Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77851) Ance


Ance
őstag

Üdv.

Az eladó eddig csak a saját országában árulta a cuccot. Megbeszéltem vele, hogy feladja nekem. Ilyenkor mi történik? Rászámolja a költségét és emeli vele az árat, vagy beállítja a külföldre történő szállítást árral? Nem volt még ilyenem. Köszi

(#77852) minas válasza V/ (#77850) üzenetére


minas
aktív tag

OK, köszönöm. Valamiért mindig átdob a .com-ról a .de- oldalra a refund kérésre, és ott kicsit más a menet, mint az összefoglalóban, de azért sikerült.

(#77853) V/ válasza Ance (#77851) üzenetére


V/
Topikgazda

Külön szabályozható a termék eladási ára és a szállítási költség.
1.A szállítási opciókhoz ha nem lett volna benne Magyarország akkor felveszi és írja mellé az árat.
2. Megegyeztek a szállítási költségben, elkezded a fizetés, ott írja hogy nem szállít ide, látható lesz egy request total link a számla kérésre, azt elküldöd és kapsz egy olyan e-mailt az eBay-en keresztül az eladótól hogy azt ott lévő linken a számlán feltüntetett összköltséget fizeted a szokott módon.

A vásárlásnál jobbra fent a link.

[ Szerkesztve ]

(#77854) Ance válasza V/ (#77853) üzenetére


Ance
őstag

Köszi! Akkor végülis ha most megveszem, ő addig nem fogja elküldeni, amíg nem fizetem az általad leírtak szerint a szállítási költséget. Ez így jó nekem. :R

(#77855) V/ válasza Ance (#77854) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan, de neked kérned kell ezt a számlát. Azt szoktam csinálni hogy megegyezek vele hogy mennyiért küldi el, kérem ezt Request total-t, ott az üzenet részhez beírva emlékeztetem rá hogy ez az összeg az amiben megegyeztünk és akkor kérem küldje a számlát.
Persze ha ő felveszi az országlistára Mo-t akkor meg normálisan fizetheted, de ezt akkor tisztázni kell hogy miként fogja megoldani, a hirdetésben a szállítás módosítása némelyik eladónak nehezebb mint az előző dolog.

(#77856) Ance válasza V/ (#77855) üzenetére


Ance
őstag

Köszi szépen!

(#77857) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Figyelmetlenség miatt kevesebb csillagot adtam egy eladónak.
Android alkalmazásban tudom módosítani?
Ha nem, akkor böngészőben hol találom?

#?*@&!

(#77858) V/ válasza zeon.hu (#77857) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet módosítani, ő kérhetné, de semleges és negatív értékelés felülbírálását kérheti. Annyit tehetsz hogy kiegészíted. A Feedback felsorolási oldal alsó részén van egy Follow up to Feedback left megkeresed az értékelést és a jobb szélen Action oszlopban a Follow uplink és oda beírod 80 karakterben amit még akarsz.
A mobil appban nincs ilyen lehetőség

[ Szerkesztve ]

(#77859) darvinya válasza zeon.hu (#77857) üzenetére


darvinya
titán

Utólag nem enged módosítani.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#77860) Balli


Balli
őstag

Sziasztok, az otthoni laptopomon az ebay.com oldalán eddig HUF-ba konvertálva láttam az árakat keresés után, de most már pár napja csak USD-ben. Céges laptopomon viszont még mindig HUF-ban látom. Az otthoni gépen a View, Customize alatt csak a Convert prices to USD opciót látom a HUF-t nem mint a céges laptopon. Ez miért van? A gépemen Hungary van beállítva mint régio a system preferences alatt, de nem is változtattam ott semmit :/ Bári 5let hogy tudnam HUF-ba konvertálni?

Athens 2004

(#77861) darvinya válasza Balli (#77860) üzenetére


darvinya
titán

Google helymeghatározást használja, és ekkor írja ki HUF-ba.
Mivel most nem tudja hol vagy, emiatt írja csak USD-be.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#77862) Balli válasza darvinya (#77861) üzenetére


Balli
őstag

Köszi

Athens 2004

(#77863) V/ válasza darvinya (#77861) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt ugyan honnan vetted? Köze nincs az eBay-nek a Google hoz, a gépemen meg aztán végképp.

