Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-24 06:10:35

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77301) oil120 válasza V/ (#77300) üzenetére


oil120
senior tag

Akkor nem jó helyre írtam nem jó szöveget?

(#77302) V/ válasza oil120 (#77301) üzenetére


V/
Topikgazda

Két lehetőség jöhet elő szituációtól függően ha töröltetni szeretnéd:
More actions, Request to cancel this order, vagy az Ask to cancel order,
vagy a
Contact seller, Request to change an order
Amelyik elérhető az adott vásárlásnál azt használod, ha valamiért mindkettő lenne, akkor az első az "erősebb".

[ Szerkesztve ]

(#77303) GAbre válasza GAbre (#77292) üzenetére


GAbre
veterán

Ahogy elnézem akkor ti se tudtok megoldást.
Ha nem hagyok pénzt kártyámon,és így nem fizetődik be a számla vajon megkeresnek emailben,és tudok velük beszélni?

Avatar

(#77304) V/ válasza GAbre (#77303) üzenetére


V/
Topikgazda

jelezd hogy refund volt,
Akkor bővebben ennek a tételnek a június 17én megkapott számlán sztornózva kell lennie, amikor megkaptad van 10 napod a számlán szereplő tételeket reklamálni. Mire vártál eddig? A refund a PayPal-ról kezdeményezve ment refund mező és full költség megadásával a bejövő pénznél?

Most már fizetni kell, de biztos vagy benne hogy ezt felszámolták és úgy hagyták? Még próbálj meg új számlát kérni ha benne lenne ez a tétel. Nincs hivatkozás a szövegben.
De legfeljebb kifizeted aztán visszakéred.

A fizetésre várás sem jó ha ez látható, ennek lezárt vásárlásnak kell lenni. Valamit kihagytál.

[ Szerkesztve ]

(#77305) oil120 válasza V/ (#77302) üzenetére


oil120
senior tag

Mi van, ha nem fizetek. Nem állhatok el a vásárlástól megrendelés után? Még az eladónál van a termék, olyan mintha a boltban a pénztár előtt meggondolnám magam,
Írtam az ebay customer service-nek is, hogy téves rendelések, tudatlanságból kerültek kosárba.

[ Szerkesztve ]

(#77306) V/ válasza oil120 (#77305) üzenetére


V/
Topikgazda

De, ott is közölni kel valahogy hogy nincs szükséged rá ha már megrendelted. A Internetes vásárlás az nem egészen ugyanaz, mint a boltban való vásárlás, nem vagytok egy helyen így vannak más szabályok.
Persze el lehet állni a vásárlástól, azt is lehet hogy nem fizeted ki, ez ugyan szerződési feltétel megszegése és ezt szokták díjazni.

(#77307) oil120 válasza V/ (#77306) üzenetére


oil120
senior tag

Persze, nekik is írtam, hogy nem szeretném a termékeket megvásárolni.
Kártérítést kell esetleg fizetnem?
Nem szeretnék most 600 ezret kifizetni, bár ebből 2 termék esetleg jöhet ha nagyon muszáj, de 1-re semmi szükségem, nem megfelelő nekem.
Kártérítés összege mekkora lehet ilyen esetekben?

[ Szerkesztve ]

(#77308) oil120


oil120
senior tag

Ráadásul pont azt tudtam törölni, bár függőben van, amelyiket esetleg megvenném.

(#77309) V/ válasza oil120 (#77308) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a másik kettőnél nem tudod egyik szöveget sem választani akkor More Actions és a legalsó, Hide order és nincs vele gondod. Mindegyik a Unpaid items résznél van egyébként?

(#77310) oil120 válasza V/ (#77309) üzenetére


oil120
senior tag

2 db unpaided résznél 1 amit ma néztem és utána láttam, hogy itt vannak ezek a tételek, a canceled itemsnél

(#77311) oil120


oil120
senior tag

egyébként 41 vásárlásom van 100%-os értékeléssel.
Tényleg nagyon sajnálom a tudatlanságom miatti malőrt.
Csak olyan nagyságú tételek, hogy hezitáltam, nézegettem és azért került a kifizetetlen tételekhez.

(#77312) V/ válasza oil120 (#77310) üzenetére


V/
Topikgazda

A Canceled items-el ne foglalkozz, Hide ha zavar a látványuk

[ Szerkesztve ]

(#77313) oil120 válasza V/ (#77312) üzenetére


oil120
senior tag

Kaptam az eladóktól és az ebay costumer servicetől is üzenetet, hogy törölték a vásárlási igényemet, így mindegyik a Canceled items mappába került.
Megnyugodhatok.

