Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76901) darvinya


darvinya
titán

Kaptam egyik eladótól kupon kódot, azt hol kell beírni?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76902) V/ válasza darvinya (#76901) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay fizetési összesítő képernyőn (Checkout) alul van egy olyan rész hogy Add coupons. Persze ha az ő termékét veszed meg.

[ Szerkesztve ]

(#76903) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Gondolom nem véletlen a spam mappában landolt :)
Töröltem gyorsan. :DD

(#76904) darvinya válasza V/ (#76902) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm, figyelek erre, mert eddig mobil nézetben nem láttam.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76905) geenq válasza GAbre (#76897) üzenetére


geenq
csendes tag

Androidos mobil alkalmazásból kell vásárolni, holnap jár le.

(#76906) GAbre válasza geenq (#76905) üzenetére


GAbre
veterán

Igen onnan próbáltam.
No longer workes

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#76907) macilacus válasza geenq (#76905) üzenetére


macilacus
senior tag

Én is mobilról, androidos mobil alkalmazásból próbáltam vásárolni, de kiírta hogy a kód már lejárt :(((

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#76908) Breki


Breki
veterán

Sziasztok

Érkezett egy elég drága automata órám az ebayről.

Licites volt sajnos nem működik.
Az eladó készséges volt egy kép alapján elismerte a hibát, azt javasolta, hogy küld egy másik szerkezetet, ki tudom-e cseréltetni.

Másik javaslata a visszaküldés volt, hogy ő fizeti, de aztán eltünt

Nyitottam egy case-t majd újra írt idézem.

hello

I checked the communication record, I did not receive your exact answer, but this is not important, this is just a misunderstanding, if you agree to transport the movement, and trust me,please close the case, I will ship the new movement to you

If you don't want to close the case, please return to the watch, I will pay the postage, because according to ebay rules, now we can't change it, just support returns

Please tell me your thoughts, thank you

best regards

Én a szerkezetet szeretném inkább, kétdésem, hogy nyugodtan zárhatom-e a case-t újra lehet-e nyitni?
Paypal-al fizettem

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#76909) V/ válasza Breki (#76908) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay-en a lezárt már nem nyitható újra mivel egyezséggel zárult. Ha neked a szerkezet kell és lezárod majd nem küldené akkor itt nem tudsz reklamálni, de a PayPal-on (ha ott a vásárlás a PP számlatörténetben) akkor a vásárlás napjától számolt 180 napig van lehetőséged reklamálni, mivel az egyezség ellenére ő nem teljesített

(#76910) Head88


Head88
addikt

Szia V/

Szerinted olyankor mi a teendő ha ebayről vettem egy cuccot ami ma megérkezett, a kibontást követően pedig jött a meglepetés, hogy üres a doboz?

Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#76911) D@ny7 válasza V/ (#76864) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Kipróbáltuk két lenovo-ban is.
Az egyiknél a hibaüzenet: Unauthorized network card is plugged in.
A másiknál: Bluetooth OK, Wlan error: Code 10 "This device cannot start. (Code 10).

Még próbálunk egy thikpad-et is szerezni, de ha jó is a kártya akkor nagyon korlátozottan támogatja a modelleket :(

[ Szerkesztve ]

(#76912) V/ válasza D@ny7 (#76911) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem is inkább kérd vissza a pénzed, még ha vissza is kell küldeni

(#76913) V/ válasza Head88 (#76910) üzenetére


V/
Topikgazda

A postai címkén a súly mennyit mutat? Ha eleve benne sem volt akkor az is látható bizonyíték, ha menet közben kilopták akkor is a feladó tud eljárni a posta, szállító felé. Persze a felbontási videó mindkét esetben jó lenne. És azután mehet a case.

(#76914) Breki válasza V/ (#76909) üzenetére


Breki
veterán

köszi, tehát akkor jól gondoltam, hogy ne menjek bel!!!

ezt is inkább visszaküldenéd?

visszaküldésnél hogy van a védelem a casen belül folyik adminisztrálva?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#76915) Head88 válasza V/ (#76913) üzenetére


Head88
addikt

A problem az, hogy a csomag 1Kg-ra van cimkézve és a cucc amit rendeltem kb 30-40gramm. Egy ritka és régi oakley szemcsi.
A doboz a csomagolóanyagokkal együtt 97g.

