Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76151) K1LLMy53Lf válasza internetezoo (#76149) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

nem ebay-s rendelés, de pl. nekem múltkor az egyik angliai boltból rendelt csomagom "picit" megcsúszott, mert általában 5-7munkanap alatt megjönnek a cuccok tőlük, az viszont vlahogy ~2,5hónap alatt érkezett meg :D (a slusszpoén, hogy elv ugye azt feladták nobember 27.én, és feb ~10körül jött, amíg ugyanaz a cég november 29én feladott csomagja dec.5.-én vettem át... illetve egy feb 2.-án rendelt is 1nappal a késő csomag előtt érkezett meg :D)
Mindezzel csak azt szeretném mondani, hogy bármikor el tud keveredni a csomag sajnos ezáltal akár extrém hosszúra nyújtva a szállítási időt.

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#76152) rednifegnar válasza anonymus89 (#76147) üzenetére


rednifegnar
senior tag

sztem ez ugyanaz a story mint az enyim, nincs se hibajelzes se semmi, egyszeruen nem megy. en probaltam kartyat hozzaadni, kulon masik kartyaval fizetni, semmi se ment.

azota vettem mar tobb dolgot es mindenkinel mukodott.
nezd meg az order detailsben hogy ott milyen osszeg van, mert nalam ott 0 volt, de kozben meg ott volt a szamlam kifizetetlenul 40euroval.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#76153) Djuree


Djuree
félisten

üdv!

rendeltem egy cuccot de gyors meggondoltam magam és cancel ordert nyomtam. a pénzt levonta paypalról. írtam az eladónak is törölje. azt írta kérjem az ebayt törölje a rendelést. ott már order cancel request van. ez így jó? vagy nyomjak egy return itemet is?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#76154) V/ válasza Djuree (#76153) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ezt jelölted: Request to cancel this orderl a request-nél akkor kérted a vásárlás törlését, erre kell az eladónak reagálnia.
Ha nem került szállításra akkor nem logikus return itemet választani, nincs mit visszaküldeni. :)

[ Szerkesztve ]

(#76155) V/ válasza rednifegnar (#76152) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladó nem reagált azóta?
Lehet hogy neki viszont nincs ki nem fizetett tétel pontja ami korlátozná a vásárlását, szóval nem azonos a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#76156) internetezoo válasza V/ (#76150) üzenetére


internetezoo
senior tag

Ez a termék: [link]

(#76158) Botigta


Botigta
aktív tag

Kedves V/

Bár félek, hogy nem tudsz segíteni, de leírom a bajom:

Egy amerikai címet kellene postacímnek felvinnem, de ahogy írom a street adress-t, a legördülő menüből kéne kiválasztanom a pontosítást, várossal, állammal, postcode-dal. De nincs közte, ami nekem kell. Tehát nem tudom lementeni. (Ismerősöm háza, nyilván tudja a saját címét...)
Pedig megnéztem a Google térképen is, még utcaképen is ott van a ház...

(#76159) V/ válasza Botigta (#76158) üzenetére


V/
Topikgazda

Én úgy látom hogy csak az államnál van választási lista, melyik állam az ami nincs benne? 61 benne van.
Melyik város, irányítószám és állam lett neked megadva? De az eBay-en akarsz címet megadni, ha itt írod?

[ Szerkesztve ]

(#76160) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

UK-be postáznék. Elsőbbségi levélhez alapból van nyomkövetési szám igaz? Nem kell ajánlottként feladni a nyomiszámhoz?
Egyébként elsőbbségi ajánlott és tértivevényes levélként szoktam postázni, de most kivételesen megspórolnám a tértivevényt és az ajánlottat is.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#76161) V/ válasza flymi (#76160) üzenetére


V/
Topikgazda

Az elsőbbségi az csak elsőbbség, nyomkövetési szám az ajánlotthoz van, ha elsőbbségivel akarod küldeni, az csak akkor lehet ha ajánlott szolgáltatás is van kérve.