(#77314) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Ebayről rendelnék, Angliában van az eladó, nagy értékű, több százezres kütyü. A kérdésem, hogy jól látom, hogy Anglia nem Schengen, tehát vám szempontjából olyan, mintha az USA-ból jönne a kütyü? Azaz vámolni fogják mindenképpen?

És mi van akkor, ha egy ismerősöm hozza haza a bőröndjében, önbevalláson alapul, para?

(#77315) V/ válasza kalapacsolok (#77314) üzenetére


V/
Topikgazda

Rosszul gondold, még mindig EU-s állam tehát nincs vám és áfa.
A Schengeni egyezmény nem egészen erről szól, mivel nincs közös határszakasz, ezért Nagy-Britanniának van sajátját határellenőrzése és a közösbe nem száll be. Határőrizetre szóló egyezményről van szó. Nem vám téma.Konkrétan: a belső határőrizet megszüntetését és a külső határok közös ellenőrzését jelenti.

[ Szerkesztve ]

(#77316) kalapacsolok válasza V/ (#77315) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszönöm, akkor rosszul tudtam!

(#77317) Laraxior válasza V/ (#77291) üzenetére


Laraxior
titán

Azt elfelejtettem írni :D
Itt lakom, ezért használom a német ebayt.
Mindenesetre ma indítottam egy ilyen okosságot amit írtál, 2 óra múlva jött az üzenet, hogy utalt, hétfőn rajta lesz a számlámon... Kíváncsi leszek. :D
Köszi a segítséget :R
(Nem értem az ilyen értetlenkedőket, értem én, hogy sokallja a postaköltséget, de az is oda van írva a termék árához, nem zsákbacica :W ) :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#77318) oil120 válasza V/ (#77312) üzenetére


oil120
senior tag

Köszönöm a segítségedet, amit hétvégén nekem nyújtottál :)

(#77319) Zpulai92


Zpulai92
csendes újonc

Sziasztok , van egy csomagom megint ebay-ről royal mailes a dolog. Kaptam is rá csomagszámot de több csomagkövető oldalon sincs róla infó .
szöveg:"No information about your package. Package has not been sent yet or you entered invalid tracking number." tényleg elszúrhatták a számot ? 26.-n rendeltem semmi újat nem találtam emiatt azóta.

(#77320) V/ válasza Zpulai92 (#77319) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a szám és nem GSP-os a szállítás? Mi a várható érkezési idő utolsó dátuma, mert addig úgysem tudsz semmit sem csinálni a várakozáson kívül.

(#77321) rednifegnar válasza kalapacsolok (#77314) üzenetére


rednifegnar
senior tag

tipp: ha elso vasarlasod es meg ennyire se vagy kepben de ekkora osszeggel inditasz akkor azert nezesd mar meg a teteled par tobbet latott szakival, nehogy a kovetkezo beirasod az legyen hogy nem erkezett meg a cucc mi lesz a penzemmel?...

A camera does not make art, the artist makes art.

(#77322) Zpulai92 válasza V/ (#77320) üzenetére


Zpulai92
csendes újonc

UG-s a számsorom , most tettem le a telefont , posta szerint ez nem nyomon követhető .
Juli2. Júli 31 az intervalluma ebay szerint . UG419644051GB

(#77323) V/ válasza Zpulai92 (#77322) üzenetére


V/
Topikgazda

Az U-val kezdődő csak egy belső postai azonosító, lehet hogy még a Royal Mail sem mutatja. Jön az csak legfeljebb nem látod hol jár épp. Angliában volt az Item location?

[ Szerkesztve ]

(#77324) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok! Nem régen kérdeztem Tenerifével kapcsolatban, oda kellett postáznom, kérdeztem itt hogy vámmentes e.
Nem vámmentes, hiába eu tag, a posta ügyfélszolgálatán világosítottak fel.

(#77325) Zpulai92 válasza V/ (#77323) üzenetére


Zpulai92
csendes újonc

Nem néztem az item location-t, a fizetési forma angol font volt - abból jött reflex szerűen hogy angolból jön , most megnéztem az eladó oldalát , ott UK-t ír , Royal oldalán is próbáltam a számot , az se talált semmit , nem örülök , de ez van ... :)

(#77326) V/ válasza Sanyaaa26 (#77324) üzenetére


V/
Topikgazda

A Postai dolgozó honnan vette?
Gondolom akik Tenerifén élnek jobban tudják és a spanyol posta is. Írattak a felvételnél veled CN22-öt?
De neked teljesen mindegy hiszen odaküldted. Az onnan érkező küldemények sem kerülnek vámeljárás alá.
A NAV szerint közösségi terület és a közösségi vámok vonatkoznak és a spanyol áfa is. Kanári szigetek néven emlegetik.

