Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77901) V/ válasza fulton (#77900) üzenetére


V/
Topikgazda

Valójában annak kicsi a valószínűsége hogy van azonosító és nálad meg nem látszik.
Indulj ki abból, hogy a normális folyamatban neki 2 munkanapja van a refud-ot elküldeni. Ha az 5 napon sincs semmi akkor szerintem jogos az eBay-hez fordulni és segítenek is.

(#77902) fulton válasza V/ (#77901) üzenetére


fulton
addikt

Vagyis nyissak case t? Ott mit érdemes választanom majd?

(#77903) fulton válasza V/ (#77901) üzenetére


fulton
addikt

De azt nem értem akkor miért írta azt hogy forduljak a paypalhoz mert nála minden rendben. De akkot csak kéne hogy legyen ID száma róla.. nem fér a fejembe Mi ez a kavarás egy olyan eladótól akinek 289 eladása van és 100% os. Fura az egész, már indulasnal nem volt jó a nyomkövetési szám sem és most ez...

(#77904) V/ válasza fulton (#77902) üzenetére


V/
Topikgazda

A meg nem érkezés a problémád, akkor azt.

(#77905) fulton válasza V/ (#77904) üzenetére


fulton
addikt

A refound meg nem kapása a bajom mostmar, mivel abban állapodtunk meg.
Ez esetben is case?

(#77906) V/ válasza fulton (#77905) üzenetére


V/
Topikgazda

Az alap problémától kell indulnod.
Ez a kettő a kezdés, az I bought an item oszlop.

De van egy link alul a Resolution Centerben a My problem is not listed here ahol ezek választhatóak.

Olyan hogy megegyeztem vele hogy visszaküldi a pénzt és mégse jön olyan nincs.

Ha a legalsót választanád akkor ez jön elő:

Szerintem a meg nem érkezést kell választani.

(#77907) fulton válasza V/ (#77906) üzenetére


fulton
addikt

Igen értem köszönöm.

(#77908) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a következő témában.
Július 10.én vettem egy kollégámnak egy motorvezérlőt. Meg is jött, de csak kb 3-4 hét múlva sikerült odajutni, hogy beszereljék. Ekkor derült ki, hogy nem lehet programozni. Beszéltünk az eladóval, majd visszaküldtük postával a terméket. Hosszas levelezés után most az eladó azt kéri, hogy az ebay-n keresztül kérvényezzük a visszatérítést, mert különben nem kapja vissza a jutalékát. A gond az hogy a termék nem az ebay-n keresztül került visszaküldésre. A resolution centerben bármit csinálok, visszadob a termékhez, ahol semmit sem tudok tenni. Most a vásárlási listában a termék mellett sem visszaküldésre sem refund-ra nincs lehetőség. Mit lehet ilyenkor tenni? Milyen lehetőségek vannak?

Üdv: Mcrazy

(#77909) V/ válasza Mcrazy (#77908) üzenetére


V/
Topikgazda

Lekéstétek a request indítást, ha PayPal-on keresztül lett fizetve az ott indított dispute esetén ha refundként visszaadja a pénzt, akkor ott is és az eBay-en is sztornózzák a jutalékát.
Értem hogy most ez a helyzet, de a megérkezés után célszerű azonnal ellenőrizni hogy minden oké, mert ha az eladó csak 2 hét visszaküldési időt ad meg akkor azt túllépve nem köteles kompenzálni a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#77910) randras


randras
veterán

Olyan kivel történt már eBay-en, mint velem, hogy megvettem egy terméket több másikkal egy rendelésként, zárolták az árát (feltűnt volna, ha majdnem 10 ezer forinttal kevesebb a végösszeg), majd valamikor később mindenféle értesítés nélkül kikerült és lekerült a rendelésből, a számláról, a zárolások közül pedig visszajött az ára, mintha meg se vettem volna, mindez pedig 2 hónappal később derül ki, mikor már k*vára itt kéne, hogy legyen a cucc? :)

Jól érzékelem, hogy megfigyelhető mostanában egy minőségbeli hanyatlás az eBay rendszerei terén úgy általában?

