Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77501) francois8 válasza V/ (#77500) üzenetére


francois8
tag

Köszi szépen!!

(#77502) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Kellemes pár vevő az ebay-en, egy hónapja érdeklődtek hogy új zélandra küldenék e csomagot, hosszas huzavona után Anglia lett a célpont, mert az illetőnek ott él valami barátja ok. Csomag elküldve, ma érdeklődtem már nyolcadikán megkapta, írtam a srácnak hogy kellene valami értékelés mert az meggyorsítja a folyamatot amíg a pénzemhez jutok. Most derül ki, hogy holnap kapja meg, a haverja küldi neki onnan új zélandra. Aminek nem örülök, meg is írtam neki hogy én Angliáig vállalok garanciát a csomagra, onnan ha ők elküldik a világ másik felére és közben sérül ahhoz nekem semmi közöm.

(#77503) Laraxior


Laraxior
titán

Semmi. Válaszolt.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#77504) darvinya


darvinya
titán

Elért engem is, hogy nem azt kaptam, amit rendeltem.
Ráadásul alá kellett írnom postásnál, hogy átvegyem.
Írtam eladónak, fényképpel.

Kérdésem, most buktam, mert nem videóztam?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#77505) Santino


Santino
aktív tag

Szervusztok!

Tavalyi vagy tavaly előtti vásárlásaimat vissza tudom valahol keresni?
Böngészgetem a profilomat, de nem találom.

Köszönöm!

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#77506) V/ válasza Santino (#77505) üzenetére


V/
Topikgazda

:F . Ugye ha megnézed a fejlécet a My eBay, Purchase history-nál az Orders résznél ott az olvasható See orders from The last 60 days Ha a kék háromszögre kattintasz akkor látni fogod 3 évre, az ideit is beszámítva a vásárlásokat.

[ Szerkesztve ]

(#77507) Santino válasza V/ (#77506) üzenetére


Santino
aktív tag

Mivel majd kibökte a szememet, ezért nem vettem észre.

Köszönöm!

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#77508) Maksifül


Maksifül
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy újabban Androidos mobilion /Xiaomi Mi Mix2/ az eBay appja nem dobja fel az értesítéseket, se ikonnal, se hanggal, ha mondjuk eladtam valamit, vagy lejárás közeli állapotban van a licit, vagy üzenetet küldtek, stb. Csak akkor jönnek az értesítések, amikor megnyitom az applikációt, pedig az összes értesítés be van kapcsolva hanggal, meg mindenféle más módon.

Volt másnak ilyen problémája? Mi lehet a gond, s hogy lehet orvosolni? Az újratelepítés nem hozott megoldást. :U

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#77509) arfer


arfer
aktív tag

Sziasztok! Paypallel fizettem, az oda beregisztrált Revolut kártyával, fontban. Az ebay két részletben terhelte volna meg a kártyát, az egyik a cucc, a másik a szállítás (Pitney Bowes...) Namost ezt az összeget a Revolut megtagadta, gyanús terhelésre hivatkozva. Úgyhogy most az áru ellenértéke zárolva van a Revoluton, és egy másik kártyával kellett kifizetnem az egészet. Tudja valaki, hogy miért történt ez, és mit kell csináljak, hogy máskor ne történjen??? Köszi!

(#77510) V/ válasza arfer (#77509) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne Revolut kártyával fizess vagy ne vegyél GSP szállításos tételt ha Revolutot használsz.
Elméletben ez nincs kifizetve ha nem tudja mindkettőt elvinni, az egészet újból kellene fizetni és majd közben a Revolutra is visszakerül a másik tétel.
Az Összefoglalóban is benne hogy mi ez a GSP, ezt az egy vásárlás két felé osztást nem tudta a Revolut kezelni.
Ha GSP-s a szállítás, akkor 2 felé megy a szállítási pénz egy adott vásárlásnál. Az eladó kapja a vételárat és a szállítási költség kisebb részét, a logisztikai cég, a Pitney Bowes pedig a szállítási költség nagyobb hányadát.
A PayPal-on ilyen esetben két terhelés fog megjelenni az adott vásárláshoz és a bankkártyáról is két tétel lesz fizetve.