[ Szerkesztve ]

(#77327) Sanyaaa26 válasza V/ (#77326) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

A posta központi ügyfélszolgálatát hívtam, más ügyben, csak megjegyeztem hogy Tenerifére küldtem csomagot aminek a csomagkövetése 24.-e óta áll. Akkor mondta hogy van pár eu-s ország amire nem vonatkozik a vámmentesség, ezért is furcsálltam a vevő kérését hogy csináljak értéknyilatkozatot a vám miatt. Azt mondta a posta oldalán, országlapok néven keressek ott minden fent van

(#77328) V/ válasza Sanyaaa26 (#77327) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze, egész Spanyolországra ír vámárúnyilatkozatot, ugyanúgy mint Németország, Franciaország, Görögország, Hollandia és Románia esetén is. Szerinted?
A NAV-Vám jobban illetékes a témában.

[ Szerkesztve ]

(#77329) Sanyaaa26 válasza V/ (#77328) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Igazából mindegy is, feladtam, ennyi a vevő tudja hogy arrafelé hogy megy majd vár.

(#77330) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Üdv! Megint eladtam valamit, most egy ilyen szöveg van "Waiting for payment" ez miért van? Eddig egyből jött a pénz stb.

(#77331) V/ válasza Sanyaaa26 (#77330) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem mindig azonnal fizet a vevő, USA, UK oldalon 2 nap, más eBay oldalon 4 nap a fizetési határidő.

(#77332) siskad


siskad
őstag

Sziasztok! Olvastam itt régebben, hogy a 10db-os eladási limitem akkor nő, ha eladok valamit pozitív értékeléssel. Ez azóta is így működik? Ha igen, akkor ilyenkor mennyivel nő? Illetve ha külön kérem a limitem emelését (már pár napja beszélgetek ezzel kapcsolatban a supporttal és kb. most jutottam el odáig, hogy megvan minden feltétele), akkor az ingyenes és ugyanannyi minden hónapban?

Xiaomi 13

(#77333) V/ válasza siskad (#77332) üzenetére


V/
Topikgazda

Adnak esetleg 15-25 darabot ha külön alkudsz ki, de kérnek mini üzleti tervet, de akkor is 500 $ a végösszeg. Ha emelkedik a "rangod": You can sell up to 100 items or up to $5,013.58 per month, whichever comes first.
Az ingyenes mennyiség az változó oldalanként.

[ Szerkesztve ]

(#77334) siskad válasza V/ (#77333) üzenetére


siskad
őstag

Értem, köszi a választ! :)

Xiaomi 13

(#77335) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Azt nem tudja valaki hogy miert van hogy csak 1 termekemet mutatna unsold-nak? Hol ott 2 termekem van hirdetve. Es 2 Activ van,mert ugyebar 2 termekem van. De miert mutat csak 1 et unsold nak?

(#77336) V/ válasza venom8888 (#77335) üzenetére


V/
Topikgazda

Unsold az ami nem kelt el és lejárt.

(#77337) venom8888 válasza V/ (#77336) üzenetére


venom8888
őstag

Meg hirdettem ujra a masik termekemmel. Ertem,rendben koszi

(#77338) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok!

2019-07-03 09:29

Available for collection, The shipment is at local post office available for collection
2019-07-02 12:31

Delivery has been attempted, Absent recipient. The shipment will be available for collection the next working day after the date of the notice in the relevant Post Office
2019-07-02 10:29

In delivery, The shipment is on its way to be delivered

A legfelső mit jelent? Elküldtem a világ végére, igazán felvehetné az illető, addig értékelést sem kapok.

(#77339) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Van esetleg arra valami megoldás, hogy csak olyan aukciókat listázzon az eBay, ahol vannak már licitek?

Olyat találtam csak, hogy sorrendbe állítja bidek szerint, de nem ezt szeretném. Olyat is találtam, hogy a legmagasabb bideket listázza, de ezt sem szeretném. Egyszerűen ki szeretném szűrni a 0 bides licites hirdetéseket a találati listából (ezzel kiszűrve az ezernyi túlárazott értéktelen cuccot), de nem feltételnül csökkenő bidszám szerinti sorrendben.