A feladóval már beszéltem, állítása szerint ő elküldte.

(#76916) V/ válasza Head88 (#76915) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen az probléma, mert a posta lemérés után adja ki a címkét, mert fizetni a súly után kell. Valami akkor nagyon nem jó.

(#76917) Head88 válasza V/ (#76916) üzenetére


Head88
addikt

DPD futárszolgálat hozta a csomagot. SEUR by DPD van a feladási cimkén. 30 Eurót fizettem a szállításért.
Videó van a kibontásról. Fotók a doboz súlyáról és teljes tartalmáról. Amikor átvettem kicsit könnyűnek ítéltem a dobozt illetve nem éreztem mozgást enyhe rázásra, ezért készült a felvétel.

[ Szerkesztve ]

(#76918) V/ válasza Breki (#76914) üzenetére


V/
Topikgazda

Én inkább visszaküldeném, mert mi van akkor ha a szerkezet is hibás? Azt mondhatja hogy ő jót küldött, de te rosszul cserélted ki.
Az eladó azt adja meg hogy elfogadja a visszaküldést, te 5 munkanapon belül nyomkövetősen elküldöd, beírod az eBay-en a nyomkövetési számot és ha kézhez kapja akkor 3 napon belül a pénzt vissza kell küldeni.
Ez egy normál folyamat.
Mivel nem tudja hogy neked a Paypal kifizeti a visszaküldést és ezért neki nem kell azt fizetni, még jobban is jár. Persze ha kifizetné akkor a PayPal lehetőség nem vehető igénybe, de inkább a PayPal fizesse ki.

De mindenképp ott a PayPal biztosíték arra hogy ne legyen károd, ha még sem küldené el az új óraszerkezetet, bár nem tudom hogy nyomkövetettként küldené-e, mert az mindenképp jó lenne.

(#76919) V/ válasza Head88 (#76917) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, ott ezek szerint ez a legkisebb súly egység, nem a postai súly rendszert használják. Így sajnos ez nem bizonyít semmit, csak a kibontási videóval tudod igazolni azt hogy nem kaptad meg. Küldd el neki hogy véletlenül kihagyták, így szeretnéd a pénzed visszakapni.

[ Szerkesztve ]

(#76920) Head88 válasza V/ (#76919) üzenetére


Head88
addikt

Közvetlenül a kibontás után írtam az eladónak.
Bocsánatkérések közepedte állítja, hogy ő elküldte és, hogy ne indítsak ebay esetet (amit egyelőre még nem is tudok mert a nyomkövetés szerint még úton van a csomag) mert megoldja, hogy megkapjam a szemüveget vagy a pénzemet. Természetesen most nem ér rá utánajárni a történteknek mert dolgozik. Estére fog jelentkezni. Kért tőlem pár képet a dobozról, azokat elküldtem neki.

Az eladónak 253 pozitívja van aminek a fele eladás. (2negatív 2semleges) Szóval nem tűnik megbízhatatlan eladónak.

[ Szerkesztve ]

(#76921) Breki válasza V/ (#76918) üzenetére


Breki
veterán

Köszii a választ

Ő felajánlotta, hogy ő fizeti

most ezt válaszolta

hello

If you don't close the case and I don't provide a promised return service, according to eBay rules, they can force a refund to you, even if you have reached an agreement with me, but according to the case rules, they can still refund you, I don't want to Loss watch and movement

I have contacted eBay, they said that you opened the return case, do not admit that I am shipping a new movement, just provide a return case, unless you change it

Please contact eBay,unless eBay changes the case and agrees to ship the new movement,Otherwise please return to the watch, I will pay the postage, thank you

best regards

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#76922) V/ válasza Breki (#76921) üzenetére


V/
Topikgazda

Jó szándékú megközelítés a részéről ha fizetné a vissza postát, de te lehetsz nagyvonalú :)
Azt csak akkor fogja kifizetni ha megérkezik hozzá, együtt a vételárral.
Ha nem érkezne meg akkor azt is bukhatod, mert azután macerás behajtani.
A PayPal-tól meg rögtön a feladás után kérheted és normál esetben 5 napon belül megkapod. Én a biztosabb módszert javaslom.
Nem egészen értem hogy mit variál, akkor is return request-et kell indítani ha a vége az hogy újat küld, vagy az a vége hogy te küldöd vissza.