[ Szerkesztve ]

(#77511) arfer válasza V/ (#77510) üzenetére


arfer
aktív tag

Köszi a választ! De nem az a gondom, hogy két részletben történt a fizetés, hiszen a számlán is úgy van, hanem hogy a Revolut szerint ez miért probléma, és mit lehetne tenni, hogy ne legyen az. A Revoluttal szeretnék fizetni az árfolyamváltás miatt...

(#77513) V/ válasza arfer (#77511) üzenetére


V/
Topikgazda

Velük kell megbeszélni, de esetleg kérdezz rá a Revolut topikban
Május 23-án ugyan ebbe futott bele balhmm azután más is írta. A címek egyeznek? eBay, Revolut, PayPal?

Bár itt néhány embert nem értek, elveti a PayPal védelmét, mert nem a PayPal-ra regisztrálja a Revolut kártyát, hanem direktbe fizet, meg lenne a PP védelme is, ha oda rakja a kártyát és a banki -Revolut- váltásra állítaná át.

Az egyik megoldás az hogy a GSP szállításúakat nem ezzel fizeted, a többség nem ilyen.
A másik hogy rákérdezel, hogy tudod-e kézileg vezérelni, jóváhagyni az ilyen fizetéseket.
A gond egy része onnan is eredhet, hogy a Revolut és a PayPal nem szereti egymást. Én fizetek Transferwise kártyával ilyen kettős megoszlású fizetéseket és semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#77514) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

hi, ezzel mit lehet tenni? best offerrel 3 cuccot vettem, ezutan request total menu es ez jon ki pirossal:
We're sorry, but we can't complete your request at the moment.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#77515) V/ válasza rednifegnar (#77514) üzenetére


V/
Topikgazda

Emlékeim szerint erre nem lehet kérni totalt, a szállítási költség csökkentést máshogy kell az eladóval lerendezni. Kifizeted és különbözetet refundként visszaadja.
De néha trükközik az eBay, lehet hogy azon az oldalon kell belépni ahol az eladó hirdetett. Pl UK és akkor néhány dolog nem intézhető a USA.com-on belépve.

[ Szerkesztve ]

(#77516) rednifegnar válasza V/ (#77515) üzenetére


rednifegnar
senior tag

uk-s a dolog, de akkor minek jelenik meg a total keres?
a postakoltseg egyebkent tetelenkent meg volt adva, de miutan atement az unpaidbe ott mar mindegyik free lett (hogy o allitotta at vagy autamatan azt nem tom). ezert is akartam kerni totalt, meg persze egyben fizetni mindent nem pedig tetelenkent.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#77517) V/ válasza rednifegnar (#77516) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem ő állította át, akkor most tudod fizetni?
Én tényleg jártam úgy hogy csak akkor tudtam kérni amikor az UK oldalon léptem be, a USA oldalon ehhez hasonló szöveg jelent meg.
Az egyben fizetéshez nem kell total requestt kérni, eleve a több tételt egy eladótól összesítve fizeted, akkor kell amikor valamit az áron változtatni kell, mert lealkudtad, vagy egyben lesz szállítva és kevesebb a költsége.

[ Szerkesztve ]

(#77518) rednifegnar válasza V/ (#77517) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat elvileg tetelenkent tudom fizetni, de akkor nincs rajta postakoltseg. altalaban mindig az uk oldalon hasznalom, nagyon ritka hogy a com-ra lepek (ahogy most se).

megprobalom kifizetni egyenkent ha sikerul akkor majd ad szamlat a postara vagy ahogy akarja.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#77519) V/


V/
Topikgazda

Nincs felül a sarokban a jelölhetőség hogy egyben fizeted az összest? Mármint amikor kosárban volt.