Lehet ilyet? :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#77340) V/ válasza Sanyaaa26 (#77338) üzenetére


V/
Topikgazda

Írj a vevőnek, hogy megérkezett keresse a postán.
Az olyasmi mint nálunk a postai letétbe helyezés, az átvehető a postán.
Értékelést nem biztos hogy ad, hiszen nem kötelező, ennek nincs köze hozzá hogy átveszi vagy nem veszi át.

(#77341) V/ válasza Mosqu!to (#77339) üzenetére


V/
Topikgazda

Alapból ezt meg tudod oldani, mármint ne lásd a 0-ás liciteket.

Beírsz egy licit kezdő, vagy egy licit intervallumot a Number of bids from-nál
from 1 és a to üres akkor 1-től mind
from 2 to 2 az összes két licit
from 1 to 10 az 1 és 10 közötti licitek

[ Szerkesztve ]

(#77342) Sanyaaa26 válasza V/ (#77340) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Értékelés azért jó nem hogy megkapjam a visszatartott pénzemet, legalábbis volt már így, pozitív után kaptam meg egyből.

(#77343) V/ válasza Sanyaaa26 (#77342) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha 21 napos a PayPal várakoztatás azon ez nem segít és mi van ha nem lesz elégedett.
Ha az első eladás pénzét megkaptad simán, az csak "kedvezmény" volt. Azt, ha nem értékel a vevő akkor is megkapod.

[ Szerkesztve ]

(#77344) Sanyaaa26 válasza V/ (#77343) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

A másodiknál tartották a pénzem, addig míg meg nem kaptam az értékelést, nem volt 21 nap.

(#77345) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Valaki tudja miért lett pár napja/hete,hogy ha veszek valamit áfát is kell fizetnem ebayen?
Vagy csak kifogtam,hogy mind a 2 vásárlásnál,az adott helyen áfát is kell fizetni?

Avatar

(#77346) RBJ


RBJ
addikt

Vásároltam az ebay en egy túl jó, hogy hihető legyen t.
Gondoltam vagy bejön vagy nem.
Hát nem. Hol tudok reklamálni az ebay en mert még az előzményekből a vásárlás és a termék is eltűnt.
Így nem tudok reagálni vagy utána nézni, hogy mi van.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#77347) V/ válasza RBJ (#77346) üzenetére


V/
Topikgazda

Bal oldalt a neved alatt az Account settings és a Resolution Center, ott kiválasztod a problémát
I bought an item.
- I haven't received it yet. - nem érkezett meg
vagy
- I received an item that does not match the seller's description. - megérkezett, de gond van vele
a Continue gomb és megkeresed a vásárlást.
Ha a fenteik közül egyik sem akkor meg My problem is not listed here link.

[ Szerkesztve ]

(#77348) V/ válasza GAbre (#77345) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha EU- kívüli akkor 6000 Ft érték felett mindig lenne áfa esetleg vám és a itthon a vámeljárást lefolytató cég költsége. 27% + 3500 Ft vagy 7600 Ft attól függ hogy mivel szállítják.

Ha GSP-es a vásárlás akkor ez így van, hogy fizeted az import chargest és itthon már semmit, de jelenleg az kb 20% ez az összeg és ebben benne van az áfa és a logisztikai cég költsége, tehát jobban jársz.
Ha EU-s és mondjuk angol, akkor is van lehetőség GSP-re, de attól függetlenül hogy az van a Paypal tételsorban, nem az áfát fizeted, hanme ilyen esetben a szállítási költség megy kétfelé, egy keveset kap belőle az eladó, a többi a logisztikai cégé, de zz a szállítási költség.

[ Szerkesztve ]

(#77349) GAbre válasza V/ (#77348) üzenetére


GAbre
veterán

"The state of Oklahoma requires eBay to collect sales tax from buyers. eBay will pay the collected tax to the tax authority."
Sajnos úgy néz ki,mindenre vámol már az ebay.Még akkor is,ha digitális tartalomról van szó. :S
Azaz nincs postázva.De ez nagyon jó,mert a vám mellett úgy látszik még a fizetésnél is fizetsz áfát a forrás országnak (is).

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#77350) V/ válasza GAbre (#77349) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugyan már. Félreérted.
De a custom - vám és tax - áfa ez két különböző dolog.
Az üzleti eladóknak ezt ki kell írni és fel is számolják az USA vevőknek, mivel importálsz, tehát elhagyja az USA-t ott nem kell fizetned áfát. A fizetési igazoláson látsz ilyen tételt?
Az eBay egy piactér, köze nincs ilyen dolgokhoz, nem vámol, nem fizettet áfá-t.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.