[ Szerkesztve ]

(#76923) kenwood


kenwood
veterán

Szeretnek egy termekert x ezer forintot kapni.
Vammal nem tokolnek,ezert EU-ba postazok.
A csomag merete 65x35x15cmes kb. 6kg
A termeket az ebay.com ismeri,es a co.uk nem,ott kezzel kell kitolteni,nincs stock foto sem..
Szamit, hogy hol adom fel ?
az ebay es a pp jutalekan kell kel meg valamivel szamolnom, vagy szorozzam meg az X-et 1.2-vel es abba minden belefer?

A DPD-nel ugy lattam, hogy az eun belul 20-25 euro lenne,es 3-4 orszag van,ahova 40. Ez realis ar?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#76924) Head88 válasza V/ (#76919) üzenetére


Head88
addikt

Szia,

Annyi fejlemény van, hogy szerintem színjátékot játszik az eladó.

Olyanokra kérdez rá amiről még nem beszéltem neki. Pl hogy a leragasztható buborékos zsák amibe csomagolta a szemüveget az le van-e zárva rendesen. Le van zárva (a szuperbiztos ragasztószalaggal körbe van tekerve a nyitó része) de ki van szakítva az alja.

Közben persze sajnálkozik és bizonygatja, hogy nem állt szándékában átverni.

(#76925) V/ válasza kenwood (#76923) üzenetére


V/
Topikgazda

Saját fotót szoktunk feltölteni, hiszen a az adott termék nálunk van és a vevőnek az igazi állapotot kellene látni.
Nem stock fotó az elvárás.
Számít, mert ha az UK oldalon adod fel akkor a nemzetközi láthatóság a +0,32 font.
És az lesz az alap bevételi deviza ami az adott eBay oldalon érvényes.
A DPD árai nyilvánosak, miért ne lenne reális?
eBay 12% PayPal 5%, ez utóbbi lehet kevesebb mert a vevő székhelyétől is függ.
18 % költséggel célszerű számolni, hiszen a csomagolási anyag is pénzbe kerül.

Ezen felül persze az adó és egyéb járulékot is számoljuk, de ez ugye egyéni dolog.

(#76926) Yszapos


Yszapos
tag

Sziasztok! Lenne egy "drágább" termék, amit ebayről vennék meg. Eddig csak pár száz forintos kacatokat, tokokat, üvegfóliákat rendeltem, mondjuk kivétel nélkül célba ért mindegyik. Most egy memóriakártyát szeretnék venni, mert jóval olcsóbban jutok így hozzá, mint itthon (garancia nem érdekel).

Két eladónál figyelem jelenleg a terméket, az egyiknél ez a szállítási mód van megadva:

Free shipping Hungary Standard International Flat Rate Postage
Estimated between Thu. May. 30 and Mon. Jul. 1
Seller ships within 1 day after receiving cleared payment

A másiknál ez:
Free shipping Hungary Standard International Shipping
Estimated between Thu. May. 30 and Mon. Jul. 1
Seller ships within 1 day after receiving cleared payment

Mi a különbség a két szállítási mód között (van egyáltalán)? Ezeket fogom tudni végig nyomon követni vagy az eladó fogja tudni követni, hogy hol jár, megkaptam-e már, ilyesmi? Melyiket érdemesebb választani? Mindkét eladó 100K feletti értékeléssel rendelkezik.

(#76927) kenwood válasza V/ (#76925) üzenetére


kenwood
veterán

Felreertettel nekem ez lesz az elso eladas,mas mar 100 felett jar,sajat tapasztalatokat vartam, hogy az eladas utan annyi penzem legyen,amennyit terveztem,ne hagyjak ki valamilyen koltseget a szamitasbol.
X kilo az euba szerintem elegge altalanos,az egyik legaltalanosabb ertekesitesi mod itthon. Biztosan sokan fejbol tudjak,melyik a legjobb futar,vagy hogy a jutalekok,konverzio es MINDEN utan mennyi marad nalad.