[ Szerkesztve ]

(#77911) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Az miért van, h kurva szarul váltja a forintot az ebay? Évek óta Alizunk. Előtte jópár évig ebay-eztünk. De mostanában vettem pár dolgot ismét ebayról. De meglepetésemre nagyon rosszul váltják a forintot. A középárfolyamhoz képest a fontot vagy 20 ft-al mérték többért (tewgnapi vásárlás). De még az eladásihoz képest is vagy 12-ft-al több. Az eurónál szintén ez volt pár hete. Régebben nem volt ilyen gond.

(#77912) V/ válasza SkyLine3000 (#77911) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert nagyon gyenge a forint, tele van vele a sajtó
Nem egészen jól gondolod, az eBay nem vált devizát, kiírja neked ha forint kijelzést állítasz a $ árat a xe.com Universal Currency Converter alapján.
Fizetésnél nem ez van használva, nem az eBay adja a devizát.
Ha bankkártyával fizetsz akkor a bankod általában a deviza eladási árfolyammal számolja át. (A magyar bankok külön adnak meg kártyás vásárlási árfolyamot és az sohasem középárfolyam.)
Ha PayPal a fizetőeszközöd ott attól függően hogy Paypal egyenlegről megy vagy bankkártyáról megy pénz változó az árfolyam. Ha kártya akkor itt is e lehet állítbónai hogy bank váltsa a devizát vagy a PayPal, ha PayPal egyenleg a forrás akkor a PayPal váltás van csak.
Lényeg röviden, semmiköze az eBaynek ahhoz hogy forintban mennyit fizetsz a megvet áruért.
A trágár szavaknak nem igazán van itt helye, szoktam kérni hogy megfelelő stílusban legyenek már a hozzászólások írva. Köszönöm a megértést.

[ Szerkesztve ]

(#77913) SkyLine3000 válasza V/ (#77912) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Oké, h gyenge a forint (ezt kb mindenki tudja), de a napi árfolyamokhoz képest is sokkal rosszabbul számolták. Ugye amikor megveszel vmit, leírja, h x forint = y font és ott a váltószám is.
Nyilván nem úgy gondoltam, h váltják. Ezt én is vágom, h nem "váltják" a devizát. Mint írtam, jópár évig rendelgettünk ebay-ről, de akkor nem volt ilyen, h még az eladásitól is jóval többért számolják. Alin még nem találkoztam ilyennel, h ilyen rossz árfolyamon lett volna számolni vmi. Ezután (több tapasztalat alapján) 2x is meggondolom, h ebay-ről, vagy Aliról vegyek. Csak azért innen vettem, mert Angliából jön. Hamarabb itt lesz és nem kell tartani a vámolástól sem.
9 éve ebayezem és mindig Pay Pal-el fizetünk.

[ Szerkesztve ]

(#77914) SkyLine3000 válasza V/ (#77912) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Konkrétan 394,17ft-al számolta át a Pay Pal a Fontot.
Mondjuk még így is jóval olcsóbban vettem meg a terméket, mint ha itthon veszem meg.

(#77915) V/ válasza SkyLine3000 (#77913) üzenetére


V/
Topikgazda

Arra akartam volna utalni hogy a bankodnál van az árfolyam kulcsa, némelyik bank nagyon rossz árfolyammal dolgozik és a gyenge forint sem igazán kedvez ennek
Ma az OTP Mastercard elszámolási árfolyama
1 € = 335,85 Ft, 1 $ = 303,74 Ft, 1 £ = 381,18 Ft.
Január 18-án
1 € = 322,83 Ft, 1 $ = 283,31 Ft, 1 £ = 367,63 Ft volt

(#77916) V/ válasza SkyLine3000 (#77914) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kártyával fizetsz? Pontosabban, nem adtál hozzá kártyát?
Most már 395,26 az 1 font. Ott még a Brexit bizonytalanság is bekavar.
Szerencsére nekem Erste Visa kártyám van, azt rendeltem hozzá a PayPalhoz és most 378,59 Ft a font ha vásárolok vele az eBay-en.