[ Szerkesztve ]

(#76162) flymi válasza V/ (#76161) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:R
Akkor a tértivevényt hagyom csak el most.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#76163) Djuree


Djuree
félisten

na hát elküldte az eladó a cuccom, hiába volt már napok óta cancel orderen. :W szakadna meg az ilyen eladó. még irtam direkt neki üzit is h törölje...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#76164) anonymus89 válasza V/ (#76148) üzenetére


anonymus89
addikt

Bocsánat az €-sat engedi és ki is fizettem.
A GBP-t nem akarja fizetni és kéri lépjek be a paypal accountba, ahol már az új kártya adatait kéri.
Miért van ez?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#76165) V/ válasza anonymus89 (#76164) üzenetére


V/
Topikgazda

Töröld az eBay, PayPal sütiket a böngészőből. Az UK oldalon belépve próbáld meg kifizetni, ha az lenne az eladó alap oldala.
Ha van az eladónak korlátozás beállítva a vevőkre, akkor az is lehet a gond, esetleg valamelyik érvényes rád, akkor ahogy már írták a fizetési oldalra 0 értékkel kerülsz át.

(#76166) anonymus89 válasza V/ (#76165) üzenetére


anonymus89
addikt

Erről lenne szó: ha belépek az uk oldalra ott üres a kosár.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#76167) V/ válasza anonymus89 (#76166) üzenetére


V/
Topikgazda

Jó, akkor lépj be az UK oldalon, itt ennek a linkje, a Buy it Now-al fizesd ki, ha ez kell. Ha itt sem tudod kifizetni, akkor szerintem valamelyik vevői korlátozás be van állítva.

[ Szerkesztve ]

(#76168) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ha már adtam egy pozitív értékelést,
de mégsem jó a termék mit lehet még tenni ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#76169) V/ válasza DonThomasino (#76168) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárlással minden rendben volt? Ha igen akkor azt az értékelést minek változtatnád? Jó volt és később romlott el vagy már a megérkezéskor is az volt? A Feedback nem a termék minősítésére szolgál. Bővebben itt magyaráztam.
De amit adtál azt nem lehet módosítani, az eladó kérheti a negatív vagy semleges megváltoztatását azután azókat lehet. A pozitív lefelé nem.

[ Szerkesztve ]

(#76170) DonThomasino válasza V/ (#76169) üzenetére


DonThomasino
veterán

Sajnos elhamarkodtam megérkezés után értékeltem,
kipróbálás nélkül, mert nem magamnak rendeltem :(
Egy akkumlátorról van szó ami jó, csak nem méretpontos,
így nem használható.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#76171) V/ válasza DonThomasino (#76170) üzenetére


V/
Topikgazda

Return request, nem azt kaptad ok, ha nem egyezik azzal, ami a hirdetésben volt, ha más típust kértél mint ami neked kell (elkerülte a figyelmed valami) akkor még lehet egyezkedni az eladóval.
A minősítés lefele csökkentése nem oldja meg a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#76172) DonThomasino válasza V/ (#76171) üzenetére


DonThomasino
veterán

Rendben köszönöm megpróbálom. :R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#76173) ugri77


ugri77
tag

Mobilról licitáltam egy termékre, ami FREE shippinges volt.
Megnyertem és fizetéskor +US $8.99 os szállítási költség jelenik meg csak . Mit tudok tenni ?
Tudom a terméket törölni . / Visszanéztem az asztali gépről is a terméket és ott is FREE shiping jelenik meg ./

[ Szerkesztve ]

(#76174) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Akkor mi a helyzet, ha van egy eladó termékem és a legmagasabb bid-et tevő nem fizet vagy utána alkudozni akar a fizetést illetően?
Lehet azt csinálni ,hogy érvényteleníttetem a bid-jét, hogy az utána következő nyerjen vagy teljesen 0-ról kezdve újra fel kell rakni licitre a terméket ?