Peldaul :
"en most adtam el egy 6 kilos csomagot UK-be, 100 volt a buy it now ar, ebbol csak 75 maradt a zsebemben,inkabb 1.25-el szorozz"
vagy
" 25 euro sok,a ups 15ert is elviszi"
esetleg
"25 ot irnak,de meg 15 a kisbetus resz,40et szamolj alapbol a szallitasra"

UI:: nyilvan lesz sajt kep is,de egyreszt 1 stock foto nem art melle,masreszt a .com-on nem csak a foto volt fent,de egy muszaki cuccrol van szo,es ki volt toltve az osszes technikai parameter is. Inkabb azt hianyolom a uk-rol.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#76928) V/ válasza Yszapos (#76926) üzenetére


V/
Topikgazda

A "standard" szó az nem adja a nyomkövetési lehetőséget. kaphatsz küldeméyn azonosítót és mondjuk az a kínai posta jóvoltából az országukon belül nyomon követhető.
Az ajánlott, regisztrált küldemény az többe kerül.
Legegyszerűbb ha megnézed a szállítási opcíókat, lehet neki más féle szállítás is megadva, illetve rákérdezel.

(#76929) V/ válasza kenwood (#76927) üzenetére


V/
Topikgazda

Elnézést azt gondoltam, hogy a szállító oldalán nézted, nem gondoltam hogy fórum beírásról van szó.
Az Összefoglalóba találsz segítséget a szállítással kapcsolatban, van futár költség összehasonlító oldalakra link is.
A 8.a Az eBay-en történő eladásról néhány gondolat és a 8.b Ha eladtuk a terméket azt el is kell juttatni a vevőnek. részeknél

A más által már feltett hirdetést ajánlja fel, azt veszi át és érhet kellemetlen meglepetés, például olyan kerülhet a hirdetésedbe, hogy fizeted a vissza postát és 1 év garanciát vállalsz. Én jobban szeretem ha teljes egészében én szerkesztem a hirdetésemet.
Persze nem kell vadászni a technikai paraméterek után sem, de ha ott el van írva valami, akkor a te hirdetésedbe is bele tud kötni a vevő, hopgy nem azt kapta amit kifizetett és kéri a pénzt vissza.
Csak ellenőrzéssel átvenni dolgokat.
Olyan is volt hogy az általam készített képre írta rendszer hogy jogvédett tartalom :W és nem fogadták el a hirdetést.

[ Szerkesztve ]

(#76930) kenwood válasza V/ (#76929) üzenetére


kenwood
veterán

Koszonom,az osszefoglalot olvastam,illetve szinte minden olyan altalanos jellegu dolgot,amit te irsz.

Ez az ebay topic,nyilvan van tobb ember is,aki a heten,vagy multheten adott fel hasonlo ( 65x35x15cmes kb. 6kg) csomagot az eu-ba.
Neki csipobol megy a valaszerre a ket nagyon egyszeru kerdesre :

- Ha 120 ezer forintot szeretnek kapni egy termekert, akkor eleg 120000*1.2-ert meghirdetni,vagy merulhet meg fel barmi plusz koltseg?
- DPD-nel 20-25 euros arat lattam a kozeli, es 40-et a tavolabbi (gorog,finn,portugal) eus orszagokba.
Ide csak egy olyan valaszt varnek friss,szemelyes tapasztalatbol,hogy
a, "realis ar,en is kb. ennyiert kuldtem multheten "
b, "en fele ennyiert kuldtem massal"
c, " irrealisan alacsony ennyiert sem a dpd,sem mas nem fogja elvinni, nekem a duplaja volt a legolcsobb ajanlat

UI: koszi a tippet,szerencsere jol megy az angol,a hibakat javitom,ha lesz.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#76931) Yszapos válasza V/ (#76928) üzenetére


Yszapos
tag

Csak ez az egy féle szállítási mód választható mindkét eladónál. Ha ehhez nem tartozik teljes körű nyomkövetés, akkor semmilyen módon nem lehet megtudni, hogy épp hol van, miután elhagyja Kínát? És mi van akkor, ha nem kapom meg, mert mondjuk lenyúlja a postás (hallottam már ilyenről) vagy elkallódik útközben? Ilyenkor az eladó vállalja azt a kockázatot, hogy visszaadja az árát vagy küld egy másikat? Nem mondom, hogy extrém értékű a cucc, 2000-3000 ft közt van, de akkor is, szerintem az eladónak is az lenne a célja, hogy megkapja a pénzét a termékért.

