Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76401) V/ válasza Jhonny06 (#76400) üzenetére


V/
Topikgazda

Megnyerted a licitet köteles vagy fizetni. Fizesd ki. Nem kell kérdezgetni hogy akkor mi legyen. Ha ennyiért kelt el akkor ennyi az ára, az összes eladó tisztában van ezzel.
Persze van lehetősége kitalált indokkal elállni vásárlástól, ellopták, tönkrement stb. de neked 48 órán belül fizetni kell, akár "beszélgetsz" az eladóval, akár nem.

[ Szerkesztve ]

(#76402) Jhonny06 válasza V/ (#76401) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én szívesen kifizetem, csak a kérdés az, hogy ilyen alacsony áron oda fogja-e adni, mert elég gyanús.. :DDD

(#76403) V/ válasza Jhonny06 (#76402) üzenetére


V/
Topikgazda

Tényleg nem értem mi a problémád? Kifizeted és ennyiért kell odaadnia. ha nem fizetd ki akkor nem kapod meg és kapsz egy fekete pontot az eBay-től a nem fizetés miatt, ha van ilyen neked az eladók korlátozhatják a náluk történő vásárlást.
A licitálás után nincs már alku. ha te lerontottad volna a tizedespontot és 10.1 helyett 101 lett az ára azt te is köteles vagy kifizetni.
Az hogy te nyerted a licitet mindkettőtökre rá ró egy-egy kötelességet, neked ki kell fizetned, neki meg ha megkapta pénzt el kel juttatni hozzád.
A fizetés nem szívesség. :F

Vannak szabályok, szerződési feltételek amelyeket az eladónak és a vevőnek is be kell tartani.

[ Szerkesztve ]

(#76404) johniee válasza Jhonny06 (#76400) üzenetére


johniee
senior tag

Volt, hogy 20-40 Ft-ért vettem így évekkel ezelőtt USB kártyaolvasókat :DDD

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#76405) prsq válasza Jhonny06 (#76402) üzenetére


prsq
tag

Kevered az ebayt a vaterával. :-)

(#76406) rednifegnar válasza prsq (#76405) üzenetére


rednifegnar
senior tag

;]

na azert nekem is volt olyan, hogy a megnyert es kifizetet licitem utan 1 nappal szo nelkul refundolt, azt se mondta kakuk...

A camera does not make art, the artist makes art.

(#76407) Vertigo18 válasza rednifegnar (#76406) üzenetére


Vertigo18
addikt

És azonnal menne is a negatív érte! Vajon megéri ez neki?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#76408) rednifegnar válasza Vertigo18 (#76407) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ugy latszik neki megerte.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#76409) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Hogy lehet visszaállítani a kinézetet a régire a History-nál?
Nemrég változott meg, de zavar már most.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#76410) somnia válasza Vertigo18 (#76407) üzenetére


somnia
őstag

..mert miért is?...az ilyenek miatt nem szállít sok eladó Magyarországra...

(#76412) V/ válasza Ciccuka (#76409) üzenetére


V/
Topikgazda

Sehogy, ez van. De nem tudom mire gondolsz, mert a Watchlist az ami legutoljára változott, a Purchase History az talán 1,5 éve.

Engem jobban zavar az hogy az USA eBay-en indítottam request-et mert nem érkezett meg a termék és a visszaigazoló e-mail-ek németül szólnak az angol helyett, szerintem megint valami el lett rontva náluk.
Nem is zavaró, inkább nagyon bosszantó hogy állandóan kókányolnak valamit.

[ Szerkesztve ]

(#76413) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Ez a megjegyzés mi akar jelenteni? Jelenleg nem érem el a minimál árat?

Ebben az esetben mi történik ha így maradna minden az aukció végéig? Nem kapom meg a terméket?

[ Szerkesztve ]

(#76414) V/ válasza koxkids (#76413) üzenetére


V/
Topikgazda

Van egy minimum ár és azt még nem érted el, annak ellenére hogy te vagy aki legtöbbet ajánlott. Ha nem emeled arra az értékre akkor nem te nyered meg, ha más sem, akkor nyeretlenül zárul a licit.

(#76415) koxkids válasza V/ (#76414) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi a gyors választ :)

(#76416) V/ válasza koxkids (#76415) üzenetére


V/
Topikgazda

Arra is figyelj hogy 149.99 Fontig 2.00 Font a licitlépcső

[ Szerkesztve ]

(#76417) koxkids válasza V/ (#76416) üzenetére


koxkids
őstag

És gondolom a minimum ár nem deríthető ki..