ELég jól állt licitek terén a termékem, viszont most hírtelen jött egy 0 visszajelzéses, elvileg kínai vevő aki rálicitált :(

[ Szerkesztve ]

(#76175) V/ válasza ugri77 (#76173) üzenetére


V/
Topikgazda

Esetleg egy linket adjál már, de a szállítási opcióknál is van free shipping Hungary-nál

(#76176) V/ válasza Darth_Revan (#76174) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értem ha nem fizeti ki 48 órán belül, akkor nem fizetett a vevő case indítása, azután felajánlhatód a második legmagasabb licitet tevőnek, csak úgy érvényteleníteni nem lehet. Az ő licitje alapján jegyezték elő a jutalékot neked, azt előbb töröltetni kellene.

(#76177) ugri77 válasza V/ (#76175) üzenetére


ugri77
tag

[link]
nincs lehetőség fizetésnél FREEt választani.
és 12 óra múlva ezt az üzenetet küldte az eladó "The seller sent an invoice for this item."

[ Szerkesztve ]

(#76178) V/ válasza ugri77 (#76177) üzenetére


V/
Topikgazda

Sehol nincs szállítási költség ennél, ezt úgy nyerted meg
Ha az Unpaid items-nél a Pay now-ra kattintasz a Checkout képernyőn nincs free shipp?
Ship to az Hungary és a Review items and shipping résznél a szállítási opciók csak pénzes?
Ilyenkor írj az eladónak hogy csinált belőle fizetős szállítást, mert ez nem jó, nem kérhet utólag pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#76179) ugri77 válasza V/ (#76178) üzenetére


ugri77
tag

Köszi a segítséget.
Nincs Free opció a fizetésnél.
Írtam az eladónak

(#76180) prsq válasza ugri77 (#76173) üzenetére


prsq
tag

Én is jártam így egyszer, hogy fizetéskor egyszer csak ott volt egy szállítási költség, cancel-t kértem, nem fizettem, aztán reklamálnom kellett ebaynél, mert az eladó süketet játszott, visszakaptam az árát, vásárlás törölve.

(#76181) timolya


timolya
csendes tag

Vásároltam egy nagy játék csomagot az angol eBay ről, 140£+33£ szállítás. Az eladó másnap fel is adta, az Order Update email mellé kaptam egy másikat is a paypal service-től, hogy a szállítás 18£, az eladónak így 158£ ment. Ilyet még nem kaptam, ez azt jelenti hogy olcsóbb lett a szállítás és a különbözetet visszakapom automatikusan?

(#76182) Lauda válasza timolya (#76181) üzenetére


Lauda
félisten

Annyit fizettél, amit látsz paypalon. Nincs mit visszakapni.

(#76183) timolya válasza Lauda (#76182) üzenetére


timolya
csendes tag

Bankkártyával fizettem, csak a vásárláskori zárolást látom még.

(#76184) V/ válasza timolya (#76181) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit megvettél az a Global Shipping Program (GSP) keretében kerül szállításra. Ilyenkor a te általad kifizetett pénz két felé osztódik. Az eladó megkapja a vételárat és a szállítási költség kisebb hányadát, a nagyobb rész a szállítási költségből pedig megy a GSP logisztikai cége felé a Pitney Bowes céghez, a PayPal számlatörténetben ezért ehhez a vásárláshoz 2 tétel fog megjelenni. A kettő összege adja ki a az általad fizetett 173 £-ot.
Lásd Összefoglaló, 12. A GSP (Global Shipping Program) szállításról

[ Szerkesztve ]

(#76185) timolya válasza V/ (#76184) üzenetére


timolya
csendes tag

Ok köszi, így rendben van, csak megzavart a másik email. Még egy kérdés: akarok venni egy másik csomagot is, viszont hasonló nagyságú csomagra kb. a fele szállítási költség van megadva. Ha megveszem és kifizetem, az eladó el fogja küldeni akkor is ha rossz szállítási költséget adott meg? Vagy utólag kérhet hozzá plusszba? Mert az ilyen nagy csomagok 25-30£ ba kerülnek mindenhol, de csak 15£ van kiírva.

