Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77751) Nordik


Nordik
őstag

Rendeltem egy telefontokot. Szallitasnal a töltő csatlakozó kivagasanal begnyomodhatott, mondjuk alig észrevehető, fénykép se biztos, hogy vissza adná. :) Érdemes reklamálni ezért? Ilyenkor mit csinal az eladó? Küld egy újat és kész?

[ Szerkesztve ]

(#77752) HollyBoni válasza Nordik (#77751) üzenetére


HollyBoni
veterán

Bocsi, de mondjuk írj neki és meglátod mi lesz? :F Tényleg no offense de nem értem ezeket az "írjak e az eladónak kérdéseket". Pár perc bepötyögni egy levelet. Ha nem tetszik neki nem fog idejönni (gondolom) Kínából hogy megverjen. :))

(#77753) Nordik válasza HollyBoni (#77752) üzenetére


Nordik
őstag

Igazad van, bízok benne nem fog idejonni. :( Megpróbálok neki majd írni hátha küld újat. :) Annyira nem zavaró, talán nem keri vissza. :D

(#77754) Nordik válasza Nordik (#77753) üzenetére


Nordik
őstag

Írtam neki ha jól veszem ki vissza akar utalni refunddal egy bizonyos összeget. Végülis elfogadtam. Ilyenkor nekem nincs semmi teendom majd jön a kártyára vissza az összeg és kész?

(#77755) V/ válasza Nordik (#77754) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy van, de nem kártyára megy a pénz, hanem a bankszámládra amelyhez a kártya tartozik.

(#77756) Nordik válasza V/ (#77755) üzenetére


Nordik
őstag

Bankszamlaszam nincs megadva paypalon az nem baj ugye? Csak a kártya van csatolva.

(#77757) V/ válasza Nordik (#77756) üzenetére


V/
Topikgazda

A helyzet az hogy amikor fizetsz egy kártyával akkor a bankod a pénzt a bankszámládról utalja a kereskedő bankszámlájára így amikor visszaküldik az a kiinduló bankszámlára visszaküldhető, ott a banki könyvelésben.
Itt a PayPalon a bankszámlát azért kell megadni hogy ha valaki küld pénzt az egyenlegedre akkor meglegyen az a bankszámlaszám amekyre ha úgy döntesz kiutaltadod a PP-vel

(#77758) V/ válasza Nordik (#77756) üzenetére


V/
Topikgazda

A helyzet az hogy amikor fizetsz egy kártyával akkor a bankod a pénzt a bankszámládról utalja a kereskedő bankszámlájára így amikor visszaküldik az a kiinduló bankszámlára visszaküldhető, ott a banki könyvelésben.
A bankkártya csak egy fizetési átjáró a bankszámlák közt, de visszafelé már nincs rá szükség.
Itt a PayPalon a bankszámlát azért kell megadni hogy ha valaki küld pénzt az egyenlegedre akkor meglegyen az a bankszámlaszám amekyre ha úgy döntesz kiutaltatod a PP-vel.

[ Szerkesztve ]

(#77759) Nordik válasza V/ (#77758) üzenetére


Nordik
őstag

Értem, köszönöm! Gondolom pár nap és a számlán lesz. :)

(#77760) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!

Arra van valami lehetőség, hogy ha ebay-ről rendelek és a termék ára meghaladja a vámhatárt (22 euro), de én szeretném hogy ne vegyék ki, akkor más szállítási opciót választani, vagy bármi más lehetőségem van?

Előre is köszönöm.

(#77761) V/ válasza tomszli11 (#77760) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha megnézed az Összefoglaló 19. vámolásos leírását akkor valójában több az érték ameddig nem kell áfát fizetni. (37,04 €, 41,1$) Lehet hogy abba még beleférsz. Afelett EU- n belüli eladótól való vagy olyantól aki EU raktárral is rendelkezik történő vásárlás.

