetett feladási költség kérhető vissza, tehát elsőként vissza kell küldeni.
Ha visszaküldésben egyeztek meg, akkor a rendszer is írja, hogy 5 munkanapon belül el kell küldeni és az eBay-n be kell jegyezned a nyomkövetési számot. Maga a visszaküldési folyamat megy, ha megkapja akkor neki 2 munkanapon belül küldeni kell a pénzt vissza vagy a másik terméket.
Zárni nem kell, majd automatikusan zárul legkésőbb 30 nap múlva.

(#76838) Botigta válasza V/ (#76837) üzenetére


Botigta
aktív tag

Ezek szerint félreérthető voltam. Nem abban kértem tanácsot, hogy mit tegyek, hanem technikailag jelenleg mik a lehetőségeim. Ugyanis az eladó válaszában kétszer is azt mondta, hogy ,,A refund or an exchange is still possible, though."
De ezen kívül semmi nem történik semmi, az Ebaytól nem kapok figyelmeztető emailt, hogy küldjem a csomagot stb. Nekem úgy tűnik, hogy az eladó nem teszi meg a megfelelő lépéseket, talán ő sem tudja, mi a dolga?

[ Szerkesztve ]

(#76839) V/ válasza Botigta (#76838) üzenetére


V/
Topikgazda

Más az eljárás ha pénzt kérsz vissza vagy azt kéred hogy cserélje ki. Ebben kell döntened. Azután tud lépni az eladó, annak ellenére hogy mindkét esetben visszaküldés van.
Egyszer azt kérted hogy cserélje ki, azután meg azt hogy adja vissza a pénzt. :F

[ Szerkesztve ]

(#76840) Botigta válasza V/ (#76839) üzenetére


Botigta
aktív tag

Sőt, egyszerre kértem... Ha ugyanabban az árban kicseréli a megfelelőre, akkor a cserét kérem, ellenkező esetben a pénzt kérem vissza. Ezt írtam neki. Szerintem ez eléggé eldönthető. Akkor most mi legyen...

(#76841) Papooo


Papooo
senior tag

Olyan kérdésem lenne, hogy van-e lehetőség egy felhasználó hirdetéseit elrejteni a szemem elől?
Nagyon csípem, amikor valaki összerondítja az általam nézegetett kategóriák hirdetéseit az ő több tucat oda nem illő vackával.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#76842) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

ha kosarba teszek egy eladotol tobb termeket es kerek totalt akkor nem lehet cimet valtoztatni csak a my ebay - account - addresses - primary atallitasaval. vagyis nekem csak igy sikerult. nincs erre valami egyszerubb mod?
tobb cimet hasznalok parhuzamosan es ez igy eleg maceras
(arrol nem is szolva amikor buyitnow vettem valamit es veletlenul a nem jo cimre kertem, mert valamikor elotte atallitottam egy kosaras vasarlas miatt es nem figyeltem csak szokas szerint vegignyomkodtam a fizetest aztan a vegen vettem eszre hogy nem is oda akartam, de ez mondjuk az en hulysegem csak zavaro).

A camera does not make art, the artist makes art.

(#76843) V/ válasza rednifegnar (#76842) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyi címet veszel fel amennyit akarsz és fizetéskor kiválasztod az ami szükséges. A primary az amit alapértelmezésként felajánl, de a cím alatti Change-el tudsz váltani.

[ Szerkesztve ]

(#76844) rednifegnar válasza V/ (#76843) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ezt tudom de mikor kosarbol request totalt kerek akkor ott nem lehet valasztani mert csak a primaryt jeleniti meg fixen.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#76845) V/ válasza rednifegnar (#76844) üzenetére


V/
Topikgazda

Maradjunk annyiban ha nincs magyarországi szállítás akkor teljesen mindegy hány magyarországi szállítást adtál meg, mert ott logikailag nincs mit választani.
Ez nem normál helyzet.
Ha több termék ugyanattól és van ide szállítás, akkor ugye total sem kell és akkor lenne választási lehetőség, nálam legalábbis működött.
Ilyen esetben akkor fizetés előtt állítsd át.
Egyedi vétel, egyedi opciók, nem használható az általános beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#76846) rednifegnar válasza V/ (#76845) üzenetére


rednifegnar
senior tag

dehogynem, van magyar szallitas, csak epp nem akarom mindegyik utan kifizetni az egyenkenti teljes arus szallitasi koltseget. ezert van a total keres. de azt meg cimre kell megadni ami a primary es nem tudom modositan csak ha a myebayban atallitom, tok macerasan a helyett hogy a totalnal lenne egy sima valasztas (mint minden mas esetben). ez azert is fontos mert van vagy 5-6 szallitasi cimem, ebbol 2 raadasul kulfoldi.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#76847) V/ válasza rednifegnar (#76846) üzenetére


V/
Topikgazda

Világos amit írsz, ezért érvényes az utolsó mondatom, hogy az egyedi opcióid miatt így tudod megoldani, az általános beállítás ilyen feltételekkel nem használható.
Nem az a szokványos, hogy a felhasználó egyidőben több helyen is él.

(#76848) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Sziasztok.

Egy kis segítséget kérnék.
Vásároltam egy Intel-7260HMW wifi kártyát, viszont problémák akadtak vele. Írtam az eladónak hogy nem működik.
Kérte hogy írjam le a hibajelenséget, leírtam.
Most ezt válaszolt, amit nem igazán értek:

dear buyer,
thanks for your message,
can we ask for our supplier first? when they give us the answer we will contact you.
sorry for the delay.

(#76849) V/ válasza D@ny7 (#76848) üzenetére


V/
Topikgazda

Továbbítja a beszállítójához a hiba leírást és ha az válaszol akkor majd értesítenek

(#76850) D@ny7 válasza V/ (#76849) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Köszi.

Hát ez nekem eléggé lerázós üzenetnek tűnik ebben a formában.

Ha vissza akarom küldeni akkor az mibe kerülne?
Van rá esély hogy visszakapjam a pénzem?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.