(#76418) macera2


macera2
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Az előbb elkövettem egy rendelést az amazonról. Most esett le a tantusz. Megláttam a következő feliratot :

elected payment currency

Ha a felirat alatt, a HUF helyet a £-ot klikkelem be, akkor az amazon, a bankomtól kér mondjuk 30 £-ot, Ft. helyett, a bank ezt átváltja forintra, és ezt vonja le a bankszámlámról, a 30 £-ot pedig elküldi az amazonnak?
Ez azért érdekes, mert az amazonnál egy £ = 390 Ft., a Raiffnál pedig 360 Ft.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#76419) pulutodurumo válasza macera2 (#76418) üzenetére


pulutodurumo
őstag

1 Van Amazon topik.
2 Jobban jártál így, hogy a bankod vált.
3 Profit.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#76420) V/ válasza koxkids (#76417) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem szokták megírni. Pont ez a lényeg. Mondjuk 150 £-t teszel rá és ha átlépted akkor csak azt olvasod hogy te vagy a maximum licites, ha más nem licitál, akkor a minimum áron tudod elvinni, nem te maximális liciteden.

(#76421) V/ válasza macera2 (#76418) üzenetére


V/
Topikgazda

Devizaeladási árfolyammal kell számolnod, az a bankodnál csütörtökön 373,54 Ft volt 1 £-ra, lásd a bankod kártyás vásárlási elszámolása.

A bankod elszámolása alapján Ha Visa kártyád van akkor kb 11228 Ft-al, ha MC -azt nem tudom most megmondni, nem működik a konverziós oldaluk- lesz

[ Szerkesztve ]

(#76422) Vertigo18 válasza somnia (#76410) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hogy érted ezt? Én lecsapok olcsón egy terméket, meg is nyerem... Aztán kifizetésem után egy nappal az eladó refundol, szerinted akkor 5 csillagot érdemel? Már megbocsáss, de az egyáltalán nem 5 csillagos eladó, akkor kapja meg a max értékelést, ha kifogástalan a termék, ahhoz meg az kell, hogy fel is adja!

Ha NEM adja fel az általam licit útján megnyert terméket, akkor ez bizony negatív!!!

És nem, nem az "ilyenek" miatt nem szállítanak sokan Magyarországra, szerintem valamit félreértettél!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#76423) V/ válasza Vertigo18 (#76422) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért célszerű megvizsgálni azt is hogy esetleg miért állt el a vásárlástól, még igaz lehet hogy a meghirdetett dologban lett állagromlás.
Valójában ha ezzel az okkal áll el és ezért te negatívot adsz neki, azt az eBay az eladó kérésére törölheti.
Ez a tipikus Vis major helyzet, hasonló amikor a szállító cég összetöri vagy elveszíti a megvett terméket vagy nem ér az eladóhoz a várható időtartamba. Aki ilyenért ad az eladónak negatív értékelés az nem egészen korrekt hozzáállású.
Persze ha meg sem indokolja akkor én is negatív értékelést adok, bár 3-ból 3-at az eBay törölt.

[ Szerkesztve ]

(#76424) Vertigo18 válasza V/ (#76423) üzenetére


Vertigo18
addikt

Így van, azt ne felejtsük el, hogy az egész beszélgetés fonala abból indult, hogy elméletileg az eladó a saját, eladásra kínált tárgyának végső licitált árát túl kevésnek értékelte, emiatt szó nélkül refundol és meg se magyarázza. Ergo, következtetni lehet arra, hogy számított rá, drágábban kel el a portékája, de valamilyen oknál fogva mégis kevesebben licitáltak rá.

EZ nem indok az üzlettől való elállásra. HA megírja, hogy "bocs, most látom, hogy letört a teteje", vagy hasonló, akkor okés. De ezesetben nem erről olt szó.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#76425) V/ válasza Vertigo18 (#76424) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyetértek veled, de én azt tapasztaltam, hogy hiába adtam negatív értékelést, azt csak törölték. Így semmi értelme nincs.
Egyébként a furmányosabb azt csinálja hogy bejelöli a szállítást, de nem küldi el. Amikor te reklámálsz hogy nem érkezett meg, akkor szó nélkül visszaküldi a pénzt, mert hogy szállítás közben elveszett. Erre miért adnál negatív értékelést, hiszen amikor a probléma felmerült ő rögtön orvosolta? A te embered egy kicsit butus volt.

[ Szerkesztve ]

(#76426) totyak


totyak
aktív tag

Sziasztok!

Szimpla problémám van, de nem tudom van-e teendőm vele. Rendeltem valamit kínából. Meg is érkezett, darabokra törve. Lefotóztam, jeleztem az eladónak, aki vissza is térítette PP-ra az összeget. eBay-en viszont most ott virít a tétel a nem fizetett elemek között. Ez onnan idővel eltűnik, vagy tennem kellene valamit?