[ Szerkesztve ]

(#77917) SkyLine3000 válasza V/ (#77916) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Vágom, h bankfüggő a dolog, csak mivel pay pal-en keresztül fizetünk, rá kell érteni. :)
Otp-s Mastercard-al fizetünk, az van regelve a pay pal-en. Ez a feleségemé. Amikor nekem is volt, az is ilyen Master card volt, de régebben nem tapasztaltam, h ilyen magas áron számoltak volna akármit. Lehet, bankot kéne váltani...

(#77918) V/ válasza SkyLine3000 (#77917) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nem jó valami ha 394,17 Ft volt az árfolyamotok. A kártyánál a banki váltás van beállítva? Mert akkor 381,18 Ft. körüli lenne az árfolyam.
Összefoglaló, 4. Konverzió beállítás bankkártyához, hogy ne a PayPal árfolyam legyen használva

(#77919) Mcrazy válasza V/ (#77909) üzenetére


Mcrazy
őstag

Köszönöm a tájékoztatást!. Igen, valóban csak 14 napot adott meg az eladó, gondolom ezért nem látszik már a refund lehetősége a terméknél. Paypal-al fizettem, megpróbálom ott, ha a vevő nem reagál. Az eddigi levelezések azt mutatják, hogy bohócnak néz és nem nagyon hajlandó visszafizetni a termék árát még a jutalékot levonva sem. Pedig a terméket is visszaküldtük.

Üdv: Mcrazy

(#77920) SkyLine3000 válasza V/ (#77918) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Valami biztos nem kerek. Majd este ránézek, mi van beállítva. Köszi!

(#77921) SkyLine3000 válasza V/ (#77918) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Át kellett állítanom. Akkor ezért volt túl maghas az árfolyam.

(#77922) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Abban esetleg tud valaki segíteni, hogy miért nem látszanak a mai naptól a beérkező email-ek az ebay fiókomban. Kaptam az eladótól egy levelet az ebay-en keresztül, de ott nem látszik. Ki-be léptem, másik böngészőben is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#77923) V/ válasza Mcrazy (#77922) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ hogy milyen e-mail címről jön, lehet hogy megjegyezted az eladót és a hírlevelét kapod, az nem kerül be oda.
Ezek a az eladók a My eBay, Saved Sellers listában lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#77924) Mcrazy válasza V/ (#77923) üzenetére


Mcrazy
őstag

Nem történt semmi ilyesmi, ugyanúgy ebay-en keresztül küldött egy válasz levelet, mint korábban, de ez már az ebay felületen nem látszik.

Üdv: Mcrazy

(#77925) V/ válasza Mcrazy (#77924) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, akkor megnézted a My eBay: Messages menü Inbox From members-nél és nincs ott.
A Trash és Archive listában sincs és nincs valami külön könyvtárad a Folders-nél ahova át kerülhetett.
Ha egyik helyen sincs akkor tényleg eltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#77926) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Sziasztok.
Ha kérem az eladótól a rendelés törlését, nemsokkal a fizetés után,köteles törölni a rendelésemet, és visszautalni a pénzemet?
Vagy rá van bízva a döntés joga?

Üdv, István.

(#77927) V/ válasza Istyu74 (#77926) üzenetére


V/
Topikgazda

A pontos szabály úgy van hogy a fizetés után 1 órán belül azt köteles elfogadni, ha ezt az időt meghaladta, de még nem adta fel, akkor mérlegelhet az elfogadásán. Megfelelő indokkal célszerű a kérést alátámasztani.

(#77928) Istyu74 válasza V/ (#77927) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Rendben,köszönöm.

Üdv, István.

(#77929) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

ddr3 as asztali gépbe memóriát kitöl érdemes rendelni ebayen ?

[ Szerkesztve ]

(#77930) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Nyert licit kifizetésére mennyi a max időlimit? Mennyi a jogos "még nem fizetem, de fogom" intervallum?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#77931) V/ válasza ledgeri (#77930) üzenetére


V/
Topikgazda

48 óra. Ha ez sem lenne elég akkor egyezkedj az eladóval. Annyit tudj hogy neki már fel van számolva az eladási jutalék az eBay részéről. Ezért sem szeretik ha a vevő "nem akar" fizetni.