[ Szerkesztve ]

(#77763) V/ válasza Occon adom (#77762) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem azt írták hogy küldd vissza? Nem szokta az eBay a megsemmisítést javasolni, legalábbis én eddig ilyet nem kaptam tőlük. Azt igen hogy küldjem vissza és azután megkapom a pénzt.
Lehet hogy az eladó is erre gondolt: oké visszakapod a pénzt, de a kamerát is megtartani azt már nem.

[ Szerkesztve ]

(#77764) Occon adom válasza V/ (#77763) üzenetére


Occon adom
aktív tag

[kép]
Bocs a szóösszetételért.
Ezt kaptam az ebay oldaláról. Az eladó javasolja én meg tegyem.

(#77765) V/ válasza Occon adom (#77764) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladó reagált a problémára, nem az eBay .Természetesen ha nem felel meg az ajánlata, ott látható a lehetőség az eBay segítségét kérni, ami 09.07 után lesz elérhető. Az eBay még nem adott senkinek igazat.
If you haven't agreed on a solution by September 7. 2019. you can ask us to step in and help.

Egyenlőre te jeleztél egy problémát az eladónak és ő írt egy részben értelmetlen megoldást. Ez a párbeszéd még kettőtök közt folyik, persze az eBay felületen, de azon kívül nincs közük hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#77766) tomszli11 válasza V/ (#77761) üzenetére


tomszli11
tag

Sajnos az a probléma ezzel, hogy a termék ára 46$ ami tuti vámolásra kerül...
Pl. ilyen esetben a ha külön felkeresem az eladót, hogy más összeget írjon a csomagolásra, az mennyire járható?

Köszi.

(#77767) V/ válasza tomszli11 (#77766) üzenetére


V/
Topikgazda

Semennyire, ahogy az Összefoglalóban is utalok rá, 2004 óta nem az alapján kell eldönteni az értékét hogy mit írnak rá, köztudott hogy oda nem a valódi értéket írják rá egyébként is. Egyébként is vámszabálysértésre biztatnád az eladót és magad.
Mi lenne egyébként, mert van amit a posta átenged a sok csomagból, mivel nem győzik a feldolgozást.

[ Szerkesztve ]

(#77768) tomszli11 válasza V/ (#77767) üzenetére


tomszli11
tag

Egy drón akkumulátorról lenne szó.
link

(#77769) V/ válasza tomszli11 (#77768) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez úgy 60% hogy elkerüli a fokozott figyelmet.

(#77770) hevizms


hevizms
addikt

Sziasztok.
Ha nem tartja az eladó az igért szállitási időt,akkor van jogom visszakövetelni a pénzt?
Hisz én pont ez miatt választottam őt,mert sürgős lenne és ezért is fizettem többet hisz nála drágább volt ugyanazon áru.
Ráadásul a tracking number is érdekes,mert aszerint Törökországban jár a cucc :) LD062050829FR
Mindenesetre én elinditottam a "nem érkezett meg az áru" fül alatt a reklamációt.Kiváncsi vagyok mit reagál az eladó.

[ Szerkesztve ]

(#77771) somnia válasza hevizms (#77770) üzenetére


somnia
őstag

...a határidőt nem az eladó vállalja, hanem az eBay kalkuláció alapján határozza meg...letelt már az estimated delivery?..egyébként az eladót pont nem érdekli, hogy te miért választottad őt...

[ Szerkesztve ]

(#77772) V/ válasza hevizms (#77770) üzenetére


V/
Topikgazda

Én rákérdeztem volna az eladóra hogy jó számot adott-e meg, de volt már hogy más országba vitték és onna került vissza, szokott ilyen lenni.
Mikor vásároltad de Franciaországból posta 7-14 nap is lehet, vagy 21.
És ahogy somnia ls írja , nincs itt szállításra vállalt idő, annyi van hogy van egy elméleti érekezési idő, annak utolsó dátumától van 30 nap reklamálni, persze lehet rögtön az 1. nap indítani, de 10-14 nap ráadható.
Pont tegnapi példa, csak az NKK-ban 38 napig várt arra hogy kinyissák a szállító konténert, de az elmúlt időszakban bizony csak ez a mozzanat 3-8 nap átlagosan és még erre megy 1-6 nap a belföldi kiküldési bejegyzés. Nagyon lassú a postai feldolgozás most és ehhez aztán semmi köze az eladónak.