[ Szerkesztve ]

(#76932) darvinya


darvinya
titán

Volt egy vásárlásom, amiben leírásában ez szerepel: Quantity: 1pc=1 meter

Ezt én úgy értelmezem, ha többet veszek akkor lesz hosszabb, mivel választó csak szín van, darab számon kívül.
Erre küldött több darabot a leírásban szereplő hosszban.
Maga termék pont nem darabszámos, hanem inkább hosszban értendő a kiszerelése.
Pontosabban: ez a termék kábel köpeny, ami hosszban árulják, mint darabban, mert kábelt sem darabolva veszi az ember.

Mivel késet már visszaadta az árát, de most utólag ezt így számomra használhatatlan.
Ezt megírtam neki, hogy így nem tudom használni.

Ha megemlíti, kifizessem azt amit nem tudok felhasználni?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76933) V/ válasza kenwood (#76930) üzenetére


V/
Topikgazda

Elnézésed kérem, én a DPD közölt árlistája alapján fizetem a díjaikat, ha te ott 20 €-ot látsz az annyi., bár forint díjat adsz nekik.
(Csak megjegyzem hogy ők egy vicces társaság ebből a szempontból, mert ezt írják: MNB középárfolyamon számolnak, ez pedig nincs, az MNB csak devizaárfolyamot használ, nincs vételi és eladási, aminek az átlaga lenne a közép.

Egyébként bizonyos országokba a GLS az olcsóbb. Pl ez a csomagod Ausztriába a GLS-el olcsóbb, Franciaországba meg a DPD az olcsóbb.
De forintban fizetünk és az átszámítási árfolyam meg amivel te kalkulálsz az bármi lehet, rád van bízva. Lehet hogy a saját bankod deviza eladási árfolyama lenne a célszerű.
De majd csipőből jönnek a többi válaszok.

(#76934) V/ válasza darvinya (#76932) üzenetére


V/
Topikgazda

1 db = 1 m-ként értelmezendő, ha hosszabb lenne, akkor több méter van beírva. Vagy pedig úgy van írva hogy választható a hosszúság alapján. Én mostanában itt az eBay-en nem is találkoztam olyan hirdetéssel hogy hosszúságot kell beírni a megvásárolandó darabszám helyére.

(#76935) darvinya válasza V/ (#76934) üzenetére


darvinya
titán

Pont emiatt gondoltam, hogy több darabot kell vegyek, hogy hosszabbat kapjak.
Erre meg küldte a több darabot 1m-ben.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76936) V/ válasza darvinya (#76935) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt úgy kell a hirdetést feladni, hogy a megvásárolandó darabszám az darab, nem 1 fm és aztán ha 10-et írsz akkor annyit kapsz, külön választási lista lehetőségek vannak 1 m, 2m 5 m és 10 m.
Ha valaki talál fenti logikájú hirdetést majd ossza már meg a linkjét.
Lehet hogy más webshop-nál van ilyen, az eBay-en nem az a jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#76937) darvinya válasza V/ (#76936) üzenetére


darvinya
titán

Kicsit félre érted.
Olyan termékről van szó, amit fm -ben árulnak mindenhol, mivel vagy egy dobot vesz az ember (ez általában 500m-től 5km-ig terjed, a dob méretétől függően), vagy fm -ben kívánt méretet levágva.
Kábelt is vagy egy dobot vesz a ember, vagy fm -ben.
Ez kábel köpeny, ami szintúgy fm -ben veszik kívánt méretben.
Mivel ezt a hirdetést [link] találtam, és ebben csak szín és darabszámot lehetet választani, átolvastam leírását.
Itt volt leírva 1db=1m, ebből gondoltam, hogy hosszabb esetén több darabot kell rendelnem.
Ha egyértelműen azt írta volna 1m ad el és ebből lehet több darabot rendelni.
Másik zavaró ez:
Length: about 1m

Quantity: 1pc=1 meter

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76938) V/ válasza darvinya (#76937) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak ismételni tudom magam. Az eBay hirdetésekben a Quantity (Mennyiség): az darabként értelmezendő.
Ha valami méteres kiszerelésű akkor úgy kell szoktuk, kell megadni, hogy az X méteresből 1 darab.
Eleve így tudja csak meghirdetni, ha akarná máshogy akkor sem célszerű, mert rajta kívül mindenki így értelmezné és akkor abból lenne gond hogy
Ez az eBay indulása óta így van.
A hirdetés az megfelelően írja, az jó, nem zavaró, mert pontos a meghatározás amit idéztél és a kép is egyértelmű.