(#77932) ledgeri válasza V/ (#77931) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#77933) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Üdv!
Vásároltam különböző videó kamerákat de eddig mind nagyon rossz minőségű volt:
[link]
[link]
[link] bár az eladó bizonygatta hogy a kiírt tulajdonságokat teszi a készülék, de sajnos a 640x480-s felbontást tudták a készülékek. Szoftveresen 1980-ra nagyította a szerkezet azt, de hát ég és föld a kettő közti különbség.
Kérdés csak annyi, van alacsony áron olyan készülék amivel a full HD-t igazából produkálja a készülék? Bicajra, Gépkocsiba szánnám, és 40 000Ft sem adnék ki érte, a felét sem.

(#77934) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Van esetleg tapasztalat, hogy Anglia közepéből "GPS", tehát a Pitney Bowes-al küldött csomag mikorra érkezhet meg itthonra?

(#77935) V/ válasza 8nemesis8 (#77934) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, 10-15 nap

(#77936) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

De hogyhogy? GLS vagy DHL akármit kaptam eddig 3-4 nap volt max.
Tényleg ennyire csiga lenne ráadásul több, mint 7000ftért 1kgos csomagnál?

(#77937) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Ismer valaki olyan eBay -es kereskedőt aki utángyártott, vagy OEM Volkswagen márkacsoportba tartozó alkatrészeket (belső műszaki, külső optikai) árul nem horror áron?

Köszi! :R

(#77938) V/ válasza 8nemesis8 (#77936) üzenetére


V/
Topikgazda

Visszanéztem úgy 9 ilyen GSP angol szállítást és ez volt az intervallum.
Angliából hozták mindkettőt? Valószínűleg futár küldemények voltak, ez nem az.
De nézd meg hogy milyen szállítás is az alap amit fizettél

[ Szerkesztve ]

(#77939) rednifegnar válasza 8nemesis8 (#77936) üzenetére


rednifegnar
senior tag

angliabol a gps iszonyat lassu, siman 2het, utalom, de soxor csak az van.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#77940) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Én múlt héten csütörtökön este vettem angliából egy kijelzőt a notimba. Royal air mail-el jött. Már be is szereltem. Ha nincs a hétvége, még hamarabb megérkezik. Nemrég Spanyolból jött egy cuccom. Szintén kb 3 nap alatt megkaptam. Úgyh én eddig nem panaszkodom az eu-s cuccok szállítási idejére.

(#77941) rednifegnar válasza SkyLine3000 (#77940) üzenetére


rednifegnar
senior tag

olaszbol, nemetbol nekem is nagyon gyors, de angliai gsp tetu lassu. napokig csak tuszujgatjak egyik raktarbol a masikba, ilyen falu, olyan falu, egy tetelhez 3 nyomkovetesi szam, de meg mindig nem utazott semmit. a royal mail egy fokkal jobb de az se olyan mint regen.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#77942) Visormail


Visormail
addikt

Sziasztok!

Van egy termék (hangfalkábel pár dugózva bizonyos hosszban), kérdeztem az eladót, hogy tud e csinálni mellé még egy egyedi méretűt is (tehát olyat ami nincs a kínálatában, nem tudom kosárba tenni) és egyben küldeni a másikkal együtt.
Ezt válaszolta: "please purchase item u need without payment we will customized invoice (we will add £22.00)"

Na ezt hogyan tudnám megcsinálni? Mivel csak egy terméket tudok tőle kosárba tenni, így nem él a Request total gomb.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#77943) Visormail válasza Visormail (#77942) üzenetére


Visormail
addikt

Az ebay app-ból, ahonnan a 20%-os kupon használható meg végképp nincs is ilyen gomb, ahogy utánaolvastam direkt kicseszésből, hogy több pénzt szedhessenek az eladóktól?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#77944) V/ válasza Visormail (#77943) üzenetére


V/
Topikgazda

Az app az nem teljes értékű, nem minden funkció van benne.
Elméletileg ha a fizetési folyamatot megszakítod, akkor lehet olyan szituáció hogy átkerül a fizetetlen tételek közé és arra tud számlát küldeni. A request total az előtte van még.