[ Szerkesztve ]

(#77773) hevizms válasza V/ (#77772) üzenetére


hevizms
addikt

Értem,de a válallási határidőt az eladó adja meg nem az Ebay ugye?
Szóval oké hogy nem tehet mondjuk egy nem várt eseményről,de akkor adjon meg hosszabb határidőt mint ahogy pld a kinai eladók is teszik.
Na mindegy kiváncsi leszek mi sül ki belőle.

(#77774) hevizms válasza somnia (#77771) üzenetére


hevizms
addikt

Igen lejárt az estimated delivery
Az ebay honnan tudná milyen postázással küldi az eladó?
Nyilván az eladó adja meg ezeket az adatokat nem?
Az meg hogy az eladót nem érdekli miért választom őt?????Hát az akkor elég szar eladó.
Amúgy semmi gondom nem lenne ezzel az érkezési határidővel sem ha látnám a tracking alatt hogy már úton van,de nem érkezett még meg,de a rendes kerékvágásban halad Franciaország és Magyarország közt
De az hogy Törökorzságban van a saját postájuk szerint is,az valahogy nem kóser.Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#77775) Occon adom válasza V/ (#77765) üzenetére


Occon adom
aktív tag

[link]

Ezt hirdeti "repubric" eladó
Specifications:
Color: Black, White, Yellow, Blue, Grey
Dimensions: Approx. 59.2x29.8x41.4mm/ 2.33x1.17x1.63"
OSD Language: English/ German/ French/ Spanish/ Italian/ Portuguese/ Traditional Chinese, Simplified Chinese/ Japanese/ Russian
Resolution of Video Recorded: 4K(3840*2160) 24FPS, 2K(2560*1440) 30FPS, 1920*1080 60fps, 1280*720 60fps
Video Format: MP4
Compression Format: H.264
Resolution of Photos: 16M/ 14M/ 12M/ 8M/ 5M
ilyen paraméterekkel.
A mai napig árulja szemrebbenés nélkül.

Más eladó korrekten kiírja, hogy felvétel x.avi 15 fps, de ez is ugyanazt adta hamis adatokkal.
És még naponta zaklat a leveleivel, hogy törjem össze vagy ad 6 USD-t aztán minden rendbe lesz,
feldühített, Bocs!

(#77776) V/ válasza hevizms (#77773) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az eladó adja meg. Ez egy statisztikai adat, a megérkezési leigazolások alapján számolja a rendszer.
Egyedül a postára adási időt tudja megadni (handling time), a szállítás módnál már előre ad valamit az eBay amikor kiválasztom hogy mivel lenne szállítva ebben persze Magyar Posta nincs benne, aztán a szállítók meg valamennyi idő alatt hozzák-viszik a csomagokat. Még ők sem vállalnak fix időket, hogy vállalhatna az aki csak megbízza őket a szállítással?
Pl:

De nem írtad hogy mit válaszolt arra hogy Törökországba került? Mivel ő a feladó a szállító postát fel tudja hívni és válaszolnak neki, illetve kiderülhet hogy tévedésből másik számot írt be és a tied egy más szám ami meg már itt lehet, csak folyamatban van MP által a kézbesítés.

[ Szerkesztve ]

(#77777) Occon adom válasza V/ (#77776) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Bocs, más téma de hozzád.

Mibe kerülhet Honkongba visszaküldeni egy KB fél kilós csomagot?
A Postai kalkulátorba irdatlan magas költség jött ki, csak azért is érdekelne.

(#77778) V/ válasza Occon adom (#77777) üzenetére


V/
Topikgazda

A kb nem jó mert 500 g a határ. 501-től már horror ár.
3575 Ft 500 g-ig 501-2000-ig meg 8250 Ft és ez csak 12000 Ft-ig biztosított. Ha ennél több akkor meg 5000 Ft-ként 515 Ft, egy 25000 Ft értékre még 2575 Ft az előző két értékhez.