(#77864) darvinya válasza V/ (#77863) üzenetére


darvinya
titán

Anno én is szokszor ezzel kínlódtam, mikor telon újraraktam böngészőt, vagy adatait töröltem, stb.
Aztán egyszer véletlenül először Google fiókba léptem be böngészőbe, hogy keresőben legyen előzmény szink.
Ekkor eBay-n már megjelent a HUF.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#77865) V/ válasza Balli (#77860) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem változott semmi. Én Firefox-ot használok alapvetően ebay.com esetén maradt a Convert to HUF, és a forintos értékek amikor $-t látsz kiírva az akkor kiakadt valamiért.
Ilyenkor célszerű törölni az eBay sütiket, a gyorsítótárat. A reklám blokkoló is bekavarhat ha használsz.
Azt nézd meg ha a watch listába veszel fel több valamit azok milyen kijelzéssel látszanak majd törölj belőlük egyet változik-e valami.
Chrome-ban is megnéztem semmi változás.
Windows 10 és magyar beállítások vannak, az eBay is magyarországi regisztráció.

(#77866) V/ válasza darvinya (#77864) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem telefonról volt szó, gondolom nem Android van a az otthoni laptopomon

(#77867) darvinya válasza V/ (#77866) üzenetére


darvinya
titán

Ugyanaz a helyzet.
FF-ban melyik keresőt használod?
Mert Google keresőről van szó, amiben van helymeghatározás és ez alapján ajánla fel helyközeli találatokat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#77868) V/ válasza darvinya (#77867) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem.
Az eBay Search funkciója amiről szó van, az eBay hirdetések közt, a belső adatbázisukban keresünk, be is..na, ha oda beengednék az Google-t.
Firefox belépek az eBay-re és ott a keresés.

Ha nem volna Google akkor is kereshetünk a hirdetések közt, hiszen semmi közük egymáshoz. eBay adatok az eBay szerverén, a Google találatai meg az Interneten való keresés, ahova néhány eBay oldalon lévő hirdetést is beindexel.

[ Szerkesztve ]

(#77869) darvinya válasza V/ (#77868) üzenetére


darvinya
titán

Értem mit mondasz.
De a böngészőt alapból Google-t használod.

Nálam pl: laptopon, vagy mobilon asztali nézetnél sincs Convert to HUF.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#77870) V/ válasza darvinya (#77869) üzenetére


V/
Topikgazda

A böngésző a számítógépem operációs rendszerének alap: ország, idő stb beállításait használja.
A kereső böngészőben más is lehet nem csak Google, de az eBay-en nem használok Google-t, ott eBay van.
A laptopon a böngészőkben nincs asztali nézet külön, eleve csak az van.
beírzs egy kereső szót, tablet, a megjelenő képernyőn A Shipping to: Hungary felett van a View, arra kattintva ott egy fogaskerék ikon Customize néven arra kattintva lesz ez:

Az Androidos böngészőkben is látható ugyanez az asztali oldal kérése után, csak néha lecsúszik a képernyőn.

(#77871) darvinya válasza V/ (#77870) üzenetére


darvinya
titán

:R

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#77872) maszatosi válasza .mf (#77809) üzenetére


maszatosi
friss újonc

Nekem is van gondom az ebay rendelésekkel. Vettem egy terméket, kifizettem, írt az eladó, hogy örül és szállítja. Másnap írt, hogy csak 3 hónap múlva tudja szállítani. Várok-e annyit? Nem tudom mitévő legyek, ilyenem még nem volt. Jó ideje használom már ....