(#77945) Visormail válasza V/ (#77944) üzenetére


Visormail
addikt

Bezzeg a kupont oda rakják. "Elméletileg" nagyszerű. Írtam neki, hogy ezt mégis hogy kellene kiviteleznem.

Most válaszolt "please press pay now ..but do not pay should work will forward request."

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#77946) Visormail válasza Visormail (#77945) üzenetére


Visormail
addikt

Mivel ilyen lehetőség nincs is, csak kifizetve lehet megrendelni.
"ok will do other way then"
Szánalmas az ebay.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#77947) V/ válasza Visormail (#77946) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor fizetsz az a folyamat hogy kiválasztod hogy mivel fizetsz, mondjuk PayPal, beléptet a PayPal-ra és azután vissza jön a fizetési ablak, ott nem kell a fizetésre kattintani, Confirm and pay, hanem leállni.
Miért is szánalmas? Olyan dolgot akarsz megvenni ami nincs is meghirdetve.
Az eladód tegyen fel egy olyan hirdetést, ami megfelel a te kérésednek, vagy a megadottból annyi darabot rendelsz ami összegben lefedi a te különleges igényedet és ő csak kettőt küld.
Az eBay "szánalmassága" nélkül is megtudnátok oldani, csak akarni kell.

[ Szerkesztve ]

(#77948) atua válasza Occon adom (#77933) üzenetére


atua
aktív tag

(#77949) Visormail válasza V/ (#77947) üzenetére


Visormail
addikt

Nem, mobilon nem volt újabb ablak. Most is azt nézem egy másik termékkel:
Go to checkout -> a fizetésnél már ki van választva a paypal, egyetlen gomb van a confirm and pay, ha ezt megnyomom már ki is van fizetve, nem lehet megállni.

"Az app az nem teljes értékű" gondolom erről sem az ebay tehet hanem én. Nem is használnám ha nem ide szólna a kuponjuk, arról sem én döntöttem hanem ők.

Kis keresést végeztem a témakörben tegnap, tömegével lehet találni eBay Community-n a jó véleményeket.
"The 'Request total from seller' is not available when items have been discounted as eBay removes the link. There is no explanation why it is not available."
"Even more frustrating is when the seller has responded that they WILL combined shipping, and then I get the message from Ebay (when in the cart, and after having committed to buy), that the Seller has Disallowed Combined Shipping. When I copy the message and send to the Seller, that person is always perplexed, but can usually create a combined invoice for me anyway. Sometimes they make a refund after the sale, but that costs them money, as Ebay charges a percentage on the shipping fees."

"There are SEVERAL issues that will cause a buyer to not be able to request an invoice (request total) from both mobile apps and browsers.
If any of the items being ordered are sale items, they won't be able to request an invoice.
If one of the items has free shipping and the others do not, they won't be able to request an invoice.
If their address is not one you ship to (ie PO Box if restricted or other such issue) they will not be able to request an invoice.
If one of the items has Immediate Payement Required set, they won't be able to request an invoice.
If eBay's system decides they can't request an invoice they wont' be able to.
This has been brought to the attention of eBay multiple times. Still broken. There's no logical reason this button should EVER be disabled, but hey, eBay knows better than us poor ignorant sellers."

"The reason why there is no request total button on the app is because 60% of the people use the app and when people pay the full amount Ebay gets to charge fees on the entire amount of the sale including shipping. Then when sellers like myself refund buyers for overpayment of shipping charges...Ebay doesn't refund any of that amount to me and keeps the fees they charged on the entire amount. They put the request total button on the app...their fees collected goes down."

stb.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#77950) 8nemesis8 válasza V/ (#77938) üzenetére


8nemesis8
veterán

Oké, igazad van köszi szépen az infót.
Akkor várok :(

A hirdetésben ez szerepelt egyébként...
"Dispatched with Royal Mail 1st Class."

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.