[ Szerkesztve ]

(#77779) Occon adom válasza V/ (#77778) üzenetére


Occon adom
aktív tag

csomagolás nélkül 458g, , eredetileg ahogy érkezett 512g :(

(#77780) V/ válasza Occon adom (#77779) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudod úgy becsomagolni hogy alatta maradjon, de így is ez a legolcsóbb oda, néztem futárokat is de az még a Posta EMS-nél is drágább. Bár ha PayPal-al fizetve és még érvényes rá a visszaküldési költségtérítés akkor 9300 Ft-ig visszaadják a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#77781) Occon adom válasza V/ (#77780) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Azt egyébként hogy lehet kérni a postától hogy vigye vissza, ott a matrica, hova, nameg a 23 dokumentum mellé....

(#77782) V/ válasza Occon adom (#77781) üzenetére


V/
Topikgazda

Várjál, ezt most nem értem.

(#77783) anorche1


anorche1
őstag

Szerintetek ez megerkezik szeptember 20. elott? Illetve lehet egyaltalan alkoholt rendelni?
Johnnie Walker A Song of Ice Whisky 40,2% Haus Stark Game of Thrones 700 ml

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#77784) V/ válasza anorche1 (#77783) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet alkokol, mivel a német jövedéki adók azok kifizetésre kerülnek.
De van egy figyelmeztetés külön erre: Seller ships within 20 days after receiving cleared payment
Kifizeted és akár 20 nap múlva küldi el. Nem hiszem hogy rendelésre párolják le a whiskyt
Még egy német "Tesco-ból" online rendelve is ideér 1 héten belül.
Szóval nem biztos, ha ma fizeted lehet hogy csak szeptember 24-én küldi el és kell pár nap hogy ideérjen. De kérdezz rá.

[ Szerkesztve ]

(#77785) somnia válasza anorche1 (#77783) üzenetére


somnia
őstag

Estimated between Tue. Oct. 8 and Tue. Oct. 15

...persze ettől még megjöhet...

(#77786) anorche1 válasza somnia (#77785) üzenetére


anorche1
őstag

Igen, ezt lattam, ezert is irtam ide, hatha valakinek mukodik a varazsgombje.

Irtam az eladonak, meglatjuk mit valaszol.

Es koszi nektek a valaszt! :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#77788) Occon adom válasza V/ (#77782) üzenetére


Occon adom
aktív tag

az összes cucc egyben, hiánytalanul megvan, nettó és a csomagolva is megvan az eredeti zacskó.
max a bubis részét tudom kivenni úgy 500g alatt van.

(#77789) V/ válasza Occon adom (#77788) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, de ráraktad a CN23-at? Megy még rá "bélyeg" is, azzal nekem mindig 1 g-al kategóriát váltott, amikor még nem ez a kettő volt 500 és 2000 közt. Lökdöstem a pultot hogy hátha lejjebb mér a mérleg.

[ Szerkesztve ]

(#77790) Occon adom válasza V/ (#77789) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Megvárom egyenlőre hogy az Ebay mit mond, aztán küldöm vissza 1 hete kaptam kézhez, és tréé a tudása, de nagyon.

(#77791) hevizms válasza V/ (#77776) üzenetére


hevizms
addikt

Köszi.

Először irta hogy minden rendben és továbbra is azt a számot megadva.
Aztán akkor irtam újra hogy de miért Törökország?
Erre ma ezt írta:
'Hello we have sent you a new LCD you can follow it with this tracking number: LD062579219FR Best regards Julien - PhoneDroid Customer Service '

Most akkor ilyenkor mi van?Mit gondoljak ezután róla?
Fel sem adta eddig,más csomagnak a trackingszámát irta,most meg higgyem el hogy ez már az igazi tracking és feladta?Nyilván nem.Mert ugye nem azt irta hogy a csomagom úton van és elcserélte a trackinget hanem hogy új csomagot adott fel.