[ Szerkesztve ]

(#77520) rednifegnar válasza V/ (#77519) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nincs semmi ilyen, gondolom mert ez valojaban 3 egymastol fuggetlen tetel volt, 3 egymastol fuggetlen best offer es elfogadas. olyan mintha lenne 3 egymastol fuggetlen vasarlasom (ami vegul is igaz) de mar mindegyiknel free post van es az unpaid is egyenkent hozza.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#77521) V/ válasza rednifegnar (#77520) üzenetére


V/
Topikgazda

Világos, itt már külön kell fizetni, de nincs különösebb jelentősége, 3 tételed lesz és annyi.

(#77522) rednifegnar válasza V/ (#77519) üzenetére


rednifegnar
senior tag

furcsa de megoldodott a dolog, ilyet se lattam meg. talalomra ranyomtam az egyik paynow gombra, atment a fizetesre es ott egyben hozza a 3 tetelt, plusz a postakoltseget is :Y
sikerult kifizetnem igy elvileg rendben is van, bar se szamlat nem kuldott se ertesitot nem kaptam es kiirva se volt csak ide, furi.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#77523) tbalint3


tbalint3
tag

Most őszintén, milyen tempó az már, hogy egy 2 napja feladott külföldi ajánlott levél nem látszik a posta nyomkövetésében? Az UPU oldala viszont mutatja rendesen:
[Posta oldala szerint] [UPU oldal]

(#77524) V/ válasza tbalint3 (#77523) üzenetére


V/
Topikgazda

Hetek óta pontatlan mert nem frissítik normálisan, ezért nem is azon nézem, inkább ezt használom

(#77525) GiGica


GiGica
újonc

Sziasztok! Ha a csomagkövetés azt írja, hogy Magyarországon a posta elosztóba ment a csomag, akkor megúsztam a vámot és pár napon belül itt lesz? Hong Kongból rendeltem és 10.700 volt a szállítással együtt, elektronikus kütyü. Ezen parázok, mert nincs pénzem kb. még a 27 % ÁFa-ra meg az 1.500 Ft kezelési költségre. Köszi.

27 Júl 2019
11:36
Departure to distribution network
Hungary
BELGIUM POST - BPOST
27 Júl 2019
11:36
Departure from office of exchange BPOST BELGIUM
27 Júl 2019
11:36
Departure from inward office of exchange
BUDAPEST
UNIVERSAL POSTAL UNION
27 Júl 2019
10:37
Departure to distribution network CAINIAO
27 Júl 2019
03:36
F Scan Received Departure From Oe To Distribution Network Clearance Release
Hungary
UBI SMART PARCEL
26 Júl 2019
10:14
Arrival from abroad
Hungary
BELGIUM POST - BPOST
26 Júl 2019
10:14
Arrival at facilities BPOST BELGIUM
26 Júl 2019
10:14
Arrival at inward office of exchange
BUDAPEST
UNIVERSAL POSTAL UNION
26 Júl 2019
09:15
Arrival from abroad CAINIAO
26 Júl 2019
02:14
Arrival Office Of Exchange
Hungary
UBI SMART PARCEL
25 Júl 2019
09:30
Küldemény átadása nemzetközi szállításra
Külföldi postai kicserélő üzem
HUNGARIAN POST
25 Júl 2019
09:30
Küldemény előkészítése szállításhoz
BEBRUG
HUNGARIAN POST
24 Júl 2019
12:39
Departure to country of destination
Belgium
BELGIUM POST - BPOST
24 Júl 2019
12:39
Departure from office of exchange BPOST BELGIUM
24 Júl 2019
12:39
Küldemény előkészítése nemzetközi szállításra
BEBRUG
HUNGARIAN POST
24 Júl 2019
12:09
Kimenő küldemény beérkezése a kicserélőbe
BRUSSELS EUROPEAN MAIL CENTRE, Belgium
HUNGARIAN POST
24 Júl 2019
11:40
Departure to country of destination CAINIAO
24 Júl 2019
11:39
Felvétel a feladótól
BRUSSELS EUROPEAN MAIL CENTRE, Belgium
HUNGARIAN POST
24 Júl 2019
04:39
Departure To Country Of Destination
Belgium
UBI SMART PARCEL
23 Júl 2019
11:16
Arrived At Destination Airport
Brussels Airport, Belgium
UBI SMART PARCEL
21 Júl 2019
07:20
Uplifted From Transshipment Hub
Hong Kong
UBI SMART PARCEL
20 Júl 2019
03:50
Export Customs Cleared UBI SMART PARCEL
20 Júl 2019
02:01
Item is ready for transport BELGIUM POST - BPOST
20 Júl 2019
01:02
Item is ready for transport CAINIAO
20 Júl 2019
00:51
Item Despatched To Transshipment Hub
Shenzhen, China
UBI SMART PARCEL
19 Júl 2019
19:04
Processed At Origin Hub
Shenzhen, China
UBI SMART PARCEL
19 Júl 2019
19:03
Received Shipment
Shenzhen, China
UBI SMART PARCEL
19 Júl 2019
04:03
Item is announced / bpost received the information BELGIUM POST - BPOST
19 Júl 2019
03:03
Item is announced / bpost received the information CAINIAO
18 Júl 2019
20:03
Item Is Announced Bpost Received The Information UBI SMART PARCEL