(#77873) V/ válasza maszatosi (#77872) üzenetére


V/
Topikgazda

Erről a dologról le kell mondanod. Addig ne várj, kérd vissza pénzed és írd meg hogy 3 hónap múlva amikor meglesz jelezze és akkor majd megveszed. Indítsd a Cancel ordert.
Nem kimondottan eBay probléma, egy eladóval van problémád

(#77874) RAZR_v3


RAZR_v3
tag

Üdv! Megpróbálok rövid lenni és a lényegre térni:
Vásároltam egy konzolhoz eredetiként árult kontrollert Ebay-en keresztül, és sajnos egy kinézetre jól sikerült hamisítványt kaptam. Zörögnek a gombok az illesztések pontatlansága miatt, más érzés megnyomni őket mint az eredetin, és néhány apró részletben is különbözik az eredetitől.

Először küldtem üzenetet az eladónak, hogy visszaküldeném a terméket a minősége miatt, mert az eredetinél rosszabb a minősége és szerintem hamisítvány. Rögtön azzal kezdte, hogy a termék eredeti és ő a Media Marktban vette azt. Próbálta azt elmagyarázni, hogy mivel más a kontroller színe, ezért annak más a minősége, mint a fekete színűeknek, de tökéletesen működik minden rajta. És ezt saját állítása szerint neki a Media Marktban is elmondták személyesen, mert visszavitte amikor észlelte a különbséget. :D Mivel a hirdetésnél letiltotta a visszaküldés lehetőségét, ezért azt ajánlotta fel, hogy visszaküldhetem a terméket, de az eredeti szállítási költséget nem fogja nekem visszafizetni. Az üzenete végén felajánlotta, hogy megtarthatom a terméket és küld nekem négy eurót (ami a szállítási költség felét se éri el!)
Utána egy másik üzenetben azt mondta, hogy szerinte a Paypal nekem minden szállítási költséget ki fog fizetni, a visszaküldés és az eredeti szállítási költség díját is. Ezután nyitottam Ebayen egy requestet, nem eredeti termékre hivatkozva, fényképes bizonyítékokkal, arra azt válaszolta, hogy a termék eredeti és a Media Markt nem árul hamisítványokat (mert saját elmondása szerint ő ott vásárolta). Majd arra kért engem, hogy a Paypalon keresztül forduljak refundért, mert ő az Ebay refunddal anyagilag nagyon rosszul jár.
Nekem az egész gyanús, jól teszem, ha hagyom, hogy az Ebay döntse el az ügyet? Nem tudom sajnálni az eladót még akkor se, ha igaz, amit a Paypal refundról ír. És csak saját magát sajnáltatja, miközben nekem ebben a hamisítványban benne áll a pénzem és feleslegesen vártam rá rendelés után, mert nem azt kaptam, amire számítottam.

[ Szerkesztve ]

(#77875) V/ válasza RAZR_v3 (#77874) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPaltól a visszaküldés költségét 9300 Ft-ig visszaigényelheted és vissza is kapod. De amit írt, hogy az eredeti postát azt nem.
Ha elfogadja azt hogy visszaküldheted akkor a teljes összeget vissza kell adni amit te fizettél.
Gondolom német eladó, az ottani PTK alapján lényegiben használt termék esetén semmiféle kötelezettsége nincs az eladónak.
Ha PayPal-al fizettél akkor az eBay rajtuk keresztül rendezi a refund-ot, nincs olyan hogy külön menne a dolog. Ha önként küldi akkor a felszámolt jutalékokat mind az eBay, mind PayPal törli és így kára nem fog keletkezni. Egy kicsit mellébeszél vagy rosszul tudja.

(#77876) petakpa1


petakpa1
őstag

Ugyan nem eBay-es kerdes, de van itt valaki Karpataljarol, esetleg mashonnan Ukrajnabol? Egy ukran webshopbol torteno rendeleshez szeretnek segitseget kerni.

Ha tud valaki segiteni keressen meg privatban. Elore is koszonom.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#77877) RAZR_v3 válasza V/ (#77875) üzenetére


RAZR_v3
tag

Paypal-al fizettem. Azt nem írtam, hogy a requestre nem angolul, hanem spanyolul válaszolt az eladó és az angol fordítást külön Ebay üzenetben küldte el nekem. Pedig eleinte csak angol nyelven kommunikált velem.