Ja és nyilván ezzel megint csak tolódik az idő.
Egyre jobban tartok tőle hogy nem kapok semmit.
10-ére irta az ebay hogy ha nem rendeződika dolog,akkor ők döntenek.
Mire számitsak vajon?Mert az tuti hogy addigra nem kapok semmit szerintem.
Mit tegyek 10-én?

[ Szerkesztve ]

(#77792) V/ válasza hevizms (#77791) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez lesz a jó, elkeverte a dolgokat, valójában tudom hogy bosszantó a késedelem, de 10-én erre már lesz egyértelmű, ide mutató nyomkövetési bejegyzés, ilyenkor elutasítják a case-t. Általában.

(#77793) hevizms válasza V/ (#77792) üzenetére


hevizms
addikt

Engem nem zavarna a dolog ha csak a tracking számokat keverte volna,de itt nyilvánvaló hogy fel sem adta.Ha én most nem inditok reklamációt,akkor mikor adta volna fel vajon?Már ha egyáltalán feladta most persze,mert ezekután én nem vagyok benne biztos.
Azért bosszantó mert pont a várható érkezési idő rövidsége miatt választottam őt,ennyi erővel kinai eladót is választhattam volna olcsóbban.

(#77794) V/ válasza hevizms (#77793) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt írta és az eBay-nek is azt fogja írni, hogy a Posta elkavarta és inkább küldött egy másikat, nem tudod bizonyítani hogy nem igaz.

(#77795) biega


biega
aktív tag

Sziasztok!

Érdekes problémába futottam, vettem egy Lenovo akkumulátort a notimba, de írtam az eladónak, hogy CSAK a rendelt típus kell, másik kompatibilis nem. Válaszolt, hogy minden rendben és természetesen nem a rendelt típust kaptam.

Hosszú levelezés után ma adtam neki egy negatív értékelést, mert inkorrekten járt el. Este döbbenten látom, hogy törlődött az értékelésem. Ez hogy lehet?

(#77796) V/ válasza biega (#77795) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy hogy kérte az eBay-t a törlésre.

(#77797) rednifegnar válasza biega (#77795) üzenetére


rednifegnar
senior tag

sajnos megteheti en is jartam igy. ezek utan nem teljesen ertem mi ertelme van az ertekelesi rendszernek...

A camera does not make art, the artist makes art.

(#77798) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Sziasztok!
A következő problémám lenne.
Rendeltem egy terméket Kínából.
Az eladó feladta, megadott egy nyomkövetési számot.
Ami szépen mutatja is merre járt a csomag viszont tőlem 200km vették át, a posta szerint ez meg is történt.
Üzenetet küldtem az eladónak semmi válasz. Próbáltam disput-ot nyitni, nem engedte a rendszer mivel még azon az időn belül voltunk amit megadott várható szállítási időnek.
Ez mostanra letelt, viszont most már nincs is lehetőségem az ebay felé jelezni a problémát.
Mi lehet a megoldás, hogy tudnám vissza kapni a pénzem?
ui:
az addig makulátlan értékelésekkel rendelkező felhasználó begyűjtött 100 negatívot azóta

(#77799) V/ válasza tamas1985 (#77798) üzenetére


V/
Topikgazda

Dehogynem, hiszen a várható érkezés utolsó dátumától 30 nap az indítási lehetőség a request-re, case-re. Ha vásárlásnapjától eltelt 60 nap, akkor nem a vásárlásnál, hanem a Resolution Center-ben indítva és az adott vásárlást kiválasztva van rá lehetőséged.
Az Összefoglalóba is beírtam már ezt.
Az ok amit választasz hogy nem érkezett meg és az hogy valótlan a nyomkövetési szám. Egy angol nyelvű felületen a nyomkövetési információ, rászerkesztve hogy a jó cím a másik város, az cím jó ami az eBay-en van megadva, a Posta tévesen nem kézbesít (ha rákérdeznél úgyis azt válaszolják hogy az ottani címzett vette át) nyugodtan ezt is leírhatod.

[ Szerkesztve ]

(#77800) Occon adom válasza V/ (#77799) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Az Angol oldal titkos, hogy nincs kiírva sehol?
Nem találom egyenlőre.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.