(#77526) V/ válasza GiGica (#77525) üzenetére


V/
Topikgazda

Igazán köszönettel veszem ha ilyenkor csak a nyomkövetési szám van beírva és hozzá a kérdés. Aki akarja majd megnézi. Ez így nem szép hozzászólás.
Pontosítások. 12100 Ft (41,26 $) értékig nem kell áfát és mást sem fizetni. A Magyar Posta vámeljárási költsége 3500 Ft.
Bővebb információ az Összefoglaló, 19. Vámügyintézésről néhány gondolat
Ha itt megnézve ezt a szöveget látod: Item out of sorting centre BUDAPEST vagy valamelyik nyomkövetőnél Belföldi feldolgozásra továbbítva akkor sem kell fizetned, de egyébként sem kell fizetned. Lásd Öf.

[ Szerkesztve ]

(#77527) GiGica


GiGica
újonc

Köszönöm. Elnézést. Gondoltam arra, de ott kiírja a nevemet is stb., legalábbis ahol én néztem, igen. Köszönöm és elnézést, először rendeltem külföldről.

(#77528) Dracula72


Dracula72
senior tag

Üdv.
Megjött az első rendelésem.
Értékelést elküldtem, van még egyéb teendő? Pl.: Bejelölni, hogy meg jött a csomag vagy ilyesmi?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#77529) V/ válasza Dracula72 (#77528) üzenetére


V/
Topikgazda

Az volt az első bejegyzés az értékelésnél:

A Shipping time csillagozása is ha 2-nél több arra utal.

(#77530) Dracula72 válasza V/ (#77529) üzenetére


Dracula72
senior tag

Időben érkezett :K
Vagyis megérkezett.
Értem, köszönöm.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#77531) balika21


balika21
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, rendeltem egy GC500 tipusú terméket Amerikából 50.000Ft feletti értékben, megkaptam,de hiába a szállítón GC500 volt, a valóságban egy GC350-est kaptam, aminek értéke 30.000Ft. Kértem refund-ot, amit az eladó el is fogadott, és ez a kép fogadott utána:

Ha jól értem, küldjem vissza az eladó terhére a csomagot.

Mi itt a legjobb döntés?