(#77878) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok.
Olyankor mit lehet tenni,ha paypalon megreklamálok egy olyan esetet,hogy a megvásárolt termék nem jó az automhoz. Leirás szerint jónak kell lennie,de nem minden tipushoz és ez viszont nincs feltüntetve. Igy csak a szerelőmtől tudtam meg,hogy nem ehhez valo. A paypal elutasitotta,mivel azt kaptam amit rendeltem. De nem ez volt a gond,hanem a leirás nem volt megfelelő. Megpróbálnám még ebayen is a reklamáciot,de szerintetek mit irjak,hogy elfogadják?

(#77879) fulton válasza V/ (#77727) üzenetére


fulton
addikt

Sajna továbbra sem kaptam meg. Írtam róla az eladónak, pénteken de még válasz nem jött.
Arra gondoltam hogy szeptember 25 ön nyitok case-t, milyen kibuvkat szoktak ajánlani amit nem érdemes elfogadni, és mikor "jó" (határidő) kérni a vissza az árát ha nem jönne meg?

(#77880) V/ válasza Remekelek28 (#77878) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay-en vásároltad? Akkor miért nem ott kezdted a reklamációt? Ők eleve látják azt amit kifogásolsz, a PayPal elsődlegesen a fizetésért fele.
Annyi gond lehet hogy mivel a PayPal-on már "elveszítetted" az ügyet itt sem lehet nyitni.
Ezért célszerű a fordított sorrend mert az eBay csak 30 napig lehet reklamálni, míg a PayPal-on 180 napig.

[ Szerkesztve ]

(#77881) V/ válasza fulton (#77879) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel azt írtad hogy nem volt várható szállítási idő dátum, ezért szeptember 9-én lejárt az ilyen esetre vonatkozó idő, várj péntekig aztán ha addig sem jön meg nyugodtan nyisd meg a request-et. Újraküldést nincs értelme elfogadni. Pénz vissza és ha még bízol benne akkor újból megveszed, vagy mástól szerzed be.

[ Szerkesztve ]

(#77882) fulton válasza V/ (#77881) üzenetére


fulton
addikt

Rendben köszi, úgy lesz.

(#77883) Remekelek28 válasza V/ (#77880) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igen az ebayen. Ott kezdtem az ügyet,csak vissza akarta küldeteni de már bele volt szerelve a termék olajos lett és akkor derült ki h nrm az én motortipusomhoz való. Igy visszavontam téves kezdeményezésként.
A resolution centerben benne van még a termék igy hátha elfogadnák.

(#77884) V/ válasza Remekelek28 (#77883) üzenetére


V/
Topikgazda

Próbáld meg, nem veszítesz vele semmit.

(#77885) WayneGace


WayneGace
őstag

Kiválasztom egy Spanyolországból jött termék esetében a refundot, akkor angolról átvált spanyolra az ebay. Ezt milyen módon tudnám megakadályozni?

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#77886) V/ válasza WayneGace (#77885) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a böngésződ fordítja? Másik böngészővel próbáld, vagy ha a spanyol eBay-en vetted akkor meg azért. Ha ez lesz a link https://www.ebay.es/ akkor az spanyolul írja a dolgokat. Akkor viszont ha más nyelven akarod látni fordíttasd a böngészővel.

[ Szerkesztve ]

(#77887) fulton válasza V/ (#77881) üzenetére


fulton
addikt

Azt írta megtörtént a refound. paypal-al fizettem.
"Refund was made... If You not received it, please contact paypal,. because from my side everything fine..."

Ezt írta. Akkor elvileg még tegnap, mikor elsőre válaszolt a levelemre csinált refound-ot, mivel állítása szerint elakadt a csomag. (a nyomkövetési számból én csak annyit látok hogy feladták és ennyi). Mennyi idő míg megkapom a paypal számlámra az összeget?

Ebay-en látom hogy: Fully refunded.

[ Szerkesztve ]

(#77888) WayneGace


WayneGace
őstag

Ha visszaküldtem az eladónak a csomagot, akkor van valamilyen felület, ahova be tudom írni a nyomkövetési számot?

BestSecret invitációt privátban adok.