Másik kérdésem, szintén kínai vásárlás. Kifizettem, az eladó már dobta is a pozitív értékelést rám, de az nincs jelezve, hogy postára lett adva a tétel. Várható érkezési idő viszont van. Kérdésem, hogy amikor ő bejelöli, hogy feladta, módosul az érkezési idő is, vagy az állandó marad? Már egy hete kifizettem az árut. Csak mert a vevői védelem meg tudtommal a vásárlás, vagy fizetés napjától él.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#76427) V/ válasza totyak (#76426) üzenetére


V/
Topikgazda

1. kérdésre: Nem kell vele foglalkozni, ha zavar akkor More actions, hide order.
2. kérdésre: Nem egészen így van a vásárlói védelem, lásd Összefoglaló 3. A problémák megoldása a vásárlói védelem keretében A látható várható idő nem fog változni, ezt az eBay rendszere adja fel rögtön a vásárlás után egy statisztikai átlag alapján, az eladó adott esetben még nem is tudja hogy eladott valamit, nincs különösebb haszna, azonkívül hogy végső dátumtól indul a vásárlói védelmi idő.

[ Szerkesztve ]

(#76428) totyak válasza V/ (#76427) üzenetére


totyak
aktív tag

Köszönöm szépen. Tehát várakozzak nyugodtan, majd bejelöli feladottként az eBay-en, ha ideje lesz rá, nekem csak annyi a lényeg, hogy a várható utolsó beérkezési dátum utáni 30 napban, ha gondom van, rendezzem az eladóval?

(#76429) V/ válasza totyak (#76428) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen.

(#76430) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Kretén ebay miért nem képes kijavítani a session expired hibát licitálásnál?

Licitálsz, jön egy hibaüzi, hogy session expired, de kliens oldalon már úgy kezeli, mint ha sikerült volna beküldeni a bidet. Ebből következően ugyanazt az összeget már nem tudod beküldeni, csak nagyobbat. Persze, amikor 8 másodperced van hátra, akkor ezt már buktad.

Komolyan, hogy ennyire informatikai analfabéta balfácán legyen valaki... Egy ilyen hiba BME-n negyedik félévben már bukó, erre a világ egyik legnagyobb portálja évek óta nem bírja megcsinálni.

Nyilván úgy buktam a licitet, hogy a végső árnak kb. 10 Euróval fölé lőttem... :W

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#76431) macera2 válasza pulutodurumo (#76419) üzenetére


macera2
aktív tag

Kosz az infókat, neked és V/-nek is.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#76432) V/ válasza EQMontoya (#76430) üzenetére


V/
Topikgazda

Esetleg használj másik böngészőt, mert a hiba nem csak az eBay készülékében van. Az itt felsoroltak segíthetnek behatárolni a hibát, mert ez nem eBay specifikus.
Nekem ilyen hiba az évek alatt sohasem jött elő az eBay-en.

[ Szerkesztve ]

(#76433) EQMontoya válasza V/ (#76432) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha kicsit ráguglizol a jelenségre, amit leírtam, fogsz olyan találatokat kapni, amelyek pontosan ezt a hibát írják le, de még az ebay appon belül is.
Szóval nem én vagyok a hülye, meg kellene tanulni webet fejleszteni.

Same rules apply!

(#76434) V/ válasza EQMontoya (#76433) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen rákerestem, böngésző és Internet elérési beállításokra történő utalású válaszokat látok. Azt is látom hogy 2014-es bejegyzések is vannak, sok ez a 5 év egy hibának a kijavítására.
Szerintem egy ekkora cégnél megfelelő felkészültségű emberek foglalkoznak ezzel, bár nem Magyarországon tanultak az nem jelenti azt hogy nem értenek hozzá.
De lehet hibás a licitálós rész és még nem találták meg a hibát.
Persze nem oldja meg azt a problémádat hogy elszállt a licit, de esetleg használhatod az eBay automata licitálást vagy egy külső licit leadót, mondjuk a GIXEN-t. Akár az utolsó 2 mp-ben adhatsz licitet és nem kell az eBay-en bejelentkezve licitálgatni. Csak figyelembe kell venni a licit lépcsőt a beírt ajánlatnál.

[ Szerkesztve ]

(#76435) Ciccuka válasza V/ (#76412) üzenetére


Ciccuka
veterán

Purchase History nekem 2 hónapja még a hagyományos kinézetű volt.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#76436) V/ válasza Ciccuka (#76435) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit most látok, az nekem úgy egy éve ugyanígy néz ki. Ez nem változott. De van régebbi képem is.

Böngésző gyorsítótár törlés?