Ha valakinek volt már hasonló, mik a tapasztalatok?
Hogyan tudom most az eladó terhére visszaküldeni? Írjak neki, hogy xy-ba fog kerülni, küldje el a pénzt, aztán feladom? Vagy most Nekem kell ezt is kifizetni, és ha nem történik semmi a csomaggal, és megkapja, leigazolja, Nekem csak akkor jön vissza a pénzem?
Paypallal fizettem.

köszi

[ Szerkesztve ]

(#77532) V/ válasza balika21 (#77531) üzenetére


V/
Topikgazda

A szokásos gagyi help üzenet, vagy az ő költsége vagy nem. A PayPal kifizeti 9300 Ft-ig a visszaküldés költségét, az hogy az eladó adna egy amerikai előre fizetett postás címkét még rendben is lenne (erre utalnak és USA-n belül jó is), de a magyar posta azt nem fogadja el, nálunk nekik kell fizetni a feladási díjat.
Az Összefoglalóban találsz segítséget a feladás kalkulálásához.
Kell egy pontos cím az eladótól hogy hova küldd. Ott ugyan a cím, de egy üzenetben célszerű pontosítani.
Elküldöd nyomon követhető módon. A bérmenetesítést persze te fizeted. (Ha nem veszed igénybe a PayPal költségtérítését, ez is benne az Öf-ben, és az eladó fizetné az igazolt költséget amibe neked került majd utólag téríti meg, általában hozzácsapják a refund összegéhez, vagy azzal egyidőben küldi.)
A postaköltséget visszaigényled a PayPal-tól
Miután az eladó megkapja 2 napon belül küldeni kell a pénzt vissza neked.

[ Szerkesztve ]

(#77533) balika21 válasza V/ (#77532) üzenetére


balika21
tag

nagyon szépen köszönöm a gyors választ. Valami egyszerübb módja, hogy megtartom a terméket, és kifizettetem a különbözetet? Ez elég macerásnak tűnik, mire újra a pénzemhez jutok. :( Időben ez mit takarhat kb.? Ezt a bérmentesítést sem nagyon értem.

[ Szerkesztve ]

(#77534) V/ válasza balika21 (#77533) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha mindenki tartja magát a szabályokhoz, akkor 5 napon belül feladod, onnan számolva 10 napon belül az USA nyugati partjára is kézbesítik, 2 napon belül a PayPal-on keresztül megkapod a pénzt amit a bankod 2-5 napon belül a számládra könyvel. Tehát 20 napon belül lehetséges.
A legegyszerűbb az lenne, hogy a különbözetet részrefundként az eladó elküldi neked. Nem kell semmit postázni és ha neked így megfelel akkor rendben vagytok. Ha ezzel indítasz akkor az eladónak is egyszerűbb lett volna.
Küldj neki egy üzentet hogy ez neki megfelelne
Ingyen a postán nem visznek el semmit, amikor egy levél, csomag feladásakor fizeted a feladási díjat, azt nevezik bérmentesítésnek.

[ Szerkesztve ]

(#77535) balika21 válasza V/ (#77534) üzenetére


balika21
tag

Sajnos elöbb cselekedtem, nem volt még ilyen gondom, és persze, hogy ami Amerikából jön, az nem stimmel.
:(

Az üzenetet ott küldhetem amit linkeltem képet, azon keresztül. Sajna az angolom is elég gyér, majd hagyatkozok a google translate-re, szerinted, ha beleírom, hogy a feladás költsége drágább mint a különbözet, vagy mit írjak? Mert nagyjából annyi lenne a feladási díj. Esetleg megkereshetnélek privátban?

(#77536) oil120


oil120
senior tag

Oroszországból rendeltem egy terméket, melynek az ára 260€ + 35€ szállítás volt.

Vámolás során mire számíthatok?
Az eladó a következőt írta eladás során:
The declared value of lens, shown on parcel, will be 1500 rub~22 euro. We also declare the lens as a gift. But it is still possible that the parcel will be stopped by Customs.

Köszönöm

(#77537) V/ válasza oil120 (#77536) üzenetére


V/
Topikgazda

Full eljárásra. Már többször utaltam rá hogy vannak véletlenek és nem kérik be a vételár igazolást, de nem azért mert gift (ajándék) 45 €-ig áfamentes, ha nem volt ellenérték adva, amit a küldőnek igazolni kellene és nem a küldeményre ráírt érték, köztudott hogy az esetek nagyobb százalékában nem valós érték van ott ezért a kifizetett összeget kell igazolni.
Jelen esetben a vámérték és áfa alap mai árfolyammal 96344 Ft ennek a 26013 Ft az áfája, ha a Magyar Postán keresztül jön akkor 3500 Ft vámeljárási költség, tehát 29513 Ft a + költség.
Vagy ha szerencséd van akkor semmi.
Az tény hogy a csomagátvilágító az nagyon jól működik, felismerhetőek a dolgok a képernyőn.