(#76186) ugri77 válasza prsq (#76180) üzenetére


ugri77
tag

Törölte a tételt az eladó l(ha csak minden 4. Vásárló kifizeti jó bolt a plusz pénz az eladónak)
Ezt a levelet küldte
"Thank you for your message
I apologize for this. It may be that there is a problem with the system and our auction cannot display the shipping cost in time. I am sorry for the confusion caused by you. Please understand.
You don't have to worry, now we cancel your bid.Sorry again!!"

(#76187) ugri77 válasza ugri77 (#76186) üzenetére


ugri77
tag

Amiket ma tett fel licitre ott már látható a 9 dolláros szállítási költség. Lehet hogy az eBay rendszere tévedett?

(#76188) V/ válasza ugri77 (#76187) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladó szerint természetesen mindig az eBay rendszere téved, az hogy ő az üzleti szállítási sablonjában az ingyenes szállítást adta csak meg és a hirdetés feladáskor azt rendeli hozzá automatikusan a rendszer és ezt elfejtette az is az eBay "hibája". Mert mindig találnak ki újításokat.
Röviden, benézte a dolgot.
Én nem venném meg ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#76189) V/ válasza timolya (#76185) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha gondolod írsz neki és pontosítod. Ha megveszed akkor azt a költséget kell kifizetned ami ott van megadva, ha utólag kérne az szabályszegés és neked nem kell kifizetni. Vagy elküldi azon az áron, vagy visszalép az eladástól.

(#76190) timolya válasza V/ (#76189) üzenetére


timolya
csendes tag

Köszi szuper :)

(#76191) DamianB


DamianB
őstag

Üdv
V már ismered a sztorimat nem tudom mennyire emlékszel rá elkezdtem végig járni a dolgokat ahogy tanácsoltad de meg akadtam ott hogy a paypal nem tud intézkedni mivel még van nyitva az ügyem ebayen de viszont ebayen meg nem tudom hogy tudom lezárni az ügyet hogy a PayPal átvegye. :F

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#76192) V/ válasza DamianB (#76191) üzenetére


V/
Topikgazda

Két lehetőséged van lezárni kéred az eBay döntését vagy lezárod.

(#76193) DamianB válasza V/ (#76192) üzenetére


DamianB
őstag

Ezt meg tudod mutatni hol találom mert nem látok semmi ilyet .
More actions ben csak annyi van nekem hogy Save this seler vagy Contact this seller semmi más .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#76194) V/ válasza DamianB (#76193) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy emlékezetem hogy indítottál valami request-et, annál lenne.

[ Szerkesztve ]

(#76195) anonymus89 válasza V/ (#76167) üzenetére


anonymus89
addikt

Valami biztosan lesz mert ezt írja és megint kéri a kártya adatokat.
Gépről ugyanez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#76196) V/ válasza anonymus89 (#76195) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor marad még egy próba, nem PayPal, hanem kártyás fizetés. Az eBay védelem is elegendő ha nem kapnád meg. Ha úgy sem megy, akkor vevőkorlátozás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#76197) DamianB válasza V/ (#76194) üzenetére


DamianB
őstag

Igen valamit indítottam de nem tudom lezárni se menedzselni az eBay a PayPal hoz irányított. PayPal pedig azt mondta nem tud addig semmit kezdeni még ott nem zárom le . Vagy asszem ezt te is mondtad

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#76198) levenduli


levenduli
tag

Sziasztok!
Azt hol tudom beállítani eladóként ,hogy egy hétig elutazok -üdülni megyek?

(#76199) V/ válasza DamianB (#76197) üzenetére


V/
Topikgazda

A Resolution Centerben keresd rá erre a vásárlásra, akkor ott látnod kell

(#76200) V/ válasza levenduli (#76198) üzenetére


V/
Topikgazda

Van egy ilyen ezen a linken hogy Out of office email response és ott Turn on és előjönnek a dolgok.

De ez csak egy értesítés, ettől függetlenül tudnak vásárolni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.