(#77889) V/ válasza WayneGace (#77888) üzenetére


V/
Topikgazda

Eleve ott a returnos témánál ez és be is kell írnod. Jelölöd hogy Mark as shipped és akkor jön elő, ha nagyon nem változtatták meg a múlt héten. Vagy a képernyőn az Add tracking details. Jelezz már vissza hogy neked mit ad fel.

[ Szerkesztve ]

(#77890) V/ válasza fulton (#77887) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor már a PayPal-on is lenni kell egy bejövő tételnek, ha ott is látod akkor 2-3 munkanap, max 5.

(#77891) fulton válasza V/ (#77890) üzenetére


fulton
addikt

Hát paypal on sajnos semmi nem látszik ebből.
Nem tudom számít e, a paypal-nál bankkártya van hozzárendelve és arról lett vonva az összeg. Ilyen esetben is csak a paypal számlára kapom vissza, vagy vissza megy a bankkártyámra?

[ Szerkesztve ]

(#77892) cof


cof
veterán

Miért hiszi azt minden felnőtt, hogy a bankkártyáján van a pénz :F

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#77893) V/ válasza fulton (#77891) üzenetére


V/
Topikgazda

PayPal-on keresztül fizettél de a pénzforrás a bankszámlád volt amelyhez a kártya társítva van, ha refundként kapsz pénz azt is könyveli a PayPal nem csak a fizetést és a pénz a bankszámládra fog kerülni.
Valami nem stimmel mert mert ha az eBay-en a refund-ot kezdeményezi annak a PayPal-on is meg kell jelenni, ha utalja vagy csekkről küldi akkor is, csak ekkor mivel az időbe telik függő tételnek látszik, amíg konkrétan a PayPalhoz meg nem érkezik.
Normál esetben lesz egy tételsorod

és arra kattintva ezt látod:

[ Szerkesztve ]

(#77894) fulton válasza V/ (#77893) üzenetére


fulton
addikt

Hát nekem semmi nincs a paypal fő oldalán, csak a korábbi levonás.
Más menüpontokat is nézegettem de semmi.
Ebay-en azt írja a fizetés szimbólumnál, na meg a rendelés állapotánál is hogy refound történt. Tehát ezek szerint akkor csak megcsinálta az eladó ahogy írta.
Nem értem paypal-on miért nem látom. Írok akkor nekik (valahogy összehozom röviden a lényeget nekik)

(#77895) V/ válasza fulton (#77894) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet hogy még nem utalta el vagy utalta és nem ért oda, neki lenni kell egy PP tranzakció azonosítónak ha tényleg azon keresztül küldi.

(#77896) fulton válasza V/ (#77895) üzenetére


fulton
addikt

Na várjunk, akkor tud olyat csinálni, hogy ebay-en azt mutatja hogy refound-olt, míg a valóságban meg nem is történt tranzakció?
Milyen számot kérjek akkor tőle, amivel fordulhatok a paypal hoz?

(#77897) fulton válasza cof (#77892) üzenetére


fulton
addikt

Kedves vagy, de tudom hogy nem azon van a pénz, egyszerűbb volt fogalmazni a lényeget. Nem banki fórum.

(#77898) V/ válasza fulton (#77896) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, hiszen a pénz a PayPal-on keresztül megy az eBay csak kiírja azt amit látsz, de azonkívül nincs más dolog. Ha megnézed a vásárlásodat van ott egy Transaction ID (Tranzakcióazonosító) és alatta ilyesmi 10033261K1136021F, ha küld pénzt akkor arra is készül egy. Ezt megadva lehet érdeklődni a PayPal-nál.

(#77899) HollyBoni válasza cof (#77892) üzenetére


HollyBoni
veterán

Azon van. Minél több a bankkártyán a pénz, annál vastagabb.

(#77900) fulton válasza V/ (#77898) üzenetére


fulton
addikt

Koszonom. Hát akkor az sem biztos valóban refound olt. Elkértem a transaction ID (of refound) tőle. Azzal írok a paypalnak. Márha az lesz és valós lesz egyáltalán. Ha valóban át akarna verni es case nyitok, az ebay fog segiteni? Elvégre nekik azt fogja írni hogy refound.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.