[ Szerkesztve ]

(#77538) oil120 válasza V/ (#77537) üzenetére


oil120
senior tag

Remélem épp behunyja a szemét az átvilágító. Bár sejtem a 22€ épp gyanússá teszi.

(#77539) oil120 válasza oil120 (#77538) üzenetére


oil120
senior tag

Most az orosz csomagom a HUBUDA-nál van.
Kapok majd értesítést a VÁM-ról?

(#77540) V/ válasza oil120 (#77539) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, vagy sms vagy ajánlott levél, de nem a vámról, hanem arról hogy igazold a vételárat.
Ha viszont ezután nem kapsz és azt látod hogy Belföldi feldolgozásra továbbítva akkor ne reklamálj :) örülj neki.

[ Szerkesztve ]

(#77541) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Az eladót értékelni mindig 60 napig tudom?
A másik kérdés, hogy a 60 nap honnan indul. Azt gondoltam, hogy a leütés pillanatától, de van egy termék, amit május 30-án rendeltem meg -és fizettem ki-, de levélben egy pár nappal későbbi dátumot jelölt meg az Ebay értékelési határidőnek, ami kb. a kiszállítás napja lehet.
Illetve hol találom az adott termék értékelhetőségének lejárati időpontját?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#77542) V/ válasza kuyarashi (#77541) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindig 60 napon belül a vásárlás napjától számítva. Nem számolja a napokat, de azt hogy mikortól él azt a neved alatt baloldali menüben láthatod Account settings, My Account, Feedback és ott az adott vásárlás.
De egyszerű a vásárlások alap megjelenítési idő tartama a 60 nap, ha lejár ez akkor eltűnik a listából ez a tétel, értelemszerűen az értékelés 60 napja is lejárt egyidejűleg.
Gond akkor szokott lenni ha nem érkezik meg 60 napon belül, mert ha 60 napon belül megjön, akkor a megérkezés leigazolása össze van kötve az értékeléssel, az első pont az hogy megérkezett vagy nem, azután meg az értékelési szempontok vannak. Így nem igazán marad el. Fontos hogy nem a terméket kell értékelni, hanem magát a vásárlási folyamatot, aminek vége ha átvetted is nincs vele megérkezéskor probléma.

[ Szerkesztve ]

(#77543) kuyarashi válasza V/ (#77542) üzenetére


kuyarashi
őstag

Jobban is eldughatták volna. :D Egyébként a rendeléseknél is látom a dátumot. Azt sokkal hamarabb elérem.

Az értékelést az adott nap végéig, vagy a rendeléstől számított 60×24 óra letelte előtt tudom megtenni? Tehát, ha egy 60 nappal ezelőtti csütörtökön, 14.30-kor rendeltem egy terméket, akkor ma 14.30-ig tudom értékelni, vagy éjfélig?

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#77544) V/ válasza kuyarashi (#77543) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárlás időpontja a forduló, de én nem szoktam 60 naposakkal foglalkozni. Amikor megjön értékelem, ami nem jön meg azt meg nem értékelem, kérem vissza a pénzem.