[ Szerkesztve ]

(#76437) Ciccuka válasza V/ (#76436) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ilyen az új

Korábbi:

Régen:

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#76438) V/ válasza Ciccuka (#76437) üzenetére


V/
Topikgazda

A saját eBay fiókod ez amit újként linkeltél? Ha belépsz akkor azt látod?
Van ott egy dátum: By Chris Dawson March 23, 2018 - 5:42 pm én nem találkoztam azóta az itt újnak írt oldallal. Sőt a AI chatbot-al sem.
Nekem ez az oldal linkje: https://www.ebay.com/myb/PurchaseHistory
Amit látok az a Watch listnál változás,

De majd mindjárt másik böngészőn is megnézem. A Firefox volt az alap, Chrome ugyanaz, Opera szintén.

[ Szerkesztve ]

(#76439) Ciccuka válasza V/ (#76438) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nem!

Ezeken még a régi jön be:
www.ebay.co.uk
www.ebay.de
www.ebay.com.au

Ezen meg az új (áttekinthetetlen):
www.ebay.com

Az új kinézet nekem egyáltalán nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#76440) V/ válasza Ciccuka (#76439) üzenetére


V/
Topikgazda

Beléptem a linkeden és ezt látom:


nincs az felső sor.

Csináld már meg (én is) hogy törlöd az eBay sütiket és a böngésző gyorsítótárat, helyben tárolt adatokat, majd a böngésző újra indítása után újból belépni. Én sehol nem látom azt a felső menüs oldalt.
Ez a linkje: https://www.ebay.com/myb/PurchaseHistory

(#76441) V/


V/
Topikgazda

No megtörtént nem látok új felületet, így nem tudok arról véleményt nyilvánítani és azt sem hogy miként tudnád úgy visszaállítani hogy ugyanazt lásd amit én, ami a neked elfogadhatóbb volt.

(#76442) V/


V/
Topikgazda

Aki eladással fogalakozik érdemes az eBay fizetési lehetőségek változására ránézni! Egyenlőre ránk még nem vonatkozik.

A PayPal ismert a másikról meg itt írnak: Managed Payments on eBay
Mert 2,7%-os pénzkezelési díjat említenek, ami kevesebb mint a PP 3,4%+90 Ft-ja
Bár ezen gondolkozni kell nem sokára mindenkinek: We expect to support PayPal as a managed form of payment in summer 2019. Azután mi lesz?

[ Szerkesztve ]

(#76443) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok!

Ebay-en, az aukció végén nem kapom meg az eladó email-címét? Írnék neki...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#76444) V/ válasza Eastman (#76443) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem mindig, erre ott az üzenet lehetőség a contact seller. Esetleg a vásárlási értesítőben szerepel, vagy termék leírásban.
Illetve amikor fizetsz írhatsz üzenetet.

(#76445) Eastman válasza V/ (#76444) üzenetére


Eastman
őstag

OK, közben írtam neki. Az a dilemmám, hogy PayPal-om nincs, bankkártyaszámot pedig elvből nem adok meg a neten. (Én ilyen maradi vagyok.) Remélem, hogy ad egy privát bankszámlaszámot, ahová utalhatok. (2500 HUF, ő 100%-os eladó.) Megteheti amúgy? Vagy csak az ebay berkein belül fizethetek neki? :U

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#76446) rednifegnar válasza Eastman (#76445) üzenetére


rednifegnar
senior tag

tobb lesz a jutalek mint az osszeg.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#76447) Eastman válasza rednifegnar (#76446) üzenetére


Eastman
őstag

Bankkártyaszámmal olcsóbb lenne?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#76448) V/ válasza Eastman (#76445) üzenetére


V/
Topikgazda

Vannak szabályok amiket be kellene tartani, eleve megadhat banki utalást is fizetési módnak, utólag viszont nem teheti meg.
Akkor máshogy működik a fizetési felület, megkapod a banki adatokat és neked kell bejelölni hogy fizetted, ezt már nem lehet megcsinálni.
Akkor te kártyát csak pénzfelvételre és bolti vásárlásra használod? Ott is átverhetnek. Elvek nélkül.
De most már a bankod teljes egészében kárpótol ha lenne visszaélés a bankkártyáddal. Volt némi törvény változás.
Az eBay-en a kártyás fizetés is a PayPal biztonságos fizetési rendszerén keresztül történik, ugyanolyan mint amikor nem állsz a csekkel a postán sorba, hanem a Neten fizeted a szolgáltatói számláidat kártyával.

[ Szerkesztve ]

(#76449) Eastman válasza V/ (#76448) üzenetére


Eastman
őstag

Csekkel állok sorba. :DDD Köszönöm a részletes válaszod, a lényeg benne van. :R

Szerk:
A bankkártyám azért van, mert „kell” a bankkártya a XXI. században. Csekély rajta a pénzmozg(at)ás.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#76450) Vertigo18 válasza Eastman (#76449) üzenetére


Vertigo18
addikt

Felfoghatnád ugyanígy a Paypal-t is... Paypal azért van, mert ha vásárolni akarsz az interneten, akkor "kell"... Millió érv szól mellette...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.