Pl: kábelnél a hosszúságra ezek vannak, ez a megszokott:

Ezeket lehet felsorolásként is megadni.

[ Szerkesztve ]

(#76939) pulutodurumo válasza V/ (#76938) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Mondjuk szerintem is az eladó a hülye. Ha nincs a leírásban, hogy csak darabot árul, egyből arra gondolnék én is, hogy egyben elküld x métert. Vágni bárki tud.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#76940) V/ válasza pulutodurumo (#76939) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy dolog hogy mire gondoltok és egy másik hogy vannak szabályok a hirdetésekre, nem véletlenül linkeltem a fenti két képet. Így lehet meghirdetni és ez a "szokás" 1995 óta.
kábel hossz és mennyiség, Cable Length, Quantity

[ Szerkesztve ]

(#76941) darvinya válasza V/ (#76938) üzenetére


darvinya
titán

Tehát az mondod, hogy jogosan küldött 3 darabot 1m-ből?
Mert leírásban írt először:
Length: about 1m - Hossz: körülbelül 1m

Quantity: 1pc=1 meter - Mennyiség 1db= 1 méter

Most akkor hossz az 1méter, ami nem lehet körülbelüli, mert akkor nincs 1méter.

Ez a hirdető tud normálisan hirdetni: [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76942) V/ válasza darvinya (#76941) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindkettő normálisan hirdeti.
És igen, te 3 db 1 méteres valamit vettél meg. Nem pedig 3 m egybe valamit, mivel olyan nem is volt meghirdetve.

Amit linkeltél látod hogy te választasz átmérőt (Size), amott az fix volt (6mm), ez utóbbi az előre meghatározott méretekből (Length) választat veled (a másiknál az is fix volt, (1 m) itt nem választhatsz színt, amott meg választható volt (Color), mert szín szerint csoportosította és annyi darabot (Quantity) küld amennyit beírsz.
A másiknál is így működik, amennyit beírsz annyit küld, csak ott a méretek fixként vannak megadva, nem választhatóak.
Nem az alapján normális a hirdetés hogy választható opciók vannak, vagy nincsenek választható opciók.

[ Szerkesztve ]

(#76943) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ha ezen az oldalon, nyomkövetésbe ezt látom: "Held by customs
BUDAPEST" akkor ez vámolás alá esett? Vagy lehet fals infó is?

(#76944) darvinya válasza V/ (#76942) üzenetére


darvinya
titán

Oké, akkor küldöm pénzt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76945) V/ válasza B-L-A-C-K (#76943) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen. Minden küldemény a vámon keresztül lép be az országba, ez a szabvány szöveg amikor megérkezik. De nem minden nyomkövetési, küldemény azonosító számhoz írják ezt be.
Ennél is volt beírva, de persze jött tovább normálisan LM441798532CN
Csak a Cainiao írogatja, a mi postánk nem.

[ Szerkesztve ]

(#76946) B-L-A-C-K válasza V/ (#76945) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Aha, csak nekem már előtte bejött az országba elvileg:

(#76947) V/ válasza B-L-A-C-K (#76946) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha megnézted az enyémet akkor látod hogy ugyan ez a sorrend. De a magyar posta bejegyzéseit nézd az ő nyomkövetési oldalukon.
De itt egy vámolásos postai folyamat bejegyzései.

Ez lesz neked a következő: Bejövő küldemény belföldi továbbküldése Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

[ Szerkesztve ]

(#76948) B-L-A-C-K válasza V/ (#76947) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi. :R

(#76949) Yszapos válasza Yszapos (#76931) üzenetére


Yszapos
tag

(#76950) V/ válasza Yszapos (#76949) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem láttam benne olyat ami segíítséget igéynelne. Elnézést.
Van vásárlói védelem az eBay-en és ha PayPal-al fizeted ezt a vásárlást akkor ott is.
Ha nem kapod meg, vagy megérkezik és gond van vele, akkor első esetben a teljes összeget, a második esetben vagy teljes vagy rész visszatérítést kapsz.
Lényegtelen hogy te vagy az eladó tudja-e követni.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.