(#77545) kuyarashi válasza V/ (#77544) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nálam visszatérítésre került a sor, de nem teljesen jött össze. Persze a kontakt folyamatosan megvan köztünk az eladóval. Mire dűlőre jutottunk elkezdte húzni az időt, hogy ne kelljen fizetnie. Azt mondja értékeljem, utána perkál. :D Mondom ilyen nincs, először perkáljon mert közeleg a határidő. Eltűnt, majd noszogatásra megjelent és egy hete kitalálta, hogy nincs is lóvéja, éppen a vásárlástól számított 61. napon lesz majd. :D
Még vagy 3-4 levelet váltottunk, amiben mindig leírtam, hogy 29-én értékelni fogok ha törik, ha szakad, addig vagy utal, vagy nem. Kérdés, hogy azt kell írnom, hogy nem fizetett, vagy azt, hogy elrontotta, de végül megtérítette.
Na én azért húztam eddig, mert jó fej akartam lenni. Amint értékel az ember, tojnak a fejére, ezért nagyobb horderejű, drágább rendeléseknél én nagyjából kimaxolom a rendelkezésemre álló 60 napot.

Köszi a segítséget.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#77546) V/ válasza kuyarashi (#77545) üzenetére


V/
Topikgazda

Az értékelés és a vásárlói védelem nem függ össze. Adhatok neki pozitív értékelést, aztán ha a visszaküldési időben gond derül ki akár kérem is vissza pénzt.
Negatív értékelés "lebegtetése", azzal való fenyegetőzés szabály ellenes, egyáltalán sem a vevő, sem az eladó nem élhet vissza az értékelés megadása vagy nem magadása módszerrel. Igaz az eladó csak pozitív értékelést, vagy nem ad értékelést, egyedül a vevő használhatja szabálytalan "fegyverként".
De adhatsz negatív értékelést lehet hogy másnap már el is tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#77547) kuyarashi válasza V/ (#77546) üzenetére


kuyarashi
őstag

A visszaküldési idő alatt a 60 napot érted?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#77548) V/ válasza kuyarashi (#77547) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem ez változó, van amelyik eladó nem biztosít ilyet, van aki igen a hirdetésben ez a szövegrész:
Returns: Free 30 day returns vagy Returns: 14 day returns. Buyer pays for return shipping vagy Returns: Seller does not accept returns

(#77549) kuyarashi válasza V/ (#77548) üzenetére


kuyarashi
őstag

Na ezért jó megtartani azt a 60 napot is talonban. Fenyegetőzni nem szoktam, de amíg látja az eladó, hogy nem értékeltem, addig általában kezesbárány. Azt követően, meg sokszor eltűnnek, de volt már erősen pozitív tapasztalatom is.

Köszönöm a segítséget.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#77550) V/ válasza kuyarashi (#77549) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladó bármikor kérheti a negatív minősítés törlését, megszokták tenni. Adott szituációban még az azt adó vevő lehet a fekete bárány. Szóval hasznossága nem igen van, mindegy mikor adod.
Kaptam negatív minősítést mert a vevő nem tudott olvasni, nem értette hogy a kép mit ábrázol pedig egyértelmű volt, még is megvette pedig nem az kellett neki.
Amikor reklamált hogy elbaltázta, figyelmetlen volt, szó nélkül visszakapta az árát, ennek ellenére kifogásolta hogy ami a szöveges részben le volt írva, miért nem látszódott a képen. Fizikailag lehetetlen dolgot feltételezett. Negatív értékeléssel zárta dolgot. Ő volt a hunyó végig. Én nem értékeltem mert nem jött létre az üzlet, viszont egy csomó munkát adott, a jutalékok sztornóztatása, a termék újbóli meghirdetése, szerencsére nem volt fizetős opcióm rajta, így azt nem buktam.
Természetesen kértem az értékelés törlését.

Innentől kezdve engem nem érdekelt az értékelés, ha egy hülye nem magát értékeli mert figyelmetlenül vásárolt, azzal nem tudok mit kezdeni. Ha akar akkor értékel, ha nem hát akkor nem. Haszontalan, mondjuk 1 év alatt 5000 eladásból nem értékelnek 1000-et, adnak 9 negatív értékelést, ezek közül 7 megalapozatlan, a 3991 meg pozitív, összességében 99,5%, kit érdekel?

Megvettél valamit akkor kész, annyi, ahol garanciát vállal az eladó azt számon tudod kérni, ahol meg nem ott vége a vásárlási dolognak.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.